Boldoot H.D.« M' j Akkertjes CACHETS) Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT VERTELLING DIN5BXG 2 M.'A"A"HT '1937 H A A RTF M'S P A' '0 V, V. A D 8 VOORDEN- -POLITIERECHTER 's Lands wijss lands eer. De IJmuider agent, die als getuige ver scheen, was een gemoedelijk man, zooals zijn heele geposeerde figuur al uitwees. Hij wist, dat alle menschen niet over één kam zijn te scheren en dat, als twee hetzelfde doen, het nog niet hetzelfde is. Daarom bekeek hij den IJmuidenaar, die al eens voor verzet tegen de politie was veroordeeld, niet met een boos oog en verklaarde hij, dat de man niet slecht be kend stond. „Maar", zei de politierechter, „hij is toch voor wederspannigheid gestraft'. „Och ja', antwoordde de politieman, ,,'t is bij ons een land, waar nog al een glaasje bier wordt gedronken en dan komt er wel eens een verzetje voor'. Maar de agent rekende dit zijn landgenooten niet zoo erg aan. 's Lands wijs, 's lands eer. Wat echter niet wegneemt, dat de agent een inbreuk op de wetten behoorlijk ter kennis van den rechter brengt. Ook nu weer was 's lands Vijs door hem niet in overeenstemming gevonden met orde en wet. Het schijnt toch eenigszins gebruikelijk te zijn, dat in het land van visch een ander Oud-Hollandsch spreekwoord toepassing vindt en wel: „Die appelen vaart, die appelen eet": wat in dit geval wil zeggen, dat er een soort ongeschreven recht zou bestaan, een vischje te pikken als men in de visch werkt. In dezen tijd van contingenteering moeten de oude spreekwoorden het echter afleggen, v;ant de Regeering wil niet hebben, dat een vischje buiten den afslag om in consumptie komt, al zou het ook niet volgens het onge schreven recht worden meegenomen. Daarom komen er controleurs aan boord om te zien of niet in een hoekje of gaatje wat visch is ach ter gebleven. Al die voorzorgsmaatregelen hadden echter twee mannen, die waren aangenomen om het ruim van een schip schoon te maken en de visch op dek te hijschen, niet weerhouden om wat visch te vermoffelen, maar, zeiden ze, niet alleen voor henzelf, maar Snede voor kaste leins, aan wie door personeel van de schuit een zootje was toegezegd, zulks om eventueel verrekend te worden. Dat zou alles volgens 's lands wijze zijn, Evenwel was het toch weer niet geheel gebruikelijk om 100 kilogram visch als een toegestaan zootje te beschouwen: er zijn altijd grenzen. De beide mannen moesten toegeven, dat 100 kilogram visch, welke later 20 had opge bracht, wel een al te dik fooitje was voor een werkje, dat zij voor 8 zouden opknappen, zelfs was de helft nog te veel. als het waar was. dat de kasteleins ook hun aandeel had den moeten hebben. „Is het gebruikelijk, dat er zootjes visch worden weggegeven?' vroeg de politierechter aan den agent en deze antwoordde, dat het niet mocht, vanwege de contingenteering. „maar anders och ja wat zal ik daarvan zeggen". De officier sprak van vischdievery en vond 100 K.G. zooveel, dat hij geen voorwaarde lijke straf eischte. maar 3 weken onvoor waardelijk. De politierechter bekeek de mannen als IJmuidenaren, die als zoodanig niet slechi bekend stonden, want de een had geen vonnis te zijnen laste, de ander slechts een voor we derspannigheid en daarom wilde hij het nog eens probeeren met een voorwaardelijke straf van een maand met 2 jaar proeftijd. Het kluwen. De familieverhoudingen vormden een klu wen, wat wij maar zoo zullen laten, doch dat een kluwen van toevalligheden en handelin gen veroorzaakte een warboel, waar niet zoo gemakkelijk de rechte draad in te vinden was. Men zal dit toegeven, als we slechts het voorbeeld aanhalen, dat een der aanwezigen vertelde, dat „Kleine Jan" een leeren motor jas had gedragen, een andere getuige meende, dat hij een gewoon colbertjasje