ECHTE WALES ANTHRACIET F.unsbrvn Liffmeinn HHMPstPff ^WEERBERICHT Nachtelijke vechtpartij EEN NIEUW MODEL STRANDWAGEN. «XX ND AG 8 HAART 1937 ZATERDAG '6 MAART 1937 Z Distributie van margarine voor werkloozen. Wijzigingen met ingang van 15 Maart. Met ingang van Maandag 15 Maart zullen vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon de na volgende wijzigingen worde aangebracht in de distributie van onvermengde margarine ten behoeve van werkloozen en armlastigen. De distributie van onvermengde margarine zal voor zoover de ondersteunden daarop in- yerband met de samenstelling van hun gezin recht hebben, worden gecombineerd met de verstrekking van bak- en braadvet. De distributie aan de gezinnen van zes en fileer personen, welke tot nu toe plaats vond door de margarine bij de belanghebbenden te laten bezorgen, zal met ingang van dien datum vervallen en zal dan eveneens geschie den door t-usschenkomst van de georgani seerde en de coöp. verbruiksvereenigingen, op daarvoor te verstrekken bons. Door den Dienst zullen aan belanghebben den vierwekelijksche distributiekaarten, met duidelijk genummerde bons, worden verstrekt, op welke bons de aangegeven hoeveelheden per week verkrijgbaar zullen worden gesteld. y2 pond onvermengde margarine voor ge zinnen van 2 personen. Vz pond onvermengde margarine en lA pond bak- en braadvet voor gezinnen van 3 en 4 personen. Vz pond marg. en 1 pond bak- en braad vet voor gezinnen van 5 personen. 1 pond marg. en 1 pond bak- en braadvet, voor gezinnen van 6 personen. 1 Vz pond marg. en 1 pond bak- en braad vet voor 7 en 8 personen. 1>2 pond marg. en 1 yl pond bak- en braad vet voor 9 personen. 2 pond marg. en 1 y2 pond bak- en braad vet voor 10 en 11 personen. 2 pond marg. en 2 pond bak- en braadvet voor 12 en 13 personen. 2y pond marg. en 2 pond bak- en braadvet voor 14 personen. 2Vz pond marg. en 2y2 pond bak- en braad vet voor 15 en meer personen. Onvoorwaardelijk wordt van deze distri butie uitgesloten de steuntrekkende, die een bon verhandelt of op een bon verkregen mar garine of vet verkoopt of verhandelt. MEISJESSCHOOL. B. en W. stellen voor aan de Middelbare School voor Meisjes met 5-jarigen cürsus te benoemen tot tijdelijk leerares in de wis- en natuurkunde voor het tijdvak 25 Febr. 1937 tot en met 24 Maart d.a.v.: Ie Mej. J. J. Hofkes te Rijswijk (Z.H.) en 2e Mej. A. G. van der Horst te Gouda. JUBILEUM SCHOOL AERDENHOUT— BENTVELD. Zaterdagmorgen woei de vlag van den toren van de School AerdenhoutBentveld en de ingang was met sparregroen versierd met de woorden: „Leve onze School!" In alle klassen werd een openbare les ge houden, die door vele ouders werd bij ge- woord. Vooral de zangles van de hoogere klassen trok veel belangstelling. Zoo verliep de morgen gezellig in de fees telijk aangekleede school. 's Middags werd van 2.304 uur receptie gehouden in het gymnastieklokaal, dat keurig was versierd met groen en bloemen. Allereerst bracht het wnd. hoofd, de heer De Bock de gelukwenschen over aan het be stuur van den heer B. de Boer die ongesteld is. Spr. uitte den wensch, dat de aangename samenwerking tusschen bestuur en personeel nog vele jaren mog eduren. De heer De Bock bood namens het perso neel een electrische klok aan, die door mr. Het woord werd gevoerd door den heer S. A. A. F. van Hall werd onthuld. Wilson namens de Comm. van Toezicht op het L.O. en den heer N. Broekhuizen namens de Ver. van Neutrale Bijzondere Scholen in Nederland. Een Comité bestaande uit mevr. Van der Mersch, mevr. Posthumus Meyjes en mevr. Sanders bood namens oud-leerlingen en leer lingen aan mejD. van Hall een zilveren presenteerblad en bonfoonschaal aan met be geleidende album. De receptie was druk bezochtt In een der bovenlokalen werd een tentoonstelling ge houden van slöjd- en handwerk-artikelen. Van 6.30-^-8.30 volgde in Boekenroode een gecostumeerd feest voor de leerlingen; kleurig beweeg van Pierrots en Pierettes, van Tiro- lers en harem-dames, van elfen en beertjes. Dansen onder leiding van den heer Goeting en een goochelaar brachten een aangename afwisseling. Toen volgde van 912 uur een bijeenkomst van oud-leerlingen. Onder leiding van den heer De Bock werd er gedanst en werdén één- actertjes en zangnummers ten gehoore ge bracht. De avond was een goed slot van dezen zoo uitnemend geslaagden jublleumsdag o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67a. TELEF. 