,H' VERTELLING Öfi HAANDAG 8 MAART 1937 HAARD EM'S DAGBEAD 9 Bridge-drive ten bate van „Kinabu". tn Sociëteit „De Vereeniging" werd Zater dagavond een bridge-drive gehouden, waarvan het batig saldo ter beschikking werd gesteld van „Kinabu" (kinderen naar buiten), de ver- eeniging die het sympathieke doel heeft, kin deren naar buiten te sturen die dit noodig hebben en voor wie dit uit financieel oog punt niet mogelijk is. Twee-en-zeventig dames en heeren hadden voor dezen wedstrijd ingeschreven die oor spronkelijk geleid zou worden door de heeren Van der Willigen en Germeraad. De heer Van der Willigen was evenwel verhinderd, zoodat de heer Germeraad deze taak alleen op zich nam. Er werd in drie groepen gespeeld volgens het Mitchell systeem, met toekenning van matchpoints per tafel. Het bleek weer duide lijk hoe practisch het systeem is van de be geleidende scorekaart bij de boards. Hierdoor vervalt het tijdroovende inboeken van de diverse scores, dat anders door den leider moet worden gedaan en bovendien is iedere vergissing nu practisch uitgesloten daar ieder paar er natuurlijk wel terdege zorg voor draagt, dat de score zonder fout wordt ge boekt. Ook voor de spelers is deze manier pret tig, daar men nu op de kaarten de resulta ten der andere paren kan lezen en dus weet hoe men „aan de tafel staat". Doordat de leiding nu alleen maar de kaarten met elkaar behoefde te vergelijken na afloop van den wedstrijd, was het den heer Germeraad mo gelijk, reeds ongeveer tien minuten daarna den uitslag van de drie groepen bekend te Voordat hiertoe werd overgegaan had nog maken. een verloting plaats van een ets. De heer Germeraad was op het origineele ideel ge komen om twee-en-vijftig loten uit te geven en ieder die een lot trok, betaalde een be drag aan centen, overeenkomend met het getal op dat lot. Daarna werd een kaart ge trokken "uit een compleet stel van twee-en- vijftig en de waarde van die kaart bepaalde den winnaar van de ets. De kleuren waren nameljk op de gewone wijze gewaardeerd en te beginnen met klaveren aas als één was schoppenheer 'dus nummer twee-en-vijftig. De getrokken kaart was harten negen, zoo dat de eigenaar van lot vijf en dertig de mooie ets won. Daarna werden de uitslagen bekend ge maakt als volgt: Groep Wit: 1. pr. Heer en mevr. Hietbrink met 2Sy2 jn.p. 2. ur. Mej. Stevens m. d. heer Schinck 22 y2 m.p. 3. pr. Heer en mevr. Bom met 18«4 m.p. 4. pr. Heeren Verkroost en Kol met 18 m.p. Groep Groen 1. pr. Mej. Salomon m. d. heer Groen met 19 m.p. 2. pr. Heeren Vreeken en Burger met 19 m.p. 3. pr. Heeren Schalken en Boeree met 18 m.p. 4. pr. Heeren Bosse en Krouwels met 17 y2 m.p. Groep Oranje: 1. pr. Dames Foudraine en d'Ancona met 22y, m.p. 2. pr. Mevr. v. d. Willigen met den heer Breure met 18 m.p. 3. pr. Heer en mevr. Muschter met 22y> m.p. 4. pr. Heer en mevr. Noordhof met 17 m.p. HIELEN. OPENING DAMESHOEDENMAGAZIJN „MAISON MEYER". Zaterdag werd in de Anegang 2-4-6 het dameshoedenmagazijn „Maison Meyer" ge opend. De zaak is geheel naar de eischen des tijds Ingericht. Door de practische, moderne Ver lichting en de smaakvolle modieuze tinten waarin de toonkamer gehouden is, komen de hoeden uitstekend tot hun recht. De hoeden worden op eigen ateliers gefabri ceerd naar de nieuwste Parijsche modellen. Van het goedkoope tot het betere genre, alles !s in ruime mate voorradig. Bekwame en vak kundige verkoopsters waarborgen bovendien een vlotte bediening. De 25-jarige ervaring der firma staat er verder voor in dat