R.K. gaan niet samen met S.D.A.P.. aldus Mr. van Lanschot. Kleermakerij J. van Dam- RECLAME COSTUUM N. MAAT f 39 Een broedend minister Nieren fmSÊMJr-, Dr. A. Loudon Gezant te Bern. y RIJ DAG 19 FEBRUARI 1937 H A" A R T: F M'S P A G R t' A D' 3 EERSTE KAMER. Ook bestrijders van herstel der coalitie. 78 GED. OUDE GRACHT 78 brengt uitsluitend deze maand 'n 75 Ziet verder onze uitgebreide collectie prima ENGELSCHE STOFFEN in onze etalages. in 50 verschilt, dessins gemeene beschouwingen begonnen. Mr. Van Lanschot (R.-K.) DEN HAAG Donderdag. Het tweede politieke tournooi op het Bin nenhof is begonnen. Thans speelt het zich binnen "net senatoriale krijt af. Het eenige verschil met wat we eenige maanden gele den aan de overzijde van het Binnenhof aan schouwden. is misschien, dat het daar, waar de heer De Vos van Steenwijk als kamp rechter troont, zoo nu en dan wat sierlijker toegaat. Overigens echter levert deze kracht meting niets nieuws op. De ridders, die heden het strijdperk betra den, brachten een hoofsche buiging aan de Regeering. Deze toch had heel wat loftuitin gen voor haar beleid onder moeilijke om standigheden in ontvangst te nemen. In dit opzicht waren Mr. v. Lanschot (E..-KProf. De Savornin Lob man (c.-h.), Prof, Anema (a.-r.) en Mr. Droogleever Fortuyn (lib.) het vrijwel roerend eens. Alleen Mr. Mendels (s.-d.) week af. Voor vlijt en toewijding gaf hij het Kabinet een 10, maar in zijn oogen waren de vorderingen, vooral op econo misch gebied (neen, dan leverde Scandinavië voor beelden van heel wat beter beleid op! i en daarnaast ook. wegens te straf optreden, op het terrein van gezagshandhaving. onvol doende. Mi-.. Lanschot. de woordvoerder der R.-K. fractie, ging, als eerste van de sprekers, voor, wat betreft het slechts in het vage houden van beschouwingen over de na de verkiezin gen aan de orde komende Kabinetsformatie. Hij wenschte niet op de politieke berenjacht te gaan en zich dus niet te verdiepen in vraagstukken als mogelijk herstel der chris telijke coalitie en wat dies meer zij. Wel achtte hij een krachtig, op een stevige meer derheid rustend Kabinet noodig. Ook sloot hij een R.-K. samenwerking met de sociaal democraten uit en gaf hij voorts te ver staan. dat wanneer een formateur niet slaagt in 't bijeen brengen van een parle mentair Kabinet, dezelfde nog een kans dient te krijgen om een extra-parlementair be wind samen te stellen. Herhaling van afwij king van dit beginsel, gelijk 1935 zij 't ook onder bijzondere omstandigheden te zien had gegeven, diende z.i. uit te blijven. Deze spreker, die o.m. nog opmerkte, dat wij eens den gaven gulden hadden en thans de gaven van den (gedeprecieerden) gulden moeten stimuieeren, nam de N.S.B. geducht onder handen. Deze partij noemde hij met Prof. Anema onchristelijk, onhistorisch en revolutionnair. Hij zeide, dat zij tegenwoor dig ten onrechte den indruk tracht te wek ken als zou zij christelijk zijn. iets wat eveneens Prof. Anema (a.-r.) en Prof. Lohman, met kracht bestre den. Laatstgenoem de merkte o.m. nog op. dat wij ons huidige staatsbe stel niet wensehen in te wisselen te gen een Duitsch nationaal-socialis- tische noviteit, door de N.S.B. voor hier wat opge poetst. Ook Mr. Droogleever Fortuyn (lib.) sloot zich aan bij de bestrijders van de N.S.B. en laakte o.m. het anti-semitisme door die groep aan den dag gelegd. Met de N.S.B,'ers zaten de socialisten he den in het hoekje waar de slagen vielen, want al mocht de liberale spreker misschien wat gunstigere verwachtingen over de ken tering der S.D.AP. koesteren dan de overige heeren ,ook hij verklaarde straks geen steun te kunnen verleenen aan een Kabinet, dat met 't oog op 'het economisch herstel het z.i. niet voor verwezenlijking vatbare Plan van den Arbeid in zijn programma zou willen be trekken. Het wantrouwends! stond Prof. Lohman tegenover de tot inkeer gekomen S. D. A. P.. waarmee hij eigenlijk pas wilde feesten als zegeen sociaal-democratische partij meer zou zijn. De christelijk-historische Prof. de Savornin Lohman (c.