^WEERBERICHT Bouw van het prinselijk jacht vordert. Nijmegenaar weer vrij. IDÖNDERD A 'G '4 M A A" K T1937 BT A" A T? r E Ars D A 'G ES CAD r 2 De keuring der autolichten. Op den derden avond 6 van de 154 wagens goedgekeurd. Woensdagavond werd er in het voormalig Veilingsgebouw aan den Kleinen Houtweg voor het laatst aan automobilisten gelegen heid gegeven, hun autolichten door deskun digen te laten controleeren. Er kwamen er niet minder dan 154; van dez-e wagens konden er slechts zes geheel goedgekeurd worden. De Vereeniging Veilig Verkeer, die tot deze keuring het initiatief had genomen, heeft er veel succes mee gehad. Gedurende deze avon den werden 370 auto's gecontroleerd, waarvan er slechts zeventien geheel goedgekeurd kon den worden. Aan de automobilisten, wier lichten niet in orde werden bevonden, wordt nu de raad ge geven, de geconstateerde gebreken in een garage te laten verhelpen. HET NIEUWE MATERIAAL VAN DE REINIGING. Ter voorkoming van misverstand deelen wij, in verband met het onderschrift bij de foto over de nieuwe vuilnisemmers van de Haar- lemsche Reiniging in ons vorig nummer, mede dat de automobielen die bij dit nieuwe systeem van vuilnis ophalen gebruikt zullen worden, Nederlandsch fabrikaat zijn. De wagens wor den in Weesp gemaakt, maar de fabricage heeft eenig oponthoud omdat de fabrikant moet wachten op verschillende materialen die uit het buitenland moeten komen. Amsterdam za.g een hollende olifant. Haarlem slechts een hollend paard. In Amsterdam heeft Woensdag een op hol geslagen olifant opschudding gebracht; Haar lem moest het dienzelfden dag met een hol lend paard doen. De afstand tusschen de hoofdstad des rijks en de hoofdstad der pro vincie bleef dus ook in deze geëerbiedigd! Natuurlijk was er ook verschil in den aard van de opschudding die beide dieren teweeg brachten. Toch heeft Woensdagmiddag het paard, dat voor een groentewagen gespannen was, maar op het Verwulft geen zin meer had naar de teugels in de hand van zijn baas te luisteren en daarom in vrijheid verschillende straten doorholde, eenige sensatie verwekt. Vroeger, toen nog de paarden in het stads beeld iets gewoons waren, sloeg er bijna el- ken dag zoom viervoeter op hol, doch nu weinig bruintjes den strijd tegen den motor hebben volgehouden, is een paard al bijna iets zeldzaams geworden. Een op hol geslagen paard is dus zeker iets buitengewoons! Blijkbaar had de eerste mooie lentedag een even lustige uitwerking op den Jumbo te Am sterdam als op den bles te Haarlem. Behoef te om ongeboden vrijheid te genieten. Maar daarop is ons stadsverkeer niet berekend. Een hollend paard is immers bijna zoo gevaarlijk als een auto zonder remmen, temeer als ach ter het holland paard nog een wagen zonder koetsier bengelt. Van het Verwulft rende het paard, zonder naar de .verkeerslichten te kijken, de Ged. Oude Gracht op, zwenkte heel goed de smalle Frankestraat in, liep door de Anegang naar de Groote Houtstraat, om vervolgens via de Groote Markt en de Riviervischmarkt naar de Lange Begijnestraat te draven. Lustig ketste het paard met zijn hoeven op het asphalt. Verschrikt stoven de vele wande laars in de Houtstraat en op de Markt uit een en zochten een veilig plaatsje op het trottoir om den vrijheidsheld te laten passee- ren, Al was het bles in den kop geslagen, toch had hij nog eenig besef van de Haarlemsche verkeersregelen, zoodat hij netjes met den ver keersstroom meeliep. Alleen in de Anegang was hij even de kluts kwijt, daar ging hij te gen het verkeer in. Ooggetuigen, die later met