LAND IN HET ZICHT. Valencia kondigt voedselrantsoeneering af. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld MAANDAG 8 SI AART "1937 HA ARE EM'S DAGBEAD De Spaansche burgeroorlog. Hernieuwde strijd in de Madrileensche universiteitswijk. Havas verneemt uit Madrid, d.d. 8 Maart: Nadat de brug over de Manzanares door de regeeringstroepen vernield was, hebben, de rechtschen een zeer hevigen aanval onder nomen om te trachten het door de loyalen veroverde terrein te herwinnen. De strijd werd geleverd, terwijl overal handgranaten en mortierprojectielen ontploften. De regee ringstroepen beten zich vast in het terrein en doorstonden het vijandelijk vuur zonder te wijken. Toen de felheid van den aanval ver minderde herstelden zij hun formaties en or ganiseerden zij hun verband aan den rand van een enormen trechter, die door een ont ploffing geslagen was. Men verzekert hier, dat de loyalen er in geslaagd zijn een verbin ding tot stand te brengene tegenover de uni versiteitswijk. De in de gebouwen geweken opstandelingen zouden derhalve geisoleerd zijn. De regeering te Valencia heeft naar Havas verder verneemt, familiekaarten voor voed sel ingesteld. Het ministerie van handel zal vaststellen welke levensmiddelen op deze kaarten verkrijgbaar zijn, asmede de hoe veelheid, den prijs en den geldigheidsduur van de kaart. De minister van justitie heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat de krijgsgevangenen, die kunnen bewijzen ge dwongen te dienst te nemen bij de opstande lingen, vrijgesproken zullen worden. Zij, die vrijwillig dienst hebben genomen zullen over eenkomstig de wet gevonnist worden. De overloopers uit de rijen van de opstandelin gen zullen worden vrijgesproken. Proclamatie der Nationalisten. De rechtse zenders hebben een proclamatie aan de Spanjaarden in het door de regeering gehandhaafde gebied verspreid. Hierin wordt o.m. gezegd: „Zij die het vaderland hebben aangevallen, maar die onder de wapens ge roepen zijn op bevel van Moskou, zullen par don krijgen. Gij hebt nog tijd berouw te too- nen. Hebt vertrouwen in onze clementie. Al diegenen echter, die de wapens tegen ons zullen blijven voeren, zullen onverbiddelijk afgestooten worden. Vreemdelingen, die met de wapens in den vuist gevangengenomen worden, zullen allen gefusilleerd worden. Het uur der gerechtigheid nadert. Spanjaarden van het roode gebied, de troepen van het vrije Spanje zullen weldra bij u zijn en een nieuw tijdperk zal aanbreken. Leve Franco." Voor den zender van Sevilla heeft gene raal Quipo de Llarno de berichten tegenge sproken, volgens welke talrijke personen te Malaga zonder vorm van proces zouden zijn terechtgesteld. Niemand wordt veroordeeld, zonder voor een gerechtshof te verschijnen, aldus de generaal. Talrijke personen wor den vrijgesproken. De veroordeelden worden terechtgesteld. Voorts deelde de generaal mede, dat de rechtsehe kruisers twee Rus sische schepen, één geladen met oorlogstuig en één met vrijwilligers, genomen hebben. Een officieel communiqué van het recht sehe hoofdkwartier meldt, dat een gisteren door de regeeringstroepen ondernomen aan val op Oviedo afgeslagen is. Van het front der zuidelijke legers wordt gemeld, dat in den sector Orgiva de loyalen getracht hebben tot den aanval over te gaan, maar teruggeslagen werden met achterlating van geweren en tal rijke dooden van buitenlandsche nationali teit. Treilers in gevecht met kruiser. Havas meldt uit Bayonne. 