Potvisch. kunsthandel „pictura" Coed nieuws voor het Hoogovenbedrijf. Het Plan van Oslo. Hel Betokftiiltste 54e Jaargang No. 16470 Verschijnt dageliilcs. behalve op Zon- èn Feestdagen Woensdag 3 Maart 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR J en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V Hoofdredacteur: ROBLK1 PEtttt. u ABONNEMENTENper week f 0.25, per maand 11.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 e Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724. 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels J 1.75, elke regel meer 10.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f600.—, overlijden ƒ400.— verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beic één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger f 5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk 15.—, pc Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit bl e leden duim f 100.—, één üd duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, lsbreuk f 15. ad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 3 Maart. Internationale Sportruzies. Er is groote herrie ontstaan bij het te Lon den gehouden wereldkampioenschap ijs hockey, met het gevolg dat de Engelschen, toch al niet uitbundige voorstanders van in ternationale sportwedstrijden, er weer wat meer afkeer van opgedaan hebben. Schrijvend in deze sfeer betoogt de Londensche corres- pondent van de Telegraaf Sport is oorspronkelijk bedoeld als amusement voor den sportbeoefenaar, maar wedstrijdsport en vooral inter nationale wedstrijdsport is louter een amusement voor den toeschouwer ge worden. En de eertijds zooveel opgang makende leus: „Sport verbroedert de volkeren" is reeds lang door de prac- tijk aan de kaak gesteld. O zeker, sport opent bijna alle deuren, sport is geworden een wereld-esperanto, maar het blijkt hoe langer hoe meer, dat internationale sport meer bitterheid en verwijdering brengt, dan vriend schap. En menigeen zal zich dan ook de vraag hebben gesteld, of het niet beter ware, voor de sport zelve, om zooveel mogelijk de internationale ontmoetingen te beperken". Hij merkt dan verder op, dat men niet hieer terug kan. De internationale wedstrijden zijn noodig om in elk land afzonderlijk de sport- belangstelling gaande te houden en telkens weer te stimuleeren. En de hooge recettes ver gulden den pil der internationale wedstrijden, die de schrijver overigens als een noodzakelijk kwaad beschouwt. Hij meent dat de misstan den bestreden zouden moeten worden door aanstelling van krachtiger, energieker leiders bij de internationale sport-organisaties. Ik geloof niet dat deze zwartgallige beschou wing juist is. Natuurlijk valt niet te ontken nen dat zich vooral in de laatste jaren heel wat ruzies, conflicten, soms schandalige ver tooningen bij internationale sportwedstrijden hebben voorgedaan. Maar de slotsom, dat daarom deze wedstrijden als „een noodzake lijk kwaad" beschouwd moeten worden lijkt mij verkeerd. En de rechtvaardiging van hun instandhouding, namelijk het stimuleeren van de nationale sport, met de recettes als ver guldsel voor den pil, doet wel heel ongelukkig aan. Werd deze opvatting gemeengoed dan zou ook aan de sport iedere ideëele beteekenis ontzegd moeten worden. En dat mag niet. Men zal de sport niet alleen als factor van licha melijke volksopvoeding, maar ook en vooral als leerschool van loyale opvattingen, van principes als „play the game", „team-spirit" en „een goed verliezer zijn" hoog moeten hou den. Dat is in tijden als deze vooral in internationale ontmoetingen moeilijk, maar daarom moet men het nog niet opgeven! Ook op dit gebied, dat voor de jeugd zoo groot be lang heeft, moet in dezen tijd van achter uitgang, van „regressie" gestreden worden voor het behoud van idealen. Een mensch zon der idealen is de armste en berooidste ter wereld. De conflicten