KON. NED. VOETBALBOND. Promotie- en Degradatie-competitie. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. MAANDAG IS MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Competitie om het lands kampioenschap begonnen Be Quick klopt Feijenoord; Go Ahead lijdt een nederlaag tegen Ajax. Bloemendaal en Z. F. C. beginnen de degradatiecompetitie heel slecht. H. F. C., Haarlem, Stormvogels, E. D. O., D. I. O., Ripperda en Schoten uitgebekerd. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Be QuickFeijenoord 32 AjaxGo ahead 21 AFDEELING I. Promotie derde klasse: BloemendaalVole wijekers 24 D. W. V.—Zaandijk 2—1 Reserve eerste klasse: Blauw Wit 2—Z. F. C. 2 2—0 Spartaan 2Zeeburgia 2 51 Reserve tweede klasse B: O. S. V. 2—T. O. G. 2 4—2 Kennemers 2D. W. S. 2 45 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: Z. F. C.—R. F. C. 0—1 Promotie derde klasse: Steeds HoogerV. I. O. S. 17 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: QuickBnsch. Boys 1—2 Tweede klasse A: U. D.Hengelo 14 AFDEELING IV. Eerste klasse: B V. V.Juliana uitgesteld BleijerheideLonga 01 Om den Ned. Voetbalbeker. Eerste ronde: XerxesH. F. C. 72 E. D. O.—D. H. C. 1—5 KennemersT. H. B. 61 ZandvoortV. V. A. 21 D. F. C.—Velox 4—0 StormvogelsExcelsior 22 ZeeburgiaC. V. V. 33 D. I. O.Zeemeeuwen 34 RipperdaWatergraafsmeer 24 Alkm. BoysBeverwijk 22 V. D. L.—Haarlem 4—3 Schoten—R. V. C. 1—2 Heranes-D. V. S.—D C. L. 2—0 HillinenCromvliet 41 H. V. V.—V. S. V. 2—2 H. B. S.—B. E. C. 3—3 Enigen tijd bleef het spel hierna verdeeld. De aanvallen der gasten waren het best van opzet, doch de Volewijckers maakten keer op keer de fout, in de buitenspelval te loopen, waardoor hun meeste aanvallen een ontijdigen dood stierven. De strijd was ongeveer een half uur aan den gang, toen De Bock zich handig wist vrij te spelen. Een korte ren volgde en daarna een schot dat doel trof. (11). Bloemendaal kwam hierna meer in den aanval, doch een goed schot werd hoogst spo radisch gelost. Bovendien hadden de verdedi gers van de gasten het niet moeilijk, daar de vleugelspelers van Bloemendaal de tactische fout begingen, te veel naar binnen te komen, hetgeen op het smalle veld zeker niet de juiste speelwijze was. Met een ongewijzigden stand werd gedraaid. Na de hervatting scheen het aanvankelijk, dat Bloemendaal zou gaan winnen. Toen ech ter na zeven minuten de keeper der gasthee- ren bij een schot van Van der Hilst van wel 35 meter afstand een .groote fout maakte, kwam Volewijckers niet alleen goedkoop aan de leiding doch veranderde het aspect van den strijd geheel. (12). Enkele minuten later had Herfst na een fout van één der backs weinig moeite om voor de derde maal te scoren en toen kort hierop de rechtsbuiten Bognetteau met een laag vleu gelschot voor de vierde maal succes had, was er weinig hoop voor Bloemendaal meer. 11—4). Weliswaar deden de gastheeren dat, wat in gegeven omstandigheden het meest juist was. Zij zetten alles op den aanval. Steeds weer was het Volewijckers-doel in gevaar, doch De Bock werd geducht bewaakt en de beide bin- nenspelers faalden al evenzeer, als hun col lega's op de vleugels. Zoo had het spel eigen lijk niet veel te beteekenen. Eindelijk werkte één der backs van Vole wijckers het leder met zijn arm uit het doel; toen kon De Bock uit den toegekenden straf schop scoren (24). Dit was wel het eenige lichtpunt. Bloemen daal bleef sterk aanvallen doch de voorspe lers der thuisclub gaven De Bock absoluut geen steun. Met een verdiende 42-overwinning voor