6 Maart: Uit officieele regeeringsbron wordt gemeld, dat twee bewapende treilers. varende onder de vlag der Baskische regeering, aan de kust den opstandelingenkruiser „Canarias" heb ben ontmoet, die een handelsvaartuig escor- Frankrijk Blum acht het economische herstel bereikt. Minister-president Léon Blum heeft Zater dagavond een redevoering uitgesproken, die over alle Fransche zenders werd verspreid. De eerste minister vestigde in de eerste plaats de aandacht op de volkomen solidari teit der regeering en zette vervolgens uiteen, dat het deel der maatregelen, waartoe Vrijdag besloten is. een duurzame oplossing van de si tuatie is, die men vaak in en buiten Frankrijk in sombere kleuren heeft afgeschilderd, doch die ernstige aandacht vraagt. De regeering heeft gedacht en denkt nog steeds dat een eenmaal geconsolideerd econo misch herstel een financieel herstel zal teweeg brengen. De schatkistbebceften zijn bij het begin van het begrootingsjaar geschat op 36 milliard, daar komen nog bij 4 milliard van de spoor- wegleening, die te Londen moet worden afge lost, dus in het geheel 40 milliard. Daarvan gaan 8 milliard af, die reeds van 1 Januari af zijn betaald. Er- blijft dus 32 milliard over. De regeering acht het. mogelijk dit bedrag terug te bren gen op 26 milliard. Wij wilden de situatie voor de schatkist baseeren op onbetwistbaar solide en stabiele wijze, Daar het cijfer, dat ik heb genoemd, aldus Blum, voor de helft ongeveer overeen komt met de buitengewone credieten voor de bewapening, hebben wij besloten deze cre dieten te dekken met een groote weerbaar- beidsleening. De verlegenheid van de schatkist behoeft geenszins ongerustheid te wekken. De lee ning zal in de verscheidene muntsoorten van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Vereenig- de Staten zoowel waarborg als keuze geven. De leening zal steeds kunnen worden ont vangen, daar waar de betaling het voordee- ligst zal zijn. Zij, die hun kapitaal over de grens hebben gebracht, zullen dus geen voorwendsel meer kunnen zoeken om niet op deze leening in re schrijven. Zij zijn gevrij waard tegen alle tegenwoordige en toekom stige risico's, waarvan zij geprobeerd heb ben zich te onttrekken. De regeering ver wacht derhalve een terugkeer van uitgevoerd kapitaal onder welken vorm ook dan thans buiten de grenzen in omloop is. Deze kapitaalsterugkeer wijzigt in een slag de omstandigheden op de valutamarkt. Om dezen terugkeer volkomen te maken, heeft de regeering den in voer en den handel in goud weer vrijgegeven. Voor het beheer van het teerde naar de haven van Pasajes bij San Sebastian. Na een hevig gevecht, waaraan de kustbatterijen deelnamen, slaagden de twee treilers er in zich meester te maken van het door den kruiser geëscorteerde vaartuig. Een der treilers hield het gevecht twee uren vol, terwijl de andere den ..buit" naar de haven bracht. Men veronderstelt, dat de „Canarias" door een bom getroffen is, te oordeelen naar den rook, die op de brug van den kruiser te zien was. toen hij gedwongen was verder zee waarts te gaan. egalisatiefonds heeft de regeering zich de medewerking verzekerd van deskundigen, die in binnen- en bui tenland een grooten naam hebben. Tenslotte heeft Blum nogmaals in catego rische bewoordingen zijn vaste voornemen herhaald, aan de driemogendhedenovereen- kornst naar letter en geest trouw te blijven, d.w.z. af te zien van controle en dwang. Zonder eenige schaamte, aldus ver volgde Blum, kunnen wij terugzien op den weg, welke wij sedert negen maanden begaan. Het economisch herstel is bereikt en het gaat slechts om dat te verlengen en te stabilisee- ren. Oostenrijk Groote monarchistische demonstratie te Weenen. Onder auspiciën van de Legitimistische Liga van Oostenrijksche soldaten is Zondag een groote monarchistische demonstratie ge houden. Op de eere-tribune van het Renz-circus te Weenen waar de demonstratie werd gehouden, genomen, nl. vice-kanselier Hulgerth en on derstaatssecretaris Roth. De voorzitter van de Liga, Steiner, heeft commentaar geleverd op de jongste rede van bondskanselier Schuschnigg. Hij eischte voor het volk het recht op zich uit te spreken over het grondbeginsel van de restauratie. O.a. zeide hij: „Indien het Vaderlandsche Front de uit drukking van den wil van het volk is. dan zal eens de dag komen, waarop dit front het signaal zal geven voor den terugkeer der Habsburgers". De vergadering juichte luide den naam „Otto von Habsburg" toe. Na de bijeenkomst werd een optocht gevormd, die onder het roepen van „leve Habsburg" door de straten trok. Een twaalftal nationaal-socialisten. dat getracht