Nederland-Zwitserland De Zwitsers met een 2—1 nederlaag naar de bergen teruggestuurd. M 'A A N D A G 8 MAART 1937 HA ART EM'S D A G B E 'A D VOETBAL. Matige wedstrijd met sneeuw en snerpende koude. Bakhuys toch van de partij! Het is vijf minuten over half drie, als het sein voor den aftrap wordt gegeven. Van Heel heeft den toss gewonnen. De elftallen stellen zich als volgt op: Nederland* Halle, Van den Hoven, Caldenhove, Paauwe, Anderiesen. Van Heel Wels. Bakhuys, Van Spaendonck. Vrauwdeunt, Van Nellen Zwitserland G. Aebi, Abegglen. Frigerio. Karcher, Bickei. P. Aebi. Vernati. Guinchard, Gobet, Lehmann, Bizzozero. Na den aftrap door Frigerio blijft de bal eenigen tijd in het middenveld; hij ver dwijnt meermalen over de zijlijnen. Dan ko men de Zwitsers tot hun eersten aanval, maar veel bet.eekenis heeft dit niet; Karcher moet den bal over de achterlijn bij het Ne- derlandsche doel laten gaan. Opnieuw trekken de Zwitsers naar voren; Halle kan een voorzet onderscheppen. Onze tegenstanders dringen wat op; wij wachten op den eersten Nederlandschen aanval. De Zwitsersche rechtsbuiten Bickei krijgt het leer in buitenspelpositiehij schiet: Halle stopt het schot op hetzelfde oogenblik, dat de scheidsrechter voor bui tenspel fluit Wat later schiet dezelfde Zwit ser na een voorzet van Aebi over het doel. Bakhuys Intusschen heeft Bakhuys, die aanvanke lijk als rechtsbinnen was opgesteld, de mid denvoorplaats weer ingenomen; dan zien wij eindelijk, na zes minuten spelens. den eersten goeden Nederlandschen aanval. Van Nellen brengt den bal op en geeft over aan Vrauw deunt. die schiet; Bizzozero stopt het schot gemakkelijk. Dan blijkt, dat de Zwitsers, die overigens zeer goed samenspelen, teveel combineeren; als Bickel den bal in goede positie krijgt, geeft hij nog over, inplaats van zelf zijn kans tot schieten waar te nemen. Na eenig geharrewar kan de Nederlandsche achter hoede dan ruim baan maken, Een door Wels opgezette aanval strandt op buitenspel. Een kopbal van Bakhuys wordt door Bizzozero onschadelijk gemaakt. De Ne derlandsche middenvoor leidt verschillende aanvallen in. Dan ontstaat een gevaarlijke situatie voor ons doel. als de Zwitsersche rechtsbuiten langs het doel plaatst en Halle misgrijpt. Gelukkig kan Van den Hoven nog redding brengen. Het lichte'overwicht, dat de Zwitsers aan- vanklijk hadden, is thans verdwenen. Het lijkt of onze spelers wat meer met het veld vertrouwd zijn geraakt; het- samenspel vlot wat beter en er zit meer kracht achter de aanvallen Bakhuys scoort. Na dertien minuten heeft een dezer aan vallen succes. Door uitstekend werk van Vrauwdeunt en Bakhuys ontstaat het eerste doelpunt. De Feijenoorder. die evenals Van Spaendonck. in teruggetrokken positie speelt, ziet dat Bakhuys vrij staat Er volgt een mooie througn-pass en onze middenvoor lost een zeer hard schot. De bal verdwijnt via de handen van Bizzozero in den uitersten hoek van het doel. (10). Zoo heeft Bakhuys reeds in het eerste kwartier bewezen, dat het geen ongelukkige gedachte geweest is, hem toch nog op te stellen. Het publiek is vergenoegd; het heeft een Hollandsch doelpunt gezien en vraagt om een herhaling. Maar eerst komen de Zwite- sers aan het woord; Caldenhove moet red ding brengen. Dan gaan onze landgenooten weer ten aanval, maar de Zwitsersche ver dediging laat zich niet overrompelen. Vrauwdeunt krijgt een klein kansje, doch hij schiet over. Wels, die het niet. al