16100 (Adv. lngez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Jan Musch in Nathan de Wijze, 8.15 uur. Abonnementsvoorstelling, le serie. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Duizend maal be dankt." 2.30. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „Zonen van de Zuid zee" en de Avro-film, 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zaken zijn Zaken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Opgejaagd", 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. DINSDAG 9 MAART Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. 15 1V li i Het bestuur van de jubileerende H. B. S. V in de bloemen. V. 1. n. r.: S. H. Oéi, le secretaris: mej. M. H. Müller, 2e secretaresse; C. van Wisselingh, voorzitter; P. Bos, vice-voorzitter en P. Gerbranda, penningmeester. MODESHOW Donderdag 11 Maart 14.15 en 20 Uitsluitend voor de avondshow zijn nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar a 1— thé complet en belasting in begrepen. Tel. bestelling toestel 23. (Adv. Ingez. Med.) Twee millioen Chineezen door den hongerdood bedreigd. Spoedige hulp noodzakelijk geacht. SJANGHAI, 8 Maart (A.N.P.) Volgens een schatting van zendelingen, die een jarenlange ervaring van de toestanden in het Chinee- sche Rijk hebben zullen vermoedelijk, tenzij zeer spoedig grootscheepsche hulpmaatregelen mogelijk zullen blijken, ruim twee millioen menschen en voor het grootste deel vrou wen en kinderen omkomen tengevolge van den thans heerschenden hongersnood. NEDERL. NATUURHIST. VEREEN. Zondagochtendexcursie. Op de Zondagochtendexcursie van deze ver- eeniging naar de pieren van IJmuiden, onder leiding van den heer G. A. v. Schaik, werden door de leden reeds in de Visschershaven twee futen en eenige doodaarsjes waargenomen. Bij de pieren zag men vijf futen, eenige zwarte zee-eenden, twee troepen meerkoeten, een groot aantal scholeksters en vele jonge zil vermeeuwen. Op het strand werden gevonden doode exem plaren van fuut, zeven zeekoeten, twee zwarte zee-eenden, een groote zee-eend. een drie- teenmeeuw, een roodhalsfuut, een parelduiker, twee niet nader te determineeren duikerach- tigen en twee meerkoeten. Ook een haa: i- en een roggenei behoorden tot de „prooi". Van de schelpenwereld werden nog even de belang rijkste soorten gerepeteerd. O.a. werden de platte slijkgaper en mooie exemplaren van zaagjes, nonnetjes, stevige strandschelpen en t-eere platschelp gevonden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.92 1/4. Berlijn 73.50 Parijs 8.26V.. Brussel 30.86. Zwitserland 41.70. New-York, 1.82 15/16. 12 uur: Londen 8.91 3/16. Berlijn 73.50. Parijs 8.33 3/4. Brussel 30.873/2. Zwitserland 41,70. Kopenhagen 39.85. Stockholm 46.50. Oslo 44.85 New-York 1.82 13/16 Praag 6.38Vz- ..DE VREK" VOOR „KUNST AAN HET VOLK". Voor de leden van de Vereeniging „Kunst aan het Volk" alhier zal morgen, Dinsdag avond, het Gezelschap Jan Musch, directie Jan Musch en Joop van der Poll, „De Vrek" van Molière in den Stadsschouwburg-komenopvoe- ren. REDUCTIE OP BENZINEPRIJS VOOR BE ZOEK AAN PARIJSCHE TENTOONSTELLING. De K.N.A.C. heeft bericht ontvangen, dat de houders van een legitimatiekaart voor de a.s. internationale tentoonstelling te Parijs recht hebben op een reductie van frs. 0.60 per liter op den bezineprijs tot een maximum van 20 liter per dag. Over de wijze waarop deze reductie in de practijk zal worden uitgevoerd, heeft de K.N.A.C. nadere inlichtingen bij de autoritei ten ingewonnen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 517 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 6772, 2e kwaliteit 5865, 3e kwa liteit 5056 pea- K.G. sluohtgewieht. 