De dood op den weg. DIGESTIF RENNIE Kou op de Borst yicKs ^WEERBERICHT VRIJDA'G 19 FEBRUARI 1937 FT A A R T. F M'P DA G F> LAD 2 On voorzich tigheid levensgevaa rlijk. Door eigen onvoorzichtigheid plotseling van richting veranderen zonder teeken te geven of oversteken zonder voldoende op te letten zijn Donderdag drie menschen om 't leven gekomen en is een vrouw ernstig ge wond 19-jarig wielrijder gedood. De 19-jarige v. d. Hurk, wonende in de Kruisstraat te Eindhoven, reed Donderdag avond omstreeks tien uur in gezelschap van zekeren Hoogeveen per rijwiel op den Bosch- dijk in de richting Best. Nabij het rijkskrank zinnigengesticht keerden beide fietsers plot seling zonder eenig teeken te geven, met het gevoig, dat v. d. H. door een achter hem rij dende auto werd geschept. Met fiets en al werd hij tegen de boomen ter linkerzijde van den weg geslingerd, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Korten tijd later is hij overleden Vrouw gaf geen teeken. Donderdagmiddag is te Enimen op den Odoornerstraatweg een aanrijding met doo- delijken afloop voorgevallen, dicht bij de boer derij van den heer J. Boer. De heer J. W. kwam met zijn personenauto van Odoorn, terwijl uit de richting Emmen de 60-jarige mej. U. DrenthMaat woonachtig te Emmen per fiets naderde. Zij wilde op be zoek gaan bij den heer Boer, doch lette blijk baar niet op. Zonder eenig teeken te geven stak zij den straatweg over, waarbij zij'par does tegen de auto opreed Mej. D. 'kwam eenige meters ter zijde van den weg terecht en bleef daar zwaar gewond liggen. Zij werd bin nengebracht bij den heer Boer. Dr. 'de la Parra uit Emmen was spoedig aanwezig, doch kon niet meer helpen. Na korten tijd is het slacht offer overleden. Tegen auto opgeloopen. Donderdagmiddag te kwart, over twaalf is in de Zuid-Bevelandstraat te Amsterdam een negenjarige jongen, die den rijweg wilde oversteken, tegen een rijdende auto opgeloo pen De knaap kreeg een klap van den radia tor waardoor hij kwam te vallen, met het gevolg dat voor de chauffeur kon remmen, een der wielen het slachtoffer over het hoofd ging. Toen de knaap wa.s bevrijd, bleek hij reeds dood te zijn, Niet opgelet bij het overtseken. Donderdagavond te half zeven wilde een 68-jarïge vrouw den rijweg van den Overtoom te Amsterdam oversteken, waarbij zij niet lette op een met vrij snelle vaart naderende auto. welke, van de Nassaukade komende, in de richting van den Amstelveenschenweg reed. De vrouw liep pardoes tegen het rech terportier op. waarvan de ruit aan stukken brak. Door den schok, kwam zij te vallen en bleef bewusteloos liggen. In dezen toestand is zij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar bleek, dat zij er ernstig aan toe was. De bestuurder, die onmiddellijk gestopt had, werd door glasscherven aan het rech teroor -gewond. Hij kon echter ter plaatse worden verbonden FILM NIEUWS Een reis door Zuid-Afrika. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t No tarishuis". alhier, op Donderdagavond. Het woonhuis met werkplaats, overdekte gang, erf en open grond te Heemstede aan den Binnenweg no. 155, groot 5 aren, 84 centiaren, f 9000 Bos q.q. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 27 stapels, zijnde 33000 K.G. Fabriekskaas kleine f 2-2.50 per 50 K.G. Boerenkaas kleine f 18 per 50 K.G. Handel goed Leed jaren aan slechte spijsvertering Eet nu alles met smaak. „Een ieder, lijdende aan slechte spijsvertering, zou ik deze pastilles willen aanbevelen, omdat ik door eigen ervaring overtuigd ben. dat het een prachtmiddel is." Dit schreef ons de vorige week de heer H. C. K., te A„ die jarenlang aan slechte spijsvertering geleden had. De oorzaak der slechte spijsvertering, het teveel aan maagzuur, wordt door Digestif Rennie Pas tilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet alleen geneutraliseerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine, die deze pastilles bevatten, boven dien de spijsvertering krachtig bevorderen. Slechte spijsvertering zal dan ook bij regel matig gebruik, praktisch niet meer op kunnen treden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40 per pakje en a ƒ1.25 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: VRIJDAG 19 FEBRUARI Remonstrantsche Kerk: Rede Ds. H. J. Kastein te Hoorn, voor de Evangelische Maat schappij. 8.15 uur. Luthersche Kerk: Getuigenisavond ..Kerk en Vrede", 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw (tuinzaal): Filmavond Nederl. Reisvereeniging, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Showboat". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het huis met de dui zend kaarsen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De jonge graaf", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Port Arthur". 2.30, 7 en 0.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa- lef. Bronsteeweg 21. 1012 en 14—17 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplein: extra voorstelling van „Prinzen Hochzeit" Fritz Hirsch Operette. 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa- lef, Bronsteeweg 21, .10—12 en 14—17 uur. In het Zondagochtendprogramma van Rembrandt zullen weer twee films over Zuid- Afrika worden vertoond, die worden toege licht door G. J. Josselin de Jong. De eerste film voert ons door het natuur reservaat het Kruger Nationaal Wildpark. Dit is een stichting van President Paul Kruger. Hoewel hij zelf een groot jager was, zag hij met zorg, hoe de wildstand schrikba rend achteruitging. Kruger behield, ondanks al zijn staatmanszorgen een open oog voor de schoonheid van de natuur en hij besloot ook voor het nageslacht de schoonheid van de rijke en boeiende fauna van Zuid-Afrika te behouden, door het instellen van een na tuurreservaat. Daartoe werd in 1989 het ge- heele gebied tusschen de Drakenbergen en de grens van Portugeesch-Oost-Afrika tot. Wildpark bestemd, waar het jagen verbo den was. Tegenwoordig omvat het Kruger Nationaal Wildpark een gebied van ruim 8000 vierkante mijlen, bijna zoo groot als Nederland. Eerst in 1926 werd het wildpark opengesteld voor toeristen, zoodat jarenlang de wildstand zich op een gunstige wijze ontwikkelen kon. Ner gens ter wereld kan men wilde dieren zoo in hun natuurlijken staat en in hun natuurlijke omgeving bestudeeren. Men treft er slangen, buffels, giraffen, olifanten en honderden vo gelsoorten aan, w.o. de sierlijke secretarisvo gel Tientallen verschillende antilopen, als de impallas, de koedoes, de waterbokken, de Tssessebe, antilopen, Apenfamilies bevolken de bosschen met duizenden. Ook de Koning der dieren regeert er onbeperkt. Zoo kan het gebeuren, dat men de leeuwen tot op 50 meter afstand kan naderen. Hier en daar staan er zelfs op plaatsen, waar de leeuwen zich bij voorkeur ophouden, borden, met het verzoek vooral niet te schieten, daar de leeuwen niet wegloopen en het geen sport is om een leeuw te schieten, die rustig voor uw geweer blijft staan. De tweede film geeft ons een overzichts beeld van Zuid-Afrika, het land, dat door taal en bevolking nog zoo naüw met het onze verbonden is. Durban