IBIS SHAG VICKS HOESTBONBOHS E.H.S. bestaat twintig jaar. Dobbefmann lekker... man! DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë. Wordt in Amsterdam of Rotterdam gespeeld De jaarlijksche wedstrijd tusschen Neder land en België is, naar bekend, vastgesteld op 2 Mei a.s. Waar deze ontmoeting zal worden gespeeld is echter nog niet bepaald, immers zoowel het Olympisch Stadion te Amsterdam als het Feijenoordstadion te Rotterdam komen hiervoor in aanmerking. In zijn vergadering van Dinsdagavond heeft het bestuur van de K.N.V.B. deze aangelegen heid besproken, doch een beslissing is nog niet gevallen. De kwestie zal nader in behandeling komen. De Tel. schrijft hierover nog het volgende: Het feit, dat er thans nog geen besluit ge nomen is, wekt eenige bevreemding, daar de heer J. v. d. Berg, directeur van het Am- sterdamsche Stadion, gisteren aan den K. N. V. B. voorzitter dr. Van Prooye bericht heeft, dat de uitbreiding der tribunes te Amsterdam op 2 Mei a.s. niet gereed zal kunnen zijn. De heer J. v. d. Berg achtte zich tot deze mede- deeling verplicht, daar hij wist, dat het K. N. V. B.-bestuur hedenavond deze kwestie zou bespreken en hij absoluut wilde dat er in deze precaire zaak tusschen de twee groote sta dions van Amsterdam en Rotterdam open kaart gespeeld zou worden. Er mocht ver wacht worden dat de mededeeling van den heer Van den Berg het nemen van een be sluit voor het K. N. V. B.-bestuur zou verge makkelijken. HUGO MEISL f In ons vorig nummer deelden we mede, dat de bekende Oostenrij ksche voetballeider Hugo Meisl tengevolge van een beroerte over leden is. De heer Lotsy vertelde aan een ver tegenwoordiger van het A. N. P. het vol gende: „Nog geen maand geleden heb ik een uit- voerigen brief van Meisl ontvangen, waarin hij verschillende aangelegenheden betref fende de commissie voor het amateurisme der F. I. F. A., waarin Meisl en ik o.a. zitting hebben, naar voren bracht. En voorts schreef hij mij, wanneer het Nederlandsch elftal nu eens naar Weenen kon komen voor het spe len van een wedstrijd tegen Oostenrijk. Het is een zware slag voor het Waanse.he voetbal en vooral in de Centraal-Europee- sche landen zal men hem missen. Want zijn invloed was daar geweldig groot. Maar zijn groote liefde ging uit naar zijn wonderploeg. Hij was een groot kenner van het spel en van de internationale voetbaltoestanden. Zijn oordeel mocht wellicht eens scherp, soms iro nisch zijn, hij had een goed hart en zijn mee ning was altijd gefundeerd. Voetballeiders met dergelijke capaciteiten hij sprak vlot 9 of 9 talen zijn er slechts weinig in de internationale voetbalwereld. 'I STORMVOGELS—R.C.H. Men schrijft ons: Daar het vermoeden bestaat dat vele Haar lemmers dezen vooral voor R.C.H. zeer be langrijken wedstrijd zullen willen bijwonen, is door de Ned. Spoorwegen een reisgelegenheid gemaakt tegen verlaagd tarief (f 0.29.) Met de voor dit doel gekochte vervoerbe- wijzen kan gereisd worden zoowel met den trein van 11.06 als 13.06 uit Haarlem. De vroege trein terwille van hen, die reeds te 12 uur getuige willen zijn van den wedstrijd tusschen R.C.H. 2 en Stormvogels 2. Boven bedoelde kaartjes zijn tot Zaterdagavond ver krijgbaar in de stad en aan het station Haarlem. Dat Zondag inderdaad voor R.C.H. heel wat op het spel staat moge blijken uit het volgende: indien Excelsior zou verliezen van D.H.C. en de Racing tenminste een punt te IJmuiden mocht behalen, hebben onze stad- genooten weer zelfkle beschikking over hun lot. Er valt dus niet te twijfelen aan het be lang van den uitslag voor R.CJI. van dezen •wedstrijd, zoodat het aan spanning niet zal ontbreken. 