amsTLEVEn H.D.* VERTELLING JMIIIIIlllllll Voorkom GRIEP neem'n "AKKERTJE" DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 H A A R L E M'S DAGBIAD 8 En hier is de jonge dokter moeder GESLAAGD! Hun Bob zal in 't ver volg „dokter" Willemsen heeten. Zeker - daarmee alleen is z'n car rière niet gemaakt, maar zijn ouders zorgden in ieder geval voor een goed begin. Al direct na Bob's ge boorte bespraken zij met Amstleven, welke soort studie-verzekering zij met hun bescheiden inkomen kon den sluiten. En ook zij ont dekten evenals duizenden anderen, dat zij, met een klein bedrag per maand, de basis konden leggen voor de toe komst van hun jongen. Niet iedere jonge man behoeft dokter te worden. Er staan na de Lagere School vele wegen open voor verdere studie: Landbouw, Handel, Scheepvaart, Techniek enz. - maar elke studie kost geld. Laat Amst leven met U bespreken, hoe ook U Uw kinderen een goed eind op i weg kunt helpen in de Maatschappij. Ook voor U zullen wij gaarne een plan uitwerken, dat geheel is aangepast aan Uw persoonlijke omstandigheden. Na tuurlijk zonder eenige verplichting I Winterfeest van de Haar- lemsche Speeltuinfederatie. 's Middags. Zelden hebben wij in de Gem. Concertzaal Zóó'n stemming aangetroffen als gistermiddag bij het winterfeest van de Haarlemsche Speeltuinfederatie. Wat. verzinkt elke groote menschenfuif in het niet bij zoo'n spontaan kinderfeest. Dat is feestvieren in den waren zin des woords. Dit publiek behoeft niet ge animeerd te worden om mee te trappelen of te zingen, het Concertgebouw daverde. De middag werd geopend door den heer J. G. Ruffert bij wien ook de leiding berustte. Wat hij precies gezegd heeft, wij weten het niet, want we konden het niet verstaan. Wij hebben eerlijk gezegd wel meer niet kunnen verstaan en toch geven we voor dezen middag van oprechte kindervreugde graag vele an dere feestavonden van groote menschen ca deau! Er was b.v. een kindertooneel dat on der leiding stond van Ida Last-ter Haar en dat ons méér vermaakt heeft dan menige too- neelvoorstelling van beroepsartisten ooit heeft kunnen doen. Er schuilden beslist ta lenten onder deze jonge acteurs. Gij moet ze zien deze Jan Musschen en Eduard Verkade's van morgen. Hoe ze in hun spel opgaan en hun publiek mee weten te krijgen. De vroolijkheid steeg wel ten top toen René van Duinen zijn Marionettentheater ver toonde. Dat was een opwinding van je welste. En stonden we vroeger ook niet te beven als Jan Klaassen door den veldwachter in zijn kraag gegrepen werd? Hebt gij ook niet uw vader en moeder het hoofd moe gezeurd om nou toch nog eventjes langs den Dam in Am sterdam te loopen, want daar stond zoo'n leuke poppenkast? Behoeven wij nog te vertellen dat de kin deren met de tractatie tevreden huiswaarts gingen? Wij willen hier niet eindigen met het ge bruikelijke „een uitstekend geslaagde middag" want dan zoudt u kunnen denken dat 't net was geweest als die honderden uitstekend geslaagde feesten, die gij eiken dag in de krant leestrNeen. laten we liever zeggen, een middag van kindervreugde en jolijt, zooals we nog maar zelden hebben meegemaakt. 's Avonds. In het gebouw St. Bavo werd voor de groo teren des avonds een propaganda-avond ge houden. De avond werd geopend met een kort ope ningswoord van den voorzitter der Federatie den heer J. Polak. Vervolgens speelde de Mu ziek Jeugdfanfare Oosterkwartier onder lei ding van den heer Adriaan Nieman, waarop de heer J. Verreyk, voorzitter der N. U. S. O. het woord nam. Spreker begon zijn propa- gandarede met te vertellen dat Haarlem mo menteel op het gebied van speeltuinwerk op de 3de plaats staat. Bovenaan staat Amster dam met 36 speeltuinverenigingen, dan volgt Groningen met 12- en tenslotte Haarlem met 7. Haarlem staat echter pas aan het begin