te ge makkelijk heeft, doordat Van Spaendonck vrij zwak speelt, brengt den bal verschillen de malen op. om hem daarna voor het doel te plaatsen. Vernati. Lehmann en Gobet la ten onze voorhoede echter weinig vrijheid. Toch kan Nederland een hoekschop forceeren die het Zwitsersche doel in gevaar brengt, maar het wordt bezworen. De Zwitsersche voorhoede heeft inmiddels niet stilgezeten. Eens schiet Abegglen na een goeden aanval naast en dan vangt Halle uit stekend een bal. Onze tegenstanders blijven te lang samenspelen; hun schot is weinig gevaarlijk. Aan de andere zijde van het veld mislukt een aanval van Bakhuys, doordat hij valt. Het gladde veld heeft daaraan zeker schuld, want als Van Nellen wat later den bal van zijn middenvoor heeft gekregen, glijdt ook hij bij de hoekvlag uit. Die gladheid maakt de balbehandeling moeilijk; zoo krijgen wij ver schillende mislrappen en een minder juist plaatsen te zien. Daardoor en doordat er niet zeer fel wordt gespeeld; volgt een periode van weinig be langwekkend spel. Bij de Zwitsers is het ele ment van verrassing vrijwel uitgesloten, door dat zij hun kleine samenspel blijven hand haven en elkander tot in het strafschopge bied de eer van het schot blijven gunnen, met het gevolg, dat het meestal niet eens tot een schot komt. Bij het Nederlandsche elf tal merkt men niet veel van de beroemde en gevreesde geestdrift; de spelers nemen het nogal rustig op en hebben natuurlijk ook met de moeilijkheden van het veld te kampen. Dan komt even een opflikkering: een zeer fraaie aanval, waarin Vrauwdeunt. Wels en Van Spaendonck een aandeel hebben; Biz zozero werpt zich moedig op den bal en zoo blijft ook deze aanval zonder resultaat. Onmiddellijk daarna krijgt Halle het te kwaad; een voorzet van Bickel wordt door Aebi ingeschoten. Halle slaat het leer in het veld terug voor de voeten van Aebi, die dan echter naast schiet. De Zwitsers doen hun best om nog vóór de rust den gelijkmaker te scoren; zij krijgen een hoekschop te nemen, doch daarbij blijft het. Karcher wordt blijkbaar wat ongedul dig; hij probeert het met een ver schot, waar mede Halle geen moeite heeft. In den Nederlandschen aanval heeft Bak- huijs weinig steun van Van Spaendonck. door dat deze niet altijd even snel zijn plaats in neemt. In de laatste minuten voor de rust zijn de Zwitsers het meest in den aanval. Eens beder ven zij een kans door te hard naar voren te spelen. Halle moet nog ingrijpen om een zeer moeilijken bal tot hoekschop te verwerken. Holland krijgt een vrijen schop in het mid den van het veld te nemen. Ook deze levert al niets op. Zoo komt de rust met 'n kleinen voorsprong voor het Nederlandsch elftal De tweede helft. Het begin van de tweede helft doet ver moeden. dat er wat meer vuur in den wed strijd zal komen. Na een mislukten aanval komen de Zwitsers voor het Nederlandsch doel: Frigerio lost een hard laag schot, dat Halle vallend nog juist tot hoekschop kan stompen. Dit was een van de zeer weinige goed schoten, die wij in deze ontmoeting van de Zwitsers te zien kregen. Vrauwdeunt maakt er 20 van. Na drie minuten krijgen de toeschou wers opnieuw reden tot juichen. Bakhuijs speelt den bal vrij en geeft door aan Van Spaendonck, die aan de bewaking van een achterspeler weet te ontkomen en op doel schiet; wel stopt Bizzozero, maar de bal springt terug in het veld, waar Vrauwdeunt hem opvangt en daarna hoog in het Zwitser sche doel plaatst. (20). Het