In 7\ dag van Medan naar den Haag Plaats een Groentje Haarlem's Dagblad Koninklijk Ping-Pong. e beste e goedkoopste e gemakkelijkste e afdoende Dat wat je niet hebt. Haagsehe zorgen. Oslo-experts zijn klaargekomen Eindrapport vastgesteld M /-A N n A "G 8 M"A ART 1937 H A A REE M'S D' A G BEAD Een record voor sportvliegers. Ir. de Kok Zondag op Ypenburg geland. Op terugreis bijna voortdurend slecht weer. De directeur-generaal der Koninklij ke, ir. De Kok, die in gezelschap van den heer Schmidt Crans met zijn eigen vliegtuig een tocht naar Indië gemaakt heeft, is Zondagochtend tegen 12 uur op het vliegveld Ypenburg geland. Overweldigend was de belangstelling voor deze aankomst. Het gebouw van de Haagsehe en Rotberdamsche aeroclubs en het restaurant van het vliegveld waren geheel gevuld met hen, die den heer De Kok en zijn reisgenoot welkom in liet vaderland kwamen wenschen. Omstreeks kwart voor twaalf kondigde een stem door den luidspreker aan, dat de Ph- K.O.K. in zicht was en het meerendeel der aan wezigen snelde het veld op, dat door een dun ne sneeuwlaag bedekt was. Enkele minuten later kreeg de Dragonfly grond onder de wielen en rolde naar de plaats, waar de onder-haven meester, de heer Asjes een oranjevlag had ontplooid. Het portier ging open en met een lenigen sprong op het veld stond ir. De Kok temidden van zijn vele vrienden en verwanten. Bloots hoofds en zonder jas drukte hij steeds maai' handen. Hartelijke woorden richtte men tot hem en ook tot den heer Schmidt Crans, den bekwamen chef-instructeur der Nationale Luchtvaar tschool. De fotografen deden hun werk, waarna de beide vliegers het- clubgebouw betraden. Daar werden zij door de heeren C. Kolff, voorzitter van den raad van beheer der N. L. S. en jhr. Van den Berg van Heemstede namens de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart toegesproken. Over zijn vlucht vertelde ir. De Kok, dat hij gedurende de laatste etappes veel tegenwind gehad heeft en zijn aanvankelijk plan, om Vrijdagmiddag op Ypenburg te landen, niet heeft kunnen volvoeren. Vooral het einditraject (de vliegers startten Zondagmorgen om 9.13 uur van Le Bourget) was zwaar. Het zicht was slecht en dwong tot laag vliegen, even boven de boomtopepn. „Wij keken allebei of er geen kerktorens of schoorstoenen in den weg stonden", aldus de heer De Kok. Hij vertelde nog op den heenweg sneller te hebben gevlogen dan de Ah' Prance en de Imperial Airways en op den terugweg de K. L M. te hebben bijgehouden. Wat Schmidt Crans vertelde. De heer Schmidt Crans was, nadat de eerste drukke oogenbilikken voorbij waren, gaarne bereid het een en ander over den terugtocht mede te deelen. Hij was een en al -lof over de wijze, waarop de machine zich gehouden had. Geen enkele moeilijkheid van eenige beteeke- nis hadden zij met de motoren gehad. Met het De Telegraaf ging Zondag prat op het vol gende Eigen telegram uit Londen: „Koning George heeft thans de gewoonte aangenomen, eiken dag na de lunch een par tijtje ping-pong te spelen. En zoo kan men in den namiddag na het koffie-uurtje in een der kamers van Buckingham Palace het getik hooren van het ping-pongballetje. De koning vindt het een uitstekende metho de om, daar er weinig tijd overblijft voor sportbeoefening in de open lucht, toch wat lichaamsbeweging te krijgen. Meestal speelt hij tegen een van zijn secretarissen of adju danten. Er wordt snel en fel gespeeld. Soms verliest de koning, vaak wint hij, want hij is een zeer goed speler". Een alleraardigst bericht, dat velen beha- gelijk zal aandoen. Immers, men voelt eruit dat die groote mogendheden nog zoo kwaad niet zijn als zij (vooral tegenwoordig) lijken! Al de alarmeerende berichten over lee ningen van honderden millioenen om als- maar-meer bommenwerpers, tanks, slagsche pen, granaten enzoovoorts te koopen lijken overdreven en onnoodig' schrikaanjagend als men