-h.) Een bouwwerk op wielen. Hof veroordeelt Bloemendaler wegens overtreding van de Woningwet. Het Amsterdamsche Hof heeft een inwoner van Bloemendaal, die een bouwwerk op wielen had doen timmeren om er een bloemenwinkel in te vestigen, omdat hem vergunning was ge weigerd om op zijn terrein een huis te bouwen, wegens overtreding van de Woningwet tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis veroordeeld. Verd. was van oordeel, dat het getimmerte een wagen was. Reeds geruimen tijd geleden is deze wagen door de autoriteiten afgebroken, nog maar nauwelijks nadat er een eerste „proefrit" mee was gemaakt. Volgens het Hof is het gevaarte een huis en geen wagen. maagd zegt tot den socialist, die als nationale minnaar beschouwd wenscht te worden: geef me bedenktijd. Eer we, aldus nog de heer Lohman. aan de S. D. A. P.. die sinds kort is overgestapt op het schip, dat de nationale vlag in top voert, de navigatie kunnen toe vertrouwen, zullen deze landrotten moeten toonen, dat ze werkelijk zeebeenen hebben gekregen. Soortgelijk standpunt nam Prof. Anema (a. r.) in, die met vreugde constateerde een groeiend nationaal saamhoorigheidsgevoel, doch betwijfelde of dit bij de sociaal-demo craten wel voldoende ontwikkeld was. Zou b.v. de heer Albarda een v. Heutz- of Coen- monument kunnen onthullen of voor krach tige gezangshandhaving kunnen zorgen? Deze spr. zag in een samenwerking op lou ter democratischen grondslag geen heil, wel in een samenwerking van allen die_fle waarde van de christelijke beginselen erkennen. Dat Mr. Mendels (s. d.) herstel der rechtsche coalitie niet zou toejuichen, lag voor de hand, gelijk ook te verwachten was, dat hij ter verklaring van de kentering .in zijn partij een beroep op de sterk veranderde omstandigheden zou doen. Deze afgevaardig de, die verder o.m. nog uiteenzette, dat de socialisten hun democratische levens- en we reldbeschouwing niet prijs wensehen te geven, had het ook over den enormen goud voorraad, welken we thans hebben, waaruit dan zou blijken - Mr. Droog leever Fortuyn toon de het foutieve in deze redeneering aan dat er vol doende kapitaal be schikbaar is voor uitvoering van groote werken, over eenkomstig het re cept van het Plan van den Arbeid. Overigens was het geen hij omtrent den zwevenden gul den opmerkte niet onvermakelijk. Volgens hem zitten er in den gulden-ballon bestuur ders Yde heeren van het egalisatiefonds idie aan de touwtjes trekken, zoodat het zwe ven van betrekkelijken aard is. Mr. Droogleever Fortu y n (lib.ide laatste spreker van den middag, sprak zijn voldoening uit over het tegenover Berlijn t. a. v. de onaantastbaarheid van ons grond gebied ingenomen standpunt en eveneens over ons blijven meewerken in en aan den Volkenbond. De meest teleurgestelden, zoo merkte spr. op, moeten ten krachtigste be proeven langs den weg van Genève verbete ring in den internationalen toestand te krijgen. Wat speculaties over een komende kabi netsformatie aangaat (volgens den heer Lohman moet men hierover eigenlijk niet willen meespreken, aangezien 't z.i. hier een eigen recht van de kroon betreft! gaf de li berale spreker te verstaan, dat herstel dei- christelijke coalitie ongewenscht was. aan gezien- zulks een ongewenschte splitsing zou veroorzaaken, terwijl bovendien voor prak tisch Regeeringsbeleid de aanwezigheid van gemeenschappelijke prhicipieele fundamenten niet voldoende is. Deze senator achtte het gewenscht. waar men werkloosheid als een blijvend verschijn sel zal moeten beschouwen, dat jeugdige werkkrachten over genoegzame vakbekwaam heid zullen beschikken en had met veel genoe gen van de heeren v. Lanschot en Lohman gehoord dat zij, z.i. terecht, het ordenings- vraagstuk niet geschikt vonden als strijd-ob- ject tusschen de politieke partijen en sprak verder o.m. de hoop uit. dat men in de.toe komst het instrument van de conversie met 'n beetje voorzichtigheid zal hanteeren. TWEEDE KAMER Prof. Anema (a.