Zorg voor uw autoverlichling. ^WEERBERICHT DINSDAG 23 FEBRUARI 10.17 HAARDE M'S D A G B E A D 2 Nederlandsche baggerzuiger aan Rusland verkocht. Veel Russische schepen op Nederlandsche werven in reparatie. AMSTERDAM, 23 Febr. Naar wij vernemen heeft de N.V. Aannemers bedrijf v.h. fa. F. den Breejen v. d. Bout te Berg en Dal naar Rusland verkocht den grooten stoomzuiger „Batavus", die indertijd gebouwd is door de Ned. Dok Maatschappij. Deze zuiger, die uitgezonderd een dergelijke door Rusland zelf gebouw de constructie, waarschijnlijk de grootste ter wereld is. heeft thans lig plaats in de Coenhaven. Wij vernemen voorts, dat de constructie, waarvan de verkoop tot stand is gekomen door bemiddeling van het Maritiem Kantoor W. H Mellema te Amsterdam, bij de N.V. Verschure en Co's scheepswerf en machinefabriek te dezer stede, welke onderneming groote erva ring heeft op het gebied van baggermate- riaal. verbouwd zal worden tot z.g. cutterzui ger, een uit een oogpunt van werkverruiming belangrijk werk, waarmede enkele maanden gemoeid zullen zijn. In dit verband kan tevens worden medegedeeld, dat het in de bedoeling van de N.V. Den Breejen van den Bout ligt, den bouw van een nieu wen zuiger in bestelling te geven. Dat overigens in Nederland voor Russische rekening veel werk aan den winkel is moge blijken uit het feit, dat door verschillende Nederlandsche werven uitgebreide reparaties aan Russische schepen van 1 Januari af elf schepen worden verricht, terwijl voor herstellingswerkzaamheden aan andere Rus sische schepen onderhandelingen gaande zijn. VEREENIGING VAN REÜNISTEN DER HANDELSAVONDSCHOOL. Zaterdag 27 Februari a.s. geeft bovenge noemde vereeniging in de Kroonzalen van café-restaurant Brinkmann een soirée-dan- sante. Eigenlijk is het een „Cabaret der Onbe kenden". want verschillende leden zullen hun cabaret-talenten toonen Het muzikale gedeelte is in handen van „The Harlem Kings" onder leiding van J. Monnikendam. Zaterdagmiddag 13 Maart wordt er een excursie georganiseerd naar de Hoogovenbe- drijven te IJmuiden. Verder is in studie genomen het tooneel- spe! van Henk Bakker: „De Ridder van de Kouseband". Dit zal worden opgevoerd Zater dag 24 April in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. „DE VLEESCHINDÜSTRIE" TE IJMUIDEN. Heden zou de Haarlemsche Rechtbank uit spraak doen inzake de aangevraagde surséan ce van betaling van ..De Vleeschindusbrie" te IJmuiden. De rechtbank heeft echter haar beslissing veertien dagen aangehouden. Iedere maand een ander schilderstuk. Een nieuwe gedachte. Men kan boeken „huren" om te lezen, waarom zou men op dezelfde manier geen schilderijen en prenten eenigen tijd in zijn bezit kunnen krijgen, teneinde hiermee zijn woning te versieren? Ja. waarom eigenlijk niet, heeft een Bloe- mendaalsch ingezetene gedacht en hij heeft die gedachte in een daad omgezet, door het oprichten van een uitleenbureau van schil derijen. waar men voor enkele tientjes per jaar. iedere maand een schilderstuk in huur ontvangt en zoodoende geregeld goede kunst onder de oogen krijgt. Mocht het werk zoodanig in den smaak vallen, dat men het gaarne in eigendom zou willen bezitten, dan zal van de zijde van den verhuurder tegen aankoop in den regel wel geen bezwaar bestaan In Amerika en in Engeland is een derge lijk circulatiesysteem al eenigen tijd ge bruikelijk. Een van de grootste hotels in New-York organiseerde een paar jaar 'geleden in sa menwerking met het comité tot ondersteu ning Van noodlijdende kunstenaars