bij internationale sportwed strijden moet men overigens niet zien als een op zichzelf staand verschijnsel, maar als een symptoom van dezen tijd. Zij komen voort uit het heerschende internationale wantrouwen, de heerschende internationale verbittering, de in vele landen toegepaste nationale zelfver heerlijking. Het zou wel een wonder zijn als de jeugd door de Hetze der ouderen niet be ïnvloed werd. Wat verwacht men van een jeug digen sportsman uit een dergelijke sfeer: niet al te ontwikkeld, weinig geneigd tot het vor men van een eigen oordeel en daartoe ook nog slecht in staat, als hij naar het buitenland trekt nadat men hem in eigen land op alle denkbare wijzen heeft voorgehouden dat zijn volk en zijn ras superieur zijn andere dus inferieur en dat men zich voortdurend met de ontzettendste strijdmiddelen moet bewape nen tegenover dien laaghartigen buitenlander, die dit ook doet en die natuurlijk „agressief" is? (Zijn eigen volk is natuurlijk nobel-vrede lievend en alleen maar defensief bewapend). Natuurlijk is hij wantrouwend tegenover „die vreemdelingen", natuurlijk is hij geneigd overal iets achter te zoeken, ieder incidentje op te blazen, en bovendien meent hij dat het een blamage is te verliezen. Het is eigenlijk merkwaardig dat in de huidige met haat geladen internationale sfeer zooveel internationale sportwedstrijden nog een volkomen bevredigend verloop hebben. Dit geeft moed. Men zal de moeilijkheden het hoofd moeten blijven bieden en doorzetten. Tenslotte zal ook deze periode van internatio nale politieke verwildering en bewapenings- razernij haar einde vinden. Er zullen eenmaal betere tijden aanbreken. De historie leert dat zulke opgeschroefde situaties niet permanent zijn. Li afwachting daarvan mogen ook de sportsmen, die het goed met de sport meenen en dat zijn er gelukkig nog veel geen kamp geven. R. P. Er is al verschil in het menschlijk formaat, Dat leidt tot een zeer ruime keus, Bezien in wat men als 't normale verstaat, Laat staan van een dwerg tot een reus. Maar als je dat eens vergelijkt bij de visch, Dan valt dit verschil in het niet, 't Verschil tusschen stekels en walvisschen is Niet denkbaar op menschlijk gebied. En komt nu zoo'n walvisch eens werklijk aan wal, Zij 't tegen zijn zin als een lijk, Dan werpt zich de mensch op 't bijzonder geval En zwelgt het carcas in bekijk. Zoo'n zestien tot twintigtal meter aan visch, Al stinkt het een uur in den wind, Dat vijftig ton zwaar of gewichtiger is, Is iets dat je daaglijks niet vindt. De hengelaar droomt dat er zoo eentje bijt, Zoo tusschen het riet aan zijn lijn, Wat zou dat voor hem na zijn hengelaarstij d Een pracht van een vischverhaal zijn. Twee potvisschen zijn dezer dagen gestrand, In anderhalf eeuw niet gebeurd. De stakkers zijn dood en zij hebben „het land". Zij worden door niemand betreurd. De mensch in zijn nietigheid dringt om ze heen, Straks worden ze netjes ontleed, Dan resten hun reuzengeraamten alleen, Daar niemand hun vleesch gaarne eet. En dat is maar goed ook, bedenk ik per slot, We noemen ze potvisschen nou, Maar stel u eens eventjes voor wat een pot! Als iemand die opsmullen wou. P. GASUS. nnaninn donderdag 4 maart w js»/ W I I I I I y des namiddags 3 u. gierstraat 31 - telef. 17884 - Haarlem (Adv. Inges. Med.) Engeland heft het invoerrecht op ruw ijzer op. Naar gemeld wordt heeft de En- gelsche regeering in verband met het ernstige tekort aan ijzer en staal besloten met ingang van lieden het invoerrecht van 331/3 pet. op ruw ijzer op te heffen. Bij informatie bij 't hoogovenbedrijf vernamen wij dat dit besluit voor het bedrijf van groot belang is. Door de hooge invoerrechten was export van ruw ijzer naar Engeland zoo goed als onmogelijk; nu de invoer vrij van rechten kan geschieden, mag worden verwacht dat het Hollandsclie pro duct, dat wat de kwaliteit betreft, zeer hoog staat aangeschreven, weer