blijkt echter al spoedig, dat het spel peil in deze tweede helft, dat van vóór de rust niet zal overtreffen. Zoowel aan Nederland sche als aan Zwitsersche zijde zijn de aanval len niet krachtig genoeg, om de doelen in ernstig gevaar te brengen. Karcher lost op nieuw een ver schot. Dan worstelt Bakhuijs zich langs drie spelers, maar een vierde maakt een einde aan zijn opmarsch en ontneemt hem den bal. De Nederlandsche middenlinie, die tot dus verre dicht voor eigen doel heeft gespeeld, dringt dan naar voren; het gevolg is, dat eenige aanvallen worden opgezet. In het straf schopgebied echter is het mis. Ook nu staan P. Aebi en Guinchard steeds zeer goed opge steld, zoodat zij menigen aanval kunnen on derbreken. In de Nederlandsche verdediging is de rustig en beheerscht spelende Caldenhove uitstekend op dreef. Hij zet Frigerio, die gevaarlijk komt aanstormen, schaakmat en daarna kan hij weer redding brengen als de Zwitsersche voor hoede als samenspelende tot vlak voor ons doel is genaderd. Na een kwartier lost Van Nellen een hard schot op doel; de'bal snort echter over de lat. Van eenig overwicht in het spel kan in dit tijdvak niet gesproken worden. Het spel golft vlug heen en weer; meestal zijn de verdedi gingen de baas. Na eenige Nederlandsche aanvallen komen de Zwitsers een tegenbezoek brengen. Karcher lost. na een voorzet van Bickel een schot, dat door Halle gestopt wordt. De Zwitsers worden er zich van bewust, dat zij haast moeten maken; hun achterhoede tracht tot aanvallen te stimuleeren door naar voren te dringen, doch de Nederlandsche ver dediging en middenlinie verplaatsen het spel weer. Dat wil echter niet zeggen, dat ons elftal in de meerderheid komt. In tegen deel, het Nederlandsche spel wordt wat sloo- mer; hier en daar moeten onze spelers het in duels tegen de feller spelende Zwitsers af leggen. Een hoekschop op het Hollandsche doel heeft geen resultaat. Dan volgt weer een oogenblik, waarin tot uiting komt, hoe weinig schotvaardig de Zwitsers zijn. Abegglen krijgt den bal weer in behoorlijke positie, maar volgens het beproefde recept geeft hij toch weer over. Een gevaarlijke situatie ontstaat voor het Nederlandsche doel, doch Halle weet den bal onder een paar vallende spelers weg te grabbelen. De Zwitsers doen aan wat zij kunnen om althans de eer te redden. Bijna heeft Halle dan een doelpunt op zijn geweten, als Frigerio een hard schot inzendt, waarnaar onze doel- verdediger geen hand uitsteekt. Hij is blijk baar van oordeel, dat de bal over het doel zal gaan, maar het schot ketst van de deklat in het veld terug. Abegglen scoort tegen. De Zwitsers slagen er dan in, een tegenpunt te maken. Vier minuten voor het einde komt het tot een 'verwarde worsteling voor het Nederlandsch doel: Abegglen ziet zijn kans schoon en scoort van dichtbij (21). Het is duidelijk, dat onze ploeg nu nog moet oppassen, wil zij zich in de laatste mi nuten de overwinning niet nog laten ont gaan. Bakhuijs probeert er alleen van door te gaan, maar hij brengt het niet ver. Opnieuw bedreigen de Zwitsers ons doel. Caldenhove trapt over de zijlijn om den aan val te onderbreken. Bij een volgenden Zwit- serschen aanval loopt Halle snel uit en grijpt het leer weg voor de aanstormende Zwitsers. Dan blaast scheidsrechter Baert het eind signaal. Nederland heeft den wedstrijd tegen Zwit serland met 21 gewonnen. De meening van anderen Na afloop hebben wij enkele Nederlandsche