^WEERBERICHT Rubriek voor Vragen D Offn F F DAG IS FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Uitspraken van de Rechtbank Inbraak in Badhoevedorp. Twee Amsterdamsche kooplieden stonden terecht, beschuldigd van diefstal van een cassette met tafelzilver en een electrisch klokje, welke voorwerpen zij 13 December uit een woning in Badhoevedorp hadden ont vreemd. Tegen den eersten verdachte, die een zeer ongunstig verleden had, was twee jaar ge- eischt en tegen den tweeden een jaar en drie maanden. De rechtbank veroordeelde hen vanmor gen tot resp. twee jaar en een jaar en drie maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis. Medeplichtigheid. Tegen den chauffeur, die de beide vorige mannen naar de woning gebracht ihad, waar zij hebben ingebroken, werd wegens mede plichtigheid een gevangenisstraf van acht maanden geëischt. De rechtbank veroordeelde verd. tot een gevangenisstraf van zes maanden. De roekelooze schilder. Tegen den chef-monteur van 't zendstation op Schiphol, wien ten laste was gelegd dat hij het leven een schilder door ..hoogst roekeloos en lichtvaardig" gedrag in gevaar had ge bracht, zoodat de dagvaarding van dood door schuld sprak, had de Officier van Justi tie f 50 subs 25 dagen geëischt. De rechtbank achtte geen schuld aanwe zig en sprak verd. vrij. ALLIANCE FRANcAISE. Woensdag 24 Februari spreekt de heer M. 'Robert Garric voor de Alliance Francaise over het onderwerp: ..Francois Manriac' ro mancier" De lezing vangt aan om 8.30 uur en wordt gehouden in de bovenzaal van restaurant „Brinkmann". GEDENKBOEK VEREEN. VAN NEDER- LANDSCHE GEMEENTEN. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op 28 Februari a.s. heeft de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten een mooi uitge voerd en zeer fraai geïllustreerd gedenkboek uitgegeven. Een uitvoerige teboekstelling van de ge schiedenis der Vereeniging en van haar ver richtingen gedurende de afgeloopen kwart eeuw bevat dit werk niet. Men heeft gemeend dat de jaarverslagen daarvan een voldoend beeld geven.. Intusschen ontbreken in dit Gedenkboek niet enkele hoofdstukken: „Op richting en de eerste jaren der Vereeniging". de .Ontwikkehng der Vereeniging in de ja ren 19171927" en de ..Taak en werkzaam heid in het heden", die althans een alge- meenen blik gunnen op de geschiedenis der jubileérenae vereeniging. Overigens is. behalve een vergelijkende be schrijving van de Vereeniging van Gemeen ten in de andere Europeesche landen en de Vereenigde Staten en een uiteenzetting van doel en werkzaamheid der Union Internatio nale des Villes et Pouvoirs Locaux", het boek voor een overwegend deel gewijd aan een be handeling van de ontwikkeling in het afge loopen 25-jarig tijdvak van het gemeente wezen in Nederland en Nederlandsch-Indië en elk der landen in Europa, zoomede in de Ver eenigde Staten van Amerika. Aan de op het buitenland betrekking hebbende afzonderlijke opstellen - gaat vooraf een studie van die ontwikkeling in het buitenland, waarbij die opstellen mede tot grondslag hebben ge strekt. De minister van Binnen!andsche zaken, mr. J. A. de Wilde en de eere-voorzitter der Vereeniging. jhr.mr. dr. H. A. van Karnebeek. Minister van Staat en Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, hebben een openingsbijdrage voor dit Gedenkboek- afgestaan. Voorts bevat het o.a. bijdragen van den voorzitter der „Union Internationale der Villes et Pouvoirs Locaux". den heer G. Mon tagu Harris en van den directeur der Union, den heer E. Vinck. Groote portretten van deze autoriteiten sieren het boek, als ook van den voorzitter der prichtingscommissie, mr. dr. I. A. van Royen. den tegenwoordigen voorzitter der vereeniging. mr. P. Droogleever Fortuyn. bur gemeester van Rotterdam, den directeur mr. A. Jonker en den adjunct-directeur, den heer N. Arkema. Voorts kleinere portretten van oud-voorzitters, oud-directeuren en -adj junct-directeuren, en hoofdambtenaren, een groepfoto van het bestuur, een afbeelding van het gebouw der Vereeniging in de Paleis straat te 's Gravenhag en afbeeldingen van de verschillende bureaux met de daarin wer kende ambtenaren. Een zeer mooie en waardevolle uitgave! 