'T D N D E R D A "G '4 M A 'A R T 1937 H A A K E E M'S E A G B E A D Maatregelen ter vermindering van den beslissenden invloed bij het winnen van den toss in testmatches; Brad- man, de meester; De Nieuw-Zeelanders; Sweering's record; De Zilveren Fruitmand. IN tegenstelling met cle meeste andere, is cricket een der zeer weinige takken van sport, waarin beide partijen niet tege lijkertijd van dezelfde strijdmiddelen gebruik maken. Bij voetbal en rugby, hockey en korfbal, roeien en lawn-tennis kan het winnen van den toss weliswaar eenig voor deel brengen, dit neemt niet weg, dat de te genstanders elkaar met gelijke wapenen on der gelijke condities bekampen. Bij cricket is dat geheel anders, omdat partijen zich om beurten met een bepaald onderdeel van het spel bezig houden. In ons land. waar men zich hoofdzakelijk tot eendaagsche wedstrij den bepaalt, die bovendien nog op kunst matige pitches gespeeld worden, kunnen de weersomstandigheden en de toestand van het met een mat bedekte wicket slechts in uitzonderingsgevallen een der partijen noe menswaard bevoor- of benadeelen; het feit, dat een door den regen doordrenkt veld slecht „loopt" wordt gecompenseerd door de moeilijkheid, die de aanvallers door het bowlen met een natten bal ondervinden. In Engeland, doch nog sterker in Australië, waar een match verscheidene dagen in be slag neemt en het natuurlijke wicket onder hevig is aan allerlei invloeden, van de zon, den regen en van slijtage, heeft de partij, die den opgooi wint, reeds een belangrijk voor deel, dat, naar gelang de omstandigheden proporties kan aannemen, die met de krachtsverhouding der beide teams niets ge meen hebben. Indien nu zulk een wedstrijd tot een drie- of hoogstens viertal dagen be perkt wordt, worden aan den eenen kant de batsmen gedwongen, het tempo van scoren op te voeren en daardoor eenig risico te ne men. willen zij althans 'n definitief resultaat bereiken en aan den anderen kant biedt de gelimiteerde matchduur de door weers- of wicket-omstandigheden benadeelde partij dikwijls de gelegenheid, een draw te forcee- ren. Bij dé testmatches in Australië bestaat deze mogelijkheid niet. Hoewel de wedstrijd te Melbourne tot op den vijfden speeldag voort duurde, stond het resultaat practisch ge sproken op den openingsdag reeds vast. Had men ook daar de vier dagen-limiet toege past. dan zouden de Engelschen nog juist een draw hebben behaald, wat een juiste beloo ning ware geweest voor hun moedig vechten tegen de bierkaai, in dit geval twee keer bat ten op een zeer moeilijk wicket. Men vraagt zich dan ook onwillekeurig af, of bij een dergelijken wedstrijd zonder li miet het winnen van den toss de sportieve waarde van zulk een krachtmeting niet met 75 procent vermindert. En dan zoekt men naar een middel om de geluksfactor, door het goed raden bij den opgooi ontstaan, zoo veel mogelijk uit te schakelen. De beste oplossing zou ongetwijfeld zijn, de beide partijen om beurten drie uur te la ten batten, wat, gezien den speeltijd van on- geyeer zes uur per dag, beide teams een eenigSzins 'gelijke kans op hét demönstre'ë- ren van hun beste prestaties geeft. Een an dere uitweg uit dit probleem zou zijn, de aanvoerders eiken dag opnieuw te laten tos sen, waarbij de steeds wisselende gunst van Vrouwe Fortuna wel voor en gelijkelijke ver deeling van het geluk zou zorgen. Hoe dan ook, zooals de zaken thans staan, heeft men niet de geringste waarborg, dat inderdaad het sterkste team de zege behaalt. Het moet voor Allen en zijn mannen toch een onbevredigende gedachte zijn, na een reis om den halven aardbol en vijf maanden bijna onafgebroken cricket, in de beslissende match door het draaien van een