-r.) Interpellatie ten behoeve der pluimveehouders. De Kamer begon met het opkalefateren van de Hai-ingwet, aangezien de praktijk heeft uitgemaakt, dat zij eenige verbeterin gen behoeft. Het korte debat, waarbij Mi', v. D ij k e n (a.r.) vergeefsch probeerde nieuw ontworpen strafbepalingen geschrapt té krijgen, leverde niets van belang op. Z. h. st. nam de Kamer het ontwerp aan. waarna via een korte ge- dachtenwisseling over het wetsvoorstel tot aanwijzing van eenige producten als crisis producten (zulks ter uitvoering van het hier omtrent bepaalde in de Landbouwcrisiswet) hierbij nam de Minister een amendement- Teulings (r. k.) over, om de koffie met in gang van 3 November 1936 niet meer daar onder te rangschikken de heer v. d. S1 uis (s. d.) minister Deckers kon interpelleeren Kwaliteit. Coupe en afwerking ten volle gegarandeerd \Aav. ingez. Mea.) over den noodtoestand in 't pluimveebedrijf. Eenige jaren geleden was dit bedrijf al dus de interpellant nog bloeiend. Toen konden de boeren op de zandgronden de op hen gelegde hoogere lasten wel dragen. Maar sinds lang gaat dat niet- meer. De eieren-prij zen zijn te laag. en tengevolge van de mono polie-winst op den invoer van de granen, zijn de kosten van het bedrijf gestegen. De interpellant vroeg den Minister of het dezen bekend, is dat het pluimveebedrijf, wat vooral voor de kleine boeren opde zandgronden een ramp s, noodlijdend is gewor den mede als gevolg- van den verhoogden productie-prijs van de eieren dank zij de mo nopolie-winst op den nvoer van granen. Ver- w. v. d. siui« (8.D.A.P.! der vroeg hij aan Dr. Deckers of het dezen bekend is, dat de restitutie-regeling bij den eieren-export niet voldoende tot haar recht komt zoodat ook de prijsoptrekkende werking van 't binnenland ten deele faalt. En tenslotte had de Minister de vraag te beantwoorden of hij bereid is te bevorderen, dat de pluimvee houders in de toekomst niet met monopolie rechten belast veevoer zullen verkrijgen. Volgens den Minister, die erkende dat het pluimveebedrijf in moeilijkheden verkeert zijn de pluimveehouders echter niet ontevreden over de regeling, enkele onderdeelen daarge laten. Doch na 't vrij goede begin van 1936 zijn inderdaad ernstige moeilijkheden ontstaan, als jevolg van de stijging der graanprijzen. Maar hiervan draagt de monopolie-heffing op den invoer van granen niet de schuld. Daarom moest de Minister, bij het zoeken naar midde len ter tegemoetkoming aan het bedrijf, die rechten buiten beschouwing laten. Hij wenscht 't kippenvoer met monopolierechten belast te doen blijven. Voorts ontkende Dr. Deckers, dat de restitutieregeling bij den eierenexport niet voldoende tot haar recht zou komen. Hoe en wanneer hij de pluimveehouders zal helpen overweegt en' onderzoekt hij nog. Waarna de interpellant een motie indiende, steun vragende óf door afschaffing van de monopolie-heffing, óf door restitutie van de heffing tot een bedrag gelijk aan de heffing óf door steun uit het Landbouwcrisisfonds. Uit het debat bleek, dat men vrijwel alge meen vond, dat de pluimveehouders hulp moe ten krijgen, doch de motie vond weinig bijval. De heer Eb els (v.d.) achtte haar te gedetail leerd en wilde liever eerst nog maar eens af wachten wat 't resultaat van het zoeken van den Minister zal zijn. Aldus eveneens de op vatting o.m. van de heeren Droes en (r.k.), v. d. Heuvel (a.r.) en B a kk e r (c.h.) Eerst genoemde zou boven de z.i. ondeugdelijke af schaffing der monopolie-heffing de voorkeur geven aan steun uit het Landbouwcrisisfonds, als dat mogelijk