had de vergadering in het Renz- circus te hinderen door het werpen van stinkbommen, werd gegrepen en aan de poli tie overgeleverd, zonder dat hun opzet 'had kunnen slagen. China Moord op Tsjang Hsoe Liang tegengesproken. De geruchten, volgens welke maarschalk Tsjang-Hsoe-Laing vermoord zou zijn. wor den te Sjanghai officeel tegengesproken Engeland Labourprogram bij eventueele arbeidersregeering. De nationale executieve raad der Labour-partij publiceert een ven-kla ring, waarin zij een uiteenzetting geeft ■van het program eener eventueeile Labo urregeer ing. Het program belooft de arbeidersklasse loonsverbetering, betaalde vacantie en vermin dering van den arbeidsduur. Voor de noodlij dende gebieden zullen de middelen voor direc te hulpverleening worden bestudeerd. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek en d'ie der landsverdediging vermeldt het pro gram: „de arbeidersregeering zal geen moeite sparen om een einde te maken aan den tegen- woordigen ruïneuzen bewapeningswedloop. Zij zal streven naar een algemeene ontwape ning langs den weg van internationale over eenkomsten. Er zal een ministerie van natio nale verdediging in het leven worden geroe pen, waarin drie verdedigingsdiensten zullen worden samengesteld ter vergrooting van hun doeltreffendheid. Bij het parlement zal een wet worden ingediend strekkende tot het con troleeren van de fabrieken van oorlogsmate riaal. Bantelt" Socialistenleider in vrijheid gesteld. De leider der socialistische partij, Brill, die langen tijd in preventieve hechtenis heeft doorgebracht, is in vrijheid gesteld. Brill heeft zijn mandaat in de Volksdag ter beschikking moeten stellen en de verklaring moeten onderteekenen, dat hij zich voortaan aan politieke activiteit zal onthouden. Hij zal in den Volksdag worden vervangen door Grossmann, iemand die met de N.S.D.A.P. sympathiseert. In de kringen der oppositie te Dant- zig wijst men er op, dat de nationaal socialisten thans in den Volksdag op 46 stemmen kunnen rekenen en de tweederde meerderheid dicht nabij komen (48 zetels), welke noodig is voor een wettige grondwetswijziging. Tsjecho'Slowakije Amnestie voor politieke misdadigers. In het geheele land is de 87ste verjaardag van oud-president Masarijk herdacht- President Benesj heeft amnestie afgekon digd voor alle politieke misdaden, met uit zondering van spionnage of verraad. Na den aanslag op Graziani. Aboena Kyrillos niet gefusilleerd. Blijkens een Havas-bericht uit Rome spreekt het ministerie voor fcers en propa ganda formeel het bericht tegen, dat het hoofd van de Koptische kerk in Abessynië, Aboena Kyrillos, die bij den aanslag in Ad dis Abeba op 19 Februari jl. gewond werd, zou zijn gefusilleerd. CéCILE SOREL IN EEN ZIEKENHUIS OPGENOMEN. Uit Parijs, 6 Maart. De bekende tooneel- speelster Cécile Sorel moest gisteren met spoed in een ziekenhuis worden opgenomen. Vanmorgen werd medegedeeld, dat haar toe stand onveranderd is. Zij mag' geen bezoek ontvangen. Ontploffing in trein aan de Fransch-Spaansche grens. Ook in het Spaansche consulaat te Perpignan een bom ontdekt. Havas meldt uit Perpignan 7 Maart: Terwijl de reizigers van den train van drie uur vijftig onderworpen werden aan het speciale douane-onderzoek te Cerbere. deed zich een hevige ontploffing voor in een wa gon, die totaal vernield werd. Aangezien men meende de ontploffing te moeten toe schrijven aan een helsche machine, ging de politie over tot het instellen van een onder zoek. Zij constateerde daarbij, dat een ver dachte reiziger, die men gisteren te Porbou had opgemerkt, verdwenen was. De man is vanmorgen te Perpignan in ar rest gesteld. Hij verklaarde Jean Salles te heeten en uit Toulouse afkomstig te zijn. Hij gaf als leeftijd dertig jaar op. Nader wordt gemeld, dat na de ontploffing te Cerbere een bom ontdekt is in de tuinen van het Spaansche consulaat te Perpignan. Deze ontplofte echter niet. Verder heeft een voorbijganger aan den oever van een riviertje een bus gevonden, gevuld met buskruit en voorzien van een ont- steek-inrichting. De politie stelt een onder zoek in. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nadat Scheelverkniezen dus van alles had beloofd, liep Thijs weer vlug naar buiten, waar Slechtbedeeld nog stond te wachten. „Nu, vertel maar gauw wat de derde daad is!?" „Bij het verzinnen van de derde daad," zoo sprak de prins, „had mijn oom Bosenkwa niet veel goeds in den zin. Dit is ook wel de allermoeilijkste daad van de drié, want ik moet den boozen kobold Schrielkop de schrik van de burgers en boeren uit den omtrek geketend en wel bij den koning brengen. Deze kobold is om zoo te zien een naar, mager ventje, maar als hij kwaad wordt, gaat hij groeien en lijkt hij op een reus.hoe zal ik hem ooit mee kunnen krijgen? Hij geeft mij eerder van woede een flink pak slaag!" Maar Thijs, die overal wel raad op wist, sprak kalm „We zullen er wel weer een foefje op vinden." Verruiming van handelsverkeer tusschen de Oslostaten mogelijk. Wat de deskundigen-bijeenkomst in Den Haag opleverde. Zachtjes aan, dan breekt het lijntje niet. Hieraan bovenal is men indachtig geweest van het oogenblik af, waarop het plan ontstond om door deskundigen uit de staten, die des tijds tot de conventie van Oslo zijn toege treden te laten nagaan of en hoe tusschen hen vermindering der bestaande handelsbelem meringen bereikbaar ware. Het initiatief ging ditmaal uit van onzen minister-president dr. Colijn, die niet slechts binnen onze landsgrenzen doch ook ver daar buiten terecht den roep geniet, dat hij geens zins louter of in hoofdzaak een man van fraaie woorden, doch een nuchter realist van de daad is. Van holle leuzen moet hij al even min iets hebben als van het heden ten dage hier en daar opgeld doende recept om de goê- gemeente met behulp van o zoo mooie be loften in den waan te brengen dat het als zij den leider, welke zich in dergelijke voor spiegelingen verlustigt maar volgen, straks een hemel op aarde zal worden. Neen, minister Colijn is voor zulk uiterlijk gedoe veel te veel de echte stoere, eenvoudige Nederlander. Daarom ook heeft hij tot dusverre het zijne gedaan om te voorkomen, dat men van de samenkomst der Oslo-deskundigen en van hun voorbereidenden arbeid te groote ver wachtingen zou gaan koesteren. Trouwens, niemand weet beter, wat al moeilijkheden ér nog te overwinnen vallen, eer het inderdaad zoover zal zijn, dat eenige waardevolle ver ruiming van handelsverkeer haar intree doet. Ook ten aanzien van al wat hiermee samen hangt is het ongetwijfeld verstandig, niet over één nacht ijs te gaan. Welnu, de wijze waarop het vi-aagstuk, juis ter nog het geheel van vraagstukken, in ver band met eventueele pogingen der Oslo staten tot vei-mindering der bestaande be lemmeringen in het onderlinge economische verkeer, is aangepakt, wijst er duidelijk op, dat er voor het betreden van een te dun vlies je ijs geen gevaar bestaat. Het communiqué, dat een samenvatting in houdt van het ï-esultaat van de in de afge- loopen week in Den Haag gehouden bijeen komst der Oslo-deskundigen geeft den stand van zaken heusch geen fraaier beeld dan met de wei'kelijkheid overeenstemt. Dat bleek mij ook nog, toen ik het voor recht had, na afloop van de werkzaamheden van de deskundigen met een hunner, te weten met den heer Suetens, directeur-generaal van de afdeeling buitenlandsche handel van het Belgische ministerie van buitenlandsche zaken en buïtenlandsc.hen handel, een gesprek te voeren naar aanleiding van zijn indrukken omtrent de Haagsche bijeenkomst. Hieraan zij allereerst ontleend, dat de Bel gische deskundige het van belang achtte, dat het gemeenschappelijke onderzoek, waarmee de heeren zich tijdens hun verblijf in Den Haag hadden bezig gehouden, er toe geleid had, dat zij werkelijk de mogelijkheid zien om tusschen de staten van de Oslo-groep tot een of meer regelingen te komen, die voor hen onderling vermindering van de bestaande handelsbelemmeringen en daardoor tevens verruiming van het wederzij dsche handelsver keer zouden kunnen opleveren. Dit resultaat achtte hij te