96 Melk en Kalfkoeien 180—230 per stuk. Vette kalve ren: 2e kwaliteit 55—60, 3e kwaliteit 4654 per K.G. leveiidgewichit. 58 Nuchtere kalveren 59 per stuk. 559 Varkens: Vleeschvarkens. we gende van 90110 K.G. 5556, zware varkens 5455. vette varkens 53—54 per K.G. slacht- gewicht. Aangevoerd 2 wagens geslachte run deren uit Denemarken. De Bilt voorspelt: Meest matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wellicht Noordwestelijken wind, meest zwaar bewolkt in het Noor den met weinig of geen sneeuw, in het li Zuiden zwaar bewolkt, of betrokken met waarschijnlijk nog eenige sneeuw, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 779.9 m.M. te Isafjord. Laagste 746.7 m.M. te Rochefort In den toestand komt weinig verandering. Omstreeks den vijftigsten breedtegraad be vindt zich een scherpe overgang van koud weer met lichte vorst en sneeuwval en met Noorde lijken wind tot zacht'weer met regen in West en Zuid-Frankrijk en het Kanaal. In Zuid- Duitschland is het weer helder en is de wind uit West, in een breede strook van Noord- Frankrijk. Over België en Midden- en Noord-Duitsch- land heerschte betrokken weer met lage wolken en lichte sneeuwval. In ons land en om de Noordzee vertoont het weer. een neiging tot opklaring. Op IJsland en in het Noordwesten is het zeer koud en is de luchtdruk zeer hoog. In het geheele Oostzeegebied heerscht thans vorst, in Scandinavië is de vorst matig tot streng. Het vorstgebied reikt tot Midden- Duitschland en tot de Fransch-Belgische grens en zal zich waarschijnlijk nog verder naar het Zuiden uitbreiden. Voor ons land is opklarend weer te wachten met lichte vorst in den nacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging: Achteruit, Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 0.26 uur; n.m. 12.52 uur. Strand berijdbaar van 5.3011.00 uur. Een „Groentje" in Haarlem's Dagblad is eenvoudig, goedkoop en succesvol. Het succes wordt bewezen door de 45303, die in 1936 geplaatst werden. Dronken Amsterdammer door voorbijganger gewond. Zaterdaganacht omstreeks half een bevond zich in de Barrevoetestraat een Amsterdam mer, diie blijkbaar te veel aan Bacchus had ge offerd. De -man verkeerde in een vechtlustige stemming en daagde de enkele menschen, die zich op diiit late uur nog o:p straat bevonden bot een vechtpartij uit, waarop een der voor bijgangers in ging. Er ontstond een korte worsteling, waarbij de Amsterdammer op den grond geworpen werd en waarschijnlijk een trap tegen het hoofd kreeg. De ander vervolgde daarop zijn weg, doch werd bij de Voldersgracht door den op wraak belusten Amsterdammer ingehaald, waarop een nieuwe vechtpartij ontstond, waarin zich nu ook een 35-jarige kellner mengde. Op dit oogenblik verscheen de politie, die inmiddels gewaarschuwd was, op het terrein van den strijd. De onbekend gebleven voorbij ganger had zich inmiddels uit de voeten we ten te maken. De Amsterdammer, die enkele bloedende hoofdwonden had opgeloopen, werd evenals de kellner naar het bureau overge bracht. Daar wérd- de gewonde door O. D. behandeld, doch daar hij tijdens deze behandeling het bewustzijn verloor, werd hij per ziekenauto naar de St. Johannes de Deo overgebracht, waar hij thans nog in observatie is. De kell ner, die eveneens onder den invloed bleek te zijn, werd ter ontnuchtering ingesloten. De politie stelt een onderzoek naar deze ge schiedenis in. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T./M. 14 MAART 1937. Ned. Inddë, zee-post via Rotterdam m.s. „Kota Nopan" 12 Maart gew. St. 2.15; mail via Mar seille 11 Maart gew. st. 14.15; vl ieg dienst Am- sterdamBandoeng 10, 13 Maart gew. st. 2.15. Surinamie, zeepost en mail via Amsterdam s.s. Oranje Nassau 12 Maart gew. st. 3.25; luchtpost New YorkParamaribo 9, 11 Maart gew. st. 19.10. Aruba, Curaoao, Bonaire, mail via Le Havre 9 Maart gew. st. 19.10. Luchtpost New YorkOuracao 9, 11 Maart gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Le Ha vre 9 Maart gew. st. 19.10; via Cherbourg 11 Maart gew. st. 19.10. Canada, Mexico, Cuba, Ecuador, via Cher bourg 11 Maart gew. st. 16.45. Canada, via Glasgow 12 Maart gew. St. 8.55 Argentinië, Brazilië, Chili Uruguay, Via Na pels 11 Maart gew. st. 10.—. Brazilië en Uruguay, via Londen, 12 Maart gew. st. 7.vliegdienst DuitschlandZuid Amerika 10 Maart gew. st. 11.35; vliegdienst FrankrijkZuid Amerika 13 Maart gew. st. 7.—. China, Hongkong, Japan, via Siberië 11 Maart gew. st. 18.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Phil-ippijnsohe Eilanden en Mantsjoerije 11 Maart gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via Istanbul/Damascus 12 Maart gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië: Palestina, via MarseillePort Said 11 Maart gew. st. 11.15; via PiraeusAlexandrië 13 Maart gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Br-i'tsch Indië, via Marseille 11 Maart gew. st. 10.—. Vliegdienst ais Ned. Indië. Ceylon, via Marseille 11 Maart gew. st. 14.15; via Napels 12 Maart gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Marseille 11 Maart gew. st. 12.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Marseille 11 Maart gew. st. 14.15; via Napels 12 Maart gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Marseille 11 Maart gew. st. 14.15; via Piraeus 13 Maart gew. st. 3.25; vliegdienst als Ned. Indië; vliegdienst LondenGaïro Kaapstad 11 Maart gew. st. 17.30. Oost-Afrika, via Marseil'le/Aden 11 Maart gew. st. 10. Vliegdienst LondenOaïro-Kaapstad. Unie van Zuid-Afrika, via Southampton 11 Maart gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische Statenbond, via Marseille 11 Maart gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland vliegdienst als Ned. Indië. Geen mahverzending. Voor het vervoeren van strandreddingsbooten. Gebr. Taat te Katwijk aan Zee hebben een nieuw model strandwagen geconstrueerd om reddingbooten over het strand naar zee te ver voeren. De vorige week zijn daarmee op het strand te Katwijk aan Zee proefnemingen ge nomen, die uitstekend zijn geslaagd. Deze nieuwe wagen is korter dan die, welke tot nu toe gebruikt werden. Het voordeel is, dat het nu bij slecht weer minder gevaarlijk zal zijn om de boot van den wagen te laten. De boot is nu spoediger te water dan bij een lan- geren wagen. Ook is er minder kans, dat de boot bij terugstooten beschadigd wordt. De constructie is thans zoo. dat de wagen niet meer gedraaid behoeft te worden, maar dat de boot zoowel aan de voorzijde als aan de ach terzijde getrokken kan worden om haar in zee te doen gaan, of er uit te trekken. De wagen rijdt op rupsbanden. Voor deze proefnemingen was voor de kust van Katwijk aan Zee uit IJmuiden aangekomen de motorreddingboot .Eierland", die gesleept was door de reddingboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder. Voor deze proefenemïngen was de „Eierland" uitgekozen, omdat deze de zwaarste reddingboot der maatschappij is. 's Middags 2 uur namen de oefeningen onder veel belangstelling een aanvang. Hierbij waren tegenwoordig de secr. van de N.Z.H.R.M. de heer H. Th. de Booy uit Am sterdam; de burgemeester van Katwijk mr. W. J. Woldi-ingh v. d. Hoop. de heeren D. Taat en W. Taat. Van het dagelijksch bestuur van Noordwijk aan Zee waren tegenwoordig de heeren Den Hollander en Van Beelen. De heer De Booy had de leiding van deze oefeningen opgedragen aan den heer W. Taat. De schipper van de Katwijksche reddingboot de heer C. Jonker nam ook krachtdadig deel aan deze oefeningen. Tevens werd een tochtje op zee gemaakt. Om 4 uur waren de eerste proefnemingen ten einde. Door dit nieuwe model standwagen is de ontwikkeling van het reddingwezen op onze kust door de heeren Taat weer een stap verder gebracht. //vaderhoe weet u nu of tabak rijp is //heel eenvoudig jongen rupe tabak heeft immers een Ster op het pak NIEMEIJER's SVER TABAK VAN 5TOT15 CT P. HA1F ONS (Adv. lngez. Med.) De controle op de Spaansche kusten. Oud-vice-admiraal De Graaff bedankt voor zijn benoeming. 