Regeering meldt vorderingen De strijd der Evangelische Kerk in Duitschland. aan de Jarama. Vierhonderd dooden bij de Nationalisten? Instantine Buitenlandsch overzicht Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld MAANDAG 22 FEBRUARI 1937 H A~ A R E E M'S D A G B E A D Wat is de bedoeling van Hitiers nieuwe verordening De Spaansche burgeroorlog. w i ox/Wf r (BAY ERJ V E neuralgie loomheid \R/ siilt en voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Med Regeeringsvliegtuigen pogen Toledo te bombardeeren. Havas meldt uit Madrid, dat de regeerings- troepen in de provincie Avila Val de Maque- da bezet hebben. Zij zetten hun opmarsch naar Cebreros, een belangrijke plaats ten zuidwesten van Val de Maqueda, voort en trachten een omsingeling ten uitvoer te leg gen. Ce regeeringstroepen bestrijken met hun vuur het geheele net van verbindingen, waarvan de opstandelingen gebruik maken om naar Avila te komen, zoodat de recht- schen thans gedwongen zijn den druk ten zuidwesten van het escoriaal te verminderen. Gisteravond heerschte een intensieve be drijvigheid aan het front van de Jarama, waar de regeeringstroepen des middags om drie uur een groot en nauwkeurig gericht ar tillerievuur gericht hadden op de tweede li nie der opstandelingen. Vervolgens onderna men de loyale troepen tusschen San Martin de la Vega en Morata de Tajuna een aanval, waarbij zij gesteund werden door talrijke vechtwagens. De welverschanste opstandelin gen boden heftig weerstand, maar na twee uur langzame vorderingen kwamen de regee ringstroepen aan bij de jechtsche loopgraven die tegelijkertijd door de luchtstrijdkrachten onder mitrailleurvuur werden genomen. De schok was buitengewoon hevig en een band- gemeen ontstond achter de prikkeldraadver sperringen. Tenslotte trokken de opstande lingen terug naar hun tweede linie, die eenige honderden meters verder was gelegen. De reclitschen verloren 400 dooden en gewonden, een groote hoeveelheid geweren, verscheidene mortieren en mitrailleurs. De luchtstrijdkrachten der regeering hebben tijdens dezen stTijd de concentratiepunten der rechtschen geboNibardeerd, waardoor zij beletten, dat er een tegenaanval uitgevoerd kon worden. Op het oogenblik houdt de re- geeringsartillerie den weg MadridTalavera onder vuur, welke een belangrijken factor vormt voor de opstandelingen in hun actie tegen Madrid. Uit Gijon wordt gemeld, dat de regeerings troepen Oviedo zijn binnengerukt na de laat ste krijgsvex-richtingen, die door het opperbe vel waren ontworpen. Om vier uur in den morgen begon de ar tillerie de voorbereiding, die verscheidene uren duurde. De militroepen gingen toen tot den stormaanval over en bezetten de essen- tieele verbindingswegen der stad. Vervolgens werd de aanval gericht op het weeshuis, dat op een hoogte ligt. die de stad beheerscht en waar de opstandelingen een fel. maar ver- geefsch verzet boden. Op een ander punt drongen de regeeringstroepen door in de om geving van de poort Nueva Suno, zoodat zij in de straten der stad, die naar de arena lei den. kwamen. De areana werd bezet en de op standelingen trachtten tevergeefs haar te heroveren. 143 regeeringsaanhangers gedood bij Vaciamadrid? Het hoofdkwartier der rechtsche troepen heeft officieel medegedeeld, dat de troepen van Franco aan het front in Aragon ver scheidene dorpjes bezet hebben en den vijand hebben verdreven ui 't dorp Vivel del Rio, waar hij zich sterk verschanst had. De link- schen verloren 100 dooden en vele wapens. Aan het Madrileensche front werd een link- Inval van Italiaansche matrO' zen in Chineesche bioscoop. Film over Abessynië verwekte ontstemming. Reuter meldt uit Sjanghai, dat Italiaansche matrozen en officieren een inval hebben ge daan in een bioscoopzaal, waar een Sovjet- Russische film vertoond werd over den oorlog in Abessynië. Twee Russen, die de film af draaiden, werd