aan had gehad en „Kleine Jan" zelf beweerde, dat hij ten tijde van het drama, dat we gaan behande len, gehuld was in een blauwe winterjas. Voorts beweerde een juffrouw, dat „kleine Jan" al van zijn twaalfde jaar af nooit on gewapend de straat opging, wat een ander accentueerde door te verklaren, dat „kleine Jan" hem eens in Heemstede met een revol ver had gedreigd, terwijl „kleine Jan" zelf verklaarde nooit eenig steek-of-schietwapen bii zich te hebben gehad. Dan beweerde „kleine Jan" op zijn beurt, dat de man. die over de revolver gesproken had, over hem heen met een mes naar zijn Jan's broer had gestoken en die broer verklaarde van den man een messteek achter het oor te hebben gekregen, wat nog al goed aan kwam, terwijl de beschuldigde het omkeerde en verklaarde, dat „kléine Jan" hem met een mes in de linkerhand had gestoken, terwijl hij als vermoeden uitsprak, dat Jan's broer een steek gekregen zou hebben, dien kleine Jan voor hem beschuldigde bestemd had. Vast staat echter, dat op den feestavond van 7 Januari, toen op en bij Wilsonsplein en Raamgracht kermisgewoel was om draai molens. schiettenten en andere tijdelijke ver- maaksetablissementen, waar het joelde en vreugde heerschte, dat toen daar ter plaatse het familiekluwen door een speling van het Lot aanwezig was en dat toen een der leden een messteek achter het oor kreeg, waar door hij ter aarde zeeg. Minder vast staat, dat de man, die beweerd had een messteek in de linkerhand te heb ben gekregen, werkelijk zoo onfortuinlijk is geweest: een meisje zei. dat ze bloed op de hand had gezien en toen op de vlucht was geslagen, maar dat was ook al. Daartegenover stonden de verklaringen van „kleine Jan" en diens broer, dat deze laatste door den man van de bebloede hand met een mes was gestoken en dat die man hen zonder inleiding had aangevallen; die man, die als beklaagde terecht stond, ver telde. dat hij plotseling door drie mannen en twee vrouwen was aangevallen. De Officier was van oordeel, dat de rechte draad in het kluwen was, dat de verdachte had aangevallen en gestoken, waarom hij 6 weken gevangenisstraf eischte. Mr. Pot de verdediger meende, dat de Officier niet den rechten draad had getrok ken en vroeg vrijspraak, doch de politie rechter hield rekening met de beëedigde verklaringen van „kleine Jan" en zijn broer, al beweerde de verdachte, dat ze voor een kwartje een meineed aflegden, terwijl ook in aanmerking kwam, dat de verdachte al eerder veroordeeld was wegens feiten, het familiekluwen betreffende. Hij veroordeelde hem daarom tot een anaand gevangenisstraf. DE EDELVALK HEEFT SLEOHT WEER. Het Indië-vliegtuig Edelvalk, dat oorspron kelijk Maandagavond omstreeks half acht te Amsterdam zou aankomen, is in verband met de slechte weersomstandigheden, te Parijs, waar het in den loop van den middag is aan gekomen. gebleven. Haarl. Weer- en Sterren kundige Kring. Lezing van Dr. M. Minnaert. Men is gaarne geneigd voor de regelmatig wisselende dingen hier op aarde naar een oorzaak te zoeken .en koppelt deze periodici teit da'n aan'andere regelmatig veranderende verschijnselen. Daar de zon onze aarde van warmte voor ziet en daardoor de bron van alle leven op dit ondermaansche is, ligt het voor de hand wisselingen van de zon te verbinden met wis selingen in ons aardsch bestaan. Een ieder, die de zon wel eens door een beroet glaasje heeft bekeken, zal het opge vallen zijn, dat zich op het oppervlak soms- donkere vlekken bevinden. Deze zonnevlek ken verschijnen en verdwijnen regelmatig. Nu eens zijn er veel dan weer weinig op het op pervlak aanwezig. De periode van deze maxi- pervlak aanwezig. De periode van deze maxima en mini mum aantal vlekken op met daartusschen tijd van weinig of geen vlekken. Doch