Lagerhuis keurt de Britsche defensieleening goed. Baldwin: Collectieve veiligheid eischt een sterke verdediging. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld De Volkenbondsconferentie van Bandoeng. VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De financieele resolutie, waarbij de Britsche regeering wordt gemachtigd een leening aan te gaan tot een maximum van 400 millioen pond sterling, is door het Lagerhuis met 329 tegen 145 stemmen aangenomen. Tijdens de debatten over de landsverde diging in het Lagerhuis zeide Attlee, dat iedere phrase in het witboek betrekking heety op oorlog, niet als een verwijderde mogelijk heid, doch als een zekerheid. Het is duide lijk, dat Engeland thans een organisatie op oorlogsbasis heeft en geen vredespolitiek volgt. Minister-president Baldwin herinnerde aan de verklaringen, die hij in den verkiezings strijd heeft afgelegd ten aanzien van den Volkenbond, nl., dat indien de sancties mis lukken zouden, de Bond versterkt moest wor den en dat eenige groote mogendheden die den Bond verlieten, hierin teruggebracht moeten worden. Baldwin herhaalde, dat de regeering niet denkt aan aanvallend optreden, doch zich wil beveiligen tegen een aanval. Engeland kan zich niet verdedigen, noch zijn rol spelen in het handhaven van den vrede in de we reld, als zijn bewapening niet op het nood zakelijk peil wordt gebracht. Dit is het eenige doel van de uitgaven. Spreker zeide, dat leger en vloot op het oogenblik zwakker zijn dan in 1914 en En geland kan zonder gevaar de voorgestelde maatregelen financieren. Hij citeerde vervolgens de woorden van Eden, die z.i. ae inzichten van de regeering zeer duidelijk uiteen heeft gezet: de Brit sche wapenen zulien nooit worden gebruikt voor een aanval of voor een doel, dat niet strookt met het Volkenbondspact of het ver drag van Parijs. Zij zullen worden gebruikt voor de verdediging van het Britsche ge- meenebest en kunnen gebruikt worden in de verdediging van Frankrijk en België in het geval van een niet-uitgeloklen aanval. Ook zullen zij gebruikt kunnen worden om Duitschland te verdedigen, als het het slacht offer is van een niet-uitge.lokten aanval. De regeering zeide Baldwin poogt den vrede te handhaven door het sluiten van ver dragen, welke het oude verdrag van Lo carno moeten vervangen. Men moet erkennen dat de Volkenbond van thans niet meer de Volkenbond is van het begin der oprichting en de moeilijkheden voor hen. die in den Bond willen werken voor collectieve veilig heid, zijn bijna onoverkomelijk, nu enkele van de sterkst bewapende landen zich bui ten den Bond bevinden. Spreker was van meening, dat geen te genstelling bestaat tusschen de landsverde diging en de collectieve veiligheid. Het doel van de collectieve veiligheid is zorg te dra gen. dat de kracht van de orde sterker is dan de kracht van de wanorde. Indien op het oogenblik een oorlog uit zou breken in Europa, dan zou dit^geen plaatselijke oorlog zijn. doch hij zou geheel Europa' omvatten en dit is het ergste wat zou kunnen gebeuren. Indien de krachten vrijwel gelijk zouden zijn dan zou men een herhaling van 1914 kun nen krijgen, doch met grooter verschrikkin gen. Het denkbeeld van een collectieve vei ligheid is dat een kracht zoo overweldigend is, dat geen enkel aanvaller den strijd zal kunnen aanbinden. Dit zou het geval zijn als de Volkenbond universeel was. „Doch als gij uw verplichtingen overeenkomstig de collectieve veiligheid zult moeten vervullen", zoo zeide Baldwin „zorg dan dat gij sterk genoeg zijt om u te verdedigen. Overeenkomstig deze collectieve veiligheid moet Engeland steeds een deel van den even- tueelen schok opvangen en in ieder geval moet het een schok van de zeestrijdkrachten opvangen. Ook van de lucht uit loopt het land gevaar en het zou voor Engeland dus een zeer gevaarlijke houding zijn toe te tre den tot een verdrag van collectieve veiligheid zonder in staat te zijn volledig zijn rol hier in te vervullen en zich op voldoende wijze te verdedigen. En hierom", zoo besloot Baldwin zijn rede, „leggen wij u deze