w AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN HÏSNDA'G 8 MAART 1937 HA'ARE EM'S DAGBEXD 11' De moord op garagehouder Hes. L. In vrijheid gesteld. 's GRAVENHAGE, 8 Maart. De politie heeft L., verdacht van moord of medeplichtig heid aan moord op den garagehouder Hes he denochtend in vrijheid gesteld. Sinds Donder dag j.l. was L. in het Huis van Bewaring opge sloten. Tot zijn invrijheidstelling zou, maar wij vernemen, besloten zijn op grond van de laatste dagen gehoorde verklaringen van ge tuigen omtrent L.'s alibi op den avomd van den moord. De „Kantoeng" was zee waardig. Oorzaak van het ongeluk nog onbekend. SCHIEDAM, 8 Maart. Een dik helder wit sneeuwkleed overdekt dezen morgen de uitge strekte terreinen van de scheepswerf Gusto. Vier dagen geleden vertrok van hier de „Kantoeng", geflankeerd door sleepbooten en feestelijk gepavoiseerd, op weg naar Indië, uit geleide gedaan door honderden belangstellen den, die zich op de terreinen en op de haven hoofden hadden verzameld. En nu, vier dagen later, hangen in Schie dam bulletins met het bericht, dat het inge nieus constructiewerk in de diepte van het Engelsche Kanaal is verdwenen. „Het is jammer", hoort men overal waar men komt. „Het is erg jammer", is ook het eerste, wat ir. C. M. Heymans, een der directie-leden van „Gusto" ons toevoegt wanneer wij op de werf komen om nadere bijzonderheden te hooren. Veel nieuws kan men ons echter daar niet geven. De molen had van de scheepvaartinspectie het certificaat van zeewaardigheid. Ook het departement van Koloniën en Smit en Co. er kenden, dat de molen zeewaardig was, waar mede wij dus volledig aan de opdracht had den voldaan. „Ik heb gehoord, dat de sleepbooten nog eenige uren zullen blijven rondvaren, om naar boven komend materiaal op te visschen", zei de heer Heymans, „zij kunnen naar zijn mee ning evengoed full speed terug keeren, want wat naar boven komt is hout en dat heeft toch geen waarde. Hoe het ongeluk zich heeft toe gedragen kan ik op'het oogenblik moeilijk zeggen". Obstructie bij de ■f' non-interventiepolitiek? Uit Londen: De diplomatieke redacteuren der linksche bladen toonen zich geirriteerd over de ver traging, die door zekere mogendheden ge bracht wordt in het in werking stellen van de controle aan de Spaansche grenzen. De „Daily Herald" spreekt van obstructie van Duitsche zijde. De Manchester Guardian schrijft o.a.: Te Londen vraagt men zich af, hoe het komt, dat de opstandelingen, die een ontzaglijke meerderheid aan geoefende manschappen en aan materiaal hebben, den oorlog niet vlug ger winnen. Intusschen zijn alle onpartij dige waarnemers het er over eens, dat er geen overeenstemming heerscht in het regeerings- kamp. Men is te Londen geneigd te gelooven. dat de Spaansche generaals en in het bijzonder Franco een geweldige onbekwaamheid bezit ten en bovendien standvastig zijn in hun weigering hun Duitsche en Italiaansche bond- genooten te laten beslissen over belangrijke strategische kwesties. Ook spreekt men de veronderstelling uit, dat de Italiaansche en Duitsche vrijwilligers, al zijn er aan opstandelingen zijde ongeveer 100.000, slechts een beperkt aandeel hebben genomen aan de gevechten en men gevoelt ee;i steeds meer uitgesproken twijfel ten aan zien van de waarde der Italiaansche, ja zelfs van de Duitsche troepen". De sneeuw van Zondag. In verband met den sneeuwval van Zondag zijn te ongeveer half 7 namiddag de zand- strooimachines uitgerukt, ten einde de brug gen en opritten alsmede de asphaltwegen in de binnenstad te pekelen. Daarna kwamen de hoofdwegen in de buitenwijken aan de beurt. Hedenmorgen zijn wederom 8 machines uit gerukt om de gladde plaatsen hier en daar te bewerken. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De lezing over Faust op 26 Februari werd een succes. De heer Kal heeft een Fa>ust- figuur uit de Middeleeuwen behandeld en er is met onverdeelde aandacht geluisterd. Op verzoek van het bestuur heeft de heer Kal zich bereid verklaard, op een tweeden avond de Faust van Goethe te bespreken, hetgeen zal plaats vinden op Vrijdag 12 Maart a.s. om 8 uur 15 precies in het Wijk- gebouw aan de Ged. Oude Gracht. (Groote zaal). Voor degenen, die de eerste lezing niet konden bijwonen, zal van dezen avond een afzonderlijk geheel worden gemaakt. Ter il lustratie van hetgeen zal worden voorgedra gen zullen mej. Bep van Andel (alt) en de heer Bram Misser, (bas) met pianobegelei ding van den heer Schouten eenige liederen zingen. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer totaal 1817. Vette runderen 584; vette kalveren 177; nuchtere kalveren 20: schapen en lammeren 346: varkens 684: bokken 3. Vette koeien, prijzen per K.G.. Ie kw. 66 60, 2e kw.. 4452; vette ossen le kw. 6358, 2e kw. 4752; vette kalveren le kw. 9585, 2e kw. 6070, varkens (levend gewicht) le kw. 47, 2e kw 46, 3e kw. 45; schapen le kw, 49, 2e kw. 44, 3e kw. 35; lammeren, le kw. 55, 2e kw. 44. 3e kw. 34. Schapen, prijzen per stuk, le kw. 28, 2e kw. 22. 3e kw. 18; Lammeren, le kw. 26, 2e kw. 21. 3e kw. 15. Vette koeien en ossen, aanvoer: als vor. week. handel: redelijk, prijzen: iets hooger. Vette kalveren, aanvoer: gewoon, handel: goed; prijzen als vor. week Dinsdag Schapen en lammeren, aanvoer: minder, handel: kalm; prijzen als vor. week. Varkens, aanvoer korter, handel: leven dig, prijzen ruim prijshoudend. tegen hoofd- kies- zenuw- A (BAYER V E \JL/ Instontfne stilt en voorkomt pijnen! (Adv. ingez. Med.) De zes en dertigste Nederlandsche Jaarbeurs. Optimistische woorden van den heer Graadt van Roggen. UTRECHT, 8 Maart. Morgenochtend wordt de zes en dertigste Nederlandsche Jaar beurs geOpend. Gedurende de afgeloopen week is er in het uit drie gedeelten bestaande groo te j aar beursgebouw en op het aangrenzende Vreeburg hard gewerkt. In grooter getale dan ooit te voren zijn er op het plein tijdelijke ten toonstellingsgebouwen, waai' vooral de groep bouwmaterialen en wegenbouw en het gas- paviljoen opvallen, opgetrokken. Vele stands zijn reeds kant en klaar, aan vele andere wordt vandaag de laatste hand gelegd. Het aantal deelnemers aan deze zes-en-der- tigste Nederlandsche Jaarbeurs is grooter dan ooit. Er was dan ook voor den secretaris-gene raal van de Koninklijke Nederlandsche Jaar beurs, den heer W. Graadt van Roggen, die zelfs in de moeilijkste crisisperiode den moed niet verloor, vandaag bij de ontvangst der journalisten, die een voor-bezoek aan de jaar beurs brachten, alle aanleiding optimistisch te zijn. „De nacht is voorbij en de zon steeg reeds boven den horizon aldus ving de heer Graadt van Roggen zijn rede aan. Het is licht geworden, waar 'n half jaar geleden, in een lichter wordenden nevel nog slechts licht punten, lichtplekken te onderscheiden waren. Of deze morgen tot een stralenden dag zal op bloeien of dat de lucht weer zal betrekekn daarover loopen de meeningen der economi sche we-erprofeten uiteen. Maar ochtend is het geworden eindelijk! Er is opleving in het Nederlandsche zaken leven en waar zij nog niet is, wordt zij ver wacht. In handel en industrie is een grootere bedrijvigheid te constateeren met uitzicht