Engelsche bevolkingscijfers. PASCHEN De Brandweerkazerne te Haarlem. DINSDAG 16 MAART 1937 HAAREEM'S DAGBLAD 7 Schrikbarende conclusies. Onze Londensche correspondent schrij ft ons: De bewoners van deze mistige eilanden ihebben een zwaarmoedigen trek in hun ka rakter Het heet, dat zij er zoo zeer aan toe geven, dat zij zelfs hun vermaak en ontspan ning met droefheid najagen. Zeker is. dat zij niet licht genoeg krijgen van de schrikba rende en ontstellende dingen, die het meer- endeel van hun dagbladen hun bij voorkeur te lezen geven. De hedendaagsche wereld schijnt meer stof dan ooit er voor te ver schaffen. Maar dat is blijkbaar niet toerei kend. Want nu wordt de liefde voor narig heid, die de bevrediging altijd vooruit is, versterkt door sombere beelden van de ont- steltenissen, die de toekomst dreigt te bren gen. Als het niet Spaansch genoeg toegaat in Spanje houden de krantenverkoopers op straat ons schreeuwende biljetten voor. die ons voor den vasten prijs van 1 penny op zienbarende onthullingen toezeggen over de aanstaande ontvolking van het land. De ruime voorlichting der deskundigen heeft ons geleerd, dat het geboortecijfer in het Vereenigd Koninkrijk de laatste 60 jaren onafgebroken dalend is geweest. In 1875 was het 35 per 1000, in 1935 14.7 per 1000. Het sterftecijfer is echter zoo hulpvaardig ge weest mee te zakken, bijna met dezelfde vaart. In 1875 was het 22 per 1000. in 1935 zoowat 11 per 1000. Indien wij de decimalen veronachtzamen kunnen wij zeggen, dat de bevolking in 1875 toenam met 13 per 1000, in 1935 met 3 per 1000. De 3 van 1935 als de 13 van 1875 vertegenwoordigen de natuurlijke toeneming der bevolking. Binnen korten tijd zal dan ook de bevolking, indien de opvattin gen over het huwelijk en het gezin en de mo gelijkheden. die het bestaan verschaft on veranderd blijven, gaan verminderen. De daling in het aantal inwoners van het land kan alleen worden voorkomen, indien het ge middeld kindertal per gezin grooter wordt. Handhaving van het bestaande gemiddelde zou onvoldoende zijn om de bevolking in haar aantal op het bestaande peil te houden. Dat komt, omdat de gemiddelde leeftijd on afwendbaar rijst, zoodat dus het jongere deel der bevolking, waaruit het nieuwe geslacht vooral moet voortkomen,-'kleiner wordt. Op den grondslag van de bestaande omstandig heden, een geboortecijfer dqt spoedig onder het sterftecijfer zal komen, 'een rijzend ge middeld leeftijdscijfer, hebben de deskundi gen berekend, dat de bevolking in 1943 zal ophouden te groeien, dat ze in 100 jaar met 20000.000, dat is iets minder dan de helft, zal zijn afgenomen. Sir William Beveridge. een geleerde van grooten naam en even groot gezag ('hij is o.a. hoofd van de London School of Economics, een afdeeling van de Londensche Universiteit) heeft ons verteld, dat de bevolking van het Vereenigd Ko ninkrijk over twee eeuwen zal zijn terugge bracht tot 4.000.000 aangenomen, dat ze blijft volharden ln haar hedendaagsche opvattin gen. Het vraagstuk Is niet heelemaal acade misch. omdat de verandering in zeden en gewoonten reeds urgent is. Zoo'n verande ring voltrekt zich niet op bevel en ook niet plotseling. Ze kan niet voor de naaste toe komst tegemoet worden gezien, omdat de omstandigheden, die den bevolkingsgroei tegenhouden naar allen schijn nog lang zul len voortbestaan. Men heeft zich hier dan ook neergelegd bij de onvermijdelijkheid van een sterke vermindering der bevolking. Men vertrouwt, dat de daling tot stilstand zal komen, wanneer met de vermindering of ver dwijning van oorlog en oorlogsvrees en met een verbetering in de economische toestan den het leven voor net gevoel van ouders een minder hachelijk avontuur zal zijn geworden. Eenige geleerder, zijn van meening, dat de bevolkingsvermindering zelve de gunstige levensomstandigheden zal schepnen, dat ze een einde zal helpen maken aan de werkloos heid. dat ze mqer ruimte zal geven om te ademen op het fnans zoo overbevolkte eiland, dat men niet zoo hard meer zal behoeven te vechten om