Alléén daarom Onze Indische luchtpostbrief Hoog water bedreigt .WEERBERICHT Limburg reeds in moeilijkheden. WOEN'SDA'G 24 FEBRUARI 1937 haareem's dagbrad 2 O 16 door stormen vervolgd. ons land. De Bilt voorspelt: het allerbeste isgoedgenoeg voor U gebruiken wij alléén de allerbeste grondstoffen voor de be reiding van (Adv. Ingez. Med.) Een matig vrucht en jaar. - Het nieuwe vliegveld te Batavia. - Een strop van meer dan 2 millioen gulden. Een orkaan op het tweede traject. Boot maakte fantastische bewegingen. De O. 16 wordt op zijn tocht door stormen vervolgd en bestookt. Op het tweede traject kon zelfs niet meer van een storm gesproken worden elf dagen lang bulderde een orkaan rond en over de slanke boot. Prof. Vening Meinesz schrijft ons over de tocht: Het begon reeds onmiddellijk na het verla ten van de haven van Horta. Een zware zee wachtte ons buitengaats. En daarmede begon de ergste slinger- en stampperiode, die ik ooit medemaakte. 's Nachts moesten maatregelen genomen worden om niet uit de kooien te slaan. Ik herinner mij. dat ik een der eerste nachten met een erge kater een oogenblik rondkeek en in het onderofflciersverblijf vlak bij mij een hoop dekens op den grond zag lig gen. waar zich een hoofd met slaperige oogen uit loswikkelde. Het was een sergeant-torpe domaker, die uit de bovenste verdieping kooien was gewallen. Gelukkig had hij "zich niet bezeerd en ook latere dergelijke avon turen van anderen zijn goed afgeloopen. Den eersten dag kon het waarnemings programma nog volledig afgewerkt worden, doch de storm nam toe en den tweeden dag was alle duiken onmogelijk geworden. Van de snelheid van tien mijlen per uur bleven slechts vijf behouden. Onder deze omstandigheden besloot de commandant aan de marine auto riteiten een verandering van reisroute voor te stellen. Het plan werd goedgekeurd en we zijn eerst naar het Zuidwesten en vervolgens naar het Westen op de Bermuda's aangevaren. Wat niet vast zat, ging omver. Hoewel deze route wat beter weer beloof de, zijn wij toch niet gespaard gewordsn. Tot twee malen toe nam de storm opnieuw een orkaankarakter aan met windkracht tien en vlagen van elf. De oppervlakte van de zee was zoo met schuim van stukgewaaide golven overdekt, dat het zicht zeer slechts werd. Binnen de boot waren de moeilijkheden door de fantastische bewegingen niet van de lucht. Kastjes en laden sprongen open en deden hun Inhoud op den vloer terecht komen en men moest zich haasten om alles zoo spoedig mo gelijk bijeen te rapen, want in een oogenblik verdween het in de zijden van het schip om daarin onherroepelük weg te zakken. Men kon zich troosten met het grapje of iets weg is als men precies weet waar het is, maar daar mede had men het nog niet terug. Van den oudsten officier, luitenant ter zee Van Duim verzonk een vulpen, van mij sprongen op een gegeven oogenblik drie doosjes met lantaarn plaatjes van bovenaf met een grooten boog op den grond, wonder boven wonder wa.s er slechts één kapot Het duiken kon doorgaan. Met een enkele uitzondering van weinig be lang kon het duiken voor de waarnemingen zonder onderbreking doorgaan. Het was een mooie prestatie, die zeker eenig in zijn soort was. Ik kan niet denken, dat ooit een andere duikboot-een dergelijke serie van onderwater oefeningen bij stormachtige zee verricht heeft. Hulde daarvoor aan commandant van Waning. En ik gedenk ook met erkentelijkheid de medewerking van de andere officieren en van onder-officieren en minderen in verband met de waarnemineen ondervonden. Wij heb ben groot geluk gehad. Slechts een ochtend was de zee kalmer, tusschen twee depressies in. en juist dien morgen was er een averij aan de voorduikroeren. die dank zij de kal mere zee kon hersteld worden. Eiken anderen dae ^ou dit uifgesloten zijn geweest en zon der duikroeren zou verder duiken onmogelijk zijn geweest .terwijl bijna zeker de uitgesla gen duikroeren door de zware zeeën die ons nog wachtten, stukgeslagen zouden zijn. