Motonseerings-parade in Duitschland. De Düitsche automobieltentoonstelling. Zij biedt alles wat het motorleven van een volk omvatten kan. Een overla den filter. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937 H A 'ARLE M'S DAGE E A D BERLIJN, 20 Februari 1937..' e Rijkskanselier en „Führer" van het Derde Düitsche Rijk. heeft Zaterdag morgen 20 Februari j.l. persoonlijk te Berlijn de Automobieltentoon stelling geopend met het gebruikelijke cere monieel, dat in de laatste 4 jaren het karak ter van een „Staatsakt" heeft aangenomen en zulks dan ook inderdaad is. In de geheel met gasten gevulde „Ehren- halle", heeft de rijkskanselier zijn openings rede gehouden, die door de meer dan 2000 „uitverkorenen", waaronder het volledige corps diplomatique en tal van kopstukken uit de militaire en civiele wereld van het Duitsch land van heden, met groote aandacht werdl aangehoord, niet alleen beleefdheidshalve maar ook, omdat deze Berlijnsche show wer kelijk voor iedereen, die zich interesseert voor het motorvoertuig en het motorverkeer (en wie onzer doet dit vandaag aan den dag niet?) belangwekkend is. In de allereerste plaats, omdat het hier niet alleen een automobieltentoonstelling be treft in den zuiveren zin van het woord, zoo ais we die kennen in den Parijschen Salon de 1' Automobile, de Londensche Olympia Show of onze eigen Amsterdamsche R.A.I., maar omdat dit een expositie is. die een beeld brengt van het verkeer met motorvoertuigen, met alles wat daarmee en daaraan verbon den is. De Berlijnsche „Motor Schau" in het geweldige hallencomplex van den Kaiserdamm in Charlottenburg, om vat kortweg alles, wat het motor leven van een volk, vooral van een waarbij het motoriseeringsproces zich voltrekt in een zóó snel tempo als bij het Düitsche omvatten kan ons moderne motorleven van alle dag in al zijn geleidingen en dat is heel wat. Zeker u vindt in het Kaiserdamm-com- plex personenauto's, maar u vindt daarnaast ook vrachtauto's en motorrijwielen, u vindt de noodige plaats ingeruimd voor speciale producten, vrachtwagens, die electrisch aan gedreven worden en camions, die houtgas consumeeren, u vindt er den Dieselpersonen wagen naast de Dieselvrachtauto, u vindt er militaire motorcreaties en motorvehikels bestemd voor weekendtochten en kampeer en picnic-excursies; de autobaanauto is aan wezig naast het autobaan motorrijwiel. En 1 naast synthetische benzine komen kunst matige rubber en het laatste nieuws van het reusachtige net van auto snelwegen, dat Duitschland momenteel bouwt, ieders aan dacht vragen. De wijze waarop hot Duitschland van heden motoriseert en het enorme tempo, waarmede dit motoriseeringsproces zich vol trekt, maken natuurlijk juist te Berlijn een salon van een dergelijk karakter volkomen logisch en begrijpelijk en zeker geschikt om de algemeene aandacht te trekken. Zoo is het ook nu weer. En wat die aan dacht soms nog niet aanwezig mocht zijn, daar wordt geen middel achterwege gelaten van „hoogerhand" om die te wekken. Er zijn en er blijven onderdeelerf-yan het groote mo toriseeringsproces van onze Oosterburen die als het ware zijn voorbeschikt om op de ver beelding van de massa te werkqn. Daaronder vallen in de eerste plaats de onderwerpen van het autosnelwegennet en dan de „Volks wagen" de auto voor iedereen. Wat het autostrada-net in wording betreft, is er bij de officieele openingsp cchtigheid van deze Show met begrijpelijken trots op gewezen, hoezeer