TE HUUR Ierland en Groot-Brittannië. Fiets zonder pedalen. JUNKER RUH STENO- TYPIST(E) &ÜEKH. TALEN INST.PONT VERPLEEGSTERS Oude couranten 4 ct. p. K.G. DINSDAG 2 MAART '1937 HAAR'L'E MrS DAGBEAD TI De kroningseed een geschilpunt. Vereenigd Ierland voorloopig een politieke illusie. LONDEN, 1 Maart, rrrm onzen correspondent.) Men heeft thans kennis gekregen van het tastbaar resultaat van de besprekingen van anderhalve maand geleden tusschen De Va lera en Malcolm MacDonald. Plet is eenvou dig een wederzijdsche concessie die, in een amendement op het bestaande handelsver- gelijk vastgelegd, ruimeren handel tusschen de twee landen belooft te brengen. Het is wel wat, maar het beantwoordt niet aan de hooge verwachtingen, die de besprekingen hadden doen rijzen. Een goede en vruchtbare politieke verstandhouding tusschen het Ver eenigd Koninkrijk en den Ierschen Vrijstaat schijnt even ver verwijderd als ooit. Presi dent de Valera, die alsnog het blind vertrou wen geniet van de groote meerderheid van de bevolking van den Vrijstaat, heeft nog pas doen beseffen hoe diep de scheiding tus schen de twee landen is. Van zijn eigen lippen heeft men kunnen vernemen, dat de Vrij staat tegenover de kroning van den Koning een houding van reserve en van protest zal aannemen. Het blijkt dus, dat samenwerking tusschen de twee landen, voor zoover moge lijk, beperkt is tot zuiver materieele zaken. Politiek blijft de Vrijstaat onder de Valera even onwrikbaar in zijn onwil tot samen werking als hij steeds geweest is. Er zijn twee redenen voor. De eene is de positie van Ulster die het Groene Eiland verdeeld houdt in twee politieke eenheden. De andere is de kronings eed. Deze eed is van ondergeschikt belang. Men weet, dat de Koning bij het afleggen van dezen eed de belofte doet in Engeland den bij de wet vastgestelden Protestanten godsdienst te beschermen. De belofte geldt in tweeërlei opzicht niet voor den Ierschen Vrijstaat en niet voor Noord-Ierland. In de eerste plaats is bij de verandering in de be woordingen van dit deel van den eed duidelijk aangegeven, dat 's Konings plicht het offi- cieele geloof te beschermen alleen voor E)n- geland geldt. In de tweede plaats hield reeds in 1869 de Protestante godsdienst op de wet tig vastgestelde godsdienst van Ierland te zijn, Ulster er in begrepen. In zoo verre dus de eed geen belemmering meer is voor de po- litieke vereeniging vair den Vrijstaat en Ul ster (de Valera's ideaal) zou De Valera hem welkom kunnen heeten. Maar aangezien de Vrijstaat Katholiek is, blijft de eed wel een beletsel voor de grage erkening van den Ko ning, die immers niet gebonden is Katholie ken in hun geloof te beschermen. Daarom moet een deel van de Valera's „reserve" en „protest" op rekening worden gesteld van den eed. In dit verband verdient vermelding dat de Vrijstaat de schoone kans om aan de Kroning eenige duizenden ponden sterling te verdienen opzettelijk zal verzaken. Het kantoor van den Hooge Commissaris van den Vrijstaat in London ligt in den weg van den kroningsoptocht en op een van de gunstig ste punten. De ramen, die uitzien op straat, zouden eenigen honderden mensch'en in staat kunnen stellen den optocht op de voordee- ligste wijze te zien. Kijkplaatsen als Mr. Du- ranty (de Hooge-Commissaris) beschikbaar heeft worden op het oogenblik besproken voor 25 tot ,3'0 pd.st. per stuk. Maar Mr. Duranty's plaatsen zijn niet in de markt. De kern van het Engelsche-Iersche vraag stuk en het is een harde kern is Erin's politieke tweeledigheid. Zoo lang deze blijft bestaan kan er van hartelijke vriendschap tusschen Engeland en Zuid-Ierland geen sprake