is en de Minister geen beter middel vindt, terwijl de heer v. d. Heuvel meende, dat wanneer de monopolierechten worden gerestitueerd men ze beter heelemaal zou kunnen afschaffen. Minister Deckers hield vol dat afschaf fing der monopolie-rechten den pluimveehou ders geen voordeel zou opleveren en wees er verder nog eens op, dat hij bezig is met te on derzoeken op welke wijze hij kan helpen. Met Dr. Bier erna (lib.) hoopt hij, dat 't tenslotte slechts moeilijkheden van zeer tijdelijken aard zullen blijken te zijn wat niet wegneemt, dat de bewindsman ook wil bestudeeren hoe hij ze dan over 'n dergelijke lastige periode zal heen helpen. Doch meer kon hij op dit moment niet toezeggen. En dus is deze motie op 't oogen- blik volkomen overbodig. M.a.w. de Minister zit momenteel te broedenop plannen tot hulp? Aangezien de interpellant aandrang op Dr. Deckers gewenscht bleef achten, hand haafde hij z'n motie. Morgen stemming. E. v. R. Het oude Pesthuis, een der schilderachtige overblijfselen van de zeventiende-eeuwsche bouwkunst uit het historisch bezit van Am sterdam, is ten ondergang gedoemd. Nog eenige weken en de sloopers zullen zijn dikke, doch wankele, muren neerhalen. Het moet in den letterlijken zin het veld ruimen: het ver dwijnt wegens plaatsgebrek. De uitbreiding van de „dubbele chirurgenkliniek" van het Wilhel- mina-gasthuis, eischt zijn verdwijning. Dat het Pesthuis wegens plaatsgebrek zou moeten verdwijnen, zal de Amsterdamsche vroedschap wel niet hebben bevroed, die het gebouw om de pestlijders te isoleeren op zettelijk zeer ver buiten de muren van de veste liet bouwen. Thans ligt liet bouwwerk, aan het einde van de Tweede Constantijn Huygens- straat, bijna in het centrum van de stad. Het gebouw, welks binnenplaats met de pomp en de oude boomen om zijn sfeer zoovele schilders heeft aangetrokken, zal niet eens meer verdedigd worden door de minnaars van ons monumentenbezit. De strijd om het Pest huis. die er vroeger wel is geweest, is uitge streden. De laatste jaren heeft men het ge bouw zoo verwaarloosd, dat het moet vallen, wil men er geen tonnen gouds aan ten koste leggen. Overal Ls het provisorisch opgelapt en gestut, en biedt het een troost-eloozen aanblik, gehavend als het is door de afbraak van een zijner vleugels. Bekend oplichter uitgeleverd. Wij vernemen, dat Jules R. destijds remisier van de inmiddels gefailleerde Hollandsche Es- con-fpto Bank te Amsterdam, die te Lausanne op 16 dezer werd gearresteerd op verzoek van de Fransche justitie, aan de Fransche autori teiten is uitgeleverd. Hij werd gezocht omdat hij nog een gevan genisstraf had te ondergaan, terwijl tevens nieuwe klachten wegens oplichting waren binnengekomen. De rol, die R. bij de Hol landsche Escompto Bank heeft gespeeld, is nog steeds weinig overzichtelijk. De curator in het faillissement van de Hollandsche Escomp to Bank, mr. dr. E. W. Catz, heeft zich derhal ve met de Fransche autoriteiten in verbin ding gesteld om na te gaan welke werkzaam heden R. voor de bank heeft verricht en in hoeverre door hem aanzienlijke bedragen aan den faillieten boedel zijn onttrokken. EXAMEN SURNUMERAIR REGISTRATIE EN DOMEINEN. De minister van Financiën brengt ter ken nis van belanghebbenden dat er ernstig re kening mede dient te worden gehouden, dat dë vergelijkende examens voor surnume rair der registratie en domeinen en voor surnumerair der invoerrechten en accijnzen na 1941 niet meer op den thans bestaanden voet zullen worden gehouden, zoodat voor hen die zich voor deze examens bekwamen geen uit zicht op plaatsing bestaat indien zij in dat jaar of voor dien niet tot de geslaagden be- hooren. Het oude Pesthuis te Amster dam verdwijnt. Historisch bouwwerk vol sfeer. Zorg Voor Goede Doorspoeling der ^gljlaothebt gezwollen ledomaten. stijve en oljn- fc lljke spieren, gij u vermoeid er> zenuwachtig voelt en uw nachtrusl verstoord wordt. Is het leven vaak een last. Zorg dat het niet zoo ver komt. Vergeet niet, dat zulke verschijnselen van kwaad tot erger kunnen worden. Gij kunt ze voorkomen door uw nieren gezond te houden door het geregeld gebruik van FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN, sinds jaren bekend als het dluretloch middel bij uitnemendheid, fl.