't GOOI—EJ).0. De elftallen voor dezen wedstrijd zijn als volgt: E.D.O.; Verhagen, v. d. Kuyl, Zandstra, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, C. v. d. Schalie, Timmerman, P. Spek. 't Gooi: Peeters,- J; Cohen, N. Cohen, J. Kok, Winthorst, van Es, Dorland, Cregten, van Rheenen, Spaans, M. Cohen. Aan het Hilversumsche Sportpark zijn op vertoon van de stempelkaart werkloozen- kaarten verkrijgbaar: Jongens 10 ct. Staan plaatsen 25 ct., gereserveerd terrein 40 ct. Voor alle E.D.O.-elftallen is voor Zondag door den H.VJ3. uitstel verleend. E.D.O. 2—BLAUW WIT 2. Zondagmorgen half elf speelt E.D.O. 2 met het volgende elftal: De Waard, v. d. Sluis. C. v. d. Laan, van Esch, J. Koene, J. Steffens, v. d. Hurk, S. v. d. Laan. J. v. d. Laan, Perukel, Kelder. WINTERSPORT. DE F.I.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Uit Chamonix: Na de Noorsche overwinnin gen op de 4 x 10 K.M. estafette en in den specialen springwedstrijd heeft Lars Ber- gendahl een derde overwinning behaald in den 18 K.M. wedstrijd. De uitslag was: 1 en wereldkampioen Lars Bergendahl (Noorwegen) 1 uur 11 min. 21.2 sec.; 2. Jalkanen (Finland) 1 uur 12 min. 35 sec.; 3. Niemi (Finland) 1 uur 13 minuten 48 sec. DE F. I. S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Uit Chamonix: Dinsdag zijn de wereldkam pioenschappen, uitgeschreven door de F.I.S. voortgezet met het springen, onderdeel van de combinatie lange afstandwedstrijd-springen. Thans was het springen aan de beurt. De grootste afstand werd behaald door den Noor Busterud met 57 Meter. Ruim 5000 toeschou wers woonden de wedstrijden bij. Winnaar in de combinatie werd de Noor Sigurd Roen met een totaal aantal punten van 441.1 Zijn sprongen waren 49.5 en 55 M. Den kampi oenstitel heeft hij in hoofdzaak te danken aan zijn uitnemende verrrichtingen in den 18 K.M. wedstrijd. DAMES-HOCKEY. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL. Woensdagmiddag speelde het Ned. dames elftal op het terrein aan den Zeeweg een laat- sten oefenwedstrijd tegen een B.M.H.C.-com- binatie. Door ziekte en verhindering van eenige speelsters was het elftal der dames onvolledig, zoodat de oefening niet geheel aan het gestelde doel beantwoordde. Wel werden nog eenige technische en tactische aanwij zingen gegeven, doch de wedstrijd stond niet op hoog peil en werd met 4-0 door de dames verloren. LAWNTENNIS WORDT DONALD BUDGE OOK BEROEPSSPELER? Uit San Francisco: Francis T. Hunter, de vroegere Amerikaansche Davisbekerspeler. die thans manager is van beroepstennisspe- lers, heeft verklaard, dat hij er van over tuigd is. dat Donald Budge, ondanks herhaal de ontkenningen, aan het eind van dit sei zoen beroepsspeler zal worden en zich dan bij het gezelschap, waarin ook Vines en Perry zijn opgenomen, zal aansluiten. Budge, die, nu Perry tot de beroepssport is overgegaan, als de toekomstige beste ama teurtennisspeler. ter wereld wordt beschouwd, zou reeds verschillende voordeelige aanbie dingen hebben gekregen. Maar alvorens uit de rijen der amateurs te treden wil Budge meehelpen, te trachten den Davisbeker dit seizoen naar de Vereenigde Staten te bren gen, want hij is van meening, dat het ont breken van Perry in de Engelsche Davisbe- kerploeg aan de Vereenigde Staten een unie ke gelegenheid biedt om het begeerde kleinood naar de andere zijde van den oceaan te brengen. PAARDENSPORT. PAARDENSPORTVEREENIGING HOUTRUST. Onder presidium van den heer H. F. Bult man hield de Paardensportvereeniging Hout- rust Dinsdagmiddag te 's-Gravenhage haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de vier courses in 1936 een verlies van 1.209 hebben opge leverd, Het effectenbezit bedraagt 5.428 het kassaldo 380 of het totaal bezit 5.808, het geen een vermindering