heftige gebaren het gebeurde stonden te be schrijven, verzekerden dat het dier gevaarlijk schuin in den bocht hing toen het van de Houtstraat de Markt opzwenkte. In de Lange Begijnestraat kwam er een ein de aan de vrijheid, daar viel het paard en toen konden omstanders het gemakkelijk grij pen. De val had bles zoo gekalmeerd, dat de lust naar vrijheid hem meteen verlaten had. Rustig liet hij zich wegleiden. Eenige wondjes aan zijn pooten herinneren hem nog wat pijn lijk aan zijn groote avontuur. Het politierapport vermeldt nog, dat de be stuurder van den wagen gesprongen is, nadat het paard niet meer naar de leidsels luisterde. Hij werd daarbij aan de linkerhand verwond, welk wondje door een lid van den Ongeval- lendienst werd verbonden. In de Anegang is het hollande paard tegen een stilstaande auto gebotst, daarbij sneuvel de een koplamp van de auto. Moscou zonder masker door G. Oversteegen, voorm. Comm. Gémeen- teraadslid. Prijs 60 CENT in den boekhandel, desgew. franco toez. na ontv. van bedrag per postw. of giro: 128159 door de N.V. Uitg. Mij. NAUTA ZOON te Velsen. P.S. Bij afname van 5 stuks ineens, belang rijke korting vraagt inl. (Adv. Inqez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 4 MAART Gem. Concertgebouw: Christelijke Orato rium Vereeniging. „Matthaus Passion". 7.40 uur. Stadsschouwburg: Amsterdamsche Too- neelvereeniging. „Een vrouw in haar bloei". 8.15 uur. Sociëteit Vereeniging: Psychometrische seance Ned. Ver. van Spiritisten Harmonia. 8.15 uur. Palace* Filmac: 11—5 uur; Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Verboden lading". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Fraulein Lilli". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Transatlantic", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Verdachte, sta op!" 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve s Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Raad 7 uur nam. VRIJDAG 5 MAART Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. PHILIPS RADIO 90 •114 STOFZUIGERS^ j -II- SIKAR RIJWIELEN 50» KINDERWAGENS j HAARLEM SITTERS Yd KAR Schoterweg 1 1 Telefoon 16659 (Adv. Inqez. Med.) De gronden aan de Houtvaart en Brouwersvaart. Overdracht aan de gemeente. De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen „de Brouwersvaart", heeft zich bereid verklaard, om aan de ge meente kosteloos en om niet in eigendom over te dragen, met bestemming voor den openbaren dienst, de perceelen grond en wa ter, gelegen ten zuiden van de Brouwersvaart en ten westen van de Houtvaart, kad. bekend gemeente Haarlem II sectie T nos. 1000 ged., 1001, 563, 564 en 560 ged., totaal groot pl.m. 11.412 M2. Tegen aanvaarding onder verschillende voorwaarden bestaat bij B. en W. geen be zwaar. De over te dragen gronden moeten vooraf met zuiver zand worden, opgehoogd. De slooten moeten vóór de demping van bagger, slik en andere verontreinigingen wor den ontdaan; Op de tot plantsoen bestemde gedeelten moet het zand worden afgedekt met een laag zuivere teelaarde van minstens 30 c.M. dikte Vóór de overdracht moet als bijdrage in de kosten van openbare werken worden gestort een bedrag ad f 50.25Q GYMNASIUM. B. en W. stellen aan den raad voor te be noemen aan het Gymnasium tot tijdeiijk leeraar(es) in de oude talen; a. voor het tijd vak 16 November 1936 tot en met 23 Decem ber d.a.v.: Mej H. Borghstijn, te Haarlem; b. voor het tijdvak 7 tot en met 23 December 1936: den heer J. Smits, te Haarlem; c. voor het tijdvak 11 Januari 1937 tot een door Bur gemeester en Wethouders