GYMNASTIEK IJSHOCKEY. ATHLETIEK KORFBAL TAFELTENNIS HENCELEN WIELRIJDEN HOCKEY DAMMEN PAARDENSPORT MAANDAG 15 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 W. GOETING. De Kweekschool-uitvoering. Zaterdagavond werd in het Gemeentelijk Concertgebouw de jaarlijksche gymnastiek- uitvoering gegeven ten bate van het Centraal Genootschap voor vacantiekolonies en d vereeniging „Weldadigheid naar vermogen Het bekende snelle tempo, waarmede de heer Goeting deze uitvoering pleegt te geven. heeft geen afbreuk gedaan aan de pro pagandistische waar het succes was i groot. Het is voor- waar geen kleinig heid, een 17 nummers lang programma af te werken van 8 tot even over half elf, waarbij nog een pau ze. Dank zij de goede organisatie heeft de j'W M heer Goeting met -rfgf zijn helpers weer MÉlilf Mk eens getoond wat mo- Aan de uitvoering werkten mede de leer lingen van de Rijks kweekschool voor Onderwijzers en Onderwij zeressen en jongens en meisjes van de Rijks leerschool. Het hoogtepunt van de uitvoering was na de pauze, waarbij de glansnummers waren knotszwaaien en hooge brug. De vrouwelijke leerlingen van de Rijks kweekschool gaven een uitstekend nummer knotszwaaien; als altijd mooi van samenstel ling en keurig van afwerking. Het hooge brugturnen door mannelijke leerlingen van de Rijkskweekschool muntte uit door hoog opgevoerde oefenstof en goede afwerking der oefeningen. Verscheidene van deze heeren kunnen werkelijk aan het eerste gelid van menige turnvereeniging een voorbeeld zijn. Beide nummers oogstten dan ook een wel verdiend applaus. Behalve genoemde nummers kwamen de mannelijke leerlingen van de Rijkskweek school uit met oefeningen -met den medizin- bal, welke zeer matig waren. B-eter waren de halteroefeningen. Ook oefeningen springkast en groepen oogstten veel bijval. De vrouwelijke leerlingen gaven verschei denheid van oefenstof bij klassikaal brug turnen, verder plastische standen als ook een dans te zien; beide laatste waren bijzonder mooi. De jongens en meisjes van de Rijksleer school, hebben allen hun best gedaan; zoo waren het de jongens die het programma openden met keurige vrije oefeningen. Het paardspringen door jongens 6e en 7e klasse was door minder goede afwerking niet zoo goed De stokoefeningen door dezelfde leer lingen daarentegen waren mede door den eenvoud van oefenstof, heel goed. De meis ji»; 4e en 5e klas gaven aardige oefeningen aan en op lage banken, de massale oefenin gen waren hierbij het beste. Van de springrietoefeningen door meisjes 6e en 7e klasse was de eerste beter dan de tweede, doordat de muziek het tempo niet kon volgen, zoodat- opnieuw moest worden begonnen. Door alle meisjes werden verder nog volks dansjes gedemonstreerd. Voor de pauze werd door Dr. A. Sluyterman namens het bestuur van het Centraal Ge nootschap voor Vacantiekolonies dank ge bracht aan den heer Goeting. Onder de vele aanwezigen was o.a. voor het bestuur van „Weldadigheid naar Vermo gen" Mr. P. E. Barbas. Verder gaven blijk van belangstelling de heer Th. Lancée, oud directeur en de heer w. C. Braat. directeur wan de Rijkskweekschool; alsmede vele leeraren. Een gezellig bal besloot de welgeslaagde uitvoering. D. Beets. Uitvoering Bloemend. Gymnast. Vereeniging. Zaterdagavond gaf de Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging onder leiding van heer D. Beets, in Hotel „Vreeburg" een uit