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10.15 uur. Londen 8.04 Berliin 73.47 V2 Parijs 8 50 5/8 Brussel 30.81 Zwitserland 41.68 New-York 1.82 5»8 MARKT WOERDEN. Aanvoer 29 partijen kaas. Met riiksmerk le kw. f 2223; 2e kw. f 20 —21. Handel flauw. Fit en Sterk voor Uw werk door brood van VAN DER LINDEN (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg: Nicolai Grandau. cello Hansi Freudberg. piano, 8 uur. Gem. Concertgebouw (kleine zaal): Recital voor 2 piano's, door Hans Hagen en Madeleine Hagen-Margot. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Showboat" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het huis met de dui zend kaarsen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De jonge graaf", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Port Arthur". 2.30 7 en 9.15 uur. TeylerLs Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 25 FEBRUARI Gebouw Protestantenbond. Berkenstraat: Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", praatavond. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bennebroek: Raad. 8 uur nam. DU1TSCHLAND MELDT OVERSTROOMINGEN. De was van de Maas is de paar laatste dagen zoo sterk geweest, dat er alle reden is voor de bevolking van de Maasstreek om ongerust te worden. Met het uur stijgt de waterspiegel en wegen, waarlangs men 's morgens nog heeft kunnen passeeren, staan des middags al onder water. En nog steeds blijven de berichten over re genval aanhouden. De bevolking van het dorpje Beers vreest, dat de Beersche overlaat, welke.sinds 1929 niet heeft gewerkt, thans in werking zal treden. Bij Grave staat de Maas breed als een zee van dijk tot dijk. meer dan een kijk ver. Men wacht op de berichten, welke uit Maastricht en Luik komen. Laatstgenoemde plaats heeft reeds val gemeld en in Maastricht heeft men Dinsdagmiddag den hoogsten stand afge: lezen: bijna 40.44 M. -r N.A.P. Het duurt nog 48 uur voor deze Grave bereikt heeft en in- tusschen heeft men nu reeds veel last van kwelwater, een toestand welke in de komende dagen zeker nog erger zal worden. Verschil lende dorpen in Limburg zijn bijna geïso leerd en in het laaggelegen land staan vele boerderijen al een meter onder water. Ook voor de andere rivieren wordt voor de komende dagen sterke was verwacht. Vooral de Rijn zal veel water te verwerken krijgen, want be richten uit Duitschland maken mel ding van groote overstroomïngen in de omgeving van Mainz en Frankfurt. Het peil van de Main steeg gisteren 2 cM. per uur. Bartel jorisstraat-Vereeniging. Middenstandsactie besproken. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarlijksche algémeene verga dering, bij ontstentenis van den voorzitter, onder leiding van den heer C. ten Boom. Het jaarverslag werd uitgebracht. De inge komen alsmede de behandelde stukken werden' eveneens in 't kort gememoreerd. De ver schillende mutaties waren o.a. oorzaak dat het ledental teruggeloopen is. De bescheiden van den penningmeester werden door de kas- commissie gecontroleerd en in goede orde be vonden. De 2 periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen. De komende actie gedurende de Midden standsweek van 30 April tot 9 Mei e.k. met de daaraan verbonden tentoonstelling werd door het bestuur van verschillende zijden belicht. Naar aanleiding daarvan ontspon zich een ge animeerde gedachtenwisseling. Daar de ver gadering echter niet voltallig was, konden hieromtrent geen besluiten genomen'worden. Het bestuur zal er nog nader op terugkomen. GEEN MUZIEK MAKEN ZONDER TOESTEMMING. Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewoikt, tijdelijk regen in het Zuiden, weinig of geen neerslag in het Noorden, in het Zuiden zachter, weinig verandering in temperatuur in het .Noorden. BAROMETERSTAND Hoogste 771.8 m.M. te Jan Mayen. Laagste 739.6 m.M. te Valentia. De depressie in het Oosten trekt naar Oost- Europa af en is bezig op te vullen. Die in het Westen doet haar invloed reeds gelden in Ier land, Engeland en het Westen van Frankrijk en deed in het geheele Westen van IJsland tot in de golf van Biscaye den luchtdruk sterk dalen. Zoowel op IJsland als in Ierland, Zuid-West Engeland en in West-Frankrijk viel veel sneeuw of regen en steeg de temperatuur. De arctische luchtmassa's langs de achterzijde van de koude-depressie in het Oosten, gaven aan leiding tot plaatselijk zwaren sneeuwval in Duitschland en Zweden, en veel sneeuw in de middelgebergten en in de Alpen. De topsta- tions melden nog uiterst lage temperaturen (Zugspitze minus 18 graden), terwijl de de pressie in Frankrijk indringt, breidt een mach tig gebied van hoogen luchtdruk in het Noor den zich naar de richting van Scandinavië uit. Dit kan tot gevolg hebben, dat de wind naar Oost krimpt en dat de boven besproken ver warming in het Westen niet verder dan tot het Zuiden van ons land zal doordringen. BAROMETERSTAND Vorige stand 752 m.M. Stand van heden 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANNOpticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 3.12 uur; n.m. 15.20 uur. Strand berijdbaar van 8.1513.30 uur. oor de Nieuwste Modebladen an Cittern's Boe handel Snekr r ?t 14 Telefoon 1 S39 (Aav. mqsz Mea.i Onverantwoordelijk patroon. Laat chauffeur met ondeugdelijke auto rijden. Dinsdagmiddag ongeveer twee uur werden door de motorbrigade van de politie op den Rijksstraatweg de remmen gecontroleerd van een vrachtauto, geladen met 3000 K.G. cement. Bij een snelheid van 26 K.M. was een afstand van 38 meter noodig om den wagen met de voetrem tot stilstand te brengen en met de handrem bij dezelfde snelheid 70 M. De bestuurder, een 27-jarige chauffeur uit Loosdrecht, verklaarde aan de motorbrigade, dat hij den vorigen avond met barstende hoofdpijn was thuis gekomen, veroorzaakt door angst, doordat hij den heelen dag met dien wagen moest rijden. Zelfs als de voetrem geheel was ingedrukt, kon men toch de wielen laten doordraaien. Tegen den eigenaar van dé vrachtauto, een fabrikant uit Breukelen- Nijenrode, wordt proces-verbaal opgemaakt. De vrachtauto moest voor herstel naar een garage. TIN GESTOLEN. In een schuur aan de Zomervaart, waar men bezig is met het vertinnen van spijkers, is in den afgeloopen nacht ingebroken. Hon derd KG. tinmateriaal is ontvreemd. Onze Indische correspondent schrijft .ons d.d. 17 Februari uit Batavia: Als over de lage landen aan de Noordzee de stormen gieren en zelfs zij het dan niet elk jaar de ijzers kunnen ondergebonden worden of de sneeuw over de velden een stilte legt, brengt hier aan den evenaar de West moesson vele regens en met die regens ook een overvloed van vruchten. Naar de scherpe geuren van doerian, ramboetan, doekoe, man- gistan, mangga en nog veel ander ooft ge meten, en de vele kooplui, die met zware manden aan den pikolan, offertes komen maken, zou de gewone stadsbewoner meenen, dat het ook dit jaar wederom een goed vrucht- tenjaar is. Doch algemeen wordt erover ge klaagd, dat de overvloed thans niet zoo groot is als in andere jaren. Een bezoek aan de omstreken van Pasar Minggo, dat de Betuwe van West-Java ge noemd kan worden, doet dit ook wel