voorstellen inzake de landsverdediging voor". Rusland Volkscommissaris Ordsjoni- kidze overleden. Officieel wordt uit Moskou medegedeeld, dat de volkscommissaris voor de „zware in dustrie", lid van het Politiebureau van het Centraal Comité der Communistische partij der Sovjet-Unie, Ordsjonikidze. gistermid dag aan een hartverlamming is overleden. Vooraanstaande politieke figuur uit de partij gestooten. De Sowjet van Leningrad heeft in een vol tallige zitting met algemeene stemmen be sloten dat Kodatski. de voorzitter, moet af treden. Hij wordt er van beschuldigd bureau cratisch. onbekwaam en nalatig te zijn en geen critiek op zijn werk toe te laten, waar door hij zooals de Sowjet zegt de de mocratische beginselen der Sowjetconstitutie heeft geschonden. Kodatski is een bolsjewiek van de „oude garde". Japan Kabinet krijgt steun van twee reactionnaire partijen. De regeering-Hayasji heeft in den Landdag het vertrouwen gekregen van de vertegen woordigers der nationale liga en de Toko- hai-partij. twee reactionaire groepen, die zich'bij monde van hun woordvoerders vóór de regeering hebben uitgesproken. Seigo Soesoeki (Nationale Liga) zeide te hopen, dat de regeering van Hayasji zich tot een machtige regeering zal ontwikkelen, ter- wh1 Nakano die namens de Tokohai-partij sprak, uitdrukking gaf aan zijn vertrouwen, dat Hayasti in zijn missie zal slagen. Nakano zeide, dat de verzekering van de landsverdediging op belangrijke wijze bij draagt tot de stabilisatie van het nationale leven. Hij zette uiteen, dat de gespannen toe stand aan de grens tusschen Mandsjoekwo en Sovjet Rusland een aanvulling der bewape ning noodlg maakt. Nakano keurde de „vriendelijke dienst baarheid" aan Engeland af en zette uiteen, dat beweerd wordt, dat de Engelsche en Ja- pansche belangen in China, Neder la ndsch- Indië, Indië, Zuid-Afrika- en Egypte met el kander in botsing komen. Hayasji zeide in zijn antwoord toe te ge ven, dat een buitenlandsche politiek van ver zoening en toegevendheid wordt gevoerd, doch hij wees het verwijt van „onderdanigheid'* van de hand En del and Labourwinst bij tusschen- tijdsche verkiezing. Bij de tusschentijdsche verkiezingen te Gorton (Manchester) is het lid van de Labour-party, Benn, gekozen met 17.849 stem men. De conservatief Spearman behaalde 13.091 stemmen. Door dezen uitslag wordt een wijziging ge bracht in de stemmenverhouding in het Lagerhuis. Genève Egypte wil tot den Volkenbond toetreden. Officieel wordt medegedeeld, dat Egypte om 't lidmaatschap van den Volkenbond zal ver zoeken in een bijzondere vergadering van den Bond, welke in het voorjaar zal worden ge houden. Overeenkomstig artikel 3 van het Britsch Egyptische verdrag dat in Augustus van het. vorig jaar is onderteekend, zal Engeland dit verzoek van de Egyptische regeering steunen. Italië Bezoek van Oostenrijkschen minister van financiën. Donderdagavond is de Oostenrijksche mi nister van Financiën, Neymayer, in gezel schap van twee hooge ambtenaren te Rome aangekomen, waar hij aan het station werd verwelkomd door den Oostenrijkschen gezant bij het quirinaal en het Vaticaan, den Italiaanschen onderstaatssecretaris van financiën, Bianchini en andere autoriteiten. Verhoogde oorlogsuitgaven Op de begrooting van oorlog voor 1937-1938. dié door den minister van financiën is inge diend. bedragen de uitgaven 2,512.500.000 lire, hetgeen ongeveer 200.000.000 lire meer is dan bij de vorige begrooting het geval was. STAKING BIJ DE FRANSCHE PEUGEOT- FABRIEKEN. Bij de Peugeotfabrie^en te Socliaux is een staking uitgebroken, 18.000 arbeiders zijn bij dit conflict betrokken, Zij eischen een loonsverhooging van 15 pet. en de intrekking van een - besluit, volgens hetwelk een hunner naar een andere afdee- ling werd overgeplaatst. Bovendien verlang den zij het ontslag van den personeelschef. De directie is bereid een loonsverhooging van 8'.