van 514 bij een jaar geleden vergeleken beteekent. Het aftredende bestuurslid, de secretaresse mej. E. C. Kuys, werd bij acclamatie her-r kozen. Besloten werd voorloopig vijf courses op de baan Woudenstein te Rotterdam te geven en wel op 29 Maart, Tweeden Paaschdag, 11, 18 en 25 April en 2 Mei. Voorts wordt de mogelijkheid overwogen, na Rotterdam nog courses in Hilversum en Alk maar te geven, waarvoor de data later zullen worden vastgesteld. IJSHOCKEY. NEDERLAND—BELGIë (3—0). Op de kunstijsbaan te Amsterdam waren Woensdagavond een goede drieduizend toe schouwers aanwezig om daar getuige te zijn van den landenwedstrijd NederlandBelgië. Er werd aan beide zijden zonder Canadee- zen gespeeld, zoodat men nu eens kon zien, welke vorderingen onze landgenooten gemaakt hadden. Als nieuweling in de Nederlandsche ploeg trad op Lammerts. Bob van der Stok, die altijd als achterspeler opgesteld was, debu teerde thans als voorhoedespeler. Dit laatste bleek nog zoo slecht niet te zijn. Nauwelijks was het spel een goede minuut aan den gang, of daar ging Van der Stok er van door; met een pracht schot bezorgde hij de Hollandsche ploeg de leiding (1—0). Even later, als Van der Stok de schijf weer toegespeeld kreeg van Felix de Jong, vergrootte hij den voorsprong tot 20. De Belgen hadden met hun aanvallen niet veel succes, want onze achterhoede, bestaande uit Taconis en Gerritsen, was steeds daar, waar gevaar dreigde. Het was jammer, dat Lammerts nog niet over voldoende spelinzicht beschikte, want daardoor gingen dikwijls aar dige kansen verloren. Een minuut of vijf voor het einde van het eerste gedeelte kreeg Suur- beek bij een doelworsteling een kans, welke hij benutte 30 Het tweede gedeelte was niet zoo vol afwis seling als het eerste. De Belgen gingen nu meer aanvallend te werk. Hun spel was echter af en toe wel wat aan den ruwen kant. Van Marle kreeg het af en toe hard te verantwoorden, doch hij verrichtte keurig werk in doel. On danks herhaalde goede aanvallen aan beide zijden, verliep het tweede gedeelte zonder doel punten. Voor het laatste gedeelte kwam onze eerste voorhoede met Koeleman, Van der Stok en De Jong het eerst op het ijs. Ondanks hard zwoe gen konden zij er niet doorheen komen; elke aanval, dien zij opzetten, werd door de Belgen afgeslagen. De Belgen zaten er geweldig op; het gelukte hun niet, te scoren. De wereldkampioenschappen te Londen Uit Londen: De eerste wedstrijd in dit tour- nooi ging tusschen Hongarije en Roemenië. De Hongaren wonnen met 41. In het Wembleystadion kwamen voor de zelfde poule Engeland en Duitschland tegen elkaar uit. De wereldkampioenen waren in alle opzichten sterker en wonnen met 60. Canada, vertegenwoordigd door de „Kimber- ley Dynamiters" verpletterde de Fransche ploeg met 120. bevatten medici nale ingrediënten van Vieks VapoRub (Adv. Ingez. Med.) Voetbal Zal met receptie en feestavond herdacht worden. Het Bestuur van het jubileerende E. H. S. Van links naar rechts: P. Kroon, tweede penningmeester A. Bonhof, penningmeester; P. van der Needen, com missaris; J. van ZijtveTü. voorzitter; P. de Jong, commissaris; Th. Weimar, secretaris; B. de Vries en J. Korremans, commissarissen. De bekende Haarlemsche voetbalvereeniging E.H.S. (Eendracht Houdt Stand) zal, zooals onze lezers weten, op Zaterdag 20 Februari haar 20-jarig bestaan feestelijk herdenken. Deze club werd opgericht door jongelui met veel animo voor de voetbalsport; ze speelden op het wel bij alle Haarlemsche spelers be kende zandterrein 't Kalfje. Het ging de kleine club zóó voorspoedig, dat ze reeds na een kort bestaan tot den Haarl. Voetbalbond kon toe treden. Het eerste optreden in den H.V.B. was al dadelijk een