voering, Door bijzondere omstan- digheden hield deze ver- eeniging vorig jaar geen uit- j voering, en daar om -, rks dien tijd de vereeniging de i beschikking kreeg over een j oefenzaal in een ander deel j van de gemeente, kon het i niet anders, of een groot ge- i d-eelte van de medewerken- den (vooral van de jeugdige) betrad voor 't eerst de plan ken. Stevigheid van leiding zorgde er evenwel voor, dat het optreden van de talrijke nieuwelingen in geen enkel geval tot een fiasco leidde. Integendeel, de tucht, die de B. G. V. kenmerkt, voerden deze gevallen altijd naar een tot haar recht komen van de technische bedoelingen. Dat strakheid van lijn evenwel ook in een opzicht bezwaarlijk kon zijn, bleek uit de af werking van.de door de dames uitgevoerde vrije oefeningen, zoodat aan de vereischte soepelheid en lichtheid afbreuk werd ge daan. Ontkend mag echter niet worden, dat het ontbreken van muziek-begeleiding in dat nummer (deze moest door bepaalde omstan digheden in vrijwel alle nummers worden ge mist) schade deed aan 't geheel. Hoe een muzikale begeleiding een juiste en aantrek kelijke afwerking steunt, bleek uit de staaf- oefeningen van'de dames. Overigens gaven alle massale nummers een uitstekenden indruk, óók door de sterke be zettingen. De B. G. V. schijnt zich van de crisis weinig aan te trekken. Enkele nummers, zooals de behendigheids- gymnastiek en de springoefeningen van de meisjes, leden aan eenige vlakheid, omdat men zich hier bij slechts één thema had be paald, zoodat er niet voldoende afwisseling in die nummers was. Toch en dit bleek met het geheele pro gramma het geval te zijn was er altijd sprake van een deugdelijke voorbereiding en over 't algemeen ook van een geschikte keuze van de stof, Daarbij mag gevoegd worden een ernstig streven naar een nauwkeurige afwer king. zoodat vrijwel alle nummers het aan zien waard waren. Waar de oefenstof te hoog ging (zooals bij brug in de laatste oefeningen van de dames en bij hetzelfde toestel in vele oefeningen van de heeren), had de afwerking uiteraard te lijden. Maar werd deze fout vermeden, waar bij vooral te denken is aan de adspiranten- toestelnummers, dan was een wijze van uit voering te bespeuren, die boven de middel maat kwam. Het programma als geheel gaf een zuiver beeld, in allen eenvoud, van het gewone „da gelijksche" werk van een turn-vereeniging. Fantastische of gezochte nummers bleven ge heel achterwege, zoodat een eerlijke en de gelijke propaganda voor het B. G. V. „turnen op oefenavonden" volkomen tot haar recht kwam. De heer W. Pronk, B. G. V.'s voorzitter, had dan ook ruimschoots aanleiding om na af loop van de uitvoering directeur Beets te hul digen onder aanbieding .van bloemen. Uitvoering „Kracht en Vriendschap". Bovengenoemde vereeniging hoopt a.s. Woensdagavond haar jaarlijksche uitvoering te geven in de Gemeentelijke Concertzaal. BelgiëNederland (61) Uit Brussel: Op de kunstijsbaan „Pole du Nord" te Brussel is Zondagavond voor een talrijk publiek de landen wedstrijd België Nederland gespeeld. De Belgen hebben wel op afdoende wijze revanche genomen voor de 30 nederlaag, welke zij op 17 November j.l. te Amsterdam tegen onze landgenooten leden. Zesmaal moest Gerritsen de puck uit zijn doel visschen; de Belgische doelman moest alleen in het laatste kwartier voor een doel punt van Lammerts zwichten. H. A. V. „Haarlem" traint in het