op gunstiger bedrijfsresultaten. De huidige toe stand van het economische leven in Neder land geeft, over het algemeen, reden tot te vredenheid. De zakenwereld voelt zich opge lucht, nu alle teekenen er op wijzen, dat men de gevaarlijke stormkaap der crisis voorbij is." Twee factoren deden hun invloed gelden: de verbetering van de wereldconjunctuur In dië niet te vergeten en de depreciatie van den gulden. De sterke opleving bij-na overal elders in de wereld legxie voor pais land de ba sis voor het herstel: den grooten stoot aan de snelle opleving gaf de depreciatie van den gulden op een gunstig oogenblik. Beide echter hebben niet alle economische problemen, die te voren bestonden, ter zijde gesteld. Een defi. nitief herstel heeft solider basis noodig. Tempo en omvang van een bestendige opleving zullen afhangen van de vraag of Nederland op de juiste wijze gebruik zal weten te maken van de kansen, die de beide factoren ons bedrijfs leven bieden". BLOEMENDAAL SALIB POETIH OF „WITTE KRUIS" FILM. Zaterdagmiddag en -avond werd in het Jeugdhuis de Salib Poetih film vertoond die een blik geeft in den arbeid der dienende liefde onder arme en hulpbehoevende Javanen door die „Witte Kruis Kolonie" bij Salatiga op Java. De heer P. Th. van Emmerik, zoon van den stichter, gaf een toelichting, oud-zendeling Lasschuit sprak een inleidend woord. Salib Poetiih, die werk der inwendige zen ding, staat geheel ou zichzelf, maar wordt ge steund door Hervormden en Gereformeerden. De beweging is ontstaan in 1902 tijdens een cholera epidemie, toen er tevens hongersnood was. De heer en mevr. Van Emmerik, heils officieren trokken zich het lot der 400 a 500 vluchtelingen aan en verkregen van het gou vernement 84 H.A. onontgonnen land, met bosch en alang-alang begroeid. De zending kon niet snel genoeg helpen en slechts steun verleenen. Dit werk dat begon met 320 verpleegden en 220 weezen is nu uitgegroeid tot 1400 verpleeg den, waarbij 750 kinderen, van wie 533 weezen. Er bevinden zich vele gebrekkigen. onder. Be halve het brengen van maatschappelijke hulp is het prediken van het Evangelie hoofddoel. Het werk is eenig in zijn soort en is in we zen georganiseerde werkverschaffing. Allen, die wat kunnen, moeten iets doen en onderhouden de zieken en hulpbehoevenden. Wie beter is, kan heengaan, maar mag ook blijven, om zich nuttig te maken. De crisis maakt uitbreiding noodig, zoodat op West-Java 350 H.A. aan de regeering is aangevraagd. Op Celebes is in 1907 een tweede kolonie ge sticht., Kalawara Naipoeti, die in 1915 overgedra gen is aan het Leger des Heils. Het personeel verricht dezen arbeid nage noeg gratis. De stichter is in 1924 overleden, maar zijn vrouw heeft het voortgezet en is nu 25 jaar onafgebroken bezig. Door propaganda in Nederland hoopt men meer steun te verkrijgen. In Haarlem is een Comité opgericht, waar van de penningmeester, de heer B. Tin, Spaarnzichtlaan 4, Heemstede, gaarne giften in ontvangst zal nemen. Deze in waarheid ontroerende film geeft een duidelijk beeld van de kracht der dienende liefde en hoe door de bezielende leiding een kleine, gelukkige maatschappij wordt gevormd van uitgeworpen en, blinden, bedelaars, gebrek kigen enz. Over parkeerterreinen. Het eigendomsrecht van den grond om de Groote Kerk. In het verslag van de laatste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem is reeds medegedeeld, dat B. en W. een betere oplossing zoeken voor het parkeer terrein op de Groote Markt. Het parkeerterrein dat daar gemaakt is blijkt herhaaldelijk te klein omdat daar