leest dat het Staatshoofd dagelijks ping pongtmisschien wel met de medewerking van de poes van Buckingham Palace om ballen op te snorren die onder de kasten en de piano gerold zijn. „Gut", zullen velen zeggèn, „ping pongt hij iederen dag? Dat doen wij ook". Het is te hopen dat dit Koninklijk voorbeeld school zal maken. Hoe meer vredige dagelijk- sche tijdverdrijven voor Staatshoofden en staatslieden hoe beter. Een man die dagelijks pingpongt is een vredig mail. Wij hebben er de meening eens psychiaters over gevraagd en hij zei dat hij zich geen gevaarloozer methode kon voorstellen om „agressieve complexen af te reageeren". Vertaald in het Nederlandsch beteekent dit laatste ongeveer: „zich te bezin nen als men neiging heeft, een ander te lijf te gaan". Niet dat we vechtlust van koning George verwachten zouden, maar als wij de psychiaters goed begrijpen is ieder mensch uitgerust met een min of meer agressief com plex. En als men dan aan het hoofd van zoo veel bewapening staat! Zouden misschien Hit) ér, Mussolini en Sta lin er ook niet iets voor kunnen voelen? Zoo'n dagelijksch partijtje ping pong?.... respec tievelijk met Goering, die wel niet zoo vlug zal zijn, Badoglio, die ervan verjongen zal, en den maarschalk Worosjilof, Volkscommissaris van Defensie? De tijding van hun tafeltennisda- den zou door de geheele wereld ontvangen worden met een geestdrift, waarbij de be langstelling voor koning George's ping-pong ver in het niet zou verzinken. Vooral als ze fel speelden, evenals hij dat doet. Want dan was die felheid alvast verbruikt. Alleen zou den Goering, Badoglio en Worosjilof zoo ver standig moéten zijn niet te winnen. De adju danten en secret ar i.cer. van koning George kunnen zich dat blijkbaar wel eens veroorlo ven, maar het lijkt bepaald dolle roekeloos heid Mussolini in een ping-pong-partijtje te slaan. Daarom zou het ook niet verstandig zijn de geweldigs mannen ooit tegen elkaar te laten spelen. Dat moet men vooral nooit doen, zelfs niet als zij elkaar ooit eens in politieke con ferentie ontmoeten mochten. Zij hebben elkaar namelijk (behalve Hitier en Mussolini bij één gelegenheid) nog nooit gezien en gesproken. Dit is overigens een van de kleine tekorten, die zich wreken in de in ternationale verstandhouding. Tempo, Tempo Op 3 Februari, des ochtends tegen kwart over acht vertrokken ir. 1. E. F. de Kok, directeur-generaal van de Koninklijke, en Hein Schmidt Crans van Ypenburg naar Neder- landsch-lndië. De heenreis«duurde tien dagen, het verblijf in Indië 16 dagen en Zon dagochtend tegen 12 uur landde de sierlijke Havilland Dragonfly op het besneeuwde vliegveld onder de gemeente Rijswijk. De tocht was volbracht in een tempo, tot nu toe nog nimmer door een sportvlieger bereikt. weer- en vooral in Europa hadden de vlie gers het echter minder goed getroffen. En naarmate men Holland naderde, werden de weersomstandigheden slechter. In 7Vz dag zijn de heeren van Medan naai den Haag gevlogen, een record voor sport vliegers. En dit record zou nog sprekender geweest zijn als het alleen van de capaciteit der ma chine of van het uithoudingsvermogen der vliegers had afgehangen. In de vliegerij spe len echter ook andere factoren een rol, onder welke de weersomstandigheedn wel van beslis sende beteekenis is. En deze factor heeft ons aldus de heer Schmid Crans nog al eens in den steek gelaten, vrijwel van Rangoon af. In Brindisi wa>s het verschrikkelijk weer. Zaterdagochtend heb ik eerst getracht langs de westkust naai' Frankrijk te komen. Er was echter geen doorkomen aan. Toen zijn wij over de Apenijmen gevlogen en aan de oostzijde, langs de Adriatische zee naar het noorden. In Rome hebben wij getankt en zijn 'toen door gegaan naar Lyon, Tegen 4 uur waren wij daar en 's avonds om 7 uur zetten wij de machine in Parijs neer. Het laatste stuk was het zwaarste. Zicht was er bijna niet en door