Si ftfid ik 't {tod DONDERDAG 11 MAART 1937 H A A R L E M'S DAGBtAD Arsenal en het Feijenoord-Stadion Een pittige lichtwed- strijd Be Quick's tactische tekortkomingen De Engelsche voetbalbekerMillwall's prachtige prestatieHooge series in het Zilveren Fruitmand-tournooiBloemendaal's kansen op behoud van het tweede klasseschap; Australisch oordeel over Engelsch team De klok en de klepel. Rotterdam ziet reikhalzend uit naar de opening van het Feijenoord-Stadion iedereen is in zijn nopjes over het besluit van den K.N.V.B., om den wedstrijd Holland België in het nieuwe sportpark te doen plaats vinden. Wij waren echter niet weinig ver wonderd, van verschillende kanten te ver nemen, dat de Maasstedelingen zich nog veel meer spitsen op het in uitzicht gestelde be zoek van Arsenal dan op den strijd tegen de Roode Duivels. Zelfs in Brabant en Zeeland stelt men thans reeds pogingen in het werk, om plaatskaarten te bemachtigen, zoodra die in den verkoop zullen worden gesteld. En dat. terwijl de komst van de Engelschen en de tegenpartij nog niet eens officieel is vast gesteld. Men schijnt echter overtuigd te zijn. dat het Stadion bij die gelegenheid ge heel zal zijn uitverkocht, omdat het optre den van Arsenal als een even groote attrac tie als destijds het spel van Uruguay wordt beschouwd. Dit is des te merkwaardiger, omdat van de Londenaars hoogstens een vlotte demonstra tie mag worden verwacht. Deze zal ongetwij feld interessant en vooral leerzaam zijn, wat tactiek en techniek betreft, doch het element van spanning zal daarbij ontbreken. De profs, toch hebben een zoo zwaar program ma achter den rug en zij hebben nog zulk een fraaie kans op het kampioenschap, dat zij weinig zullen riskeeren en niet van begin tot einde „all out" zullen gaan om hun wa ren competitievorm en het daarmede ge paard gaande hooge tempo te benaderen. Een kleutertje op glad ijs, maar dan ook met volmaakte zelfbeheer sching. Etsuko Inada, die 11 jaar oud is, heeft het kampioenschap kunst rijden van Japan gewonnen. Het water, bevro ren of niet, is toch maar het glorieuze strijd perk van jonge meisjes. Ondanks deze beperkende factoren ware het wenschelijlc, dat de directie van het Feijenoord-Statdion een aantal clubs de ge legenheid zou bieden, hun jongere spelers bij deze demonstratie-partij tegenwoordig te doen zijn, want wat wij in de eerste plaats in het Nederlandsche clubvoetbal missen, is ge mis aan begrip voor de mogelijkheden, die het in practijk brengen van een vooraf be sproken, wisselende speltactiek voor het be halen van een goed wedstrijd-resultaat in zich hou®;. De lichtwedstrijd, dien Haarlem Zaterdag jl. tegen Be Quick uit Groningen heeft ge speeld, kon, evenals vorige matches bij avond op dit terrein, de toeschouwers tot het einde boeien. De Noordelijke kampioenen staken goed van wal en het zag er aanvan kelijk niet naar uit, dat de thuisclub zulk een groote overwinning zou behalen. In de tweede helft hebben de Roodbroeken echter zeer fraai en productief spel getoond, waar bij het verband tusschen voorhoede en mid denlinie steeds volkomen bewaard bleef. De halfbacklinie Van Gooi, Kammeijer en De la Mar blijkt toch wel de sterkste te zijn, die Haarlem kan opstellen. In den aanval werd het spel voortdurend zoo goed open gehou den, dat de Groningsche verdediging steeds onder hoogen druk werkte. B'ij Be Quick viel juist de middenlinie te gen. de drie halfbacks hielden te weinig contact met elkaar en trachtten telkens den bal met verre trappen naar de voorhoede te spelen, ofschoon deze aanvalslinie gedu rende een groot deel van de match de W- formatie huldigde en men dus zou hebben verwacht, dat de middenspelers hun binnen- voorwaartsen als schakels zouden hebben ge bezigd. Dit gebeurde echter niet, waarvan het gevolg was, dat de uit drie man bestaan de voorhoede wel hard liep en zeer enthou siast was, doch tegen de betrekkelijk ver van elkaar opgestelde Haarlem-backs weinig suc ces vermocht te behalen. 