ook op aarde komt deze 11-jarige periode voor. Het Noorderlicht en schommelingen in het aard magnetisme vertoonen perioden van 11 jaar. Ook regelmatig terugkomende veranderingen in temperatuur en regenval vertoonen de periode van 11 jaar. Bij nauwkeurige studie van de jaarringen van boomen blijkt ook hierin een regelmaat van 11 jaar te zijn. Het optreden hiervan is zoo duidelijk, dat men in oude versteende boomen nog de periode heeft kunnen terugvinden. Wat op de bui tenste deelen van de zon geschiedt, is dus blijkbaar van zeer veel belang voor de aard bewoners. Over het onderwerp: „De physische gesteld heid van de buitenste lagen van de zon", zal dr. M. Minnaert een lezing houden voor den Haarlemschen Weer- en Sterrekundigen Kring op Vrijdagavond 5 Maart in het gebouw Gedempte Oude Gracht 104. Zij, die met den Kring kennis willen maken, kunnen deze lezing bijwonen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Inlichtingen over gevonden voorwerpen en dieren aan het bureau van politie. Smedestr., uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bijHandschoenen en cein turen. Politiebureau Smedestraat. Wollen das Boeree, Dorreboomstraat 16. Zwemdiploma, v. Waard, Hoofmanstraat 36. Wollen das: v. Veen. v. Zeggelenstraat 3. Hond. Blom. Spaar- ne 59 boven. Hond, Stam, Iepenlaan 49 te Bloemendaal. Dames-polshorloge, v. Klaveren. Roosveldstraat 78. Koffertje, Smits. Z. B. Spaame 100. Koffertje: Elders. Schoterweg 78 rd. Motorkap. Zwarten, Bastiaanstraat 11. Onderdeel van een auto: Immers, Burgem. Rampstraat 4. Overall, Vos, Dietsveld 34. Por- temonnaies met inhoud: v. Pol, Nic. v.d. Laan straat 17 rd. v. d. Hoeve, Zomervaart 183. Co- belins, Byzantiumstraat 69. Portefeuille met inhoud: Holleman, Voorduin straat 67. Pakje, inh. schrijfgereedschap: Po litiebureau Smedestraat. Rijwielplaatjes: Pre- vost, Wilgenstraat 15. Knock, Paul Krugerstr. 28; Politiebureau Smedestraat. Rozenkrans, Tack, Wagenweg 1. Heerenrijwielen: Mennier, Dr. Leydsstraat 63, Spanjaard, Slachthuisstr. 19. Schort, Vooges, Spiegelstraat 17. Tasschen met inhoud: Heijnes, Colensostraat 35 rd. Vint- ges, Eikenstraat 43. Voulon, Vooruitgangstraat 109 zw. Goores, Maasstraat 13. Eckhout, Mole naarstraat 39. Vulpotlood, v. d. Berg, Vreden- hof straat 12. £r iigrooó verscfui tussrhr-n de werking van -AKKERTJES" en van -waardelooze namaak. Let daarom goed op dat het mérk AKKER op elk "AKKERT JE" voorkomt. ■•AKKERTJES" zijn van een bijzondere samenstelling, welke snel en zeker helpt tegen hoofdpijn, kiespijn, onbehaagljjk- ^AKKER} held. griep, kou, koorts of rheumatiek. Ze verdrijven -n "kater" verrassend snel! Nederlandsch Produet-Recept van Apotheker Dumont Koker met 32 stuks 52 ct. Zakdoosje. 3 stuks 20 ct. (Adv. Ingez. Med.j VOORRANG TOM voot werkelijk goede scheer» crcme, die de stugste baard zacht maakt en de huid niet irriteert. De lanoline, verwerkt in Boldoot chccrcrême, voorkomt trekken en schrijnen van de huid. VOORRANG SCHEERCRÈME ROSE Een reuze tube voor 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) TAXI'S EN HUURAUTO'S Vrijdagavond heeft de afd. Haarlem van den N. B. L. T. O. een vergadering belegd in Hotel Spoorzicht, voor haar leden, tevens ook voor iederen auto-verhuurder. De tijd van 1 Juli (de tijd waarop nieuwe bepalingen voor taxi's en huurauto's in wer king moeten treden) nadert snel, en wil men zoo schrijft hét bestuur in een circulaire nog iets bereiken, ten Stadhuize, dan wordt het meer dan tijd zich te vereenigen, om tot een gewenscht doel te komen, niet alleen voor de Ondernemers, maar ook voor de werk nemers in deze bedrijven. Deze vergadering is de laatste welke wordt gehouden voor de jaarvergadering op 23 Maart te Amsterdam. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP WOENSDAG 3 MAART 1937. Programma I: Hilversum II K.G. Programma 2: Hilversum I L.G. Programma 3: 8.00 Keulen; 9.50 Deuschl. sender. 10.20 Pauze. 11.20 Danmarks Radio. 12.20 Vlaamsch Brussel. 2.20 Keulen. 2.50 Pa rijs Radio. 4.20 London Regional. 5.05 Keu len. 6.00 Fransch Brussel. 6.20 Keulen. 7.05 Vlaamsch Brussel. 7.25 Weenen. 9.05 Di versen. 10.50 Berlijn. 11.20 Danmarks Radio. Programma 4: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Droitwich. 11.50 Londen Regio nal. 12.50 Droitwich. 2.25 Londen Regional. 3.10 Droitwich. Programma 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Dansmu ziek. 1. Someone stole Gabriel's Horn, Nat Gonella. 2. It don.'t mean a thing. Washboard Rhythm Kings. 3. OP Man River. Nat Go nella. 4. Sentimental Gentleman, Washboard Rhythm Kings; 5. Moonburn, Maurive Win- nick. 6. Porcupine Rag, Harry Roy. 7. A Cou ple of April fools, Maurice Winnick; 8. Piano Madness. Harry Roy. Orgel: 9. Blackpool Song Mixture, Reg. Dixon; 10. Dixonland no. 8. idem. 11. Fifty years of song, Idem. 12. Through Southern Climes, idem. 8.0012.00 Diversen. Haarlemsche Bestuurdersbond Ingebruikneming van het nieuwe kantoor De Haarlemsche Bestuurdersbond heeft thans het nieuwe kantoor aan de Alexander straat in gebruik genomen, waarbij de voor zitter van deze vakcentrale een korte rede uit sprak. De heer A. Mars gaf een overzicht van den groei der moderne vakbeweging hier ter stede waarvan het kantoor voorheen gevestigd was in de Frans Halsstraat en de vergader zalen in de Smedestraat. De leden hebben bij het in gebruik nemen van het gebouw De Centrale met buitengewone opoffering vele avonduren in dienst van de beweging gesteld om het gebouw geschikt te maken voor het doel waarvoor het bestemd was. Daarbij was ook de financieele medewerking van de leden zeer lofwaardig. Ook werd het kantoor van den H.B.B. naar De Centrale verplaatst. Sindsdien is er weder heel wat veranderd. Het ledental is aanmerkelijk gegroeid en de taak van den Bestuurdersbond veel omvanke- lijker geworden. De heerschende werkloosheid waarmede de leden van de aangesloten organi saties te kampen hebben, bracht met zich mede dat eiken dag bijna twee duizend men schen zich kwamen aanmelden en dat dit veel werk gaf is alleszins te begrijpen. Het is voor de besturen dan ook reeds eenigen tijd nood zakelijk gebleken, dat in den bestaanden toe stand verandering moest worden gebracht, waarvan het besluit om het kantoor op een aparte plaats te vestigen reeds het eerste be gin is. Ook de werkzaamheden voor het Bureau voor Arbeidsrecht zijn aanmerkelijk in omvang toesenomen. Was het vroeger alleen een bureau voor Haarlem, thans bestrijkt het geheel Noord-Holland bijna, van den kop van deze provincie tot diverse plaatsen in het Gooi. Spr. vestigde er de aandacht op, dat zoowel in de Frans Halsstraat als in De Centrale be langrijke besluiten voor de arbeidersbeweging zijn genomen en sprak den wensch uit, dat ook in het nieuwe kantoor de arbeid met kracht en volharding verricht mag worden in het be lang van de arbeidersbeweging, met welken wensch spreker namens het bestuur het nieuwe kantoor in het bezit van de beweging stelde Nadat namens het bestuur de woorden van den voorzitter waren beantwoord, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat de saamhoorig- heid ook nu in deze nieuwe ruimte bestendigd mocht worden, werd een rondgang gemaakt. Men had niets dan lof voor deze verandering die tevens een verbetering is. EEN AFSCHEID AAN DEN INCASSODIENST Maandag vond aan den Incassodienst der Gemeente Haarlem het afscheid plaats van Mej. A. P. Gottschall, die den Gemeentedienst gaat verlaten wegens haar voorgenomen hu welijk. Toen om half een het