R.K. VOETBAL BILJARTEN HENGELEN PAARDENSPORT HOCKEY DAMES-HOCKEY IJSHOCKEY. DAMMEN Nogmaals: tijdlimiet by Cricketwedstrijden. Cricket in Australië. TAFELTENNIS MSSNDA'G 8 MAART 1937 HA'AREE M'S T5 A 'G BE A D' 5e M. Berghuis, C. J. Groot, S. Hommes, J. Jansen, H. Koning, j. Kaspers, J. Lustig, A. J. de Ruiter, P. Olthof, J. Warmerdam, W. Waarts. 6e E. Boeree. J. Dibbets, G. Grapendaal, A. Hoogervorst, L. Mouton, W. Nol, Th. Riet kerk,, W. G. Ribbius, D. W. Slinger, A. Steenbeek, H. B. Geldermans. 7e A. C. Aardenburg, V. Ph. Braun, A. Blansjaar, R. Greshof, D. J. Nijman, J. van Soest, W. Steeman, P. Stevens, E. Tromp, S. v. d. Wal, C. F. Zwager. 8e J. van Dorp, A. Geel, M. v. Eist 2, Th. de Leyser, W. H. Monnee, J. Noordeman, A. Nieuwenhuizen, J. Posch, C, Rietkerk, C. C. Vermeulen, C. Vermeulen. Kemphaan: le A. Boelhouwer, G. v. Dijk, B. van Gelder, C. van Gelder, D. Kok, Ph. de Korte, D. Nijbroek, H. Röbken, B. Schouten, N. J. de Wilde. Kinheim: le C. Druyven, K. Ellen, W. G. Groenevelt, F. v. d. Kant, J. Kuilenburg, O. Kuilen burg, J. Kuypers, W. A. Raaymakers, J. Ramakers, C. Rozemeyer, J. Stals. 2e W. C. Antonisse, J. Boom, A. Daniels, I. Groenevelt, A. Michel Jr., P. Rem, F. W. Reynders, W. F. Stals, J. Versteeg, G. v. d. Wal, J. v. d. Zon. Se C. Boon, C. Boot, F. Cnossen, A. Rasmus- sens, P. Schavenmaker, A. Tiersen, J. Ver- hoefstadt, J. d. Vlugt, J. Wormsbecker. 4e B. Barendsen, J. Brandjes, D. Bouman, J. Castricum, E. Daniels, F. Dekker, W. Dem- mers, P. Esseling, N. Verhoef, S. de Vries, G. v. d. Wei. Be J. v. d. Aard, C. Dekker, K. Groenevelt, P. v. Heyst, A. C. Kit, E. Kareis, K. van Hes- selingen, J. de Larie, P. Schipper, W. v. d. Star, H. v. d. Vlugt. Kennemerland le Ongewijzigd. 2e P. Althuisius, E. Benard, G. v. d. Berg, J. B. v. d. Beeg, W. Duys, F. v. Egmond, R. Prins, W. Smith, H. Toepoel, F. Zuidam. 3e Ongewijzigd. 4e Ongewijzigd. 6e Ongewijzigd. N. Vennep: le F. Boele, G. Café, A. Dol I, J. Dol, A. Els- hout, P. P. Elshout, F. van Leeuwen, B. Roodenburg, W. Tates, L. Troost, F. Uit hoven Ripperda: le B Cop, Jac. Cop, H. Dreyer, A. Dreyer, G. Koster, H. J. Kruyff, J. Langeveld, G. Roode, A. Riethoff, J. Spoor. P. Zut. 2e N. v. c. Aar, D. Dollé, H. Heyerman, J. Harwijne, P. Houweling, G. Icke, Joh. Kops, H. J. Peperkoorn, A. Spoor, J. H. G. v. Veen. J. Voulon, 3e W. Akersloot, B. Breed, T. Heerschop, M. Honkoop, G. F. Hurkmans, M. F. Jansen, A. Kruyff, D. Kruyff, B. Koster, R. Lu nenburg, B. Zwarter. 4e L. Broekhuizen, D. de. Best, H. D. Claus, P. Carton, J. A. Dreyer, H. Langeveld, H. v. d. Pol, N. Sieraad, J. Vreengoor, A. Verhuist, J. S. Wiedijk R, C. H.: le C. Hoogendoorn, J. v. d. Horst, J. Kors, W. Lenselink, P. Metten, A. Ruis, C. Previsot D. Prevost, A. Slot, F. v. Thiel, J. Ver schoor. 2e A. Bergsma, B. v. Dantsik, C. v. Eck, P. v. Esch, J. v. d. Gevel, P. Kaestner, W. Kedde, E. Lam, C. Meyer, M. Molenkamp, H. Troost. 3e E. Buytink, H. Duik, G. Geerts, A. Glas, Joh. HesseLs, P. Hut, C. Kloos, G. v. d. Mey de Bie, J. Siegerist.. 