de uitvoering van dit grootsche werk vordert en vooral Goebbels wees erop, dat thans, drie jaar nadat de eerste spade daar voor werd in den grond gestoken, 1231 kilo meter autobaan reeds in gebruik zijn geno men van de totaal ontworpen 40.000 en dat ook dit jaar en de volgende jaren gemiddeld 1000 K.M. voor het motorverkeer zullen wor den afgeleverd. Niet minder dan 250.000 ar beiders zijn momenteel in dit groote werk proces met de daaronder vallende bijbedrij- ven ingeschakeld. Hoe ook in andere opzichten het motor verkeer door de verschillende regeerings- maatregelen is bevorderd en daardoor de in dustrie opbloeide, blijkt wel uit de statistie ken, die aangeven, dat sinds het begin van het bewind van de huidige regeering, nu 4 jaar geleden, het aantal motorvoertuigen steeg van 104.000 tot 457.000 in 1936 en de productie opliep van 51.000 in 1932 tot 293.000 in 1936. In het midden van 1932 waren m Duitschland ongeveer 400.000 personenauto's bij het verkeer van alle dag betrokken, in het midden van 1936 waren het er reeds 961.000 en ruw gesproken kan men zeggen, dat waar in het jaar 1932 één auto voor kwam op elke 100 inwonenden van het Rijk. deze verhouding in 1936 reeds was opgeloopen tot één auto op de 54 inwoners! Intusschen al zijn dit respectabele cij fers men is daarmee nog lang niet, waar men wezen wil en Hitier zelf heeft dit dan ook daarna in zijn openingsrede met klem geconstateerd, waarbij hij dan wees op het voorbeeld van de Vereenigde Staten, waar op elke 5 inwoners een auto voorkomt. Na tuurlijk zijn daar dan ook de verhoudingen heel anders, maar in elk geval blijkt daar wel uit, hoezeer de algemeene motoriseering van een volk kan worden doorgevoerd. De volkswagen. In dit verband past dar, ook de gedachte, die voor alles een „hobby" van Adolf Hitler zelf is die van het heel goedkoope en toch volkomen bedrijfszekere en economische wa gentje voor iedereen de zoogenaamde „Volkswagen" en juist omtrent dezen veel besprokene heeft nu de rede, waarmede deze show geopend werd. zeer belangrijk nieuws gebracht. Tot nu toe immers bleek deze Volkswagen een utopie, een ideaal dat niet voor verwezenlijking vatbaar was en menig maal hebben wij persoonlijk beslist zij het dan niet openlijk van gezaghebbende Düitsche zijde hoor en beweren, dat deze heele Volksautokwestie onuitvoerbaar was, ook al bleek Hitier zelf voor deze gedachte nog zoo geporteerd. Inmiddels bleef de volkswagen weg in 1935 en in 1936 en sceptici haalden de schou ders op en schenen gelijk te krijgen, al dook verleden jaar wel het gerucht op. dat de volkswagen er was, maar niet werd ten too- neele gevoerd, omdat deze heele zaak stond of viel met de noodzakelijkheid om er niet mee voor den dag te komen, voordat de kans op eventueele „kinderziekten" volledig was uitgeschakeld. Uit de rede, waarmee Gcheimrat dr. Allmers, de voorzitter van het verbond van de Düitsche Automo bielindustrie het hoofd van de regee ring begroette bleek tot veler verras sing, dat inderdaad de kwestie van den Volkswagen in een vergevorderd stadium van voorbereiding is en drie proefwagens van de constructie Porsche twee en een halve maand lang systematisch, dag en nacht door, aan de zwaarste beproevingen zijn onderworpen in het bergterrein van het Schwarzwald en op de Reichsautobahn HeidelbergNau- heim, waarbij driemaal 50.000 klio- meter werden afgelegd met naar het schijnt zeer gunstige resultaten. Al verscheen de