een plaats op de Engelsche markt kan veroveren. Turksche opdrachten aan de Nederlandsche industrie? Vooruitzichten voor de Werf Conrad en Stork-Hijsch te Haarlem. Zooals onze lezers weten is door de Neder landsche regeering een overeenkomst met Turkije gesloten, waarbij het mogelijk is ge worden dat Turkije opdrachten aan de Neder landsche industrie geeft en met graan be taald. Er zijn door Turkije zeer belangrijke plan nen gemaakt, waarmede in totaal wel een be drag van 16 millioen Turksche ponden ge moeid is (ongeveer 23 millioen gulden). Het betreffen hier haven- en irrigatiewerken. Enkele Nederlandsche industrieën interes seeren zich reeds eenigen tijd voor deze belang rijk objecten. In deze combinatie zijn betrok ken. de Nea. Maatschappij voor Havenwer ken, Stork te Hengelo, de Vries Robbé en de Haarlemsche industrieën Stork-Hijsch en de Werf „Conrad". Het is nog niet te zeggen zoo vernamen wij van de directie van de Conrad en Stork- Hijsch welke gedeelten van deze Turksche objecten het eerst ter uitvoering zal worden gegeven. Van de keuze van de objecten zal af hangen of daarin veel werk voor de Haarlem sche industrie zal zitten, omdat dit bij de ver schillende objecten nog al uiteen loopt. Maar als deze Turksche opdrachten loskomen, is wel met zekerheid te zeggen dat daarmee ook weer nieuw werk voor beide industrieën komt. De deskundigen in Den Haag. Tweeërlei taak. Sinds de in 1933 te Londen gehouden eco nomische en financieele wereldconferentie on- verrichterzake uiteenging gesloten werd ze niet, zoodra men in haar weder-bij eenroeping eenig nut zal zien, kan daartoe worden over gegaan is de lust om, zelfs op beperkter ge bied, een echte conferentie te houden, in het algemeen niet bepaald toegenomen. Vandaar ook, dat men op het oogenblik nog niet van een conferentie van gevolmachtigde vertegenwoordigers der z.g.n. Oslo-staten kan spreken. Neen, de heeren, die nu in Den Haag ver gaderen en die uit bedoelde landen afkomstig zijn, zetten zich rondom de groene tafel louter en alleen als deskundigen, die gezamenlijk eens zullen nagaan of er tusschen de staten, die destijds tot de overeenkomst van Oslo toe traden, iets te doen valt in de riching van tusschen hen onderling bestaande handelsbe lemmeringen. Deze vraag zullen de deskundi gen onderzoeken. En dus moet men zelfs van de samenkomst in Den Haag vooral niets meer voorstellen dan dat zij dient om een ge meenschappelijke bestudeering van het hier genoemde waagstuk te ondernemen. Trouwens, als men middelen zou vinden om de hier vermelde richting in te slaan, dan was dat natuurlijk op zichzelf wel aardig, doch zoo heel veel zou het toch niet om het lijf hebben. Want elk van de Oslo-staten heeft immers op zijn beurt, met buiten dien kring gelegen 1 anden handelsbebetrekkingen van grooteren omvang dan de som van alle betrek kingen met de Oslo-staten Tot zoover over één kant van het verken- ningswerk, dat de heeren in het Haagje zullen ondernemen. Het kan echter zijn nut hebben behalve Oslo-paadjes, nog andere, verder voe rende wegen in oogenschouw te nemen. Zoo ware het best denkbaar, en ongetwijfeld ook gewenscht, dat de in Den Haag bijeen zijnde deskundigen, tevens eens zouden nagaan, of er niet wegen te bewandelen zouden zijn, waarlangs men tot een vruchtbaarder econo mische samenwerking met andere, niet-Oslo- staten zou kunnen komen. Dat zou van veel wijder belang zijn. Natuurlijk vermag, in theorie, ieder afzon derlijk goede denkbeelden te opperen. Doch, zooals minister Colijn het in zijn begroetings woord zeide: terwijl de individueele stem al licht minder spoedig gehoor zou ontmoeten, bestaat de mogelijkheid, dat voorstellen, aan bevelingen enz. door een aantal staten te zamen aan de hand gedaan, eerder de belang stelling, ook en juist van de groote mogend heden, zullen trekken. In dat verband: zou het zeker van