buitenlandsche afzetgebieden teneinde het dicht bevolkte Engeland te kun nen voeden. Zij, die de Londensche Under ground en de omnibussen kennen van de „rush hours", moeten geneigd zijn deze ziens wijze bij te vallen. Het schouwspel van de massa's, die als sardines in blikjes worden vervoerd doet veronderstellen, dat er veel te veel menschen zijn. Maar dat is Londen, waar een kwart van de bevolking van het land woont. Andere geleerden verwachten weinig economisch en maatschappelijk heil van een daling van het bevolkingscijfer. Zij herinneren er aan, dat het volk nering en bedrijf brengt en dat nering en bedrijf afne men met het afnemen der bevolking. WIENER SaNGERKNABEN IN HAARLEM. Voor hun tournee door Engeland, waar zij voor een groot aantal concerten zijn geën gageerd. zullen de Wiener Sangerknaben een kort bezoek aan ons land brengen, waarbij enkele concerten zullen worden gegeven Op Dinsdag 30 Maart, te kwart over acht, zullen zij in het Concertgebouw te Haarlem een buitengewoon concert geven, waarbij een geheel nieuw programma en ook een nieuwe opera zal worden uitgevoerd. EXAMEN MODEVAKSCHOOL. Bij het examen in Den Haag slaagden de dames E. Hopman voor onderwijzeres cos- tuumnaaien en mevr. A. Heeren-Mol, F. Kuast, C. Willemse voor coupeuse, allen leer lingen van mej. J. van Doorn, school te Heem stede en Haarlem. DISTRIBUTIE BAK- EN BRAADVET. Het voor Haarlem benoodigde kwantum bak- en braadvet voor de distributie onder de ondersteunden, armlastigen en degeen die bij de werkverschaffing zijn tewerk gesteld, is thans aangekomen. Het zal dus van heden af bij de winkeliers welke zich ook met den verkoop der margarine hebben belast, ver krijgbaar zijn. DE LIMBURGSCHE STEENKOLENMIJNEN. Lezing voor „Het Nut". Maandag 22 Maart, des avonds om 8 uur zal de heer M. D. Scheer, in de foyer van het Gemeentelijk Concertgebouw, een lezing- met lichtbeelden houden over ..De Limburg- sche steenkolenmijnen", voor het departe ment Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Meer behoeven wij er niet van te zeggen. Niemand kan in de toekomst zien en nie mand kan voorspellen, hoe de levensomstan digheden zich zullen ontwikkelen. De onver mijdelijkheden der naaste toekomst afge scheiden van de mogelijkheden van een ver dere toekomst zullen alleen al voldoende stekelige economische problemen brengen, die reeds nu onder de oogen moeten worden gezien Men zal er niet meer op kunnen ver trouwen. dat de prikkel van een toenemende bevolking handel en bedrijf over de regelma tig terugkeerende perioden van malaise heen zal helpen. Een gemeenschap met een hoo- gen gemiddelden ouderdom moet aan de grondslagen van veel bedrijf gaan tornen. Men denke aan het bedrijf der levensverze kering, aan de industrieën die gebaseerd zijn op den goedkoopen loondienst van jeugdige personen. En wat sociale wetgeving betreft lijkt het er op, dat grootere sommen aan ouderdomspensioenen zullen moeten worden opgebracht door een slinkend productief deel der bevolking D. H. ROODHUYZEN Co. mv. MAKELAARS suiker - rubber - koffie cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. (Adv. ingez. Med.) IN LIFT BEKNELD GERAAKT. Hedenmorgen half zeven wilde de 43-jarige hoofdbesteller G. W. in de goederenloods aan de Baljuwslaan onder den afsluitboom van de lift doorkruipen. Juist op dat moment werd de lift door een arbeider op de bovenverdieping in werking gesteld, waardoor W. met zijn rech ter bovenbeen bekneld geraakte. Door verbre king van het hekwerk kon hij bevrijd worden. Door een dokter en leden van den Ongevallen- dienst werd hij behandeld, waarna hij per ziekenauto naar zijn woning vervoerd werd. Het bleek dat het been gekneusd was. COLLECTE MAATSCH. ZORG VOOR ZIEKEN. Opbrejigst ruim f 1250. Naar wij vernemen, heeft de collecte, die hier Zaterdag gehouden is voor Maatschappelijke Zorg voor Zieken, ruim f 1250 opgebracht. JAARVERGADERING. Op Woensdag 17 Maart zal de afdeeling Haarlem van de Vereenïging tot bevordering van de gezondheid in de grafische vakken in