voltallige personeel was bijeengekomen en door de jongste collega bloemen waren aangeboden, nam de Direc teur. de heer J. H. Borger, het woord en zei, dat het hem verheugde nu eens een afscheids woord te kunnen spreken, dat hem niet wee moedig stemt, omdat deze ambtenares den Dienst verlaat om een nieuw leven te be ginnen. Hij prees de opgewektheid van Mej. Gottschall, die, wanneer een slag haar al het hoofd deed buigen, dit spoedig weer wist op te heffen omdat haar vroolijke karakter weer snel den boventoon voerde. Namens de collega's wees de heer P. Jong bloed, boekhouder bij den Dienst, er op dat Mej. Gottschall steeds een prettige collega is geweest. Zij was zei hij, het zonnetje in huis, zij wist in het prozaische ambtenaars leven eenige poëzie te brengen. Nadat haar enkele geschenken waren aan geboden, dankte de scheidende ambtenares met een kort woord en een handdruk. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 r e oe met garantie, pijn- yanaf J OO— 100S trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) Op de Ijsbaan. door J. P. BALJé. et een glimlach om de lippen, maar toch ook wel een beetje schuldbe wust, omdat hij zijn zaken dien middag in den steek liet, had hij zijn schaatsen tevoorschijn gehaald en met een bijna liefkozend gebaar het vet wegge veegd. Het was alweer zoo lang geleden, dat hij gereden had, meestal had hij er heelemaal geen tijd voor, maar vandaag was het zulk heerlijk, pittig weer, en stond het zonnetje zoo helder aan het strakblauwe firmament, dat hij plotseling besloten had, eens te gaan rijden. Een tocht kon nog niet gemaakt wor den, de vaarten hadden nog gevaarlijke wak ken en vaargeulen, maar op de ijsbaan kon je terecht. En daar stond hij dan aan den kant van de baan. Hij zocht zich een plaatsje op een wankele bank. bond zijn schaatsen onder en ademde diep de pittige winterlucht in. Vlak bij hem was een koek-en-zoopie. een geur van chocolademelk prikkelde zijn reukorgaan en die geur werd vermengd met een sinaas appelaroma; een paar kleuters naast hem zogen het sap uit een smakelijke groengele vrucht. Het deed hem denken aan zijn eigen jeugd, en het accentueerde zijn prettig ge voel. Snel deed hij een paar forsche streken, en met genoegen stelde hij vast, dat het nog best ging. Zijn oogen verlustigden zich aan het bonte, aantrekkelijke schouwspel, der over de witte vlakte zwierende menigte. Alles dwar relde door elkaar, en de sportieve toiletjes overheerschten. Plotseling werd zijn oog getrokken door een slank jongmeisje, dat eenigszins aan den kant van de baan stond. Iets was er in haar houding, dat hem bekend voorkwam en aan trok. Langzaam reed hij in haar richting en hij liet zijn oogen geen moment van haar af. Warempel, dat wa,s het trotsche, kleine nest, dat hij iederen morgen bij de halte van lijn 6 zeg. Als hij er met zijn wagentje op uittrok, zag hij haar altijd staan, en direct had ze indruk op hem gemaakt. Vaak gebeur de het, dat hij zijn auto langzaam liet loo- pen, en gelijk met de traan op reed, om te trachten, een blik van haar op te vangen. Maar ze was blijkbaar heel erg trotsch, ze scheen altijd door hem heen te kijken, en geen zweem van een glimlachje had hij ooit vermogen op te vangen, 't Was moeilijk, rAet zoo'n meisje in kennis te komen. Je kon haar toch niet zoo maar aanspreken, 't Figuur, dat je sloeg, als ze je negeerde Maar hier zag hij zijn kans. Op het ijs wor den de menschen anders, losser, gemakkelij ker in omgang, toeschietelijker. En hij zag met innerlijke vreugde, dat het slanke ding in haar leuke gele sportjumper op de schaats geen al te best figuur sloeg. Ze krabbelde een eindje, met de armen zwaaiend om het even wicht te bewaren, deed dan weer een streek. enzat toen! Direct was hij bij haar. Galant hielp hij haar op, en zijn glimlach vond een antwoord. Het trotsche ding van de tram bleek Inder daad anders te zijn. Ze stond hem maar al te graag toe, dat hij haar scheef-zittende schaatsen weer stevig vastbond, en zijn be hulpzame hand sloeg ze niet af. Ze reden een baantje, en nog een tweede. Ze zaten als kinderen in het koek-en-zoopie, en ze geno ten van de warme chocolademelk met het knappende beschuitje. Lief was ze vond hij. 