4e C. Beenders, A. v. d. Bel, J. Bokhoven, J. Brandse, F. Harmes, G. Krom, G. Mulder, H. Oome, W. Vermeer, H. Vrugt, E. Zon neveld, neveld. - 5e C. v. Dam, E. Dijkstra, L. v Es, P. Hanse, R. Hoogendoorn, J. Kedde, G. Kos, J. Paape, D. Radsma, J. de Vries, W. Weber. 6e K. Bartels, S Bartels, C. Geutskens, J. Hekelaar, L. Kensen, H. Klupper, K. v. Leeuwen, F. v. d. Mey de Bie, D. Willemse M. Wesseling, J. v. Schie. 7e L. v. d. Bosch, J. Eckhardt, L. Kuyt, R. Lagerweg, W. Pelser, J. Schoonhoven, J. Smit, H. Wiekamp, Tj. Wiekamp, E. Wil lemse. 8e H. Beck, B. Beulenkamp, W. v. Buuren, N. v. Eeden, J. v. 't Hoff, R. Jansen, P. v. d. Laan, B. Smaalegangen, D. Vrijbloed, C. Walewijn, J. Wesseling. 9e B. Brouwer, V. V. Heerden, J. de Jonge I, J. de Jonge II, P. Koehorst, G. Kort, W. v Leuffen, H. v. Roodselaar, T. Schreuder, W. v. Raay, W. de Veer, C. Weber. 10e J. Baars, C. v. Bilderbeek, L. Burggraeve, H. Hamburg, F. Hekelaar, D. Hulskes, G. Hulskes, J. Hagedoorn, J. Jansen, C. Koehorst. G. Klupper. lie H. Dankelman, J. Drogtrop, J. Rink, J. de Graaf, L. Hut, H. v. Hofwegen, M. Ste vens, J. Wesselius, A. Wester. 12e L. Boersma, A. v. Deutekom, W. v. Es. Th. v. Galen, E. Ruigrok, P. Severijnse, J. v. Sinderen, D. Smit, D. Tel, A. de Vos, P. Warren, G. Zwart. Spaarndam le W. Bouwens, C. Bouwens 1, C. Bouwens II, F. Cornelissen, J. Bouma, J. v. Meesche, C. L. v. Neesche, M. Oorthuis Jr., M. Pol derman, J de Rooy, C. Roza. Spaarnestad 1. H. de Boode, W. de Boode, C. Cardol, J. v. Dijk, E. v. Dijk, B. Dreyer, J. de Keizer, J. v. d. Manakker, H. de Nijs, J. de Nijs, J. IJlstra 2e P. Cardol, Th. Dreyer. J. de Groot, J. Jan- sen, W. Maarsen Jr., W. Piers, J. Paap, R. v. Soelen, B. Tulen, K. Ylstra, S. Venings. Swastika le D. v. Abs, Joh. v. Abs, H. Antonisse, F. Barnhorn, K. Bruin, H. Dijkhof, W. Kuy- per, A. Ragetlie, L. G. v. d. Rest, P. Toeset, J. R. de Zwaan: 2e J. J. v. Abs, J. Cornelisse, K. v. Det, W. Goosens, A. Hoogveld, J. Pot, H. v d Ree, J Rosbach, L J. Snoeks, Th. Toornend, H. Tromp. Stormvogels le ongewijzigd 2e ongewijzigd 3e A. Spruit vervangen door W. Mooy 4e ongewijzigd Spaarnevogels le ongewijzigd 2e A. Bijster vervangen door B. Zijlstra 3e W. Spoor en B. Zijlstra vervangen door A de Groot en A. Bijster 4e ongewijzigd T. H. B. le F. v. d. Berg, Sj. Dijkstra, W. J. D. v. d. Horst, P. Kooy, G Linthout, P Mulder, A Prent, B Sleman, A. v. Straaten, E. Veld- meyer, W. Vellinga. 2e H. Aalpol, J. Hérmus, F. Lindeman, H. v. Loenen, G. Nijssen, J. Oldenburg, J. H. C v d. Pol. H. Spierdijk, M. Zut, G. A. Schra- 3e J F. Beunder, M. Busking, W. v. d. Ham, A. v. Hage, J. Kaasenbrood. J. Kooy, S Lindeman, M Plant, C. A. Spanjaard, D. Verwey, J. Knaap 4e. J. C. Antonisse, F. Bouman, C. Dantzig, J. Florie. H. v. d. Ham, Th Hessling, E Kobus. C Keur, M Liefferink Jr., Th. Reu- v ser, J Schelings S. I. z. O le B Clay vervangen door H. Lampers V. V. 1'. le A. Wapenaar vervangen door J. Guyt 2e ongewijzigd. V. E. W.: le M. Cohen, W. v. Duinen, C. Huis in't Veld F. Jacobs, G. Kruiderink, F. Rot, G. Rot- hert. E. Schornagel. J. D. Stoute, H. Walet. H. Zeepvat. 