is onze eerste haven en vandaar uit neemt de film ons mede voor een treinreis van ruim 5000 K.M. kris kras door de Unie van Zuid-Afrika, met zijn prachtige natuur, zijn heerlijk sub-tropisch klimaat, zijn schit terende steden en zijn rijke goud- en dia mantvelden. Wij bezoeken de Howichwaterval (365 voet hoog) en komen weldra temidden van de machtige Drakenbergen. De Drakenbergen zijn een waar dorado voor den hartstochte lijken alpinist, doch ook hij. die meer op zijn gemak gesteld is, kan zich door een Basoe- to-ponny naar het „dak van Afrika" laten dragen. Wij verlaten het bergland en dalen af naar de zijde van Transvaal, het land der oude Voortrekkers. Hier treft ons voora.) de enorme hoofdstad van Transvaal, tevens de hoofdstad van de Unie: Pretoria. Rijk aan prachtige, moderne bouwwerken, als de „Raadszaal", parlementsgebouw van de Transvaalsche Re publiek en het Paleis van Justitie. Na Pretoria is ons eerstvolgende doel: Jo hannesburg en zijn daarmede midden in het enorme mijngebied, de Witwatersrand, aan gekomen. In dit gebied wordt meer dan de helft van de geheele wereldproductie van goud gevonden. Voort gaat het weer naar het Noorden, naar Rhodesia, genoemd naar den stichter Rhodes, wiens laatste rustplaats, niet ver van Ma tappas, wij bezoeken. Het ligt op een heu vel. door Rhodes het „Uitzicht der wereld" genoemd, temidden van een woeste natuur. Na den Victoria-waterval brengen wij een bezoek aan het tweede wonder van Zuid- Afrika: de diamantmijnen van Kimberley. Van Kimberley gaat het zuidwaarts door de grootP Karoovlakte. het gebied van de enorme schapenfokkerijen. Wij trekken de Heksrivierkloof over, een enorme prestatie van de Zuid-Afrikaansche spoorweg-inge nieurs. Langs den Matroosberg dalen wij dan af in het vruchtbare gebied der Hugenoten, de Betuwe van Zuid-Afrika. Langzamerhand komt nu de Tafelberg in zicht en wij naderen Kaapstad, waar wij de trein na onzen 5000 K.M. langen tocht te ver laten om de stad en het Kaapsche Schier eiland te bezichtigen. Rond 't geheele schier eiland loopt de „Marine Drive", de 150 K.M. lange zeeboulevard, een der schoonste auto wegen ter wereld. Wij eindigen onze interessante reis door Zuid-Afrika met een tocht per kabelbaan naar het hoogste punt van den Tafelberg, van waaruit wij een schitterend panorama heb ben over het zuidelijke deel van Zuid-Afrika nagenietend van alles, wat dit wonderschoone land ons bood. UITBREIDING DROGISTERIJ GEBR. VAN BEEM. De gebr. Van Beem hebben zichgenood zaakt gezien hun zaak belangrijk uit te brei den. Daartoe werd de bovenverdieping geheel verbouwd, zoodat men er een belangrijke af- deeling heeft bijgekregen, welke speciaal is ingericht voor den verkoop van behangsel papier. De verandering beteekent voor de zaak een belangrijke verbetering, en wij zijn er van overtuigd dat zij ook een succes zal blijken. BOOMEN UIT HET KENAUPARK GEVELD. Vele Haarlemmers zullen op hun wandelin gen door Haarlem in het Kenaupark een groep oude iepen missen, die vervangen zijn door jonge boomen. Donderdag is de bekende groate boom geveld, die met een zwaren zij tak op graspark rustte. VEREENIGING TOT STUDIE VAN DEN STAAT. Prof. J. Hessing uit 's -Gravenhage houdt Vrijdag' 26 Februari a.s. voor de leden van de Vereeniging tot Studie van den Staat in de Sociëteit Vereeniging een voordracht over: „De billijke verhouding van autoritair gezag' en volkssouvereiniteit". GEPENSIONNEERDE IMILITAIREN. De Vereeniging van Oud-Onderofficieren van het Koninklijk Ned. Ind. Leger ..Madjoe", af- deeling