en Zwitsersche officials verzocht, hun mee ning over spel en spelers te willen zeggen. De heer O. de Vries, voorzitter der tech nische commissie van den K. N. V. B.. vond het een zeer matigen wedstrijd. Hij had een groote gaping tusschen halflinie en voorhoede geconstateerd, waardoor het spel van het Nederlandsch elftal niet zoo tot zijn recht kwam als in vorige wedstrijden. Bakhuys heeft voldaan; het was een waagstuk, hem op te stellen. Caldenhove heeft prima ge speeld; van den Hoven viel tegen. De beste speler bij de Zwitsers was Abegglen. „De Zwitsers zijn niet tegengevallen", al dus de voorzitter van de keuze-commissie van den K. N. V. B., de heer H. W. H. Her berts. Maar die kou is niet goed van onze spelers geweest. Die heeft hen geremd in de bewegingen; het komt mij voor, dat die koele atmosfeer ook het innerlijk vuur doofde; er werd niet met overtuiging gespeeld, vreugde m het spel ontbrak. Die laatste tien minu ten zaten wij hem nog te knijpen. Maar het Zwitsersche spel, in het veld zoo goed uitge voerd, had voor doel geen succes. Bakhuys is begonnen met zich'geheel te geven; hij deed het echter vooral na de rust wat kalmer aan." De heer F. G. T r i e b e 1, lid der keuze commissie, achtte van den Hoven het zwakke punt in ons elftal. Caldenhove vond hij uit stekend. De ware overtuiging ontbrak bij beide ploegen „De Zwitsers hebben Tsjechisch gespeeld" aldus meende de heer K. J. J. Lotsy. „Het was steeds het korte samenspel, zonder afwis seling. Overigens een ontmoeting die gauw zal worden vergeten. Caldenhove heeft veel aanvullend werk op rechts moeten doen; de halflinie durfde niet naar voren te komen door het zwakke punt in de verdediging. De fout van Van den Hoven is, dat hij zich niet goed opstelt; hij voelt niet het moment aan. waarop hij moet ingrijpen. Het was een mid delmatige wedstrijd. Bij de Zwitsers was het dekken goed verzorgd. Vernati, de spil, was uitstekend; Bakhuys goed, maar niet op volle kracht" „Het veldspel der Zwitsers vond ik beter", deelde de heer E. G. Mundt, het derde lid van de keuze commissie, ons mede. „Zij heb ben talrijke kansen gehad, maar goals kun nen zij niet maken. Vernati was de beste spe ler bij de Zwitsers, Caldenhove in het Neder landsch elftal". Scheidsrechter Baert was van meening, dat bij de Nederlanders Van Heel, bij de Zwitsers G. Aebi de beste waren. De wedstrijd was fair, maar niet bepaald schitterend. Tegen een in dezen vorm spelend Nederland heeft het Belgische elftal een groote kans op de overwinning, „maar," voegde de heer Baert er aan toe „de Hollanders zullen dan wel iets anders laten zien. Zij maakten nu den indruk van een ploeg, die zich van de zege verzekerd achtte." De Zwitsersche linksbinnen Abegglen was over het resultaat van den wedstrijd niet geheel tevreden. Een gelijk spel zou vol gens hem de verhouding beter hebben weer gegeven. De Zwitsers hebben een uitstekend samenspel laten zien en eigenlijk het beste van het spel gehad. Hij was overigens zeer te spreken over het faire, correcte karakter van den strijd. „De Hollanders zijn gentle men" zei hij. Hij prees het spel van Van Heel en Bakhuys. hoewel hij geloofde dat onze middenvoor zich niet geheel heeft kunnen geven. Ook de heer A m m a voorzitter der Zwitsersche technische commissie, achtte een gelijk spel een beter resultaat. De Ne derlanders waren snel en speelden een goed longijpassing, terwijl de Zwitsers tactisch sa