27 A. v. Egmond. J. Hoekendijk, J. Rothert, K Rothert, P. Saarloos. M. v. Santen, M. Spierenburg, J. Uittenboogaard, P. Uitten- boogaard, J. Verhoog, P. Walet. VI. Vogels: le W. v. Wilpein vervangen door H. Walstra. 2e H. Walstra- vervangen door W. v. Wilpen. V. O. G.: le P. Beek, H. Budding, D. Driessen, K. Her tog, J. Meegdes, D. Rensenbrink, T. Schreuder, C. Sschreuder, A. Veerman, J H. Willemse, L. Zuiderveld. Zandvoort: le J. v. d. Bos, M. Bloemendaal, J. W. Dors- man, G. Keur, H. P. Luyting, A. Molenaar. Th. de Muinck, C. Schweinsbergen, J. Vis ser, A. Weber, J. Weber. 2e F. Bloemendaal, L. Hollenberg, M. Kemp. E. v. Koningsbruggen, J. H. Koper, J. Keur, C. Schuiten, E. de Muinck, J. de Muinck, J. v. d. Mije, D. Schroeder. 3e W. Rraayenoord, J. Keesman, B. Kenning. J. Koning, G. Koper, H. Natkiel, D. Rein- ders, C. Schaap, C. Visser, J. Weber, J. v. d. Wolde. 4e W. Dorsman, E. Draayer, J. M. Huyer, G Hollenberg, P. Kern, J. Koper, A. v. Mop- pes, Jb. Paap, J. Paap. Th. Schuiten. 5e E. Bos, G. Bol, G. Hofstra, A. Keesman, E. Kerkman, D. Luyendijk, A. Molanus, M. L. Paap, J. Slagveld, P. H. Terol, M. Zwemmer. 6e W. J. Geesink, B. Haneveld, E. Koning, J. Kraayenoord, J. Molenaar, L. J. v. Norde, C. Paap, W. Paap, E. v. Perlstein, J. Ter Wolbeek, P. Zwemmer. 7e J. v. d. Bos, A. v. Duin, J. Fogarossi, G. Groen, V. Molenaar, J. v. d. Mije, H. Paap, C. Verkaart, H. Weber, A. Weber. F. Mo lenaar. E. H. S.: le Ongewijzigd 2e W. J. Moser en W. Wijkhuizen vervangen door J. Kroon en R. v. d. Meulen. 3e J. de Bie, W. Fortgens, A. Kok, P. Kroon, P. v. d. Meulen I, J. Limbach, W. J. Molen kamp, P. Peetoom, A. Schipper, J. v. Zijt- veld, Th. Weimar. 4e J. Limbach vervangen door J. Duin, 5e Th. Weimar vervangen door H. Eyskoot. DE UITSLAGEN VAN ZONDAG OM DEN STADS-EDITIE-BEKER. Tweede ronde: Zeemeeuwen 2D.O.A. 60 Zandvoort 2V.V.B. 101 4 B: Zandvoort 7D. S. K. 3 13 JUNIOREN-COMPETITIE. Zandvoort bZeemeeuwen 71 K. N. V. B.-wedstrijden afgelast. Het geringe aantal wedstrijden, dat nog voor den K.N.V.B. was vastgesteld, kon niet gespeeld worden, omdat de terreinen onbe speelbaar bleken. De Uitslagen. A.D.O.Lisse Lichtwedstrijd Haarlem- Be Quick. De roodbroeken winnen met 72. De Noordelijke afdeelingskampioen Be Quick, die dit seizoen nog niet geslagen was, heeft in een lichtwedstrijd van Haarlem een gevoelige les gekregen. Weliswaar kwam Be Quick met invallers voor Pienter en Blij ham jr., maar daartegenover staat, dat bij Haar lem Smit, Van Polanen en Verhappen afwezig waren. In de achterhoede was Van Vreeden opgesteld. Het terrein was gedeeltelijk van de sneeuw ontdaan en uitstekend bespeelbaar, maar erg ad. De Groningers begonnen met fanatieke aan vallen, maar reeds spoedig bleek, dat zij in het schieten geen meesters waren. Vooral de linksbuiten Jensema wist in een periode van zwak verdedigen van Haarlem geen profijt te trekken. Haarlem kreeg zoodoende gelegenheid, zich in te spelen en daar Kammeijer zich als spil weer geheel op zijn plaats voelde, kon hij de voorhoede herhaaldelijk tot den aanval