-, f.1.75 on f3.- (Adv. Ingez. Med.) Een Nederlandsch Oceaan vliegtuig? K. L. M. zou ontwerp aanvaard hebben. Bij de Kon. Maatschappij „De Schelde' berust volgens de Tel. thans voor verdere uit voering een ontwerp voor een driemotorig landvliegtuig, dat in principe door de K.L.M. is goedgekeurd voor lange-afstand-vluchten en oceaanverbindingen. Het ontwerp is na langdurige studie en voor bereiding door ir. Van Lammeren, die vroeger bij den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart was, geconstrueerd en aan de K.L.M.-leiding voorgelegd. Deze heeft zich met de uitvoering accoord verklaard, doch de moeilijkheid is thans, dat gelden moeten beschikbaar worden gesteld voor de uitvoering, waartoe de regee ring eventueel een subsidie zou moeten verlee nen of een bijdrage uit het Rijkswerkfonds. Hieromtrent schijnt nog geen beslissing te zijn genomen. Ir. Van Lammeren heeft destijds een bezoek gebracht aan de Douglasfabrieken in Amerika en daar de technische inrichting en construc tie van vliegtuigen bestudeerd. De KX.M,. die opnieuw tot de aanschaffing van Amerikaansch materiaal is overgegaan met een bestelling van Lockheeds. tracht de beschikking over een vliegtuigtype te krijgen voor het luchtverkeer, dat in staat is te con- curreeren met de buitenlandsche machines als de Douglas-typen e.a. In het ontwerp, dat thans bij „De Schelde" berust en waaromtrent geheimhouding in acht wordt genomen wat betreft de uitwerking van het type en de mogelijkheden, waarover het kan beschikken, hoopt de K.L.M. misschien een goede Nederlandsche machine te kunnen hebben. Intusschen moet worden afgewacht of de machine, indien zij gereed komt, inderdaad aan de gestelde verwachtingen zal voldoen NIEUW TYPE VLIEGTUIG TE SOESTERBERG Donderdag is op het militaire vliegterrein te Soesterberg met het Buecker-Jungmann vlieg tuig, type BUE 131, een product van de Buecker-Flugzeugbau G.M.BK, gevestigd in Rangsdorf bij Berlijn, gedemonstreerd. Dit vliegtuig, dat door de luchtvaartafdeeling te Soesterberg is aangekocht, werd reeds de vorige week afgeleverd, doch in verband met de slechte weersomstandigheden konden eerst heden de z.g. „overnamevluchten" worden uit gevoerd. Het Buecker-Jungmann vliegtuig zal worden bestemd voor de opleiding van jachtvliegers. Aan de leden der Eerste Kamer is Donderdagavond in Den Haag door den voor zitter, W. L. baron De Vos van Steenwijk. een diner aangeboden, waaraan o.m. ook minister-president dr. H. Colijn aanzat. G. L. DE HAAS. WETHOUDER VAN UTRECHT OVERLEDEN. Donderdag is na een korte ongesteldheid de wethouder van onderwijs te Utrecht, de heer ,G. L. de Haas, op ongeveer vijftigjarigen leeftijd overleden. Jarenlang was de heer De Haas lid van den Gemeenteraad, waarin hij de S.D.A.P. ver tegenwoordigde. In geheelonthouderskringen was de heer De Haas zeer goed bekend als redacteur van het orgaan der Spoorwegonthoudersvereeniging. Benoeming binnenkort te verwachten. Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van Dr. A. Loudon tot Hr. Ms. gezant tc Bern. Dr. A. Loudon is op 5 Juni 1892 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de Leidsche universiteit in de rechten en trad. na de diplomatieke examens te hebben afgelegd, in Juni 1920 in diplomatieken dienst. Als ge- zanfcschaps-attaché was hij aan de legatie te Londen en later als gezantschapssecretaris 2de klasse aan het gezantschap te Buenos Aires verbonden. Ook van de iegatie te Washington maakte Dr. Loudon deel "uit. Bij Kon. besluit van 17 Juni 1926 werd hij benoemd tot gezantschaps secretaris eerste klasse. Na een jaar verlof buiten bezwaar van 's lands schatkist te hebben genoten, werd hij bij de legatie te Madrid aangesteld. Zijn benoeming tot ge- zantschapsraad volgde in Mei 1932. In het zelfde jaar benoemde de regeering Dr. Lou don tot tijdelijk zaakgelastigde te Lissabon en met ingang van 20 November 1934 ver leende zij hem den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister. Dr. Loudon is officier in de orde van Oranje-Nassau, ridder in den Nederland- schen Leeuw en drager van verschillende buitenlandsche ordeteekenen. DOODELIJKE VAL. Om ongeveer drie uur Donderdagmiddag reed de 55-jarige voerman J. Nagelhout, werkzaam bij den houthandel Eecen te Alk maar, met- een met een paard bespannen wagen, geladen met hout, in de Doelen Kluft aldaar, toen plotseling het paard schrok en op hol sloeg. De voerman viel van den bok en kwam zoo ongelukkig terecht, dat de dood onmiddellijk intrad" Hr .Ms. „Hertog Hendrik" vlot gekomen. Schip niet beschadigd. Gereed zijn vaarplan te vervolgen. Blijkens een bij het departement van defensie ingekomen telegram is Hr. Ms. „Hertog Hendrik" in den nacht van 17 op 18 Febr. vlot geko men. Na het dag worden werd gestoomd met verschillende snelheden teneinde schroeven en roer te probeeren. Het schip bleek volkomen trillingsvrij te zijn, terwijl de roerbeweging normaal functioneerde. De commandant rapporteerde dan ook, dat het schip weer gereed is zijn vaarplan te vervolgen. Automobielverkeer wordt zwaar belast. Oordeel der Eerste Kamer. Hulde aan minister Van Lidth de Jende voor vlotte uitvoering Rijkswegenplan. Vele leden der Eerste Kamer zijn van oordeel, dat het automobielver keer te zwaar belast wordt. Dit oordeel Ls kenbaar gemaakt in het Voorloopig Verslag op de begrootmg van het verkeersfonds, waarin o.m. staat: Vele leden verklaarden, de lasten op het automobielverkeer gelegd, te hoog te achten. Ook hieraan is huns inziens de daling van het aantal vracht- en personenauto's hier te lan de te wijten, enkele leden bepleitten nogmaals, dat naast de benzinebelasting een andere hef fing zou worden ingevoerd, waarbij ook de ruwe olie zou worden belast. Vele leden zouden de onderscheidene, op het automobielverkeer drukkende, belasting gaarne vervangen zien door één, zij het dan belangrijk verhoogde, benzinebelasting, aan gevuld met een heffing op ruwe olie. Vele leden brachten den minister hulde voor hetgeen hij tot stand heeft gebracht ter be- vordei*ing van de veiligheid van het verkeer op de wegen. Verder werd aangedrongen op het- betrach ten van spoed bij de samenstelling van het wegenverkeersreglement en van de wegenver- keersbeschikking. Verscheidene leden betoogden, dat het nadeelige saldo van het spoorwegbedrijf ten vorige jare niet juist is berekend, doordat de bijdra gen aan de vernieuwingsrekeningen voor gebouwen en kunstwerken f 4.700.000 lager zijn gesteld dan technisch en wettelijk verplicht was, zoodat men slechts op papier een be tere uitkomst over 1935 heeft verkre gen dan over 1934 het geval is ge weest. Deze leden duchtten, dat ook het bedt-ag, waarop thans het verlies is geraamd, te weten f 31.700.000 te laag is gesteld. Eenige van de hier aan het woord zijnde leden waren van oordeel, dat de leiding van het spoorwegbedrijf zich te weinig voegt naar de gewijzigde omstandigheden, hetgeen huns inziens vooral tet uiting komt bij dei tarie venpolitiek, als ge-foig waarvan het publiek steeds meer de voorkeur gaat geven aan ver voer per automobiel lx>ven vervoer per spoor. Algemeen werd geconstateerd, dat de uitvoering van het rijkswegenplan ge stadig vordert en in vlot tempo ge schiedt. Daarvoor werd den minister hulde gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5