afgeranseld. Het filmtoestel werd vernield en de film meegenomen. De schade wordt geraamd op 20.000 Chineesche dollars. Terwijl deze schepelingen, behoorende tot de bemanning van den oorlogsbodem „Lepanto", de zaal binnendrongen, hielden andere Italianen, onder wie zich een vijftigtal officieren en matrozen bevond, een betooging in de zaal, en riepen „Leve de Duce". Zij ver nielden de zitplaatsen, de ruiten en de lam pen en trokken daarna weg. De twee ge noemde Russen moesten in een ziekenhuis ter verpeging worden opgenomen. De matrozen losten zes schoten buiten de biscoopzaal en wisten vervolgens in auto's te ontkomen. SIR STAFFORD CR1PPS L IT DE LABOURPARTIJ? LONDEN, 20 Febr. (Havas-A.N.P.) Sir Staf ford Cripps heeft voor de Labourclub van de universiteit van Oxford een rede uitge sproken, waaruit men kon concludeeren dat hij binnenkort uit de Labour Partij zou tre den. Hij zeide: „Deze redevoering is mis schien de laatste, die ik uitspreek als lid van de Labourpartij". VERMIST AUSTRALISCH VLIEGTUIG VERMOEDELIJK IN CYCLOON GERAAKT. Uit Londen, 20 Februari, Tot nu toe zijn alle nasporingen naar het Australische ver keersvliegtuig. dat. met zeven personen aan boord, sinds Vrijdag op het traject tusschen Brisbane en Sidney vermist wordt, vergeefsch gebleken. Te Sidney vermoedt men, dat het verkeers vliegtuig op ongeveer 20 K M. van Sidney in een cycloon is geraakt en in zee is ge stort. (D.N.B.l Nader meldt het A.N.P. uit Sidney: Tien vliegtuigen, die zochten naar het vermiste verkeersvliegtuig hebben op het strand, op 55 kilometer van Sidney het verbrande wrak van een vliegtuig waargenomen. Zij konden het niet uit de lucht identificeeren. sche aanval op Vaciamadrid afgeslagen, waarbij de vijand zware verliezen leed. Tijdens verschillende schermutselingen met vluchte lingen uit Malaga werd 142 linkschen gedood onder wie luitenant Pablo Alvarez, die liever de hand aan zichzelf zou hebben geslagen dan zich over te geven. De rechtsche troepen maakten vele gevangenen, terwijl hun veel oorlogstuig in handen viel. Drie vliegtuigen v|n den vijand zijn neergeschoten. Mislukte poging tot bombardeeren van Toledo. Zaterdag heeft een escadrille bombarde mentsvliegtuigen van de regeering getracht Toledo te bombardeeren. Het luchtafweerge schut nam het escadrille onder vuur, zoo dat het doel niet kon worden bereikt en de bommen werden neergeworpen in de om geving van Yuncous. Hier werd slechts ma- terieele schade aangericht. Dertig dooden bij bombardement op Albacete. Vliegtuigen der opstandelingen hebben zes uur lang Albacete gebombardeerd. Dertig per sonen zijn gedood. Tot de slachtoffers be- hooren sdaten, die met verlof te Albacete vertoefden. Frankrijk Blum kondigt een adempauze aan. In een te St. Nazaire gehouden rede heeft minister-president, Blum uiteengezet, waarom thans een pauze zal treden in de door de regeering uit te voeren hervormingen. Hij schetste nogmaals uitvoerig de moeilijkhe den. waarmede de volksfront regeering te kamoen heeft, en zeide: „Wij zijn vastbesloten, de moeilijkheden te overwinnen. Bij het verminderen en het ver mijden er van, kunnen wij er geen nieuwe moeilijkheden aan toevoegen. Wij zullen niet terugtrekken en geen stukje van het verwor ven terrein prijsgeven. Hetgeen in de Kamer gebeurt en nog gebeuren zal. zal bewijzen, dat wij niet van onzen weg willen afwijken, doch om te zware lasten voor het land te vermijden is een adempauze noodig vóór wij beginnen aan een nieuwe étappe, die, als de vorige, de instemming heeft van het Volks front. Men heeft zich afgevraagd, of een pauze gelijk zou staan met een wijziging dei- politiek. Ik zal Flandin in de Kamer in bijzonder heden antwoorden, óoch ik kan mijn ant woord in twee woorden zeggen: Er is geen sprake van eenige verslapping, in de betrek kingen, die ons binden met de volksmassa's, noch op