geldstukje te zijn verslagen. Zoolang men de boven be sproken geluksfactor niet grootendeels weet uit te schakelen, is het niet meer dan billijk de mogelijkheid van de reddende draw te behouden, ook al zijn van de sinds 1876 in Engeland gespeelde 62 toetswedstrijden tegen de Australiërs er 27 onbeslist geëindigd. Intu&schen mag niet ontkend worden, dat Bradman persoonlijk zeer veel. zoo niet al les, tot het Australische succes heeft bijge dragen. Evenals bij de tour van 1934 in Enge land, heeft deze super-batsman weer bijna de 1000 runs in de vijf matches bereikt. Kwam hij destijds ver in de 900, thans heeft hij in 9 innings 810 runs bijeen geslagen, met een hoogste score van 270 en een gemiddelde van 90, een uitzonderlijk fraaie prestatie. Bij de Engelschen is Hammond met 468 runs de primus, een hoogste score van 231 not out geeft hem een average van 58.50. Het cricketspel is in Australië wel een tikje meer populair dan in ons land, getuige het feit, dat meer dan een millioen toeschouwers de vijf testmatches hebben bijgewoond, die tezamen ruim 90.000 pond sterling betaalden. Het in Holland zoo dikwijls gehoorde argu ment, dat cricket „zoo'n saai spel" is, mag derhalve wel ongegrond worden geacht. Alvorens de Australiërs in 1938 naar En geland komen, brengen eerst de Nieuw-Zee landers een bezoek aan het moederland. Vijftien spelers zullen dezen zomer aan den toss deelnemen, die besloten wordt met een wedstrijd te Amsterdam tegen het Neder- landsch elftal. Voorloopig zijn de namen van acht spelers bekend gemaakt; over de keuze van de overigen is men het nog niet eens. Page. de aanvoerder, was ook in 1927 van de partij, terwijl Vivian en Kerr in 1931 tegen de Engelschen uitkwamen. Er zullen drie test matches worden gespeeld, op Lord's, begin nende op 26 Juni, te Manchester op 24 Juli en op den Oval op 14 Augustus. Nieuw-Zee- land heeft nog nimmer van Engeland gewon nen, en daar de touristen in de laatste jaren niet meer tegen Australiëhebben gespeeld, als gevolg van oneenigheid tusschen de be treffende cricketbonden, beschikken zij waar sehijnlijk niet over voldoende routine om in toetswedstrijden de overwinning te kunnen behalen. Het Duitsche kunstrijder spaar Maxie Herber Ernst Baier heeft te Londen opnieuw den wereldtitel geiuonnen. Ziehier deze uitblinkers voor de verandering eens niet op de smalle ijzers. Voor de derde maal in successie zal de Nederlandsche Wandelsport Federatie op 15 en 16 Mei a.s. een wandelwedstrijd Brussel Rotterdam organisèeren. De afstand van 1'50 Kilometer wordt door de in groep marchee- rende deelnemers in ongeveer 27 uur afge legd. Het vorige jaar namen 25 Hollanders en 3 Franschën aan dezen tocht deel; be houdens 2 Fransch-e uit-vallérs kwamen al len min of meer monter aan het eindpunt. De candiüaten voor den komenden wedstrijd zijn reeds begonnen te trainen; zij. die daar bij de beste resultaten bereiken en medisch worden goedgekeurd, zullen in de ploeg wor den gekozen. Er zijn nog vele sportbeoefenaars, die voor de wandelsport den neus ophalen, omdat zij meenen, dat elk normaal mensch een tocht van b.v. 40 Kilometer gemakkelijk kan vol brengen. Niets is echter minder waar dan dat; zooals elke andere tak van sport vêr- eïscht ook het wandelen gestage en serieuze training, waarbij allengs de afstanden ver groot worden. Het deelnemen aan de Vier- daagsohe is dan ook slechts aan te raden aan hen, die reeds maanden van te voren geregeld hun wekelijksche trainingsmarsch met succes hebben volbracht. Negen spelers hebben elkaar te Amster dam het Nederlandsch biljartkampioenshhap over drie banden betwist en volgens de ver wachting is cle Rotterdammer Sengers we derom met de