zeer laag te vliegen kon den wij door grond-oriëntatie de koers hou den. Eerst langs een spoorlijn, toen langs de schelde naar Numansdorp en zoo naar Waal haven. Maar het viel werkelijk niet mee om in dit weer Ypenburg te vinden, zoo besloot de heer Schmidt Crans zijn reisverhaal. Vrachtauto door twee treinen aangereden. Bestuurder op slag gedood. Op den onbewaakten overweg BeekPrin- cenhage, ter plaatste Liesbosch, is Zaterdag de zoon van den bierbrouwer Noren uit Princen- hage met zijn auto door den sneltrein, die te 10.17 uur van Breda naar Roosendaal was ver trokken. gegrepen. De auto werd over een af stand van honderd meter meegesleurd, de heer Noren werd op den berm van den weg geslin gerd, waar hij zwaar verminkt bleef liggen. Hij moet op slag dood zijn geweest. Nadat deze aanrijding was geschied, naderde de sneltrein uit Roosendaal naar Breda, ter wijl de auto nog op de rails lag. De treüi reed over den reeds zwaar gehavenden auto heen, waardoor deze volkomen vernield werd. DE AANLEG VAN HET VLIEGVELD „NERHOVEN". De eerste spade in den grond gestoken. Onder zeer groote belangstelling van civiele en militaire autoriteiten is hedenochtend een begin gemaakt met den aanleg van het nieuwe vliegveld „Nerhoven". bij Gilze-Rijen. De eer ste spade is vandaag in den grond gestoken en de minister van sociale zaken mr. M. Slin- genberg heeft de Nederlandsche driekleur ge- heschen boven het terrein, waar binnen af- zienbaren tijd civiele en militaire toestellen hun motorgeronk zullen doen hooren. (Adv. Ingez. Med.) De Stille Omgang. Den eersten nacht 23000 deelnemers. Gisternacht is de hoofdstad weer getuige geweest van den Stillen Omgang, de bede tocht, welke telkenjare tienduizenden man nen aantrekt om te getuigen van hun geloof in de II. Eucharistie. Gelijk bekend is de deelneming aan den omgang zoo uitgegroeid, dat eenige jaren ge leden het jaarlijks herdenken van het Eucha ristisch wonder van 1345 over twee Zondagen moest worden verdeeld. Dezen eersten Zondag waren 23.000 man nen naar de hoofdstad gekomen, zestien extra-treinen en tallooze autobussen voerden de katholieke mannen uit Kennemerland en Twente, uit Salland, Zeeland en Zaanland, uit Westland en uit de Drentsche venen naar de hoofdstad. Men zag er uit Nijmegen en Leiden, Den Haag en Groningen, Tilburg en Zwolle. Hilversum en Roosendaal. Amersfoort en Gouda. De handelsreizigers en de katho lieke jongens centrale hadden zich tot af zonderlijke groepen vereenigd. De Noord- Hollandsche Rijwielbond fietste ter beevaart en kleinere groepen maakten een langen marsch naar de hoofdstad. Daar concentreerden alle groepen zich, zonder eenig uiterlijk vertoon, bij het Spui, waar de eerste groep omstreeks één uur in de donkere steeg achter het Bagijnhof ver dween om den omgang aan te vangen. Dooi de Kalverstraat ging men naar den Dam, waar voor Koningin en Vaderland werd ge beden, verder over den Nieuwendijk. langs Martelaarsgracht en Prins Hendrikkade, waar op de nieuwe brug de zeevarenden in gebed werden herdacht, door de Warmoes straat en de Nes naar de lange brug. welker einde wordt aangekondigd door de schutting van de Rokin-demping. Daar stortte men een gebed voor kerk en paus en voor de eenheid onder de christenen Uit de Taksteeg ko mend sloeg men rechtsaf, ten einde een rondgang te maken rond de plaats, waar tot 19C8 de kerk van de heilige stede het stads beeld sierde. Teruggaand door de Kalver straat eindigde men den bidweg. Daarna begaf men zich naar de onder scheiden. voor iedere groep aangewezen, kerken, om daar de H. Mis bij te wonen en te communiceeren. Het weer hield zich gelukkig goed. Het was zacht vriezend weer en van gemeentewege was er op de plaatsen, welke glad dreigden te worden zand gestrooid. In groote regel maat sloten jongelingen en grijsaards, ge zonden en gebrekkigen. armen en welgestel- den zich aaneen om