de quali- teit der hoeden niets te wenschen overlaat. Ook dames op rijperen leeftijd zullen hier on getwijfeld iets van haar gading kunnen vinden. De nieuwste voorjaarshoeden zijn reeds ge- exposeerd en wij twijfelen er niet aan of vele dames zullen voor hun voorjaarsinkoopen „Maison Meyer" met een bezoek vereeren. KWEEKPLAATS VAN MUGGEN. Eenige bewoners van de Diepenbrockstraat, Bastiaansstraat en Duncklerstraat hebben zich met een adres tot den gemeenteraad ge wend, waarin zij mededeelen, dat de afwa tering in die terreinen verstopt is. omdat de niet meer vallen onder de bemaling van den desbetreffenden polder. Het weiland is daar door veranderd in een moerassigen poel. De adressanten vreezen, dat dit in de aanstaan de zomermaanden een kweekplaats van mug gen zal worden tot schade van de volksge zondheid. Zij verzoeken daarom maatregelen te treffen, die aan dezen toestand een einde zullen maken. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 9 MAART 1937. Progr. I Hilversum H K.G. Progr. n Hilversum I L.G. Progr. III 8.Keulen, 10.20 Pauze, 11.20 Droitwich, 11.50 Keulen, 12.20 Vlaamsch Brus sel, 3.05 Deutschlandsender. 4.20 Droitwich, 4.40 Keulen, 5.40 Vlaamsch Brussel, 7.05 Parijs Radio. 7.30 Keulen. Progr. IV. Vlaamsch Brussel, 9.20 Pauze, 10.35 Londen Regional, 12.10 Droitwich, 2.25 Londen Regional, 4.50 Droitwich, 7.45 Pauze, 7.50 Londen Regional. 8.20 Droitwich, 9.35 Fransch Brussel. 10.20 Droitwich. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: klassieke muziek. I. Viool: Tossy Spiwakowsky. 1. Rondo van Mozart. 2. Zigeunerweisen. 3. Avé Maria van Schubert. II. Edith Lorand. 4. Tambourin Chimois. 5. Humoreske v. Dvorak 6. Allegro v. Kreisler. 7. Czardas v. Monti. II. Piano. 8. Wals en Etudes van Chopin. Alex Brailowsky. 9. Moment musical van Schubert, Wilhelm Kempff. IV. Dajos Be la. 10. Serenade van Moscowsky 11. Cavatlna van Raft. 12. Menuett van Paderewsky 13. Berceuse de Joselyn. 8.00—12.00 Diversen, (Adv. Ingez. Med.) Zevende lustrum H. B. S. V. De receptie. Zaterdagmiddag werd in een der zalen van café-restaurant Brinkmaaun aan de Groote Markt- een receptie gehouden ter gelegenheid van het zevende lustrum van de H. B. S. V. de schoolvereeniging der eerste vijfjarige. Een aantal leeraren, leerlingen, oud-leerlin gen en besturen van zusterverenigingen kwain het bestuur van de jubileerende vereeniging geluk wenschen. De directeur van de school, dr. W. van den Berg had uit Zwitserland, waar hij op het oogenblik vertoeft, een schriftelijken gelukwensoh gezonden. Een der leeraren, dr. C. Brouwer had bloemen, gezonden, evenals de besturen der zusterverenigingen „Die Raeokse" en „Amioitia Juncti". Verbetering Leidschevaart- weg. Kosten ƒ243.000. In de begrooting voor 1937 is een bedrag uitgetrokken voor rioleering. beschoeiing en bestrating van de Leidschevaart van de Em- mabrug af tot aan de grens Haarlem—Heem stede. Dit werk zal minstens 6 maanden du ren. Ten einde vóór October a.s. gereed te kunnen zijn met het asphalteeringswerk, is het noodzakelijk binnenkort met de uitvoe ring ervan te beginnen. In de eerste plaats komt aan de orde het omleggen van de tram sporen. Deze dienen naar het midden van den weg te worden verplaatst. Daarna kan worden overgegaan tot het maken van de rioleering en voorts zoo zoover noodig met het omleggen van kabels en leidingen. Gerekend is op aansluiting in de toekomst op het centrale rioolstelsel. Voorts deelen B. en W. mede, dat het in verband met door de Directie