nationaal, noch op internationaal gebied". Genève Paraguay definitief uit den bond. De minister van buitenlandsche zaken van Paraguay heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond telegrafisch meegedeeld, dat- het uittreden van Paraguay uit den Volken bond. overeenkomstig zijn mededeeling van 23 Februari 1935, als definitief te bescouwen is. DuitschJaimd Afzetting der Evangelische predikanten aangekondigd In 'n toespraak voor de provinciale gecom mitteerden van de Evangelische kerken heeft rijksminister Kerrl, naar gemeld wordt, aan gekondigd, dat de Evangelische predikanten, die „tegen den staat werken" zullen worden afgezet. Naar men voorts meldt, voegde Kerrl hier aan toe, dat pogingen moeten worden gedaan om uniformiteit te brengen in het denken in kerkelijke aangelegenheden en dat de kerk de idealen van het nationaal-socialistische ge loof moet eerbiedigen. Von Blomberg spreekt op den „Heldengedenkdag" Zondag is in Duitschland de „heldengedenk dag" gevierd ter gelegenheid waarvan in de Staatsopera te Berlijn een officieele bijeen komst werd gehouden in tegenwoordigheid van den Führer. Rijksminister van oorlog, generaal Von Blomberg, hield een toespraak, waarin hij o.a. zeide, dat heden alle gesneuvelden uit den wereldoorlog worden herdacht, zoowel de Duitschers en hun bondgenooten, als de ge sneuvelden van de tegenpartij, Uit de graven van de gevallenen stijgt overal de kreet op: „Vergeet de haat, toont u ons offer waardig, verhindert met alle kracht een her haling van deze verschrikking". Het nieuwe Duitschland schenkt gehoor aan dezen roep. De kern van de binnenlandsche politiek van den Führer ligt in een vreed zaam samenbundelen van de volkskrachten en het richtsnoer van de buitenlandsche po litiek is het handhaven van den internatio nalen vrede. Men moet het aan de andere zijde van de grenzen niet te gering achten, dat Duitschland na de vernederingen van na den oorlog allen de hand ter verzoening bood. Eindelijk moet men begrijpen, welke beteeke- nis het voor den vrede heeft, dat Duitschland zich van het dictaat van Versailles heeft los gemaakt. Het Duitsche volk weet. dat het onder be scherming van zijn weermacht ongestoord kan werken aan zijn vreedzamen opbouw. De tijd van dreigementen is voorbij. De weer macht is, geboren uit den geest van het natio- naal-socialisine, de draagster van de natio naal-socialistische levensbeschouwing Te zamen met de N.S.D.A.P., waarmede zij onaf scheidelijk is verbonden, vormt zij de rugge- De achter president Roosevelt staande se natoren hebben plannen ontworpen om zoo spoedig mogelijk tot een openbare behande ling van de door Roosevelt voorgesteld reor ganisatie van het Hooggerechtshof te kun nen komen. Zij willen binnen twee of drie weken met de debatten in den senaat jcun- nen beginnen. Het begin van de formeele besprekingen over de plannen zal geschieden in de vadaag bijeen geroepen bijeenkomst van de juridische senaatscommissie. De voorzit ter der commissie heeft geweigerd iets mede te deelen over hetgeen de commissie zal gaan doen, maar van andere zijde verluidt toch. dat hoogstwaarschijnlijk de commissie onmiddellijke behandeling der hervormings voorstellen bepleiten zal. De juridische commissie van het Huis van fgevaardigden komt niet voor Donderdag a.s. bije.n. Het ligt in het voornemen ook in het Huis van Afgevaardigden de openbare behandelingen zoo spoedig mogelijk te doen aanvangen. Uit de door de verschillende senatoren af gelegde verklaringen over hun houding ten aanzien van het federale hoogerechtshof kan thans den volgenden stand van zaken wor den opgemaakt: Dertig venatoren zijn openlijk voorstander van de hervormiingsplannen. twee en dertig hebben zich er tegen uitgesproken, terwijl vier en dertig nog geen standpunt te kennen hebben gegeven. Van regeeringszijde echter wordt beweerd, dat de plannen