SCHAKEN WIELRIJDEN HXXNDA'G 8 MAART 1937 H A 'A' R E E M'S D'AGBESB T3 (IN/T IN llUIKIN^j HET TOONEEL „HET MASKER" GROOTE LIEFDE „Donnez nous l'amour, 1'amour ©t toujours I'amour!" dat was de eiseh, dien eens.een be kend Fransch criticus aan het tooneel stelde en wij kunnen ons moeilijk ©r over beklagen, dat wij van de liefde te weinig op het tooneel krijgen. Gaat u slechts de titels der tooneel- stukken van de laatste jaren na en u zult de liefde in alle soorten terugvinden. Jonge Liefde, Oude Liefde, De laatste Liefde, De sterkste Liefde, Jeugdliefde, Liefde in den Sovjet-Staat, Comedie der Liefde, Liefde- tont court Hoogeschjool der Liefde en de Bree bracht ons zoo waar zelfs Liefde en gros. Frans Molnar zoekt het In zijn laatste stuk ook al in „1' amour" en hij noemde zijn blij spel „Groote Liefde". De leden van de Maat schappij Apollo kregen Zaterdag de primeur van dezen nieuwen Molnar voor Amsterdam in den stadsschouwburg en het was vooral aan het verrassend goede en sterke spel van Ank vaat der Moer in de hoofdrol te danken, dat de opvoering van Groote Liefde door de tooneel- groep „Het Masker" succes had. Meer misschien dan door den inhoud van het blijspel die eenigszins teleurstelde. Wij ver wachten van Molnar nu eenmaal verbluffende techniek, fantasie en brillamten dialoog en dat alles missen wij te veel in zijn nieuwe spel. Het is waar, dat de stukken van Molnar doorgaans louter tooneel zijn, dat het voornamelijk de habiele vakman is, die verhaast en boeit, maar in dit nieuwe stuk is hij/als theaterman bene den zijn niveau gebleven. Wij staan in dit blij spel niet voor verrassingen, alles gaat zelfs zoo, als wij het reeds van het begin af verwachten. Heeft Molnar üloh zelf willen verdiepen door in dit stuk i.vu eens een werkelijk karakter te geven? Het is mogelijk maar dan is het hem toch maar ten deele gelukt, omdat hij in die karakterteekenimg al te nadrukkelijk en opzet telijk is geweest en. wij hem daarom niet ge heel geloo ven. De intrige van Hooge Liefde is eigenlijk vrij simpel, veel eenvoudiger dan anders bij dezen Honigaarschen auteur. Margit Agi waakt als een moeder over haar jongere zuster Irene, die verloofd' is met Alphons, een ingenieur. Met haar sterke wil heerscht zij zoo zeer over het jonge paar, dat dit eigenlijk niets heeft in te brengen. Margit meent de toekomst te kunnen dwingen, totdat er iemand in hun leven komt, die alle toekomstplannen in duigen gooit. Het is een kunstenaar Ivan een zwerver, een gelukzoeker, die alle eigenschappen in zich heeft om een vrouw te veroveren. Wanneer Margit ziet, dat Irene geheel onder zijn foe- toovering verkeert, doet zij alles om haar voor den gevaarlijken man te beschermen. Zij doet dat op de haar eigen autoritaire, hooghartige manier, maar in dien strijd wordt zij zelf ge wond. Het is de liefde, die haar zwak maar ook sterk maakt, want als zij ziet, dat Irene en Ivan op het punt staan voor goed naar Ame rika te vertrekken, een onbestemde toekomst tegemoet, brengt zij het groote offer, waartoe volgens haar alleen de groote liefdé in staat is, en laat hen gaan zonder haar gevoelens voor Ivan tegenover haar zuster te verraden. Zij keert terug naar haar buitenhuisje, waar Alphons haar wacht en zij blijft hoewel zon der liefde bij den man, die eigenlijk nooit Irene maar altijd Margit heeft lief gehad. In cle handeling is dit stuk zoo eenvoudig, dat wij eigenlijk ons er over verwonderen, dat het van Molnar is. Maar Molnar overtuigt ons, nu hij .blijkbaar diepere bedoelingen had, maar ten deele. Hij heeft al zijn aandacht geschon ken aan Margit, die hij in haar autoritair-sterk karakter te voeten uit heeft geteekend, daar bij echter nu en dan vergetend, dat er ook andere menschen in zijn stuk optreden. Irene is een zoo