brengen. De roodbroeken hadden toen spoedig succes door De Winter: kort hierna maakte Effern er na een hoekschop 2—0 van. De Groningers waren geënszins in de min derheid, doch hun spel was te doorzichtig. Hurkmans maakte er op bijzonder fraaie wij ze via den paal 3-D van. Deze stand gaf eigenlijk de krachtsverhou ding niet goed weer. Wilkens scoorde toen voor Be Quick een tegenpunt, maar het was Snoek, die handig door de Groninger verde diging glipte en scoorde (4—1). Uit een strafschop maakte Blijham Sr. er 42 van, met welken stand de rust kwam. De tweede helft liet in hoofdzaak een over wicht van Haarlem zien. Het was af en toe een forsch, maar volkomen fair spel, dat toch de volle aandacht van scheidsrechter Twis- terling eischte. Hurkmans scoorde uit een voorzet van De Winter (52). Een harde schuiver van Van der Hulst sprong van den paal terug, waarvan de toeloopende De Winter profiteerde door hard in te schieten (6—2). De Haarlem-achterhoede wist met de aan vallen van Be Quick wel raad; de Groningers zagen geen karn meer te scoren. Het was Effern die den eindstand op 7—2 bracht. Haarlem won dezen f raaien wedstrijd, die onverwacht door mild weer begunstigd werd. verdiend. Be Quick zal niet al te gerust aan de kam pioenscompetitie beginnen. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. De loting voor de eerste ronde. De KennemersT. H. B. Z. S. G. O.Kinheim. Al km. BoysBeverwijk. H. V. V.—V. S. V. StormvogelsExcelsior. De degradatiewedstrijden van R. C. H. De data van de eerste helft der degradatie-competitie van Afdeeling I zijn als volgt 21 MAART R. C. H.Hilversum. 29 MAART (TWEEDE PAASCHDAG) Hilversum't Gooi. 11 APRIL *t GooiR. C. H. Om het wereldkampioenschap bandstooten. Sweering wint van Kandalaft. Uit Montargis: Te Montargis is het biljart- tournooi om het wereldkampioenschap band stooten begonnen, waarbij Nederland verte genwoordigd wordt door Sweering. De uitslagen luidden- pnt. brt. h.s. gem. Pesch (Duitschland) 150 36 17 4 16 Lefèbre (België) 84 36 11 2.33 Reicher (Oostenrijk) 150 50 19 3.00 Bof ill (Spanje) 123 40 13 2.46 Davin (Frankrijk) 150 55 18 2.70 Toledano (Frankrijk) 132 55 13 2.40 Sweering (Nederl.) 150 62 15 2.41 Kandalaft (Egypte) 126 62 21 2.03 De Zilveren Fruitmand. Het invitatie-tournooi om de Zilveren Fruitmand werd Zondagavond in het club lokaal van de B. C. „Haarlem" aan de Bar- teljorisstraat te Haarlem voortgezet met de volgende partijen: F. van LeeuwardenL. Katoen en P. KobusW. Damman. Van Leeuwarden zette zijn partij goed in met een serie van 40. welke door Katoen in de tweede beurt beantwoord werd met 56. Na eenige kleine beurten van beiden scoor de Katoen 65 en 58, doch was toen uitge speeld, waarvan Van Leeuwarden gebruik maakte, om in te loopen en toen hij 61 maakte en later 35, was het pleit beslist. Katoen bleef op 285 staan. In de andere partij was Kobus in het be gin goed. In drie beurten noteerde hij 189. waarbij een serie van 164, doch toen maakte hij een heelen tijd niets meer; Damman kwam er goed in. Bij de 19e beurt maakte Kobus met een