zijn. Men moet helaas voorzien, dat een Vereenigd Ierland nog vele jaren een politie ideaal zal blijven, zoo het ooit uit het gebied der vrome wensc.hen naar dat van de praktische mogelijkheden zal kunnen ver huizen. Ulster wil van geen vereeniging met den Vrijstaat weten. De vertegenwoordigers van dat land in het Britsche parlement heb ben groote invloed, zoowel in Westminster als bij de Engelsche kiezers. Deze Ulstermannen behooren tot de trouwste verdedigers van de rechten en de grootste bewonderaars van den luister van het Britsche Rijk. Het denk beeld dat zij, samengeklonken met den Vrij staat, in een toestand van losse verkeering zouden raken met Groot Brittannië, vervuld hen van afgrijzen. Zoo lang deze gevoelens in Ulster blijven overheerschen en zij zullen het naar allen schijn nog heel lang doen moet de scheiding blijven bestaan en moet de Vrijstaat zijn grief blijven koesteren. Ver ziende politici in Engeland beseffen, dat eens een oplossing zal moeten worden ge vonden. Het voortbestaan van de Iersche grief moet op den duur een gezonde ontwikkeling van het Britsche Rijk schaden. Dat een poli tiek homogeen Ierland verre de voorkeur verdient boven het Ierland, zooals het thans politiek georganiseerd is, kan niet worden betwijfeld. De veronachtzaming van de kro ning door een deel van het B'ritsche Rijk is betreurenswaardig genoeg. Maar het is een symptoom van voorbij gaanden aard. Een landgrens in Ierland is een ernstige belem mering voor den handel daar. Strategisch kan Ierland nooit een tweeledigheid zijn. De nauwste samenwerking tusschen Noord en Zuid is in geval van oorlog of bij oorlogsbe dreiging een gebiedende eisch. Zooals de zaak thans staat zou de Valera de neutraliteit van zijn gebied proclameeren, indien Groot-Brit tannië in oorlog zou raken. De onafhanke lijke positie, waarin de Fresident den Vrij staat geleidelijk heeft gebracht praktisch zoo niet in naam in een positie van een repu bliek, die in internationale betrekkingen al leen een zekere Britsche leiding aanvaardt zou een neutraliteitsverklaring wettig moge- EEN KIESKEURIGE COBRA De directie van de wereldberoemde „Zoo" te Londen breekt zich thans het hoofd, hoe zij het moet aanleggen, een reusachtige cobra- slang in het leven te houden. Dit kieskeurige reptiel wil niets anders meer tot zich nemen, daar een bepaald soort kleine, zwart en goud kleurige slangetjes. Van alles heeft men reeds geprobeerd, doch het eigenzinnige dier laat zich liever verhongeren, dan een airderen prooi te verkiezen. Nu is het verschaffen van dit slangengerecht niet alleen een moeilijke, doch ook een vrij kostbare kwestie. Elk slangetje komt zoo onge veer op vier gulden en gemiddeld zijn er vijf per dag noodig. Per jaar kost de kieskeurige cobra alleen aan voedsel pirn, f 1500. Daar de directie het zeldzame dier behouden wil, is het niet te verwonderen, dat men op alle mogelijke manieren beproeft deze cobra tot andere gedachten te brengen. Tot nu 'toe even- Kei hebben alle pogingen schipbreuk geleden, lijk maken. Maar in de praktijk zouden uiter aard strategische eischen de houding van Engeland en de positie van Ierland bepalen. Men kan zich niet voorstellen, dat Groot Brittannië den Vrijstaat in tijd van oorlog zal toestaan vrijelijk handel te drijven met de Vijanden. Men kan zich evenmin voorstellen, dat Engeland geen termen aanwezig zou vin den de kusten en de havens van den Vrijstaat te beheerschen in tijd van oorlog. De Vrij staat zou zich bij dit alles neer moeten leg gen, hoe neutraal hij ook zou willen zijn. Bij wijze van vergoeding zou hij trouwens ma terieel wel kunnen varen