stil en. ingetogen te bid den. dat ons Vaderland moge gespaard blij ven voor communisme en eiken anderen vorm van modern heidendom. Vier uur lang stroomden onafgebroken de pelgrims toe. van wie voor een vlot ver loop de helft voor den omgang de H. Mis had bijgewoond. Tot de laatsten, die den omgang maakten, behoorde de bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, die daarna in de kapel van het Bagijnhof een stille H. Mis las HET PRINSELIJK PAAR. Het bericht, dat ingevolge den wensch van Prinses Juliana en Prins Bern hard het prinse lijk jacht den naam zal voeren van Piet Hein, Neerlands meest populairen zeeheld, heeft bij inwoners van Oud Delfshaven het plan doen opkomen een plaquette te laten vervaardigen met den beeldenaar van dezen grooten Delfs- havenaar, teneinde deze aan te bieden aan het algemeen comité van het nationaal huwe lijksgeschenk ter plaatsing in het jacht. (Adv. ingez. Med.) TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdagavond om ongeveer zes uur is de 22-jarige expediteurJ. Creemers te Roermond, bij het schoonmaken van zijn vrachtauto aan de loskade der Roer vex-moedelijk door uitglij den te water geraakt en verdronken. Pas latei- op den avond werd hij vermist. Zondagmorgen om tien uur heeft men na geruimen tijd dreggen het lijk opgehaald. Creemers was de oudste zoon en kostwinner van een gezin van dertien kinderen. weg, wanneer U in deze schoonmaaktijd iets op te ruimen hebt, is (Vraag en Aanbod) 13 re g e Is 3 0 cent, elke regel meer 10centin Jeugdig arts van zeedijk gewaaid. Slachtoffer verdronken. Noodlottig- ongeluk te Spakenburg. Zondagochtend is te Spakenburg de 25-jarige arts H. uit Amsterdam op tragische wijze om het leven gekomen. De heer H., die sinds enkele dagen de prac- tijk waarnam van een der plaatselijke dokto ren die kort geleden een operatie heeft onder gaan, had omstreeks half negen zijn woning- verlaten om per fiets een aantal patiënten te bezoeken. Toen hij na eenige uren niet terug keerde, ontstond groote ongerustheid. Onder leiding van dokter Warmolts en de politie ging men op onderzoek uit en zocht men den omtrek af. een inwoner van Spakenburg heeft om streeks het middaguur op den Zeedijk ton Zui den van de haven de vreeselijke ontdekking gedaan, dat het lichaam van den vermisto onder aan den dijk in het water lag terwijl het rijwiel zich nog op het droge bevond. Hij heeft den drenkeling onmiddellijk op den kant ge trokken, doch de levensgeesten bleken to zijn geweken. Men vermoedt, dat de heer H. dooi den harden wind van zijn fiets is ge waaid, togen den steenen glooiing, welke een hoogte heeft van ander- halven meter, is geslagen en vervol gens in het water is terecht gekomen. Aangezien het ter plaatste slechts on geveer zestig centimeter diep is, neemt men aan, dat de heer H. door den val bewusteloos is geraakt en daarna in het water is gestikt. Het ongeluk moet tegen negen uur zijn gebeurd. De Zwitsersche voetballers waren er Zater dag al. Zij hebben toen het Stadion bezocht en Schiphol ook. „Zij waren allen opgetogen over het Nederlandsche landschap en vonden de polders van ons land even mooi als hun eigen bergen", zegt een Amsterdamsch blad. Laten we ons dat nou goed herinneren als wij in Zwitserland gaan spelen. Dan moeten wij daar natuurlijk zeggen, dat wij de bergen van hun land even mooi vinden als onze polders. Dit is nu blijkbaar de nieuwste vorm van internationale beleefdheid. En waarom ook niet? Het werd tijd, dat er eens wat anders kwam en wat hindert het dat bergen en pol ders een beetje moeilijk-vergelijkbare schoon heden zijn? Die Zwitsers hebben natuurlijk, niets wetende van onzen veeteelt en land bouw en onze drainage-moeilijkheden, ge dacht: „Wat een voetbalvelden! Dit heele land bestaat uit voetbalvelden!" Bovendien hebben zij geen polders en is niets zoo aardig als dat-wat-je-niet-hebt. Wij zouden