serie van 94 de partij uit. Het resultaat luidde: pnt. brt. h.s. gem. F. van Leeuwarden 350 22 61 15.90 L. Katoen 285 22 65 12,95 P. Kobus 350 19 164 18.42 W. Dammen 163 19 47 13.84 Dinsdagavond worden de wedstrijden ver volgd. Om de „Scandia-Coupe". De Haarlemsche biljartclub DE.S. organi seert in haar nieuwe clublokaal, café-réstau- rant „Bolwerk" haar jaarlijksch tournooi om dt „Scandia-coupe", voorheen den „Hof van Holland-beker" op Woensdag 10, Donder dag 11, Vrijdag 12, Zaterdag 13 en Zondag 14 Maart e.k. Aan deze wedstrijden nemen deel: J. Steffers (D.E.S.), D. A. de Foeljaeger (B. C. der Sociëteit Vereeniging), A. Denker (Haarlem-Noord), te Haarlem; A. Dubois (HJS.T. E.IJ.)Joh. Menke (Benoorden het IJ), P. J. Bos (K.E.T.S.), I. Davidson (Rem brandt) en H. Heytbrink (Wilhelmina), allen te Amsterdam. Het Baarsje. Bovengenoemd vischcollege hield Zondag zijn sluitings- en jaarlijkschen kaswedstrijd. Ondanks de felle koude vertrok men bijna voltallig naar Akersloot. De wedstrijd had een geanimeerd verloop, zoodat men na afloop welgemoed naar het clubgebouw, Café Slot, Spaarnwouderstraat trok. De prijzen werden als volgt bekend gemaakt door den voorzitter, den heer A. P. Tabbers. le prijs Klooster. Verdere volgorde: A. P. Tabbers, L. F. Scheepers, J. Hoogendoorn, Jonkbloed, B. Veen, S. Rosman, Hekelaar, P. Esveld, F. Slot, J. Kuijer, Roozen, Konink, Pre- voost, G. Veen. Tevens werd Bezooijen kampioen van het Visch-seizoen 1936-'37. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats heb ben op Zondag 14 Maart a.s. in café F. Slot. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Zaterdagmiddag 13 Maart wordt een cross country gehouden om den Beker van „Woest- duin". Winnaar 1936 is R. A. G. Davidson. Lengte van het parcours 2200 meter. Parcours boschterrein en renbaan. Hindernissen: hekken en natuurlijke obstakels, hoogte maximum 1 meter. Te 2 uur wordt de cross geloopen. Er zijn twee afdeelingen, n.l.: Afd. A: Leden en Juniores van de Vereeniging. Afd. B: Leden van Landelijke rijvereenigingen. Prijzen: Beker en kunstvoorwerpen voor Afd. A. Voor Afd. B: kunstvoorwerpen. De degradatiewedstrijden van Bloemendaal. Het programma voor de eerste helft van de tweede klas degradatie-compe titie van Afdeeling I luidt (zooals ten minste oorspronkelijk de opzet was) als volgt 14 MAART BloemendaalDe Volevvijckers op het Haarlem-terrein. 21 MAART De VolewijckersH. V. C. 29 MAART (TWEEDE PAASCHDAG) H. V. C.Bloemendaal. (Wat de twee laatstgenoemde data betreft bestaat de mogelijkheid, dat die op verzoek van H. V- C. gewijzigd wor den.) NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Strawberries 2—B.M.H.C. 7 6—1 Be Fair 3Amersfoort 2 06 Strawberries 3A. M. V. J. 2 71 Zandvoort 2Harlekijn 3 30 De overige wedstrijden afgelast. DAMES. 't Gooi 4Hilversum 2 0—2 't Gooi 5Amsterdam 4 21 P. W. Deventer 13 UnionZutfen H1 Arnhem 2Apeldoorn 21 Union 2Nijmegen 03 De overige wedstrijden afgelast. Uitgestelde wedstrijden. De volgende wedstrijden werden uitgesteld: H. B. S.—H. D. M. 5 B. H. V.