der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij noodig geachte uitstapheuvels op de Leid schevaart aanvankelijk nog in het voorne men heeft gelegen, om het water ter plaatse over de geheele lengte ter breedte van 2 M. aan te plempen. Met het oog op de hooge kosten is daarvan evenwel afgezien. Een min der kostbare oplossing kan worden verkregen door aanplemping van een gedeelte ter hoog te van de Schouwtjesbrug. De kosten daar van bedragen pl.m. f 10.000. De totale kosten van het werk zijn geraamd pp f 243.000 STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Het is gewenscht de z.g. Protocollenkamer tot nu toe archiefvertrek in de Stadsbiblio theek en Leeszaal, in te richten tot werkver trek. Deze kamer is binnenkort bovendien on misbaar voor uitbreiding van de boekerij. De in die kamer aan te brengen electrische verlichting maakt het evenwel noodzakelijk de thans aanwezige electrische installatie in het geheele gebouw te verbeteren en uit te breiden. Met inbegrip van breekwerk e.d. zullen de kos ten f 680 bedragen. B. en W. vragen aan den raad dit bedrag be schikbaar te stellen. OPVOERING VAN „HET NEST". Woensdag 10 Maart zal de Tooneelgroep „Het Masker" in den Stadsschouwburg nog een opvoering geven van „Het Nest" uit het Tsjechisch van dr. Edmond Konrad, het bij zonder charmante blijspel waarin Magda Janssens de hoofdrol vertolkt. De verdere rol len zijn bezet door: Marie van Westerhoven, Mien van KerkckhovenKling, Ank v. d. Moer, Ko Arnoldi, John Gobau. Elias van Praag. Geluidsfilm Golgotha. Men schrijft ons: De weken vóór Paschen leenen zich naar tra ditioneel gebruik het best om het lijdens- en stervens-drama van Jezus van Nazareth weer in den geest te halen en daardoor het funda ment van het Christendom beter te leeren kennen en waardeeren. Daarom worden in alle kerken van alle gezindten thans preek beurten gehouden over dit treffend en leerrijk onderwerp; wordt in tijdschrift en dagblad erover geschreven; klinkt ons door middel van de radio de treffende historie met haar ook hedendaagsche toepassingen in het oor. Ook het allermodernste middel om de men- schen te treffen en te boeien met dit wonder verhaal is niet onbenut gebleven; we bedoelen de geluidsfilm. Julien Duvivier. de zoo welbe kende cineast, heeft met zijn film „Golgotha" een meesterstuk samengesteld, waarin van den Hof van Olijven tot aan den Kruisberg toe het geheele lijdensverhaal van Christus op onover troffen wijze wordt weergegeven. Geweldig van dramatiek is de Christus-figuur (Harry Bauer), de koninklijke, de- hemelsche, tegenover die van Herodes, de menschelijke, de aardsche. De veroordeeling, de geeseling, de doornen-kro ning, de kruisdraging, de kruisiging: het leeft alles voor ons, alsof we getuigen waren van de geschiedenis, die meer dan 20 eeuwen geleden zich afspeelde. Zonder ruw of rauw te zijn (Duvivier wist dit alles te vermijden), zien we toch al de ruwheid van het volk, als de rauw heid van de beulen, en daartegenover, als op den achtergrond, de altijd zachte, liefderijke en toch koninklijke figuur van Jezus. Het is waarlijk niet om de lezers en lezeres sen uithuizig te maken, dat wij hen met deze enkele woorden warm aansporen van de ge legenheid gebruik te maken, deze geluidsfilm te gaan zien en hooren. Er zullen slechts twee voorstellingen worden gegeven, beide heden Maandag 8 Maart in de Concertzaal, namelijk te zeven uur en te half tien. Rijkskweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen. De heer