ó pet. toe te staan, doch zij laat zich niet binden ten aanzien van den overgeplaatsten arbeider. Zij wenscht, dat de fabrieken ont ruimd worden' en de arbeid hervat wordt, al vorens besprekingen worden gehouden. KROONPRINS MICHAEL VAN ROEMENIë HERSTELD UIT FLORENCE VERTROKKEN. De kroonprins van Roemenië, prins Michael, die te Florence een blindedarmoperatie heeft ondergaan, is gisteravond uit Florence vertrokken, daar hij thans geheel hersteld Portugal's bezwaren tegen het controleplan. Een compromisvoorstel te wachten? Naar te Londen verluidt is de sub commissie van de niet-mmengings- commissie na een vergadering van twee uur uiteengegaan, zonder dat een beslissing is genomen inzake de be zwaren van Portugal tegen de con trole-voorstellen. Vandaag zal een nieuwe bijeen komst worden gehouden. In een communiqué wordt medegedeeld, dat de sub-commissie de bespreking van de vraagstukken die voortvloeien uit het aan bod dat de Portugeesche regeering heeft ge daan aan de Britsche regeering, werd voort gezet. Dit Portugeesche aanbod is door Lord Plymouth ter kennis van de sub-commissie gebracht. Inzake punten van het aanbod is opheldering verstrekt. Reuter meent verder te weten, dat men vermoedelijk de bezwaren van Portugal zal ontzenuwen door een compromis-formule, die door Portugal en Engeland tezamen zal worden uit gewerkt. ITALIAANSCHE TANKBOOT GEZONKEN. Uit Athene: De Italiaansche tankboot „Eridano" is tij dens en storm bij het eiland Cerlogotto ten zuiden van kaap Matapan gezonken. Een opvarende is om het leven gekomen. Ontploffing op een Ameri- kaansch oorlogsschip. Zes dooden en tien gewonden. Reuter meldt uit Sanpedro. (Californië), 10 Febr, De commandant van de Zuidzee- vloot. admiraal Hepburn, heeft geseind, dat tengevolge van het ontploffen van een ka non van vijf duim aan boord van het Ame- rikaansche oorlogsschip „Wayoming" 6 man gedood en tien gewond zijn. Tegen dienstneming in Spanje Duitsche, Italiaansche en Iersche regeering nemen maatregelen. Naar Havas uit Berlijn verneemt, zal de wet. die het dienstnemen in en het vertrek naar Spanje van - Duitsche burgers zal ver bieden. cok voor vreemdelingen gelden. Het zal hun verboden zijn door Duitschland te reizen of uit Duitschland te vertrekken om deel te nemen aan den strijd in Spanje. Overtreding der wetten zal zwaar gestraft worden. De „Giornale dTtalia" verzekert, dat de Italiaansche regeering alle noodige maatrege. len heeft genomen om het vertrek van vrij willigers naar Spanje te verbieden. Het blad bericht verder, dat deze maatregelen vervat zijn in een decreet .dat nauwkeurig is uitge werkt, en waarin wordt verklaard, dat geen Italiaansch onderdaan of vreemdeling, hoe groot zijn enthousiasme voor de zaak der na tionalisten in Spanje ook zij, van Ita liaansch' grondgebied zal kunnen vertrekken om zich in de Spaansche kwestie te mengen. In de Iersche hoofdstad is gisteren het wetsontwerp betreffende de niet-inmenging in Spanje gepubliceerd. Het ontwerp stelt voor, dat beide partijen als oorlogvoerenden worden erkend. Vreemdelingen mogen niet zonder wettig paspoort van hét gebied van den Vrijstaat gebruik maken om zich naar Spanje te begeven. Er zal streng toezicht .worden uitgeoefend op de uitgifte van reisbiljetten voor Spanje. Het vervoer van oorlogstuig naar Spanje zal verboden worden. De politie zal iederen verdachte zonder mandaat kunnen arresteeren. Zelfs degenen, die bij het Roode Kruis werkzaam zijn, moeten vergun ningen hebben om te vertrekken. een w - vo°rUwhujd CREME een ^weldaad (Adv. Inqez Med.j ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De bestrijding van den vrouwenhandel in het Verre Oosten. Krachtiger internationale samenwerking nood zakelijk geacht. Een nieuw Volkenbondsbureau aan bevolen. Geleidelijke afschaffing van de reglementee ring der prostitutie ook in het Verre Oosten gewenscht. Scheelverkniezen's bootje scheerde zoo licht als een veertje over het door de maan belichte water; eerst kwamen ze door een riviertje en daarna op zee! Slechtbedeeld zuchtte verlicht en zei„Ik wed. dat mijn oom denkt dat hij droomt als hij mij met die tanden ziet. Dat zal hij nooit ver wacht hebben. En dande tweede daad is nu al veel gemakkelijker gemaakt omdat de