—B. M. H. C. B. M. H. C. 3—H. D. M. 3 AllianceS. O. S. Het Nederlandsch elftal tegen Frankrijk. Na de overwinning te Frankfort neeft men besloten het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag a.s. te Parijs tegen Frankrijk moet spelen, on gewijzigd te laten, zoodat het als volgt is samengesteld. H. Andreas D. Roos, M. Rollin Couquerque A. de Vletter, H. Vreede, T. Broese v. Groenau T. Leeuwenberg, T. Terwindt. W. v. Bueren, N. Teilegen, N. de RuiterHofland Reserve is-G. Meevers (B. D. H. C.). EngelandDuitschland (50) Engelsche dames winnen met 50 van de Duitsche. Met de rust 10 voorsprong. Uit Londen: Zaterdag is te Kensington een aameshockey-landenwedstrijd gespeeld tus- schen Engeland en Duitschland. De Engelsche dames waren verre in de meerderheid, vooral na de rust; zij wonnen met 50. Rust kwam met 10. Dit was de tweede officieele landenwed- strijd busschen Engeland en Duitschland. In 1935 wonnen de Engelsche dames 'den eer sten wedstrijd te Berlijn met 64. Het is tevens de tweede nederlaag van dit seizoen van Duitschland, want eenige weken geleden boekten de Nederlandsche dames te Frank fort een 31 overwinning op het Duitsohe elftal. Op 10 Maart a.s. zal Duitschland te Dublin tegen Ierland uitkomen. Het Lippensbekertournooi. Uit Dusseldorf: De winnaars van het Lip- pensbeker-tournooi, Brussel I, hebben te Dusseldorf in de competitie om dezen beker nog een wedstrijd gespeeld tegen Dusseldorf. De Brusselaren toonden zich den beker waar dig; zij wonnen met 32 (12, 10, 10). De match Springer-Keiler. Eindelijk de beslissing! Springer wint de negende partij. B. Springer (links) en Maurice Rajchenbach, die om het wereldkampioenschap gaan dammen. Zaterdagavond j.l. werd in „Zomerlust" te Leiden de negende partij van de match tus- schen de meesters B. Springer Jr. (ex-wereld kampioen) en R. C. Keiler (kampioen van Ne derland) gespeeld; in deze partij is eindelijk na de sensatielooze reeks van acht remise partijen, een partij gewonnen, n.l. door Springer. Voor deze partij bestond te Leiden buiten gewoon groote belangstelling; nadat de Leid- ds wethouder van financiën den eersten zet had gedaan, ontwikkelde zich al direct een bij zonder aantrekkelijk spel. Onze verwachting, dat Springer in de tweede helft van deze match zijn speltactiek zou wijzigen, is volko men bewaarheid geworden en met groot bra- vour heeft de ex-wereldkampioen in deze par tij de winst bevochten. De combinatie, waardoor Springer deze ne gende partij won, was meesterlijk en vertoon de groote overeenkomst met zijn combinatie' in het wereldkampioenschap 1928 tegen den Franschen meester Dr. Alfred Molimard. In den volgenden stand: Springer (Zwart) 2 3 6 8 12 13 14 16 18 20 Keiler (Wit) 25 27 31 32 33 34 36 38 39 42 45 48 speelde Keiler 48—43?, waarop Springer de volgende verrassende combinatie uitvoerde: 22-28! (33:22) 16-21 (27:16) 18:27 (32:21 A) 23-28 (34.23) 12-18 (23-12) 8:48, waarna Keiler onmiddellijk opgaf. Wij merken nog op dat op (A. 31:22) gevolgd zou zijn: 23-29 (34:23) 12-18 (23:12) 8:48, met hetzelfde resultaat dus. Een