groot succes. Aan het eind van het seizoen bleek, dat E.H.S. de derde plaats had bereikt. Het volgend seizoen was niet zoo gunstig; zij bezette toen weer de derde plaats, maar nu van onderen af. In dat jaar had ook de combinatie plaats tusschen E.H.S. en D.E.O., wat een groote ver sterking voor E.H.S. was. Het seizoèn 1922 '23 was het groote jaar voor E.H.S. Het eerste en derde elftal werden kam pioen van hun afdeeling zonder een enkel ver- liespunt en het tweede elftal werd eveneens kampioen met slechts twee verliespunten. Het vierde elftal nam de derde plaats in. Bovendien won het eerste elftal in een spannenden strijd den Stads Editie-beker. In het seizoen 1924'25 werd E.H.S. kampioen van den Haarl. Voetbalbond, waarna promotie naar de vierde klasse van den N.V.B. volgde. In dezen bond werd zelfs de derde klasse be reikt in 1926 '27. Zij kon zich evenwel niet handhaven, en reeds het volgend jaar degra deerde ze weer naar de vierde klasse. Hierna ging het snel bergafwaarts, doordat vele goede krachten E.H.S. verlieten; bij de overige leden bestond niet veel animo, ook al door het weinige succes, dat behaald werd. Het kwam zelfs zoover, dat op de algemeene jaarvergadering op 7 Juli 1930 een voorstel tot ontbinding aan de orde kwam. Zoover is het gelukkig niet gekomen. Wel werd besloten, weer in den H.V.B. te gaan spe len. Dit bleek goed gezien te zijn, want was het in 1931'32 nog onzeker, of E.H.S. zich staande zou houden, zij herstelde zich toen toch. In 1934—'35 werd E.H.S. weer kampioen van haar afdeeling en wederom waagde zij den grooten stap naar den K.N.V.B. En al waren de tijden niet gunstig en al ondervond E.H.S. de gevolgen van de crisis, waardoor aij veel werklooze leden kreeg, de handen werden in eengeslagen om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. En ziedaar, E.H.S. breidt zich steeds meer uit. Met zes elftallen en twee adspiran- tenploegen neemt zij deel aan de competities. Er heerscht een goede clubgeest en er zijn flinke harde werkers in de gelederen aanwezig. Factoren dus. die er op wijzen, dat E.H.S. nog een goede toekomst te gemoet gaat. Thans herdenkt zij haar 20-jarig bestaan; met voldoening kan zij terugzien op wat zij vooral in de laatste jaren heeft bereikt. Een mooie feestavond wordt as. Zaterdag georga niseerd, voorafgegaan door een receptie van 3 tot 5 uur in het gebouw van den Haarl. Kegel bond aan de Tempeliersstraat. En dan gaat zij vol moed aan het vijfde lustrum beginnen. SCHAATSENRIJDEN. CECILIA COLLEDGE ENGELSCH KAMPIOENE KUNSTRIJDEN. Onder protest van het publiek. Uit Londen; Cecilia Colledge, de Europee- sche kampioene kunstrijden, heeft volgens de verwachting ook het Engelsche kampioen schap behaald met 1953,8 pnt. Zij ondervond groote concurrentie van de jonge Megan Tay lor, die met 1918,2 pnt. de tweede plaats bezette. Over deze kampioenschappen wordt nog het volgende aan het Alg. Hbld. geschreven: Toen bekend gemaakt werd, dat na afloop van de vrije oefeningen voor het kampioen schap van Groot-Brittannië de 16-jarige Ce cilia Colledge wederom de winnares was van het kampioenschap jouwde het publiek. 2000 menschen sterk de vijf kamprechters (drie heer en en twee dames) uit, wat niet be paald prettig voor de kampioene moet zijn geweest. Megan Taylor van Manchester, die een schitterende vertooning van snel en sier lijk rijden had gegeven, kreeg zulk een geest driftig applaus, dat de beslissing van de jury als een anti-climax moest worden beschouwd. De vijf scheidsrechters waren echter unaniem in hun beslissing, dat Cecilia in het vrije kunstrijden veel meer moeilijke figuren en sprongen had gemaakt dan Megan. Zij kreeg 1953,9 punten tegen Megan 1918.2. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KL. DRIEBANDEN. Voor bovengenoemd tournooi om den natio- nalen titel der eerste klasse op de match tafel hebben zich negen spelers aangemeld, waai'bij de Haarlemmer D. A. Foei jaeger. Deze negen spelen een volledig rooster bij de bil jartclub „Rembrandt" te Amsterdam op Don derdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag der volgende week. SCHAKEN. SCHOOLWEDSTRIJD HA.ARLEM—HEEM STEDE. Woensdagmiddag werd op de Voorweg school te Heemstede een onderlinge schaak wedstrijd gehouden tusschen een tiental, ge vormd uit leerlingen van deze school en een tiental leerlingen van de openbare lagere school no. 23 te Haarlem. De Heemsteders beoefenen het schoolschaken reeds een paar jaar, deze Haarlemmers zijn er pas eenige maanden geleden mee begonnen. De onge lijke sterkte der tientallen heeft den Heem steders daardoor een 91-overwinning be zorgd. Toch zaten er tusschen de Haarlem sche deelnemers wel jongelui, die na wat meer oefening niet meer zoo gemakkelijk door de Heemsteders verslagen zullen worden. De revanchekamp, die over eenige maanden zal worden gespeeld, zal dat wel kunnen bewij zen. De uitslag was als volgt: j. VosS. Bosma 10 J. MühlmannK. Dubbelman 10 A. v. WonderenL. Steenhuysen 1—0 J. Renzen—J. Weidema 1/21/2 E. Bakker—-C. Sipkes 10 H. Bitter—A. Molenaar 1/2—1/2 J. VerspoorP. Blankevoort 10 J. BaxR. v. Luyk 10 L. RusmanH. Maks 10 G. de GastB. Weil 1—0 EEN BELANGRIJKE WEDSTRIJD. Voor de bondencompetitie peelt Zondag 21 Februari in het clublokaal van de Haarlem sche Schaakclub café-restaurant Het Bol werk alhier het tiental van den Noord-Holl. Schaakbond tegen een tiental van den Amst. Schaakbond. De wedstrijd begint te II uur voormiddag. DAMMEN. CO MP. NEDERL. DAMBOND. Dinsdagavond had in het clublokaal der Damclub „Haarlem" voor de hoofdklasse com petitie van den Ned. Dambond een ontmoe ting plaats tusschen de beide Haarlemsche hoofdklasse-teams. De uitslag luidt als volgt: Damcl. Haarlem. Haarl. Damcl. H. W. ZitmanJ. W. van Dartelen. 11 F. A. BerkemeierP. J. van Dartelen 11 Chr. F. VisseJ. J. van Kesteren 11 Th. van WamelP. H. Meure 11 P. van WiamelJ. B. Sluiter Jr. xx J. J. P. KraayerJoh. Fabel 02 F. MollemaH. van Lunenburg Jr. 20 P. Mollema Jr.J. van Looij 02 A. P. de ZwartJ. Balk 11 G. M. Eising—Th. C. v. d. Sluijs x—x Totaal 79 Vermoedelijk eindresultaat 119 voor Haarl. Damclub. Voor de tweede klasse competitie van den districtsbond „Noord-Holland" speelde gelijk tijdig de Damclub „Haarlem" IH tegen de Haarlemsche Damclub HI met het volgend resultaat: 711. De met een x gemerkte partijen werden afgebroken; die worden arbitrair beslist. Het vuui. van e. x.. Van miics naar rechts: eerste rij: Donselaar, Van Eethen, Wagner, Van Dam, Smink. Tweede rij Van Ommeren. Van der Vlist, Kroonsberg. Derde rij i Van Es, Moser, De Jong. VOOR DE PIJP. Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) CRICKET. WEDEROM EEN CENTURY VAN BRADMAN. Te Brisbane won Zuid-Australië met 9 wickets van Queensland. Queensland 137 (Al len 68) Grimmitt 418, Cotton 327 en 139 (Tallon 48. Rogers 46) Ward 43, Cotton 350, Grimmitt 137. Zuid-Australië 257 (Bradman 123, Badcock 56) Dixon 49, Wyeth 4—52 en 21—1. N. S. WALES—M. C. C. De driedaagsche match N. S. WalesM.C.C. is heden geëindigd: zij werd voor de tweede maal door N. S. Wales gewonnen. N. S. Wales 231 'Lush"50, Chipperfield 37. Jackson 43) en 246 (Mc. Cabe 93. Fingleton 61) tegen M.C.C. 73 en 299 (Barnett 117, Hardstaff 64, Ames 60). N. S. Wales won met 105 runs. De merkwaardigheid in dezen wed strijd was het groote succes van den fast- bowler J. G. Lush, die 6 voor 43 en 7 voor 72 nam. Het spel van dezen