het terrein van de Vischmarkt niet bijgetrokken is zooals aanvankelijk de opzet was. De Vischmarkt wordt immers nog steeds als vischmarkt ge bruikt en het verluidt, dat B. en W. het bij nadere overweging beter vinden om daarin geen verandering te brengen. Nu staan er als het parkeerterrein op Groote Markt vol is ook autos op de Oude Groenmarkt. Dit terrein is evenwel niet daar voor aangelegd omdat tot heden de overtui ging bestond, dat de .grond rondom de kerk (dus ook de Oude Groenmarkt en de Lepel straat) eigendom der- kerk was. Uit het onderzoek dat Openbare Werken heeft ingesteld is evenwel ge bleken, dat de grond rondom de kerk aan de burgerlijke gemeente behoort alleen uitgezonderd de grond die boven de fundeering ligt. Dit kan evenwel niet meer dan 1 a 2 Meter zijn. Nu is het de bedoeling van het gemeente bestuur de Oude Groenmarkt in te richten als parkeerplaats voor autos. Er kunnen bij een goeden aanleg zooveel autos staan, dat in de behoefte aan parkeerruimte (drukke avonden zooals bijvoorbeeld bij een Bachconcert uitge zonderd) voldoende wordt voorzien. De auto mobilisten kunnen dan kiezen tusschen de Groote Markt en de Oude Groenmarkt. Op de Oude Groenmarkt wordt natuurlijk voldoende ruimte overgelaten voor het rijverkeer. Indertijd is ter sprake gekomen de wensche- lijkheid om de Lepelstraat voor het verkeer open te stellen. Daarvan is toen afgezien om dat die grond, naar men meeende, geen eigen dom der gemeente was. Nu blijkt die meening verkeerd te zijn geweest, hetgeen evenwel geenszins wil zeggen, dat de Lepelstraat nu vrij gegeven zal worden voor het verkeer, want daaraan zouden in verband met den tegen woordigen aanleg van de Groote Markt groote bezwaren zijn verbonden. Toscanini heeft Rotterdam in zijn ban. Het eerste concert, dat de groote maestro Toscanini in ons land heeft gegeven met het Residentie-orkest te Rotterdam is een overweldigend succes voor den dirigent geworden. Ademloos hebben de aanwezigen toe- ge luisterd en deze wondere her scheppende kunst beleefd. Ongekende vertolkingen waren het Meistersinger- voorspel. de Bacchanale. uit Tannhau- ser en Debussy's La.Mer. Minister Slotemaker de Bruine heeft bij het aanbreken van de pauze het podium beklommen en, onder stormachtige toejuichingen van de stampvolle zaal, Toscanini langdurig de hand geschud. BEVERWIJK Brand in de Hendrik Burger straat. Vorige week Maandag ontstond brand in een onbewoond huis in de Hendrik Burg straat 41 alhier. De nieuwe huurders hadden reeds een groot deel van hun meubilair in de woning geplaatst maar zij hadden even wel nog niet hun intrek in het huis kunnen nemen. Zaterdag waren de nieuwe bewoners voor -het laatst in het huis geweest en Maan dagavond sloegen de vlammen aan alle kan ten uit het huis. Nog dienzelfden avond bleek dat deze brand onder verdachte verschijn selen moest zijn ontstaan. Van het woning bureau dat het huis aan de nieuwe bewoners had verhuurd, kreeg de politie een adres op waar de huurders zouden vertoeven. Dit zou zijn in een straat te Amsterdam. Zij ontving echter spoedig mededëeling van haar Am- sterdamsche collega's dat het opgegeven adres onvindbaar was. Nog in denzelfden nacht verscheen met een taxi de toekom stige bewoonster, een 22-jarige vrouw ter plaatse en heeft zich op de hoogte gesteld van den brand. Den volgenden morgen meld de zij zich aan het politiebureau, de politie nam haar een verhoor af en vond daarin termen aanwezig om de vrouw in arrest te nemen. Zij verklaarde o.m. dat zij op den avond van den brand niet te Amsterdam