harer bloeiperiode, aldus spreker. Organisa torisch inzicht is hierbij echter noodzakelijk. Dit moet reeds beginnen bij elke speeltuin vereniging afzonderlijk. Alles geschiedt ge heel vrijwillig en bij geen der leden van de diverse besturen zit eenig persoonlijk belang voor. Men doet dit alles voor de jeugd. Laten we dit wel bedenken vóór we critiek op het bestuur gaan uitoefenen Het duurt bij elke speeltuinver. natuurlijk eenige jaren voor men een stabiel bestuur heeft. Naarmate de speeltuinen grooter wor den zal ook de overheidsbemoeiing zich ster ker doen gelden. In Amsterdam heeft men tijdig de bakens verzet. Met Minister Coly'n zou spr. willen zeggen dat we allemaal een klein beetje moeten aanpassen. Als door dezen avond de belangstelling voor het speeltuinwerk grooter en intenser wordt dan is zijn doel meer dan bereikt, aldus be sloot de heer Verreyk zijn rede. De rest van het programma werd verzorgd door René van Duinen en zijn gezelschap, die 's middags reeds het marionettentheater vertoond hadden. Verder werkten mede Lou en Marti, parodisten en de Cubano's equili bristen op de piëdestal. Dat de talrijke aanwezigen zich uitstekend vermaakt hebben en voldaan huiswaarts keerden behoeft zeker niet vermeld te worden. Zoowel 's middags als 's avonds waren leden van de E. H. B. O. aanwezig, wiens hulp gelukkig niet voor ernstige gevallen be hoefde te worden ingeroepen. FEESTAVOND VOETBALCLUB E. H. S. De Haarlemsche voetbalvereniging E.H.S. houdt Zaterdagavond 20 Febr. in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een feest avond ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan. Voor deze gelegenheid is een aardig programma samengesteld. Ook zal op dezen avond de trekking van de loterij ten bate van het terreinfonds plaats hebben. „IN DE HOSPITALEN EN LOOPGRAVEN VAN MADRID". Men deelt ons mede: Over bovenstaand onderwerp spreekt de heer J. Postma, secretaris van de Ned. Roode Hulp, op een openbare vergadering, die door voornoemde organisatie gehouden wordt op Donderdag 25 Februari a.s., in de tuinzaal van het Concertgebouw. De heer Postma is pas teruggekeerd van een reis naar Spanje, waar hij een groote hoeveelheid medicamenten en verplegings- materiaal voor de Spaansche regeering heeft afgeleverd. Op de vergadering is, ter afwisseling, mu ziek en declamatie. LEZING OVER HET PLAN-DETERDING. We herinneren nog eens aan de lezing, die Dr. ir M. D. Dijt hedenavond in het gebouw van den Protestantenbond zal houden over het Plan-Deterding voor de Haarl. Handels- schoolvereeniging. JAARVERGADERING „MERCURIUS". De afdeeling Haarlem van .Mercurius" hield haar jaarlijksche algemeene vergade ring in Hotel „De Leeuwerik". De jaarverslagen van den secretaris, pen ningmeester, correspondent van de Verz. In stellingen en Propagandacommissie, werden onder dankzegging goedgekeurd. De financieele commissie rapporteerde dat alles in de beste orde was bevonden, waarna aan den penningmeester, décharge werd verleend. Bi1 de bestuursverkiezing werden de hee- ren H. H. van Schoonhoven en J J. Rijbroek herkozen; in de vacature van J. G. van Sons- beek werd de heer J. G. van Hees gekozen. Na toelichting van den voorzitter werd de Bondsbegrootlng voor 1937 goedgekeurd. Van de rondvraag werd door eenige leden gebruik gemaakt. Voor de cd te richten bridgeclub gaven eenige liefhebbers zich op. waarna de vergadering door den voorzitter gesloten werd. VOOR DEN KANTONRECHTER Het volle pond. Een IJimuidensche groenteboer werd er van beschuldigd dat hij zijn klanten niet het volle pond gaf, want een controleur had op zijn wagen niet minder dan vijf gewichten gevonden, die niet het vereischte ijkmerk droegen De verd. voerde aan, dat hij de gewichten nog in 1935 had laten ijken, en in de overtui ging was