een soortgelijk uitleenbureau. Voor een bedrag van 50 (dollar) cent en hooger per week. kon den de gasten een teekening of schilderij een maand lang huren. Beviel het hun. dan konden zij ze ook koopen. Indien het systeem opgang maakt, zal hier van het gevolg zijn. dat het publiek het werk van verschillende kunstenaars beter leert kennen en dat verschillende menschen, die tot nu toe niet in de gelegenheid waren, werkelijk goede kunst aan hun wand te heb ben. thans hiertoe in staat worden gesteld. De Japanners hadden eeuwenlang de ge woonte zevenmaal zooveel platen en schil derijen te bezitten als zij konden ophangen. Zij verwisselden ze naar gelang van het jaar getij. van hun stemming of van bijzondere gelegenheden. Deze voldoet zelden aan alle eischen. Gelegenheid tot gratis keuring. Automobilisten, die gedwongen zijn vaak bij avond of des nachts lange trajecten af te leggen, weten van hoeveel belang het is, dat de verlichting van hun wagen in alle opzichten betrouwbaar is. En hoe vaak moet men zich dan nog niet ergeren aan het on voldoende „dimmen" van een tegenligger, wat heusch niet altijd onverschilligheid doch in vele gevallen een fout in de con structie der lampen is. Zoo zijn er tal van kleine fouten en ge breken, welke er aan uw verlichting kunnen kleven, doch welke ige zelf niet zult opmer ken. Dit is dan ook de reden, waarom de vereeniging voor „Veilig Verkeer" te Haar lem besloten heeft, in navolging van ver schillende andere plaatsen in ons land, te Haarlem een keuring te houden, waarbij uitsluitend op den toestand, werking en plaatsing van de verlichting zal worden gelet. Een tweetal deskundigen op dit gebied zal zich hiermee bezig houden, en b.v. cont-ro- leeren of de Koplampen ver genoeg naar vo ren stralen, op de juiste wijze geplaatst zijn en behoorlijk kunnen dimmen. Verder zal worden gelet op de uitstraling van de stads lichten, het stoplicht, het achterlicht en een behoorlijke verlichting van de num merplaat. Bovendien zal nog bijzonder gelet worden op de. plaatsing van de rich tingaan- wij zrs. Wordt dit alles in orde bevonden, dan krijgt de eigenaar van den gekeurden wagen een blanco kaart mee. Zijn er aanmerkingen, dan worden deze op de kaart aangeteekend Het is de bedoeling dat de eigenaren met deze kaart naar nun garage zullen gaan, om de verschillende fouten te laten her stellen. Dat een dergelijke keuring noodig is bleek wel in Amsterdam, waar van de 181 auto's die onderzocht werden, slechts 17 geen en kele fout vertoonden. Dit getal spreekt nog sterker, als men bedenkt, dat over het alge meen slechts die autobezitters met hun auto ter keuring verschijnen, die meenen dat hun wagen geen enkele verlichtingsfout vertoont. De vereeniging voor „Veilig Verkeer" hoopt dan ook, dat een zoo groot mogelijk aantal autobezitters van deze gelegenheid gebruik zal maken, om hun auto gratis te laten keu ren. De keuring wordt gehouden in het Vei lingsgebouw aan den Kleinen Houtweg, en wel op 1, 2 en 3 Maart, des avonds van 7 tot 9.30 uur. DE NEDERLANDSCHE BOSSCHEN. Lezing door prof. dr. J. Jeswiet. Voor de afdeeling Haarlem en omstreken van de Ned. Natuurhistorische Vereen, zal prof. dr. J. Jeswiet uit Wageningen op Vrij dagavond 26 Februari in Brinkmann, een lezing houden over de Nederlandsche bos- schen, die om 8.15 uur zal aanvangen. Zondag 7 Maart wordt er onder leiding van den voorzitter een ochtendwandeling in de omgeving van de pieren van IJmuiden ge houden VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANEGE". Zaterdagmiddag