't Huis is droog, waar ligt dat aan? Ziet U daar die haarden staan PERQUIN bracht daarvoor ANTHRACIET, Die warmte, sfeer en droogte biedt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: DONDERDAG 18 FEBRUARI Stadsschouwburg: Volksvoorstelling „Leon- tientje", Rotterd.-Hofstad Tooneel. 8.15 uur Protestantenbond: Lezing Dr. Ir Dijt, voor de H. H. V. 8.15 uur. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht: gratis concert Haarl. Kamerorkest, 8,15 uur. Gebouw „Het Blauwe Kruis": Rede predi kant W. Holwerda uit Leeuwarden. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Een vreemdeling kwam". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ,,'t Jochie". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Pola Negri in „Mos kou—Shanghai", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Het corps der waaghalzen" en „Het geheim van Charlie Chan". 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let" .Bronstee weg 21, 10—12 en 14—17 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI Remonstrantsche Kerk: Rede Ds. H. J. Kastein te Hoorn, voor de Evangelische Maat schappij, 8.15 uur. Luthersche Kerk: Getuigenisavond „Kerk en Vrede". 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw (tuinzaal) Filmavond Nederl. Reisvereeniging, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa- let",Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. De man en de vrouw. Ook te Haarlem worden meer jongens dan meisjes geboren. Maar in de eerste levensjaren sterven ook meer jongens. Wat het aantal aangaat hebben de vrouwen over de mannen de overhand. Bij de laatste volkstelling waren er in ons land 3.992.889 vrouwen en 3.942 676 mannen. Een verschil dus van 50.213, of ongeveer 114 pet, In Haarlem zijn de vrouwen in verhouding nog sterker in de meerderheid. Op 31 Decem ber 1936 telde onze stad 69.609 vrouwen tegen 63.700 mannen, dus 5.919 meer vrouwen, of ongeveer 8J/2 pet. Dit groote overschot aan vrouwen is een al gemeen verschijnsel in de steden, dat voor een groot gedeelte veroorzaakt wordt door het feit. dat vele dienstboden van elders komen. Het opmerkelijke is, dat er tegenwoordig meer jongens dan meisjes geboren worden. Voor Haarlem luiden de cijfers over de laat ste 7 jaren: Geboren Jaar: jongens meisjes 1930 1084 1114 1931 1075 1066 1932 1172 1011 1933 1091 1049 1934 1138 1065 1935 1121 1047 1936 1115 1104 Totaal 7796 7456 In de laatste 7 jaar zijn dus te Haarlem 350 meer jongens dan meis jes geboren. Oppervlakkig zou men meenen, dat op den duur dus de achterstand van de mannen zou verkleinen of zelfs verdwijnen, maar die kans wordt weer voor een deel te niet'gedaan door het feit, dat in de eerste levensjaren meer jongens dan meisjes sterven. Daarover geeft de Haarlemsche Statistiek de volgende cijfers. Overleden. Jongens meisjes le j. 1-4 j. 5-14 j. Ie j. 1-4 j. 5-14 j. 1930 55 17 26 42 12 14 1931 41 23 13 28 23 14 1932 35 26 17 25 25 19 1933 33 20 16 28 20 10 1934 33 18 7 37 11 12 1935 37 12 13 26 10 8 1936 45 20 12 26 16 12 Totaal 279 136 104 212 121 8. Uit deze statistiek blijkt dat het verschil in deze jaren vrij groot is. In 7 jaar overleden onder de 14 jaar te Haarlem 97 jongens meer dan meisjes. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 4 45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 6.3 uur Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7 1/2 u. Avonddienst te 7.45 uur. Poeriem: Woensdag: Middag- en Avond dienst te 5 uur. Ochtenddienst te 6.45 uur. Middagdienst te 1 1/2 uur. Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath: niet. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag te 7 uur Woensdag en Donderdag niet. De diensten op Sabbath, alsmede die op Poeriem, vinden plaats ter Synagoge L. Be gijnestraat 11. De overige diensten ook de Avonddienst bij den uitgang van Poeriem alsmede Tal moed Torah, worden verricht in het Ge meentegebouw L. Wijngaardstraat 14. LEGER DES HEILS HAARLEM-NOORD. Zondag a.s. hopen kolonel en mevr. Wijk huizen bijzondere samenkomsten te leiden in de corpszaal Ceramstraat 4. De kolonel is een goede bekende voor vele Haarlemmers. Ongeveer 48 jaar geleden werd hij uit Haar lem uitgezonden naar de Kweekschool voor Heilsofficieren; terwijl 30 jaar geleden hem het bevel over het korps in de Schagchel- straat alhier, werd opgedragen. Deze officieren zijn dus beproefde vete ranen met heel veel ervaring. Over deze er varingen zal de kolonel Zondagmiddag 3.30 uur in de zaal Ceramstraat 4 een vertelmid- dag houden met het onderwerp: Vijftig jaar Strijd en Overwinning. Ook des (morgens 10 uur en 's avonds 8 uur zullen de kolonels de samenkomsten leiden. JUBILEUM FIRMA J. MUIJS. Vrijdag a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de bekende firma J. Muijs in de Frankestraat opgericht werd, waar zij 39 jaar gevestigd bleef. Toen zag de heer Muijs Sr. zich genood zaakt zijn boek- en papierwinkel, die zich in een steeds drukker bezoek mocht verheugen, te verplaatsen naar de G. O. Gracht, waar de zaak thans ook reeds 11 jaar verblijft. Zoodat een eenvoudig rekensommetje óns leert, dat de firma dus Vrijdag a.s. 50 jaar bestaat, voor waar een jubileum om trotsch op te zijn. Wij wenschen den heer Muijs Jr., die de zaak sinds het overlijden van zijn vader drijft, dan ook veel succes toe. Aan belangstelling zal het hem morgen zeker niet ontbreken MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Pluimveemarkt. Oude kippen 45100 ct. Oude kippen per K.G. 3642 ct. Oude hanen 5090 ct. Jonge hanen 5080 ct. Jonge hanen per K.G. 4555 ct. N:H. Blauwen per K.G. 7584 ct. Jonge hennen 11.20. Duiven, per paar 3545 ct. Tamme eenden 3070 ct. Wilde eenden (in jachttijd) 4050 ct. Ganzen 22.75. Kalkoenen per K.G. 6070 ct. Tamme konijnen 12. Wilde konijnen 4050 ct. Aanvoer 18.500; handel vlug. Eiermarkt. 'Witte eieren 3.803.95. Gemengde eieren 3.804. Bruine eieren 44.25 Eenden eieren 2,25—2.75. Aanvoer 1.640.000. handel vlug. Veemarkt. Zeugen 4560. Dr. zeugen 6085. Schrammen 1824. Biggen 13—16. Zware varkens 2223 ct. per pond. Zouters 2222 >/2 ct. per pond. Nuchtere kalveren 47. Handel redelijk. Voor Centrale Verwarming: BRECHCOKES, WALES ANTHRACIET 50/80, WALES ANTHRACIET NOOTJES VIER. „DE SPAARNESTAD" FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10, TELEFOON 14164. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen, tijdelijk krachtigen Zuidweste lijken tot Westelijken wind. zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk veel zachter, later zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 768.2 m.M. te Biarritz. Laagste 730.0 m.M. te Isafjord. De depressie', welke gisteren over de Noordzee was gelegen, heeft zich naar het Zuiden van de Botnische golf verplaatst. Rond haar kern valt over Finland, de rand staten. Noord-Duitschland en Zuid-Zweden plaatselijk sneeuw. Over Scandinavië nam de vorst weer toe. De hooge druk in het Zuid-Westen breidt zich tijdelijk Noordwaarts uit. Een smalle rug van hooge drukking strekt zich thans over de Zuid-Noordzee uit. Deze wordt echter reeds weer aangetast door krach tige dalingen over Schotland. De depressie nabij IJsland is flink in om vang en beteekenis toegenomen, zij veroorzaakt over de Britsche eilanden reeds weer regenach tig weer met eenige temperatuurstijging in het