eer gaan strijken. Hij won 7 van de 8 partijen en verloor slechts van Sweering, die de ongekende prestatie leverde in één beurt elf caramboles te maken. Hier mede verbeterde Sweering het Nederlandsch record, dat sedert 1933 met 10 op naam van den Amsterdammer Buitekant stond. Sengers. die meermalen partijen van 40 punten met een gemiddelde van 1.heeft gespeeld, behaalde in bovengenoemden wed strijd een algemeen gemiddelde van 0.729. Hij zal ons land bij het wereldkampioen schap. dat op 1 April te Keulen aanvangt en waaraan ook de sterke Duitsche speler Tiedtke zal deelnemen, vertegenwoordigen. Zooals men zich zal herinneren, eindigde de onlangs, ter gelegenheid van het jubileum der B. C. „Sociëteit Vereeniging" gehouden wedstrijd tusschen deze twee matadoren in een 4039 overwinning van den Duitscher, nadat Sengers met 35 tegen 21 de leiding had gehad. Evenals vorige jaren organiseert cle Biljart club „Haarlem" in café Metz in do Bartel- jorisstraat ook ditmaal een tournooi om den Zilveren Fruitmand. Onze stadgenoot Kobus wist reeds eenige malen achtereen deze fraaie trofee te veroveren, waarbij hij vooral de laatste maal zeer sterk spel te zien gaf en enkele partijen cadre met. eên moyenne van 50.speelde. Dit keer zal hij zijn kans moe ten verdedigen tegen de volgende 7 deelne mers: Beekhof. Damman, Katoen, Van Leeu warden, Schmidt tallen Amsterdam), Lam mes (Zaandam) en G. Metz (Haarlem). Er zal worden gespeeld op klein biljart, cadre 35/2 in partijen van 300 caramboles, behalve voor Kobus. die 400 punten zal moe ten maken, om een overwinning te behalen. De wedstrijden vangen aan op Donderdag 4 Maart, terwijl het tournooi op Zondag 4 April beëindigd wordt. Regeeringszorgen behoeven het enthousiasme van den echten kegelaar nog niet te verdrijven. De Zioeedsche minister-president Per Albin Hansson is zulk een enthousiast. Hij opende dezer dagen op sportieve wijze een nieuwe kegélzddl te 'Stockholm. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Woensdag gespeelde leaguewedstrijden luidden Eerste af deeling: Brentford—Grimsby Town 23 i E verton—Léeöis 71 HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Hoofdklasse West. Dames: 2.45 AD.A.Carna. 10.15 G.V.A.Kracht en Vriendschap I.30 ZeeburgRapiclitas 12.30 Simson—D.O.S. Heer en: 10.45 AalsmeerNiloc 2.30 D.O.S.Simson 10.45 OlympiaTurno 2.LijndenZaandam Westelijke afdeeling: OainConcordia 2 A.V. ZaanlandHercules Hebe (dames) II.ConcordiaKracht en Vlugheid (dames) 9.30 ConcordiaKracht en Vlugheid (heei'en). Over de dames van Carna zal Zondag wel definitief het degradatie-vonnis geveld wor den door de Amsterdamsche Dames-Athle- tiekclub. De strijd tusschen G.VA. en Kracht en Vriendschap zal zeer spannend worden, daal de twee laagst geplaatsten degradatie-wed strijden moeten spelen. Wij geven Rapiditas tegen Zeeburg een goede kans op de twee punten. De strijd tusschen Simson en D.O.S. waar borgt eveneens een spannenden kamp. Een belangrijke heerenstrijd wordt onge twijfeld AalsmeerNiloc. Slaagt Niloc er in te winnen, dan kan zij zich practisch reeds kampioen noemen. Lijnden de beste kansen op het kampioen- zal winnen, zal met belangstelling den uitslag van dezen wedstrijd afwachten, want verliest Niloc of speelt het maar gelijk, dan heeft Lijden de beste kansen op het kampioen schap. Ook de heeren van D.O.S. en Simson ont moeten elkaar. Verder speelt het Aalsmeersche Olympia thuis tegen Tumo en zal wel een veer moe ten laten CONCORDIA—KRACHT EN VLUGHEID. De Concordia-elftallen benutten den vrijen Zondag met het 'spelen vain oefenwedstrijden tegen den Amsterdamschen Eerste-klasser Kracht en Vlugheid, aan de Van Oosten de Bruynstraat. STEDENWEDSTRIJDEN