onbeteekenend wezentje, dat zij bijna tot carricatuur wordt en wij ons dan ook niet kunnen begrijpen, dat een artiest als Ivan, een bohemien in hart en nieren, op zoo'n on benullig schepseltje verliefd wordt. En Alphons, de ingegjeur, is al niet veel beter. Hij irriteert door zijn onbeduidendheid en lamzakkigheid en wij vragen ons aan het slot dan ook af, wat er van een verbintenis tus- scben hem en Margit moet worden. Ivan is met zijn ironie en stoïcisme een interessanter persoon, maar hij valt als figuur toch ondersteboven door zijn onbegrijpelijke liefde voor Irene. Een aardige en volkomen geslaagde figuur in dit blijspel is daarentegen gravin van Oroszy, die als de beschermster van Irene en Margit blijk geeft van groote menschenkennis en wereldwijsheid en zij is met haar dikwijls rake en puntige opmerkin gen het meest van het bloed en den geest van Molnar. Deze gravin van Oroszy werd boven dien fijn en spiritueel met groote distinctie door Mien van Kerckhoven-Kling gespeeld, zoodat zij een belangrijk aandeel had in het succes, zooals wel heel duidelijk bleek uit het open doekje, dat zij na haar scène in het laatste tafereel mocht incasseeren. Maar de meeste bijval was toch voor Ank van der Moer, die de autoritaire, hooghartige Mar git in zeer smaakvolle en met gratie gedra gen toiletten sterk bewust, krachtig en ge spannen speelde. Ank van der Moer is in dit blijspel nu eens niet het meisje, maar de vrouw. Prachtig liet zij in haar nerveuse houding de branden de liefde voor Ivan en haar strijd daartegen voelen in het vijfde tafereel, toen zij zich offer de voor Irene. Dat was werkelijk voortreffelijk spel. Het lag dan ook meer aan den schrijver, die het karakter van Margit te sterk had aangezet, dan aan de actrice, dat deze Margit niet ge heel overtuigde. Georgette Reyewski had het in de slecht ge schreven rol van Irene niet gemakkelijk. Zij trachtte van dit bloemzoete meisje te maken wat er van te maken viel en kreeg feitelijk haar eenige kans in het liefde-scènetje met Ivan, dat zij aardig speelde. John Gobau leek mij voor Ivan een weinig te oud, maar hij speelde hem volkomm met de allure van den charmanten avonturier, die ondanks of misschien door zijn ironisch optreden geheel 1'horame a femmes is. Leo de Hartogh is meer beau gartjon dan ac teur, wat voor de rol van den onbeteekenen- den Alphons voldoende bleek te zijn. Wij schreven reeds, dat het stuk vooral aan het slot succes had, wat voor een groot deel ook te danken was aan de knappe regie van Ko Arnoldi. J. B. SCHUIL. gen niet groot, maar het publiek, dat er was. heeft zich kostelijk geamuseerd met dit blij spelletje van Louis Verneuil, dat zoowel in het pikante gegeven als in de luchtige uit werking herinnert- aan de dagen van Prot. Het was vooral Johan Kaart in de oor spronkelijk door Sylvain Poons gespeelde rol van Paul Pourne, den onhandigen, dich terlijken bediende, die de zaal tranen heeft doen lachen. En ook Louis de Bree en Jules Verstraete hebben als de twee com- nagnons in de zaken en de liefde hét hunne er toe bijgedragen om de opvoering tot een da verend lachsucces te maken. De Komedianten komen Zondag a-s. met Liefde en gros in Haarlem terug, dan echter niet in den Stadsschouwburg maar in ons Concertgebouw. Jubileum Tentoonstelling H. F. Boot Aan belangstelling heeft het bij de opening van Boot's jubileum-tentoonstelling, Zater dagmiddag in het Frans Halsmuseum, niet ontbroken. „Ou peut on être mieux qu'au sein de sa familie?" Aan dezen beroemden versregel, dien men een beetje vrij zou kunnen verta len met „Waar is men beter thuis, dan in een eigen huis?" zou Boot gedacht kunnen heb ben. toen hij alle Haarlemsche hartelijkheid aanvaarden mocht, bij deze openingsplech tigheid aan hem gespendeerd. Wel zal hem