Vlammende Schoonheid FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 13) Even later zag zij kans om de keuken uit te glippen. Zij beefde, toen zij Michael's brief "openscheurde. Maar toen zij den brief had gelezen voelde zij een diepe teleurstel ling. Want de Michael uit den brief was niet de Michael, die in dien maanlichten nacht tegen haar gesproken had. De brief was har telijk, maar toch was het alsof er iets tus- schen hen was gerezen, dat er dien nacht niet was geweest. Hij vroeg om den zonnewijzer en of zij dien voor hem kon laten inpakken. Hij had een prijs genoemd, na met ver schillende antiquairs erover gesproken te heb ben. Als zij vond. dat het ding meer waard was, zou hij haar het overige gaarne toezen den. Hij hoopte dat het haar niet te hard zou vallen om Annapolis te moeten verlaten en toekende „Geheel de Uwe, Michael McMillan". Wat had zij dan verwacht? In ieder geval méér dan dit. Misschien had hij niet alles durven schrijven wat hij voelde? Of betreurde hij de dingen die hij dien nacht tegen haar had gezegd, de woorden, die zij aldoor in haar gedachten had gehad: .Evenals wij leven, en liefhebbenen zullen sterven O, wat was zij dwaas geweest er zooveel be- teekenis aan te hechten! Toen zij In de keuken terugkwam, brand- Jen er roode kleurtjes op haar wangen. Ik ga voor de lunch zorgen voor u en Rickey. Wat zal het zijn? U hebt wel een be- looning verdiend voor al het harde werken. Rickey kan wel even de stad inloopen. Ik had mij voorgesteld u beiden uit te noodigen met mij te gaan lunchen. Zij schudde het hoofd. Als u er niets op tegen hebt, met de keu kenmeid aan één tafel te zitten Hij staarde haar aan met den hamer in zijn hand. De schoone slaapster is wakker geworden. Wat is er gebeurd? Niets. U zegt de waarheid niet, maar ik zal het laten passeeren. En ik neem uw invitatie aan. Wat zullen we kiezen, Rickey? Croquetjes. Goed. Wat nog meer? Koffie en crackers en pickles. Rickey ging weg om de boodschappen te doen en Virginia liet Tony alleen om de kisten te sluiten, terwijl zij bloemen ging plukken voor de tafel. In den tuin was het haar, of iedere plant iedere bloem, haar „Michael! Michael!" toe riep. Wat was het een wonderlijke nacht ge weestZij wist zelf niet, hoe ze er naar ver langd had hem terug te zien en nuAls hij was zooals zijn brief, wilde ze hem niet eens meer terugzien. Toen Virginia een bos chrysanten geplukt had, was haar trots haar te hulp gekomen. Zij wilde niet meer aan hem denken, hem uit haar gedachten bannen en het plezier van het oogenblik accepteeren. Het plezier van het oogenblik was Tony. Hij wilde zoo graag met haar finten, waarom zou ze niet meedoen? Het was bij hem geen ernst en bij haar even min, wat gaf het dus? Ze zouden het allebei weer even gauw vergeten zijn. Zij bracht haar bloemen naar binnen en Tony hielp haar met dekken. Toen de cro quetjes lagen te warmen, deed hij zijn jasje weer aan. Zij deed haar werkschort uit en nam tegenover hem plaats. Ik heb een ongelooflijk huiselijk gevoel zei Anthony. Zoo? Dan zal ik u straks de borden laten wasschen j— Dat doe ik niet, dat is Rickey's, werfe Rickey is een gentleman uit het Zuiden, die wasschen nooit borden. Tony amuseerde zich kostelijk. En mij zoudt u het wel laten doen? Uw afkomst is er niet tegen. Ik wou dat Jane u dat kon hooren zeggen. Virginia wierp hem een snellen blik toe. Wat zou zij zeggen, als zij u hier zag zitten? Zij zou kunnen zeggen, wat zij wilde. Ik ben nog nooit in beter gezelschap geweest. Rickey keek van den een naar de ander. Wie is Jane? Tony's moeder, jongenlief. Een erg lieve dame. Dat zul je zelf wel ondervinden, als jij en je zuster bij ons op Derekdale komen, Rickey, zei Anthony. Derekdale? Dat is ons buitenverblijf aan de Hudson. Jullie zijn allebei geïnviteerd op het Kerstbal. Je zuster weet het nog niet, dat ze er heen gaat maar het is een feit. Rickey was een en al belangstelling. Zeg, is miss Van Duyne er dan ook? Marty? O ja, die is er altijd. Waarom? O, ik wil haai- in een boek laten voor komen. Ik heb nog nooit iemand gezien, die zoo was als zijzij heeft iets bovennatuur lijks, iets van een nymph of een fee. Rickey, kom terug op de aarde, waar schuwde Virginia. I-Iij bloosde. Ik kan het niet helpen, dat ik een dichter ben. Anthony lachte. Goed zoo. Farquhar, schrijf maar verzen op haar wenkbrauwen. Zij zal het prachtig vin den. ook al snapt ze er niets van Waarom zou ze het niet begrijpen! stoof Rickey op. Anthony haalde zijn schouders op. O, dat zul je zelf wel merken. Ze heeft geen tijd om veel te denken. Ze heeft het te druk met het leven Den heelen