1-Iet afwerken van den aanval liet hierdoor begrijpelijkerwijze veel te wenschen over, terwijl de Groning sche verdedigers met hun „tackle" en het af nemen van den bal steeds iets te langzaam waren. De vleugelspelers der thuisclub pro fiteerden terdege van de omstandigheid, dat de Be Quick-back naast elkaar voor het doel bleven in plaats van de open attaques der Roodbroeken te anticipeeren en de voorzet ten te voorkomen. Doch de Noordelingen troffen het dan ook wel ongelukkig, dat het Haarlem-elftal zoo bijzonder in vorm was. Arsenal voor den beker uitgeschakeld! Veertien dagen geleden schreven we bij een bespreking van de wedstrijden voor de zesde ronde, dat, ofschoon Arsenal een fraaie leans had om de demi-finale te bereiken, de wed strijd van de bekerhouders te Birmingham tegen West Brom lang niet gemakkelijk was en de kans op een verrassende nederlaag niet uitsloot. Het is inderdaad zoo geloopen en Arsenal is er dus, evenmin als andere clubs in geslaagd, in één seizoen zoowel be ker als kampioenschap te veroveren. West Bromwich was gedurende den geheelen wed strijd sterker, ofschoon de ploeg pas op volle toeren kwam. toen de middenvoor Richard son, die destijds met het Engelsche elftal te Amsterdam tegen Holland speelde, den Ar senal-keeper Boulton met bal en al over de lijn duwde. Twee verdere doelpunten van Mahon, waartegenover Bastin slechts één tegenpunt wist te stellen, bezegelden de overwinning van de thuisclub, die op de ranglijst de negentiende plaats inneemt". Tottenham bracht het er op eigen veld te gen Preston al even slecht af. Deze match begon in een rumoerige sfeer, want voor de zooveelste maal in de geschiedenis der thuis club, had men op het terrein te veel publiek toegelaten, zoodat de politie gedurende de eerste twintig minuten voortdurend bezig was, een gedeelte der 72.000 toeschouwers buiten de lijnen te houden. Na een kortston dig overwicht van de Spurs nam Preston het spel in handen en verkreeg een 20 voor sprong. Tien minuten voor tijd verkleinde Duncan den achterstand, welk doelpunt een groot enthousiasme ontketende, gedachtig als men was aan het gebeurde tegen Ever- ton in de vorige ronde, toen de Spurs, na met 31 te hebben achter gestaan, tenslotte met 43 wonnen Dit gelukte thans niet, want Preston scoorde een derde en beslis sende doelpunt. Het was de derde klasser Millwall, die de eer van Londen hoog hield door een volko men regelmatige en verdiende overwinning op het sterke Manchester City. Zoo goed speelden „the Lions", dat hun keeper gedu rende de geheele match slechts drie gevaar lijke schoten te stoppen kreeg, ondanks de aanwezigheid van Tilsom en Brook in de vijandelijke voorhoede. De vierde wedstrijd voor deze ronde, tus schen Wolverhampton en Sunderland, werd in een ware modderpoel gespeeld, wat echter voor de teams geen beletsel was, om zeer goed spel te laten zien. De Wolves namen voor de rust door een zeer fortuinlijk schot van Jones de leiding en hoewel Sunderland na de rust voortdurend in de meerderheid was, moesten ze zich met den gelijkmaker, door Diins gescoord, tevreden stellen. On danks de thans voor den boeg staande uit- mateh, geven we de Wolves toch de beste kansen op een plaats in de semi-final. Het ziet er naar uit, dat