HAARLEM—DEN HAAG. Op één der a.s. Paaschdagen zullen zeer waarschijnlijk de stedenontmoetingen Haar lem—-Den Haag voor Dames- en Heeren teams te Haarlem plaats hebben. MOTORWIELRIJDEN. DE 24 UÜRS BURGERWACHT RIT. Onder de meer dan 250 inschiijvingen, die reeds binenenkwamen voor den 24 uurs oefenrit van de Amsterdamsche Burger wacht zijn ook tal van onderdeelen van Land macht eii van de Koninklijke Marine verte genwoordigd. Behalve de Marechaussee en Rijksveldwacht nemen ook de Politietroepen thans voor het eerst deel; uit tal van plaat sen kwamen inschrijvingen van gemeente politiepersoneel. Het Korps Motordienst te Haarlem komt aan den start met 27 deelnemers, onder wie de korpscommandant overste Van Loon; ver der het regiment Wielrijders met 10 man. het regiment Motor Artillerie met 7 man. enz. De inschrijving sluit Dinsdag 9 Maart aan het adres Singel 548 te Amsterdam C HOCKEY. DE TRAINING VAN HET NEDERLANDSCH ELFTAL. In verband met het komende internationale programma heeft het bestuur van den Ned. Hockeybond zooals men weet besloten weer een ploeg samen te stellen, die geregeld zal trainen en daartoe elke week te Amsterdam in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal bijeen komen. Woensdagavond is deze training begon nen. Omstreeks zes uur kwamen de uitgenoo- digde twintig spelers in het Stadion bijeen, waar onder leiding vair den heer Vriesinga op het veld de noodige oefeningen werden ver richt. Er waren verscheidene spelers bij. die nog nimmer aan deze conditieti-aining hadden deelgenomen. Het werd op dezen eersten avond dan ook wat kalmpjes aan gedaan, doch in den loop van de eerstvolgende weken zal er wel meer van de spelers gevergd worden. Aan spelen kwam met niet toe. omdat het omstreeks zes uur donker is en de lichtmasten in verband met de uitbreiding van het Stadion nog niet in gebruik kunnen worden genomen, Deze ploeg van ongeveer twintig man be staat meerendeels uit jonge, veelbelovende krachten; men verwacht in het algemeen dit seizoen wederom goede prestaties van het hockeyelftal. tiet Nederlandsch B-elftal treedt het eerst, dit seizoen in het strijdperk en wel tegen West-Duitschland op 4 April. Daarna volgen België-Nederland op 11 April en Neder landDuitschland op 25 April. CRICKET IN AUSTRALIë. DE VIJFDE TESTMATCH. Omitirent de vijfde testmaitch meldt men ons nog; Het mei-kwaardige was wel dat Woensdag morgen nog 4000 toeschouwers aanwezig waren, die getuige wilden zijn van de overwinning van de Australiërs en die tenslotte niet te vreden bleken te zijn. alvorens ook Allen met zijn team naar buiten kwam om een spon tane huldiging in ontvangst te nemen. Ongetwijfeld is het vei-loop der vijf ge speelde testmatches in alle opzichten succes vol geweest. De belangstelling was grooter dan ooit hetgeen wel blijkt uit de record recettes. die ruim 85000 pd.st. bedi'oegen. Juist 60 jaren geleden bowlde Charles Bannemnan te Melbourne den eersten bal in testcricket tusschen Australië en Engeland. Sindsdien won Australië 56, Engeland 54 testmatches. 29 eindigden onbeslist. In de thans geëindigde serie beteekende het winnen van den toss ook het winnen van de match. Het aanvankelijk zoo zwak geoor deelde Engelsche team kwam géheel anders uit den hoek dan verwacht werd; de voor spelling van den oud-testci'icketer. den Australiër Hendry, dat twee slowbowlei-s en negen batsmen voldoende waren voor Austra lië om elke match van Allen's team te win nen, kwam al evenmin uit als die van an deren. Engeland werd in de beslissende test- match verplettei-d doch het oogenschijnlijk zoo groote overwicht van Australië was er niet. Het teamwork en in het bijzonder het fielden der