Olympisch Stadion. Voor een aantal van haar leden heeft de H. A. V. „Haarlem" voor de eerstkomende weken haar training van het Brouwerskolkje ver plaatst naar het Olympisch Stadion, dat op Zondagmorgen door den directeur, den heer J. J. van den Berg, beschikbaar gesteld is. Dat de H. A. V.'ers dit op prijs weten te stel len, toonden zij, door niettegenstaande de slechte weersomstandigheden, Zondagmorgen met een ploeg van twintig athleten aanwezig te zijn. Onder leiding van Rinkel werd met groote animo getraind. Ongetwijfeld zal. voordat weer het gastvrije Haarlem-veld betreden kan worden, deze training voor het komende sei zoen van groot belang blijken te zijn. Jaarvergadering K. N. A. U. (Van onzen medewerker.) Zondag kwam te Amsterdam het Athletiek- parlement bijeen. In zijn openingsrede me moreerde de voorzitter, de heer A. J. G. Strengholt, o.a. de behaalde successen op de Olympische Spelen te Berlijn, Den Nederlandschen Athleten wacht een druk internationaal seizoen zei spreker, Wij wijzen slechts op den landenwedstrijd ZwedenNederland te Stockholm, den. uit wedstrijd tegen Hongarije en Oostenrijk en te Groningen zal hoogstwaarschijnlijk de ont moeting NederlandBelgië plaats hebben. Daarenboven koestert Feïjenoord het voor nemen, dit jaar internationale athletiek- wedstrijden in het nieuwe Stadion te hou den, hetgeen dit jaar ook weer in het Olym pisch Stadion zal plaats hebben. De voorzitter van de Pers- en Propaganda- commissie der K.N.A.U. de heer Jac. van Pa reren, mocht voor een jaar den Thompson- beker ontvangen. Hij verzocht echter, den beker aan de commissie in haar geheel te schenken. De Sauer-beker werd uitgereikt aan den athleet Van Beveren voor zijn ver richte prestaties; de Mulier-beker werd toe gewezen aan het District-Noord. Berger, onze wereldrecordhouder op de 100 M., ontving de plaquette, die het I. A. A. F. uitreikt aan een wereldrecordhouder. Tenslotte ontvingen mevr. Jutte-Briejer, mevr. Koetsier-Knijff en dr. Verrijp het eere- kruis der K.N.A.U. Vele interne aangelegenheden werden be handeld. De verhouding tusschen de K.N.A.U. en de Commissie voor Dames-athletiek is nog lang niet ideaal, hetgeen de heer Jutte, voorzit ter deze commissie toelichtte. Besloten werd o.a. dat voortaan, hoewel met eenige restricties, ook buitenlanders Neder- landsch kampioen kunnen worden. Op voorste] van Noord-Holland werd ook de mogelijkheid geopend, dat een vereeni- die zich de medewerking van een dokter heeft verzekerd, vrijgesteld kan worden van de keuring bij een Sportkeuringsbureau. In het bestuur kwam de heer Wesseling in de plaats van den heer Veen, die zich niet meer herkiesbaar stelde". Ook onderging de samenstelling van eenige commissies een wij ziging. Haarl. Tafeltennisbond Nieuwe leden. Voor het lidmaatschap van den H. T. T. B. heeft zich de Noordwijk- sche T. T. C. aangemeld, secretaris Is de heer Liefferink, Postbox 8, Noordwijk. De kampioenscompetitie. Deze is be gonnen. Het programma- hiervoor is aan de betrokken vereenigingen toegezonden. Deze competitie wordt als landscompetitie volgens afvalsysteem verspeeld. Nederlandsclie Tafeltennis Kampioenschap pen. De Nederlandsche Tafeltennis Kam pioenschappen worden dit jaar.door den Haarl. T. T. B. georganiseerd. Zij worden op 18 April a.s. in het Krelagehuis verspeeld. Van heden af zijn inschrijf formulieren ver krijgbaar bij het