onze stadgenoot Kobus zich in den strijd om den Zilveren Fruitmand, welke trofee hij reeds eenige malen veroverde, wederom allerminst onbe tuigd zal laten, want in zijn eerste partij boekte hij een moyenne van 70. Na een derde beurt van 100 bracht hij in de volgende beurt 186 caramboles bij elkaar en op die wijze waren de 350 punten weldra bereikt. Ook de tweede partij, tegen Dam man, leverde een overwinning op en met be langstelling wacht men thans af, of de sterke Amsterdamsche biljarter Katoen er in zal slagen, Kobus' zegetocht te stuiten. Voor Bloemendaal is het Zondag a.s. een belangrijke dag. want dan moet de club van Cassee haar tweede klasserschap tegen het sterke Volwijckers verdedigen. De Amsterdamsche supporters, die steeds in opmerkelijk grooten getale de club van den overkant van het IJ vergezellen (naar verluidt rekent men op 3000 aanhan gers) zullen zich bij deze gelegenheid wel niet onbetuigd laten. Hoewel de Amsterdam mers van dé 17 competitiewedstrijden er 16 hebben gewonnen en 1 gelijk gespeeld, be hoeft dit voor Bloemendaal geen reden te zijn om den toestand donker in te zien. Im mers het vorige jaar leverde D.W..V. een der gelijke prestatie om desondanks in den eer sten promotiewedstrijd van nummer laatst der tweede klasse, Kinheim, met 41 kans loos te verliezen. Dit neemt niet weg. dat de witten tot de laatste minuut alle krachten zullen moeten inspannen en met volle, geest drift zullen moeten strijden om de overwin ning te behalen. Gelukkig voor hen beschik ken zij in Beijk, de Bock en Leemhuis over geroutineerde spelers, die de juiste tactiek zullen kunnen vinden om een overwicht te verkrijgen en te behouden. We denken hier bij vanzelfsprekend aan de goede verrichtin gen in de beide matches tegen E.D.O. en we zien niet in, waarom Bloemendaal in den ko menden wedstrijd niet eenzelfde hoogte zou kunnen bereiken. Daarom rekenen we er voor- loopig maar op. dat Beijk en zijn mannen 6 punten uit de vier degradatiematches be halen, wat waarschijnlijk voldoende zal zijn om hun plaats te behouden. Hier volgt het oordeel van een Australi sche deskundige over het Engelsche cricket team: In alle vijf testmatches was het fiel den van internationale klasse, doch de kwa liteit van het batten verminderde na den tweeden'wedstrijd. Op zulk een langdurigen en vennoeienden tour zijn er altijd spelers, die hun vorm verliezen of niet op dreef kun nen komen onder de gewijzigde spel-omstan- digheden, doch aanvoerder Allen trof het ditmaal wel zeer slecht, dat de prestaties van zeven zijner reisgenooten onder de verwach tingen bleven. Dit waren Robins, Copson. Fagg, Wyatt, Fishlock, Worthington en Sims, terwijl Hardstaff eerst tegen het einde van den tour zijn normale kunnen liet zien. De eenige batsman, aldus deze expert, die bij herhaling lauweren oogstte, was Barnett. Hij toonde zich een safe en constant ope ningsbat en het is in dit verband te betreu ren. dat Cyril Walters, die in 1934 als zoo danig menige goede innings speelde, dit maal niet van de partij kon zijn om Barnett te steunen. Ook Hammond deed zijn. repu tatie eer aan, doch was niet. zoo ongenaak baar als op den tour van 1928—'29. Engeland's beste bowler was Voce, terwijl Allen, naarmate de wedstrijden-reeks vor derde, aan aanvalskracht inboette. Robins en Sims stelden als spinbowlers teleur, of schoon laatstgenoemde bij vlagen bewees, de beste spinoowler te zijn. die de Engelschen sinds langen tijd naar Australië uitzonden. Farnes kreeg pas op het einde van den tour gelegenheid om te toonen wat hij waard was, hij kan trotsch zijn op zijn verrichting in de vijfde