Volewijckers kwam het einde. Het is wel jammer dat Bloemendaal zoo slecht is gestart. Het resultaat van deze ont moeting geeft weinig vertrouwen, al is de kans op behoud nog niet verkeken. Volewijckers maakte geen grootschen in druk. Een paar fouten in de witte defensie en een opvallende onproductiviteit van den aanval hielpen de gasten betrekkelijk ge makkelijk aan de overwinning. Bovendien hadden de vleugelspelers op het smalle Bloemendaal-veld al een heel slechte opvatting van hun taak. Alles bijeen was het dus een slechte dag voor het oude Bloemendaal, dat in de resteerende wedstrijden heel anders zal moeten spelen, wil het zijn plaats in de tweede klasse niet verliezen. Bloemendaal speelde met het volgende elf tal: De Haas. Immer, v. d. Meij. v. d. Linde, Beijk,, Leemhuis, Hartman, de Bock. v. Bragt, Tuilenaar. Hartendorp. E.D.0.-D.H.C. (1-5) Door deze nederlaag is E.D.O. voor verdere deelneming aan de beker-competitie uitge- De eerste-klasser heeft een gemakkelijke overwinning behaald op een zeer slap spe lend E.D.O. Het begin deed het beste hopen; Timmer man wist na keurig spel aan E.DO. de leiding te geven in een periode, dat D.H.C. sterker was. (10). Geleidelijk nam D.H.C. het spel in handen; goed gesteund door haar midhalf werd me nige aanval ondernomen. Als Verhagen een maal slecht uittrapt, vangt Ditmars den bal op en voor de doelman in zijn doel is, ligt de bal in het net. (I1). Dezelfde speler weet aan D.H.C. de leiding te geven. (12). In de tweede helft is Schijvenaar ingeval len voor J. v. d. Schalie. Van Geemen speelt nu rechtshalf. Direct gaat het in de E. D. O.- voorhoede iets beter, maar de D.H.C.-backs verdedigen hardnekkig, waartegen de E.D.O.- voorhoede niet opgewassen blijkt. De aanval len van D.H.C., geleid door Van Nellen, zijn buitengewoon gevaarlijk. Het is Ditmars, die met uitstekende schoten den stand op 14 brengt. Hierna ontsnapt het D.H.C.-doel dik- Vv'Vs aan een doorboring, maar verder dan tot eenige hoekschoppen brengt ED.O. het niet. Aan de overzijde gaat het beter. Van Dijk weet op gemakkelijke wijze te scoren. (1—5). Verdere pogingen tot scoren hebben geen succes. E.D.O. begon in de volgende opstelling: Verhagen, v. d. Born, Zandstra, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, S. Spek, v. Geemen, Kohier, Timmerman, C. v. d. Schalie. H.V.V.-V.S.V (2-2) In den beginne scheen het, dat V.S.V. reeds bij den eersten wedstrijd op het H.V.V.-terrein voor den K.N.V.B.-beker zou worden uitge schakeld. H.V.V. bleek, evenals voorheen een voor V.S.V. zeer lastige tegenstander, waarvan het op Wassenaar altijd zeer moeilijk is om te winnen en het gelijke spel dat de V.S.V.-ers tenslotte nog wisten te behalen, waardoor V. S. V. zich in de volgende ronde wist te plaatsen, mag tenslotte nog tot tevredenheid stemmen. De elftallen plaatsten zich als volgt tegen over elkaar- V.S.V. speelde met het volgende elftal: Teeling, Sterk, G. Michel, De Koning, Heins De Haas, De Vries, v, Osch Broek, v. Ós N. Michel V.S.V. wint dén toss en verkiest het eerst tegen den van doel tot doel staanden wind in te spelen. Van den aftrap af neemt de voor hoede van V. S. V. het spel over en een mooie aanval op het H.V.V.-doel volgde, doch op goede wijze keert de H.V.V.-keeper het daarop volgende harde schot. Na dezen mooien aanval neemt dan H.V.V. het spel ge heel in handen en V.S.V. heeft voorloopig wei nig tegen de gastheeren in te brengen. De linksbuiten van H.V.V. is Broek steeds te glad af, waardoor voortdurend gevaarlijke ©ogenblikken voor het V.S.V.