met de voorziening van den oorlogvoerenden naasten buur.'Maar de noodzakelijkheid van goede betrekkingen in tijdens van gevaar en spanning treedt met dit alles op den voorgrond. Groot Brittannië kan zich niet veroorloven met den Vrijstaat op slechten voet te leven. En daarom moet men zich afvragen, of Ulster wel wijs is zich met hand en tand tegen een Vereenigd Ier land te blijven verzetten. A. K. VAN R. Nederland en de non-interven tie in Spanje. Men seint ons uit Leiden: Naar aanleiding van een gerucht, dat de Schout bij Nacht J S. C. Olivier zou worden aangezocht door de sub-commissie der non- interventiecommissie voor Spanje, om zich te belasten met de leiding der controle ter zee, hebben wij ons met den Schout bij Nacht, die te Oegstgeest woont, in verbin ding gesteld. Hij deelde ons mede, dat hem een dergelijk verzoek niet heeft bereikt en dat hij met deze kwestie niet bekend is. (G.PX>.) FRANKFURTER WORSTJES VAN VISCII- PASTEI? Volgens een bericht van de Berliner Zei- tung am Mittag" ligt het in de bedoeling om met het oog op de vleeschschaarschte in Duitschland de bekende „Frankforter worstjes" in de toekomst te vervaardigen van vischpastei. Militaire voorbereiding van het Italiaansche volk. Maximale autarkie voor militaire behoeften. Solidariteit met het nationalistische Spanje. Besluiten van den Groote nFascistischen Raad. ROME, 2 Maart (Havais-A.N.P.) De militaire voorbereiding vaai het volk en de inter nationale toestand vormen, het onder werp van het communiqué, dat is uitgegeven over de zitting van gisteravond van den Grooten Fascistischen Raad. Na een rapport van Mussolini te hebben aangehoord over de militaire voorbereiding der natie, hechtte de groote raad goedkeuring aan een resolutie, waarin de meening wordt vastgelegd, dat „iedere, zelfs verwijderde eventualiteit van beperking der bewapeningen van nu af definitief is uitgesloten" Besloten wordt: 1. Een plan ton uitvoer te leggen voor de verdere ontwikkeling der ge wapende macht. 2. Voor 'den tijd van vijf jaren de functies te verlengen, die toevertrouwd zijn aan het commissariaat generaal voor de oorlogsfabricatiës 3. Alle actieve krachten der natie, tusschen 18 en 55 jaar, geheel te müi- tariseeren door periodiek oproepen van de mobiliseerbare lichting. 4. Een maximale autarkie tot stand te brengen ten aanzien van de militaire behoeften, die zoo noodig moeten voor gaan aan de civiele behoeften. 5 [De Italiaansche technische weten schap uit te noodigen mede te werken aan een snelle verwerkelijking van deze autarkie, teneinde weerstand te kunnen bieden aan een eventueelen aanval van landen, die rijk zijn aan geld en die grootere natuurlijke hulp bronnen bezitten. Na een redevoering van minister Ciano over den internationalen toestand hechtte de groote raad goedkeuring aan de volgende re solutie: .,De raad geeft uiting aan solidariteit met het nationalistische Spanje, welks overwin ning het einde van de bolsjewistische stuip trekking in het westen en het begin van een nieuw machtig tijdperk zal beteekenen van sociale rechtvaardigheid voor het Spaansche volk, dat met het Italiaansche volk verbon den is door eeuwenoude banden van taal, godsdienst en geschiedenis. Den minister van buitenlandsche zaken wordit opgedragen deze resolutie ter kennis te brengen van Franco". Voorts werd een tweede resolutie aange nomen, die als volgt luidt ,Na een rapport te hebben aangehoord van den minister van buitenlandsche zaken over de Italiaansche politieke activiteit na 18 No vember, hecht de Groote Raad daaraan vol ledige goedkeuring en constateert tot zijn vreugide, dat de politiek van