geweldige ovatie van het enthousiaste publiek was de hulde, die Springer moest in- casseèren voor dit schitterend staaltje van damkunst. Hij behoefde dus Zondag te Am sterdam de tiende partij slechts remise te spe len om het recht te verkrijgen tegen den titel houder Maurice Rajchenbach om den wereld titel uit te komen De tiende partij. In het Victoria-Hotel te Amsterdam werd Zondagavond de tiende en laatste partij ge speeld. Dit werd volgens verwachting ook een remise-partijtje. Dit gebeurde bij den 40sten zet. Springer heeft zich dus toch den sterkste getoond. Schrijver van „Sport in 't Kort" behandelde 1.1. Donderdag o.a. dit onderwerp in zijn artikel en in één opzicht ben ik het met hem eens, n.l. een eventueele limiet van een bepaald aantal dagen voor testcricket in Australië, evenals in Engeland voor deze wedstrijden ten hoogste 4 dagen wordt ge nomen, tenzij de laatste wedstrijd de beslis sing moet brengen, zooals in Melbourne het geval was; dan wordt ook in Engeland de match geheel ten einde gespeeld, ongeacht het aantal dagen hermede gemoeid. Nu is er één factor, die we niet over het hoofd mogen zien: in Engeland wordt per dag 6 uur ge speeld, in Australië, met het oog op de dik wijls heerschende zeer groote hitte, vijf uur; om dus tot een gelijken speeltijd te geraken, zou in Australië voor een testmatch vier dagen te kort zijn en een vijfde er aan toe gevoegd dienen te worden. Het door schrijver besproken geval van een tijdsduur Van 3 uur voor elke innings met eventueel dagelijks opnieuw tossen is natuur lijk een absolute onmogelijkheid voor derge lijke wedstrijden. Dit zou ten gevolge hebben dat. geen score van eenige beteekenis zou kunnen worden verkregen, tenzij de wedstrijd in een zwieppartij ontaardde, wat niet in de bedoeling van het spel dat zoo goed mogelijk gespeeld dient te worden, ligt en (of) slechts enkele batsmen per innings een beurt krij gen, hetgeen evenmin gewenscht is. Hier in Holland is het iets anders. Bij ons Is het zeer goed mogelijk in bijv. de helft van den speeltijd één innings van één partij te beëindigen, en er zou m.i. wel iets voor een dergelijke regeling te zeggen zijn. Om nu nog eens op Melbourne terug te komen, hiervan schrijft de steller van „Sport in 't Kort" o.m. in verband met een even tueele tijdlimiet, dat het dan bij een derge lijke regeling mogelijk aan Engeland zou zijn gelukt, een draw te forceeren, hetgeen voor het moedig volhouden een welverdiende be looning zou zijn geweest. Maar, geachte col lega, hoe heb ik het nu? Australië leverde een topprestatie van 604 runs, waarop Enge land slechts met 239 antwoordde, aldus vérre in de minderheid blijvende; den vierden dag noteerde Engeland, voor de tweede maal ingaande, aan het eind: 165 runs voor het verlies van 8 wickets, had toen dus nog een achterstand van 200 runs met nog slechts 2 wickets in handen, plus een heele Australi sche innings! Den volgenden dag beëindigde Fleetwood- Smith de zaak met de eerste twee ballen! Geen run kwam er bij. Het doet dus wel een beetje vreemd aan te moeten lezen dat