veel nut kunnen wezen, als men een goede, in breeden kring welkome oplossing zou kunnen vinden met betrekking tot de vraag, hoe de meest- begunstigingsclausule toe te passen ware, zon der een hinderlijk staketsel te vormen voor het wegnemen van handels-slagboomen. Maar het spreekt vanzelf, dat elke vinding omtrent den voortaan aan de meest-begunstigings- clausule handelsverdragen te geven uitleg, slechts tot iets zou kunnen leiden, als alle bij deze aangelegenheid belang hebbende en be trokken staten het omtrent zulk een uitleg eens zouden worden. Niemand denkt er na tuurlijk aan, in dit opzicht ook maar iets op eigen houtje te willen ondernemen. Zoekende naar wegen, waarlangs misschien op den duur een betere economische samen werking mogelijk ware, zal men in den Haag vermoedelijk niet alleen aandacht aan tarief- contingenteeringskwesties enz. wijden, doch ook eens nagaan, of er wat meer ..ordening" in het stelsel van exporteeren en in de prijs vorming t. a. v. export naar den vreemde te bereiken ware. De heeren deskundigen zullen intusschen. dit zij nog eens opgemerkt, louter informeele besprekingen met elkaar houden. Mocht hun onderling overleg eenig uitzicht op nieu we wegen bieden, dan ware het heel goed denkbaar, dat men elders, kennis nemende van hier geopperde gedachten, er werkelijk wat in zou zien. Het is natuurlijk te hopen dat de besprekingen in den Haag dusdanige vruchten zullen opleveren, dat met name de groote mogendheden er voor zouden gaan voelen het initatief te nemen voor een over- leg-op-breeden-grondslag. Want dit zal elk een toch wel inzien: wat de deskundigen van het beperkte gezelschap landen, dat de Oslo- groep vormt, ook mogen bedenken, werkelijk nuttig effect zal slechts dan pas te verwach ten zijn, wanneer een aanzienlijk aantal lan den en daaronder waarlijk niet in de laatste plaats de groote mogendheden, de handen ineen slaan om de handelsbelemmeringen ge zamenlijk te gaan verwijderen. Op zichzelf behoeft het nu in den Haag aangevangen overleg nog niet veel te betee- kenen. En zeker zou men verkeerd doen de beteekenis der deskundigen-besprekingen, te overschatten. Maar ook hier geldt, dat uit het kleine het groote kan groeien. Moge dit in derdaad het geval worden en moge dus het zaad, dat men nu hoopt wellicht te kunnen zaaien, spoedig rijpe en rijke vruchten op leveren. Dr. E. v. RAALTE. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVER GESTOKEN. Dinsdagmiddag half één stak het zevenjarig jongetje J. van D. op den Middenweg plotseling hardloopend den rijweg over en liep daarbij tegen een driewielige bakfiets waardoor hij viel en het linkerbeen brak. Door een dokter en leden van den Ohgcdlendienst werd hij verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het Ziekenhuis St. Johannes de Deo werd ver voerd. De bestuurder van de bakfiets had geen schuld aan liet ongeluk. De Haagsche moordzaak. Nu een Nijmegenaar gearresteerd. Was in dronkenschap loslippig. Maandagavond laat is te Nijmegen op ver zoek van de Amsterdamsche politie gearres teerd een Nijmeegsche handelaar in smeer olie, die ook wel eens in 2de handsch-auto's handelt. De reden van het verzoek om aan houding was een kleine diefstal: in den nacht van Zaterdag op Zondag had de man in een hotelletje in de Warmoesstraat gelo geerd en was daar vertrokken met een ge stolen costuum. Het was niet moeilijk ge weest den diefstal van dit costuum te ach terhalen: de man had het namelijk over zijn eigen pak aangetrokken en was bij het ver trek uit het hotel wegens zijn slecht zittende kleeren opgevallen. Toen de verdachte Dinsdagmorgen op het bureau Warmoesstraat te Amsterdam ver hoord werd, vond de politie zijn gedrag op dien Zaterdag al spoedig verdacht. De man zei in dronkenschap het costuum te hebben gestolen. Dat hij dronken geweest was. bleek waar te zijn. De man had Zaterdag eenige