dien middag opnieuw geble ken zijn dat men hier hem niet alleen waar deert, doch velen hem bovendien een harte lijke vriendschap toedragen, Door het een en het ander kon het gebeuren dat hij in het picturale leven onzer stad een brand punt werd en dat voor de niet-Haarlemmers de begrippen Haarlem en Boot op dat terrein synoniem zijn Kamermuziekavond kunst". DE KOMEDIANTEN. „Liefde... en gros". De Komedianten, de spelers onder leiding van Louis de Bree, hebben Zaterdag en Zondag veel succes in onzen Stadsschouwburg gehad met het in deze rubriek reeds na de opvoering te Amsterdam besproken Liefde... en gros.Het bezoek was heide voorstellin- ,Toon- Extra hulp aan werkloozen. Over 1937 ƒ5.30 per werklooze en per gezin voor B. steun. De tentoonstelling van werken van den Haarlemschen schilder Boot in het Frans Halsmuseum. Links de heer H. F. Boot, rechts de heer A. Arens, secretaris van „Kunst Zij Ons Doel". Van waardeering en vriendschap getuigde allereerst de schilder Albert Arens, de se cretaris van Kunst zij ons Doel. die in wel doordachte bewoordingen den hoogen ernst in Boot's leven en kunst prees. Jhr. F. Te- ding van Berkhout Jr. wilde, als voorzitter der atöeellns Haarlem van het Nederlandsch Kunstverbond den jubilaris danken voor zijn. van goed-mensch-zijn getuigende me dewerking aa» den arbeid van dat Verbond. Waarop de heer Boot. als immer paraat tot repliek aan ieder der sprekers, de fijne ge dachte had een deel dier hulde over te bren gen op den eer e-voorzitter van K. z. d. D„ den heer A. L. Koster, die thans helaas niet meer actief aan Haarlem's kunstleven kan deelnemen, doch hem reeds vijf-en-twintig jaar geleden op soortgelijke wegen was voor gegaan. Een groet en een gelukwensch van De On- afhankelijken volgde hierop. De schilder Ger Gerrits bracht die over en Boot nam ze in ontvangst met een woord van dankbare her innering aan de emotie, die zijn eerste ken nismaking met de Onafhankelijken op den Amstelveenschen weg had vergezeld. Dat waren groote dagen geweest die gevuld wa ren met idealen en gevolgd door avonden, die vol waren van jolijt. Hierop nam Kees Verwey het woord, niet alleen namens zichzelf doch mede om een gedicht voor te lezen, door me vrouw Otto de Kat uit Brussel gezonden. De voorzitter der Alkmaarsche vereeriiging Kunst zij ons Doel volgde Verwey op en sprak namens die gelijknamige zusterclub de beste wenschen voor Boot en zijn tentoonstelling uit. Ter afwisseling van de rij speechende schilders kwam daarop een niet-artist den jubilaris een hartelijk woord toespreken Het was de heer Stroo. die Boot's medeleven met anderen, ook buiten de kunstwereld, herdacht. En tenslotte was het weer een schilder die de rij sloot, de heer Herman Moerkerk, die. (eenige jaren alweer geleden) uit Brabant naar Haarlem gekomen. Boot ontdekt had in zijn ware wezen, dat niet somber was, zooals men hem te voren ver teld had. doch dat ook licht en lichtend zijn kon. waarvoor bij spreker naast de waar deering voor Boot's werk een oprechte ge negenheid voor diens persoon ontstaan is. Toen bedankte de jubilaris alle aanwezi gen voor hun belangstelling en tegenwoor digheid. Hij hoopte dat zij aan dezen mid dag een even aangename herinnering zou den meedragen als hij voor zich zelf daaraan zou behouden. Onder de vele aanwezige kunstbroeders en zusters merkte men de schilders Mendlik. Wiegman. Wesseling, Vreedenburgh. den beeldhouwer Klinkenberg en vele jongeren ot) En tal van dames en heeren die in Haar lem's kunstleven belang stellen of er actief aan deelnemen hebben Zaterdag de gelegen heid te baat genomen Boot te compllmen- teeren. f Over het geëxposeerde hopen wij nader verslag uit te brengen. Reeds kan gezegd zijn dat de tentoonstelling qua arrangement zeker niet minder, eer beter