Du itech-Ita l iaan - sche ovöz"eenstemimiing zich zoodanig heeft ontwikkeld, dat zij haar toenemende, werke lijke kracht toont. De Raad beschouwt met voldoening de Italiaansch-Britsche accoordeu vaar twee Januari, die een nuttige opheldering beteekenen van de Britsch-Italiaansche be trekkingen ten aanzien van de Middelland- sche Zee, en neemt nota van de positieve resultaten die bereikt zijn door de Italiaansch- Turksc'ne besprekingen. Wederom bevestigt de Raad zijn wil tot vreedzame doelmatige samenwerking met alle landen, die getoond hebben of toonen zullen te willen samenwer ken met het Fascistische Italië'. Aan het einde van de vergadering zond de raad een groet aan onderkoning Graziani en 'een huldebetuiging aam de Italiaansche fas,- cisten en arbeiders in Addis Abeba voor de I 1 houding, die zij na den aanslag hebben ge toond. De lagere vergoeding aan leden van stembureaux. Over de gevolgen. In ons vorig nummer hebben wij reeds me degedeeld. dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan het Haarlemsche gemeen tebestuur hebben medegedeeld, dat aan de le den van de stembureaux voor verkiezingen slechts een vergoeding van 4 per dag gege ven mag worden, wat neerkomt op.28 cent per uur. B. en W. hebben dien wensch in een ontwerp-besluit geformuleerd, zoodat de Raad zich daarover bij de behandeling der begroo ting .die morgen, Woensdag begint) kan uit spreken. De wensch van Ged. Staten brengt het ge meentebestuur in moeilijkheden. Voor elke verkiezing moeten van te voren bijna 500 le den en plaatsvervangende leden worden aan gewezen. Dit is al .voor de aanstaande Kamer verkiezing gebeurd. De menschen hebben zich bereid verklaard dat werk te verrichten, maar toen zij dit deden wisten zij niet beter dan dat het beloond zou worden met 0.50 per uur. Als de raad nu aan het verlangen van Ged. Staten voldoet, moeten deze 500 personen als nog worden aangeschreven om te vragen of zij hun bereidverklaring gestand doen ook al wordt de vergoeding met bijna 50 pCt. ver laagd. De gemeente betaalt aan een werkman nog tenminste 43 cent per uur, zoodat deze vergoeding van 28 cent wel heel laag geno men is. Als een gedeelte van de 500 reeds benoemde leden en plaatsvervangende leden thans wei gert óm de toezegging gestand te doen, moe ten er vervangers worden gezocht. Reeds nu was het moeilijk om 500 geschikte personen te vinden, want er werd naar gestreefd men schen te vinden die in staat waren het werk naar behooren te doen. De heer R. Blomberg schrijft ons: „Naar aanleiding van uw bericht in het blad van Maandag over de vergoeding voor de le den der stembureaux voor de aasa verkie zingen ben ik zooeven naar 't Bureau verkie zingen gegaan om den heeren daar mee te deeien, dat ik mijn aanvankelijk gegeven be reidverklaring om zitting te nemen in zoo'n bureau terugneem, indien aan den eisch van Ged. Staten voldaan wordt. Ik heb daar de mededeeling bijgevoegd, dat ik, indien de ge- meentefinanciën niet toelaten een vergoeding te geven, die niet al te zeer het karakter van een fooi draagt, heel gaarne bereid ben, mijn diensten voor niets aan te bieden, 'k Hoop, dat mijn voorbeeld navolging moge vinden". De eerste verkiezingen (voor de Kamer) zul len reeds eind Mei of begin Juni plaats heb ben. Het wordt betreurd dat Ged. Staten met hun wensch zoo dicht voor de verkiezingen gekomen zijn, omdat het college toch kon na gaan, dat dit moeilijkheden met zich zal mee brengen. Bovendien wordt ons medegedeeld, dat Haarlem op de verkiezingen reeds zeer veel bezuinigd heeft. Vroeger kostte een verkiezing 12.000 aan de gemeente en nu is dat reeds teruggebracht