Vlammende Schoonheid FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 25) Virginia keek naar het groote schilderij. Zij had het dien middag niet gezien. Het stelde Jane .Bleecker voor, in een statig blauw sleep- toilet, met een hoog kapsel, waarin een dia manten diadeem fonkelde Zij zat in een ge- beeldhouwden armstoel, en haar echtgenoot stónd achter de leuning ervan. De oude An thony was toen nog een jonge Anthony, en hij leek zóó sprekend op Tony, dat Virginia, er bijna.van schrok. Tony, een jongetje van acht jaar. zat op een kussen aan zijn moeder's voe ten en tegen Jane Bleecker's knie geleund stond een kleinmeisje in een wit jurkje. Het kleine meisje was ons dochtertje, verklaarde Anthony. Zij stierf, toen zij vijf jaar was. Zij heette naar mijn grootmoeder uit Maryland, Cynthia Howard. Tony aanbad haar. Ik geloof, dat hij er nooit overheen is gekomen. Het is juist om wat hij voor Cynthia was, dat ik weet, wat hij voor jou zou kunnen zijn. Hij was altijd heel teeder en beschermend. Zij legde haar hand op zijn arm. Ik wou dat het waar kon zijn. Kun je onmogelijk? Zij schudde het hoofd. Ik geef toch alle hoop niet op. zei hij glim lachend. Ik zou niemand liever als de mees teres van Derekdale willen zien. De meesteres van Derekdalede meesteres van Derekdale Tony's woorden schoten haar weër te bin nen en zij had wéér het .gevoel van een drei gend onheil. gen stom to de deux zeideï Anthony! Het was Jane Bleecker. Zij droeg een tuien, bleekrose avondtoilet, dat glinsterde van de opgestikte kralen. Zij zag er jong genoeg uit, om voor de kleindochter van de dame op het portret te kunnen doorgaan. Over een paar minuten gaan wij soupee- ren, kom je niet beneden, Anthony? En tegen Virginia: Michael McMillan vroeg naar u. Zij zei niet, dat Tony ook naar haar vroeg. Zij is weggeloopen van onze mistletoe- cotillon, Jane, legde haai- man haar uit. Het was een beetje te luidruchtig naar haar smaak Jane haalde haar schouders op. Beste Anthony, wij leven niet meer in den tijd van koningin Victoria! Virginia had een scherp antwoord op haar lippen, maar zij hield zich in. Uw man .heeft mij uw schilderij laten zien, mrs. Bleecker. U ziet er nu jonger uit dan toen. Dat komt door het korte haar en mijn kleeren, zei Jane. Zij keek op naar de dame in het blauw en plotseling rustten haar oogen op het meisje in het wit. Als Cynthia er nog' was, zou zij nu bijna twintig zijn, zei ze, en het leek Virginia of haar stem zachter klonk. Zij vroeg zich af, of. 'er ook een mistletoe-cotillon zou zijn geweest als de dochter van Jane Bleecker dit Kerstbal had meegemaakt. Jane wendde zich af van het schilderij. Kom Anthony, wij moeten naar beneden. Met. hun drieën gingen zij de trap af. Maar bij de deur van de balzaal verliet Virginia hen en begaf zich naar de bibliotheek. Vóór zij er binnentrad sprak zij in de hall een' be diende aan. Kent u mr. McMillan? En toen de man bevestigend antwoordde: Zoudt u hem willen vragen om in de bibliotheek te komen, bij miss Farquhar? Toen de man zich omdraaide voelde Virgi nia haar wangen, gloeien. Wat zouhij wel van haar denken? Zij zette zich 00 den divan achter hrt scherm en wachtte. Dadelijk zou hij voor haar staan, haar toelachen met zijn lieve, blauwe oogen. Hij kwam inderdagpd even later, maar niet alleen, en niet in antwoord'op. haar boodschap. "Rickey was bij hem. Uit haar schuilplaats hoorde 'zij hun stemmen; eerst die van Michael-: Weet- je misschien waar je zuster is? Toen Rickey: Al wist ik het, dan zou ik het u nog niet zeggen. Het spijt rne, dat je er zoo over denkt, Farquhar. Hoe zou ik er anders over kunnen den ken? Het is. niet mooi van u, om. Jinny uw attenties op te dringen, alleen omdat ik u dui zend dollar schuldig ben. Zij hoorde Michael's scherpen uitroep: Als je jezelf was, zou ik je dat laten terugnemen! Ik neem niets lenig, en ik ben bereid met u te vechten. Virginia sprong op. Zij voelde, dat zij nu moest tevoorschijn komen, maar Michael's vol gende woorden hielden haar terug. Laat ons vrienden zijn, Farquhar. Dank je voor de eer. Ik zal je je geld terugbetalen, maar ik wil niets met je-tyd- •schriften te doen hebben, noch met jou! Doodsche stilte, waarna Michael weer sprak: Er is geen-reden, om dit onderhoud voort te zetten, is het wel? Misschien zul je je excuus komen maken, als je weer jezelf bent. Rickey begon te lachen en plotseling be merkte Virginia", dat het lachen verder en ver der weg klonk. Zij kwam haastig van achter het scherm te voorschijn, maar de beide man nen waren weg. In de hall klonk nog de flauwe nagalm van Rickey's lachen. Zy stond stokstijf midden in het vertrek, wit en bevend alles-om haar heen scheen te draaien. Wat had Rickey bedoeld, toen hy zei. dat hij Michael duizend dollar schuldig was? XV. Zoo vroeg in den