menspeelden, doch voor het doel faalden. Deze Zwitsersche voetbalkenner deelde Abeg- glen's oordeel over het ridderlijke karakter der ontmoeting. De internationale scheidsrechter Boekman wond er geen doekjes om. Hij vertelde ons, dat hij het één van de slechtste wedstrijden van het Nederlandsch elftal uit de laatste jaren vond. Onze middenlinie sloot te weinig aan bij de voorhoede, het tempo was traag en er werd met weinig wilskracht gespeeld. De Zwitsers waren hem tegengevallen: vooral het spel in de breedte noemde hij een onjuiste op vatting. En wat heeft die rechtsbuiten kansen gemist! BelgiëFrankrijk was z.i. een betere wedstrijd geweest. Zooals de Belgen toen in de laatste 25 minuten hebben gespeeld, daar zou dit Nederlandsche elftal tegen verloren hebben. Wij zullen in April een ander spel moeten ontwikkelen. Nu is het een feit, dat het type spel van de Belgen ons beter ligt en een wedstrijd tegen de Belgen zet ook de spelers tot grootere daden aan, dan deze ontmoeting tegen de Zwitsers Maar nu zal het de volgende maand te Antwerpen oppas sen worden. In de kleedkamers. Buiten een gure, ijskoude, onaangename at mosfeer, binnen een warme gezellige tempera tuur, waar de mensch weer ontdooit. Binnen, daaronder verstaan wij de kleedkamers de drie streng bewaakte vertrekken, waar men» niet zoo gemakkelijk toegang verkrijgt. Zelfs den president van den K.N.V.B., dr. D. van Prooije, wordt door den cerberus van een be waker toegang geweigerd; eerst als de bonds voorzitter zich bekend heeft gemaakt, mag hij binnen. Temidden van dampende douches, ranja, cake en officials vinden wij de spelers terug, rustig, niet uitgelaten; tevreden met het be haalde succes. Zoo zie je", zoo verklaart Bakhuijs ons, „de practijk heeft het weer van de theorie wonnen. Geen mensch, geen medicus, zelfs geen professor achtte het raadzaam, met mijn geblesseerden enkel te spelen, maar ik wilde graag en de keuzecommissie ging er mede accoord". Leo Halle had niet gezien, wie dat Zwitser sche doelpunt maakt. „Er was een kluwen van spelers voor me en onverwacht lag de achter me". Van Heel gaat Van Nellen met zijn 25sten internationalen wedstrijd feliciteeren en Vrauwdeunt maakt grapjes over alles en iedereen. „Weet u. wie mijn grootste tegen stander was?" vraagt de kleine Rotterdam mer. En als wij willen beginnen over den spil Vernati of één der achterspelers, valt hij ons onmiddellijk in de rede en verklaart, dat het de wind was die hem het meest parten heeft gespeeld. „Die dook zóó verraderlijk, die deed zulke rare dingen; dat was ik niet gewend'" Bob Glendenning verzorgt zijn spelers pri ma. Hij wil geen officials, geen persmenschen zien; hij heeft alleen maar oog en oor voor de aan hem toevertrouwde pupillen. Rustig, geenszins uitgelaten, is het in de kleedkamers der overwinnaars Scheidsrechter Baert mompelde iets van „flauwe wedstrijd", de heer Van Moorsel klaagde over de kou. In de kleedkamer 3 een ietwat ontmoedigde stemming. Stil zaten de Zwitsers op hun bank jes. In hun oogen stond te lezen: een gelijk spel hadden we eigenlijk verdiend. Abegglen gevoelde zich niet goed. Een kou zou het wel zijn, beweerde deze veteraan. Maar uit het vele gemompel klonk algemeen op: „een faire sportieve wedstrijd!" Dat was misschien nog wel de eenige winst van dezen middag. Het is een heel nare week geweest, 'n week zooals we nooit meer hopen mee te maken. Daar was dan eerst de schoonmaak en alsot