testmatch, toen hij 6 wickets voor 96 runs uit een totaal van 604 veroverde. Het zelfde geldt voor wicketkeeper Ames, die slechts 1 „bye" in deze innings doorliet. De tour is van groote waarde voor het herstel van de sportieve wedstrijdsfeer in in ternationaal cricket geweest. De heer P. A. Lainmerts van Bueren heeft gemeend, in verband met het de vorige week in deze rubriek daarover geschrevene, in ons nummer van Maandag jl. nog eens terug te moeten komen op de kwestie van de tijdli miet bij toetswedstrijden. Hij verliest hierbij weer uit het oog, dat het scoren van ruim 200 runs op een moei lijk en onbetrouwbaar gx-aswioket soms als 'n betere batting-prestatie mag gerekend wor den dan het bijeenbrengen van 604 runs op een gemakkelijke'pitch, die den bowlers niet den minsten steun verleent. BOKSEN. 250.000 DOLLAR VOOR EEN ROBBERTJE VECHTEN! Uit Berlijn: De strijd om den wereldtitel aller gewichten tusschen Braddock, Schmeling en Louis is in een nieuwe phase gekomen. Schme ling heeft n.l. Woensdag medegedeeld, dat hij den wereldkampioen Braddock een aanbieding heeft gedaan, waarbij den titelhouder een be drag van 250.000 dollar wordt gegarandeerd, indien hij in Juni van- dit jaar op het rijks- sportveld te Berlijn tegen Schmeling in een gevecht om het weaeidkampioenschap wil uit komen. Het bedrag van 250.000 dollar wordt op een Europeesche bank gestort. Bovendien zal Braddock de film- en radiorechten voor Ame rika ontvangen. In het geval dat Schmeling den titel mocht winnen, wil hij zich reeds thans verplichten een match voor het wereldkampioenschap aan te gaan tegen Joe Louis of een anderen te genstander, welke ontmoeting dan in Amerika kan worden gehouden in September van dit jaar. In zijn aanbieding verklaart Schmeling ver der, dat er een neutrale scheidsrechter in den ring zal komen, terwijl een der juryleden een Amerikaan zal zijn. De Amerikaan Braddock heeft thans het woord BILJARTEN. OM DE „SCANDIA-COUPE". Het jaarlij ksch in vita tie- toumooi om de „Scandia-Coupe" dat door de Haarlemsche biljartclub „D. E. S." in haar clublokaal, café- restaurant „Bolwerk" georganiseerd wordt, is Woensdagavond begonnen. De voorzitter van deze vereeniging, de heer D. A. de Foeljaeger, opende met een kort woord deze wedstrijden. De uitslagen luiden: piut. brt. h.s. gem A. Denker 174 35 26 4.97 A. Dubois 250 35 24 7.14 D. A. de Foeljaeger 250 38 29 6.57 Joh. Menke 190 38 25 5.— H. Heylbrink 250 32 27 7.81 Joh. Menke 250 32 38 7.81 I. Davindson 247 34 26 7.26 A. Denker 250 34 50 7.32 FEDERATIE VAN BILJARTVERENIGINGEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN De stand der voorwedstrijden voor de Per- soneele Kampioenschappen luidt als volgt: Klasse B: gesp. carb. brt. gem. H. Ploeg 2 200 29 6.89 Fr. Cornelisse 2 166 29 5.72 J. Schouten 2 200 46 4.34 B. Engweidd 2 200 47 4.25 Th. Duivevoorde 2 163 39 4 17 H. Boogaard 3 271 72 3.76 D. Dollé 2 158 45 3.51 H. Honing Jr, 2 151 44 3.43 J. Duivevoorde 2 200 59 3,38 IT. Rutgers 2 192 57 3.36 Fr. Klooster 2 143 43 3.32 H. Kuiper 2 168 51 3.29 C. Goebert 2 200 61 3.27 A. v. 