wordt een jachtrit gehou den. Meet: twee uur Haarlemsche Manege. Jagermeester: R. A. G. Davidson. Fieldmaster: J. v. d. Zyden. Parcours: van Haemstede- iaan. Naaldenveld, Weilanden „Mariënbosch", Woestduin. De hindernissen bestaan uit hek ken, slooten en natuurlijke obstakels. Aankoop ambtswoning voor den Commissaris der Koningin AGENDA Heden: DINSDAG 23 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gronin ger Tooneelavond, 8 uur. Gebouw „De Nijverheid": Lezing Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: ..Showboat" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het huls met de dui zend kaarsen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De jonge graaf", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Port Arthur", 2.30. 7 en 0.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 24 FEBRUARI StadsschouwburgNicolai Grandau, cello Hansi Freudberg, piano, 8 uur. Gem. Concertgebouw (kleine zaal): Recital voor 2 piano's, door Hans Hagen en Madeleine Hagen-Margot. 8-15 uur. Restaurant Brinkmann: Alliance Frangaise 8.30 uur Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Gelden bij de Tweede Kamer aangevraagd. Vermoedelijk 83.500 noodig. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het vijfde hoofdstuk der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1936. Een bedrag is uitgetrokken voor aan koop en inrichting van een ambts woning voor den commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland aan de Paviljoenslaan no. 3 te Haarlem. Behalve de aankoopsom van f 60000 zal nog een bedrag noodig zijn, naar schatting van f 23.500 voor verbou wing van het pand. Zooals men weet, aldus schrijft minister De Wilde, is de tegenwoordige ambtswoning eigen dom der provincie Noordholland, waarvoor het Rijk een huur van f 4000 per jaar verschuldigd is. Het provinciaal bestuur heeft echter doen weten, dat het gaarne de verhuring zag beëin digd. Bovendien voldoet het gebouw niet aan moderne eischen, terwijl het duur is in bewo ning. Daar komt nog bij, dat de ambtswoning geacht moet worden te ver gelegen te zijn van het gouvernementsgebouw. Een en ander gaf aanleiding ten aanzien van de ambtswoning andere voorzieningen te tref fen. Slechts twee oplossingen waren mogelijk: óf het bouwen van een nieuw huis óf het aan- koopen van een bestaand pand in de omgeving van het gouvernementsgebouw. Aan laatstge noemde oplossing werd de voorkeur gegeven, eensdeels omdat deze goedkooper werd geacht en anderdeels omdat zich de gunstige omstan digheid voordeed, dat beslag kon worden ge legd op het in de onmiddellijke nabijheid van het gouvernementsgebouw gelegen pRnd Pavil joenslaan no. 3. Na onderhandelingen met den eigenaar bleek deze bereid een koopsom te aanvaarden van f 60.000. In afwachting van de totstandkoming van den koop zou het rijk aan huur verschul- digd zijn een bedrag van f 4200 per laar. De regeering heeft zich hiermede kunnen vereeni gen. Zij achtte de koopsom niet te hoog. ge zien het feit, dat het pand eenige jaren te voren nog een verkoopwaarde had van f 90.000. STOOKT steeds „SEVEN SISTERS" WALES vanaf 1.95 per H.L. „DE SP AARNES TAD" FR. VARKENSMARKT <—10, Telef. 14164 (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Krachtigen, later afnemenden wind uit Westelijke richtingen, aanvankelijk nog zwaar bewoikt met hagelbuien, later op klarend. Waarschijnlijk lichte vorst des nachts, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Jan Mayen. Laagste 735.6 mM. te Dantzig. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 40 F. De depressies trekken Oostwaarts af, de kern in Noord-Oost Duitschland is nog dieper geworden. Op den Oceaan verschijnt een omvangrijke nieuwe depressie, maar van Schotland tot Scandinavië en op het vasteland stijgt de baro meter overal. In de bovenlucht werd het nog kouder. Stet tin heeft op 5000 M. bijna minus 40 gr. Celcius. In Scandinavië is de vorst weer toegenomen en in het binnenland streng, ook in Duitschland kwam lichte vorst voor, terwijl er op tal van plaatsen sneeuw valt en in het Zuiden de wind nog krachtig is. In Frankrijk werd het veel kouder, aan het Kanaal waait het krach tig uit Noord-West en evenzoo aan de Middel- landsche zee. Op de Britsche eilanden neemt de wind af en begint de lucht op te klaren, in Ierland kwam lichte vorst voor. Aanvankelijk zal de koude Noordelijke bo venwind nog buiig weer veroorzaken, later is na een nacht met lichte vorst opklaring met iets zachter weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 747 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 2.32 uur; n.m. 14.36 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.30 uur. EEN BRIL NOODIG? Voor ziekenfonds recepten leveren wij de glazen gratis, en berekenen alléén het montuur. FIRMA KLINKSPOOR Gediplomeerd Opticien. KAMPERSINGEL hoek Kamperstraat, TELEFOON 16074 Reparatiën enz. kunnen ook bezorgd worden bij de Drogisterijen: Julïanapark 38 - Karei v. Manderstraat 59 - Spaarnwouderstraat 106 - Coornhertstraat 26. (Adv. Ingez. Med.) ONGELUK OP DEN KAMPERSINGEL. Maandagavond negen uur is op den hoek KampersingelKleine Houtweg een 49-ja- rige heer aangetroffen, die twee wonden en een hersenschudding had opgeloopen. Hij beweert door een auto te zijn aangereden. Zijn toestand is niet ernstig. Hij is naar het Sint Elisabeth's Gasthuis vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. BLOEMENDAAL Gemeente-avond. De vier Bloemendaalsche glazen. De Gemeente-avond welke Maandagavond in het Jeugdhuis werd gehouden en die door een groot aantal belangstellenden werd be zocht, had een zeer speciale bedoeling en wel belangstelling te wekken voor de 4 Bloemen daalsche glazen, die het kasteel Heeswijk versieren en die eigenlijk in onze Ned. Her vormde Kerk thuisbehooren. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat in de kerk 2 echte glazen zijn, nl. van de Staten van Holland en van Beverwijk en 3 copieën en in Heeswijk 4 glazen van Dordrecht, Lei den, Alkmaar en Hoorn. Ds. J. C. van Dijk deelde mede, dat de be doeling van den avond was, samen te over leggen en meer bekendheid te geven aan een zaak, die voor de Gemeente van zoo groot belang is. Spr. dankt de Commissie ter herdenking van het 300-jarig jubileum der kerk, welke het initiatief voor deze zaak heeft genomen en zich er bijzonder voor geïnteresseerd heeft De heer H. v. Kempen gaf hierop een korte uiteenzetting over de ramen In Februari 1936 is per circulaire om gel den gevraagd en bij het jubileum op 25 Maart. 