te bepalen datum: den heer H. J. Geerlings, te Heemstede. JUBILEUM H. P. J. BUSé. Heden was de heer H. P. J. Busé 25 jaar werkzaam op de af deeling Verfwrijverij van de Firma Joh. Enschedé en Zonen, Grafische In richting N.V. De jubilaris werd vanmorgen door een deputaties uit zijn collega's van zijn woning gehaald en door het personeel ont vangen. De heer F. Uittenbosch complimen teerde hem en bood hem namens het perso neel een barometer en bloemen aan. Geluk- wenschen werden ook aangeboden door ir. De Weerd en van de afdeeling Boekdrukkerij mocht de heer Busé eveneens bloemen in ont vangst nemen. Vervolgens werd hij op het directiekantoor ontvangen, waar hij gecom plimenteerd werd door mr. H. J. D. D. En schedé, die hem het gebruikelijke geschenk onder enveloppe overhandigde. De jubilaris mocht het verdere gedeelte van den dag in huiselijken kring doorbrengen. Veldwachter wegens heling gearresteerd. Dochter stal geld, waarmede vader zijn schulden afbetaalde. LAGE ZWALUWE, 4 Maart. Na eerst thans bekend wordt, is de vori ge week de 49-jarige P. K„ gemeen te-veldwachter alhier, in arrest ge steld als verdacht van heling bij een door zijn dochter gepleegden dief stal. Over deze arrestatie vernemen wij het volgende: Op 22 Januari j.l. werd bij den 75-jari gen heer Polak in de Nieuwstraat een dief stal gepleegd, waarbij een geldsom van bijna achthonderd gulden werd ontvreemd. Onder degenen, die van dezen diegstal verdacht werden, was ook de 21-jarige dochter van den veldwachter, die dikwijls ten huize van den heer Polak kwam. Na een kort verhoor bekende het meisje den diefstal gepleegd te hebben, zoodat zij ter beschikking van de justitie werd ge steld. Bij het verdere onderzoek, dat geleid werd door de marechaussee van de brigade Moer dijk, is komen vast te staan, dat de veldwach ter K. het geld gebruikt had voor het af doen van schulden. Daarbij bleek voorts, dat K. bij de Nutsspaarbank te Breda en bij een Spaarbank in Den Haag gelden had opgeno men tegen borgstellingen. Deze borgstellingen echter waren valsch. De veldwachter heeft onmiddellijk een vol ledige bekentenis afgelegd en is daarna in arrest gesteld. De man stond bij zijn su perieuren als een goed en betrouwbaar poli tieman aangeschreven. Zijn gezin schijnt echter veel gekost te hebben en daardoor is K. geleidelijk in schulden geraakt. Hij is va der van elf kinderen, waarvan nog negen thuis zijn. Mr J. in 't Veld wi n j'.Mioemlng tot burg meester van Zaandam binnenkort, te verwachten is. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidoostelijken tot Noord oostelijken wind. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 777.6 m.M. te Helsingfors. Laagste 739.2 m.M. te Biarritz De hooge drukking in het Noorden hield stand. Zij breidde zich nog iets naar het Zuid westen uit. Ook op IJsland is de luchtdruk nog iets gestegen. De depressiekern, welke gisteren nog over Schotland lag, vulde op. Een nieuwe kern verscheen gistermiddag in het Zuidwes ten op den Oceaan en verplaatste zich Oost waarts. Het centrum lag hedenmorgen over de Golf van Biscaye. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien in het geheele waarnemingsgebied tus schen dit centrum van de depressie en de kern van den hoogen druk in Finland, Zuidoostelijke tot Oostelijke winden, welke in Oost-Europa en om het Zuidelijk deel van de Oostzee krach tig tot stormachtig zijn, overigens zijn zij zwak tot matig. In het Noorden van Scandinavië is de wind Zuidwest met betrokken lucht en sneeuw. Ook in Denemarken, Noord- en Midden-Duitsch- land sneeuwt het nog. In de omgeving van het centrum der depres sie is de lucht eveneens betrokken met regen, in het tusschen gelegen gebied, de Britsche eilanden onze omgeving en Zuid-West- Duitschland, is de lucht helder tot licht be wolkt. De vorst trok zich uit Frankrijk grooten- deels terug, in het Zuidoosten van het waarne mingsgebied en in de randstaten nam de vorst echter toe, overigens veranderde er weinig in de temperatuurverdeeling. De bergstations in het Duitsehe middelgebergte zijn in wolken ge huld, de Alpenstations boven vijftienhonderd meter melden mooi, helder weer met tempera turen van omstreeeks tien graden onder het vriespunt. In onze omgeving mag verwacht worden, dat de Oostelijke wind zal aanhouden, met tempe raturen des nachts enkele graden onder nul en overdag stijgende tot acht of tien graden. BAROMETERSTAND Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 754 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 7.51 uur; n.m. 20.17 uur. Strand berijdbaar van 13.0018.15 uur. STOOKT steeds „SEVEN SISTERS" WALES vanaf 1.95 per H.L. „DE SP AARNEST AD" FR. VARKENSMARKT 6—10, Telef. 14164 (Adv. Inqez. Med.) De vacantiebon in het bouwbedrijf. Algemeene controle op Dinsdag 9 Maart. In het najaar van 1936 maakten wij reeds melding van de invoering van een scherpe controle op de verstrekking der vacantiebon- nen in het bouwbedrijf, in verband waar mede toen alle werknemers in dat bedrijf, zich met ingang van 2 November 1936 moes ten voorzien van een zoogenaamd vacantie- bonnenboekje. Naar wij vernemen, zal nu Dinsdag 9 Maart a.s. van des namiddags half vijf tot zeven uur, in het Gebouw „Het Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 20 te Haarlem, een algemeene controle op deze boekjes worden gehouden. Alle arbeiders in het bouwvak, zoowel ge organiseerde, als niet-georganiseerde, moeten aldaar dan hun vacantiebomieiiboekje ter afstempeling aanbieden. Doen zij dat niet, dan ontstaan daaruit voor hen groote moeilijkheden bij het verkrij gen van werk en loopen zij zelfs kans even tueel ontijdig ontslagen te worden. Daarenboven worden met de a.s. feest- en vacantiedagen geen bonnen ingewisseld, die niet in de afgestempelde bonnenboekjes zijn opgeplakt. Dr. Hirschfeld voorzitter der Haagsche conferentie. Besprekingen voortgezet. 's-GRAVENHAGE, 4 Maart. Gisterenmid dag werden de besprekingen tusschen de des kundigen van de Oslo-staten in het ministerie van handel, nijverheid en scheepvaart voort gezet. In deze bijeenkomst werd de leider van de Nederlandsche delegatie, dr. H. M. Hirschfeld, als voorzitter gekozen. Verder werd besloten tot instelling van een bureau, waarin iedere delegatie een lid zou aanwijzen. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van de taak, waarvoor de deskundigen zich geplaatst zagen en stelde een aantal punten aan de orde, welke onder de oogen gezien en bestudeerd moeten worden, voordat tot het formuleeren van bepaalde gedragslijnen kan worden overgegaan. De besprekingen zijn heden voortgezet. REKENING DER COMMISSIE VOOR SCHOOLKLEEDING. Voor de Commissie voor schoolkleeding al hier is bij B. en W. ingekomen de rekening over 1936. van de door haar aan schoolkinderen uitgereikte kousen, klompen en schoenen, als mede een verslag harer verrichtingen. (Aan genoemde Commissie werd een subsidie uit de gemeentekas verleend van f 19.000) B. en W. stellen voor, vorengemelde rekening goed te keuren tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 21.077,37 en een nader subsidie over 1936 toe te kennen