-doel ontstonden. Wanneer de achterhoede van V.S.V. blijft staan, in d'e veronderstelling dat de rechts buiten der gastheeren buitenspel staat, doel punt v. d. Luim voor H.V.V. (10). Na dit doelpunt komt er ook eenige teeke- ning in het spel van V.S.V. Verschillende aan vallen worden echter dqor de Haagsche ach terhoede, goed bijgestaan door Stam afge slagen. Doch ook de H.V.V.-voorhoede blijkt niet stil te zitten en wanneer de verdediging van V.S.V. weer eens niet vlug genoeg ingrijpt, doelpunt Colthof onhoudbaar voor Michel (2—0). In de tweede helft blijkt het IJmuidensche elftal bezield met den wil om alsnog te pro- beeren te redden wat er te redden valt. Reeds direct bevindt V.S.V. zich dan ook in het of fensief en keihard wordt de bal door Sterk in geschoten. Wel keert Stam het harde schot, doch hij kan het leder niet klemvast krijgen. De bal komt juist 'voor de voeten van G. Michel, welke weinig moeite heeft om den achterstand te verkleinen (21). V.S.V. komt dan steeds meer in den aanval en reeds is de H.V.V.-keeper gepasseerd, doch Eibert slaat het leder uit het doel. De straf schop wordt door Sterk slecht genomen en heel zacht in de handen van Stam geschoten. Maar kort hierna maakt Sterk alles weer goed doordat hij een zeer mooi doelpunt scoort, waarbij de H.V.V.-keeper geen schijn van kans heeft (22). De laatste tien minuten brengen geen ver andering meer in den.stand. Wel worden door beide voorhoeden nog eenige aanvallen onder nomen, maar deze worden door de verdedi gingen behoorlijk afgeslagen. V.S.V. kan dus verder bekeren. Schoten-R. V. C. (1-2) Wederom is Schoten een spoedigen beker- dood gestorven, want na een pittigen wed strijd heeft zij verloren. R. V. C. was een oude tegenstander; Schoten wist dat het een heel goed elftal is. Zeer snelle, gevaarlijke aan vallen worden door R. V. C. ondernomen, maar de Schoten-backs zijn er goed in. Ook Schoten zit niet stil. maar er wordt weer te lang gepingeld. Toch neemt Schoten de lei ding. wanneer Klooster hard inschiet. (10). Voor rust komen geen doelpunten meer. In de tweede helft is Schoten steeds aanval lend. Ver opdringen van haar achtei-hoede is gevaarlijk; R. V. C. weet door Verwoerd gelijk te maken (11). Schoten speelt pittig verder. Weer heeft een uitval van R. V. C. succes (12). Hoe Schoten ook werkt, het wil niet lukken; zelfs een penalty weet Verkerk niet te benut ten. Het einde komt dus met een 21-zege voor de Haagsche club. Hillinen-Cromvliet (4-1) Het. spel is nauwelijks een paar minuten aan den gang, als Van Braam van de rechts buitenplaats een hoog boogschot inzendt, dat over den keeper heen in het net belandt. Geruimen tijd geven de Hagenaars met een keurig sluitend samenspel den toon aan, maar door slecht schieten blijven doelpunten uit; het is Pors, die na een hoekschop van Van Braam op keurige wijze voor de tweede maal doelpunt. (20). Na de rust is Cromvliet beduidend sterker; met een goed open gehouden spel komt zij telkens voor het Hillinen-doel en als dan een schot de bovenlat raakt en de bal naar links afspringt, weet de linksbinnen het eenige tegenpunt te maken. (21). Ongeveer een half uur zijn de Hagenaars sterker maar raken dan uitgespeeld: in het laatste kwartier weet de thuisclub op fraaie wijze door H. Scholten en W. Vreeken den eindstand op 4—1 te brengen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax-Go Ahead (2-1) De Amsterdamsche meerderheid kon men reeds onmiddellijk na den aftrap waarnemen. De