deze plaag alleen nog niet erg genoeg was, kwam daar Bakhuijs nog bij. Bakhuijs had z'n enkel geblesseerd en kon niet spelen! Eerst Smit en nu Bakhuijs. Het was te veel. Met sombere gezichten zaten we in de trams en op de kantoren te bespreken wat er dan nu gebeuren zou. In de kranten zochten we met gretige oogen naar het laatste nieuws. Somberder en som berder werd de toekomst. Door Zwitserland ging de juichkreet, Bakhuijs speelt niet. Ook daar had men met zieken te kampen, maar ja Bakhuijs Tot overmaat van ramp kwam de druppel die den beker deed overloopen, niet alleen Wilders werd geblesseerd, doch ook Weber was niet fit. We spraken liefst niet meer over Neder landZwitserland, we trachtten onze aan dacht op het nieuwe Feijenoord-stadion en op HollandBelgië te bepalen, maar 's nachts als we elkaar geen troost meer konden in spreken, dan werden we menigmaal wakker met het angstzweet op ons voorhoofd! Brrr wat een week! Met angst en vreeze hebben we Zondag onze radiotoestellen aangezet. Nou. ik blijf niet luisteren, dat wordt toch een sof! Menigmaal heeft Hollander's stem ons ver kwikt als hij weer met zijn bekende uithaal „goal!" schreeuwde, maar nooit heeft zijn stem ons liefelijker in de ooren geklonken dan Zondagmiddag toen hij aankondigde, dat Bakhuijs zou spelen. Een steen ter grootte van een hunnebed yiel van ons hart. Al sneeuwde het buiten bij ons, bij het radioleger scheen de zon! Of ze 't zonder Bakhuijs gered hadden? Wat hebben we niet geschreeuwd toen Bakhuijs het eerste goaltje maakte en wat voor een goal Een goal uit duizenden; hoe kunnen we 'm beter beschrijven dan met'n Bakhuijs goal. Eigenlijk hebben we toen wel gedacht, nou ja die Zwitsers, die hebben we wel en toen Vrauwdeunt 2V2 minuut na rust 't tweede goaltje maakte zagen we al visioenen van een groote overwinning voor ons. Dat is echter leelijk tegengevallen. Die duivelsche spil Ver nati en de geroutineerde Xam Abegglen, hij speelde zijn 64sten interlandwedstrijd, hebben er voor gezorgd dat onze overwinning maar klein bleef. Ja, even hebben we zelfs nog in angst ge zeten toen Abegglen listig een kans benutte. Nog 4V2 minuut en 2—1! Er kon nog van alles gebeuren. Welnu er gebeurde niets meer, wel grabbelde Leo nog fraai den bal voor eenige Zwitsers weg en loste Joop (gefeliciteerd met je 25ste) nog een venijnig schot, dat tusschen de fotografen belandde, maar overigens ging de wedstrijd uit als de bekende nachtkaars. Alleen een pluim, nee, 'n bos van pluimen moeten we nog op den hoed van Bertus Cal denhove steken, bij eiken Zwitserschen aanval heb je je als een leeuw geweerd, wees er van verzekerd dat het radioleger je dankbaar is Bertus! En nu 2 Mei tegen de Belgen, mèt Smit en Wilders enja natuurlijk met Bakhuijs, dat belooft watl De balans. De wedstrijdenserie tusschen Nederland en Zwitserland ziet er thans tls voligt uit: Rust: Einde: 1920 Bazel: ZwitserlandNederland 1—0 2—1 1921 Amsterdam: Ne derland—S^rftserland 2—0 2—0 1922 Bern: ZwitserlandNederland 2—0 5—0 1923 Amsterdam: NederlandZwitserl and 2—6 4—1 1925 Zürich ZwitserlandNederland 2—1 4—1 1926 Amsterdam: NederlandZwitserland 3—0 5—0 1928 Bazel: ZwitserlandNederland 1—1 2—1 1929 Amsterdam: N ederlandZ witserl and 2—0 3—2 1930 Zürich Z witse rlandNederland 4—1 6—3 1933 Amsterdam: NederlandZwitserland 0—1 0—2 1934 Milaan NederlandZwitserland 1—2 2—3 1934 Bern: ZwitserlandNederland 1—4 2—4 1937 Amsterdam: N ederlandZwitserland 1—0 2—1 De balans na dertien wedstrijden is dus als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. V.