H. Elsinga hoofd der Leerschool. Tot hoofd van de Leerschool verbonden aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Haarlem is benoemd de heer H. Elsinga, als opvolger van den heer H. de Vries, die op dien datum met eervol ont slag de school verlaat. „RIJKSSTRAATWEG No. 6". Donderdag 11 Maart a.s, zal „De Neder- landsche Tooneelgroep" (dir. J. B. Schaly, Dag. Leider Rob Geraerds) haar laatst-uitge brachte stuk „Rijksstraatweg No. 6" (Route Nationale 6") in den Stadsschouwburg voor het voetlicht brengen. Dit gevoelige en aan humor rijke stuk van Jean Jacques Bernard, een schrijver, die in Nederland reeds verschil lende successen behaalde („Martine„Le feu qui reprend mal". „Le printemps des autres") werd elders in het land met zeer veel waar deering ontvangen. De hoofdrollen in dit stuk worden vertolkt door Rika Hopper, Jeanne Verstraete, Cruys Voorbergh, Ben Royaards en Max Croiset De regie berust bij Cruys Voorbergh. Het stuk had zeer goede critieken. Zoo schreef het Alg. Handelsblad: De regie van Cruys Voor bergh was in den gewenschten toon Prachtig was Max Croiset. zeer gevoelig spel van Jeanne Verstraete. Rika Hopper speelde haar rol met de bekwaamheid, die men van haar kent. Bij het zeer talrijke publiek werd deze première een volkomen succes. Ons Noorden (R.K.)eenstuk. dat ver mag te boeien; het werd, zooals men van dit gezelschap, dat over zeer goede krachten be schikt, mag verwachten, uitstekend gespeeld. Volksblad: ....een stuk. prachtig van op bouw en stemming, heel fijn en zuiver. Geestdrift in een zeer goed bezetten Schouw burg. Schouwtjeslaan - Tel. 10070 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) De Steno-Typiste door J. P. BALJé. ebt u dat?" vroeg hij, het meisje even van terzijde aankijkend, (aaJJL JJL toen hij zijn laatsten brief ge- dicteerd had. Emmy van Laar. de steno-typiste, knikte. „Best. Tikt u de brieven zoo vlug mogelijk, en breng ze mij dan om te teekenen". Hij keek haar na, toen ze de kamer uit- tripte. Ze had een aardig, slank figuurtje, en die blonde krulletjes in haar hals stonden allerliefst. Vaak, terwijl hij haar dicteerde, kon hij maar met moeite de lust onderdruk ken, zijn handen daar eens door te laten spelen. Toch niet goed eigenlijk, dacht hij bij zichzelf, zoo'n aardig kindje als steno-typiste Ze was zeker vijftien jaar jonger dan hij en het verstoorde zijn gemoedsrust. Sqpis zat hij haar wel een minuut lang aan te kijken onder het die teer en en was hij de draad van zijn brief heelemaal kwijt geraakt. Dan keek ze hem met haar heldere, blauwe oogen zoo verwonderd aan, dan ikwam er soms zoo'n aardig blosje op haar wangen, en dat maak te hem heelemaal in de war. Het kind zou wel van hem denkenDie had natuurlijk haar vriendjes, jongens van haar leeftijd, waar ze mee naar de bioscoop ging en naar de dancing. Een doodenkele keer, als ze eens laat gewerkt hadden op kantoor, had hij een bnitale bui. Dan noodigde hij haar uit om met hem te gaan dineeren. quasi omdat ze had overgewerkt en dus wel eens een extra- tje mocht hebben, maar in werkelijkheid, omdat hij op zoo'n dag zoolang mogelijk van haar gezelschap genieten wilde. Genieten van haar blonde jeugd, haar knap gezichtje. Die enkele uurtjes, die hij zoo met haar door gebracht had in een restaurant, als het in tieme licht van een knus schemerlampje op het witte damast scheen, als ze heelemaal anders was, dan op het kantoor, minder ti mide. minder op een afstand, ze waren hem lief geworden. Dan deed hij geen moeite