dag flirtte Virginia met Anthony en toen ze in zijn boot de rivier afdreven naar de baal,.zei hij plotseling; - J Denk eens aan al de jaren, die we verlo ren hebben, de jaren, dat we elkaar niet ken den. In de zachte kussens van zijn motorboot ge leund, antwoordde Virginia twijfelend: Ik weet niet zoo zeker of het wel goed voor mij is, dat ik u ken. Waarom niet? Wel er is iets verleidelijks.... Hierin? vroeg hij gretig. In gouden tressen en koperen knoopen Hij was teleurgesteld. Wacht maar, tot u mij zonder uniform ziet! Bent u even charmant zonder als met? O, nog veel charmanter. Is het mogelijk? Hij keek haar recht in de oogen. Hoeveel meent u van de dingen die u zegt? Ik weet het niet. Maar ik meende het wel. toen ik zeide dat ik niet zeker was of uw vriendschap wel goed voor mij is. U bent ver schrikkelijk rijk en ik ben verschrikkelijk arm. Ik heb altijd een gevoel alsof u overdrijft, als u mij zoo met heerlijkheden overlaadt, zooals die bloemen gisteren en de boeken vanmorgen en al de bonbons. Bevielen ze u? Buitengewoon. Maar u moest het niet doen. Dat moet ik wél en ik zal het doen ook. Bij jou behooren mooie dingenVirginia. Het was de eerste maal, dat hij haar bij haar naam noemde. Zij bloosde. Doet u dat alstublief niet. Waarom niet, we zijn toch vrienden? O ja, maar ik ben ouderwetsch. Ik ken u nog maar zoo kort. —Ik heb een gevoel, alsof ik u al duizend jaar ken. Zij ging rechtop zitten en zei beslist: Ja maar dat is nu eenmaal niet zoo. En wordt het niet tijd om terug te gaan? Hij lachte. En als ik u nu eens niet meer terugbracht, maar de wijde verte met u invoer, tot aan het einde der wereld? s *-■ Do© niet zoo dwaa^ r— Dwaas of niet, maar er zijn dingen, die ui niet weet jongedame. Wat voor dingen? O, zijn blauwe oogen Maarden op, dingen die ik u wel zal leeren De boot had de aanlegplaats bereikt. Hij sprong eruit en reikte haar zijn hand. Toen zij naast hem stond, liet hij haar niet los. Dit is de eerste les, zei hij, bracht haar hand aan zijn lippen en kuste die. Toen zij eindelijk van hem bevrijd was. zeide zij tegen zichzelf, dat het haar verdiende loon was. Zij had Anthony er zelf toe gebracht, door met hem mee te doen. Maar zij had het gedaan om de schrijnende gedachte aan Michael kwijt te raken.... Den volgenden dag bood Tony haar in een briefje zijn excuus aan: Ik had niet moeten doen wat ik op den pier gedaan heb, maar u bent zoo'n lieve leer ling, de verleiding was te groot voor mij. Maar toen ik zag, hoe bleek u werd en toen u naar me opkeek met uw kleine meisjes-oogen, wist ik dat ik te ver was gegaan. Je bent zoo'n on schuldige schat, Virginia. Vind je het erg, als ik je op papier zoo noem? Zoo ja, dan vraag ik je ook daarvoor nederig vergiffenis. Wat kon zij anders doen dan hem vergeven? En toen hij haar en Rickey den avond voor hun vertrek ten eten noodigde nam zij het aan. Rickey was in z'n nopjes met de invitatie. Bleecker is een reuze aardige kerel, zei hij en hij heeft massa's geld. Ik wou, dat hij dat niet had, zei Virginia. Waarom? O, dat zou de dmgen veel eenvoudiger maken. Ik begrijp niet wat je bedoelt. Wij kunnen ons geen rijke vrienden ver- oorlooven, Rickey. Ik zie het zoo niet, Jinny. Zij glimlachte. Misschien heb Je wel gelijk. Anthony Bleecker was in Ieder geval b'eter gezelschap voor Rickey dan Lute Carney, dus waarom zou zij zich ongerust maken? JfcWoBtt xeraoïrfML'- landsche zwem sters te Oslo tij dens de tournée door Scandinavië. Vtl.n.r.Valborg Christensen, Ragn- hild Hveger, mevr. De Dood en Nida Senff.ZittendJopie Waalberg en Tini Wagner (rechts) De Amerikaansche renner Crossley verstaat het, zich populair te maken bij het jeugdig publiek bij den Zesdaagsche te Rotterdam. Tijdens de neutralisatie onthaalt hij zijn gehoor §p de tribune op een nummertje mondorgel-muziek De heer A. Plesman (links), directeur van de K.L.M. vertrok Zaterdag per extra vliegtuig van Waalhaven naar Engeland, om zich van daar naar Amerika te begeven tot het voeren van belangrijke besprekingen De eerste foto van het vier weken oude Prinsesje Birgitta van Zweden, tweede dochtertje yan Prins Gustaaf Adolf en Prinses Sibylla. Deze foto werd gemaakt in het paleis Haga Friesch vee naar Palestina. - Aan boord van de .Oberon is Zaterdag te Amsterdam een zending Friesch vee, bestemd voor Palestina, ingeladen. In kisten verpakt, worden de dieren aan boord gebracht Willy Vroomen laat zich met de „föhn" bewerken gedu rende de neutralisatie tijdens den Rotterdamschen Zes daagsche De heer B. J. de Leeuw, de nieuwe Thesaunei genet aal

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14