Ajacieden zaten dadelijk voor het Deventer doel en in de eerste minuten moest Leo Halle al ingrijpen. Een hoekschop veroorzaakte een worsteling voor het doel: nauwelijks waren de snelle Amsterdammers teruggedreven, of zij vertoonden zich opnieuw in de buurt van zijn doel. Nadat een hoekschop op het Ajax-doel geen resultaat had opgeleverd, kwam de De venter verdediging in ernstig gevaar. Na een keurig opgezetten aanval schoot Stam van dichtbij tegen den uitgelopen Halle. Vallen de stopte deze, maar hij moest den bal los laten; aan de verwarring kwam pas een ein de, toen een der achterspelers ruimte kon ma ken. Het gelukte Go Ahead niet. den strijd te verplaatsen. De Amsterdamsche middenlinie maakte zich steeds weer van den bal meester om de voorhoede aan het werk te zetten. Na. 25 minuten kwamen de Deventenaren blijkbaar tot de overtuiging, dat een uitslui tend defensief optreden geen resultaat kon hebben; enkele malen kwamen zij in den aan val. Toch bleef Ajax sterker; het wekte ver wondering, dat dit niet in doelpunten tot uit drukking kwam. Pas vijf minuten voor de rust was het zoo ver. Na een mislukten aanval kreeg Looys den bal op vrij grooten afstand van het doel in zijn bezit; hij loste een zeer hard schot, waarnaar Halle, misschien door dat zijn uitzicht belemmerd was, niet vroeg genoeg sprong. Wel raakte hij den bal nog even aan, maai het leer schooi door en kwam in den uitersten' hoek van het doel terecht (1—0). Onmiddellijk daarna stopte Halle een laag schot van Stam. Na de hervatting zat Go Ahead wat feller op den bal. De middenlinie liet haar verde digingstactiek een oogenblik varen en inder daad bracht dit succes. Reeds na vijf minuten bracht Koopman Jr. de partijen óp gelijken voet, door langs den naar voren geloopen Kei zer in het Ajax-doel te schieten (1—1). Schoten van Van Reenen en een kopbal van Schubert gingen naast of over het doel. In- tusschen werdén de aanvallen van Go ahead iets veelvuldiger; de Deventenaren kregen eenige kansen, waarvan zij door hun gebrek aan schotvaardigheid geen gebruik konden maken. Na een half uur bracht Stam opnieuw den bal op; hij gaf over aan Schubert, die zijn ploeg opnieuw de leiding gaf (2—1). Toen leek het er op, dat Go ahead den moed wat liet zinken: weer was het Ajax, dat het 'oeste van het spel had. Tot een onaangenaam incident kwam het bij een Deventer aanval. De middenvoor van Go ahead Eek huis, trapte bij een botsing na, hoewel de bal al veertig of vijftig meter verder was. Dr. van Moorsel liet deze overtreding niet toe en zonk Eekhuis naar de kleedkamer. Het laatste deel van de ontmoeting bood niet veel belangwekkends meer. Be Quick-Feijenoord (3-2) Nadat Blij ham Jr. voor Be Quick had afge trapt, namen de gastheeren aanvankelijk het initiatief tot den aanval. Het gladde veld speelde Hazeweyer Jr. bij het richten echter een paar maal parten. Voor het Be Quick- doel ontstond het eerste gevaarlijke moment, toen Sinke een hoekschop uitstekend voor het doel zette, maar een freekick van Vrauw- deunt maakte een einde aan deze situatie. Over het geheel bleef Be Quick iets meer aanvallend; speciaal van rechts dreigde een paar keer gevaar. Het veldspel van Feijenoord was technisch iets beter verzorgd, maar het werd doorgaans iets te kort gehouden. Een door Vente geforceerde hoekschop bracht andermaal een hachelijk moment voor Wachters' doel, doch Ten Wolde bracht red ding door van de doellijn weg te trappen. Goed gesteund door de middenlinie kwa men de gasten gevaarlijk