1936 is blijdschap geuit over het geschenk. Toen was nog niet bekend, of de ramen wel te koop waren. Het is aan den heer Bierens de Haan te danken, dat nu gezegd kan worden, dat na veel correspondeer en de eigenaars van Heeswijk bereid zijn, de gebrandschil derde ramen te verkoopen. Toen is een reis gevolgd van de heeren D Boer en H. v. Kempen, om de ramen te be zichtigen. Hierna werden plaatjes vertoond, oud en modern, van ons kerkgebouw en eveneens van het kasteel Heeswijk bij den Bosch en de Bloemendaalsche glazen. Vooral de kleuropnamen van den heer Boer toonden, hoezeer onze voorouders in 1867 gezondigd hebben toen zij deze ramen verkochten en een dankdienst hielden, toen de koop tot stand was gebracht Het is een daad. van piëteit tegneover de schenkers, de ramen terug te koopen. Oor spronkelijk zijn er 10 geweest, van de Sta ten, de graven Nassau en Br ederode en ver schillende steden. Na onderhandelingen, die negen jaar heb ben geduurd, zijn nu de 4 ramen te koop voor f 4000, een bedrag, dat niet te hoog is te noemen. Bovendien is het moment gunstig, omdat het kasteel nu onbewoond is. Ok Dr. Kalff staat sympathiek tegen over het plan en heeft steun toegezegd. Spr. wekte op. bijdragen voor dit doel beschik baar te stellen en dankte onder applaus den heer Bierens de Haan. Deze las een brief van den heer Kalff voor en meende ook, dat een daad, die onze voor ouders nooit hadden moeten doen, moet goedgemaakt worden. De laatste dagen zijn al belangrijke giften binnengekomen. Ook op dezen avond toonden velen door een bijdrage, hoezeer zij met dit plan sympa thiseerden. Onder de aanwezigen merkten wij op Jhr. Boreel van Hogelanden, oud-bur gemeester van Haarlem, die door persoonlijk ingrijpen deze zaak ook heeft helpen bevor deren. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Laan—van Beek, d.; A. M. BraaijJehles, z.; J. HeuleWijnands, d.; Ondertrouwd: J. Uijleman en K. Tscheu- schner. Getrouwd: J. ter Kuile en M. L. H. Mei huizen. Overleden: J. Broersma, 85 j„ Het natuurschoon in Bloemendaal. Voorzichtigheid geboden. De laatste jaren van snellen groei dei- gemeente Bloemendaal hebben wel een bij zonder zware verantwoordelijkheid gelegd op diegenen die geroepen zijn de gemeente te besturen en de uitbreidingsplannen te ont werpen. Hoe was de toestand een vijftig jaar ge leden? Kleine buurtschappen Bloemendaal en Overveen en Vogelenzang met een groot aantal buitens, waarvan enkele een groote oppervlakte besloegen. Als Bloemendaal als woonoord der beter gesitueerden in trek komt, wat nauw samen hangt met de verbetering der verkeersmid delen. zien wij voor en na als de gelegenheid zich daartoe voordoet, buitenplaatsen verdwij nen en worden op min of meer gelukkige wijze villaparken in exploitatie gebracht. Over deze zaak hooren wij, ook heden nog nog twee meeningen, die recht tegenover el kander staan. De een betreurt het en de an der juicht het toe. Wij zijn, onder zeker voorbehoud, de tweede meening toegedaan. Nemen wij als voorbeeld Park Duin en Daal. Terwijl een vroegere generatie slechts raden kon welke schoonheden het verborg, kan het tegewoordige geslacht ten volle genieten van deze mooie omgeving. Een ander punt, dat nog steeds strijd uitlokt is: mag het gemeente bestuur ingrijpen in de natuur? Als voorbeeld nemen wij het Brouwerskolkje en omgeving Wij hebben dit plekje gekend in zijn schoonheid en rust en in de jaren van verwaarloosden toestand, die aan de reorga nisatie voorafgingen. Heftig is tegen de. plannen van het ge meentebestuur geageerd. Maaf lat°n wij ook deze zaak eens eerlijk bekijken. Velen uit het publiek, dat uit Haarlem. Amsterdam, enz. in steeds grooter getale kwamen opzetten, vertoonden vernielzuchtige neigingen. Wat menschenvoeten in enkelie uren vertrappen, kan de natuur niet in maan den herstellen en zoo werd de heele om geving van de Kolk een ruïne. En nu? Kom Zondags eens kijken, hoeveel wandelaare hier verpoozing zoeken, al is het dan op voorge schreven