cafés bezocht en toen de politie zijn bewegingen aldaar naging, kwamen er merkwaardige feiten aan den dag. De man moet in een op gewonden gemoedstoestand hebben verkeerd en daarbij onvoorzichtigheden hebben be gaan. die in net belang van het onderzoek niet kunnen worden vermeld. Zijn gedrag op Zaterdag gaf de politie aanleiding, zijn signalement te vergelijken met dat van de daders van den Vrijdag in Den Haag gepleegden moord op den auto handelaar Hes. Het signalement klopte met dat van een der daders. Commissaris Hol uit Den Haag, die door de Amsterdamsche politie gewaarschuwd werd. heeft Dinsdag te Amsterdam den verdachte verhoord De feiten, die uit dit verhoor zijn gebleken, waren zóó belangrijk, dat de ver dachte vandaag, na opnieuw te zijn ver hoord. op transport zal worden gesteld naar Den Haag. De verdachte heeft tot nu toe volgehouden in het geheel niets van den Haagsehen moord af te weten. Het alibi, dat hij heeft opgegeven, komt aan de politie echter ge brekkig voor; het onderzoek concentreert zich dan ook op de bewegingen van den ver dachte, vóór hij Zaterdag dronken werd. De arrestant L. vanmiddag voorgeleid. De arrestant L., die er van verdacht wordt schuldig of medeplichtig aan den moord op den garagehouder Hes te zijn, is hedenmiddag voor den officier van justitie geleid. Commissaris Hol heeft hem hedenochtend, in het bijzijn van den substituut-officier van justitie, mr. P. J. Blok, een langdurig verhoor op het politiebureau afgenomen. Besloten is toen, hem hedenmiddag voor te leiden. Over den tweeden te Amsterdam gearres teerden verdachte konden geen nadere inlich tingen gegeven worden. Men deelde ons mede, dat dit spoor nog niet voldoende onderzocht is en of het tot eenig resultaat zal leiden, staat nog te bezien. Bij velen is de vraag ge rezen, of L. nu geschoten heeft of dat slechts van medeplichtigheid aan den moord gespro ken kan worden. De politie wenscht deze vraag op dit oogen blik nog onbeantwoord te laten.. Aanmelding van een getuige verzocht. De commissaris van politie van den justi- tieelen dienst, afdeeling „A", verzoekt aan den onbekenden jongeman, volgens getuigen 16 a 18 jaar oud, die Vrijdagavond 26 Februari op het Spui heeft gestaan bij de door eenige per sonen gevoerde onderhandelingen over den verkoop van de Citroën-auto, waarin dien avond de moord is gepleegd, zich ten spoedig ste te willen vervoegen aan zijn bureau. Laan Copes van Cattenburch no. 13. Deze jonge man zou zijn rijwiel, met een pakje oo den bagagedrager, uit een rijwielstalling in de om geving gehaald hebben. Amerikaansche Brilmonturen de beste. KEIP de vakspecialist toont U de laatste modellen. Gr. HoulsliaaJ naasi Luxor Reactie op Italië's jongste besluiten. Le Jour: Italië in vredestijd op voet van oorlog PARIJS, 3 Maart. „De redevoering van Von Ribbentrop en de besluiten van den grooten fascistischen raad vormen een on derdeel van dezelfde politiek, die Europa naar den afgrond leidt", aldus schrijft „Le Popu laire". l'Humanité zegt: „Meer dan ooit moeten de democratische landen, die Mussolini tracht te stuwen naar de gevaren van een politiek van twee kampen, him koelbloedigheid bewaren en met volharding zoeken naar alle oplossingen die in staat zijn den vrede in waardigheid te waarborgen". „Le Petit Journal" zegt: „Een tweehoofdig Caesarisme vestigt zich in het midden van het vasteland. Het werpt de verhouding van krach ten. waarop tot dusverre het Europeesche evenwicht gefundeerd was en de begrippen van rechtskundigen, moreelen en politieken Het woord is aan Montaigne: Een leeraar moet liever een goed geschapen dan een goed gevuld hoofd hebben. aard, waarop de internationale betrekkingen berusten, totaal omver. In de „Echo de Paris" schrijft Pertinax: „Italië steunt meer dan ooit op het Hitleriaan- sche Duitschland en tracht politieke voordee- len en zelfs territoriale, te