opzetten. Een hands bal van Kuppen werd Feijenoord echter nood lottig. Wachters Sr. plaatste den vrijen trap naar Blijham Sr., die het leer naar Wilkens kopte, waarna deze onhoudbaar voor Van Male inschoot. (10). De Groningers bleven na dit doelpunt ster-, ker en waren bepaald ongelukkig, toen Haze weyer Jr. een hard schot van den onderkant der bovenlat het veld weer in zag stuiten. Aan den anderen kant werd een doorbraak van Vente op het exitieke moment door Wachters Jr onderbroken, Bij de gasten moest rechtshalf Kuppen wegens een knie kneuzing het veld verlaten. Sinke nam zijn plaats in; Barendregt kwam in de voor hoede. Er was een half uur gespeeld, toen midvoor Blijham den bal fraai van Jensema kreeg toegespeeld. De Rotterdamsche verde diging vergat aan te vallen en via den paal suisde de bal langs Van Male (20). Het Groningsche spel werd steeds rusti ger. De open aanvallen stichtten groote ver warring in dé Feijenoord-defensie, waar in een der volgende minuten een dei'de doelpunt ternauwernood kon worden voorkomen. Toch was het slechts uitstel, want in de laatste minuut van de eerste helft besloot Blijham Sr. een aanval met een enorm schot: de uitloopende Van Male was voor den der den keer geslagen (30). Na de hervatting begon Feijenoord hard van stapel te loopen, maar al spoedig verviel de rood-witte ploeg weer in hetzelfde spelle tje van vóór de rust. 't Werd veel te kort ge houden, waardoor iedere attaque op de ver dediging der thuisclub vastliep. Slechts Vente bracht het in het eerste kwartier "tot een schot, dat Wachters moei lijkheden opleverde, maar overigens bleef de Rotterdamsche aanval combineeren tot in den doelmond. Be Quick moest zich beperken tot enkele open uitvallen. In hun en thousiasme gingen de Groningers soms te ver, hetgeen een paar vrije trappen -- even buiten het strafschopgebied tot gevolg had. Deze bleven echter zonder resultaat. De Groningers wisten zich langzamerhand te herstellen; vla Jensema en Blijham werden de aanvallen talrijker. Uit een vrijen schop wegens freekick van Ten Wolde plaatste Paauwe naar den doelmond, waar Vente een fout van Wachters Jr. afstrafte en tegen scoorde. (31). Direct daarop voorkwam van Male een doelpunt van Jensema. De daaruit ontstane hoekschop bleef zonder resultaat. Bij een voorzet van Linssen sloeg Vente den bal in het doel, hetgeen aan scheidsrechter Busschers niet ontging; de goal werd afge keurd. Toch wist Linssen van het meer en meer uitgespeeld raken der Groningers te profiteeren; met een ver schot verkleinde hij den achterstand tot 32. De laatste minuten waren geheel voor Feijenoord, maar tot een gelijk spel konden de Rotterdammers het niet meer brengen. TWEEDE KLASSE. Z. F. C.-R. F. C. (0-1) Het Rotterdamsche R.F.C. heeft op uitste kende wijze den strijd voor een plaats in de eerste klasse ingezet, want haar 10 overwin ning op Z.F.C. was volkomen verdiend. De tweede klassers demonstreerden een uitstekend veldspel; het plaatsen was veel beter verzorgd dan bij de Zaandammers, terwijl zij bovendien veel beter en veelvuldiger schoten, niettegen staande zij hun goalgetter Drok. die door den K.N.V.B. geschorst is, moesten missen. Het was voor Z.F.C. gelukkig, dat keeper Dijkstra weer in goeden vorm was. daar de nederlaag anders zeker wel grooter geweest zou zijn. Toch kreeg Z.F.C. dikwijls goede kansen om gelijk te maken, doch het spel werd veel te kort gehouden. Het binnen trio treuzelde zoo lang met den bal. dat een tegenstander ge legenheid kreeg, in te grijpen. Daar