'n Leuke boy, constateerde zij Een week lang bleef het vriezen. In die week had Charles Verdönk zijn zaken schro melijk verwaarloosd. Men had hem vrijwel iederen middag gesignaleerd op de ijsbaan „met een meisje in een gele sportjumper. dat- op de schaats zienderoogen vorderingen maakte." Juist op den dag, dat het begon te regenen, en het met schaatsenrijden gedaan was, stond er 's avonds een advertentie in dp krant: Verloofd: Madeion Verbrugge en Charles Verdonk. „Gefeliciteerd meid," stoof Kitty Madelon's kamer binnen, „vertel eens gauw, hoe is dat zoo snel in z'n wenk gegaan? Ik heb je een week niet gezien, en je bent verloofd. Heeft-ie eindelijk gedurfd? Waar heb je hem leeren kennen?" Madeion lachte. „Dank je," zei ze, „en met welke vraag moet ik het eerst beginnen? Met de laatste maar? Ik heb hem leeren kennen op de ijsbaan!" „Oh," begreep Kitty dadelijk, „je hebt hem leeren schaatsenrijden?" Weer lachte Madelon. maar nu iets luider. .•.Mis," deed ze geheimzinnig, „hij mij!" Kitty's mond viel een paar centimeter open en ze zag er nu juist niet erg snugger uit. „Hijjougaapte ze, maar ..eh.. „Tja,'' bevestigde Madelon nog eens, „hij mij." Toen schonk ze rustig een kopje thee In, terwijl Kitty zat te popelen van nieuws gierigheid. „Je weet, dat hij iederen ochtend met z'n wagentje langs de tramhalte reed, en dat de stakker geen middel wist, om met me in kennis te komen. Nou, en je weet. dat m'n gevoel van eigenwaarde me weerhield, om hem daarbij te helpen. Zulke dingen doe je niet- als meisje, je vermindert er je waarde door. Maar toen kwam de vorst. En aange zien de menschen, als het vriest, niet naar de kunstijsbaan gaan. maar naar de gewone ijs baan, hadden ze mij daar niet noodig, en had ik mijn middagen vrij. Ik ging toen op de ge wone ijsbaan maar eens een baantje rijden, en toen zag ik hem. Nou. de rest begrijp je zeker wel?" Kitty's mond was al lang weer dicht, en ze knikte met schitterende oogen. „Natuurlijk!" grinnikte ze, „geraffineerd als je bent, deed je of je niet rijden kon, en de stakker vloog er in. Gemeen van je. Ik zal hem inlichten!" Ze weerde het kussen af, dat haar naar de ooren vloog. „Geen woord weer!" verbood Madelon haar. ,,'t Is zoo'r. schat, en ik ben dol op hem Later, heel later mag hij weten, dat ik in- structrice was op de ijsbaan. Want als hij dat nu al zou weten dan zou hij wel eens te veel verbeelding kunnen krijgen.».." Holl. Bloembollenkweekers' Genootschap. Oprichting van een Boekhoudbureau. In café-restaurant Brinkmann, Grooto Markt, werd Maandag de 56e algemeene ver gadering gehouden van Holland's Bloembol lenkweekers-Genootschap, onder leiding van den heer S. Schoneveld, die in zijn openings rede den huidigen toestand in het bloembol lenvak uiteenzette en de saneeringsmaat- regelen, den bollenhandel en de kweékerij besprak. De exploitatierekening over 1936 en de be grooting over 1937 werden goedgekeurd even als het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Raaphorst Hzn. Na het rapport der drie rechtskundige ad viseurs werd het voorstel een boekhoudbu reau op te richten, aangenomen. Het bureau zal onder leiding staan van den heer J. A. Verlooy, te Heemstede. Ook de kleinste kwee- ker zal van de diensten van dit Bureau ge bruik kunnen maken. De vergadering vereenigde zich met het voorstel, een propagandist aan te stellen. Als propagandist werd benoemd de heer C. Preyde te Heemstede. De afd. Noordwijkerhout stelde voor, er bij de Ned. Sierteelt Centrale op aan te dringen, dat de inlevering van het plantgoed zoo spoedig mogelijk kan plaats hebben. Dit voor stel werd aangenomen. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat er zekerheid bestaat, dat betaling vóór 15 Maart zal plaats heb ben.. Het veranderde Stadsbeeld. In de Groote Houtstraat. Het punt waar de Groote Houtstraat en de Gierstraat samenvloeien, is steeds een belang rijk punt in het Haarlemsche stadsbeeld ge weest. Om een verbetering te kunnen maken op den hoek bij de Doelstraat heeft de ge meente jaren geleden 't pand (waar toen een sigarenwinkel gevestigd was) aangekocht. De verbouwing die toen uitgevoerd werd leverde geen verfraaiing op, maar het Electriciteitsbe- drijf kreeg er toch een behoorlijke toonkamer. Het vorige jaar heeft de gemeente, nadat de raad besloten had de toonkamer op te heffen, het perceel verkocht. Nu is het tot een modern winkelpand verbouwd, waarin de heer J. J. van Kooten, handelend in moto ren en rijwielen, een nieuwe zaak heeft ge opend. Daardoor is groote verandering in het stadsbeeld verkregen, die aan de levendigheid op dit punt zeer ten goede komt. CHR. MIDDENSTANDS VEREENIGING. De afd. Haarlem van de Chr. Midden stan dsvereen iging stelt zich voor, in den loop van 1937 een serie practische 'lezingen te doen houden. Op Woensdag 3 Maart wordt in Hotel Lion d'Or de eerste lezing gehouden door Dr. Scheurer. secretaris van de Kamer van Koophandel te Amersfoort, over het onder werp: „Kijkers, koopers. klanten". Ds. Veenhof zal een slotwoord, spreken. In den loop van het jaar zullen o.a. de volgende onderwerpen worden behandeld: Reclamemogelijkheden voor den winkelier. Hoe moet een middenstander etaleeren? Hoe raakt men zijn cliënten kwijt? Treft ad vertentiereclame voor den winkelier doel? "Verkoopsbrieven voor den winkelier PERSONALIA Aan de Groningsche Universiteit is Maan dag tot doctor in de letteren en wijsbegeer te gepromoveerd de heer R. v. Waard, geb. te Haarlem. De promotie geschiedde cum laude. MATTHaUS-PASSION. De aantrekkingskracht van de Matthaus- Passion het hoogtepunt van Bach's schep pend genie blijkt zich nog onverzwakt te handhaven. De vertolking, Donderdag a.s. door de C.O.V. in de Concertzaal, belooft dan ook weer een succes te worden, niettegenstaande dit de achtste maal zal zijn dat zij dit werk op haar programma plaatste. De solopartijen worden vertolkt door: To van der Sluys. so praan; Annie Woud. alt; Louis van Tulder, tenor: Max Kloos. bas. en Laurens Bogtman, bas. De begeleiding is opgedragen aan het Utrechtsch Stedelijk Orkest. De orgelpartij wordt gespeeld door Piet Halsema en die voor het clavecimbel door Hans Brandts Buys. Ver der wordt medewerking verleend door het jon genskoor der Vereeniging Zanglust te Am sterdam onder leiding van Willem Hespe. Het geheel zal onder leiding staan van den bekwa men dirigent der C.O.V., den heer George Robert. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT Ter veemarkt waren Maandag aangevoerd: 461 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 66—72, 2e kwal. 5864, 3e kw. 50—56, per K.G. slachtgewicht. 85 melk- en kalfkoeien per stuk 180260. 188 vette kalveren: 2e kwaliteit 5156, 3e kwaliteit 4250, per K.G. levendgewicht. Graskalveren 145 nuchtere kalveren 59 per stuk. 36 schapen 27—31 per stuk. 526 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5556 per K.G. slachtgewicht. Zware varkens 5455 per K.G. slachtge wicht. Vette varkens 5354 per K.G. slachtgewicht

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10