verkrijgen ten na- deele van Frankrijk en Engeland. De „Ami du Peuple" schrijft: „Onze regee ring heeft gelijk, zonder verwijl te voorzien in de militaire voorbereiding van de jeugd en wij geven haar onze goedkeuring. De omvang van de Italiaansche militaire inspanning, die het volk op voet van oorlog brengt, legt ons zware maar noodzakelijke verplichtingen op". „Le Jour" schrijft: „De besluiten van den grooten raad zijn van groot belang, aangezien zij Italië zelfs in tijd van vrede op voet van oorlog zullen brengen. Maar wenscht Italië, wanneer het zijn vredesverlangen ten aanzien van de andere landen te kennen geeft, ook de deur open te laten voor besprekingen, die on voorziene omstandighelen plotseling noodig kunnen maken?" LONDEN, 3 Maart. De bewapeningsuit breiding, die door den grooten fascistischen raad is goedgekeurd wordt eenstemmig door de Engelsche bladen beschouwd als een ant woord op de kortgeleden bekend gemaakte Engelsche plannen. Er wordt echter nog slechts weinig commentaar geleverd. De „Times" schrijft: „Het besluit de actieve krachten der natie te militariseeren, tusschen 18 en 55 jaar, en een maximum van autarkie na te streven, zoo noodig door opoffering van alle burgerlijke behoeften, is duidelijk aan Italië alleen eigen. Dit streven kan niet worden beschoumd als een bijdrage tot de kalmeering, die alle regeeringen zeggen te wenschen". De „News Chronicle" zegt: „Het is voor ieder onpartijdig man moeilijk koel de laatste be sluiten van den fascistischen raad te lezen en te gelooven, dat de ontwerpers volkomen nor maal van geest kunnen zijn. Het is moeilijk zich een Europeeschen oorlog in te denken, waaruit Italië werkelijk als overwinnaar te voorschijn zou komen. Het is zeker, dat Italië te lijden zou hebben van iederen oorlog, welken ook. Men zou in de verleiding komen iedere hoop op te geven in een wereld, waarin een mogendheid, die beschaafd geacht wordt, zich openlijk aan deze zotheden kan overgeven". Jaar op jaar neemt het aantal „Groentjes" in Haarlem's Dag blad toe. In 1933 kwamen wij boven de 40.000. In 1936 waren het er reeds meer dan 45.000. De reden ligt voor de hand. Pro fiteer ook van dit succes. Plaats een „Groentje". Eden's antwoord aan Von Ribbentrop: Geen overdracht van koloniën. pag. 4 Toledo zou door de Spaansche regeerings- troepen worden bedreigd. pag. 4 Turksche opdrachten aan de Nederlandsche industrie? Vooruitzichten daarop voor de Te Amsterdam is een man gearresteerd ver dacht betrokken te zijn bij de Haagsche moordzaak. pag. 1 Werf Conrad en Stork-Hijsch te Haarlem. pag. 1 De conferentie der Oslo-staten is hedenmor gen geopend. pag. 2 De kop van den Zeeweg en de toekomst van Bloemendaal aan Zee. pag. 2 Verschillende aanvragen voor de Jamboree moesten „gecontingenteerd" worden. pag. 3 Voorloopig geen verlaging van accijns op bier en gedistilleerd? pag. 3 Meerdere reederijen verhoogen de vracht prijzen. pag. 3 Plannen bij Openbare werken te Haarlem voor bruggen over het Noorder- en Zui- der Spaarne. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Internationale sportruzies. pag. 1 Van onzen Berlijnschen correspondent: Leip- ziger Messe trekt veel bezoekers. pag. 4 Dr. van Raalte: Het plan van Oslo. pag. 1 Als de vraag gesteld wordt Volkenbond of geen Volkenbond, dan kiest minister de Graeff den Volkenbond. pag. 11 Van onzen Baltischen correspondent: Rus land zoekt samenwerking met de Balti- sche Staten. pag. n Speciale G. P. D.-berichtgeving: Jongens wordt levensmoed gegeven. pag. 7 L. S. Maart is begonnen. pag. 7 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daar- buiten. Da£r 3 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 9 J. B. Schuil over den wedstrijd van Crenïer. pag. 9 H. D. Vertelling: Het wonder. pag. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 10.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1