er op het Rotterdamsche doel tal van hoekschoppen genomen werden, is het duide lijk. dat Z.F.C. in vele gevallen in den aanval was, doch het afwerken van den aanval liet veel te wenschen over. Beide elftallen telden één invaller, toen op een glad terrein begonnen werd. Dadelijk was R.F.C. gevaarlijk; de Zaansche verdediging kreeg druk werk, doch na een kwartier wist Z.F.C. het, spel te verplaatsen; toen werd het Rotterdamsche doel belaagd. Na een periode, waarin het spel zeer snel op en neer ging, maakte de Z-F.C.'er Klopper ge heel onnoodig hands. Uit den vrijen schop be landde de bal bij den Rotterdamschen rechts buiten Van Walsum, die onhoudbaar voor Dijkstra inkopte (01). Z.F.C. zette nu de tanden nog eens op elkan der en was eenigen tijd sterk in den aanval. Verschillende keeren wist de verdediging van R.F.C. slechts ten koste van een hoekschop te redden, doch er kwam geen verandering In den stand. Na de hervatting begon Z.F.G. weer zwak. doch daarna ging de strijd weer gelijk op. Aan beide zijden kreeg men een paar fraaie kan sen; eens miste de Z.F.C.'er Baljet voor open doel de kans op den gelijkmaker die echter tot het einde uitbleef, niettegenstaande Z.F.C. vooral in het laatste deel van den strijd groo ten druk op het R.F.C.-doel uitoefende. DERDE KLASSE. Bloemend.-Volewijckers (2-4) Bloemendaal ondernam de eerste aanvallen op het Amsterdamsche doel. Spoedig kreeg Van Bragt een kans. doch hij faalde enkele meters voor het Volewijckers-doel met zijn schot. Spoedig bleek, dat de aanvallen der gasten niet van gevaar ontbloot waren. Bij den eerste werd tegen de lat geschoten, doch de vol gende leverde succes op door Van der Hilst, den rechtsbinnen die het ieder vrij kreeg en die met een tam rollertje de score opende (0—1). Xerxes-H. F. C. (7-2) H.F.C. heeft het niet getroffen met haar bekerwedstrijd, daar zij in de eerste ronde tegen de sterke Rotterdammers lootte. Een gevoelige 72 nederlaag toonde tenminste in dezen wedstrijd aan. dat tussehen de eerste en tweede klasse nog een belangrijk verschil bestaat. H.F.C. bond met het volgende elftal den strijd aan: Van der Togt Drijver, Langendam v. Olphen, Kruyer, C. ten Have v. Kerssen, J. ten Have, Twiss, Koper. Wepster Het veld was vrijwel onbespeelbaar en uiterst zwaar, aan welke omstandigheden de thuisclub zich het best aanpaste. Het binnentrio der Rotterdammei4s Lagen- daal. Van Oort en Van der Vaart maakte het Van der Togt geducht lastig; het duurde niet lang of het eerste doelpunt lag achter den H.F.C.-doelman. Bij een goede H.F.C.-aanval slaagde Twiss er in, gelijk te maken (11). Dit herhaalde zich toen kort na elkaar La- gendaal voor Xerxes en Koper voor H.F.C. scoorden (22). H.F.C. bleek hiennede haar kruit verscho ten te hebben; de thuisclub ging steeds beter spelen. Het resultaat was dat de rust met een 42 voorsprong voor de Rotterdammers kwam. Een fiksche regenbui had het veld intus- schen in een modderpoel herschapen, waarop nauwelijks voetbal gespeeld kon worden. De tweede helft was dan ook het aankijken niet waard, vooral toen Xerxes haar voorsprong al spoedig tot 62 vergrootte. H.F.C. stelde energieke pogingen in het werk, het doel der thuisclub te doorboren, doch goed verdedigen van den Rotterdamschen doelman en slecht schieten waren de oorzaak dat doel punten uitbleven. Xerxes wist nog eenmaal het net te vinden, zoodat het einde met een 72 nederlaag voor H.F.C. kwam. V. D. L.