immers dolgraag een paar groote bergen heb ben. desnoods maar één, met wat echte eeuwi ge sneeuw erop, midden in onze polders? Nu dan! Als die Zwitsers wisten dat het Initiatief Comité Amsterdam (I.C.A.) het plan had een berg te bouwen bij het Kalfje, met een res taurant op den top en een tandradbaantje, zouden zij misschien heelemaal niet verbaasd zijn. Want wellicht zint het Züricher I. C. A. op een klein poldertje. in werkverschaffing uit te voeren, en zit het ijverig uit te rekenen hoeveel het wel kosten zou om een stukje Züricher See af te dammen en leeg te pom pen, opdat de bevolking de grootsche sensatie kan smaken beneden See-peil te gaan wan delen Enfin, we zijn toch gevleid met het compli ment. De Haarlemmermeerpolder even mooi als de Jungfrau, de Matterhorn, de Grosse Scheidegg! Wie onzer had er ooit aan ge dacht? Zoo ondankbaar is een mensch over wat-ie wél heeft! Voor uitgedunde Boschjes en het gezag van Hermandad. Wij in den Haag hebben velerlei zorgen- van-den-dag. Ik zal er u wat van vertellen, doch gij moet mij beloven er niet verdrietig om te worden. Want dat zou ik niet op mijn geweten wil len hebben. Daar hebt ge de Scheveningsche Boschjes. Die kent u allemaal wel. Het is een stukje mooie natuur. met nèt-geharkto paden en propere bankjes, waar wij. Hagenaars, aller lei goeds mee doen. In onze jeugd hebben wij er gespeeld, in onze tweede jeugd hebben wij er lief gehad en als de zon onzes levens lang zaam. langzaam over haar hoogtepunt heen glijdt naar den einder der eeuwige vergetel heid, zoeken wij er de tijdelijke vergetelheid van den dagelijkschen sleur bij het gadeslaan van kinder juffers, roodborstjes en het nieuwe teere groen aan de struiken. Die Boschjes, d e Boschjes zijn ons lief en dierbaar Wij zouden er geen kwaad van hoo ren en geen nieuwigheid in willen dulden maar de nieuwigheid is gekomen: ruwe man nen met scherpe bijlen en wreede zagen, die links en rechts boomen vellen. Wij hebben alarm geslagen met ingezonden stukken in de krant en de Plantsoenendienst heeft ge antwoord: De Boschjes worden uitgedund. De Bosch jes worden uitgedund, omdat de rhododen drons zon noodig hebben. Wij hebben geantwoord „mijnheer de redacteur, mag ik om een plaatsje in uw veel gelezen blad verzoeken, bij voorbaat mijn dank. Wij hebben geantwoord: Maar, heeren van den plantsoenendienst, wij heb ben heelemaalniet om die rhododendrons gevraagd. Integendeel, mijnheeren, wij vin den die rhododendrons heelemaal niet mooi. En wij moeten van die zoogeheeten uitdun- nerij niets hebben, hoort ge niets Maar de Boschjes worden uitgedund. En de Plantsoenheeren storen zich niet aan onze klachten en bedreigingen. Dat is onze zorg nummer één. Onze tweede zorg is echter van ernstiger aard. Wij maken ons ongerust over de veiligheid in onze stad. Binnen enkele weken is hier een overval op een post-auto geschied, midden in het centrum van de stad op klaarlichten dag. En enkele tientallen dagen daarna was er die verschrikkelijke wreede en sinistere moord op den Haarlemschen garagehouder. En eigenlijk heeft het poütie-onderzoek in geen van deze twee gevallen eenig tastbaar resultaat gehad. En dat vervult ons met wer kelijke zorg. Er zijn hier in den Haag in het verleden tal van misdaden onopgelost gebleven. Dan brak er ongerustheid uit, maar na enkele maanden was dit allemaal weer vergeten. Doch zoodra komt er als nu wéér zoo iets voor. wéér een onopgehelderd misdrijf of men gaat die oude onopgehelderde gevallen weer oprakelen en gaat, fluisterend, de politie verwijten maken. Ik geloof dat de zorg voor onze veilig heid menschelijk en begrijpelijk is, doch het verwijt aan het adres van de politie onrede lijk. Wat weten leeken van politioneele din gen en methoden en mogelijkheden? Het is voor ons politiecorps te wenschen dat het er in slagen zal deze beide misdaden op te helderen. En niet