't Schip 2 152 48 3.16 N. N. 2 144 47 3.06 J. Winter 2 189 70 2.70 J. Steegstra 2 153 60 2.55 P. Jansen 1 100 41 2.43 A. Tol 2 169 66 2.40 J. v. Wees 2 166 76 2.18 WANDELSPORT. „JAN PASSTOORS". Na de plaats gehad hebbende reorganisatie is het bestuur dezer vereeniging als volgt samengesteld: J. W. Schorfhaar, voorzitter; P. J. Janbroers, Dr. Schaepmanstraat 67, secretaris; M. Timmermans, penningmeester; Joh. Hendriks. H. v. Oorschot. De data der trainingsmarschen, waarvoor men zich op kan geven bij het secretariaat, zijn als volgt: Zondag 14 Maart 20 K.M., Woensdag 17 Maart 10 K.M.. Zondag 21 Maart 25 K.M.. Woensdag 24 Maart 10 K.M.. Maandag 29 Maart 25 K.M. (inhaalmarsch). Woensdag 31 Maart 10 K.M., Zondag 4 April 30 K.M. (inhaalmarsch), Woensdag 7 Apriu 10 K.M., Zondag 11 April 30 K.M. laatste marsch). Hierna prijsuitreiking. Men is verplicht 150 K.M. te loopen wil men voor een belooning in aanmerking komen. Er zal gestart worden bij het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel. Zon dag v.m. 9 uur en Woensdag nam. 8 uur. MARSCIIEN „ROND DEN HAAG". De animo voor de jaarlijksche wandelsport- marschen „Rond den Haag" op tweeden Paaschdag van ,,De Princevlag", afd. Den Haag. is zeer groot, aldus deelt men ons mede, Reeds schreven groepen burgers en militai ren in. Een 25 tal groote firma's en ver- eenigingen, waaronder de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, stelden fraaie extra prijzen ter beschikking van de jury ter uitlo- ving aan de hiervoor in aanmerking komende groepen. De parcours zijn resp. 20, 30 en 40 K.M. lang. Aan hen. die tijdig het parcours hebben af gelegd. wordt het fraaie Princevlag-kruis 1937 ter hand gesteld, resp. in brons, verzilverd en verguld. De start heeft plaats uit den Haag- schen Dierentuin voor de 3 klassen resp. om 10. 11 en 12. uur. Het parcours gaat wederom door de schoon ste gedeelten rond de residentie. Het pro gramma wordt op aanvrage toegezonden door het secretariaat van de Wandeisportclub van „de Princevlag", Huygenspark 57, Den Haag. SPORTCLUB „HAARLEM". In de algemeene jaarvergadering der Sport club „Haarlem" in het gebouw „De Nijverheid" werd een nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: voorzitter D. Beets; secre taris L. R. Dijkhuizen: penningmeester J. N. Mazee Jr.; commissarissen M. Hunik en J. Beyer. Besloten werd dat Haarlem n, hoewel win naar van de promotie-degradatiewedstrijden le 2e klasse Nea. Honkbalbond, het a.s. seizoen niet in de eerste klasse zal uitkomen. In Engeland is de training voor de boatrace tusschen Oxford en Cambridge alioeer in vollen ZWEMMEN. JAARVERGADERING KRING HAARLEM KON. NED. ZWEMBOND. Deze vergadering werd Woensdagavond In café-restaurant Brinkmann gehouden. De voorzitter van den kring, de heer P. Borst, vroeg eerst twee minuten stilte om de heeren D. E. van Leersum en dokter Mau- ritz, die in 1936 zijn overleden, te gedenken. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. Brunt, bleek, dat het ledenaantal van den kring is gestegen van 1138 tot 1407. De heer A. H. de Bruyn Jr.. bracht ver slag uit over de financiën. Het jaar 1936 sloot met een klein batig saldo. De heer C. M. H. van den Broek, deed me- dedeelingen over het verloop der polo-com petitie van den kring, die in 1936 zooveel belangrijker was geweest dan in de voor afgaande jaren. Hierna reikte de heer Borst de diploma's uit aan de junioreskampioenen en aan de ad- spiranten. die in het afgeloopen jaar de beste prestatie hadden geleverd. Het voorstel om het aantal bestuursleden terug te brengen tot vijf werd met alge meene stemmen aangenomen. De bestuursverkiezing, waarvoor alle clubs een candidaat hadden genoemd, had het vol gende resultaat: P. Borst (V.Z.V.). voorzitter. Brunt (H.V.G.B.)Meer en Boschlaan 13, Heemstede, secretaris; A. H. de Bruyn (D. W. R.) penningmeester, G. van Hemsbergen (Haarlem) en J. F. Kohier (Zandvoort), comm issar issen Ook het bestuursvoorstel om tot opheffing van de polocommissie en van de zwemcom- missie over te gaan, werd aangenomen. In plaats daarvan werd ingesteld een Zwem- en polocommissie die zal worden gevormd door: mevrouw