tot 4000. De nu voorgeschreven bezuiniging bedraagt f 700. Schoolvereeniging „Aerden- houtBentveld". Viert haar lZ'/s-jarig bestaan. De Schoolvereeniging „AerdenhoutBent veld" bestaat vandaag 12I/2 jaaT. Dit wordt a.s. Zaterdag' op feestelijke wijze herdacht. Woensdag wordt een der leerkrachten, die daar van de oprichting af werkzaam is, me juffrouw D. van Hall, gehuldigd. A.s. Zaterdagmorgen heeft er een open bare les plaats, die door de ouders der leer lingen kan worden bijgewoond. Zaterdagmiddag houdt het bestuur receptie in de gymnastiekzaal van dit schoolgebouw. Hieraan is tevens verbonden een tentoonstel- ing van voorwerpen, die vervaardigd zijn door d'e eerlingen van den cursus voor handen arbeid en handwerken. Zaterdagavond van half zeven tot half negen wordt er in Café-Restaurant „Boeken- roode" een gecostumeerd kinderfeest georga niseerd voor leerlingen van de school, En van negen tot twaailf uur- volgt een gezellige reünie van oud-leerlingen, waarmee het feest besloten wordt. AANSLAGEN INZAKE DE WARENWET. Wij ontvingen een stuk van een lezer, waarin hij mededeelt, dat over het jaar 1936 nog een aanvuüingsaanslag inzake de Warenwet is verschennen, die het negen- voud bedraagt van den eersten aanslag. In zender vraagt, of de heffing voor de be trokken winkeliers al niet hoog genoeg is. Bovendien acht hij het onbillijk, dat deze betalingen alleen op de winkeliers drukken: hij zou ze door het publiek willen laten be talen bijvoorbeeld door een banderolle- systeem, of een verhooging van personeele of inkomstenbelasting. Naar aanleiding van dit stuk hebben wij ons gewend tot den directeur van den Keu ringsdienst voor Waren, die van oordeel was dat het hier een afzonderlijk geval betreft. Oe tweede aanslag heeft nl. de be tee ken is van een aanvulling en rectificatie van den eersten en nu kan het voorkomen, dat bij voorbeeld blijkt, dat de eerste aanslag te laag is geweest, om dat de betrokkene in middels een filiaal heeft gesticht. Ook kan het zijn, dat er reeds een filiaal bestond, maar dit bij den eersten aanslag over het hoofd is gezien. In al deze gevallen volgt dan een tweede, hoogere aanslag, die mis schien wel eens in een enkel geval het ne- genvoud van den eersten kan bedragen, maar regel is dit volstrekt niet. DR. W. G. HUETFONDS. Aan het verslag van het Dr. W. G. Huet- fonds alhier over 1936 is het volgende ont leend. Het batig saldo op 1 Januari 1936 bedroeg f 1476.95. Op 31 December 1936 was het f 687.92. Het batiig saldo der jaarexploitatie bedroeg f 201.52. Alle 32 Haairiemsche kolonisttn zijn van 6 November tot en met 10 December in het Koloniehuis ,.Zonne-oord" van de Centrale Vereeniging geweest. De gewichtstoeneming der kinderen bedroeg gemiddeld 3.45 K G De heer R. Zuidema. die sedert het overlij den van den eersten voorzitter, dr. H. Bron- gersma. met groote toewijding deze functie j vervulde, achtte den tijd gekomen, het werk l aan jongere krachten toe te vertrouwen. Mr A. Beets werd in zijn plaats tot voorzitter ge- I kozen. De heer Zuidema bleef l;d van het be- WittUE, MOTORRIJDER VERONGELUKT. Maandagmiddag is op het Zeglis, tusschen Alkmaar en Akersloot, de 25-jarige M. N. van Weenen uit Alkmaar, zoon van onzen stadgenoot, den heer J. van Weenen, contro leur bij de N. Z. H., met zijn motorfiets in volle vaart tegen een boerenwagen opge reden, welke ploteling een landweg insloeg. De heer Van W. bleef bewusteloos op den weg liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. PLAATSING BRIEVENBUS. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter algemeene kennis, dat op 1 Maart a.s. aan den Wa genweg te Haarlem bij perceel 6163 een brievenbus is geplaatst. De lichtingen zullen plaats hebben op werkdagen om 8.15 uur, 13.15 uur, 16 uur, 20.30 uur en 23 uur. Op Zon- en feestdagen om 19 uur. SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTERKWARTIER". Zaterdag 6 Maart geven de afdeelingen Jeugd fan fare en Gymnastiek van bovenge noemde vereeniging een gecombineerde uit voering in het gebouw St. Bavo in de Sme- destraat Da Jau'gdfamfare brengt 4 nummers ten gehoore en verleent medewerking bij de gym nastiekoefeningen der meisjes. De kleutergroep zal laten zien wat er in den speeltuin ai zoo geleerd wordt. Het trom melcorps zal ook zijn medewerking op dezen avond verleenen. Een gezellig bal tot 2 uur zal dezen avond besluiten. STEEN OP HET HOOFD GEKREGEN Maandagmorgen half twaalf stond een metselaar aan een bouwwerk in de Van Ho- gendorpstraat op een hoogte van acht meter te metselen. Hierbij liet hij een steen vallen, die terecht kwam op het hoofd van een 21- jarigen zandrijder, die er juist onder liep. Hij kreeg een hoofdwond, die door leden van den Ongevallendienst verbonden werd, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis werd vervoerd. Na hier behandeld te zijn. kon hij naar zijn woning gebracht worden. Aangezien geen voldoende beveiligingsmaatregelen wa ren getroffen, is de Arbeidsinspectie onder richt. Deze zal van het gebeurde proces-ver- baal opmaken. HAARLEMSCHE BRIDGE CLUB. De Zaterdag gehouden Drive van bovenge noemde club had een geanimeerd verloop. Er werd gespeeld volgens het door den heer Van der Willigen gewijzigde Howell-Systeem. Bij dit systeem is bereikt, dat alle koppels evenveel spellen NZ als OW te spelen kriigen. Het systeem voldeed uitstekend, terwijl de nieuwe wijze van scoren volkomen aan de verwachtingen heeft beantwoord, zoodat de heer v. d. Willigen, die deze drive heeft ge leid. reeds een half uur nadat door de beide groepen het laatste spel was gespeeld, de uitslag kon bekend maken, welke luidt: Blauwe groep: 1 Mw. Vogelpoel-Hr de Keizer 66 match punten. 2 Mw. en Hr. Verbruggen 62 match pun ten. 3 H.H. Smits-Wierxc 57Vz match punten. 4 Mw. en Hr, Kuit 54y2 match punten. Gèle groep: 1 Mw. Bakker-Hr. Jordaan 65 1/2 match punten. H.H. Clarcksen-Steen 63V2 match punten. 3 Dames Frederlgs-Scholten 62 1/2 match punten. 4 H.H. Lodder-Beens 57 match punten Zwaartekracht van het lichaam houdt de beweging gaande. Uitvinding van Oostenrijkschen smid. Onze Weensohe correspondent schrijft ons: Een Oostenrijker heeft een nieuw soort fiets uitgevonden, een fiets, waarop men niet voort durend met zijn beenen in beweging behoeft te zijn. Op vlakke straten en wegen is het met. eens noodig de pedalen te gebruiken. Dan gaat de fiets vanzelf.in beweging gezet en ge houden door de zwaartekracht van den wiel rijder. De druk op het zadel wordt op een machinerie aan het achterwiel overgebracht, die dit wiel laat draaien. Wanneer de wegen glooiend of eenigszms steil omhoog gaan. moet de fietser zijn eigen krachten ietwat inspannen, doch ook niet veel. Afstappen zal, wanneer de wegen tenminste niet al te steil naar boven gaan. in den ver volge overbodig zijn. De uitvinder, een smid uit Wels (tusschen Linz en Passau), Johann Pingera geheeten, heeft reeds verschillende proeven met een door hem geconstrueerd rijwiel genomen, die een uitstekend resultaat opleverden. De machinerie aan het achterwiel weegt zeven a acht kilogram, doch behoeft wanneer men aluminium gebruikt, niet zwaarder te zijn dan vier kilo. Pingera heeft zijn uitvinding reeds bij een octrooibureau aangemeld. Hij heeft op het oogenblik nog niet de middelen