morgen! Rickey volgde Michael en haalde hem ten slotte in. Luister eens, zei hy en legde zijn hand op de erm v.an den ander. Je doet beter Jinny met rust te laten. Zy gaat met Tony Bleecker trouwen. Michael draaide zich woedend naar hem om. Je- liegt. Vraag het haar zelf als je mij niet ge looft. Ik hoef het haar niet tê vragen. Zij' is evenmin verliefd op Bleecker als ik. Rickey zag bleek. Wat zou het nóg, al is ze niet verliefd op hem? Hij heeft haar wat te geven. Zij zal de meesteres van Derekdale zijn. Dat betee ken t wel iets voor een meisje, zou ik denken Michael staarde hem aan. Dat beteekent wel iets voor een meisje, maar niet voor Virginia Farquhar. Hy had veel zin om Rickey als een kwa jongen door elkaar te schudden, maar hy hield zich kalm. Ik wensch daar niet over te praten, zei hij en ging naar de balzaal terug. Hij zocht Virginia overal, maar kon haar nergens vinden. Ook anderen zochten haar; Tony en zijn vader. Ten laatste bracht een dienstmeisje mrs. Bleecker de boodschap, dat miss Farqühar" zich niet wel voelde en naar haar kamer was gegaan. Deze teleurstelling was Michael als een slag in zijn gezicht. Hij had zóó gerekend op de oogenblikken. die zy nog samen zouden heb ben. Hy had haar nog zooveel te zeggen De rest van den avond duurde hem einde loos lang en eenmaal in bed wilde de slaap niet komen. Hy riep zich het gesprek met Rickey weer voor den geest, diens insinuatie, dat Virginia met Anthony Bleecker zou trou wen. Zy zal de meesteres van Derekdale wor den, en dat beteekent wel iets voor een. meisje. !Toe)i Virginia's pMsgitogg verdwijning.- het gaf hem een gevoel, alsof er iets niet in orde was. Tony Bleecker had het kalm opge vat, naar het scheen. Hij had nog gedanst en gelachen en zijn souper met smaak verorberd. Als zyn gedachten bij Virginia waren, dan toonde hij dat toch niet. Maar was het niet [mogelijk, dat er reeds een geheime verstande houding tusschen hen bestond? De gedachte was hem ondragelijk; hij trachtte ze zoo ver. mogelijk van zich af te zetten. Hij stond vroeg op en ging naar beneden. Êen heel leger bedienden was bezig om het huis weer in orde te brengen. Wells, de but ler, zoo frisch als een hoentje niettegenstaan de zijn korte nachtrust, vroeg hem of hij koffie wilde. Als het mogelijk is, graag. Er is een dienstmeisje in de ontbijtkamer. Zij zal wel voor u zorgen mr. McMillan. Gesterkt door de koffie ging Michael de deur uit. Het sneeuwde zachtjes, de vlokken vlogen als veertjes in de koude, yle lucht. De stilte was zóó intens, dat het leek alsof er niets leefde dan alleen die' vallende vlokken. Hij keek op zyn horloge. Het was nog geen acht uur. Hét zou uren duren vóór de eerste gasten beneden kwamen. Hij kon er niet op rekenen Virginia vóór twaalf uur te zien. Hij besloot den tijd daartusschen te gebruiken om zijn tante Molly een gelukkig Kerstfeest te wenschen. Hij zou in de stad bloemen voor haar koopen en hen kon dan met gemak om elf uur op Derekdale terug zyn. Voor hij wegging overhandigde hij den butler een pakje, met het verzoek dit miss Farquhar bij haar ontbijt te laten brengen, niet eerder. Toen hy eenmaal achter het stuur van zyn. wagentje zat, zag Michael alles al veel opge wekter in. Hy stopte voor een bloemist, toen hy door de stad reed en kocht een grooten bos roode rozen voor tante Molly. Hy kocht ook rozen voor Virginia, kleine rose knopjes met een lint by eengebonden. Hij legde ze zorg vuldig in zyn auto en reed welgemoed verder. (Wordt vervolgd.) De heeren Ir. De Kok en Schmidt Crans zijn Zondag van hun retourvlucht met hun sportvliegtuig naar Ned Indië behouden op het vliegveld Ypenburg teruggekeerd. Een snapshot na de landing, welke plaats vond tijdens een fiksche sneeuwbui De nieuwe burgemeester van Hengelo (Gld.), de heer F. van Hoog«» aton, werd Zaterdag in zijn gemeente ge ïnstalleerd en feestelijk verwelkomd, waarvan hierboven een snapshot Eenige waardigheidsteekens der brand weer uit vroeger dagen op de brand weer tentoonstelling welke in de St Anthonieswaag te Amsterdam wordt gehouden De toss voor den landenwedstrijd Nederland Zwitserland in het stadion te Amsterdam. Links Puck van Heel; geheel rechts de Zwitsersche aanvoerder Van de werf Wilton- Feyenoord te Schiedam Is Zaterdag het 12000 tons motortankschip .Nederland", bestemd voor de Ned. Pacific Petroleum Mij. te water gelaten. Gehuld in den rook van een sleepboot verlaat het schip het bouwdok Het Nederlandsch elftal, dat Zondag in het stadion te Amsterdam een 2 1 zege behaalde in den voetbalwedstrijd tegen Zwitserland, tijdens het spelen van ons volkslied De Zwitsersche doelverdediger in actie tijdens een der aanvallen van de Oranjemannen in den wedstrijd Nederland - Zwit serland te Amster dam

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14