toovenaar ons helpt. Als hij dat niet doet, dan zal het ons ook nooit gelukken dien vogel te bemachtigen." De zee was erg onstuimig, maar zij vorderden toch zienderoogen en het eentonige geklots van de golven maakte, dat de jongens weldra in slaap dommelden. (Van onzen correspondent). GENèVE, 13 Februari 1937. De Volkenbondsraad heeft verleden jaar Bandoeng, op Java, tot tweemalen toe uit verkoren de plaats van bijeenkomst eener Volkenbondsconferentie te worden. Van den zomer zal daar een conferentie gehouden worden voor de verbetering van den gezond heidstoestand der plattelandsbevolking in de Oostersche landen. In de eerste helft van deze maand heeft te Bandoeng de conferen tie voor de bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen in het Verre Oosten plaats gevonden. Wanneer men over „vrouwenhandel" hoort spreken, denkt men onwillekeurig aan gru- welromans en gruwelfilms over „blanke sla vinnen", waarin een onschuldig meisje uit haar woonplaats wordt weggesleurd en ge heel tegen haar wil in huizen van ontucht in de verschillende landen ter wereld wordt gevangen gehouden, steeds weder ijlings naar een ander land vervoerd, zoodra de handelaar in blanke slavinnen meent te moeten bespeuren, dat het arme kind met een ..edeldenkenaenman in aanraking is gekomen, wien zij haar nood heeft kunnen klagen en die daarop alle moeite zal doen, om het slachtoffer uit de gevangenschap te bestrijden, Meestal geschiedt dan een span nende achtervolgingsjacht, waarbij het aan de medeplichtigheid van door den vrouwen handelaar omgekochte politiedienaren te wijten is, dat het ongelukkige kind telkens, wanneer de redding nabij schijnt, weder in verkeerde handen valt en het uur der bevrij ding opnieuw verwijderd wordt. Zulke griezelige geschiedenissen hebben de leden der verschillende enquête-commissies van den Volkenbond, die achtereenvolgens in Europa, Amerika en Azië een onderzoek naar den omvang en de tegenwoordige vormen van den daar nog bestaanden vrouwenhan del hebben ingesteld, niet ontdekt. aDt was dan ook niet de bedoeling van deze studie reizen. De leden der enquête-commissie wa ren niet door den Volkenbond uitgezonden als een reddingsbrigade om onschuldige meisjes uit de klauwen van den slavenhan delaar te bevrijden. Het onderzoek in alle drie werelddeelen heeft echter heel duidelijk aan het licht ge bracht, dat de vrouwenhandel al moge deze dan in zijn afstootendste en wreedste vor men niet zoo veelvuldig zich voordoen als men bij het lezen van gruwelromans en .bij het zien van sensatiefilms zich misschien wel verbeeldt, toch nog een volstrekt niet zeldzaam verschijnesl in eep ietwat anderen vor.m is. Overal waren vele gevallen vast te stellen, waarin vrouwen, hetzij door econo- mischen nood gedreven, hetzij aan sexueelen drang toegevend, zich voor een bescheiden koopsom aan mannen uitleverden, die dan uit hun macht over deze tot prostitutie be reide vrouwen de grootst mogelijke gelde lijke voordeelen voor zich zelf trachten te verkrijgen. Al moge het tegenwoordig dus niet vaak gebeuren, dat onschuldige meisjes geheel tegen haar eigen wil in het slacht offer van den vrouwenhandel worden, ook de tegenwoordige vorm van handel in vrou wen is afschuwelijk en uit zedelijk oogpunt ontoelaatbaar. Het is dan ook nimmer be streden, dat de Volkenbond verplicht is er naar te streven, dat door internationale sa menwerking deze in alle landen veroordeel de vrouwenhandel zoo krachtig mogelijk be streden wordt. Nadat reeds ruim 10 jaren geleden een enquête-commissie van den Volkenbond tot de slotsom was gekomen, dat vooral het bestaan van gedulde huizen van ontucht den vrou wenhandel in Europa en Amerika vergemak kelijkte, daar de handelaars daardoor wisten, waar zij bereidwillige slachtoffers zouden kun nen aantreffen en waar zij voor vrouwen, die zich aan hen verkocht hadden, een „afzetge bied" zouden kunnen vinden, heeft de Volken bondsvergadering niet geschroomd tot alle regeeringen in deze werelddeelen een aan sporing te richten tot opheffing van de regle menteering der