is dan de Am- sterdamsche. Het is natuurlijk ook het veel betere licht in de zaal van het Frans Hals museum dat meewerkt om een indrukwek kender ensemble mogelijk te maken. Maar ook een aantal in de hoofdstad niet aan wezige werken uit particulier bezit verhoogt de attractie. Onze lezers kunnen zich tot 21 Maart er van overtuigen dat Haarlem in Boot een schilder bezit. J. H. DE BOIS. Guila Bustabo. Vrijdagavond a.s. zal de 5e Kamermuziek avond plaats hebben in den Stadsschouw burg te 8 uur. De sensatie van de Kamer muziekavonden in dit seizoen zal zijn het op treden van het viool-wonder Guila Bustabo. Sedert Yehudi Menuhin heeft geen wonder kind het Nederlandsche publiek zoo op slag veroverd. Dit concert is ook voor niet-leden van Toonkunst toegankelijk. Een korte levensbeschijving moge hieronder volgen. De Jonge violiste werd in Chicago gebo ren. Haar vader is een Iitaliaan, haar moe der een Tsjechische. Zij begon haar studie bij Leon Samatini, de bekende Hollandsch- Amerikaansche violist en vervolgde die bij Louis Persinger. Yehudi Menuhin's leeraar. Na vele groote successen in Amerika, hoorde Toscanini haar en wenschte, dat zij een tournee door Europa zou maken. Haar reci tal in Londen o.a. had zulk een enorm suc ces, dat zij na afloop harer Europeesche tournee voor een tweede maal moest terug- keeren. Dit tweede optreden in Engeland werd ge volgd door een uitgebreide concertreis door Holland en Italië. In Amsterdam debuteerde zij met het Con certgebouw-Orkest onder leiding van Prof. Dr Willem Mengelberg waarna zij een geregelde gast der Hollandsche concertpodiums is ge worden. Dit jaar maakte zij in Nederland tweemaal een groote tournée, zij concerteerde twee maal onder leiding van Prof. Mengelberg, gaf twee recitals in Den Haag, één in Rotterdam, Mid delburg, Maastricht, terwijl zij Zondag 14 Maart a.s. met het Residentie-Orkest onder leiding van den gastdirigent Dobrowen in Den Haag 'zal optreden. De jonge violiste had overal enthousiaste critieken. De Tel. schreef o.a.: Guila Bustabo toonde zich een violiste van volmakten aanleg, be gaafd met alle eigenschappen van de grooten, physiek zoowel als geestelijk een kunstenaarsfiguur hors classe. Welk een rust en prachtige natuurlijkheid. Het was een vreugde, dit debuut. Voortaal behoort Bustabo ook te Amsterdam, dus, tot de allereersten De Nieuwe Rotterd. Courant: Buitengewoon hetgeen deze nog zestienjarige heeft gepres teerd. Men stond voortdurend verbaasd over een zoo buitengewoon talent en wij kunnen gerustelijk opnieuw van een „wonderkind" gewagen. De Maasbode: Het wonderkind Guila Busta bo speelt fenomenaal viool. Door den Minister van Sociale Zaken is aan de gemeentebesturen inzake extra hulp aan werkloozen over 1937 een schrijven gezonden, waarin wordt gezegd, dat voor 1937, voorzoover hieraan behoefte bestaat, extra hulp aan werkldozen kan worden verstrekt in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. Voor deze steunverleening komen alleen in aanmerking werkloozen, die hetzij uitkeering ontvangen ingevolge een gesubsidieerde steun regeling, hetzij bij een van Rijkswege gesub sidieerde werkverschaffing zijn geplaatst. Werkloozen. die uit een werkloozenkas trek ken. kunnen, indien en voorzoover zij daaraan dringend behoefte hebben, eveneens voor de hierbedoelde extra hulp in aanmerking komen. In het algemeen zullen slechts die kastrek- kers voor extra hulp in aanmerking komen, die kastoeslag ontvangen, of steun zouden ge nieten indien zij geen kasuitkeering ontvingen. De steun is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezinnen, waar tengevolge van langdurige werkloosheid met betrekking tot het aanschaffen van kleeding. dekking en schoeisel zoodanige achterstand is ontstaan, dat verstrekking van extra hulp noodig is. De hulp mag uitsluitend in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel worden toege kend. In geen geval mogen levensmiddelen brandstoffen of huishoudelijke artikelen wor den verstrekt, terwijl alle voor B.