's-GRAVENHAGE, 8 Maart. Naar wij vernemen, heeft de gep. vice-ad- miraal J. de Graaff, oud-chef van den marinestaf, die benoemd was tot hoofd-administrateur voor de zeecon trole in zake de niet-inmenging in den Spaanschen burgeroorlog, medege deeld, dat hij deze benoeming niet wenscht te aanvaarden. AANBESTEDING. Door den Directeur van Openbare Werken te Haarlem werd heden aanbesteed: Het maken van een riool van de Rollands laan naar de Houtvaart met bijkomende werken. De inschrijvers' waren: 1 W. H. Klos, Santpoort f 9490 2 R. Beyker, Haarlem f 18.974 3 A. van Halen en J. Doornink, Leiden f 9.480 4 H. J. de Weers, Haarlem f 8.774 5 W. van Strien, Haarlem f 11.778 6 P. Brouwer, Haarlem f 10.980 7 J. Rombout, Haarlem f 12 850 9 M Ebbing. Haarlem f 11.785 10 N. Cobelens en Zn.. Haarlem f 12.741 11 Gebr. W. Visser, Wassenaar f 14.900 12 Gebr. A. en J. H. Schollz, Leiderdorp f 11.500 13 G. Metselaars en Zn., Haarlem f 13.085 14 J. P H. Nelissen, Haarlem f 9515 15 Joh. Dienaar, IJmuiden f 12.784 De gunning zal later worden bekend ge maakt. Dit voordeel zal U steeds met onze Anthraciet blijken, U heeft de hele dag er niet naar om te kijken. SMINIA'S KOLENHANDEL' PIJNBOOMSTRAAT 143 TELEFOON 23892 (Adv. lngez. Med.) GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 10 Maart 1937 des namiddags ten l-J/2 ure, voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1 Mededeelingen en ingekomen stukken. 2 Kohieren Straatbelasting dienst 1934, 1935 en 1936. 3 Kohier schoolgeld Openbaar Voorberei dend- en Buitengewoon L.O. en Bijzonder Buitengewoon L.O. cursus 19361937. 4 Rekening en verantwoording over 1936 commissie schoolkleeding. 5. Voorschot vergoeding art. 101, le en 9e lid L.O. wet 1920. 6. Toekenning subsidie bijzondere school N. v. d. Laanstraat 25. 7 Balans, enz. 1935 woningbouwvereeni- ging/stichting: a. „Ons Huis" I I b. „St. Bavo". i j i c. „Rosehaghe". d. „Bloemendaal". 8 Begrootingen voor 1937 woningbouwver- eenigingen/stichting-en. x 9 Slooping perceelen, enz. Oranjeboom- straat Nrs. 16—-26. 10 Aankoop perceel Oranjeboomstraat 4. 11 Verhuring gedeelte grond tusschen Emauslaan en Spanjaardslaan. 12 Verkoop grond: a. Uranusstraat (H. Mulder). b. Delftlaan (Spook en Kuiper). c. Saturnusstraat (R. Mulder). d. Constantijn Huijgensstraat (Mij. Von delkwartier) e. Ambachtstraat (A. P. Winmibst) 13 Aanvaarding van voor straat bestemden grond ten westen van de Houtvaart. 14 Verbetering electrische lichtinstallatie bibliotheek. 15 Idem huisvesting le afd. gemeente-se cretarie. 16 Aanwijzing plaats voor de te stichten Jan Pieterszoon Coenschool (school 44). 17 Verbetering gedeelte weg langs Am- sterdamsche Vaart. 18 Verbetering gedeelte weg langs Leid- schevaart. 19 Verbetering Rambrug. 20 Beschikbaarstelling gelden voltooiing aanleg nieuwe Begraafplaats. 21 Overplaatsing onderwijzeres en onder wijzer. 22 Voortzetting behandeling ontwerp-be- grooting van inkomsten en uitgaven der ge meente voor den dienst van 1937. Benoeming: a. 3 tijd. leerkrachten gymnasium. b. 2 tijd. leerkrachten le H.B.S. B met 5-j.c. c. 2 tijd. leeraressen Middelbare School voor Meisjes met 5-j. c. d. hoofd van school No. 7 (Leidscheplein) (na overplaatsing tegenwoordig hoofd van school no. 43 Weltevredenplein). e onderwijzeres school voor L.O. (Montes- sori-leermethode) Bakkerstraat. f. onderwijzeres Dr. Iiuetschool (Prinsen Bolwerk). j.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2