Nederland haar jaarvergadering houden, in het gebouw „Caecilia" Jansstraat, des avonds 8 uur precies. Behalve de jaarverslagen van secretaris en penningmeester zullen worden besproken de Autotocht 1937, de collectedagen en be stuursverkiezing. Gaat de Lente begroeten in Spa (België) temidden van een geweldig wandelpark. Bad-inrichting, Casino (speelzaal) De Hotels zijn geopend PAASCHFEESTEN. In het Casino: theater, dancing, bioscoop. Speciale kuur-condities. Voor alle inl.: Syndicat dTnitiative, Spa. Tafelwater en diëetwater: Spa Monopole. (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEMPING VAN DE BAKENESSER- GRACHT. Adres aan den Raad. Aan den Raad der Gemeente Haarlem is een adres gericht, waarin wordt aangedrongen op bespoediging van de plannen tot demping van de Bakenessergracht. Het adres is geteekend door 104 personen, waaruit tevens een comité is gevormd, waarin zitting hebben de heeren P. Huykman. P. Boeree, S. de Boer en G Don- dorp. VOOR AQUARIUMLIEFIIEBBERS. Lezing van den heer J. G. Mieremet. Voor de Haarlemsche vereeniging tot be vordering der aquarium- en terra riumkunde „De Natuur", zal de heer J. G. Mieremet op Maandag 22 Maart des avonds om 8.15 uur in de bovenzaal van hotel „Hof van Hol land" aan de Groote Markt, een lezing hou den over de inwerking van cosmische- en aardstralen op het leven van planten en die ren ALGEMEENE NEDERLANDSCIIE METAAL- BEWERKERSBOND. Dezer dagen hield bovengenoemde bond haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter G. van 't Huil. De jaarverslagen van den secretaris-pen ningmeester der afdeeling en van de jeugd groep werden onveranderd goedgekeurd. De bestuurders werden allen herkozen. Uit een drietal, op de prijsvraag binnenge komen namen voor het vereenigingsgebouw werd met meerderheid van stemmen de naam „Schakel" gekozen, zoodat het gebouw als zoodanig in de toekomst zal worden aan geduid. Verslag werd gedaan van den uitslag van de vertrouwensliedenverkiezingen in de groote fabrieken, terwijl besloten werd voor de resp. groepen uit het kleinbedrijf ver gaderingen uit te schrijven om ook hier de leden gelegenheid te geven hun vertrouwens lieden aan te wijzen. Ter vergadering werden de vertrouwenslieden gekozen uit de werklooze leden. Aan het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: In alle groote fabrieken is een toenemende werkgelegenheid waar te nemen. De vraag naar tinbaggermolens is toegenomen en bij Stork-Conrad had men er veel van te doen. Vele Haarlemsche scheepsbouwers konden werk vinden op de Amsterdamsche scheeps werven. Het bestuur verwacht van een en ander ook een toenemende werkgelegenheid in de klein- industrie als gevolg van de te verwachten ruimere geldcirculatie. Het aantal werklooze dagen liep tegenover 1935 met 16553 terug. Er werd f 30347.67 minder aan werkloo- zensteun uitgekeerd dan een jaar tevoren. Niettegenstaande deze zeer belangrijke af neming van de werkloosheid is het aantal leden dat zonder werk is nog zeer groot. Er werden 137 nieuwe leden gewonnen doch 126 afgevoerd. Deze laatsten voor het grootste deel naar andere afdeelingen van den bond, of bonden aangesloten bij het N.V.V. De jeugdgroep ontwikkelt zich voortdurend en geeft blijk van een groote activiteit. Een groot aantal cursussen, excursies, weekendkampen en spelavonden werden ge organiseerd. Aan het Bondspinksterfeest werd deelgenomen met 21 leden. Voor de bestrij ding van de onkosten aan dit kamp en an dere bijeenkomsten wordt door middel van een fonds gespaard. De gezamenlijke bijeenkomsten trokken in totaal 1516 deelnemers. De bouw van de Brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem vordert goed. De seinzaal hierboven afgebeeld is al vrijwel gereed. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, 12 v. Rott. te Vancouver. Rotterdam, 12 van Mar del Plata n. Santos. Fermia, 13, v. Rott. te Hampton Rds. Boschdijk, 12 v. Houston te New-Orleans Volendam, 13 v. New-York n. Bermuda. Delftdijk, 14 van Vancouver te Rott. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver 12 te Wil lemstad. Burgerdijk, New-Orleans n. Rott. 12 van Havana, Veendam, Rott. n. New-York, 14 v. South ampton. Leerdam, Rott. n. New-Orleans, p. 13 Prawle Point. Kota Inten, New-Orleans n. Rott. p. 15 Land's End 16 (8 v.m.) verw. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 14 (10.27 v.m.) 75 mijl Zuid van Land's End. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 12 van Dakar. Almkerk (uitr.) 12 te Bombay. Nijkerk (uitr.) 14 van Hamburg n. Antw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 14 v. Mombassa. Jagersfontein (thuisr.) 13 v. Kaapstad. Algorab, 15 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 14 van Penang. Meerkerk (uitr.) 15 te Shanghai. Serooskerk (uitr.) 13 te Genua. Meerkerk (uitr.) 15 te Shanghai. Gaasterkerk (thuisr.) 12 te Manilla. GROOT GEVAAR VOOR HAARLEM'S BEVOLKING. Er dreigt groot hygiënisch gevaar als Uw oude stofzuiger'defect raakt en U geen geld disponibel heeft om een nieuwe te koopen. Gezinsoorlog is niet ondenkbaar bij verschil van meening over huurkoopsysteem Een gezonde en goede oplossing is een ..Primo" te huren, van de stofzuiger centrale Hageinan. Ged. Oude Gracht 52, Telef. 12762; voor 60 ets. per week zonder langdurige ver plichting en gratis onderhoud en reparaties. (Adv. Ingez. Med.) HET TOONEEL EEN JULIA CUYPERS. GOUDEN TOONEELJUBILEUM. Wie mevrouw Julia Cuypers in De Mar kiezin van Arcis als de moeder van Hen- riëtte op het tooneel ziet verschijnen, zal zich moeilijk kunnen realiseeren, dat deze nog altijd knappe en temperamentvolle actrice op 20 Maart haar gouden tooneel] ubileum gaat vieren. En eigenlijk had zij het reeds vier jaar eerder kunnen doen, want zij her dacht inmmers in 1908 haar zilveren jubi leum, ja zij zou zelfs nog verder kunnen gaan en haar 60-jarig jubileum mogen vieren. Stond de kleine „Julieke", zooals mevrouw Cuypers als kind in Vlaanderen algemeen genoemd werd, niet reeds als vier-jarig meis- ke in den schouwburg te Gent op de planken in „Protestanten van Vlaanderen"? En heeft zij ook niet te Brussel in een kinderrol de harten van het publiek gestolen in Gitten's treurspel „Jane Shore" en later in het door Julius Hoste voor haar geschreven „De Brus- selsche Straatzanger" en „De kleine Patri col". En zij was toen pas 8 jaar oud. Julia Cuypers is een van die actrices, die tusschen de coulisen is opgegroeid en altijd geleefd heeft in die eigenaardige tooneel- wereld, welke voor haar meer dan voor een ander het leven beteekent. Reeds op 13-jarigen leeftijd kreeg zij bij Fauconnier in den Nederlandse hen Schouwburg te Gent haar eerste officieele engagement en was zij „medelid" van een vast gezelschap. Het is van dien tijd af, toen zij optrad in „De Martelares" en geen kinderrollen meer speelde, dat zij haar carrière als actrice feitelijk heeft gemaakt en dus ook het recht heeft haar gouden tooneeljubileum te vieren. Julia Cuypers is altijd een „Zondagskind" geweest. O zeker, zij heeft ook tegenslagen en moeilijkheden gehad stierf niet op den dag van haar eigenlijk debuut haar vader en moest zij niet als 13-jarig meisje spelen, na dat haar in de pauze van de voorstelling die droeve tijding was meegedeeld? maar zij heeft als weinig andere actrices, de mooie zijde van het tooneelleven in ruime mate gekend. Zij is tientallen van jaren een der meest ge vierde tooneelspeelsters geweest, die altijd zeker kon zijn van haar publiek. In Brussel droeg men haar op de handen en behaalde zij als jonge actrice triomfen in stukken als Charlotte Corday, De Maagd van Orleans, Serge Panino en vooral in ..Rose Kate, het treurspel der Smeden", van Nestor de Ticre. Het was met dat laatste stuk, dat zij in 1894 voor het eerst een tournee door ons land maakte en de ouderen onder ons zullen zich nog herinneren, welk een overweldigend succes Rose Kate voor de boen nog jonge en zeer mooie actrice is geworden. Zij speelde met een hartstocht „en brülant les planches", een temperamant, dat de vonken er afspatten en omdat de menschen