voor dit corps alléén natuurlijk. Maar: onze Haagsehe politie heeft ernstig aan gezag ingeboet den laatsten tijd door de bekende kwestie van 't Sant, waarvan wij trouwens niets meer hooren. En zij kan bést wat prestige- en gezagsversterking gebruiken. En dat wij daarover zorg hebben is zeer wel begrijpelijk en te billijken. Mr. E. ELLAS. Vrachtauto door trein meegesleurd. Twee inzittenden gewond. Op den onbewaakten spoorwegovergang aan de Koenenkade bij den Amstelveenscheweg te Amsterdam, is Zaterdagmorgen een vracht auto door een trein gegrepen. De vracht auto werd over een afstand van honderd meter meegesleurd, van de inzittenden werd de chauffeur, levensgevaarlijk en diens knecht lichtgewond. De auto, die van Aalsmeer kwam, een Ford vrachtwagen, welke niet geladen was, behoort aan de meelfabriek malerij „Boerenbelang", te Ouder-Amstel. Tijdens een vrij hevige sneeuwbui reeds de wagen, die bestuurd werd door den 31-jarigen Griffioen, terwijl naast hem de 22-jarige knecht Rietveld was ge zeten, over de Koenenkade, een dwars door het land loopende smallen weg, ofschoon het uitzicht ter hoogte van den overweg goed is, is het zeer wel mogelijk, dat de voorruit van de cabine met natte sneeuw bedekt is geweest waardoor een onbelemmerd gezicht op den weg bemoeilijkt zou zijn geweest. Hoe het zij, de vrachtauto, bereikte den overweg gelijk tijdig met het van Aalsmeer in vrij snelle vaart naderende locaaltreintje. De bumper van de locomotief trof den vrachtauto in de flank, hetgeen een klap veroorzaakte, die tot ver in den omtrek hoorbaar was. De auto raakte met het voorste gedeelte aan den bum per vast, met het gevolg, dat de wagen, of schoon de machinist onmiddellijk na de bot sing tegenstoom gegeven en krachtig geremd had, over een afstand van honderd meter werd meegesleurd, waarna hij, volkomen ver nield, in omgekeerde richting terzijde van de spoorbaan liggen bleef. De chauffeur was op een afstand van on geveer zestig meter van de plaats der botsing uit de cabine geslingerd waar hij, badend in zijn bloed, naast de rails bleef liggen. De knecht zat in de cabine tusschen de wrakstukken bekneld. Plurilaterale overeenkomst mogelijk? De experts van de landen der Oslo- groep, te weten België, Denemarken, Finland, Luxemburg, Nederland, Noor wegen en Zweden, die te 's-Graven- liage op uitnoodiging der Nederland sche regeering waren bijeengekomen, hebben Zaterdag hun werkzaam heden, welke in een geest van goede verstandhouding en vriendschap, onder leiding van dr. Ilirschfeld, di recteur-generaal van handel en nij verheid, zijn gevoerd, beëindigd. Na bestudeering van de maatrege len, welke in elk der landen, tenge volge van de crisis zijn genomen, heb ben de experts in een eindrapport, dat zij aan hunne respectiecvelijke regeeringen voor zullen leggen, de gevolgen, welke zullen kunnen ge geven worden aan het initiatief van dr. Colijn ter verruiming van het in ternationaal handelsverkeer, onder het oog gezien. In dit rapport namen de experts, zonder de bestaande moeilijkheden te onderschatten, zekere aanstonds te verwezenlijken mogelijk heden tot uitbreiding van net handelsverkeer in het kader van een plurilaterale overeen komst en van aanvullende bilaterale regelin gen in beschouwing. Het rapport der experts ziet voorts nog on der het oog het nut van het aanbrengen van enkele modeficaties van practischen aard in den tekst der Oslo-groep. Het program van actie, dat door ae experts in hun bijeenkomst is uitgewerkt, ware te onderwerpen aan een conferentie van gedele geerden van de respectieve regeeringen. Aan het slot van hun rapport hebben de experts nadruk gelegd op het groote nut der hervatting van conta'ct tusschen gedele geerden van de landen der Oslo-groep en zij bevelen hunnen regeeringen aan, dit contact ook voor de toekomst te verzekeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5