Haarlem, houdt een spoedvergadering voor alle gepensionneerde onderofficieren van het K.N.I.L. te Haarlem en omstreken op Dinsdagavond 23 Februari in het Hotel ..Centraal". Baan. Het onderwerp: ,De Eereschuld van Ne- 'p.r'and aan onz- 111;1- v e pensionlieerde mili tairen van vóór 1920", wordt ingeleid dooi den afdelingsvoorzitter den heer E. van Mil- lingen. Wrijf het goed over keel en borst (Adv. Ingez. Med./ De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, weinig' verandering in temperatuur, BAROMETERSTAND Hoogste 770.5 m.M. te Biarritz. Laagste 730.6 m.M. te Seydisfjord. De depressie, die gisteren over de Bothnische golf w t gelegen, is naar het Oosten afge- trokke De rke dalingen van den barometer, die gistermvgen reeds over Schotland werden ge meld, zijn naar de Oostzee vertrokken. Zij vormden een secundaire, die in de loop van den nacht met krachtigen wind en regen ook ons iand passeerde en die thans over Zuid- Scandinavië en Noord-Duitschland regen en sneeuw brengt eveneens met krachtigen Wes telijken tot Zuidelijken wind. Over Ierland en Schotland nadert weer 'een nieuwe daling, die reeds regen ten Westen van de Britsche eilanden brengt. De depressiekern op IJsland trok een weinig Zuidwaarts terug. De vorst bleef over Scan dinavië nog matig tot streng, over Zwitserland voor het hedennacht licht bij geringen sneeuw val. De temperatuur steeg vooral in onze omge ving, mid den-Frankrijk en Zuid-Oost-Enge- land. Het zachte regenachtige weer zal in onze omgeving nog aanhouden. Bij het doortrekken van de bovengenoemde daling van Ierland naar het Oosten is aanvan kelijk krimpende wind te wachten, welke voor al aan de kust vrij krachtig zal zijn BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M.. Stand van heden 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 10.26 uur; n.m. 23.06 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. VAN HEES' WITKALK maakt na éénmaal witten het vuilste plafond en den zwartsten muur SNEEUWWIT. FIRMA KLINKSPOOR Apotheker-assistent KAMPERSIN G.E L hoek Kamperstraat TELEFOON 160 74 (Adv. Ingez. Med.) De verbetering van de Jan Gij zenvaart. Verbinding met den Spaarndamsche weg. De vroegere Jan Gijzenvaart, een flinke sloot tusschen de weiden, is thans geworden een breede singelgraeht, met aan weerszij den sierlijke huizenrijen. Een in wording zijnde verbinding van de Jan Gijzenkade langs den noordelijken oever van de Jan Gijzenvaart naar den Spaarndam- scheweg is voor verdere bebouwing van het terreinen complex aan die zijde van ge noemde vaart stellig van veel beteekenis. Deze kade wordt met een ruime bocht door getrokken naar en aangesloten aan den Spaardamscheweg; een paar honderd me ter ten Noorden van de draaibrug over de Jan Gijzenvaart zal deze kade op den weg langs het N. B. Spaarne uitkomen. Men is nu bezig de riooleering voor den aan- sluitendenn weg te leggen, welke in het Spaar - newater loozen zal. LEIDSTERSDAG PROT. CHRIST. JEUGDWERK. Woensdagmiddag werd in het Wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht 104 de ge bruikelijke Februari-leïdstersdag gehouden, waarop de belangen van leidsters en leden in verband met het jeugdwerk besproken wer den. Vooraf ging een bestuursvergadering van den Ring Kemiemerland van het Verbond van Chr. Jonge Vrouwen- en Meisjesvereeni- gingen, waaraan ongeveer 20 leidsters deel namen. Het jaarverslag uitgebracht door mej. H. Meerburg sprak van een opgewekt vereeni- gingsleven en het financieel verslag, uitge bracht door mej. M. Trmp