veelbesprokene dus dit jaar nog niet ten tooneele, zeer belangrijk niet alleen voor Duitschland's motorisee ring maar voor die van de heele wereld is. dat nu wel definitief schijnt vast te staan, dat wat velen schouderophalend naar de wegen van het land Utopica verwezen, nu toch als tastbare realiteit in onze eigen mo torwereld voor het voetlicht zal worden ge bracht. Van de proefwegens is nu al een serie van dertig in aanbouw. Het vraagstuk van de productie in reuzen- serie houdt echter zulke enorme moeilijk heden in op het gebied van organisatie en vooral ook van financiering, dat we wel zeer benieuwd zijn of het werkelijk gelukken zal bijv. volgend jaar Februari den volks wagen waarlijk den volke voor te zetten. In elk geval bleek uit Hitler's uit latingen dat er maar één volkswa gen komt' en dat het allerminst in de bedoeling ligt meerdere creaties van diverse merken als concurrenten tegen elkaar in het strijdperk te ja gen. En dat is dan ook wel heel be grijpelijk. Bovendien werd uitdruk kelijk medegedeeld, dat de volkswa gen zeker niet is bedoeld om an dere duurdere wagentypen concur rentie aan te doen, maar dat in tegendeel men hem moet zien om geleidelijk aan de animo en de moge lijkheden voor duurdere wagens te doen toenemen. „De menschen", werd gezegd, „zien niet af van het koopen van duurdere auto's omdat ze principieel goedkoopere willen hebben, maar ze koopen alleen de goedkoopste auto's zoolang ze geen duurdere kunnen be talen." En dat we erkennen het is volkomen juist. Juist deze stelling is dan ook waarschijn lijk mede oorzaak dat deze tentoonstelling, waar dus nog geen Volkswagen aanwezig is, opvalt door de afwezigheid van pogingen tot het aan de markt brengen van goedkoope. kleine wagentjes. Andere kleine auto's. Hitier heeft nu weer uitdrukkelijk gezegd, dat tusschen de volksauto als goedkoopste aanbieding voor de meest bescheiden beur zen en de duurste personenwagens een heele serie goedkoopere en duurdere aanbiedingen aan de markt moet zijn, zich aanpassend aan de draagkracht van de diverse beurzen en waarbij dus de volkswagen dezelfde sti- muleerende rol gaat spelen als het heel-lich- te motorrijwiel in Nederland doet ten opzich te van de grootere motorrijwielen van an dere prijsklassen. Blijkbaar is in dien geest ook een soort order uitgegeven, want nergens ontwaart men hier op de stands te Ber lijn een individueele greep van de een of andere fabriek naar de massa. Natuurlijk: D.K.W. is er aardiger en beter verzorgd dan ooit en op zichzelf een prachtgreep naar de massa uit een vroeger stadium, maar de nieuwe volksauto moet nog een stuk onder den D.K.W.-prijs komen nog wel ongeveer de helft. In dezelfde prijsklasse als de D.K.W Meisterklasse nog iets goedkooper brengt Adam von Opel zijn goedkoop ste model P 4 als 4 persoonswagen momen teel wel het goedkoopste wat er is, terwijl daarnaast N.S.U.. die met Fiat in Duitsch land een belangencombinatie heeft. als goedkoopste twee-persoonsaanbieding de bij ons nu al welbekende aardige kleine ..Fiat 500" brengt. Nieuwe creaties in stroomlijn. Maar overigens is er niets heel goedkoops en gaat alles meer naar de duurde lijn. Met het oog op den volkswagen hebben de Düit sche constructeurs blijkbaar reeds hunne consignes te pakken! Opel komt als nieuws met zijn in Nederland reeds bekende „Ka- dett" met een 2,5 Liter Super Six, waarin naar beweerd wordt de Chevrolet zes cylin der kopklepmotor zit en met een