-steun be schikbare gelden uitsluitend voor kleeding. dekking en schoeisel moeten worden besteed. (Betalingen hiervan voor administratie, trans portkosten e.d. mogen derhalve niet plaats rebben) Een bijdrage kan slechts worden toegekend aan gemeenten, waar een van Rijkswege ge subsidieerde steunregeling en/of werkver schaffing toepassing vindt. De Rijksbijdragen zullen als volgti worden berekend. Over het kalenderjaar 1937 mag per Ge meente ten hoogste worden besteed een bedrag gelijk aan het? hierna genoemde gemiddelde aantal werkloozen. vermenigvuldigd met f 5.30 per werklooze. Als gemiddeld aantal werkloo zen is ook ditmaal genomen het gemiddelde cijfer over de eerste 10 maanden van 1936 van de als werkzoekende bij de plaatselijke orga nen der arbeidsbemiddeling ingeschrevenen. Van het hiervoor genoemde bedrag ad. f5.30 per werklooze komt f2.ten laste van uw gemeente en f 3.30 voor rekening van het Rijk. In verband met het gunstige resultaat der door het Rijk genomen proefneming inzake de beschikbaarstelling van wollen én half wollen dekens behoudt de minister zich het recht voor een gedeelte van het aan de ge meente uit te keeren bedrag niet in geld doch in natura te verstrekken. Hollandsche Voorschotbank. Tweede vergadering op 25 Maart. Onder leiding van mr. dr. W. P. Vis, daartoe door den President der Rechtbank als onpar tijdig persoon aangewezen, had Zaterdagmid dag in een der zalen van café-restaurant Brinkmann de vergadering plaats van houders van 6 pCt„ 5 pCt. en 4'/2 pCt, schuldbrieven van de Hollandsche Voorschotbank alhier, ter behandeling van de in dit blad vermelde voor stellen tot renteverlaging van genoemde schuldbrieven: de rente der 6 pCt. en der 5 pCt. schuldbrieven zou dan 4 pCt. worden en die der 4 pCt. schuldbrieven 3V2 pCt. Aanwezig waren 7 houders van 4'/ pCt. schuldbrieven, vertegenwoordigend een be drag van 29050, met tezamen 581 stemmen. 4 houders van 5 pCt. schuldbrieven, vertegen woordigend 12400 met 124 stemmen en 7 houders van 6 pCt. schuldbrieven, vertegen woordigend 11.800 met 118 stemmen. Daar het bij de wet vereischte aantal stem men niet vertegenwoordigd was, deelde de voorzitter mede, dat een tweede vergadering zal moeten worden gehouden. Een der aanwezige schuldbriefhouders ves tigde de aandacht op een tegenstrijdigheid in de mededeelingen in de circulaire betreffende de uitloting. Het bleek, dat ook commissaris sen deze tegenstrijdigheid hadden opgemerkt, daarom is nu bepaald dat de uitloting der drie soorten schuldbrieven zal worden gehouden in de maand December, van 1 December 1937 af. Nadat de voorzitter als datum voor de tweede vergadering Donderdag 25 Maart had aangewezen, werd de vergadering gesloten. VERBREEDING WEG HAARLEM—AMSTER DAM. Bij besluit van 7 October 1931 is door den raad een crediet van f 12.000,beschikbaar gesteld voor de uitvoering van openbare wer ken op en in een gedeelte van den weg langs ae Amsterdamschevaart. Die werken zijn door verschillende omstandigheden slechts gedeeltelijk uitgevoerd. Van genoemd crediet is een bedrag van f 6700— niet verbruikt. Thans bestaat bij den Rijkswaterstaat het voornemen om het gedeelte van den Rijksweg- AmsterdamHaarlem, tusschen den spoor wegovergang bij de grens der gemeente en de Bakhuizen van den Brinkstraat te ver- breeden. Met het oog hierop is het ge- wenscht, eveneens over te gaan tot den aan leg over dat gedeelte van den parallelweg en het trottoir. De hieraan verbonden kosten zullen f 6250,bedragen. De verdere aanleg van het gedeelte weg kan nu