van f 2.077,37. Het schip zal ,,Piet Heinheeten. Talrijke schenkingen. De bouw van het motorjacht, dat als on derdeel van het nationaal huwelijksgeschenk aan H. K. H. prinses Juliana en aan Z.K.H. prins Bernhard zal worden aangeboden, vor dert goed. Daarmede is de verwezenlijking van het plan in een tweede stadium gekomen. Het eerste stadium was het opzetten van een ont werp, uitwerken van gedachten, uitvoeren van berekeningen enz., hetgeen een veelomvatten- den arbeid vormde, die uitgevoerd werd en on der leiding stond van de technische com missie voor dit doel benoemd door het alge meen comité tot aanbieding van een nationaal huweli j ksgeschenk. Deze commissie wordt bijgestaan door den scheepsarchitect, den heer H. W. de Voogt en ten aanzien van het interieur door den architect den heer S. van Ravestein. Bij dit schip was niet alleen de vraag be langrijk hoe men het een behoorlijke snelheid moet geven, maar ook hoe men het zeer lang zaam moet kunnen laten varen. Het laatste is een probleem, dat de vaart op onze binnen wateren stelt, die vaak smal zijn en ondiep en waar snelheidsbeperkingen gelden. De op lossing is verkregen. Het zal mogelijk worden uiterst langzaam met het jacht te varen, ter wijl de maximumsnelheid ongeveer 23 K.M. zal bedragen. De beide Diesel motoren, die het schip zullen voort stuwen, zijn in aanbouw te Hengelo bij Stork. Niet alleen zullen zij vol doen aan den eisch van goed func- tioneeren bij laag. zoowel als bij hoog toerental, maar ook zullen zij ge- ruischloos zijn en zullen trillingen uitblijven. Toen de lijnenteekening goedgekeurd was, is een model van het ontwerp vervaardigd in het Nederlandsch scheepsbouwkundig proef station te Wageningen, waar het onderwor pen werd aan een nauwkeurig onderzoek. Er is bepaald welken vorm en welke grootte de twee schroeven zullen moeten verkrijgen, de snelheid bij het ontworpen motortype is ge controleerd en tevens is de golfvorming op diep en ondiep water onderzocht. Tenslotte is de bouw opgedragen aan de Amsterdamsche scheepswerf van den heerG. de Vries Lentsch Jr., te Amsterdam, die meestal voor buitenlandsche rekening een groote serie van motorjachten van ongeveer hetzelfde type gebouwd heeft De heer De Vries Lentsch heeft het werk ter hand genomen en hij en zijn staf van ge oefende arbeiders kwijten zich met toewij ding en ijver van hun taak. Allereerst is op een houten gladden vloer de lijnenteekening van het schip op natuurlijke grootte overge bracht, een enor me tee kening, wanneer men bedenkt dat het jacht 31 meter lang, 5.50 meter breed en 1.54 meter diep zal worden Thans kan men reeds op de werf aanschou wen den voltooiden voor- en achtersteven van het jacht, de dekbalken, die reeds ge bogen zijn en alle spanten, waarin de gaten reeds zijn geponst voor de klinknagels die de huid op de spanten zullen bevestigen. De platen, die den bodem van het schip zullen vormen, zijn in den toekomstigen vorm gezet en eveneens reeds van de gaten voor de klink nagels voorzien. De waterdichte schotten zijn in bewerking, onderdeelen van het roer liggen gereed en de dekbeplating wordt gereed gemaakt, alsof morgen reeds het houten dek erop bevestigd zou moeten worden. Over ruim twee weken zal de kiel worden gelegd. Dan worden span ten en waterdichte dwarsschotten opgesteld. De huidplaten zullen worden aangebracht en blijken zal. dat alles past als een soort bouw doos. de klinknagels zullen het van rechts en links aangevoerde materiaal aaneen voegen en in korten tijd kan men het jacht zien wor den. de