zijn uitvin ding op groote schaal productief te maken. Er is indertijd wel eens iets dergelijks op de Messe te Leipzig te zien geweest, doch die uit vinding heeft geen opgang kunnen maken, daar de berijder van het rijwiel zich telkens van zijn zadel moest verheffen om er zich dan weer o,p neer te zetten. Iets, wat bij Pingeras fiets niet het geval is! W. M. B. MIET'ZSCHE EN7 DE PROBLEMEN VAN ONZEN7 TIJD. Donderdagavond 4 Maart zal dr. Arnold Saalbom in ..De Kerkuil", Nieuwe Gracht, voor de Nederlandsche afdecling van het „Maison Internationale des Intellectuels" een lezing houden over het onderwerp: „Nietzsche en de problemen van onzen tijd". Kruiser ,,De Ruyter" op we? naar Tandjong Priok. Hartelijk te Sabang ontvangen. SABANG. 2 Maart. (Aneta-A.N.P.) Hr Ms. „De Ruyter" is heden na en voorsDoedise reis en onder belangstelling van alle groepen der bevolking bij daglicht te Sabang gearriveerd. Overal elders werd de ..De Ruyter" eveneens zeer hartelijk ontvangen. De kruiser ankerde enkele uren in de baai van Sabang. De ge westelijke militaire commandant van Atjeh, kolonel Gosenson, met adjudant en de assis tent-resident waren ter verwelkoming aan wezig. Van de gelegenheid om de „De Ruy ter" te bezichtigen werd zeer druk gebruik gemaakt. De scheepskapel speelde vrool'jke wijsjes Heden om 9 uur is Hr. Ms. „De Ruy ter" naar Tandjong Priok vertrokken. Alles is wel aan boord. maar dan met een nieuwe Junker Ruh, anders is het maar half werk. f VAril85A Oude Gracht 30 STENO. 5 Maart aanv. lesg. 3.50 p. mild. TYPEN 4 en 8 Maart aanv., lesg. 10 totaal iProsp BOEKH. aanv. 10 Mrt. ENGELSCH. 4 DUITSCH, 8 XEDERL. 5 Opleid, ex. Mere. LesgoH f 4.50 p. mnd. .ratis. Oude Gracht 71 Burgemeester en Wethouders van ZANDVOORT zullen op Zaterdag 13 Maart 1937 des v.m 10.30 uur werk A en te 11 uur werk B aanbesteden onder H.H. aannemers: A. Het bouwen van een politie post, openbare toiletten, een café-terras, keermuren, trappen, straatwerk enz., enz., aan den Strandweg te Zandvoort. B. Het herstellen en verlengen van den stalen damwand met bijkomende werken van het zonnebadterras voor de Gemeentelijke Zee- en Zonnebad-inrichting ZUIDERBAD te ZAND VOORT. Bestekken en teekeningen zijn vanaf heden verkrijgbaar ten kantore van Publieke Werken. Groote Krocht no. 1», tegen be taling van voor werk A 5.— en werk B 2.50. Bij terugbe zorgen van bestekken en teeke ningen in goeden staat, wor den resp. 3— en 1.50 be taald. JAPONNEN SCHORTEN MUTSEN BOORDEN MANCHETTEN enz. Leveren w(j uit voor raad, alsook naar maat, zonder prijs- verhooging. Bij dezen onderstaanden „Man van Deventer" KIEUWSTRAAT 49 TE DEVENTER doet U nog een wonder met een rijksdaalder. Wij geven nog één kans. Op de Dameskroniek in het R.A.I.-gebouw kunt U nog een Kloosterlinnen laken be stellen 150 x 240 cM. houdend, kastklaar, voor 2.50. Prach tige sloopen 62 x 72 cM. slechts 0.90. Kloosterlinnen in voor raad tot 280 cM. breed. Een prachtige Uitzet van 154 stuks slechts 91.75 talles gezoomd en gelust). Ook leveren wij duurdere en Indische uitzetten. Deze prijzen gelden tot het ein de der Dameskroniek, daar staan wij tot 15 Maart. Ook schriftelijke bestellingen of aanvragen, welke voor 15 Maart a.s. binnen komen, worden nog voor de oude prijzen uitgele verd. Vraagt de M. v. D. Huishoud- koffer franco op zicht. middenst.won. i. d. pracht om geving van Elswout. Huurprijs 32.50 p. mnd. Inl. Directiekeet Rinkema-Roosdorp, Ramplaan, en S. Rinkema, Dahlialaan 8, Aerdenhout, Tel. 26429 VERKRIJGBAAR: (Afgehaald.) DRUKKERIJ Haarlem's Dagblad ZuiderBuitenSpaarne

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3