Zuidwesten. Ook over Frankrijk blijft het weer nog som ber met plaatselijken regen in het Westen. Over Duitschland is rustig, vrij somber weer: sinds gisteren is daar de temperatuur aanmerkelijk gedaald. Over Polen vroor het licht. Waarschijnlijk zal het weer ten onzent onder invloed komen van de depressie in het Noord-, westen. Toenemende wind met regen mag wor den verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 8.47 uur; n.m. 21.27 uur. Strand berijdbaar van 13.4519.30 uur. Auto in brand gevlogen. Vier inzittenden gewond, van wie één levensgevaarlijk. NIJKERK, 18 Februari. Van ochtend omstreeks half zeven is na bij het bekende landgoed S alen tij n op den Rijksstraatweg tusschen Put ten en Nijkerk, een vrachtauto, toe- behoorende aan de firma Weduwe van der Vegt tegen een links van den weg staanden boom gereden en in brand geraakt. Van de vier inzit tenden werd een vrouw levensge vaarlijk gewond. De anderen, de chauffeur, een 16-jarige jongen en een kind, liepen eveneens ernstig let sel op. Nadat den gewonden de eerste geneeskundige hulp was ver leend, zijn zij door een passeerenden automobilist naar Nijkerk vervoerd. De gewonden Omtrent dit auto-ongeluk vernemen wij na der, dat de auto toebehoorde aan de wassche- rij van de Wed. F. van der Vegt te IJselmui- den. De wagen was met waschgoed op weg naar Amsterdam. De gewonden zijn de chauf feur A. H. van Putten, de 16-jarige R. Riese- bos, mevr. C. Schilder en haar vijfjarig zoon tje. Mevr. Schilder was er het ernstigst aan toe. Zij had vermoedelijk een zware hersen schudding opgeloopen en was tegen den mid dag nog steeds bewusteloos. Voorts kreeg zij brandwonden. De drie overigen hadden ver schillende verwondingen opgeloopen, voorna melijk aan hoofd en gelaat, doch hun toestand is redelijk wel. De gewonden zijn opgenomen in het wijk gebouw van het Groene Kruis te Nijkerk. De doktoren Bosch en Van Lent verleenden de eerste hulp. Uit den wagen geslingerd Wat de oorzaak van het ongeluk betreft, is het niet uitgesloten, dat deze gezocht moet worden in het breken van een veer van een der voorwielen. Een onderzoek dienaangaande wordt ingesteld. Volgens verklaringen van een automobilist, die op korten afstand achter den verongelukten wagen reed, zou de vrachtauto een zeer groote snelheid hebben gehad. Het voertuig is aan den linkerkant van den weg tegen een boom opgevlogen, omgeslagen en vervolgens in brand geraakt. De vier personen, die zich in de cabine bevonden, zijn met een der por tieren uit den wagen geslingerd. Ware dit niet gebeurd, dan zouden zij onge twijfeld in de vlammen zijn omgeko men. De brand is tot den motor en de cabine be perkt gebleven. De laadruimte van de auto bleef onaangetast, zoodat het waschgoed geen schade kreeg. Met een andere auto van de zelfde firma is de lading later naar haar be stemming vervoerd. De genoemde automobilist heeft dadelijk na het gebeurde hulp gehaald, waarna hij de ge wonden op last der doktoren naar Nijkerk heeft gebracht. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 3 95 5/8 Berlijn 73.59 1/2 Parijs 8.51 3/4 Brussel 30.84y2 Zwitserland 41.73 New-York 1.82 15/10 Amsterdam 12 uur. Londen 8.95 3/16 Berlijn 73.57V2 Parijs 8.51 3/4 Brussel 30.84 Zwitserland 41.72 Kopenhagen 40.00 Stockholm 46.20 Oslo 45.00 New-York 182 15/16 Praag 6.39 UUlnF.IIJh GESTELDE VRAGEN van alle Abomiés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, loaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antiooorden 7uorden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. RECHTSZAKEN VRAAG: Mag mevrouw de Nieuwjaarsfooi van het loon van een meisje afhouden dat per 1 Maart haar betrekking opzegt? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Kunnen ouders geld eischen van kin deren waarover hun de ouderlijke macht ont zegd is? ANTWOORD: Ja. mits zij behoeftig zijn en de kinderen tot onderhoud in staat. RECEPTEN. VRAAG: Hoe maakt men een witte vacht schóón? ANTWOORD: Met sterk vet zeepsop met de hand goed wasschen en daarna met lauw water afspoelen totdat het water helder blijft, zoo goed mogelijk uitknijpen en buiten drogen. De beha.n- deling zoo vlug mogelijk doen, opdat de vleesch- zijde niet nat wordt. VRAAG: Hoe krijg ik een witte wollen trui, die door het wasschen geel is geworden, weer wit? ANTWOORD: In een lauw neutraal zeepsopje goed wasschen. 2 x in warm water spoelen en 1 x in koud water, totdat het water helder blijft. Daarna in een oplossing van 20 gr. overman- gaanzure kali op 10 L. warm water 15 min. goed behandelen, vervolgens een paar minuten glad ophangen om uit te druipen. Daarna in een bad zwavelig zuur dompelen en goed omhalen en erin laten totdat de trui weer wit is. Eindelijk 2 x in warm water goed spoelen, de geheele bewer king moet geschieden in geëmailleerd vaatwerk. Na het spoelen zoo droog mogelijk uitwringen en liefst buiten drogen. VRAAG: Wat is een goed recept voor het bak ken van platte wafels (zooals knijpwafeltjes) ANTWOORD: Benoodigd: 500 gr. tarwemeel, 300 gr, suiker, 150 gr, boter, 2 eierdooiers, 5 gr. fijne kaneel, wat water. Kneed alle benoodigd- heden flink door elkaar, voeg er wat water (pl.m. 1/2 dL.) bij, kneed er dit vlug door en maalt van deze hoeveelheid pl.m. SO a 00 bal letjes. Maak het verwarmde wafelijzer schoon met wat zout en een stukje grauw papier. Besmeer het den eersten keer met wat boter en leg er midden in een balletje deeg, knijp het ijzer dicht en bak de wafels boven een matig warm vuur of boven een gasvlam aan weerszijden lichtbruin en gaar. Neem ze er dadelijk uit en laat ze bekoelen. VRAAG: Wat zijn recepten voor: I. Witbrood. 2 Krentenbrood, 3 Kropbrood. ANTWOORD: 1. Witbrood. Benoodigd: 350 gr. tarwemeel, 15 gr. gist, 7J4 gr. zout. pl.m. 2 1/2 dL. melk. Doe het meel in een diepe kom, maak in het midden een kuiltje, brokkel daarin de gist en meng deze met ongeveer de helft der lauwe melk (Aai/, mgez. Mea.) aan. Roer er zooveel van het omringende meel door, totdat een dik deeg gevormd is (z.g. zetsel). Laat dat op een lauw-warme plaats dichtgedokt 20 a 30 minuten rijzen. Voeg er daarna de ove rige melk en het zout bij en kneed dit deeg zoo lang. tot het van de handen loslaat. Sla of gooi het daarna nog 5 minuten op een met meel be stoven plaat heen cn weer en laat. het dichtge- dekt op een lauw-warme plaats rijzen (1 uur). Vul een met boter ingewreven broodvorm voor 2/3 met het deeg. Laat het hierin nog een half uur rijzen en bak het brood in een heeten oven met onderwarmte bruin en gaar (3/4 a 1 uur). Bestrijk den bovenkant, zoodra deze bruin gewor den is, telkens met water om een glimmend korstje te krijgen. Probeer met een lardeernaald of vleeschpen of het brood gaar is en neem het uit den vorm. 2. Kropbrood. Benoodigd: 350 gram ongebuild tarwemeel, 15 gr. gist, 71/2 gram zout, pl.m. 2 1/2 dL. melk. Bereid het brood geheel op dezelfde wijze als in het vorige recept beschreven is. 3. Krentenbrood. Benoodigd: 350 gram tarwe meel, 15 gr. gist, 7 1/2 gr. zout, pl.m. 2 1/2 dL. melk, 75 gr. krenten, 75 gr. rozijnen, 2 5 gr. su- cade. Bereid het deeg evenals dat van witbrood, kneed er de goed gewasschen krenten en rozijnen die van de steeltjes ontdaan zijn, en de gesnip perde sucade door, zoodra het zetsel met de ove rige melk en het overige meel gekneed is. HEEMSTEDE Het Duitsche dameshockey-elftal dat 21 Februari te Frankfurt tegen Nederland zal spelen. Staande v. 1. n. r,: Trede. Lohse, Mauritz, Von Lautz, Dirks, Hargus, Gallieas- R ek (pres. Duitsche Dames Hockeybond en F. I. HJ, Hambroek (keuze- commisffie), Haager (scheidsrechter) en Wiessen (trainer). Zittend v. 1. n. r.: Gensert, Stickel, Feidt, Rhode, Keller. ONGELUK IN GROENENDAAL Hedenmorgen had in het •wandelbosch Groenendaal een ongeluk plaats met vrij ernstigen afloop. De 24-jarige mej. T. K., wo nende Bennebroekerweg, Haarlemmermeer, wilde naar haar betrekking gaan, en reed in gezelschap van een slagersknecht door het wandelbosch Groenendaal. In de bocht, nabij het Ververschingshuis kwamen de sturen van beide fietsen met el kander in aanraking, met het gevolg dat bei den vielen. Mej. K. viel met haar achterhoofd tegen een der hardsteénen palen, die daar staan ter afbakening van den rijweg, waardoor zij een ernstige bloedende wond kreeg aan het ach terhoofd. Na ter plaatse verbonden te zijn is zij op advies van dokter Laeyendecker per zieken auto van Mathot naar het Diakonessenhuis te Haarlem overgebracht. R.K. VOLKSBOND Woensdag vergaderde de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond. Eenige mededee- lingen werden gedaan. Allereerst dat de slot vergadering van het winterseizoen zal gehou den worden op 17 Maart a.s. met als spreker den geestelijken adviseur kap. J. Klijn. Voorts dat er op 26 Februari a.s. een bestuursraads vergadering zal gehouden worden, waarbij wordt uitgenoodigd het bestuur der „Re'skas" waarin behandeld zal worden de organisatie der reis naar Rome in 1941 en de spaarmoge lijkheid daarvoor. De commissie tot het orga- niseeren van een open retraite voor Katholie ke werkloozen zal nu trachten zulk een retrai te te organiseeren voor de vrouwen der werk loozen in den geest als die het vorige jaar ge houden is voor mannen. Naar aanleiding van een ingekomen brief zullen stappen gedaan worden tot oprichting van een afdeeling van den R.K. Transport arbeidersbond, waartoe zoowel het hoofdbe stuur van dien bond als de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond haar medewerking toezegde. Ook kwam ter sprake de oprichting van een Katholiek ziekenfonds, dat mogelijk kan worden als het bestaande Haagsche fonds dio cesaan gaat werken, welke mogelijkheid op een volgende vergadering verder zal besproken worden. Uit het verslag van den secretaris van den bond bleek dat het ledental van 414 tot 406 was teruggeloopen. Het verslag van den pen ningmeester gaf aan inkomsten 2331 14 en uitgaven 2324.77, batig saldo 6.37. De verslagen van de secretarissen der vak verenigingen gaven een goed beeld van het nuttige werk van den R.K. Volksbond. Bij de bestuursverkiezing werden herbenoemd de heeren J. B. Deelissen, W. de Bruin en J. v. Honschoten, in één vacature werd benoemd de heer J. L. v. d. Meij, terwijl één vacature open bleef tot de volgende vergadering. De collecte voor Hulp in Nood bracht op 1.50 'A. BR. H. HOFMAN 70 JAAR. Het is voor Br. H. Hofman, hoofdbroeder aan de stichting ter verpleging van lijders aan vallende ziekten „Meer en Bosch", die Woens dag zijn 70sten verjaardag vierde een on vergetelijke dag geworden. In aansluiting aan wat wij gisteren schre ven. kunnen wij thans nog melden, dat vele bloemen, talrijke cadeaux, schriftelijke en te legrafische gelukwenschen zijn ingekomen. Des middags werd in huize Salem receptie gehouden. Onder de vele belangstellenden waren o.a. bestuursleden der inrichting, ver tegenwoordigers der Ned. Ambulance waar mede de jarige in de jaren 1915—1916 in Hon garije heeft gearbeid, vertegenwoordigers van organisaties, o.a. van de bijen vereeniging „Kennemerland" waarvan de heer Hofman als hartstochtelijk bijenliefhebber een ijverig lid is. Na afloop dezer receptie had er een ge zellige maaltijd plaats waarbij aanzaten het meerendeel der broeders en verschillende ge- noodigden. Voor de patiënten was het mede een feest dag, daar allen vrij waren en extra getrak teerd werdev Des avonds waren er in de respectieve zalen gezellige bijeenkomsten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2