van^-Roose- velt kunnen rekenen op den steun van drie en vijftig senatoren, hetgeen meer is dan de vereischte meerderheid. Een op den voor grond tredend persoon in regeeringskringen heeft nl. gisteren verklaard, dat zijn per soonlijk onderzoek tot het resultaat heeft ge leid. dat veertig senatoren voor de hervor mingen zijn, Hieronder zijn er enkelen, die zich in het openbaar nog niet gebonden hebben Bovendien kan verwacht worden, dat de regeeringsvoo.rslellen nog den steun zul len verwerven van tien tot twaalf enatoren, die zich ook nog niet hebben uitgesproken. graat en het fundament van het nieuwe rijk. Zij waakt over den vrede van het rijk. De hoogste waarde van het leger is de op voeding van den Duitschen mensch, want hiermede en niet met kanonnen en bombarde- ments-escadrilles, zal in de toekomst worden gewerkt. Na deze rede van Von Blomberg inspec teerde de Führer de eerewacht en legde een krans neer op het monument „Unter den Linden". TWEE DOODEN BIJ ONTPLOFFING BIJ AKEN. In een electrische fabriek te Eschweiler, bij Aken, zijn door een ontploffing twee werk lieden gedood en negen gewond, waarvan twee ernstig. Dematerieele schade is van weinig beteekenis. Noorsche prins geboren. Zoon van prinses Martha en kroonprins Olaf. De echtgenoote van den Noorschen kroon prins, prinses Martha, heeft het leven geschon ken aan een zoon. Tot nu toe had het kroon prinselijk paar twee dochters. KOSTBAAR JAVAANSCII HANDSCHRIFT IN RUSSISCH BEZIT. Het instituut voor Aziatische studiën aan de Academie van Wetenschappen der Sovjet- Unie heeft de hand kunnen leggen op een kostbaar Javaansch handschrift, van het eiland zelf afkomstig Het manuscript is op palmbladeren geschreven. Het is van zeer groote beteekenis voor de bestudeering der Javaansche beschaving. Ongunstige commentaar in de bladen. Men schrijft ons uit Berlijn d.d. 17 Februari: De opheffing der Rijkscommissie welke tot taak had het conflict tusschen den nationaal-socialistischen staat en de Evangelische Kerk uit den weg te ruimen, heeft tot logisch gevolg, dat de toestand op het oogenblik gecompli ceerder is dan in 1933 toen het conflict ont stond. Het besluit van Adolf Hitler, om de Duitsche protestanten een Algemeene Synode te laten kiezen, ware dan ook ruim drie jaar geleden eerder te begroeten geweest als een goede en hopelijk afdoende maatregel dan thans, nu er al zoovele optimistische verwach tingen in rook zijn vervlogen. Men versta ons goed: wij zijn geenszins van plan. om bij voorbaat datgene verdacht te maken, wat de nationaal-socialistische pers. die langen tijd het kerkelijk vraagstuk in Duitschland volslagen negeerde, plotseling met groote koppen en breedvoerige beschou wingen op de voorpagina aankondigt als een „grootmoedig vredesvoorstel" en zelfs als een „bekroning van het levenswerk voor den vrede" van den Führer. Er is echter in den toon der Duitsche bla den iets, dat de inderdaad verzoenende en vredelievende strekking van Hitler's veror dening zooal niet te niet doet, dan toch het voorbehoud maakt van vele en zeer belang rijke condities. Hitier zegt duidelijk: „De Staatsinmenging is mislukt, tracht nu zelf een oplossing te vinden!" De pers daarente gen vermaant: „Ziedaar nu uw laatste kans. zorgt, dat ge die goed gebruikt, probeert voor al geen dingen te doen. waarvan ge weet, dat wij ze nooit zullen dulden!" Tot op dit moment bestaat er betreffende de nieuwe fase van het conflict tusschen het Derde Rijk en de Evangelische Kerk nog geen enkele officieele uitlating. Het ontbreekt echter niet aan zekere officieuze verschijn selen, welke de grootste aandacht verdienen. De Duitsche kranten bevatten alle aan den kop der eerste pagina de vetgedrukte veror dening van Hitier en daaronder een com mentaar. Aangezien deze commentaar in alle bladen in precies dezelfde volgorde, precies dezelfde punten behandelt, ligt