staalconstructie althans. Maar met het aanbrengen der motoren, het monteeren van alle machinerieën, het aan brengen der betimmeringen, der vele leidin gen voor het electrisch licht, voor het water en honderden details meer zullen nog verschei dene maanden verstrijken. De naam van het schip zal ingevolge den wensch van de prinses en den prins worden „Piet Hein". Reeds thans geniet het schip in den lande populariteit zooals degeen, naar wien het werd genoemd. Talloos zijn de schenkingen, zoowel van par ticuliere zijde, als van fabrikanten, die ten behoeve van het schip of in ventaris worden gegeven. Wij noemen de schroeven, al het verfmateriaal, het electrisch net en de dynamo, de reddingsmiddelen, vlaggen, radio-installatie ^.n telefo- nie-zender, de motorbijboot.-- en de roeisloep, het zilverwerk, servies, lin nengoed, de keukeninrichting en tal looze voorwerpen meer. Het is duidelijk, dat de technische com missie in deze de eischen stelt, aan welke die voorwerpen hebben te voldoen en dat eenheid gebracht wordt in het uiterlijk van onderdeelen der inventaris. In den loop van den zomer zal het jacht gereed zijn en zal het zijn reizen door de Nederlandsche wa terwegen, zoowel de Zuiderzee, de rivie ren en haar breede mondingen, als de schil derachtige binnenwateren en kanalen van alle provinciën met uitzondering van alleen" Drente kunnen aanvangen. Nederland zal het met vreugde begroe ten. De watersportwereld maakt zich reeds op het een grootsche ontvangst te bereiden. De Luchtbescherming Haarlem. te Comité in actie. Een comité is gevormd, met den burge meester als eere-voorzitter en waarin alle richtingen vertegenwoordigd zijn, om te Haarlem een afdeeling van de Ned. Vereeni ging voor Luchtbescherming te stichten. Op Vrijdagavond 19 Maart zal vanwege dit comité een openbare vergadering gehouden worden, waarin als sprekers zullen optreden de heeren E. H. Tenckinck, Hoofd der Luchtbescherming tp Haarlem, Commissaris van Politie en mr. P. L, de Gaay Fortman, vice-voorzitter der Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming, burgemeester van Dordrecht. Nog geen licht in Haagsche moordzaak. De arrestant L. nog vastgehouden. Naar wij vernemen is de geaaTestee>rde Nij megenaar, M. van B., die in het bureau War moesstraat werd vastgehouden, in verband met de verdenking, dat hij betrokken zou zijn bij de Haagsche moordzaak, Woensdagmiddag op vrije voeten gesiteld. De commissaris van politie in den Haag, de heer Hol, heeft den man Woensdag verhoord. Daarbij heeft de verd. een alibi kunnen opge ven, voor den nacht van Vrijdag op Zaterdag, dat door getuigen volkomen is bevestigd. Men zag daarna geen reden om den man nog langer vast te houden, zoodat ook deze arrestaties geen licht heeft geworpen op den zoo geheimzinnigen moord, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op dien autohande laar Hes te Den Haag is gepleegd. De Haagsche arrestant L. is Woensdagmid dag langdurig verhoord door den rechtercom missaris en vervolgens in het Huis van Bewa ring ingesloten. De justitie heeft geen enkele mededeeling willen doen wat men verder voornemens is met den nog steeds hardnekkig ontkennenden ver dachte. In welingelichte kringen wordt vermoed, dat L. nog voor een termijn van zes dagen zal worden ingesloten, waarna de Haagsche recht bank zal hebben te beslissen, of hij nog verder in verzekerde bewaring moet blijven. R.