zien. In de omgeving daarvan liggen ook de uitge strekte gouvernementsproeftuinen, waar regel matig wordt geëxperimenteerd ter verbetering van het plantenmateriaa! en selectie van vruchtboomen, terwijl gezorgd wordt, dat de boombezitters regelmatig op de hoogte ge houden worden van de nieuwe en beste varia ties. Met de auto is dit plaatsje ongeveer een kwartier van Batavia gelegen, langs den ouden weg naar Buitepzorg; deze slingert eerst langs de groene, overstroomde sawahs, en voert al lengs naar een hooger terrein, waar eindelooze boomenrijen den indruk geven van een Hol- landschen boomgaard! Kleine riviertjes slin geren door ondiepe ravijnen, partijen bamboe stoelen geven koele schaduw, en langs de paden slingert de passiebloem in hagen vol weelderige kleurenpracht. Te weinig wordt deze mooie streek door de Batavlanen bezocht en in vele gevallen vin den zij het reeds een heele prestatie te weten, dat de vruchtentuinen hier tot Buitenzorg toe aaneenrijen en hun leverancier hier de aanvulling krijgt van zijn soms wel eens al te geurige voorraden! Al is deze voorziening thans dan niet zoo overvloedig als in vorige jaren. De geweldige regens van dezen Westmoes son onlangs werd tijdens een zware bui een record regenval van 4 milimeter per minuut geregistreerd hebben in niet onbelangrijke mate een belemmerenden invloed op de werk zaamheden in verband met den aanleg van Batavia's nieuwe vliegveld. Men weet. dat reeds in 1935 het op een half uur van Batavia gelegen vliegveld Tjililitan onvoldoende werd geacht om aan het moderne luchtvaartverkeer het hoofd te bieden en dat reeds toen erop gerekend was een nieuw vliegveld op vijf mi nuten afstand van het centrum der stad aan te leggen. Het heeft echter heel wat voeten in de aai-de gehad, eer het zoover ge komen is, dat op Kemajoran voldoende gron den onteigend waren en verschillende klap pertuinen waren aangekocht, doch thans is men dan toch in 1937 met het grondverzet en den aanleg van de toegangswegen be gonnen. Het vliegveld krijgt in verband met de eischen, aan moderne verkeersvliegtuigen ge steld, een cirkelvorm met een straal van 400 meter, die tot 500 meter kan worden uitge breid, terwijl bovendien nog een strook met een straal van 700 meter werd aangekocht; voor een verdere honderd meter is een servi tuut gevestigd, inhoudende een plantverbod van boomen en een bouwverbod van huizen. Met de ophoogmg en draineering is thans een aanvang gemaakt, waarbij vooral de drainee ring een van de belangrijkste onderdeelen is, als men de zware tropische regenval in aan merking neemt. Het slecht de weersomstandig heden ook zullen zijn, er zal geen drassige I bodem mogen ontstaan, waarin de landende vliegtuigen zware sporen zouden trekken met de ernstige gevolgen vandien. Kleilagen worden afgegraven en vervangen door een poreuze zandlaag; terwijl draineerbuizen de rest moe ten doen. Op het oogenblik vinden een 500 man hieraan werk, welk aantal in de komende weken nog zaj worden uitgebreid. Het werk zal kant een klaar in Juli 1938 moeten afgeleverd worden en dan zal Bata via een van de weinige steden der wereld zijn waar men na aankomst per vliegtuig zich in een tijd die even kort is als bij aankomst per spoor, aan zijn zaken zal kunnen ge ven. Er is den laatsten tijd een nog al felle po lemiek gaande tusschen de twee voornaam ste bladen van Batavia omtrent de al of niet omzetting van het Banka-tinbedrijf in een particuliere combinatie met- zeggings kracht van het Gouvernement. Te midden van dit gekrakeel en de besprekingen in den Volksraad opent thans een bespreking in het jaarlijksche verslag van de Alg'-meene Rekenkamer een onverwacht gezich spunt, tenminste voor