het voor de hand, dat het „von allerhöchster Stelle" af komstig is. met andere woorden in het Pro- paganda-ministerie werd gedecreteerd. Vier stellingen. hoofdredacteur, Alfred Rosenberg. Het citaat men zal het toegeven ziet er niet ont moedigend uit. Onmiddellijk daarop echter zet de schrijver zijn meening op deze minder vredelievende wijze nader uiteen: „Het uur deir Evangelische Kerk heeft ge slagen. Het is haar zaak, of zij van deze groote gelegenheid gebruik weet te maken. De Staat verleent zijn laatsten hulpdienst door het uit schrijven van kerkelijke verkiezingen en door voorloopig de verschillende kerkelijke leidin gen te erkennen". De medewerker van den „Völkischen Beo- bachter" bewijst daarenboven met de volgende woorden, dat ook hij de leerstellingen aan hangt van de vele stroomingen, die zich in het Derde Rijk op het oogenblik buiten elk chris telijk verband toch christelijk willen noemen: „De Evangelische Kerk moet in dit hoogst belangrijke uur dit is de groote algemeene verwachting- de machtige geschiedenis ha- rer wording door en door beseffen. In Duitsch land is een ieder er van doordrongen, dat haar ontstaan vier honderd jaar geleden een keer punt was in de Duitsche geschiedenis. De evan gelische leer was het ontwaken van het „Deutschtum" tegen een toenemende ver vreemding van het geestelijke en politieke le ven. De heroïsche daad van den jongen Lu ther vond in heel het volk, hetwelk zich bij zijn roep voor het eerst als zoodanig voelde, den weerklank, zonder welken een historisch oogenblik spoorloos moet verdwijnen. Heden ten dage is het niet de baak der Evangelische Kerk, een vuur te ontsteken, want dit brandt reeds. Het is echter haar niet te onderschat ten plicht zich in te lijven, zonder voorwaar de en zonder voorbehoud bij het „welta-nschau- liche" front aller Duitschers". Rijksbisschop Müller. De berichtgeving over Hitler's verordening, die hier en daar gepaard gaat met een kort historisch overzicht van het conflict, brengt het nieuws, dat Rijksbisschop Müller zijn functie reeds lang heeft verloren, ook al is daarover nooit iets bekend gemaakt. In tus schen vernemen wij, dat hij binnenkort nog als Rijksbisschop zal opttreden en wel in het over wegend Lubhersche stadje Gütersloh in West- falen, waar een geestverwant schoolhoofd eer lokaal voor hem beschikbaar stelt. AUSTRALISCH VERKEERSVLIEGTUIG MET ZEVEN INZITTENDEN VERMIST. SYDNEY, 19 Februari (Reuter). Men heeft geen bericht meer ontvangen van een ver keersvliegtuig, dat gistermiddag van Bris bane naar Sydney was vertrokken met twee bestuurders en vijf passagiers aan boord. Langs den weg, dien het toestel moest vol gen, is het weer slecht. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.10 BBC-Empire-orkest. 1.10 Het Glastonbury Town Silver Orkest en soliste. 1.502.20 Gram.pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.10Gram.pl. 5.35 Het orpheus-Trio en soliste 6.20 Berichten. 6.45 Vocaleduetten met piano begeleiding. 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 7.50 Causerie „Princes and Profits". 8.10 komische dialoog. 8.20 Radiotooneel met muziak. 9.20 Berichten. 9.40 Discussie ,Roon fr expansion" 10.25 Trioconcert m.m.v. soliste. 11.35 Roy Fox' dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl, 12.20 en 1.50 Gram.pl. 4.20 Manathan-kwartet. 5.50 Gram.pl. en zang 9.05 Voordracht, solisten en orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 SS-orkest. 7.50 Omroepkleinorkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Gram.pl. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Viool, cello, en piano. 4.20 Om roepkleinorkest. 6.Omroepstrijkkwartet. 7.30 Horst Wessel-herdenking. 8.20 Omroep orkest. 10.0511.20 Omroepdansorkest, man doline-orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroepdans orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Kleinorkest en solisten. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 dito. 8.45—11.30 „Fidelio", opera. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Horst-Wessel-Herdenking. 8.20 S.A.-koor en -orkest. 8.50 Het Münchener Omroeporkest 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 10.05 Weer bericht. 10.20—11.20 Gram.pl. Als je naar het plaatje kijkt, zie je dat onze vrienden nu vlak bij de kust zijn, die verschrikkelijk steil en hoog is, dus daardoor waar schijnlijk ook onbeklimbaar. Dan leggen ze de boot aan bij een kleine inham. Thijs sprong meteen uit de boot en stak zijn hand uit naar prins Slechtbedeeld om deze ook aan land te helpen. „Zeg, Thijs," vroeg de prins, „hoe komen wij ooit boven op die rots?" „Komaan," zei Thijs ...dat zal wel lukken. Het lijkt moeilijker dan het is, trouwens, ik heb wel vaker een steilen wand beklommen en dat ging ook altijd goed. Laten we het maar eens probeeren." De ingenoemden commentaar geponeerde stellingen zijn deze: 1. In Duitschland heeft een enorme gees telijke omwenteling plaats gehad, waarbij de Kerk niet mee kon komen en dus achterop is gebleven. 2. Het zoogenaamde „kerkconflict" was een zaak van weinig beteekenis, waar het volk niet-begrijpend tegenover stond en dat een handjevol zeloten deels uit domheid en deels tot eigen eer en glorie opblies. 3. De wrijving op kerkelijk terrein was slechts een conflict in den verdraaiden ge- dachtengang van buitenlandsche „hitsers" tegen het Derde Rijk. 4. De Duitsche Staat is zoo sterk, en het Duitsche volk is een zoodanige eenheid ge worden, dat men niets riskeert door het or- ganiseeren van een volksstemming. (Men zegt in dit verband niet letterlijk, maar suggereert nadrukkelijk, dat de te kiezen Algemeene Sy node er ondanks alles toch zal uitzien, zooals de regeering het gaarne heeft). De lezer houde ons ten goede, dat wij er mee volstaan, de vier hierboven genoemde punten mede te deelen en ze niet, zooals onze Duitsche collega's, ijverig van wijdloopende beschouwingen te voorzien. „Opnieuw toont de Staat op een wijze, die onmogelijk valt weg te redeneeren, dat zijn rijk van deze wereld is en dat hij zich door niets van zijn standpunt laat afbrengen, om de gewetensvrijheid van wie dan ook onaan getast laten. Weinig vredelievende commentaar Aldus het hoofdorgaan der nationaal-socia listische beweging, de „Völkische Beobacbter" die het aan een medewerker overliet, deze aan gelegenheid te behandelen ondanks dat deze kwestie misschien toch ook wel belangrijk genoeg ware geweest voor een artikel van den ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING KAEIt) PROGRAMMA DINSDAG 23 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Gx-am.pl. 11.Huish. wenken. 11.30 J. Kroon's ensemble. 1.— Om roeporkest. 2.— Gram.pl. 2.15 Omroeporkest en solist. 3.Knipcursus. 44.05 Pianorecital 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 De Pallyadians. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinuderen. 7.05 AVRO-Dansorkest eix soliste. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavond trein. 10.15 Gram.pl. 10.30 Schaakles. 11.Bex'icten A.N.P. Hierna AVRO Dansorkest. 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM n, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Orkest en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.05 KRO-Melodisten en zang. In de pauze: Gram.pl. en om 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.40 Esperantocursus. 7.Berichten. 7.15 Sociaal-politieke lezing. 7.35 Sport- halfuur. 8.— Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 Gram.pl. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gram.pl. 9.30 Klarinet en piano 10.— Lily Mathé en haar Zigeunerorkest. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.40 KRO-Orkest. 11.30—12.00 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6