-Haarlem (4-3) Met haar eersten bekerwedstrijd is Haarlem al zeer ongelukkig geweest; hoewel zij bijna steeds in de meerderheid was, heeft zij toch de zege aan V.D.L. moeten laten. Reeds in de eerste minuut kreeg de midden voor van V.D.L. een presentje toen Van Duyn, den bal miste, waarna de bal over Vijgeboom in het doel verdween (10). Dit zwakke begin is de Haarlem-achter hoede niet te boven kunnen komen. Wel wist Kammeijer tegen den wind in met verre trap pen steeds de voorhoede tot den aanval te brengen, maar de V.D.L.-achterhoede ver dedigde stevig. De Winter schiet tegen de bovenlat. De aanvallen van V.D.L. blijven steeds ge vaarlijk; de middenlinie van Haarlem moest menigmaal ter hulp komen. Wederom door haar middenvoor scoort V.D.L., als Vijgeboom vergeet uit te loopen (20). De hardnekkige aanvallen van Haarlem blijven onbeloond. Bij V.D1. lukt het beter, als wederom de middenvoor met een tam schot scoort (30). Nog voor rust is het Van der Hulst, die met een hard schot den achterstand verkleint (3—1). In de tweede helft zijn de géstheeren er haast niet meer aan te pas gekomen. Met het voordeel van den wind werd V.D.L. geheel terug gedrongen. Vooral Van der Hulst neemt het doel van V.D.L. onder schot. Met een hard schot maakt hij 32 van. Ten vierden male was het de V.D.L.-mid- denvoor, die er 42 van maakte. Toen gingen de gastheeren zich geheel op verdedigen toeleggen en met succes, want ondanks sterk overwicht van Haarlem bleef het bij één doelpunt, één minuut voor het eind door Snoek gescoord. VD.L. wint. met 43. Haariem had invallers voor Smit. Huijsmans en Van Polanen. Zandvoort-V. V. A. (2-1) Tegen het technisch zeer goed spelend Zandvoort was V.V.A. niet opgewassen. Het duurde dan ook niet lang of H. Bloemendaal gaf met 'n hard schot Zandvoort de leiding (10). Hoe mooi de aanvallen op het V.VA.- doel ook werden opgezet, het gelukte maar niet, den bal voor den tweeden keer in het net te krijgen. Kort voor rust kreeg H. 'Bloe mendaal den bal toegespeeld. Hij passeerde handig drie tegenstanders en schoot toen onder den vallenden keeper door in het net (2—0). In tegenstelling met de eerste helft, die vol was van aardige spelmomenten, gaf de tweede maar matig voetbal te zien. Zandvoort vond een 20 voorsprong blijkbaar genoeg en spande zich ternauwernood in, om dezen te vergrooten. Het gevolg was, dat de druk op het Zandvoort-doel steeds grooter werd. Eenige corners leverden niets op, doch ten slotte wei'd een corner slecht weggewerkt en daarna onhoudbaar ingeschoten (21). Hierna ontstond wel weer eenige opleving, doch gescoord werd er riet meer. Stormvogels-Excelsior (2-2) Stormvogels kon het tegen Excelsior niet verder dan een gelijk spel brengen. Stormvogels speelde met: Van Riemsdijk, Fyen, Woudenberg, Prins, Van der Steen. Tol, Schoorl, Bravenhoer, Groen, Jongsma, Hollenberg Stormvogels miste dus de beide Haken. Wey en Van Pel. Het begin was voor Stormvogels; het duur de niet lang, of Van Riemsdijk passeerde Jongste. Onder protest van Stormvogels trapte Hoogesteeger den bal achter ,de lijn weg, doch de scheidsrechter stond op. te groo ten afstand om het eventueel passeeren van de lijn te kunnen constateeren. Plotseling trok Maaskant er tussehen uit. Hij rende op Hollenberg af, doch zijn harde schot vloog juist naast. Met afwisselend lang en kort spel belaag de Stormvogels het Rotterdamsche doel. Weer maakte Van Riemsdijk een doelpunt, doch ook nu werd het niet toegekend, thans wegens buitenspel. Twee minuten later echter noteerde Stormvogels 10 door toedoen van Van der Steen, die een voorzet