meer van beteekenis, waar het hier staten betreft tusschen wie zich soort gelijke moeilijkheden voordoen als eveneens op grooter, op i*uïmer plan bestaan. Immers behalve landen, die, wat het handelsverkeer naar buiten aangaat, geheel en al vrij zijn (Noorwegen, Zweden, Finland telt de groep ook in zijn midden Denern^yken met zijn deviezenregeling en voorts Neerland, België en Luxemburg met hun confegenteerings- stelsel. Op de vraag, welke in hoofdzaak de maat regelen zijn, die imen blijkens het communi qué omtrent het veriocip van de deskundigen besprekingen op het oog heeft, kreeg ik te nooren, dat imen zicih speciaal heeft bezig ge houden met na te gaan, wat voor het econo misch verkeer belemmerende crisis-maatrege- len er op het oogeniblik in de verschillende Oslo-staten bestaan. ..Het is dus duidelijk zoo merkte de heer Suetens op dat men niet zoozeer aan tariefkwesties moet denken als wel aan maatregelen op het gebied van even tueele opheffing althans veimiindering van 'bezwaren, voortvloeiende uit deviezenregelin- gen, uit contingenteeringen, licenties en der- gelijken. Thans zullen de regeeringen allereerst op den grondslag van wat de deskundigen aan gaven, verder een en ander moeten onderzoe ken. Daarmee zal vermoedelijk zeker wel on geveer een maand gemoeid zijn. Loopt alles naar wensch, doen er zich geen onverwacht- sche tegenslagen voor, dan zal wellicht daar na het oogenblik gunstig wezen, om een con ferentie van gevolmachtigden te beleggen. Let wel, een conferentie van vertegenwoord'igei's der Oslo-staten." Ziedaar ongeveer hetgeen de heer Suetens omtrent dezen kant van de zaak mededeelde. Of uit zulk een onderling overleg en uit de daarvan gehoopte resultaten iets oo breederen grondslag zal groeien, m.a.w. of het ook moge lijk zal blijken, dat landen, welke buiten de z.g.n. Oslo-groep staan, het goede voorbeeld zullen willen en kunnen volgen, kon mijn zegs man uit den aard der zaak nog geenszins voorspellen. Wel meende hij, dat een dergelijke gang vaxx zaken denkbaar ware en zeker zou er alle reden bestaan om zulk een uitbreiding toe te juichen. De Belgische deskundige vestigde er voorts nog de aandacht op, dat zeker ook in het bijzonder voor België en Nederland van be lang zou zijix. als deze twee buui-staten de gelegenheid zouden zien om naast de moge lijk geachte meerzijdige ovei'eenkomst, waar van het communiqué gewag maakt, samen een tweezijdige aanvullende regeling te tref fen. Zeker, er bestaat tusschen dit tweetal een handels-accoord, doch het zou natuui-lijk van niet te onderschatten beteekenis zijn. als men den aard en den omvang daarvan zou kunnen uitbreiden. Nu scheen de heer Suetens de kans hierop wel aanwezig te ach ten, al voegde hij er meteen toe toe. dat eer het tot zulk een voor België en Nederland waai-devolle vrucht van het nu aangevangen werk kan komen, zoowel Brussel als Den Haag nog allerlei vraagstukken nader zal moeten onderzoeken en er ook meer dan een moeilijkheid uit den weg geruimd zal moe ten worden. De heer Suetens vei-klaarde tenslotte, dat hij de mogelijkheden voor een economische toenadering tusschen de Oslo-staten als de deskundigen thans in Den Haag onder de oogen hebben gezien, en den tijd daarvoor, bepaald gunstiger te achten dan nog slechts een jaar geleden. Zijn eindoordeel over de volgens hem door dr. Hirschfeld uitstekend geleide werkzaamheden lcwarn hierop neer, dat, hoewel het ongetwijfeld zaak is tegen te schoone verwachtingen en te groot optimis me te blijven waarschuwen, zeer zeker ge zegd mag worden, dat er op het oogenblik bepaald reden tot voldoening bestaat. Kans van slagen aanwezig, Waarlijk, dat is in deze ovei-igens toch nog heusch niet zoo opwekkende tijden, wat de internationale verohudingen betreft, al een zeer verblijdend teeken. Het is dxiidelijk: de kans op welslagen acht men aanwezig, maar zekerheid is er nog geenszins. En ook wan neer de Oslo-landen het al onderling eens worden over regelingen tot verruiming van hun onderling handelsverkeer, dan moet men zulk