prostitutie over te gaan, voor zooverre deze in hun land nog bestond. On getwijfeld heeft het in verschillende landen in de laatste jaren bereikt succes der „aboli- tionistische" beweging, die zich de sluiting van alle. huizen van ontucht ten doel stelt, veel aan deze «Volkenbonds-enquête in Europa en Amerika te danken gehad. Op aandringen van de „Volkenbondscom missie voor de bestrijding van den vrouwen handel" heeft hierop van October 1930 tot Juni 1931 een nieuwe enquête naar den vrou wenhandel plaats gevonden, en wel in het Verre Oosten. Op aandringen van eenige re geeringen (vooral van Japan, dat niet wenschte, dat de enquête-commissie in een be oordeeling van de Japansche gebruiken met de „geisha's" zou treden) kregen de leden der commissie van onderzoek de uitdrukkelijke opdracht slechts na te gaan, of gevallen van .internationalen" vrouwenhandel aanwezig waren, gevallen dus, waarin vrouwen van het ééne land door handelaars over de landsgren zen werden vervoerd en in het buitenland tot prostitutie werden gedreven. Een dergelijke beperking der opdracht was wel eenigszins te rechtvaardigen, daar internationale vrouwen handel voor de voorwerpen van dien handel veel gevaarlijker is dan wanneer de handel zich binnen de eigen landsgrenzen afspeelt. Indien het slachtoffer van den internationa len vrouwenhandel berouw van haar daad verkrijgt en zich uit de klauwen van den han delaar zou willen bevrijden zal het haar veel moeilijker zijn dit te doen, wanneer zij zich zonder geldmiddelen in het buitenland be vindt! De enquête in het Verre Oosten bevestigde volkomen, wat men ervan verwacht had. De commissie stelde vast, dat internationale vrouwenhandel aldaar veelvuldig aan te tref fen is en dat vooral Chineesche, doch ook vele Japansche, Slameesche, Perzische, Maleische, Syrische en andere Aziatische vrouwen zich ter beschikking van vrouwenhandelaars stel len of door haar ouders en andere verwanten aan dezen worden uitgeleverd. Snel is Volkenbondsprocedure, zooals men weet, niet! Het heeft bijna zes jaren na den terugkeer der Volkenbondscommissie te Genève geduurd, voordat hieraan het eerste practische gevolg, de conferentie van Ban doeng. gegeven is. Eerst moesten de leden der enquête-commissie natuurlijk hun rapport schrijven, daarna moest dit door de Volken bondscommissie voor de bestrijding van den vrouwenhandel bestudeerd en besproken wor den en tenslotte moesten de Volkenbondsver gadering en de Volkenbondsraad de noodige besluiten hieromtrent treffen! Zoo heeft het bijna zes jaren geduurd, voordat vertegen woordigers der Oostersche staten in een con ferentie bijeenkwamen, om aan de hand van het rapport der enquête-commissie te be spreken, hoe zij thans door internationale samenwerking den strijd tegen den vrouwen handel in het Verre Oosten meer doeltreffend zouden kunnen maken. De besprekingen op de conferentie van Bandoeng, waaraan vertegenwoordigers der regeeringen van China, Engeland, Frankrijk, Britsch-Indië, Japan, Nederland, Portugal, Siam en de Vereenigde Staten van Amerika (met het oog' op de Philippijnendeelnamen en die den Nederlandschen gedelegeerde jhr. Baud tot voorzitter had,leidden thans tot den wensch, dat de Volkenbond in het Verre Oosten een nieuw bureau zal oprichten, dat ervoor zorg zal dragen, dat de centrale politie autoriteiten der verschillende Oostersche lan den zoo snel mogelijk kennis krijgen van alle daar uitgesproken veroordeelingen en andere administratieve maatregelen tegen personen, die zich aan den vrouwenhandel schuldig maken, opdat zij een goed toezicht op de ge dragingen dier heeren kunnen oefenen. Voorts wordt de nadruk gelegd op de noodzakelijk heid van persoonlijk overleg tusschen de po- litie-autoriteiten der verschillende landen. Nauwere internationale samenwerking in den strijd der politie-organen der verschillende landen tegen de meestal eveneens internatio naal samenwerkende vrouwenhandelaars is, verklaart de conferentie van Bandoeng, een essentieele voorwaarde voor succes. De conferentie heeft voorts verschillende