van Van Riemsdijk ineens in schoot. Excelsior gooide er nu een schepje op; we noteerden eenige gevaarlijke aanvallen, meestal door Maaskant geleid. Drie minuten later maakte Manssen gelijk. (11). Deze gelijkmaker spoorde Stormvogels tot grootere activiteit aan. Eenmaal trapte Hoogesteeger bijna in eigen doel. doch even later voorkwam deze speler koppend een bijna zeker doelpunt Rust 11. Na de rust was Stormvogels wel weer di rect eenigszins in de meerderheid, doch de Rotterdamsche aanvallen waren, doordat de IJmuider-middenlinie nog al vrij sterk op drong, gevaarlijker. Na zeven minuten liet Hollenberg na een voorzet den bal vallen, waarna Niehof met een mooi trekballetje den stand op 12 bracht. Het spel van Stormvogels werd er nu niet beter op. Vooral in de voorhoede raakte men leelijk de kluts kwij't. Het liep reeds aardig naar het einde, toen Prins in eens een voorzet van Van der Steen inschoot (22). In de resteerende minuten domineerde Stormvogels wel, maar haar spel was te pri mitief en Excelsior verdedigde te krachtig. Kennemers-T. H. B. (6-1) In een vrij slappen wedstrijd werkten Ken nemers zich door een zege op den Haarlem- sohen vierde-klasser in de tweede ronde. Hore man opent de score (10). De Wij kers willen het dan te mooi doen; T. H. B. straft dit af door gelijk te maken (11). Uit een vrijen schop van Dinkla scoort Groot (21). De Haarlemsohe doelman verdient deze periode een pluim voor zijn kranig keepen. Na de rust houden de Boys mcg twintig mi nuten stand, doch dan maakt Horeman on houdbaar 31, Dezelfde speler brengt den stand op 41.' Het volgende oogenblik knal len' Boom en Veenstra tegen de lat; ook redt de doelman weer enkele keeren mooi. Een mis lukt schot van Groot schiet Veenstra hoog in (51). In de laatste minuten weet Heideman het halve dozijn vol te maken (61) Alkm. Boys-Beverwijk (2-2) De Beverwijkers, die met invallers uitkwa men, slaagden er in de laatste minuten in, zich in de tweede ronde voor den K. N. V. B.-beker te plaatsen. Na een periode van overwicht van de Boys weten de roodbroeken het spel te ver plaatsen. Na een snellen aanval scoort Ko ning (0—1). Een fout van den doelverdediger is Beverwijk noodlottig; die stelt den Alk- maarders in de gelegenheid gelijk te maken (11). Zij nemen zelfs na korten tijd de lei ding (2—1). In de tweede helft zetten de roodbroeken alles op den aanval, maai- de Boys hebben een verdedigende houding aangenomen; er is voor de roodbi-oeken geen doorkomen aan. Toch slaagt Markx er in kort voor tijd den gelijk maker te scoren. Eindstand 22. D. 1.0.-Zeemeeuwen (3-4) Hoewel Zeemeeuwen met, twee invallers speelt, is zij in het veld belangrijk sterker dan D.I.O. Bijna geregeld wordt er op de helft der thuisclub gespeeld. Toch duurt het nog geruimen tijd voor Zeemeeuwen de leiding neemt (01). Uit een strafschop wegens hands maakt D.I.O. gelijk (11). De rechts buiten van Zeemeeuwen geeft zijn club dan weer de leiding (12), waarna de linksbuiten der tegenpartij gelijk maakt (22). Hierna wordt gedraaid. Aanvankelijk blijven de Zeemeeuwen iets meer voor hun eigen doel. Als zij dit een moment vergeten, maakt D.I.O. hiervan gebruik om de leiding te nemen (32). Dat is voor Zeemeeuwen een les om wat meer open spel te gaan spelen, "be ver dediging van D.I.O. is hiertegen niet bestand; W. Terol maakt dankbaar gebruik van de hem geboden kansen en scoort nog tweemaal (34), waardoor Zeemeeuwen ook in de vol' gende ronde kan spelen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14