geweest, dat dit voor twee jaar voldoende was. De ambtenaar van het O.M. vond deze ver klaring blijkbaar nogal geloofwaardig, want hij eischte tegen verd. slechts de minimum boete. nl. vijf maal f 0.50, met verbeurdver klaring van de gewichten. Dit laatste ging verd. echter aan het hart. Bovendien vertelde hij. dat hij niet in staat zou zijn. om nieuwe te koopen, zoodat hij in zijn handel zeer gedupeerd zou worden. Ook dit betoog vond weerklank bij de edel achtbare heeren. doch de ijkwet eischt nu eenmaal de verbeurdverklaring, waarvan niet mag worden afgeweken. Voor alle ze kerheid werd deze wet er zelfs nog bijge haald. zoodat verd. een oogenblikje moest wachten, terwijl de rechter en passant een ander „slachtoffer" behandelde, doch de groenteboer moest toch teleurgesteld wor den, wat hij echter den kantonrechter niet kwalijk had mogen nemen. „Koppen" is ook voetbal. Een 22-jarige bakker had 3 Februari jl. in de Koralensteeg gevoetbald, althans, dat was hem in de dagvaarding ten laste gelegd. Doch de jongeman vertelde den kantonrech ter vriendelijk glimlachend, dat hij lieele- maal niet gevoetbald had „We waren alleen maar aan het koppen". De ambtenaar was echter van oordeel, dat „koppen" een vorm van voetbal is, welke meening de kantonrechter met hem deelde, zoodat de jongeman werd veroordeeld tot f 1 of 1 dag. Onder toezicht". Teneinde het .mogelijk te maken, dat iemand de noodige vaardigheid in het be sturen van een auto kan opdoen, heeft de wet toegestaan, dat men een dergelijk voer tuig ook mag besturen, zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn, mits er naast den bestuurder iemand zit, die wel een dergelijk bewijs bezit. Daarom voerde de 36-jarige Amsterdam mer, die 3 Febr. jl. op de Amsterdamsche Vaart was bekeurd wegens het rijden zonder rijbewijs aan. dat er iemand in de auto zaït, die wel een rijbewijs had. Waarop de ambte naar opmerkte: „Dat weet ik, die zat naast een dame op de achterbank!" De ambtenaar vond het verweer van verd-. dan ook onvoldoende en vroeg veroordeeling tot f 10 subs. 5 dagen, waarmede de kanton rechter zich kon vereenigen. Maar dan een motor? Terwijl dus voor de auto wel voorzien is in de mogelijkheid tot het geven van lessen in rijvaardigheid, is dat voor de motorfiets niet het geval. Men mag met een motorfiets niet zonder rijbewijs rijden, ook niet wanneer er iemand op de duo zit, die wel zoo'n bewijs heeft. Zoodat men eigenlijk nooit in staat zou zijn de rijvaardigheid op te doen. die noodig is voor het behalen van het rijbewijs. Tenzij men natuurlijk over particuliere wegen be schikt. of de politie, zooals dat in de ge meente Velsen het geval is, bepaalde wegen voor dat doel aanwijst. Misschien zou het voor de Haarlemsche adspirant-motorrijders ook wel prettig zijn, als de Haarlemsche politie dergelijken maat regel nam. Want nu had een 24-jarige M. T. S.'er zich voor den kantonrechter 'te verant woorden wegens het rijden zonder rijbewijs, terwijl de jongeman eigenlijk althans vol gens zijn eigen verklaring de zorg had genomen een heele stille straat op te zoeken om wat rijvaardigheid op te doen. De ambtenaar vond het feit ernstig, om dat het verkeer er door in gevaar wordt- ge bracht, en vroeg veroordeeling tot f 6 subs. 6 dagen. Maar de jongeman vertelde, dat hij de boete van zijn zakgeld zou moeten beta- Sollicitatie. Op een middag tegen vieren stond ik als gewoonlijk te wachten op mijn jongste spruit. Wij. de wachtende moeders, liepen wat heen en weer, maakten een praatje met deze en gene en knikten tegen weer anderen. De meesten kende ik langzamerhand van aan zien, soms ook bij naam. Dien middag wachtte me een verrassing. Marleentje, dikke, stevige robbedoes van vijf jaar, stralend van levenslust en katte- kwaad. kwam de school uit hand