gaf geen reden tot zorg, al was de stand der financiën min der gunstig dan het vorig jaar. Hierna begon de eigenlijke leidsterssamen komst onder leiding van mej, G. I-I. Ledeboer, de centrale jeugdleidster, waarvoor de be langstelling grooter was dan eenig jaar te voren. Mevr. H. S. H. Kraemervan Game ren hield een inleiding over „Geestelijke vruchtbaarheid", naar aanleiding van de brochure „Eva, waar zijt gij?", van mevr. Visser 't HooftBoddaert. De nabespreking had plaats aan de hand van punten, die te voren waren opgesteld. Na de pauze hield mej. R. de Haas namens de handwerkcommissie een inleiding over het onderwerp „Welke kleur, welke stof?" waarbij zij een demonstratie gaf van verschillende handwerken. De middag werd besloten met een causerie door mej. L. W. C. E. van Hoogenhuyze met- het onderwerp: „Het 10-jarig bestaan der N M. C.". waarbij het driehoekwerk weer meer op den voorgrond kwam. Dit 10-jarig bestaar hoopt men half Augustus te vieren in eer nationaal kamp met één centralen nationalen dag te Utrecht, waaraan ook driehoeksmeis jes kunnen deelnemen, die de geheele kamp- week niet meemaken. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.95 Berlijn 73,57V2 Parijs 8.5L4 Brussel 30.83K- Zwitserland 41.7LJ4 New York 1.8213/16. PERSONALIA. Te Amsterdam is voor het theoretisch ge deelte van het examen in kinderverzorging en opvoeding, uitgaande van de Vereeniging ter bevordering van het Onderwijs in K. en O., ge slaagd de dames N. Hansen te Haarlem en C. van Dongen te Heemstede. HAARLEMMERMEER Bebouwingsplan op de boerderij Uithol. Schorsing raadsbesluit. De raad van de gemeente Haarlemmermeer heeft in de op 29 December 1936 gehouden vergadering een besluit genomen, daartoe strekkende dat aan de directie van de levens verzekeringmaatschappij Utrecht te Utrecht en de gebroeders Uithol te Haarlemmermeer vergunning wordt verleend voor het aanleg gen van wegen en in bouwexploitatie bren gen van verschillende gronden, behoorende tot de boerderij van de gebroeders Uithol. Dit besluit werd destijds met groote meer derheid van stemmen genomen, doch de bur gemeester heeft onmiddellijk daarna ver klaard gebruik te zullen maken van de hem bij de gemeentewet verleende bevoegdheid om bezwaar te maken tegen de uitvoering van dit besluit. Dit heeft tengevolge gehad, dat op voor dracht van den piinister van sociale zaken bij koninklijk besluit van 29 Januari 1937 dit raadsbesluit is geschorst tot 1 Septem ber as HANDBAL. 11 uur 30. 2 uur. 10 uur 45. 10 uur 30. 10 uur 30. 9 uur 30. 10 uur. 10 uur 30. 10 uur 30. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor Zondag a.s. luidt: K.N.G.V .-Hoofdklasse. Dames: CamaRapiditas Heeren: RapiditasN iloc ZaandamAalsmeer Westelijke eerste klasse Dames: S.S.S.Rapiditas II Hercules HebeConcordia I A.V. ZaanlandConcordia II Heeren: AchillesOlympia H Aalsmeer 2Zaandam 2 A.V. ZaanlandConcordia 2 In de Dames-Hoofdklasse alleen voor Rapi ditas een lastige uitwedstrijd tegen Carna, dat nog kans heeft om aan het dreigende degrada tiegevaar te ontkomen, zoodat Rapiditas in Koog aan de Zaan danig moet oppassen. Wij houden het op een overwinning voor mej Poorter e.s. In de Heeren-Hoofdldasse ontvangst- Rapidi tas aan de Van Oosten de Bruynstraat Zondag middag. Niloc voor de competitie. Dat het voor Rapiditas een nuttige oefenwedstrijd voor de komende degradatiewedstrijden zal worden, is duidelijk. Aalsmeer zal het aan de Zaan niet gemak kelijk krijgen, daar Concordia aldaar op eigen terrein een zeer lastige