meer, om zich wat wijs te maken, dan be kende hij zichzelf, dat hij' verliefd was op dat Jonge ding, verliefd als de eerste de beste blaag. Maar als hij dan in het nuchtere morgen licht weer naar zijn kantoor liep, als koude motregen hem In het gezicht spatte, en hij alle dingen in het grauwe licht van den somberen dag bekeek, dan beet hij knorrig op z'n sigaar, en daar kwamen die andere gedachten weer opzetten. Het was te banaal, zoo'n idylle tusschen den directeur en z'n steno-typjste. je trouwde nu eenmaal niet met een steno-typiste, dat was cinema-non- sens; op de film werden die jonge dingen verliefd op hun ouden directeur, maar niet In werkelijkheid. Hij beende z'n kantoor op en neer, keek naar buiten, waar de regendag plaats maak te voor een vroegen avond. Nat blonk het asphalt, en als wazige schimmen zag hij de menschen zich voorthaasten van achter de beregende en besiagen ruit. Een klopje op de deur schrikte hem op, Emmy stapte binnen met de getikte brieven. Haar gezichtje stond vermoeid, de oogen keken niet zoo helder als .anders, en bij haar mondhoeken trilde een zenuwtje. Zoo was ze om te stelen. .Al klaar?" vroeg hij vriendelijk, „fijn Je hebt weer hard gewerkt, kindje, heb je lust straks met me te gaan dineeren?" Hij waagde het maar. de naargeestige avond alleen dook als een dreigend fantoom voor hem op, en misschien kon hij de ver veling een uurtje uitstellen. Als ze mee ging.... Tot zijn verwondering keek ze hem met gekwetste oogen aan. Haar mond trilde nu nog erger, en ze knipperde verdacht met de oogen. „Ik ga niet met u mee", barstte ze los, „nu niet, en nooit meer. Ikik bedank er voor.ik wil geen speelpop zijn diedieHaar tranen vloeiden nu rijkelijk en ze verborg haar neusje in een zakdoekje. „Voor u ben ik toch niets", ging ze bitter verder, en hij moest moeite doen om haar te verstaan, want de klanken werden half gesmoord in het zakdoekje, en onder broken door snikken, „alleen maar zoo nu en dan eens eeneenmiddel tegen verveling, om niet alleen te moeten eten; en op 't kantoor... lucht. Ik doe het niet. Enenik wil ook ontslagper de eerste „Maar juffrouw Emmy", trachtte hij haar te kalmeeren, „praat nu toch eens verstan dig „Nee", kreet ze. „nee. ik wil niet verstan dig zijn. Ik kan het niet langer uithouden". En toen draaide ze zich om, en als een blinde stortte ze zich de kamer uit, Lang bleef Rij op het stapeltje brieven sta ren, dat in wanorde voor hem op het bureau lag. net zooals zij ze had neergesmeten. Er was iets peinzends in zijn blik. en een flauw glimlachje om zijn mond. De dag leek hem in eens niet meer grauw, de avond niet meer somber. Den volgenden morgen was ze nauwelijks op het kantoor, toen het belletje van den directeur ging. Ze durfde niet opkijken, toen ze binnenkwam. „Neemt u even deze brieven op", klonk zijn stem ijzig. Hij dicteerde zoo snel, dat ze het bijna niet kon bijhouden. Zijn woorden waren kort af gebeten, en toen ze even tersluiks opkeek, zag ze. dat zijn gezicht strak stond. „Zoo", zei hij, „dat zijn de zakenbrieven. Dan denkt u er verder wel even aan. een advertentie te laten plaatsen voor een steno typiste per de eerste! En neemt u nog even dit privébriefje op". Hij kuchte even. en dicteerde dan: „Best kindje, Ik heb er eens over nagedacht, en het lijkt me ook het beste, dat we over twee maan den trouwen. Ik hou van je, en. Toen ze even ophield met noteeren, keek hij haar nijdig aan. „Wat is er. juffrouw, schrijft u verder!" „en ik ben er van overtuigd, dat we