—t. gem. Zwitserland 13 7 0 6 14 30—23 1.08 Nederland 13 6 0 7 12 28—30 0.92 VOETBALNIEUWS R. C. H.—H. F. C. Bovengenoemde oefenwedstrijd, die Zon dagmorgen in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld zou worden, kon in verband met het slechte weer en het gladde besneeuwde terrein niet doorgaan. Protest van V. U. C. afgewezen. De protestcommissie van den K.N.V.B. be handelde Zaterdagavond het protest van V. U. C. tegen het toekennen van het eerste doelpunt van H. B. S. in den wedstrijd H.B.S.- V.U.C. op 7 Februari jJ.. welke ontmoeting met 21 in het voordeel van HJ3.S. eindig de. V.U.C. was, zooals men zich wellicht zal herinneren, van meening, dat het eerste doel punt van H.B.S, in buitenspel positie was ge maakt. Had de scheidsrechter aanvankelijk geen overtreding geconstateerd en had hij het doelpunt dan ook toegekend, later kwam hij tot de overtuiging, dat er inderdaad van bui tenspel sprake was geweest. De protestcommissie wees het protest van V.U.C. echter af, op grond van het feit, dat op het moment, dat het doelpunt werd ge maakt, de scheidsrechter geen overtreding der spelregels heeft geconstateerd. Wij vernemen, dat V.U.C. op revisie zal aan dringen, omdat zij van meening is, dat de protestcommissie de uiteenzettingen van den scheidsrechter niet goed heeft geïnterpre teerd. ScheveningenStormvogels. Ten tweeden male is de liefdadigheids wedstrijd, die Zaterdag tusschen Schevenin gen en Stormvogels ten bate van de nage laten betrekkingen der slachtoffers van de voor IJmuiden vergane Scheveninger loggers zou gespeeld worden, ten gevolge van het slechte weer uitgesteld moeten worden. Wan neer hij thans gespeeld zal worden, is nog niet bekend. VOETBAL IN ENGELAND DE ZESDE CUP-RONDE. Manchester City door den derde-klasser Millwall uitgeschakeld. Zaterdag werden de volgende wedstrijden voor de zesde Cup-roede gespeeld Wolverhampton WanderersSunderland 11 West Bromwich AlbionArsenal 31 MillwallManchester City 20 Tottenham HotspurPreston North End 13 Competitie. De uitslagen van de eerste klas competitie wedstrijden waren Bolton WanderersBirmingham 00 BrentfordLeeds United 41 Derby County—Chelsea 11 Everton Middlesbrough 23 Manchester UnitedStoke City 21 Sheffield WednesdayCharlton Athletic 31 De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. Charlton Athletic 32 15 11 6 41 4437 Arsenal 31 14 11 6 39 67—40 Brentford 31 15 8 8 38 67—54 Middlesbrough 32 16 6 10 38 59—55 Manchester City 30 13 10 7 36 67—48 Sunderland 31 16 4 11 36 68—58 Portsmouth 31 14 8 9 36 50—46 Derby County 32 15 6 11 36 71—73 Everton 31 14 5 12 33 71—82 Chelsea 32 11 10 11 32 43—48 Wol verh.Wanderers 29 14 3 12 31 6047 Grimsby Town 31 12 6 13 30 60—62 Stoke City 31 10 9 12 29 53—45 Huddersfield Town 31 9 11 11 29 5149 Birmingham 32 9 11 12 29 48—49 Sheff. Wednesday 31 8 11 12 27 4545 Preston North End 31 9 9 13 27 4356 Liverpool '31 9 8 14 26 50—61 West Bromw. Albion 29 10 4 15 24 5776 Leeds United 31 11 2 18 24 45—63 Bolton Wanderers 32 6 11 15 23 34—58 Manchester United 32 7 8 17 22 44—64 De stand van de kopgroep der tweede divisie is nu: Blackpool 33 21 4 8 46 77—40 Leicester City 33 18 6 9 42 66—46 Plymouth Argyle 32 16 9 7 41 62—42 Bury 33 16 8 9 40 52—46 Aston Viila 32 13 11 8 37 68—49,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10