tegenstander is. Westelijke eerste klasse: Dames. Concordia gaat haar zwaarsten wed strijd tegemoet in Wormerveer. Hercules Hebe. dat zelf een uitstekende kampioenskans heeft, zal alles in het werk stellen om Concordia te slaan. De laatste behoeft slechts gelijk te spe len om zich kampioene te noemen. De Rapidi- tas-reserves gaan naar Halfweg om misschien eens haar eerste overwinning te boeken. Con cordia II speelt te Wormerveer tegen de Zaan- land-athleten en zal vermoedelijk wel een veer laten. Heeren. De Concordia-reserves maken weinig kans tegen de Zaanland-athleten. Voor hot Haarlemsche Concordia is inge- lascht de laatste wedstrijd tegen de Lijnden reserves te tien uur aan de Van Oosten Bruynstraat. In verband met de degradatie- promotiewedstrijden speelt Concordia thans met een gewijzigde opstelling. Steden-Bekercompetitie K.N.G.V. Zoowel voor dames als heeren wordt direct na afloop der competities, promotie- en degra datiewedstrijden een halve Steden-Bekercom- oetitie ingesteld tusschen de elftallen van Jaarlem, Zaandam, Amsterdam, Aalsmeer, Utrecht, Rotterdam en Den Haag. VOETBAL. Jubileum van „Swastika". Februari blijkt voor veel voetballers een feestmaand te zijn. Zaterdag 20 Februari gaat één der kleine clubs ook feestvieren, namelijk de in Haarlem welbekende voetbalvereeniging .Swastika", die haar I2y2 jarig bestaan her denkt. Haar oprichting had plaats als bijna iedere andere voetbalclub. Een braak liggend stukje terrein, een paar trappende jongens, het be denken van een naam e'h Swastika was ge- ;eboren. Dat de naam Swastika ook in de H.V.B.- kringen een goeden klank heeft, bewijzen wel de waardeerende artikelen in de keurig uitge voerde jubileum-uitgave van den „Swastika- Koerier" van de heeren Van der Aart, Kluit, Vrugt en nog vele andere goede voetbalvrien den. Na veel prettige maar ook moeilijke jaren, is het thans aan Swastika gelukt met vijf elftallen en twee adspiranten-elftallen in den H.V.B. uit te komen. De crisis met haar gevolgen van werkloos heid etc. deed bij „Swastika" ook haar invloed gelden. Velen waren genoodzaakt hun club vaarwel te zeggen. Het hardwerkende bestuur met aan het hoofd den zeer actieven voorzitter ir. W. Kilk die van geen opgeven weet, deed wat het kon om de zaak in stand te houden. Het mag voor de bestuursleden dan ook een dubbel'succes genoemd worden, dat het hun gelukt is, aan leden en genoodigden een groo te feestavond aan te bieden; we weten nu reeds, dat de opkomst zeer groot zal zijn. De feestavond heeft plaats in de bovenzalen van Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. We wenschen „Swastika" veel voorspoed in de toekomst toe. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van löö/ 19 Februari: Bij het „Nederlandsch Tooneel" is in studie een oorspronkelijk blijspel in 4 bedrijven, getiteld „Klatergoud", door Prohl. Achter dezen pseudoniem ver schuilt zich een bekend vertegenwoordi ger van den Amsterdamschen handels stand. Het stuk speelt in de hoogere standen en behandelt o.a. de in den laatst en tijd ook ten onzent modezaak geworden zin voor wedrennen en sport in het algemeen. Het stuk, waarvan de opvoering over 14 dagen kan worden tegemoet gezien, zal gevolgd worden door een blijspel in 1 bedrijf „Een huis vol commensalen", door Mannoury, eveneens oorspronke lijk. DAMMEN. SUYK SIMULTANEERT TE SANTPOORT. Maandagavond 22 Februari zal de nieuwe 16-jarige meester C. Suyk uit IJmuiden een si- multaanséance geven voor leden en genoodig den der Damclub „Stabiel" te Santpoort in het clublokaal dezer vereeniging, gebouw Ver. „Spaarnberg" aan de Wüstelaan. LEDENVERGADERING HAARL. DAMCLUB. A.s. Zaterdagavond half negen zal in „Het Hof van Holland" een ledenvergadering der Haarlemsche Damclub worden gehouden. DAMVEREENIGING „D.O.S." In het clublokaal van bovengenoemde ver eeniging werden de wedstrijden om de club kampioenschappen 1936/1937 en medaillewed strijd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Clubkampioenschappen 1936/1937: 1ste klas se: H. Cassé remise met W. Dijkhof. 