den onbevooroordeelde i toe schouwer, die het gelag moet betale: Ge wichtig tevens voor den buitenstaand.r en den belastingbetaler in dien zin, dat hier weer eens de vinger op een wonde wordt ge legd, welke vooral bij Staatsbedrijven als een symptoom van een besmettelijke ziekte telkenmale naar buiten uitbreekt. In dat verslag is de Kamer namelijk ge vallen over een bedrag van f 2.2-00.000 (twee millioentweebonder-d'duizend!), dat aan overtollige goederen bij de Bankatinwin- ning aanwezig is en volgens- de bedrijfslei ding het gevolg zou zijn van de tinrestrictie. Afschrijving tijdens de restrictie heeft echter niet plaats gehad en dat zou ook in zeke ren zin niet mogelijk zijn geweest, aange zien moeilijk kan worden aangenomen. dat deze voorwerpen tengevolge van de restrictie overtollig waren geworden. Immers het blijkt nu, dat hier een stelsel werd gevolgd om bij de aanschaffing van een nieuwe machine niet. alleen er ook een „voor het verlies" aan te schaffen, maar dat men er steeds tevens toe overging dadelijk een volledig stel onder deelen aan te schaffen, waardoor men feite lijk telkenmale het dubbele bestelde van wat men noodig had. en men als het ware een museum verkreeg van nieuwe onderdeelen. Dze mochten echter weer niet gebruikt worden voor een gebroken of versleten onder deel. doch bij een noodzakelijke reparatie behoorde dit hersteld te worden in het repa ratie-atelier! Ook als er geen productie-beperking had plaats gehad, zouden, aldus in de magazij nen, dank zij de „voorzienigheid" van de bedrijfsleiding, de volledige onderdeelen op gehoopt zijn blijven liggen, als doode bewij zen van een koopziekte die welig kon tieren, omdat er met andermans geld kon gewerkt worden. In dit opzicht zal het schoeien van de Bankat.inwinning op particuliere leest noodzakelijk een verbetering moeten bren gen, al moet het land dan voor het oogen blik dit verlies nemen zooals het daar ligt en zal het wel niet mogelijk zijn de ver antwoordelijke personen voor de schade te belasten. (Nadruk verboden.) NIET GESCHIKT OM EEN AUTO TE BESTUREN. In den afgeloopen nacht te half twee reed over het Plein een auto, waarvan slechts één lantaarn brandde. De bestuurder, een 51- jarige koopman uit Amsterdam, verkeerde- zoodanig onder den invloed van alcohol, dat hij de auto niet. naar behooren kon besturen. Hem werd daarom door de politie het ver der rijden belet. Bovendien kreeg hij een proces-verbaal. De Commissaris van Politie te Haarlem vestigt namens den Officier van Justitie alhier de aandacht van belanghebbenden er op, dat ingevolge de Auteurswet 1912 voor het ten gehoore brengen van muziek in het algemeen vooraf toestemming van de com ponisten moet zijn verkregen. Daartoe be staat de gelegenheid aan het Bureau voor Muziek-Auteursrecht (B.U.M.A.) Jacob Obrechtstraat, 51 te Amsterdam (Z.), welk bureau gemachtigd is tot het afgeven dezer toestemmingen. Indien geconstateerd wordt, dat zonder de vereischte toestemming muziek wordt ge maakt, zal de politie overgaan tot het op maken van proces-verbaal, zoo noodig met inbeslagneming van de muziekinstrumen ten. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arroai- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdaa 23 Februari 1937. J. van Twisk. sigarenwinkelter, wonende te Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 80; cura tor: Mr. Dr. F. A. Bijvoert te Haarlem. J. Glaze-r, handelaar in automobielonderdee- lem, destijds te Antwerpen, gewoond hebbende te Zand voort, Dr. GerkesLraat 23. doch thans wonende te Amsterdam, Nicolaas Witsen- straat 1 I; curatorMr. J. vaai dier Vegt te Haarlem. Mej. C. van Hage. wed. L. Bakker, koop vrouw in tabaksartikelen, wonende