-K. Middenstands- vereeniging. Jaarvergadering. De R.K. Middenstandsvereeniging te Haar lem hield Woensdagavond in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt haar jaar vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Th. S. J. Hooy. Deze sprak een woord van welkom, waarna hij een jaaroverzicht gaf, waarbij hij reden meende te hebben, optimis tische beschouwingen over een betere toekomst te mogen houden. De jaarverslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Er bleek uit, dat er nu 584 leden en 19 afdeelingen zijn. De heer Herm. J. Nelissen bracht verslag uit van de laatst gehouden Centrale Raadsverga dering. De heeren Th. S. J. Hooy en H. Th. Fibbe werden als bestuursleden herkozen. Besprekingen hadden plaats over de viering van het 30-jarig bestaan der Dioc. Haarlemsche Hanze. Besloten werd. dat dit eind Mei of begin Juni te Haarlem gevierd zal worden. HOLLAND—AMERIKA. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 3 te Liverpool, Lochmonar, Vancouver n. Rott. 2 te Balbao. Dinteldijk, 28 v. Vancouver n. Rott. Burgerdijk, 28 v. Rott. te Houston. Maasdam, 1 v. Rott.te Baltimore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 21 te Port Natal ,vertr. 5. Jagersfontein, 1 v. Rott. te Beïra, vertr. 4. Springfontein (uitr.) 2 v. Port Sudan. Boschfontein (thuisr.) p. 3 Beachy Head. Bloemfontein (uitr.) pass. 2 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) 2 van Saltpond. London Exchange, 3 v. Rott. te Hamburg, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aludra (uitr.) 2 te Mormugao. Meliskerk (thuisr.) 3 van Sydney. Almkerk (uitr.) 1 van Djibouti. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 2 van Singapore. Zuiderkerk, 3 (n.m-.) v. Hamburg n. Rott. Gaasterkerk (thuisr.) 28 van Yokohama KON. NED. STOOMBOOT MIJ;- Barneveld, Amst. n. Chili 2 te Curasao. Deucalion, 2 van Salonika n. Stamboul. Hebe, 2 van Kopenhagen n. Stettin. Oberon, 2 van Oran n. Malta. Poseidon, Valencia n. Rott. p. 2 Ouessant. Telamon, 2 van Candia naar Malta. Trajanus, 2 van Curasao n. Ciudad Trujillo. Venus, 2 van Susak naar Bari. Mars, 2 van Hamburg te Amsterdam. Calypso, Rott. n. Lissabon 2 (12.29 v.m.) 85 mijl Z.O. van Land's End. Bodegraven, 28 van Corral n. Penco. Perseus, 3 v. Aarhuus ni Gdynia. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amst. 3 (5 n.m.) van Havre, 4 (4.50 n.m. te Amst. verw. Rhea, 3 van Genua n. Savona. Pluto, 3 van Aarhuus n. Gothenburg. Triton, 3 van Burriana n. Valencia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 5 (2 v.m.) te IJmuiden verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 4 (7 v.m.) v. Buenos-Ayres te Rott. Alchiba (thuisr.) 1 v. Montevideo. Alphacca, 2 v. Rott. te B.-Ayres. Aldabi (uitr.) 2 van Si. Vincent. Alcyone, 3 van Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 2 v. Marseille. Kota Radja (thuisr.) 3 ^'an Aden. Baloeran, 3 v. Rott. n. atavia. Kota Pinang (uitr.) 3 van Djeddah. Sibajak, 3 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Kimberley, Japan n. Rott. 2 van Singapore. Melampus, Batavia n. Amst. 3 te Suez. Benmohr, Japan n.- Rott. 2 v. Kohsichang. Meriones, Rott. n. Japan 1 v. Port Sudan. Polydorus. Batavia n. Londen 3 v. Amst. Cyclops, Rott. n. Japan 2 v. Hongkong. Agamemnon, Japan n. Rott. 3 v. Singapore. Menestheus, Japan n. Rott. p. 3 Dungenss. Aeneas, Japan n. Rott. 2 v. Aden. Glenshiel, Daïren n. Rott. vertrekt 6 v. Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 3 van Colombo. Poelau Tello (thuisr.) 3 te Marseille. Biutang (uitr.) 3 van Suez. Johan van Oldenbarrjevelt. (uitr.) 2 van Algiers. J. P. Coen (thuisr.) 2 van Gibraltar. I

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2