in hand met een blond, blauwoogig peutertje, een rank fijn kindje. Ze heette Loesje Leyduin. Haar naam zei me in geen enkel opzicht iets. Ik maakte een praatje met 't kind. dat me met 'n duidelijk fijn stemmetje vertelde, hoe Mammie haar vandaag eens tegemoet zou loo pen. We gingen samen op weg de kinderen hand in hand, dol gelukkig met de plotselinge vriendschap. Toen we haai- moeder in 't oog kregen onderdrukte ik een kreet van verba zing: het was een van mijn beste schoolvrien dinnen, die ik eenige jaren geleden voor het laatst gesproken had. We woonden in ver schillende plaatsen, en "t, drukke leven had zich tussc'nen ons geschoven. Vol blijdschap gaven we elkaar de hand en bewonderden toen onze wedcrzijdsche dochters. Ik was ver baasd want ik meende me te herinneren dat Willy verleden jaar pas getrouwd was. Toen de kinderen samen vooruit liepen vertelde ze me alles. „Ik was op kantoor, o. wel 'n aardig baantje maar 't gaf' me geen voldoening, 't Werk was eentonig, goede vooruitzichten had ik hee- lemaal niet en 't geheel verveelde me gruwe lijk. Ik snakte gewoon naar verandering. Toen kwam 't besluit bij me op iets nieuws te be ginnen. ander soort werk te zoeken en vooral: een andere omgeving. Ik bedoel, wat het wo nen betrof. Met mijn ouders, waar ik echt veel van houd, kon ik 't in dien tijd ook niet vin den. Dat zal mijn schuld wel geweest zijn: ik was te rusteloos en voelde me hopeloos on voldaan en overbodig. Hoe dan ook ik wilde er verandering in brengen, en begon dus uit i te kijken naar een baan in een andere stad. Ik was al te lang in dezelfde omgeving blij- 1 ven hangen. Hongerig viel ik op de kranten len, zoodat de kantonrechter f 4 subs. 4 da gen voldoende leergeld vond. Tuberculeuse kippen. De tuberculeuse kippen waren aangetrof fen op den wagen van een handelaar in wild en gevogelte, die evenwel voor den kanton rechter vertelde, dat hij eigenlijk van den prins geen kwaad wist, omdat hij dacht dat de kippen reeds bij den poelier, van wie hij de kippen had gekocht, gekeurd waren. De ambtenaar stelde daartegenover, dat de man dan toch voor alle zekerheid de kip pen nog maar eens had moeten laten keuren, wat kosteloos kan geschieden. Hij vond dit een ernstige bedreiging van de volksgezond heid, die streng gestraft moest worden, en vroeg dan ook een boete van f 50 subs. 30 dagen. De handelaar vond dit natuurlijk erg veel, en betoogde dat hij werkelijk te goeder trouw was geweest. De kantonrechter was van meening, dat verd. er eigenlijk een beetje was ingeloopen, en dat de schuld voor een deel bij den le verancier lag, zoodat hij er f 10 subs. 5 dagen van maakte, doch er den weigemeenten raad by voegde, .maar geen zaken meer met den onbetrouwbaren poelier te doen. aan, en verslond de advertentie-pagina's Het meese was ongeschikt voor me, maar eindelijk vond ik er een, die me heel goed leek. Hij trok werkelijk aan. Een brief was gauw geschreven en een paar dagen later lag het antwoord in de bus, net toen ik naar mijn eeuwige kan toor ging. 't Was een aardige brief, en de af zender verzocht me persoonlijk te komen ken nis maken. De betrekking trok me steeds meer aan. Gp den eerstvolgenden vrijen Zaterdag middag kroop ik in den trein en nam mijn eigen lot ter hand. De man van wien alles afhing ontving me in een ongezellige, ruime zitkamer, niet ouderwetsch en niet modern ingericht. In een hoek stond een vleugel, in de breede ven sterbank lagen kleurige kussens, alles was met zorg uitgekozen en toch was er geen sfeer in de kamer, hij voelde leeg en koud aan. Ei- ontbrak iets, dat merkte ik dadelijk bij 't binnenkomen. Hij die de advertentie gezet had was een weduwnaar van omstreeks 40 jaar, lang en blond, vader van één dochtertje. Hij zocht een huishoudster die tegelijk een goede