Australiër heeft zoo de aandacht getrokken, dat Bradman van Brisbane naar Sydney gereisd is om Lush in actie te zien. Zijn keuze voor het Australi sche test-team staat vrijwel vast. ZWEMMEN. ONZE ZWEMSTERS IN OSLO. Nida Senff wint de 100 meter rugslag. Uit Oslo: Na eenige dagen rust zijn onze landgenooten Nida Senff, Tini Wagner en Jopie Waalberg Woensdagavond te Oslo aan den start vex*schenen. De successen waren thans beter dan de twee vorige malen. Op de 100 meter borstcrawl kwam Tini Wagner wederom uit tegen de Deensche zwemster Ragnhild Hveger, die in de vorige wedstrijden zulke mooie successen had geboekt Onze landgenoote moest in haar de meerdere erkennen; zij maakte een tijd van 1 min. 09.1 sec. De tijd van Hveger bedroeg l min. 08.7 sec. Nida Senff startte op de 100 Meter rugslag in een wedstrijd, waaraan zoowel door dames als door heeren werd deelgenomen. Zij won thans in den tijd van 1 min. 16.4 sec. Ragnhild Hveger kwam op dit nummer niet tegen onze landgenoote uit, doch startte later in hetzelfde nummer, alleen voor dames. Zij werd hierbij eerste met een tijd van 1 min. 16.5 sec. het geen een nieuw Deensch record beteekende. Het verschil in tijd was dus niet zeer groot; bij een volgend treffen van beide zwemsters op dit nummer kan dus een spannende strijd tegemoet gezien worden. Jopie Waalberg kwam uit op het nummer 200 Meter schoolslag met voorgift. Zij werd derde met een tijd van 3 min. 24.4 sec. Het nummer werd gewonnen door de Noorsche zwemster Gerd Sonja Ouren met een tijd van 3 min. 23.4 sec. (voorgift 15 sec.). De estafette 3 x 100 meter wisselslag werd door Nida Senff, Jopie Waalberg en Tini Wag ner gewonnen met een tijd van 3 min. 56,4 seo. GYMNASTIEK. WEDSTRIJD K. T. K. De uitgestelde ringen wedstrijd, die den wed strijd voor dames uit den len en 2en graad van den Kennemer Turnkring volledig zou ma ken, trok de deelneming van slechts 7 dames. Het meerendeel van de deelneemsters aan den oorspronkelijken wedstrijd achtte een herha ling van de ringen-oefening dus overbodig. Om het kampioenschap van den eersten graad ging de strijd uitsluitend tusschen de dames C. Koningsbruggen van O. S. S. en S. Smit en C. Kwant van Concordia. In den November-wedstrijd behaalden deze turn sters resp. 40. 32.5 en 31 punten, maar voor beide laatstgenoemden was in haar totaal nog geen cijfer voor ringen begrepen. De ver wachting was, dat de Concordianen ongeveer 8 voor ringen zouden krijgen, zoodat onze ker was, wie kampioen zou worden. Mej. Koningsbruggen kreeg voor ringen nu weer een 8, zoodat haar totaal 40 bleef. Daar door behaalde zij het kampioenschap, want weliswaar werd voor de ringen-oefening van mej. Kwant 8]/2 genoteerd, maar daarmede bracht zij het tot 39.5 p. Mej. Smit met een 7 voor ringen ontving ook 39.5 p. Daarop volgde mej. T. Das van Ba to met 38.5 p. Eerste vereenigingsprijzen in den len graad kwamen in het bezit van O, S. S. met 112,5 p. en van Bato met 108,5 p. Behalve de reeds ge noemde turnsters verwierven ook de O.S.S.- dames C. v. d. Mije en L. Slagveld een eer sten prijs, In den tweeden graad behield mej. C. Swart van Bato de eerste plaats met 38 p., daar zij indertijd reeds het voor anderen on bereikbare maximum van, 10 p. voor ringen had behaald. Mej. M. Duijff van Concordia bleef ver onder dat maximum, wat niet be lette, dat zij no. 2 werd met 37 p. Het Ba- to-lid mej. P. v. Amstel, bezette de 3e plaats met 36.5 p. Bato behaalde een eersten vereenlgings- prljs met 110.5 p. Tweede prijzen verwierven de Boemendaalsehe G. V. en Turnlust H., resp. met 100 en 98 p. Olympia met 97 p. kwam ln het bezit van een derden prijs.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13