maar te Heerlen had vertoefd. Haar mede- deelingen gaven de politie aanleiding om ook over te gaan tot de arrestatie van den 35-jarige verloofde van de vrouw Deze per soon werd Vrijdagavond op verzoek van den burgemeester van Beverwijk door de Amster- damsche politie gearresteerd en naar Bever wijk overgebracht. De man staat bij de Amsterdamsche poli tie zeer ongunstig bekend. Hij is een z.g. ..zware jongen" uit de Amsterdamsche on derwereld. In het verdere onderzoek vond de politie bevestiging van haar vermoeden dat er inderdaad sprake was van brandstichting of althans uitlokking daartoe. Zaterdagmor gen is het tweetal na ook door den burge meester te zijn verhoord naar Haarlem over gebracht en aldaar in het Huis van Bewa ring ingesloten. Het tweetal ontkent tot nog toe elke po ging tot brandstichting of tot uitlokking daartoe. Het onderzoek wordt nog met kracht voortgezet, de nasporingen die door de voor barige berichtgeving in sommige bladen zeer ernstig bemoeilijkt zijn vorderen van de po litie groote inspanning. Het onderzoek is na melijk zeer uitgebreid en heeft zich zelfs al uitgestrekt tot het Zuiden van Limburg. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.82—0.72. Griet per 50 K.G. 3417. Tongen per K.G. 0.700.51. Groote schol per 50 K.G. f 128. Middelschol per 50 K.G. f 1512. Zetschol per 50 K.G. 2620. Kleine schol per 50 K.G. 257. Bot per 50 K.G. 114.80. Schar per 50 K.G. 10—4.30. Tongschar per 50 K.G. 4024. Rog per 20 stuks f 17—10.50. Vleet per stuk 4.752.— Kleine poon per 30 K.G. 84.10. Groote schelvisch per 50 K.G. 2519. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 25 19. Middelschelvisch per 50 K.G. 2520. Kleine schelvisch per 50 K.G. 2313. Kabeljauw per 125 K.G. 3617.50. Groote gullen per 50 K.G. 128. Kleine gullen per 50 K.G. 12.507. Wijting per 50 K.G. 105.70. Makreel, per 50 K.G. 159. Heilbot per K.G. 0.74—0.50. Leng per stuk 3.500.60. Koolvisch per stuk 0.950.15. Versche haring per kist f 76 BESOMMINGEN. Trawlers. Sperwer, IJM 133, 100 m. 1660. Roode Zee, IJM 41, 85 m. 1580. Corry, IJM 21, 225 m. 2230. Irene, IJM 89 275 m. 2540. Cornelis, IJM 15, 500 3280. Perseus, IJM 45, 60 m. 1340. Schoorl, IJM 39, 740 m. 4060. Alma, 44. 265 m. 2590. Gerberdina Joh., IJM. 38 m. 4900. Beatrice, IJM. 118, 115 m. f 1760. Gloria, IJM 37, 505 m. 3430. Condor, IJM 73, 85 m. 1840. Eli Chentrière, IJM 161, 80 m. f 1510 Flamingo, IJM 42, 70 m. 1410. Beuger: VL. 195 240. Besommingen van 28 loggers nog niet be kend. ZANDVOORT JAARFEEST VAN „DE KAMPIOEN". Zaterdagavond vierde de H.S.V. „De Kam pioen" haar 32e jaarfeest in gebouw Mono- pole. De voorzitter, de heer Joh. ten Hove, vroeg de aandacht voor hetgeen in het aanstaande jaar zal gebeuren. In 't bijzonder noemde spr. het wielercnterium te Haarlem en den Boulevard-rit te Zandvoort, welke beide door de Haarlemsche Sportvereen. ,.De Kampioen" technisch zullen verzorgd worden. Met den wensch, dat 1937 voor „De Kampioen" veel succes zou mogen brengen, opende spr. de bijeenkomst en gaf daarna het woord aan Jeanne Horsten, die als conférencier het uit stekend verzorgde programma opende. Ach tereenvolgens traden op: Johnny en Johns als jazz-singers, The four Broadway Serena- ders. accordeonisten; Les 3 Rettichinic met acrobatische, clowneske en exentrieke dansen en Jeanne Horsten met aardige liedjes aan den vleugel begeleid door Henri Theunissen. Na de pauze traden dezelfde artisten nog maals op en hadden toen zoo mogelijk nog meer succes dan voor de pauze. Aan het ap plaus na ieder nummer scheen geen einde te komen; het groeide meermalen aan tot een ovatie, 's Is moeilijk te zeggen welk num mer het beste was. Ieder was in zijn of haar soort uitstekend en het succes was dan ook zeker verdiend. Na afloop van het programma begon een zeer geanimeerd bal* onder leiding van den heer J. Stol met muziek van „Engel Paap's Band". Na 12 uur zorgde een geregelde autobus dienst voor het vervoer van de bezoekers naar Haarlem. 