pleegmoeder voor 't kind zou zijn; zijn vrouw was twee jaar geleden gestorven en sindsdien had hij getobd met hulp. eerst van de twee grootmoeders en daarna was 't nog erger geworden: d« familie had hem een of andere nicht op z'n dak geschoven, die abso luut niet voor haar taak berekend bleek te zijn. Nu wilde hij zelf kiezen en iemand heb ben die vreemd, maar volkomen friseh in zijn verlaten huishouden zou komen en de volgens hem goede leiding geven aan zijn kleine meisje. W.j praatten lang samen. We hadden echt contact, hij trok me geweldig aan en ik voelde me in staat deze betrekking goed te vervul len en 't meisje op te voeden in zijn geest. Ik zou hier nuttig en goed werk kunnen doen er lag een taak op me te wachten die ik met werkelijke vreugde op me zou nemen. Later dronken we thee met ons drieën en ook tusschen 't kind en mij was dadelijk ver trouwen Zij kroop naast mij op de zitbank en liet mij haar poppen bewonderen. Ik voelde hevig medelijden met 't kleine moederlooze meisje, haar vader moet wel iets van mijn ontroering bemerkt hebben. Hij sloeg ons tenminste voortdurend gade. en mengde zich af en toe in ons spel. Nadat het kind weg was gehaald spraken we over opvoeding, over boeken en muziek, als goeden vrienden en alsof we elkaar jaren kenden. Veel te vroeg voor mijn gevoel was het tijd om heen te gaan, en toen moesten we zakelijk worden en beslissingen nemen. Mijn gastheer werd onzeker, hij sprak op onvasten toon en ik voelde echt mijn hart in mijn keel kloppen. Terwijl hij naar woor den zocht wist ik dat mijn geluk met deze (Adv. Ingez. Med.) BIOSCOOPBEZOEK VAN AGENTEN EN NOG WAT. 'De burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont, heeft zijn agenten willen doen kennis maken met de Amerikaansche motorpolitie en hun daarom allen een vrijbiljet gegeven voor het Luxor Theater, waar op het oogen- blik een film betreffende verrichtingen van de motorpolitie in het land der onbegrensde mogelijkheden vertoond wordt. In twee groe pen hebben de agenten het Luxor Theater bezocht, Maandag en Dinsdag. De burgemeester had, bij wijze van aardig heid, aan dit bezoek een attractie verbonden. Zooals bekend, gaat op het oogenblik in het Luxor Theater de detective-film „Het geheim van Charley Chan" en nu heeft de burge meester een klein geschenk toegezegd aan dien agent, of die agenten, die na een kwar tier op een papier hadden geschreven, wien zij als den dader beschouwden van de mis daad, welke dader door Charley Chan wordt ontmaskerden het goed geraden had den. betrekking gemoeid was, mijn handen werden klam van spanning en angst. Toen hij mijn vonnis velde, haperend en vol excuses, had ik 't gevoel dat ik in tranen zou uitbarsten, maar met de uiterste krachtsinspanning kon ik me beheerschen. Mechanisch stak ik mijn hand uit, die hij een oogenblik vasthield en zoo stonden we even zwijgend tegenover elkaar. Ik had het gevoel dat niets me nu meer kon schelen. Hij bedankte mij voor mijn komst. Hij kon er echter niet toe besluiten mij de betrekking te geven. De reden zei hij mij niet. Diep ongelukkig ging ik naar huis. Ik begreep het niet en voelde mij hopeloos ver ward. Den volgenden morgen had ik hoofdpijn en kon aan niets anders denken dan aan mijn bezoek van den vorigen dag. 