een resultaat niet overschatten, aangezien immers van veel grooter beteeke nis de handelsbetrekkingen met andere lan den zijn. Maar mogelijk zal dan eenmaal blijken, dat ook hier een goed begin het halve werk is. En in elk geval komt er dan toch, na al te lang zwalken op de woelige baren van de zee van handelsbelemmeringen, toch weer het vaste en veiligere land van in ternationale economische samenkerking in het zicht! Dr. E. v. RAALTE. LITAUSCHE DORPEN INGESNEEUWD. Als gevolg van den overvloedigen sneeuw val zijn in Litauen 23 dorpen volkomen van elke verbinding afgesneden. VLIEGTUIGONGELUK IN PANAMA EISCHT TWEE DOODEN. Uit Panama City, 7 Maart. Met een Taylor „Cub" vliegtuig zijn gisteren een kor poraal en een soldaat, die een oefenvlucht hadden ondernomen, neergestort in het voor stadje Pueblo-Nuevo. Zij waren op slag dood. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit 35.-. Trekken inbegr. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 9 MAART 1037. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending 6.30—7.00 RVU. 8.Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Mai-cello. 11.Huish. wenken. 11.30 Eixsemble Marcello. 12.15 Gram. platen. 1.00 Het Omroeporkest. 1,55 Causerie ,Het vogelleven in Maart". 2.15 Het Omroep- oi'kest. 3.Knipcursus. 4.Avro-Dansorkest 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Kinder half uur. 5.35 Het Omroeporkest. 6.30 Psychologische eau- sei-ie. 7.vor de kinderen. 7.05 Kinderkoor. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.— Bei-ichten A.N.P. 8.10 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.30 Schaakles. 11.Berichten A.N.P. Hierna: Avro-Dansorkest. 11.4512.00 Gram jpla tem. HILVERSUM II. 301 M. KRO - uitzending. 8.009.15 en 10Gram.pl. 11.30 Godsd- halfuur. 12— Berichten. 12.15 De KRO- Melodisten m.m.v. solist en Graan.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.KRO- orkest en Gram.pl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— De KRO-Melodisten en solist. 6.40 Esperanto- cursus. 7.Berichten. 7.15 Economische cau- sei'ie. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A .NP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.15 Lijdens meditatie. 9.15 Gram.pl. 9.30 KRO-Kamer- oi-kest en soliste. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 John Kristel en zijn Troubadours. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „Value for money", causerie. 11.20— 11.50 Orgelspel. 12.10 BBC-Emprie-orekst. 1.10 Het Leicester Imperial-orkest en soliste. 1.50- 2.20 Gram.pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungara Zigeuner-orkest. 5.10 Gram.pl. i'ichten. 6.45 Orchestre Raymonde en soliste 5.35 Het Wynfoi-d Reynolds Octet. 6.20 Be- 7.45 „Shopping and Taste", causerie. 8.05 Sportpraatje. 8.20 Radiotoneel met muziek. 9.20 Beiüchten. 9.40 Dialoog. 10.00 Komische voordracht. 10.20 Viool en piano. 1.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Visciamo-orkest eix soliste. 4.20 Het Dresdensch Kwartet. 5.50 Pianovoordracht en Zang. 7.20 Gram.pl. 8.50 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Omroepkleinorkest 11.20 Oi'kestconcert. 12.35 Omroeporkest en -dansorkest. 1.35 Schrammelmuziek3.20 Zang 4.40 Omroepkleinox-kest. 6.Gram.pl. 7.30 Omroeporkest. 8.20 Litterair-muzikaal pro gramma. 10.0511.20 Omi-oepkleinoi'kest, -koor. mandolinekwartet en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroep- dansorkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Klein orkest. 10.30—11.20 Gram.pl, BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl, 12.50 Omroeporkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Orgelcon cert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Zang. 8.20 „Le 66", operette. 9.35 Omroeporkest.. 10.30 Gram.pL 10.4011.30 Zie Hilversum II. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.30 Militair concert. 8.20 Geyar. pi'ogi'amma. 9.20 Bei'ichten. 9.50 Kwintetconcert. 10.05 Weerbercht. 10.2011.20 Gramofoonmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6