nieuwe hee le zware creatie, een 3.6 Liter zes cylinder ..Admiral" met een topsnelheid in de buurt van de 130 K.M. Daarnaast blijven natuurlijk de populaire Olympia 4 cylinder en de zes cylinder van 2 Liter bestaan. Zeer interes sant was op den Opeis tand een „glazen auto" bedoeld als practisch demonstratie- In het bijgaand artikel geeft de heer Koolhaas Revers zijn indruk ken weer van de groote Automo bieltentoonstelling te Berlijn, welke allerwege groote belangstelling heeft getrokken, vooral ook, omdat men thans gegronde hoop meent te mogen koesteren, dat de z.g. Volkswagen, waarover reeds zoo veel te doen is geweest, binnen afzienbaren tijd volgend jaar? op de markt zal worden gebracht. Er zijn rqeds drie proefwagens vervaardigd, welke aan verschil lende zware eischen moeten heb ben voldaan, maar er zullen nog vele moeilijkheden overwonnen moeten worden. model voor den zelfdragenden carrosserie- bouw van Olympia en Kadett. Bij den nieuwen Opel „Admiral" valt (evenals bij de oudere Olympia trouwens) op, hoe geleidelijk aan toch de stroomlijn veld wint. Dien indruk bracht Parijs reeds bij de Fransche wagens en Berlijn is een versterking daarvan. Want wat men ook moge zeggen, langzaam, heel langzaam aan, beginnen onder den invloed van de steeds meer op den voorgrond tredende aëro-dynamica de vormen van onze wagens zich aan te passen aan de eischen van den Iuchtweerstand. Overal ziet men de semi-stroomlijn opduiken, overal ziet men een voorzichtige maar toch besliste „avance" in de richting van die stroomlijn. Zelfs hier en daar bij de motorrijwielen. Het meest op vallend in dat opzicht is wel de nieuwe Adler creatie, de 2,5 Liter „Voll Schwingachser",, die zeker één van de clous is van dezen salon. Hier vinden we een stroomlijnproduct dat duidelijk afstamt van den „Autobahnwagen", waarmee Adler eenigen tijd geleden op de Ber liner Avus heeft aangetoond, dat vooral bij hoogere snelheden de vorm van onze moderne auto een belangrijke krachtsbesparing kan be- teekenen, als .zij zich aanpast aan de eischen van de aëro-dynamica. Overal dan ook ziet men de stroomlijn in meer of minder mate veld winnen, zoodat men tenslotte wel tot de conclusie moet komen dat geleidelijk aan maar vrij snel het uiterlijk van onze mo derne auto heel anders gaat worden een verandering waar tegenover we allen al heel anders staan dan een paar jaar geleden, toen dergelijke gestroomlijnde vormen nog in bot sing kwamen met onzen smaak, die op tra ditie was afgesteld. Hansa het bekende Düitsche merk komt ook met modellen, die sterk den invloed van de aërodynamica ver raden, zoo wel bij de Hansa „1500" als bij den zes-cylinder „Hansa 2000". Zelfs „Auto-Union" gaat in die richting zij het wat kalmer vooral bij de nieuwe „Sonderklasse", de 4 cyl. tweetakt-creatie van D.K.W., die in de plaats is gekomen van de voormalige „Schwebe-klasse" en nu een geheel stalen car rosserie heeft en dezelfde onafhankelijke voor wielveering als de ook al weer nieuwe, semi- stroomlijnmodellen van Wanderer hebben. Onder „Neues vermelden we tenslotte een nieuwen zescylinder van Mercedes-Benz, een 3.2 liter zescylinder, type „320" en dan vooral niet te vergeten op het gebied van den Diesel personenwagen, waarop Mercedes en ook Ha- nomag zich reeds onderscheidden, de nieuwe Diesel-zes-cylinder van Hanomag, terwijl voor de sportliefhebbers, die wat duiten over heb ben voor een „rassigen" sportwagen van eer ste klasse