Engeland feitelijk een gelijk spel had ver diend! Iets anders zou het zijn, indien met een tijdlimiet zou zijn gespeeld, zooals in bedoeld artikel werd geopperd, van 4 dagen en het betreffende team zou aan het eind van dien laats ten dag voor een score van eenige be teekenis slechts enkele wickets verloren heb ben, zoodat er, in tegenstelling met het on derhavige geval een redelijke kans op een. hoog totaal in die tweede innings, indien doorgespeeld zou zijn althans!, zou hebben bestaan, maar als dat de bedoeling was, kan toch ook feitelijk, teneinde een uiteindelijke beslissing te verkrijgen, de match beter wor den uitgespeeld! Een andere factor bij deze testmatches vormt overigens de financieele zijde. De diverse besturen zouden niet vroolijk kijken als hun eenige dagen in de recette zouden worden gekort! P. A- LAMMEiRTS VAiN BUEREN. Victoria Country-teamM. C. C. De laatste tweedaagsche wedstrijd in Austra lië door de M. C. C. te Benalla tegen een Vic toria country-teaim eindigde in een draw. M. C. C. 344 (Fishlock 104, Hammond 53, Voce 53, Allen 33)Voce en Allen scoorden 80 voor het laatste wicket in 40 minuten. Kneebone nam 463, Adiaans 374; 2de inninugs 11'86 (Wyatt 24, Leyland 33"). Victoria oountry-teiaim 1478 (gestoten). Dinsdag a.s, vertrekken de -Enigeilsehe cricketers naar Nieuw-Zeelaard. Haarl. Tafeltennisbond Kampioenschappen. Thans is ook in de eerste klasse de beslissing gevallen. Door een 8—2 overwinning van H.T.T.C. 3 op T.O.G. 1 heeft eerstgenoemde vereeniging beslag weten te leggen op het kampioenschap Eerste klasse heeren van den H.T.TB. Wij wenschen de Haarlemsche Tafeltennis Club met dit kampioenschap van harte geluk. Haarlemsche Prikkers. Wij maken de leden er nogmaals op attent, dat de eerstvolgende trainingsavond van dit instituut gehouden zal worden op Dinsdag 9 Maart te acht uur in het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel. Deelneming op de bekende voorwaarden. Wij verwachten een groote opkomst. Stelt ons niet teleur. Wanneer de deelneming gering blijft, zullen wij dit instituut weer moeten opheffen. Wedstrijdprogramma van den N.T.T.B., afd. Haarlem: Damesklasse: Barna 2H.T.T.C. 3 8 Maart. Barna 1Hillegom 1 8 Maart. Competitieuitslagen van den N.T.T.B., afd. Haarlem: Heeren eerste klasse: T.O.G. 1—H.T.T.C. 3 2—8 H.T.T.C. 3—H.T.T.C. 4 9—1 Heeren tweede klasse: Shot2—Hillegom 100 Heeren derde klasse; T.O.G. 5Victoria 3 46 Barna 4Shot 4 64 Damesklasse: Barna 2Hillegom 2 82 Barna 3—H.T.T.C. 2 0—10 Hieronder volgen de eindstanden van de heerenafdeelingen. Die van de damesklasse wordt na het einde van de damescompetitie bekend gemaakt. Heeren eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt. H.T.T.C. 3 12 11 0 1 22 T.O.G. 1 12 9 1 2 19 Victoria 12 8 1 3 17 T.O.G. 2 12 7 0 5 14 Barna 12 3 0 9 6 Shot 12 1 1 10 3 H.T.T.C. 4 12 1 1 10 3 Heeren tweede klasse: Victoria 2 12 11 1 0 23 T.O.G. 3 12 9 0 3 18 Barna 2 12 8 1 3 17 Shot 2 12 5 1 6 11 T.O.G. 4 12 3 3 6 9 Shot 3 12 1 1 10 3 Hillegom 12 i 1 IQ 3

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12