Engelschen werd in Australië ge roemd. Voor captain Allen was het al heel fnuikend dal hij het moest zijn die op den eersten dag van ae beslissende testmatch twee vangen miste. Waren de kansen gehou den, dan zouden de Australiërs zoo goed als zeker Dinsdag in de omstandigheden ver keerd hebben, waarin de Engelsche batsmen zich bevonden. Uit een en ander blijkt wel, j dat speciaal in testcricket kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben. PAARDENSPORT. JACHTRIT NABIJ NOORDWIJK. De Zuid-Hollanasche Jac'ntvereeniging houdt Zaterdag 6 Maart een jachtrit in de omstreken van Noordwij k en Noordwij ker- hout. Jagermeester C. J. Speelman, fieldmas- ter D. Modderman. De meet heeft plaats te half di-ie n.m. voor het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee. De jacht is voor belangstellenden op ver schillende punten zeer goed te zien. Een auto met ae vlag van de Zuid-Hol- landsche Jachtvereeniging zal het parcours van de jacht zooveel mogelijk volgen en ae verschillende punten van belang aanwij zen. GYMNASTIEK. UITVOERING RIJKSKWEEKSCHOOL. De leerlingen van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers (essen) en van de Rijksleerschool geven Zatei-dagavond 13 Maart in de Gemeen telijke Concertzaal hun jaarlijksche uitvoe- ring ten bate van de Vacantiekolonies en Weldadigheid naar Vercnogen. SCHAATSENRIJDEN. CECILIA COLLEDGE WERELDKAMPIOENE KUNSTRIJDEN. Uit Londen: De wereldkampioenschappen kunstrijden voor dames zijn Dinsdag geëin digd met het verwerken der vrije figuren. Overeenkomstig de verwachting is de Engel sche rijdster Cecilia Colledge er in geslaagd, beslag op den titel te leggen. Zij is hiermede de opvolgster van Sonja Henie. De einduitslag was: 1. Cecilia Colledge (Engeland) 2528.9 pnt.; 2. Megan Taylor (Engeland) 2488.1 pnt.; 3. Vivi-Anne Huiten (Zweden) 2406.1 pnt. HONKBAL. JAARVERGADERING „HAARLEM". De H.C. „Haarlem", die kortgeleden haar naam veranderd heeft in Sportclub Haai'- lem, houdt haar j aarvei-gadering op Vrijdag 5 Maart in het gebouw .De Nijverheid". Tevens zal de vergadering een beslissing- hebben te nemen in het geval: komt Haar lem II dit jaar ook in de eerste klasse uit? Naar we vernemen zijn de meeningen hier over nogal verdeeld. JUBILEUM NED. HONKBALBOND. De commissie, die belast is met de voor bereiding der jubileumviering heeft zich in verbinding gesteld met den Franschën Honk- balbond om gedaan te krijgen dat het Fi-an- sche negental zoo vroeg mogelijk een bezoek aan Holland brengt. Gedacht wordt aan 23 of 30 Mei. In verband daarmee is de door het bestuur van den N.H.B. te houden receptie vastgesteld op 22 of 29 Mei. Verder is de commissie voornemens op 17 en 18 April, zoowel in Haarlem als in Amster dam jubileumwedstrijden te organiseeren Hieraan zullen alle bij den N.H.B.' aangeslo ten vereenigingen kunnen deeliremen. Een andere commissie voortgekomen uit de leden en bestaande uit: mevr. N. Vrugt Smit en de heeren Dr. P. Doets, J. v. Heeswijk, J.-Rdg. I. Rijkeboer en J. Biomviiefc is bezig handteekeningen en geld in te zamelen om aan het bestuur op de receptie een bondsvlag en een album aan te bieden. DAMMEN. De match SpringerKeiler. Na zes pai'tijen is de stand nog steeds gelijk. De match tusschen Springer en Keiler mag zich in een groote belangstelling verheugen, ondanks het feit dat de eerste zes partijen alle in remise eindigden. Wanneer men de gespeelde partijen aandach tig naspeelt, komt men tot de conclusie, dat hier twee volkomen gelijkwaarige spelers el kander bekampen. Wij waren in de gelegenheid, enkele partijen van nabij te volgen, doch hebben ons niet kun nen losmaken van den indruk, dat Springer deze match vrij mat en