reputatie, het nieuwe type B.M.W. „328" een zeer snel en zeer chic sportmodel, een wagen is om van te watertanden. Motorrijwielen op de show. Maar niet alleen de auto als personenauto is op deze Berliner show van belang, overal elders kan de bezoeker met veel genoegen ronddwalen. Ook in de hall van de motor rijwielen, waar fabrieken als B.M.W.D.K.W., Ardie, Victoria. Zundapp, e.a. het allernieuw ste op motorrijwielgebied exposeeren en vooral het heele licht „baby" motorrijwiel, dat juist in het wielrijdersland bij uitnemend heid Nederland zooveel succes heeft. Dan zijn er natuurlijk ook de mastodonten van den weg, de groote vrachtauto's, vooral de Diesels en de touringcars, die momenteel zoo'n belangrijke rol spelen, ook in ons land in het steeds uitbreidende verkeer. Waarna we tenslotte vooral niet de synthetische rubber en ook de synthetische benzine vergeten mogen, waarmede de Düitsche techniek zoo'n succes heeft behaald en die een uit vloeisel zijn van het streven, een zoo belangrijke industrie onafhankelijk te maken van het buitenland. Want hier tenslotte stuit men op de kern. De quaestie van het verkrijgen van benzine uit kolen is opgelost. Duitschland fabriceert zijn eigen kunstmatige rubber, die o.a. ge bruikt wordt voor bijna alle autobanden ®or leger-doeleinden, de ijzer- en kolenvoorraaen zijn voorloopig onbegrensd en ook overigens ontmoet men overal het st:even om Duitsch land onafhankelijk te maken van import uit het buitenland. Woordelijk zei Hitier bij de opening van deze tentoonstelling: „Het is mijn vaste voornemen de Düitsche automobiel- en motorindustrie en het geheele verkeerswezen onafhankelijk te maken van den onzekeren factor, die de internationale import is en ze te fundeeren op een solide eigen basis. Binnen twee jaar zullen wij. wat rubber en brandstof aangaat, onafhankelijk van het buitenland zijn en ook in andere op zichten zullen we geheel in deze richting werken". En daaraan voegde Hitier nog deze typische uitlating toe: „Men zal mij misschien tegenwerpen: „dat gaat niet", maar ik behoef u allen niet te verzekeren dat de man, die het voor elkaar heeft gebracht van een onbekenden soldaat uit den wereldoorlog leider te worden van een natie er ook vast van overtuigd is, de zich voordoende problemen te kunnen oplossen!" Hef oog op de toekomst. Zal het hem werkelijk gelukken? En zal de steeds verder doorgevoerde motoriseering van de massa's van een groote natie tenslotte werkelijk leiden „tot de auto voor iedereen" den volkswagen en misschien ook tot het volksmotorrijwiel? We zullen het moeten af wachten. Maar zeker is, dat meer dan een andere internationale show dezer Berliner Motor „Schau" in den insider vragen doet opkomen met het oog op de toekomst, die hoogst inte ressant zijn. Zullen we werkelijk in de toekomst ook bij ons in Nederland gestroomlijnde auto's en motorrijwielen zien voortschieten over de auto-trada der toekomst? Zullen we werkelijk tot den laatsten man en de laatste vrouw gemotoriseerd worden? Het zijn vragen die in deze motor-eeuw deze Berlijnsche tentoonstelling en haar typische omgeving met hernieuwe kracht in ons doen oprijzen. Zoo kunnen wij de nieren be schouwen die. iederen daa, de enor me hoeveelheid van 130 liter bloed moeten filtreeren. Urodonal is bijzonder geschikt om behulp zaam te zijn bij het verwijderen van alle afvalstoffen uit het or ganisme. Het verjaagt het uri nezuur en voorkomt