gelijktijdig geschieden. Hiervoor is be- noodigd een bedrag van f 2900. De kosten voor uitvoering van openbare wel ken kunnen bij het in exploitatie brengen van de aangrenzende terreinen op de exploi tanten worden verhaald. B. en W. stellen den raad voor tot het doen uitvoeren van de hiervoor bedoelde werken te besluiten Moerbeien eitjes Een nieuwe variani in de keur-colieciie paas eitjes van BRIDGEDRIVE UITGESTELD In de Sociëteit „Vereeniging" zou Zaterdag 13 Maart a.s. een bridgedrive gehouden wor den, waarvan de netto-opbrengst zou worden afgedragen aan het Comité Haarlem ten be hoeve van de Spaansche kinderen. Naar wij vernemen is deze drive uitgesteld tot Zaterdag 3 April a.s. WELDADIGHEIDSAVOND DOOR MEVR. MARGUéRITE COUPERUS. Donderdagavond 11 Maart zal de voor drachtkunstenares mevr. Marguérite Couperus (die binnenkort wederom in Engeland en Amerika hare programma's geeft) te Haarlem ten bate van de Vereen. „Het Brokkenhuis" in de concertzaal Brinkmann, Groote Markt, een programma van „Balladen en Volksliederen uit verschillende landen" in bijbehoorende costuums geven met begeleiding van Bets Ne- derkoorn TERAARDEBESTELLING D. A. W. HENSKES. Hedenmorgen om twaalf uur had in allen eenvoud op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan de teraardebestelling plaats yin het stoffelijk overschot van den heer D. A. W. Henskes. oud-deurwaarder der Arrondisse- ments rechtbank te Haarlem. Aan het graf werd niet gesproken. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling. VEERTIG JAREN SCHOENEN VERKOCHT. Het is thans veertig jaar geleden, dat de weduwe Van Maris in de Tuchthuisstraat een schoenenzaak opende, die in den loop der jaren groeide tot de speciaalzaak, welke thans nog met zooveel succes door haar zoon, den heer Jac. van Maris geleid wordt. Toen de winkel in de Tuchthuisstraat te klein werd, verhuisde de zaak naar de Barrevoetestraat 19, waar zij nu nog gevestigd is. Het spreekt wel van zelf, dat dit jubileum voor de firma Van Maris niet onopgemerkt voorbij gaat. Tal van leveranciers, klanten en kennissen hebben de schoenenzaak m een bloemenwinkel omigetooverd, terwijl een groot aantal belangstellenden den heer Van Maris in den loop van den morgen kwam complimen teeren. Van de directie der Welf-fabrieken. in welk schoenwerk de heer Van Maris zich vooral ge specialiseerd heeft, kreeg hij als bijzondere attentie een fraaie eikenhouten boekenkast. Int. tournooi te Parijs. Naar wij vernemen wordt van 1429 Juli as. te Parijs ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling een internat ionaal schaak- tournooi georganiseerd, waarvoor o.m. uit- noodigmgen hebben ontvangen de wereld kampioen Dr. M. Eu we, de vroegere wereld kampioen Dr. Aljechin, verder Fine en nog enkele andere grootmeesters. Dr Euwe heeft echter besloten, van deze uitnoodiging geen gebruik te maken. Aljechin daarente gen zal in ieder geval deelnemen. Door Oefening Sterk. De Jongens-Schaakclub „Door Oefening Sterk" (D.O.S.) hield een revanche-match voor de op 10 Februari j.l. geleden" nederlaag tegen de Jeugdschaakclub der Speeltuinver- eeniging „Weltevreden". De uitslag was: Weltevreden D.O.S. B. WehnesJ. Kok 10 P. v. AggelenJ. Auwers 01 J. van AggelenJ. Hij mans 01 R. WehnesH. Dalman 01 B. TermaatG. v. d. Worp 01 J. v. KampenH. v. d. Ouw 01 T. BruinsT. Martinusse VzVz F. Kokmeijer—H. Hakkesteegt 01 Uitslag Hfe—6V4 Zwa Ha 2De Rochade 3. Deze ontmoeting had het volgende resul taat: Zwa-Ha II De Rochade ni: F. Blom—C. Kaav 0—1 B. Vrijland—P. E. Kolderie 1/2—1/2 J. Veens traJ. D. Ravensbergen 0—1 J. Grolman—E Fijlstra (afgebr.) J. C. Windig—W. Oosterbroek 1—0 H. Visser—C. J. H. Rademaker 1—0 J. M. G. HartkoornJ. J. v. d. Domhof 10 H. v. d. Noord—L. H Jong 1—0 J J. Pootjes—F. Wijnands 1/2—1/2 