lusteloos speelt. Schijnbaar vermijdt hij alle complicaties, die tot, onberekenbaar spel aanleiding zouden kunnen geven; een groot verschil dus met zijn spel gedurende den wedstrijd om het wereld kampioenschap 1928, waarin hij den wereldtitel won. Springer dient te beseffen dat hij met dit passief spel deze match niet zal kunnen win nen, waardoor Keiler zijn uitdagingsrechten op den wereldtitel zal behouden. De mogelijkheid bestaat en deze achten wij bijzonder groot dal Springer zijn krach ten spaart voor de tweede helft van deze match, omdat dan het uithoudingsvermogen een groote rol zal spelen. Is dit inderdaad het geval, dan kunnen de nog resteerende vier partijen een vinnigen strijd te zien geven. Toch meenen wij dat Springer's kans op de overwinning niet bijzonder groot is en dat hij sinds 1928 veel van zijn spelkracht heeft inge boet. Ongetwijfeld een gevolg van te weinig training, want sindt het behalen van den we reldtitel heeft Springer bijna niet meer aan belangrijke tournooien deelgenomen. En dit begint zich nu te wreken. Toch zal na afloop van deze match, wanneer de andere meesters gelegenheid zullen hebben gevonden de gespeelde partijen rustig te ana- lyseeren, nog veel belangrijks voor den dag komen. Reeds nu ontvingen wij b.v. uit Parijs een interessante analyse van den Franschën kam pioen Fabre, waarin deze in de tweede party de winst voor Springer aantoonde en zelfs niet eens zoo diep. Wij hadden voorts nog gelegenheid geduren de deze match verscheidene meesters over de gespeelde partijen te raadplegen. Zij waren het er vrijwel allen over eens. dat onze natio nale kampioen Keiler momenteel in topvorm is en zeker als onze sterkste speler be- Springer's spel is over het algemeen tegen- schouwd mag worden, gevallen. In byna geen enkele partij vinden wij Sprin ger's bi-avour en durf van 1928 terug; het is alsof een zekere angst voor verlies hem terug houdt partijen van grootschen opbouw te spe len. Laten wij hopen dat de nog resteerende vier partijen ons eens wat anders zullen brengen dan al die klassieke varianten, die wij nu wel kunnen droomen. Dan liever een partij waarin de factor „strijd" den boventoon viert. Mogelijk dat Springer nog de bakens zal ver zeilen nu het einde van deze match In 't zicht begint te komen en de liefhebbers van brillan- te partijen nog een vleugjp van den grooten Springer van 1928 te zien zullen krijgenl VOETBAL. SCHOOLWEDSTR1JDEN TE YFLSEN. Dank zij de medewerking van het 'oestuuf van Stormvogels zullen ook dit jaar de schoolvoetbalwedstrijden weer op de terrei nen dezer vereeniging plaats hebben. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal ook dit jaar de belangstelling weer groot zijn. Dit betreft, natuurlijk in hoofdzaak de E- afdeeling, (bestemd voor leeidingen der hoog ste klassen van de lagere scholen), daar vcor de D-afdeelmg (bestemd voor leerlingen van centrale 7de leex-jaren en de lagere klassen, van U.L.O.-scholen. H.B.S., Lycea, Gymna sia en Nijverheidsscholen) niet veel inlich tingen van onderwijs uit onze gemeente en Beverwijk in aanmerking komen. Doch voor de E-afdeeling schi;even reeds enkele scholen met twee elftallen in. Het belooft dus weer gezellig druk te worden op het Stormvogels-tei'rein. De inschrijvingsformulieren zijn reeds eenige dagen geleden verzonden. Mochten er scholen zijn, welke er geen hebben ontvan gen. dan wende men zich tot den secretaris der schoolvoetbalwedstrijden te Velsen. Ha- gelingenweg 191 te Santpoort. IJSHOCKEY. POLEN WINT VAN DE BLAUWE ZES. Dinsdagavond is op de Kunstijsbaan te Am sterdam een ijshockeywedstrijd gespeeld tus schen de Blauwe Zes en de Poolsche Nationale ploeg, welke in een volkomen