ge lukkig zullen worden. Over de steno-typiste, waar ik wel eens mee ging dineeren. hoef je je geen zorgen te maken. Men trouwt nu eenmaal niet met z'n steno-typiste, dat is te banaal Ze wierp het potlood neer. Haar gezicht was doodsbleek, en haar groote oogen staar den Rem in pijn aan. Maar hij deed of hij niets merkte. „Ik verwacht je morgenavond, nee, van avond, hebt u dat? vanavond. „Tot ziens, liefste". „Zoo, nu nog het adres. Noteert u goed?" Haar bevende hand sloeg het blad van de blocnote om. „Mejuffrouw Emmy van Laar", dicteerde hij, en dan, haar nu met een ge- amnseerd glimlachje aanziend: „Waar woon Je ook weer?" „Maaaaarmmaaarstotterde ze, „U schreef, uuzei. „Juist", knikte hij. „ik zei: Men trouwt niet met z'n steno-typiste. Maar je hebt den datum nog niet opgenomen. Het briefje moet op den eersten van de volgende maand ge dateerd worden, en dan ben je niet meer m'n steno-typiste". Ze wist niet, of ze moest lachen of huilen. Maar hij had haar al op z'n knie getrok ken. „Dat je tóch van zoo'n ouwen bok ging houden", fluisterde hij haar in het oor. ter wijl zijn hand in haar blonde krulletjes speelde, „ik had het niet durven hopen". Minuten lang hield hij haar in z'n armen. Dan scheen hij plotseling te schrikken. .Kom, sta op", zei hij .want nu zitten we toch precies als op een plaatje in een humo ristisch weekblad: de directeur en zyn ty piste". Maar ae bleef zitten. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 8 Maart: Door Z. M. den Koning is aan het comité voor de belangen der Haarlem- sefte Daardenmarkten andermaal ver gunning verleend, thans bij gelegenheid der op 26 Juli e.k. te houden Haarlem- sche paardenmarkt, om eene verloting te houden van op die markten aan te koopen paarden enz. Het Oosterkwartier. Uitvoering van het Jengdfanfarccorps en Gymnastiekafd. Zaterdagavond gaf de speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" in het gebouw St. Bavo een gecombineerde uitvoering van haar Jeugdfanfarecorps en haar Gymnastiekaf deeling. Wij waren nog niet in de gelegenheid het Jeugdfanfarecorps onder leiding van den heer Adr. Nieman eerder te hooren, laten wij echter direct zeggen, dat deze eerste kennis making een alleszins aangename was. Toen het fanfarecorps na de opening van den avond door den heer H. Handgraaf, voor zitter van de gymnastiekafdeeling met de pit tige The London Bobbies Parade Marsch van Adr. Nieman zelf aanving, had het het pleit reeds op slag gewonnen. En als dirigent èn als componist komt den heer Nieman voor deze uitvoering alle lof toe. Wat hij met dit jeugdige fanfarecorps heeft weten te bereiken dwingt respect af. Ook de overige nummers Trance Amité van Martin, de bekende wals Trés Jolie van Waldteufel en een potpourri van Verdi bewerkt door Joh. Kiement werden met élan en muzikaliteit ten gehoore gebracht Na deze muzieknummers was de beurt aan de Gymnastiekafdeeling onder leiding van den heer G. W. Kruithof. Dat de heer Kruithof na het uitstekende begin van het jeugdfanfarecorps nog een climax heeft weten te bereiken is wel de groot ste lof die we hem kunnen toezwaaien. Het zou ons hier te ver voeren, all nummers uitvoerig te bespreken, een uitzondering wil len we echter maken voor het optreden van de Kleutergroep. Om deze kleuters van soms nog geen twee turven hoog, op zulk een keurige wijze gymna stiek oefeningen te laten doen, onder het zin gen van een liedje vereischt meer dan gewone paedagogische kwaliteiten, dat de heer Kruit hof hierover beschikt heeft