2de klasse: H. J. Oudhof wint van T. B. Dinkla, Medaillewédstrijd: G. A. Ottolini wint van J. Schalenkamp; H. J. van Berk wint van T. Kol; J. Schalenkamp wint van C. Vrolijk; C. Vrolijk wint van J. C. Verwer; T. Kol wint van G. A, Ottolini; F. Mollema wint van P. Heidweilier; S. Vermeer remise met A. Asmus. DE MATCH SPRINGER—KELLER. Zooals wij reeds hebben medegedeeld zal de match tusschen den ex-wereldkampioen B. Springer Jr. en onzen nationalen kampioen R. C. Keiler Donderdag 25 Februari a.s. be ginnen. Het bestuur van den Ned. Dambond - heeft de derde partij van deze match te Haar lem vastgesteld op Zaterdagavond 27 Februari in „Het Hof van Holland". In deze partij speelt Keiler met Wit. Als wedstrijdleider voor deze partij werd de heer J. W. van Dartelen aangewezen. In verband met den te verwachten grooten toeloop van belangstellenden wordt een voor verkoop der toegangsbewijzen gehouden. WINTERSPORT. HET EINDE DER F.I.S.-WERELD- KAMPIOENSCHAPPEN. Donderdag zijn bovengenoemde kampioen schappen te Chamonix geëindigd met den 50 K.M.-wedstrijd. Deze werd na een uiterst spannenden kamp door den Fin Pekka Niemi gewonnen in 3 uur 36 min. 58 sec.; No. 2 was zijn landgenoot Karppinen in 3 uur 43 min. 59 sec.; No. 3 de Italiaan Demetz in 3 uur 46 min. 2 sec. Wereldkampioenen der F.I.S. zijn dus: Afdaling heeren: Emile Allais (Frankrijk). Slalom heeren: Emile Allais. Combinatie afdaling-slalom heeren: Emile Allais. Afdaling dames: Christl Cranz (Duitsch- land). Slalom dames. Christl Cranz. Combinatie afdaling-slalom: Christl Cranz. 18 K.M. wedstrijd: Lars Bergendahl (Noor wegen)). Combinatie 18 K.M. springen: Sigurd Roen (Noorwegen). Springen: Birger Ruud (Noorwegen) 50 K.M. wedstrijd: Pekka Niemi (Finland). Estafette 4 x 10 K.M.: Noorwegen. LAWNTENNIS DE MATCH PERRY- VINES. Te Los Anceles heeft de 19e ontmoeting van I bovengenoemde match plaats gehad. Perry won met 6—3, 63, 64. Van de 19 partijen heeft Perry er 11 gewonnen tegen Vines 8. SCHAATSENRIJDEN. LANGEDIJK EN KOOPS IN NOORWEGEN. Uit Oslo: Onze landgenooten Langedijk en Koops hebben Donderdagavond deelgenomen aan internationale wedstrijden in het hard rijden op de schaats te Sandefjord. Op de 500 meter werd Georg Krog eerste met een tijd van 43,2 sec.; Langedijk eindigde als negende met een tijd van 47.6 sec.; Koops was tiende in 48 sec. Voorts werd nog gereden over 3000 meter, waarbij Staksrud den sneisten tijd maakte met 5 min. 2,1 sec.; Koops werd achtste in 5 min. 16,8 sec. en Langedijk negende in 5 min. 21,4 sec. HANDBAL. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HANDBAL IN 1938 TE WEENEN. Uit Berlijn: De I. A. H. F. (Internationale Amateur Handball Federation) heeft aan Oostenrijk, den tweeden prijswinnaar van het Olympisch handbnltournooi, de organisa tie opgedragen van de wereldkampioenschap pen handbal in 1938. Oostenrijk heeft deze uitnoodiging aange nomen; reeds staat vast, dat de wedstrijden to Weenen zullen worden gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2