J. Gernler—J. J. Groenink 0—1 Voorloopig 54 De afgebroken partij staat gunstig voor De Rochade. Het Oosten. De schaakvereeniging „Het Oosten" hield een algemeene ledenvergadering welke zeer druk bezocht was. Nadat de voorzitter te half negen de ver gadering opende met een hartelijk welkom, kwam het belangrijkste punt in bespreking n.l. het reglement. Dit werd tot de volgende vergadering aangehouden. Daarna had de prijsuitreiking plaats van de wisselbekers. In groep I was de heer Bcinema no. 1; daar hij wegens ziekte niet aanwezig kon zijn is zijn beker thuis uitgereikt. In groep II werd de heer Sierveld no. 1. In groep III A de jongeheer P. Hoogedoorn; dit is een veelbelovend speler, daar hij nog zeer Jong is. In groep III B zal de heer Koster wel als no. 1 eindigen daar no. 2 hetzelfde aantal punten heeft; Koster moet echter nog 3 wed strijden spelen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. HERMANN THIMIG-ENSEMBLE NAAR HAARLEM. Naar wij vernemen zal de film-acteur en tooneelspeler Hermann Thimig met zijn Weensch tooneelgezelschap ook te Haarlem een enkele voorstelling geven van het muzi kale blijspel in 3 bedrijven „Schneider im Schloss" van Paul Armont en Leopold Mar- chand, muziek van Alexander Steinbrecher en wel op Woensdag 17 Maart a.s. in den Stadsschouwburg. OVER CANADA. Het Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende kraamvrouwen deelt mede, dat de lezing door Dr. W. G. N. van der Sleen, over zijn Canadeesche reis, zal plaats hebben op Donderdag 18 Maart inde Gem. Concertzaal. De baten komen aan het werk van dit fonds ten goede. SUPRA-NATIONALE GEBEDSBOND. Door ongesteldheid van de Evangelist R. van Goethem uit Brussel, zullen de bijeen komsten die hij deze week te Haarlem zou houden geen doorgang vinden. De heer van Goethem hoopt echter Donderdag 11 Maart te kunnen komen, ten einde de samenkomst in de kerk der Broedergemeente dien avond te leiden. Aerts en Debruycker winnen de Zes- daagsche van New-York. Uit NEW-YORK: Op den laatsten dag was er nog volop strijd: het gelukte aan het Belgi sche koppel AertsDebruycker den punten- achterstand op IgnatDiot te veranderen in een voorsprong, die tenslotte de overwinning bracht. De uitslag luidde: Winnaars: AertsDebruycker 1091 pnt,. af gelegde afstand 3814.150 K.M. 2. IgnatDiot 977 pnt.; 3. ThomasReboli 854 pnt.; 4. Gebr. Peden 471 pnt.; 5 Wals—Giorgetti 265 pnt. Op een ronde: 6. PijnenburgAudy 847 pnt.; 7. Di PacoAllen 621 pnt. De Jonge Kampioen. Zondag liet bovengenoemde vereeniging haar laatsten wedstrijd verrijden op den ho metrainer. De uitslag is: A- en B-klasse een tijdwedstrijd over 500 Meter: 1. A. Veen 23 1/5 sec.; 2. T. Hoogland 23 1/5 sec.; 3. H. Veerman 24 3/5 sec.; 4. J. Vonk 25 sec.; 5. J. Munk 25 2/5 sec. C-klasse: l. J. Jansen 25 sec.; 2. H. Tichelaar 27 sec.; 3. C. Bijster 28 4/5 sec. Juniores 250 Meter: 1. K. Neefl 15 2/5 sec.; 2. Gerritse 17 sec. Winnaar van den beker der Zuid Holland sche Bierbrouwerij J. Munk. Winnaar Winter-competiitie Hometraining A- en B-klasse 1. H. Veerman 34 punten; 2. J. Munk 32 punten; 3. F. Jansen 15 punten. Winnaar C-klasse: 1. Tichelaar 34 punten; 2. Jansen 33 punten; 3. C. Bijster 18 punten; 4. B. Knoop 18 punten. Juniores: 1. Gerritse 39 pnt., 2. K. Neeft. A.s. Zondag 60 K.M. startplaats bekend. Zondag 21 Maart eerste baan wedstrijd te Halfweg. Hedenavond vergadering in het clubhuls. WANDELSPORT. WANDELMARSCH BLOEMENDAALSCHE POLITIE De vorige week publiceerden we bijzonder heden over den 30 K.M. wandelmarsch, die op 3 April door de Bloemendaalsche Politie Sport vereniging georganiseerd wordt. Inschrij vingen kunnen gericht worden tot den secre taris, W. Vleghert, Juliana van Stolberglaan 17, Aerdenhout.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3