secretariaat van den H.T.T.B. Oranje Nassaulaan 169, waar ook inschrijvin- ;en gedeponeerd kunnen worden. Het tournooi is ook open voor niet-bondsle- den. De winnaar van de heerenhoofdklasse. Nederlandsch kampioen, wordt voor 1937 houder van den Reina-cup, die eenige jaren geleden door de Reinafabrieken voor dit tour nooi beschikbaar gesteld is. Demonstratieaanvragen. Binnengekomen is een aanvraag voor een demonstratie op 19 Maart van de Noordwijksche T. T. C. Haarl. Tafeltennisclub. De uitslagen van de wedstrijden voor den T. T. B. van de afgeloopen week en daar aan voorafgaande luiden als volgt: Heeren. Klasse II: Donderdag 4 Maart 1937: H. T. T. C. IIAl- ;emeene 64. Heeren. Klasse I: Donderdag 11 Maart 1937: Excelsior 2— H. T. C. I 8—2. Dames klasse II Woensdag 3 Maart 1937: K.K.H. IIH. T. T. C. I 3—7. ZILVEREN NIEUWS V. D. DAG-BAL. Weer moesten heel wat velden afgekeurd worden, zoodat de oogst ook dezen Zondag ge ring bleek. Wat de Haarlemsche twaalftallen betreft, had Haarlem tegen D. K. A. V. een gemakkelijke taak; met een twaalf-twee overwinning kwamen de Haarlemmers in de volgende ronde. Ook T. H. B. wist zich door 62-overwinning op het Amsterdamsche D. D. V. 2 te handhaven. Amsterdam-Zuid bleek voor O. K. 2 veel te sterk. Dat verloor dan ook met 8—0. De Uitslagen. OM DEN ZILVEREN KORF Eerste ronde WesterkwartierHercules 21 SportiefNieuwen d ammer ham 96 OlympiaAllen Weerbaar 35 D.VD.Rohda 4—3 H.K.V.D.K.C. 3—6 Ons EibernestGymnasiasten 21 VeloxRozenburg 06 OM DEN NIÉUWS v. d. DAGBAL Eerste ronde Luto IIBlauw Wit IV 55 Hercules IIWesterkwart. III 65 HaarlemD.K.A.V. 122 A'dam-ZuidOosterkwart. TI 80 T.H.B.D.D.V. II 6—2 Zilveren Nieuws v. d. Dagbal. Haarlem—D. H. A. V. (12—2) Voor de eerste ronde hadden de Haarlem mers al tegen een heel zwakke tegenstand ster geloot. De club uit Diemen gaf voor de rust nog af en toe aardig spel te zien. Na de rust waren de meeste spelers(sters) zoo goed als uitgespeeld. Reeds direct na het begin nam Haarlem de leiding. De beginopstelling was voor de tegenpartij de beste. Zij bracht verschil lende malen den Haarlem-korf in gevaar. Toch kreeg men aan de andere zijde de meeste kansen, waarvan eindelijk er één benut werd. Een fout in de verdediging bracht het eerste tegenjpunt, waarna weer 31 ge maakt werd. Na de rust scoorde Haarlem 9 doelpun ten; D.H.A.V. scoorde 1 maal. De doelpunten werden gemaakt door mej A. Brakel. J. de Haan, H. Arends, J. Voete link, F. Licht (driemaal) en J. Zijlstra. Amsterdam-ZuidOosterkwartier 2 (8-0) Amsterdam-ZuidOosterkwartier 2. Deze wedstrijd, die gespeeld werd voor den Nieuws v. d. Dag-bal, is een groote ne derlaag geworden voor Oosterkwartier. 2 Ofschoon zij gehandicapt was door het niet medespelen van enkele speelsters en liefst vier invalsters had, is het vertoonde spel wel tegengevallen. Binnen de tien minuten had Amsterdam Zuid een 20 voorsprong. Geleidelijk wist zij dien te vergrooten, zoodat rust kwam met 60. In de tweede helft bood Oosterkwartier een heftigen tegenstand; in den aanval werden mooie afstandschoten gelost., echter zonder succes. Amsterdam-Zuid bracht na een half uur den stand op 70. Onmiddellijk werd het hierop 80. Het spelpeil zakte toen aanmerkelijk, Met dezen stand komt het einde. HAARL KORFBALBOND T. H. B. Secretaris P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Gespeeld Zondag 14 Maart: Aurora 2T. H. B. 2 afgelast. Nieuws van den Dagbal. Amstelodamum T.H.B. 1 in Amsterdam; vertrek per tram 12.20 uur van de Tempeliersstraat, supporters opgeven voor Donderdagavond. Voor het derde twaalftal zal een wedstrijd aangevraagd worden. Nieuwe leden: mej. C. van Dijk, Djambi- straat 29; W. van Lubeek. Sint Bavostraat 18, opgegeven door J. van Lubeek. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink, Busken Hpet- straat 14. Gespeeld Zondag 14. Maart: Oosterkwartier 1Proef 12-tal H.K.B. 21 Voor den Nieuws v. d. Dagbal: Amsterdam ZuidOosterkwartier 2 80 Te spelen Zaterdag 20 Maart: Haarlem BOosterkwartier B 3.1-5 uur Zondag 21 Maart: Voor de Zilveren Korf: Oosterkwartier 1-Blauw Wit 3 2 uur. Voor de competitie vastgesteld: Oosterkwartier 2Watervliet 1 D.S.V. 1Oosterkwartier 4 2 uur. D.S.V. 2Oosterkwartier 5 10 uur. OosterkwartierH. K. B.-twaalftal (2-1) Het HjKB.-twaalftal stelt zich op als volgt: Aanval, dames A. Oudolf, D. Kroon; heeren F. Fortgens. M. Rip. Middenvak, dames G. Nagtegaal, W. KollmaOber; heeren P. Zwiep, R. Walgien. Verdediging dames A. v. Hamburg, W. Compiet: heeren A. Bos en G. Bos. Te half elf werd deze wedstrijd ondei leiding van den heer Roose Sr., op een glad terrein begonnen. Oosterkwartier is dan nog niet volledig zij mist een dame in aanval- en midden vak. Aanvankelijk is de HJK.B-aanval, goed gesteund door haar middenvak, meer aan vallend en iets in de meerderheid; als ech ter de Oosterkwartier-aanval volledig is, zijn de bordjes verhangen; de H. K. B.-ver- dediging moet alle krachten inspannen om doelen te voorkomen. Toch komt het succes eerst aan den anderen kant; F. Fortgens wordt vrij gelaten; met een keurig afstandsschot geeft deze het H.K.B.-twaalf- tal de leiding (01). Kort hierna maakt N. Struikenkamp den gelij kmaker 11 Na de vakverwisseling krijgt Oosterkwar tier een strafworpt te nemen. W. v. d. Lin den krijgt een mooie kans om te doelen, maar zij wordt door een dame en een heer aan gevallen; de daarvoor toegestane strafworp wordt niet benut. Voor rust neemt Oosterkwartier toch de leiding door A. Drogtrop (2—1). Na rust een gelijkopgaand spel; om beurten worden aardige aanvallen opgezet deze gaan deels door goed verdedigen deels door slecht schieten verloren. De laatste minuten krijgt het H.K.B.- twaalftal nog een mooie kans voor den ge lijkmaker: deze wordt echter niet benul Oosterkwartier weet in de tweede heft ook niet te doelen, zoodat het einde komt met een kleine overwinning voor Oosterkwartier. De Ruisvoorn. Zondag hield bovengenoemd college zijn sluitingswedstrijd op witvlsch in de Kruisvaart. De uitslag was; 1ste Verhoeven met de groot ste 34 c.M., 2. Boeser 137 st.; 3. Burgers 117 st„ 4. Mozeman 87 st.. 5. Halderman 87 st., 6. Stef- fens 75 st„ 7. Hoogkamer 62 st.. 8. Roos 59 st. 9 Blonk 33 st.. 10. Koster 22 st.. 11 Brand 30 st.. 12. Houweling 29. Na afloop werden de prij zen in het clubgebouw uitgereikt door den voorzitter, den heer Mozeman. Onder Ons. Dit college hield Zondag" zijn slui-Ungswed- sbrijd. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs A. Broekhuis, de meeste; 2e pr. B Haasbeek, 3e pr. C. Blok, 4e pr. P. v. d. Smisse 5e pr. P. Zwarts, 6e pr. P. v. d. Pol. Extra prijs voor de meeste A. Broekhuis, schenker P. Zwarts. Extra prijs voor den grootste P. v. d. Pol, schenker P. v. d. Smisse. Voor het laatste vischje S. Bolk, schenker W. Zuidam. De prij zen werden door den voorzitter uitgereikt in het clubhuis „Het Leidsche Veer" aan de Brouwersvaart. Het Baarsje. Bovengoenmde vischvereeniging heeft zijn laatsten onderlingen baarswedstrijd gehou den. Des morgens 5.30 uur vertrokken de leden van het clubgebouw van den heer Slot aan de Spaarnwouderstraat. Er werd 6 maal een half uur gevischt, in de Ringvaart te Bennebroek en Hillegom. Na afloop ging men weer naar het clubhuis, waar de voorzitter, de heer H. Veen de Prijzen uitreikte: le pr. H. -Veen met grootste visch; 2. P. Berghuis, meeste: 3. Klooster: 4. F. Met selaar; 5. S. Rosman; 6. B, Gabor; 7. W Giesberts. Vriendschap Zij Ons Doel. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag haar sluitingswedstrijd op witvisc-h in de S-paarmvoudervaart. Er werd niet één vischje gevangen. Na den vi-sohitij-d gingen de dames en hengelaars per autobus weder naai- het clubgebouw van den heer Theo Prins. Daaa- werd in een grooten teil op houten vischjes gevischt. Hier van was de uitslag: le prijs Joh. Augustin, 2e prijs P. H. van Woerkom, 3e pr. Joh. Bijte-man, 4e pr. L. V. NicoLai, 5e pr. Abel Eerhart, 6e pr. Joh. Beenecker, 7e pr. Chr. As sendelft. 8e pr. Joh. Deen, 9e pr. J. Karpers, 10e pr. G. de Nieuwe 11e pr. Leo Huigens, 12e pr. H. Eerhart, 13e pr. Theo Prins, 14e pr. A. J. Deen. De volgende dames wonnen: le prijs mevr. van Woekorm, 2e pr. mevr. Deen, 3e pr. mej. Assendelft, 4e pr. mevr. Augustin, 5e pr. mevr. Karpers, 6e pr. mevr. Prins, 7e pr. mevr. Deen, 8e pr. mej. Koning, 9e pr. mej. de Nieuwe, 10e pr. mevr. Blok, 11e prijs mej. A. Eerhart, mevr. Eerhart, Des avonds 8 uur had de prijsuitreiking plaats door den voorzitter den heer L. V. Ni- colai. Sport na Strijd. Het visohcoill-ege „Sport na Strijd" heeft Zondag zijn jaarlijkschen kaswedstrijd gehou den in het seizoen 1936—'37. Er werd gevischt op baars in de Ringvaart tusschen Hillegom en Lisse. Er werd in totaal 50 stuks baars gevangen „Held van den dag" was de oude veteraan H. Dijkstra met 11 stuks baars. Uitslag: De prijzen werden uitgedeeld in het clubgebouw Koningstraat 54, G. Bruggink. le prijs J. Beekman (de grootste) tevens 8 stuks. 2e pr. H. Dijkstra 11 stuks. 3e pr. Hen driks 8 stuks, 4e pr. J. Stoof 8 stuks, 5e pr. J. Twisk 4 stuks, 6e pr. Hamans, 4 stuks, 7e pr. J. J. Hoefsmit 3 stuks, 8e pr. G, Twisk 2 stuks. 9e pr. H. Le Nohie'2 stales. Ook aan den contro leur Horn werd een prijs uitgereikt. PARIJS—NICE. Albert van Schendel derde in het eindklassement. Uit Nice: Zondag werd de zesde en laatste etappe verreden van den wegwedstrijd Parijs— Nice, de „koers naar de zon". Deze zesde étappe ging van Cannes via Nice en Menton naar Nice- terug, een afstand van 135 K.M. De étappe werd gewonnen door den Franschman Tanneveau in 3 uur 41 min. 29 sec., vóór Albert van Schen del. die tweede werd in 3 uur 43 min. 7 sec. Anton van Schendel werd zesde In 3 uur 43 min. 7 sec. De overwinning kon aan Lapebie niet meer ontgaan; met een totaal tijd van 36 uur en 8 seconden werd hij winnaar met ongeveer zes minuten voorsprong op den Franschman Mar- cafflou, terwijl Albert van Schendel de derde plaats innam met een totaal tijd van 36 uur 7 min. 2 sec. De tijd van Marcaillou was 36 uur 6 min. 46 sec. Veel heeft het dus niet ge scheeld of Albert van Schendel had bijna nog de tweede plaats ingenomen. Anton van Schen del verrichtte een niet minder fraaie prestatie, door m het eindklassement zeventiende te wor den met een tijd van 36 uur 31 min. 43 sec. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging liet Zondag haar vierden wedstrijd verrijden voor de win tercompetitie over een afstand van 60 K.M.: A klasse: 1. W. Drogtrop, 2 uur 14 min. 32 sec; 2. J. Smit, zelfde tijd. B klasse: l. F. Hoogland, 2 uur 14 min. 33 sec.; 2. J. Munk, 2 uur 17 min. 19 sec.; 3. F. Jansen, 2 uur, 25 min. 14 sec. C klasse 45 K.M.: i. Tichelaar, 1 uur 22 min. 58 ses.; 2. Weyers, 1 uur. 26. min. 33 sec. Juniores 30 K.M. 1. K. Neeft. 59 min. 22 sec.; De Groot, 59 min. 23 sec. De overige renners door pech opgegeven. Hedenavond vergadering in het clubhuis. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging houdt 11 April a.s. een wedstrijd tegen Swift uit Leiden. De A- en B-klassers rijden 60 K.M.; de junioren "1 K.M. Deze ontmoeting gaat om een beker. Hier volgt de stand der competitie over 4 wedstrijden: A-klasse: 1. W. Fennis 21 pnt., 2. Tony Jan sen 19 pnt., 3. H. Kleef, 4. P. Korthals 14 pt„ 5. J. Westbroek 3 pnt. 6. B. Fennis 3 pnt.. overige renners 0 pnt. B-klasse: l. Richard Taverne 19 pnt., 2. Las- sehiui 17 pnt.. 3. Bram Jansen 17 pnt., 4. Jas en Walgien ieder 11 pnt., G. Jansen 6 pnt.. overige renners 0 pnt. C-klasse1. Banken 23 pnt,. 2. De Nijs 18 pnt., 3. W. Koekenbier 14 pnt., 4. Evers 12 pnt., I. H. v. Es 7 pnt.. 6. De Vries 6 pnt„ 7. W. Kleef pnt., 8. Wlm v. Dok en Van Dokkum 3 pnt., de volgende renners 1 pnt. Kruyf, L. Kuyl, De Jong, van Kouteren. Overige renners 0 pnt. Juniores: 1. Bakker 6 pnt., 2. G. v. Dijk 4 pnt,. 3. Linderen 2 pnt., J. Zwet 2 pnt. De baanwedstrijd, die gehouden zou worden op 21 Maart 's middags, is uitgesteld tot 4 April. Hedenavond ledenvergadering in het clufc - I gebouw, 8 uur. De Competitiestanden. EERSTE KLASSE WEST gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Hilversum 14 10 0 4 20 45—19 H. D. M. 14 9 2 3 20 37—26 Amsterdam 13 8 4 1 20 34—16 H. H. IJ. C. 14 8 1 5 17 37—21 Gooi 13 6 3 4 15 35—33 Togo 14 5 2 7 12 25—37 S. C. H. C. 13 1 0 12 2 2250 H. O. C. 13 0 2 11 2 15—48 PROMOTIE KLASSE A: Leiden 14 11 2 1 24 62—22 Alkmaar 13 8 3 2 19 36—16 H. D. M. 2 14 8 0 6 16 41—29 Studenten 14 5 4 5 14 28—34 H. H. IJ. C 2 14 6 1 7 13 30—46 B. M. H. C. 2 12 4 3 5 11 30—29 Strawberries 13 3 2 8 8 26—37 Kieviten 14 1 1 12 3 18—58 PROMOTIE -KLASSE B: B. M. H. C. 14 11 1 2 23 66—31 B H. V. 13 9 0 4 18 42—21 Laren 12 7 0 5 14 23—31 Hilversum 2 12 6 0 6 12 29—35 Amsterdam 2 14 5 0 9 10 36—45 Be Fair 12 4 2 6 10 21—27 Gooi 2 12 4 0 8 8 26—33 Pinokkio 13 3 1 9 7 18—38 TWEEDE KLASSE B: S. O. s. 12 11 1 0 23 61—7 Alliance 12 9 2 1 20 33—16 B. M. H. C. 3 12 4 3 5 11 21—33 H. H. IJ. C. 3 11 5 1 5 11 19—29 H. D. M. 3 12 3 1 8 7 23—42 Leiden 2 11 3 0 8 6 21—33 H. B. S. 12 0 4 8 4 8—24 TWEEDE KLASSE C: Amsterdam 4 11 7 2 2 16 27—15 B. M. H. C. 4 11 7 1 3 15 31—17 Famos 9 5 1 3 11 25—16 Oh Kay 10 4 1 5 9 18—22 Amsterdam 3 11 4 0 7 8 18—25 Gooi 3 12 3 2 7 8 20—38 A. M. V. J 10 2 3 5 7 13—19 Damclub Oosterkwartier. OM DEN DE GRAAF'S WISSELBEKER. De uitslagen van de tweede ronde luiden als volgt: D. C. O. Damclub Haarlem: A. de Jong—H. W. Zitman 0—2 J. P. v EljkF. Berkemeier 11 Y. de JongCh. F. Visse xx J. PoppenJ. Kraayer 11 Het Noorden H. D. C. J. KroonP. J. v. Dartelen xx J. Dienske Jr.F. A. Amelung xx A. F. LeuffenH. W. Meure 02 J. v. HeuvenJ. B. Sluiter Jr. 02 De met een x gemerkte partijen zijn af gebroken. Ook nu was er veel belangstelling. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter van Oosterkwartier aan den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Haarlem en omstreken, waarvoor deze wed strijden een goede training zijn. Het kwartet van de Damclub Haarlem heeft weer goed ingezet; het wist in de eer ste ronde alle partijen te winnen. Toch zal het dit jaar een ernstige concurrent vinden in het kwartet van de Haarlemsche Dam club. Voor de derde ronde ontmoeten elkaar: D.O.S.—D.H. en H.N.D.C O HD.C. vrij. ONDERLINGE WEDSTRIJD. A. Vos—H. Beek 1—1 W. v. Pelt—A. de Jong l1 H. WalsF. v. Bahlen 20 J, LangeveldJ. Broersma 02 W. BeiderJ. Nele o2 District Noord-Holland afd. Haarlem. Voor de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en Omstreken schreven niet minder dan 52 deelnemers in. Voor de hoofd klasse werd ingeschreven door de heeren F. Berkemeyer, H. W. Zitman. A. de Jong, J. Poppen, P. J. v. Dartelen, P. H. Meure, J. Fa bel, J. J. v. Kesteren, J. Dienske Jr. en J. Kroon. Voor de eerste klasse door de heeren: G. Ottolini, W. v. Pelt, G. H. Elzing, Chr. Gerrit sen, J. Risseeuw, H, v. Leeuwen en L. Kisch Verder kwamen er nog 19 inschrijvingen binnen voor de tweede en 16 voor de derde Clubkampioenschap van Nederland. In verband met de vertraging, ontstaan in dé afdoening der verschillende arbitraire be slissingen inzake de afgebroken partijen uit de hoofdklasse competitie district Noord-Hol land, blijkt eerst thans, dat de Damclub „IJmuiden" I het hoofdklasse afdeelings club kampioenschap van het district. Noord-Hol land heeft behaald. Damclub IJmuiden I zal nu twee wedstrij den moeten spelen tegen de afdeelings club kampioene van het district Amsterdam, de Damvereeniging „Van Embden" I (Amster dam). De winnaar hiervan zal in den landelijken eindstrijd uitkomen om het nationaal hoofd klasse clubkampioenschap. Concours-Hippique te Dortmund. LUIT. GRETER TWEEDE IN HET JACHTSPRINGEN Uit Dortmund: Te Dortmund wordt een concours hippique gehouden, waaraan ook de aan de cavalerieschool te Hannover verbon den Nederlandsche ruiter luit. Greter deel neemt. Een spannend karakter droeg het middelzware jachtspringen. Op het zware parcours lev.erden een breede sloot en de ^Amsterdamsche Poort" de grootste moeilijk heden op, welke een groot aantal ruiters dan ook ten val brachten. Er waren evenwel ook deelnemers, die het parcours zonder fouten aflegden. De eerste plaats bezette de Ameri- kaansche amazone Madelaine Röntgen op „Blitz". Zij reed het parcours zonder fouten in den snellen tijd van 44 sec. Op de tweede plaats eindigde luit. Greter met „Trixie". Ook hij maakte geen enkele fout, doch zijn tijd was 2,2 sec. slechter, dan die van de Amerikaansche. Fraaie overwinning van luit. Greter. Er was Zaterdagavond veel belangstelling in de Westfalenhal te Dortmund. Er waren 15 hindernissen opgesteld tot een maximale hoogte van 1.45 meter. In totaal namen 30 paarden deel; slechts vijf maal werd het parcours zonder fouten afgelegd. Winnaar werd luitenant Greter met „Carina", die de eenige was. die bij het overspringen zon der fouten over het parcours ging. De andere vier deelnemers slaagden er de tweede maal niet in, zonder fouten over de hindernissen te komen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 15