bij dezen avond wel ondubbelzinnig bewezen. In samenwerking met de Jeugdfanfare wer den hierna nog uitgevoerd vrije oefeningen door de jongste meisjes, bokoefeningen door de jongens, springnummers door de heeren en vrije oefeningen op de plaats door de oud ste meisjes. Dat de samenwerking tusschen het fanfarecorps en de gymnastiekafdeeling perfect was behoeft wel geen betoog. Na de pauze kwam het turnen aan de rin gen. brug en rekstok aan de beurt. De oefe ningen die respectievelijk werden uitgevoerd door meisjes, jongens en heeren, hadden een groot succes. Nadat de meisjes nog een dans hadden uit gevoerd, besloot het fanfarecorps ditmaal in samenwerking met het trommelcorps met een keurig uitgevoerde „Russisch dans". Dat het bal na afloop geslaagd zal zijn, wij twijflen er geen oogenblik aan. Het Oosterkwartier kan weer op een uit stekend geslaagden avond terugzien. VERBETERINGEN IN'HET STADHUIS. De behuizing van de le afdeeling der ge meente-secretarie in de thans bij haar in ge bruik zijnde lokaliteiten, is reeds sedert eenigen tijd onvoldoende. Nu de ruimten, voorheen in gebruik bij het gemeente-archief, zijn vrijgekomen, is de mo gelijkheid ontstaan genoemde afdeeling van een betere huisvestig te voorzien. Aangezien de tegenwoordige leeskamer voor de raadsleden niet aan redelijke eischen voldoet, ligt het voorts in de bedoeling een lokaal voor leeszaal in te richten. De kosten van bedoelde wijzigingen en ver beteringen zijn geraamd op f 3.375,—. De toestand, waarin het meubilair van bo vengenoemde afdeeling verkeert maakt het noodzakelijk, dat. daarin verbetering wordt ge bracht. De daaraan verbonden kosten zijn ge raamd op f 1.200. Voorts is f 100 noodig voor verhuiskosten. ZANGVEREENIGING De te Hoofddorp aangewende pogingen om te1 komen tot oprichting van een zangver- eeniglng op chr. grondslag en met- breeden op zet, werden reeds met gunstig resultaat be kroond. Het aantal personen., dat zich al aan gemeld heeft om er een werkend aandeel in te hebben, geeft wel de verwachting dat het spoedig een flink koor zal kunnen wordiein. KINDERBEWAARPLAATS HAARLEM NOORD. In plaats van mevrouw. Jo van Ammers— Kuiler die door een licht ongeval verhinderd is, zal morgenmiddag om 2.30 uur in het Gem. Concertgebouw voor de Stichting Kin derbewaarplaats Haarlem-Noord spreken, mej. Krim, inspectrice van de kinderpolitie. JAARVERGADERING. De Vereeniging van directeuren van Ge meentewerken. Openbare Werken. Bouw- en Woningtoezicht en Woningdienst, houdt op 4 en 5 Juni te Haarlem haai- jaarvergade ring. LAGER ONDERWIJS. Voor overplaatsing naar school no. 43 (Corn. Houtmanschooi, Weltevredenplein) zouden B. en W. in aanmerking willen bren gen den heer C. H. Folkert, thans hoofd van School no. 7 (Leidschepiein). De voordracht tot benoeming in de daar door ontstaande vacature van hoofd van School no. 7 luidt: 1. J. Kramer, onderwijzer Centrale School no. I; 2. W. Koutstaal, onder wijzer School no. 36; 3. C. Alles, onderwijzer Centrale School no. III. Verder stellen B. en W. den raad voor over te plaatsen a. als onderwijzeres van de Cen trale School voor gewoon lager onderwijs no. Ill (Friesche Varkenmarkt) naar de Jan Pie- tersz. Coenschool (School no. 44, Weltevreden plein): mej. J. Smit en b. als onderwijzer van óe Jan Pietersz. Coenschool «School no. 44, Weltevredenplein) naar de Centrale School voor gewoon lager onderwys no. in (Frie sche Varkensmarkt, den heer F. K. Witmex,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13