te Hille- gom. Meerstraat 44; curatrice: mevr. Mr. E. A. J. ScheltemaConradi te Haarlem. De nalatenschap van wijlen L. Bakker, laatst gewoond hebbende te Hilïegom en aldaar aam de Meerstraat no. 44 overleden op 3 Decern ber 1936; curatrice: mevr. Mr. E. A. J. Schel temaConradi te Haarlem. Jan van Duivenvoorde Janszoon tuinder, amende te Heemskerk, Luttic Ciie A. 14; curator: Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. J. Mooy, zonder beroep, wonende te Wormer, Knollendammerstraat; cuartor: Mr. L. J. Ven huizen te Heemstede. Rechter-Commiissaras in al d;eze faillisse menten: Mr. J. H, P. E, Mijnssen te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: J. Dorland, vertegenwoordiger, wonende te Zand voort, verblijvende te Amsterdam, Nieu- wendijk 121: curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. P. van Dieden. manufacburier, wonende te Haarlem. Zwa.luwenstiraait 47: curator: Mr. T. A. *1. A. van Löben Seis te Haarlem. C. W. van Hummel, rijwielhersteller, wonen de te Hillegom, Meerstraat 42; curatrice: mevr. Mr. C. L. VisSanders te Haarlem. Geëindigd is het faillissement wegens het verbindend worden der eeirige uitdeelingslijst van C. J. Borst, landbouwer, wonende te Kudel- staart. gemeente Aalsmeer; curator: Mr. G. J. Gerritsen te Haarlem. HEEMSTEDE Dr. Colenbrander 70 jaar. Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag mocht dr. Colenbrander hedenmorgen reeds tal van blijken van belangstelling ontvan gen in den vorm van vele bloemen, brieven van gelukwensch en cadeaux, alle van vrien den en oud-patiënten. Ook ontving de dokter hedenochtend al vele bezoeken, o.a. kwam dr. E. A. M. Droog, wethouder, den 70-jarige complimenteeren. INSPECTEUR C. II. KEMPER VERLAAT DEN DIENST. Met ingang van 1 Maart zal de heer C. H. Kemper, inspecteur van politie, den dienst met pensioen verlaten. In December 1907 werd de heer Kemper tot agent van politie in Amsterdam benoemd, en reeds in December 1908 volgde zijn benoe ming tot adjunct-inspecteur te Haarlem. Toen in 1912 in Heemstede een reorgani satie en uitbreiding moest plaats hebben (in dien tijd bestond het corps slechts twee veld wachters) werd onder burgemeester jhr. mr. D. E. van Lennep de heer Kemper als inspec teur van politie benoemd. Onder zijn leiding is het corps uitgebreid tot 23 man. Behalve de verantwoordelijke post van in specteur heeft de heer Kemper nog vele an dere functies bekleed. Gedurende de oorlogsjaren was hij 4 jaren directeur van het distributiebedrijf. In 1919 was hij mede-oprichter van de woning- bouwvereeniging „Heemstede's belang", jaren lang was hij daarna secretaris-penningmeester dezer vereeniging, thans is hij nog bestuurslid. Gedurende ongeveer 23 jaar is de heer Kern- per bestuurslid van de afdeeling Noord-Hol land van den Algemeenen Ned. Politiebond, waarvan de laatste 20 jaren als voorzitter. Tevens is hij lid van de examencommissie van dien bond voor het politie-diploma. Ook leidde de heer Kemper de laatste jaren jonge menschen op voor het politiediploma en voor het diploma van inspecteur. In de ruim 25 jaar dat de heer Kemper in Heemstede heeft gearbeid, is er veel ver anderd en veel gebeurd. De uitbreiding der gemeente leidde tot een belangrijke verster- ging van het politiecorps. Onder de gebeur tenissen van belang noemen wij de twee in ternationale bloemententoonstellingen van „Bloembollencultuur". Zaterdagmorgen zal de inspecteur officieel afscheid nemen van het corps. GEMEENTERAAD De gemeenteraad zal ditmaal niet, zooals gebruikelijk is, op den laatsten Donderdag van de maand vergaderen, doch op Donder dag, 4 Maart a.s. des avonds 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2