't Maakte me el lendig en toch kon ik mij er niet van los maken Toen ik 's middags op mijn eigen kamer probeerde wat te loopen, kondigde ons dienst meisje bezoek voor me aan. Voor ik het begreep, stond hij a.l in de ka mer; mijn gastheer van den vorigen dag. Wij keken elkaar vol aan, 't was doodstil, maar mijn hart bonsde zoo geweldig dat ik bang was, dat hij t hooren zou. Toen begon hij te spreken. „Gisteren zei ik u, dat ik u niet geschikt vond voor 't baantje van huishoudster bij mij. Dat vind ik nog niet. Maar ik kom u iets an-; ders voorstellen. Ik begrijp, daft u verbaasd zult zijn en misschien overrompeld. Het is ook mo gelijk dat u het gevoeld heeft, evenals ik. Sinds u bezoek gisteren heb ik aan niets an ders kunnen denken. Nu wou ik u vragen, mijn vrouw te worden." Ik kan je niet zeggen, hoe groot 't geluks gevoel was, dat me beving. Ik geloof, dat ik tranen in mijn oogen kreeg. Ik slikte maar eens, en stotterde wat, en hij begreep 't al lang en greep mijn handen. De rest kun je gemak kelijk raden. De heele wereld was stomver baasd, onze ouders en verdere familie natuur lijk 't meest. Een maand later waren we ge trouwd en maakten een zalige huwelijksreis. Wij zijn van elkaar gaan houden op 't oogen blik dat onze oogen elkaar zagen en onze lief de is iederen dag grooter geworden. Loesje is nu ook mijn dochtertje: ik kan je niet zeggen hoe gelukkig, ik ben." „Wat een wonderlijk mooi verhaal" zei ik, terwijl ik haar arm een drukje gaf. „Dat is ware romantiek". „Ja" zei Willy, en stond stil voor een gezel lig huis, vol bloeiende planten in de venster banken „en hier wonen we. Je bent van harte welkom!" Ik kon me niet losmaken van haar harte lijke. stralende persoonlijkheid, en blij met onze hervonden vriendschap gingen we 't huis binnen. M. S. V. G.l Ned. Christen Vrouwenbond. Viering vijftienjarig bestaan. De afdeeling Haarlem van den Ne- derlandschen Christenvrouwenbond hield gisteravond in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een feestavond, ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de afdeeling, waarvoor zeer veel belangstelling be stond. De avond werd geopend met het gezamenlijk zingen van ps. 103, vers 1. waarna de presiden te, mevr. T, Belgrave de verzen 16 van Jesaja XII voorlas, en voorging in het gebed. Dit jöar staat in het teeken der vreugde, aldus de pres. in haar openingswoord. Doch ook de droefenis bleef den bond niet bespaard. De vreugde is de verloving, gevolgd door het huwelijk van de Prinses, doch daartegenover ontvielen de afdeeling vele leden door den dood. Spr. hoopte, dat deze avond, die iets anders bracht, dan de afdeeling haar leden pleegt te bieden, in den smaak zou vallen en er toe zou bijdragen den band tusschen de leden te versterken. Vervolgens zong het koortje achtereenvol gens „Wie maar den goeden God laat zorgen", van Neumark en het mooie „Lentelied" van MendelssohnBartholdy. De secretaresse, mevr. H. A. van Leyden Krijn las vervolgens het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat ook deze vereeniging onder de crisis te lijden heeft, daar zij erdoor betrok ken wordt in allerlei werk, dat eigenlijk niet op haar terrein ligt. De vergaderingen en lezingen mochten zich in een druk bezoek verheugen, waaraan vol gens spr, de goede onderlinge verstandhouding wel niet vreemd zou zijn. Het zendingswerk heeft nog steeds de bizon- dere aandacht van de afdeeling, en de mede werking mag verheugend genoemd worden. Mevr. C. J. KalbfleischBaas bracht het fi nancieel verslag uit, waaruit een optimistische toon klonk. Het reservefonds hoefde niet te worden aangesproken, en hoewel het saldo verminderde, is er geen reden tot ongerustheid. Verschillende afgevaardigden van andere af- deelingen en zusterverenigingen spraken hun waardeering uit voor het werk van den Ohr. Vrouwenbond en uitten den wensch, dat deze dit nog zou mogen voortzetten. Het koortje bracht wat afwisseling in dit officieele gedeelte van het programma, met „Fliege, du Vöglein" en „Frau Nachtigall" van Franz Abt- De secretaresse, mevr. van LeydenKrijn had zich genoodzaakt gezien haar functie als zoodanig op te geven. De presidente dankte mevr. van Leyden voor het vele werk dat zij zeven jaar lang zoo voortreffelijk had ver richt. Zij laat een leegte in het bestuur