't Was een uitstekend geslaagde avond. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Maria van Haütem. IJM. 1. Vangst: 20 m. rog en poon, 50 m. braadschelvisch en wijting. 50 m. gul, heilbot en witjes. 400 m. koolvisch Totaal 520 m. benevens 300 stuks kabeljauw en 10 kisten schelvisch. Christine, IJM. 2 Vangst 80 m. schelvisch. 110 m. braadschelvisch, 95 m. gul en heilbot 210 m. koolvisch, 40 m. wijting, 50 m. rado, 30 m. wolf en poon. Totaal 615 m. benevens 85 st. stijve kabeljauw. N.V. VAN SLOOTEN LEEUWARDEN (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 8 Maart. Bevallen 4 Maart: J, E. KloosterBosch, d.; 5 Maart: M. C. M. MannaertHegger, z.; W. BoerSanders, z.; L. OnrustHensen, d.; 6 Maart: M. JongkindOverweg, z.; F. E. Boel houwerKloes, d.; 7 Maart: G. C. Ruijgvoorn Huiskens, d.; M. C. Copini—Peters, z.; J. P. KoolBosman, z.; 8 Maart: G. B. Toornend Caré, d- Overleden: 5 Maart: G. SminkGroot, 51 j., Doelstraat; C. J. Waalewijn, 80 j., van Keu lenstraat; 6 Maart: C. B. de Laat, 76 j., Voor zorgstraat: J. Visser, 72 j., Kenaustraat; W. v. Oosten, 76 j„ Christiaan Huygensplein; N. A., 19 d., z. v. M. de Vries, Gasthuisvest; 7 Maart: J. SleeswijkJonker. 85 j„ Vijverlaan. VORIGE KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.31. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland 101% 100% 95 - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6'/2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) 32 - - 31% 31»/ BAN K - INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd Bank 163»/, ,06 83 170 141% - - - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit 77% 2831/, '38 1721', 78 337 172% 77% 336 172 77% 335 172 76% 335% 172% TABAKKEN. Deli Batavia 97% 97% 299 Deli Maatschappij 340 44 24. J53 54 341 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned, Stoomboot 136»/ 114» - 134% - Scheepvaart Unie 126% 128% 128% 1 7% 128 Koninkl Paketvaart 186% Rotterdamsche Lloyd - 1 0 21% N - Maatschappij Nederland 119% 120% 12,i 319 HollandAmerika lijn 13 i32% 133 132% 132% PETROLEUM. 446» 441% 42 439% »39% Perlak Petr 135 - - Shell Union 25»/,. 25 .5 25*f8 247/B Continental Oil 31% - 16% 15% ]5% 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 521% 530 5,8% 529 529 Java Cultuur - 252 151 151 Ned. Ind Suiker Unie 177% ISO ISO 180 Vorstenlanden 43 - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and Tel. - 0% 109% 49»/, 60 48% 48% 48% Bethleh. Steel 77% 78% 777 77% 77 Cities Service - 3% Gew. Steel - - 92»/, T U. S. Steel 93% 9' 92% 9 9Wa Kennec Copper 50» 0% 0% SÖfc 50% Radio Corp 9% - RUBBERS Amsterd. Rubber 337% 3' 3 7 38 u 3-8% Deli Bat. Rubber 28 94 291 .9) Indische Rubber 82 Ken den g Lemboe 7 - 270% Serbadjadi 206% - 205 Rotterdam Tapanoell 1 5 Bandar Rubber 1 - Preanger Rubber 146% Java Caoutch 2 8 - Sumatra Rubber 3 1 - - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 27»/, 26% Wabash Railroad 4% 4% 4% Union Pacific - - Chic Milwaukee 5% 9% 9% Missouri Kansas Texas - - MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 176% - - - Redjang Lebong - Billiton n - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7