rheumatiek, ischios, jicht, lendenpijnen. Goedgekeurd door Professor POUCH ET, Lid _de Académie de Médccine te Parijs. (Adv. Ingez. Med.) „PSALMUS HONGARICUS" BIJ HAARL. GEMENGD KOOR. Het vorige jaar gaf H. G. K„ dirigent Jan Booda, een eerste uitvoering van de „Psal- mus Hongaricus" van Zoltan Kodady, het geen. naar men zich herinneren zal, een groot succes werd. Verscheidene aanwezigen en re censenten drongen op een herhaling aan, waaraan H. G. K. op het eerstvolgend con cert gevolg zal geven. Voor de pauze zal het bijzonder mooie werk van Wolf-Ferrari „La Vita Nuova" worden uitgevoerd. A.s. Vrijdag zullen de repetities in het ge bouw de Bavo Smedestraat hervat worden; er is tevens nog een extra uitvoering van „De Schipbreuk" van Dr. Johan Wagenaar te wachten. De scène „De Wondersteen" uit de Revue „Zoek de Zon op", die hier op 26, 27 en 28 Februari a.s. in de Gem. Concertzaal zal worden gegeven door de N.V. Nationale Revue. Kijk aar ket loodje of er Stegeman op staat. Dan is 't de v „J*?' échte Geldersche Rookworst (Adv. ingez. Med.) Spoedvergadering Onder- officiersvereeniging „Madjoe" De eereschuld van Nederland aan onze oud- gepensionneerde militairen van vóór 1920. Voor de Onderofficiersvereeniging ..Madjoe" hield gisteravond de heer E. van Millingen, voorzitter der afdeeling Haarlem in Hotel Centraal" een inleiding over; ..De Eereschuld van Nederland aan onze oud-gepensionneer- den van vóór 1920." Spr. begon met er aan te herinneren dat tot voor korten tijd de gepensionneerde Indische militairen van vóór 1920 slechts de helft kre gen van het pensioen dat de Indische militai ren van na 1920 ontvingen. Later hebben de ouderen, van vóór 1920, 40toeslag gekregen en in 1925 nog eens 40%. Een gepensionneerd Indisch hoofdofficier had evenveel pensioen als het activitéitssalaris van een Nederlandsch hoofdofficier, terwijl het pensioen van een Indisch onderofficier minder was dan het pensioen van een Nederlandsch onderofficier. Hierop kwam nog de korting, waardoor vele gepensionneerden minder pen sioen kregen, dan een werklooze steun! Er is toen een commissie Rutgers benoemd, die orde in de 21 Indische pensioenwetten moest scheppen. In het rapport dat deze com missie gemaakt heeft, zat een vooruitgang voor de onderofficieren, en een achteruitgang voor de hoofdofficieren. Tot 1 Nov. 1936 is de oude toestand echter gebleven, toen eindelijk is de gelijkstelling gekomen. In die 16 jaar was ech ter al 60% van de gepensionneerden gestorven zoodat de gelijkstellingen met een bedrag van f 750.000 tot stand konden komen. Het pensioen van een adjudant-onderofficier bedraagt nu, met 20 jaar diensttijd f 1680, van een sergeant-majoor f 1470 en voor een ser geant f 1260. De pensioenen van de onder-luite nants worden gekort met 9%. die van de adju dant-onderofficieren met 6%. Deze regeling zal worden gehandhaafd tot 1 Jan. 1938. „Madjoe" heeft echter een groot succes be haald. aldus besloot de heer van Millingen zijn rede, dat de Kamer het variabele pensioen aangenomen heeft. Mocht de devaluatie zulks noodig maken dan hebben we nu tenminste recht van spreken. Hierna beantwoordde de heer van Millingen nog eenige vragen. TAFELTENNIS - D EMON STRATIE. Gisteravond werd door de H.T.T.B. onder groote belangstelling een demonstratie in Hil- legom gegeven. Na een kort openingswoord door de voorzitter van den H.T.T.B., den heer Bonting, werd met de eerste demonstratie begonnen. Mej. Scholtz sloot met een kort woord dezen interessanten avond. NEDERLANDSCHE „PRIX DE ROME" VOOR BEELDHOUWKUNST. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Toezicht op de Rijksacademie van Beeldende Kunsten, is bij Kon. Besluit aan den heer G. Bolhuis voor de derde maal een jaargeld verleend, teneinde hem in staat te stellen zich naar het buitenland te begeven om zich in de beeldhouwkunst te vervol maken. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 25 FEBRUARI. Progr. 1: Hilversum n, K. G. Progr. 2: Hilversum I. L. G. Progr. 3: 8.00 Keulen. Uit Koningsbergen. Erich Börschel en zijn orkest. 8.50 Gramofoon. muziek. 9.05 Tijdsein. Berichten. Waterstand- berichten. 9.20 Volksliederen 9.50. 11.20 Het kl. omroeporkest olv. Leo Eysoldt. 12.05 Parijs Ra dio. Causerie voor Protestanten. 12.35 Gevari eerd concert d. h. omroeporkest olv. Raoul Labls. 1.05 Vlaamsch Brussel. Salonorkest olv. Walter Feron. 1.20 Gesproken dagblad van het NIR. 1.30 Het omroeporkest olv. Paul Douliez. 1.50 In de witte Moriaenen. 2.00 Gramofoon- muziek. Verzoekprogramma. 2.20 Diversen. 3.05 Deutschl. sender. Amelita Galli-Curci zingt (gr. pl.) 3.20 Populair concert d. h. Willi Glahe-orkest en het Ferdy Kauffmann or kest. 3.35 London Regional. Het orkest van ZM Kon. Marine olv. Capt. Rickette. 4.20 Paris Poste Parisien of Diversen. Gramofoon- muziek. 4.50 Keulen. „Unsere bergische Hei mat", koorzang. 5.20 Blaasconcert. 6.25 Parijs Radio. Uitzending uit de Passy-kerk. Ds. Pierre Maury „La justice de Dieu" 7.30 Berlijn. Dans muziek door 5 orkesten. 8.20 Rome „Arlesiana", opera van Cilea mmv. Gianna Pederzini, Tito Schipa e.a. Progr. 5: 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiek 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramofoonplaat. 8.45 Gesproken dagblad van het NIR. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. Korte Gods dienstoefening. 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 BBC orkest van N. Ierland olv. Godfrey Brown. 12.05 Orgelconcert door Frank Olsen, 12.50 Het Trocedero Cinema or kest olv. Alfred v. Dam. 1.35 Droitwich. Medve- deff's Balalaika orkest. 2.20 London Regional. Orgelconcert door Tom Jenkins. 2.50 Gramo foonmuziek. 3.35 Droitwich. Het stedelijk or kest van Bournemouth olv. Rich. Austin. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 BBC dansorkest olv. Henry Hall. 6.20 Berichten. 6.40 Fransch Brus sel. Populair concert. 7.20 Beromiinster. Con cert d. h. Omroeporkest olv. C. Bernhard mmv. Lore Spörre, viool. 8.25 Droitwich. Het BBC- dansorkest olv Henry Hall. 8.55 Fransch Brus sel. Het omroeporkest olv. Paul Douliez. 9.20 Droitwich. Weer en nieuwsberichten. 9.49 Fransch Brussel. Het omroeporkest olv. Paul Douliez, Mozart concert. 10.20 Droitwich. Korte kerkdienst :n St. Michael's, Chester Square olv. Rev. Elliott. 10.40 BBC-Theater orkest olv. Harold Lowe. 11.35 Billy Cotton met zijn orkest 11.50 Dansmuziek (gr. pl.). Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplaten concert: Populair. 1 Foxtrot Medley. 2 vleugels: 2. Mexican yodel. Harry Torrani; 3. Sittin' in a yail house, idem; 4. Dixon Request Medley, Reginald Dixon; 5. Plano Medley. Peter Kreuder; 6. Shirley Temple Songs. Henderson Twins; 7. Luft- scharmören, Duo Ja; 8. Was spielt die Welt, Jazz orkest; 9. My Swiss Miss. Harry Torrani; 10. Dan dan the yodelling man, idem: 11. Hór du flicka Lilla, Duo Ja. 8.00—12.00 Diver sen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11