A. E. KnuytVan Laar (H.P.C.). C. M. H. van den Broek (D.W.R.), P. Rol (H.V.G. B.), G. L. Vriend (V.Z.V.) en C. Zeeman (Haarlem). Het ligt in de bedoeling dat de heer P. Rol zal worden belast met de functie van com petitieleider. De commissie voor het ontwerpen van een nieuw kringreglement zal bestaan uit de heeren A. H. de Brunyn Jr.. Joh. Rol Sr. en een nog nader aan te wijzen lid van H. P. C. Met algemeene stemmen werd besloten het voorstel van den K.N.Z.B.. om groote wij zigingen te brengen in de nationale kam pioenschappen. niét te steunen. Men wil gaarne alles bij het oude laten, waardoor interessante nummers als de 3 x 50 Meter wisselslag-estafette en de 5 x 50 Meter borstcrawl-estafette behouden blijven. Ook tegen de nieuwe indeeling der series is be zwaar gemaakt. De heeren P. Borst, A. I-I. de Bruyn Jr., en H. J. Koolhaas zullen den kring op de jaarver gadering van den K.N.Z.B. vertegenwoordi gen. GEEN NIEUWE WERELDRECORDS VAN RAGNHLLD HVEGER. Uit Kopenhagen: De laatste weken zijn er zoovele wereldrecords door Ragnhild Hveger verbeterd, dat het vermeldenswaard mag wor den genoemd, dat het Deensche zwemstextje tijdens de Woensdagavond te Aarhuus gehou- dien internationale wedstrijden eens niet een wereldrecord liet sneuvelen; integendeel, zoo wel op de 100 meter borstcrawl als de 100 me ten rugslag bleef zij aanzienlijk boven de re cordprestaties van resp. Willy den Ouden en Nida Senff. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger wel eerste, doch zij bleef zelfs boven het Deensche record en noteerde een tijd van 1 minuut 8.4 sec. Inge Kraft werd tweede in 1 minuut 9 sec. Op de 100 meter rugslag werd Ragnhild eveneens no. 1, waarbij zij over dezen afstand 1 minuut 18,7 sec. noodig bleek te hebben. Het wereldrecord staat op naam van Nida Senff met een tijd van 1 minuut 13,6 sec.; de Deen sche zwemster bleef daar dus nog ver boven. Martha EngfeldfGenengea- tikte op de 200 meter schoolslag als eerste aan in den tijd van HOCKEY. PROEFWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL. Op het terrein van Bloemendaal wordt Za terdag een proefwedstrijd voor het Neder- landsch elftal gespeeld door de volgende ploegen: Elftal a: Doel: Anjerna (Togo). Achter: Wibbens (.Togo) en Westerkamp (H. D. M.) Midden: Groenendijk (Amsterdam). De Loo- per (Hilversum) en Stenvers (Deventer). Vóór: Gunning (B. M. H. C.), Schnitger (P. W.), Van den Berg (Amsterdam), De Roos iB. M. H. C.)'en Esser (H. H. IJ. C.) Elftal B: Doel: Haitink (H. H. IJ. C.) Achter: Everwijn (H. H IJ. C.) en Overing (Amsterdam t Midden: Elink Schuurman (H. H. IJ. C.), Berghuis Amsterdam i en Cuperus (S. C. H. C.) Vóór: Rodenburgh (Amsterdam). Mois de Ohatelieu (Gooi). Caviet (Gooi), Bromberg (H. H. IJ. C.) en Steinz (Baarn). HANDBAL. IIET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Het K. N. G. V.-handbalprogramma luidt voor a.s. Zondag: Hoofdklasse: Dames: 1.30 uur: D. O. S.—Rapiditas Heeren: 2.30 uur: TonidoRapiditas 2.30 uur: LijndenD. O. S. 2 uur: AalsmeerSimson. Westelijke le klasse dames: A. V. „Zaanland"Hercules Hebe. Alleen de Haarlemsche damesclub Rapidi tas gaat naar Amsterdam voor de return match tegen D. O. S. Een goede kans op de overwinning maken de Haarlemsche dames hier zeker De heerenclubs uit Haarlem en omstreken hebben alle zware wedstrijden. Rapiditas zal, om het degradatiegevaar te ontkomen, abso luut van Tonido moeten winnen. Dat dit niet onmogelijk is, bewijst de uitslag van den thuiswedstrijd, die met niet minder dan 51 door Rapiditas werd gewonnen. Lijnden zal haar geringe kans op het kam pioenschap tegen D. O. S. Ir rdnekkig moeten verdedigen. Aalsmeer heeft eveneens een zwaren thuiswedstrijd tegen Simson. STEDEN WEDSTRIJDEN IIAARLEM- DEN HAAG Als datum voor de dames- en heerenwed strijden tusschen de vertegenwoordigende teams van Haarlem en Den Haag is de tweede Paaschdag vastgesteld. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Woensdag voor do eerste afdeeling gespeelde leaguewedstrijden luidden: ArsenalLiverpool 10 Huddersfield—West Bromwich 11 Preston North EndGrimsby 32 Voor den cup werd de ontmoeting tusschen Sunderland en Wolverhampton Wanderers overgespeeld, doch ondanks een verlenging van den reglementairen speeltijd eindigde de wedstrijd in een 22 gelijk spel. HENGELEN HAARL. HENGELAARSBOND. De Haarlemsche Hengelaarsbond heeft zijn sluitingskaswedstrijd gehouden op baars in de Ringvaart tusschen Bennebroek en I-Iillegom. De prijzen werden als volgt gewonnen: lc pr. Maarten, 2. v. d. Veldt, 3. Heezemans, 4. Hen driks, 5. v. d. Aar, 6. Broekhuizen, 7. Oudoll', 8. Hendriks, 9. Houtkamp, 10. Van Luik, 11. Van Dijk, 12. Mathij, 13. Van Zandvoort, 14. Wes terhoven. 15. Jansen Kok, 16. Van Leeuwen. 17. Schaap. 18. Collaard, 19. Van Danzig. 20. Van Meurs. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer Van Zandvoort uitgereikt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam. 10 v. New-York te Rott. Veendam, 10 van New-York te Rott. Maasdam. Baltimore n. Rott., 9 v. N.-York. Binnendijk, Rott. n. Philadelphia, 9 te New- York. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. te Houston. Dinteldijk. Vancouver n. Rott. 7 v. Tacoma. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 9 (10.22 v.m.) 265 mijl ZW. v. Valencia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 9 van Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDIè LIJN. Streefkerk (uitr.) 9 van Colombo. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 13 te Dakar verw. HALCYON LIJN. Rozenburg, 9 van Malta n. Les Falaises. Stad Dordrecht, 9 v. Civ. Vecchia te Larmes. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 10 v. Amst. n. Hamburg. ROTTERDAMSCH LLOYD. Sibajak (thuisr.) 10 van Colombo. Kedoe, 10 v. Rott. naar Bintang. Kota Radja, (thuisr.) 12 (5 n.m.) te Genua verw. HOLLAND—OOST- A Zlë LIJN. Meerkerk (uitr.) 9 v. Manilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 8 van Rio Janeiro. Alpherat, 10 van Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 20 van Suez. Poelau Tello (thuisr.) 10 te Londen. Poelau Roebiah, 10 v. Batavia n. Amst. Enggano, 9 v. Batavia n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Susak n. Amst. 10 v. Algiers. Irene, 10 v. West-Indië te Amst. Pluto, 10 v. Amst. n. Kopenhagen. Medea, 9 v. W.-Indië te New-York. Alkmaar, Chili n. Amst. 10 te Antwerpen. Barneveld, Amst. n. Chili 9 te Cristobal. Berenice, 9 v. Aarhuus te Kopenhagen. Euterpe, 10 v. Bordeaux te Amst. Ganymedes, 9 v. Haidar Pascha n. Rodosto. Orpheus, 9 van Odense te Stettin. Rhea, 9 v. Messina n. Palermo. Stuyvesant, 8 v. Paramaribo n. Amst. Odysseus, 10 v. Amst. te Rott. Bodegraven, 8 v. Corral te Valparaiso. Hebe, 10 v. Stettin te Amst. Berenice, 10 van Kopenhagen n. Gdynia. Hermes. 9 v. Limni n. Yerakini. Titus, 9 van Lissabon n. Setubal. Helder, 8 v. Paita n. Panama. Telamon, 10 van Sfax n. Rott. gang. Ziehier de helft van de Oxfordploeg in volle eindspurt. Stijlvol is het niet en „vuil I 3 minuten 5 sec., vóór de Deensche Rasmus-I Stuyvesant. Parimaribo n' Amst n 10 Para water-" is er genoeg. Maar het gaat hard. I sen met een tijd van 3 minuten 16,6 sec. I maribo-vuurschip.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13