verdiende 40 (20, 20, 00) overwinning voor de Polen is geëindigd. POLEN WINT WEER VAN DE BLAUWE ZES. Nu met 70. Het was weer vol op de Kunstijsbaan te Amsterdam, toen Woensdagavond de Blauwe Zes den revanche-wedstrijd tegen de natio nale Poolsche ploeg speelde. Het was tevens de laatste ijshockeywedstrijd van het sei zoen Het is geen revanche voor de 40 neder laag van de Blauwe Zes geworden. Integen deel, de Polen legden er Woensdagavond nog een schepje op. Met 70 (10, 30, 30) hebben onze landgenooten het onderspit moeten delven. WANDELSPORT. POLITIEMARSCH Voor Zaterdag 3 April heeft de Bloemendaal- sche politiesportclub een 30 K.M. wandel- marsch uitgeschreven, waaraan kan worden deelgenomen door de politiecorpsen, burger wacht- en militaire groepen, benevens burger- vereenigingen. Tevens kan men ook indivi dueel deelnemen. De gelegenheid is openge steld zoowel voor dames als heeren. De start heeft plaats bij hotel „Roozendaal" te Over veen, des namiddags half drie. Vandaar gaat het via Brouwerskolkje langs Zeeweg naar Zandvoort en Aerdenhout, Aerdenhoutskopje weer terug naar Overveen naar hotel „Roo zendaal", waar gerust wordt. Na de rust gaat het door het Bloemendaalsche park over het Kopje van Bloemendaal, Bergweg, langs "Ie Ruïne van Brederode en ten slotte weer over- Bloemendaal naar Overveen terug. SCHAKEN. H. S. G. IV—Z. S. C. III Dinsdagavond speelde het derde tiental van de Zandvoortsche Schaakclub een com petitiewedstrijd tegen het vierde tiental van het Haax-lemsch Schaak Genootschap. Hoe wel één partij onbeslist is gebleven, hebben de Haarlemmers reeds een flinke overwinning behaald. De uitslag luidt: H. S. G. 4: Z. s. C. 3: C. A. LukaartE. van Orden 10 M. van WaardJ. Boogaard 10 C. NieuwendijkH. Versteege 10 J. Scheffei—A. Hollenberg 1—0 Mej. M. W. BanninkA. Paap VzVz E. HundepoolG. Hollenberg 0—1 W. VosmanG. Kop 10 H. W. van DortS. S. Crok afgebr. W. G. MulderF. J. W. Terwee 0—1 K. MokJ. Hennis 10 Voorloopig 6V22 >,2 BILJARTEN. HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE GRONINGEN. Heb staat w*ds vast, dat aan de partijen om het wereldkampioenschap, die in Maart te Groningen zullen worden gespeeld, zal worden deelgenomen door onzen nationalen kam pioen Dommei-ing en door de beide Belgen Gabriels -_n Moons. Momenteel is Gabriels wereldkampioenbo vendien heeft deze alle wereld-records op zijn naam. zoowel ten aanzien van het Individueele als wat betreft het doorsnee gemiddelde: ixr 1933 heeft hij met 269 het wereldrecord serie gevestigd, dat nog niet is verbeterd. Moons is vijfvoudig wereldkampioen en Dommering heeft den titel eenmaal in zijn be zit gehad. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Het bestuur der afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Vei-eeax. van Huisvrouwen heeft voor Maart het volgende programma opge maakt. Maandag 15 Maart in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw; lezing van dr. P. H. Rittèr, uit Utrecht over „Boeken op komst'. Maadnag 22 Maart in de zaal van „Zang en Vriendschap"ledenvergadering. Donderdag 1 April: wordt, als gemeld, de Voorjaarsbeurs geopend. De Amsterdamsche Tooneclvereeniging zal op 30 April in den Stadsschouwburg voor de leden der afd. Haarlem „Macbeth" opvoeren. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 5,15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 6.26 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddienst te 7,45 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Zondag 's avonds te 7 uur. Andere avonden te 7.15 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, als mede Talmoed To rah worden verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11