paden. En wat is dit heele gedeelte met de terreinen langs den Zeeweg een prach tige aanwinst voor de bewoners van Haarlem- West en het Ramplaan-kwartier! Ook tegen de exploitatie van het Naalden veld zijn vele stemmen opgegaan, maar ook hier gelooven wij, dat bij een goed toezicht van het gemeentebestuur, een heel mooi terrein wordt opengelegd voor den wandelaar, die nu deze omgeving niet kent. En dan nog zal het hier stil zijn, omdat de Hollander in het algemeen het wandelen heeft afgeleerd en het liefst wat in de buurt blijft. Bij deze exploitaties zal de bevoegde autori teit evenwel steeds moeten vragen, wat in geen geval mag verdwijnen. Als wij van Aer- denhout in de richting Vogelenzang gaan, dan denken wij er bijvoorbeeld aan, dat het toch wel zeer wenschelijk zou zijn, het uitzicht over de weiden naar de duinen open te houden, terwijl aan den linkerkant een be bouwing niet hinderlijk behoeft te zijn, daar nu toch het uitzicht na de eerste boomen- rijen doodloopt. Daar nu en misschien in de nabije toe komst zich belangrijke quaestles op dit gebied zullen voordoen, hopen en vertrouwen wij, dat het gemeentebestuur, waar dit mogelijk is, ons natuurschoon weet te beschermen en te bewaren. HEEMSTEDE JUBILEUM P. NEESKENS Vrijdag 26 Februari a.s. zal de heer P. Nees- kens den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij Openbare Werken al hier. Oj 26 Februari 1912 werd hij aangesteld als arbeider voor het onderhoud van wegen en voetpaden. Daarna volgde op 1 Augustus 1920 zijn bevordering tot voorman, speciaal belast met de zorg voor aanleggen en onderhouden van asphalt- en betonwegen. Zoo had hij o.a. het toezicht over den aanleg van de Heem- steedsche Dreef, waarvan de onderbouw ge heel in eigen beheer werd uitgevoerd. Onder zijn leiding zijn ook tientallen kilo meters asphaltpaden in deze gemeente aange legd. De aanstaande jubilaris zal Vrijdag ge huldigd worden door directie, ambtenaren en personeel van Openbare Werken. ONDERHANDSCHE VERPACHTING VAN WEILAND. Bij Raadsbesluit van 27 Februari 1936, wer den B. en W. gemachtigd, aain Th. van Rakel, alhier, met ingang van 1 Januari 1936, voor den tijd van één jaair onderhands te ver pachten het aan de westzijde van de Vrij heide - dreef gelegen weiland, voor een pachtsom van f 240.terwijl zij tevens werden gemachtigd, het ten noorden van de Van Merlenvaart ge legen land gedurende dien tijd gratis te zijner beschikking te stellen, teneinde dit als weiland le kunnen inrichten. Van Bakel heeft inmiddels verzocht dit wei land wederom te mogen pachten. Hiertegen bestaan bij B. en W. geen bezwaren, mits de verpachting voor drie jaren plaats heeft. Het komt B en W. voor. een pachtsom te be dingen van f 250,— in 1937. van f 300.in 1938 en van f 350,in 1939. De pachter heeft zich hiermede accoord verklaard. B. en W. verzoeken den Raad, hen tot deze verpachting te machtigen. Dr. Colenbrander Woensr 70 jaar. Dr. M. Colenbrander. Morgen. Woensdag, zal een bekend en al gemeen geacht plaatsgenoot, dr. M. Colen brander, den 70-ja.rigen leeftijd bereiken. Dr. Colenbrander werd 24 Februari 1867 te Wynaldum (Fr.) geboren. Hij bezocht het gymnasium te Arnhem en studeerde aan de Universiteit te Utrecht, waar hij na zijn arts examen op 1 November 1895, in 1896 den doctorstitel behaalde. Na gedurende IV2 jaar assistent aan het Burger Ziekenhuis te Amsterdam te zijn ge weest, vestigde dr. Colenbrander zich 1 De cember 1897 te Heemstede, waar hij spoedig een uitgebreide practijk kreeg