achter, welke niet gemakkelijk vervuld zal kunnen worden, aldus spr. Mevr. van Leyden antwoordde, dat zij het werk steeds met veel genoegen had gedaan. Zij dankte voor het groote vertrouwen, dat men in haar heeft gesteld. Na de pauze werden een Alpenfilm „De berg van het noodlot" en een expeditie-film „Tocht naar het land van wonderen en wolken" ver toond. welke zeer in den smaak van het pu bliek vielen. Deze voorstelling werd verzorgd door de Nederlandsche Christen Filmcentrale. Dagelijks wordt ook Gij ermee besmet. Voorkom verdere narigheid. Bestrijdt eiken avond het dreigend gevaar: (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEEDSCH GEMENGD KOOR. Het Heemsteedseh gemengd, koor houdt een feestavond a.s. Zaterdag 20 Februari in café-rest. „Dreefzicht", naar aanleiding van het 5-jarig'bestaan van dit koor. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 19 FEBR. Progr. 1: Hilversum EE, K. G. Progr. 2: Hilversum I, L. G. Progr. 3: 8.Keulen. Concert door het po pulaire omroeporkest olv. Franz Mihalovic. 8.50 Gramofoonmuziek, 9.05 Tijdsein. Nieuws berichten. Waterstandsberiehten. 9.20 „Holt den deutschen Axzt". 9.50 Voor de kleintjes 10.20. 11.20 Concert. Verzoekprogramma. 12.05 Parijs Radio. Causerie voor Israëlieten. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.05 Vlaamsch Brus sel. Populair concert 1.20 Gesproken dagblad van het NIR 1.30 Salonorkest olv. Walter Fe- ron 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Berichten voor de binnenscheepvaart 2.23 Schooluitzen- ding. 3.35 Deutschlandsender. Concert door het kl. omroeporkest olv. Ernst Riege en het Willi Glahé orkest 4.20 Parijs Radio. Kamer muziek mmv. het Andolfi kwartet. 5.20 Keu len. Programma van Leipzig {concert!7.05 Vlaamsch Brussel. Dr. Julius Pee: „Multatuli en de Vlamingen" 7.20 Droitwich. Herbert Howells: „Music and the ordinary listener" 7.40 Het BBC-orkest olv. Clarence Raybouldi. Aubrey Brain, hoorn. 8,20 Film songs. 9.20 Tijdsein van Greenwich. Weer- en nieuws- ber. 9.40 Weenen. M. G. W. Schiphouwer: „Waarom is Oostenrijk een ideaal winter- sportland?" 9.55 Populair concert door het Notsstands-orkest olv. Fritz Recktenwald 10.50 Berlijn. Hans Bund's orkest 11.20 Parijs Radio. Concert olv. Marius-Francois Gaillard Progr. 4: 8.Vlaamsch Brussel. Gymnas tiek. 8.20 Gramofoonmuziek 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramofoonplaat 8.45 Gesproken dagblad van het NIR 9.Gramofoonmuziek, 9.20 Pauze of Diversen, 10.35 London Regional Korte Godsdienstoefening. 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht 11.05 Orgelconcert door H. Robinson Cleaver 11.50 Het Rutland Square en New Victoria orkest olv. James Kershaw 12.50 Droitwich. BBC dansorkest olv. Henry Hall 1.35 Het MacNaghten strijkkwar tet 2.25 London Regional. BBC Schotseh or kest olv. Guy Warrack 3.05 Piano Recital door Shula Doniach 3.35 Gramofoonmuziek. 3.55 Droitwich. Desmond MacCarthy: „Tolstoi". 4.20 De Fam. Bach. Het BBC-Midland orkest olv. Leslie Heward. 5.35 Troise en zijn man- doliers met Don Carlos 6.20 Nieuwsberichten 6.45 Droitwich. Volksliederen van Wales. 7.20 Diversen 11.50 Dansmuziek gr.pl. Progr. 5: 8.007.Diversen. 7.Eigen gramofoonplaten concert. 1. Graf Zeppelin's Weltreise. Symph orkest 2. Beside the seaside of other land. Reginald Dixon 3. Russische Potpourri, Oeral Kozakkenkoor 4. Wir zeihen durch die Heimat, Hum.Melodios 5.Uns geht's immer fabelhaft, idem. 6, La petite Tonki- noise, Josephine Baker, 7. J'ai deux amours, idem 8. Mi Madrid, Emilia Garcia 9. Tus ojos Negros, idem 10. Notte a Venezia. Benjamino Gigli 11. Du bist mein Glück. idem. 12 Fare well to Thee. The Haw. Beech Songsters. 13. Hawaiian Star of love. Idem. 8.00—12.00 Di versen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10