aanbevelingen opgesteld, die in het bijzonder ten doel hebben, dat vrouwen en kinderen, die zich aan boord van landverhuizersschepen be vinden, niet in de handen van vrouwenhan delaars zullen vallen. Andere aanbevelingen beoogen de bescherming van vrouwen en kin deren. die deel uitmaken van artisten-troe- pen of althans deze op reis begeleiden en die ook steeds het mikpunt der aanvallen van den op vrouwen-ellende of vrouwen-avontuurzueht loerenden vijand plegen te zijn. Ten slotte heeft de conferentie van Ban doeng erkend, dat ook in het Verre Oosten de afschaffing der reglementeering der prosti tutie wensehelijk zou zijn. Deze zal daar echter in vele landen slechts geleidelijk kun nen geschieden. Een groote mate van opvoe- denden arbeid onder de Oostersche bevolking zal in menig gebied aan de verwezenlijking dezer hervorming nog vooraf moeten gaan! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ITW QT A AP^Is weer rllsti£ en U W iJLj/tltLF zenuwen worden gekal meerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtablelten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) KACIfl^ PROGRAMMA ZATERDAG 20 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram.pl. 12.00—1.45 en 2.00 Gram.pl. 2.30 „Op naar machtsvorming", causerie. 2.40 „Film land". 3.15 Schaakpraatje. 3.35 R'damscn Philh. orkest m.m.v. solisten. 4.30 Esperanto- uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel m.m.v. solist. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7.00 Friesche uitzen ding. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. SOS- Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 „The Twinkling Three". 8.35 Declamatie. 9 00 VARA-Maandrevue. 9.30 „The Broadway- Serenaders". 9.40 Toespraak. 9.50 Vervolg van 9.30. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Berichten. 11.05 De Ramblers. 11.30— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd, halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram.,pi. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Melo- disten. 3.00 Kinderuur, 4.05 Vervolg KRO-Melo- d is ten en gram.pl. 5.30 Gram.pl. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Aetueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Over peinzing met muzik. omlijsting. 8.30 KRO- orkest m.m.v. soliste. 9.00 Gram.pl. 9.15 KRO- orkest. 10.00 Declamatie met muzik. omlijsting. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Sportoverzicht. 10.55—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Kookrpaatje. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Willoughby strijkkwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 1ste acte „Aïda". 3.35 Gram.pl. 4.20 Decla matie. 4.40 BBC-Schotsch orkest. 5.35 BBC- Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Radio-journaal. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Harmonieorkest. 10.20 Zangvoor dracht. 10.40 BBC -Theaterorkest m.m.v. solis ten. 11.35 Grosvenor—House-Dansorkest. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orkestconcert. 11.50 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 3.20 Zang. 3.35 Gram.pl. 5.50 Visciano-dansorkest. 8.20 Duo-concert. 9.05 Nat. Orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest en solisten. 7.50 Blaasconcert. 11.50 Omroepkleinorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Kamerorkest en solisten. 5.25 Omi'oepkwintet en solisten. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Omroepdans- orkest en -sc hr am mei-ensemble BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gram.pl. 3.20 Schubert-con cert. 4.50 Graim.pl. 5.20 Kleinorkest 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Ed. Loiseau's orkest. 3.20 Zang. 3.35 Ed. Loiseau's orkest. 4.35 Piano-voordracht. 5.05 Zangvoordracht. 5.35 Gram.pl. 6.35 Kleinorkest. 8.20 Omroepsym- phonie-orkest en solisten. 10.30 Omroepdans orkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.40 Sportraporttage. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek uit München.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6