en zich de achting en de genegenheid verwierf van zijn patiënten, zooals duidelijk bleek bij zijn af scheid. toen hij 1 Januari 1932 de practijk had neergelegd. Dr. Colenbrander richtte te Heemstede de wijkverpleging op, was eenigen tijd voorzitter van den Geneeskundigen Kring voor Haar lem en omstreken, had zitting in den Afdee- lingsraad van den Kring (voor Haarlem en omstreken) en later in den Raad van Beroep (het hoogste rechtscollege van den Kring in het geheele land). Tot 1 Januari van dit jaar vervulde Dr. Co lenbrander nog de functie van contröleerend gemeente-arts. Ofschoon het 40-jarig artsjubileum van dr. Colenbrander niet officieel werd gevierd, ont ving hij bij die gelegenheid toch talrijke blijken van belangstelling, in den vorm van vele brieven en telegrammen en vele bloem stukken, o.a. een van de Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst, zeer vele bezoe ken, o.a. van dr. Kersbergen namens ge noemde Maatschappij en van voorzitter en secretaris der afdeeling Haarlem en omstre ken van die Mij., jhr. Von Winning, arts en dokter van Walsem en van den voorzitter van den Raad van Beroep, dr. v. d. Goot. Zooals gezegd, legde Dr. Colenbrander op 1 Januari 1932 de practijk neer. Op Zondag 3 Januari bood een comité, dat zich uit zijn patiënten had gevormd en van alle zijden sympathie had ondervonden, hem namens de patiënten in intiemen kring een huldeblijk aan. Zeker zal het den weldra 70-jarige, hij het bereiken van zijn 7e „kroonjaar", ook mor gen niet aan blijken van belangstelling ont breken, want zijn talrijke vroegere patiënten zijn „hun dokter" nog niet vergeten! HAARLEMMERMEER TWEE AANRIJDINGEN. Maandag had op den hoek van den Hoofd weg en de Beetslaan een botsing plaats tus- schen een vrachtauto van den bloemenhande laar T. alhier en een personen-auto uit Bever wijk, terwijl op den hoek van den Kruisweg en de Emmalaan een vrachtauto van den heer K. uit Nieuwvennep in botsing kwam met een luxe-auto uit Haarlem. Beide aanrijdingen veroorzaakten gelukkig geen ernstige persoonlijke ongelukken. De ma- terieele schade was echter aanzienlijk en werd van een der deerlijke gehavende luxe wagens op meer dan 200 geschat. De politie stelde een onderzoek in. HILLECOM ZANG-AVOND. Maandagavond gaf het Chr. Mannenkoor „Soli Deo Gloria" in de concertzaal „Sister mans" onder leiding van den heer S. P. Visser een zangavond, die geslaagd mag wor den genoemd. De zaal was zeer goed bezet. Wij hadden het koor geruimen tijd niet ge hoord en mochten met genoegen constateeren dat het zoowel kwalitatief als kwantitatief zeer is vooruitgegaan. Bassen en baritons, vooral de eerste, zijn zeer fraai, de tenoren (het zwakke punt van vele vereenigingen) zijn ofschoon niet slecht toch nog wel voor verbetering vatbaar. De verschillende nummers getuigden van ernstige studie, de bisseering van het aardige „Barcarola" was welverdiend. Verder verdie nen het Wilhelmus, Sterrennacht en Voor jaarsnacht een eervolle vermelding. Tussehen de liederen werd een samenspraak opgevoerd ,,'s Werelds Leed". Het is te hopen dat de opwekking van den eere-voorzitter, ds. Eerhard, tot toetreding van nieuwe leden succes moge hebben; aan was van vooral jongere leden zou het vocalis- tisch geheel zeer zeker ten goede komen. LISSE DS. H. LIGTENBERG. GEREF. GEMEENTE. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gemeente alhier, heeft voor de beroepen naar Middelharnis en naar Opheusden bedankt..

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2