in dien tijd nog vatbaar waren voor de brandende romantiek, verover de Julia Cuypers ook het Hollandsch pu bliek, zóó zeer zelfs dat de jonge actrice be sloot in ons land te blijven. En zij heeft er haar eigen en zeker zeer eer volle plaats ingenomen, vooral in de jaren, toen Sardou het tooneel beheerschte. In stukken als Fédora en La Sorcière was Julia Cuypers in haar element, want daarin kon zij zich met haar vurig, ongebreideld tempera ment geheel uitleven. In de romantische school was zij opgegroeid en zij is de romantiek heel haar leven feitelijk trouw gebleven. In stukken als „Frou-Frou". De Industrieel van Pont Avesnes, De Zondares. Charlotte Corday, Maria Stuart, Margaretha Gauthier, Zaza, Zwarte Griet en Annemie van Rosier Faassen Medea, Gier Wally, Nar- ciss speelde zij bij voorkeur en het was in deze stukken ook, dat zij in het Grand Theater te Amsterdam, in den tijd van de gebroeders Van Lier haar groote successen behaalde. Het was waarlijk geen wonder, dat zij ook een sterke voorliefde had voor de 9tukken van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, die romanticus was als zij Aan Silvia Siiombra vooral, dat zij 500 maal o.a. ook in het Duitsoh en het Fransch - speelde, is haar naam voor altijd verbonden. Zij heeft dat stuk tot het succes gedragen en Julia Cuypers. Van Riemsdijk is er haar steeds dankbaar voor geweest. De schrijver heeft Silvia Siiombra dan ook aan haar opgedragen. Hoeveel triom fen heeft zij er niet in gevierd. Elke opvoering, die 'n veelvoud vaar 50 was, werd voor haai- 'n jubileum-voorstelling en weinige actrices in ons land zijn zoo „in de bloemen gezet" als Julia Cuypers in dien voor haar zoo glorie rijken tijd. Het was wel een bewijs, dat mevrouw Julia Cuypers in haar romantischen tijd bij een groot deel van het publiek zeer bemind was. Zij bezat ongetwijfeld alle eigenschappen, wel ke deze sympathie verklaarden: een zeer knappe tooneelverschijning, een mooi getimbreerd, buigzaam geluid en een sterk dramatisch ta lent. Een vrouw vol passie, een actrice van laaiend temperament. In haar spel ontwikkel de zij soms een kracht en een hartstocht, die suggestief werkten op het publiek, vooral wan neer zij een tegenspeler had van dezelfde ge aardheid, zooals een Louis de Vries. Het is waar, dat zij die kracht niet altijd wist te temperen en zich soms te veel liet gaan. Het spel van mevrouw Cuypers in haar groote rollen kwam doorgaans breed en vol over het voetlicht-, maar het was zuiver intuïtief. Zij is niet de actrice om rollen te creëeren, die diepgaand intellect of psychologische analyse verlangen. Zij moet op het tooneel haar ge voel, niet haar verstaald kunnen laten werken. Daarom eigende haar talent zich geheel voor de romantiek, niet voor de stukken, die sub tiele nuances en fijne karakter-on tie ding eischten. Dat zij echter ook in het realisme tot mooie dingen in staat is heeft zij o.a. bewezen in Heijermans' Schakels als Marianne, welke rol zij zeer gevoelig en innig speelde. De dagen der romantiek zijn voorbij en mevrouw Julia Cuypers heeft met het klim men der jaren zeer zeker tot haar spijt van de romantiek afscheid moeten riemen. Maar dat zij haar plaats op da planken nog altijd ten volle waard is, hebben wij herhaal delijk ook in dit seizoen mogen consta- teeren. Zij behoort nog steeds tot de actrices, die het tooneel weten te vullen. Zij bewees dit nog kort geleden als de moeder van Henriëtte in De Markiezin van Arcis, als de kordate di rectrice van het Meisjes-Lyceum een vrou welijke Mussolini in „Het getrouwde school meisje" en in de zoo levendig en breed-uit ge speelde moeder in het Russische blijspel Nie- mand's Baby. Haar gouden tooneelj ubileum zal zij Zater dag 20 Maart in het Rika Hopper Theater vie ren bij het gezelschap Saalborn—Parser in „Mijn zoon de Minister", het blijspel van André Birabeau. Zij zal dan weer eens op het tooneel tusschen de bloemen staan zoo als zoo veie malen reeds in haar leven en op dien avond zeker geëerd worden, zooals zij verdient. j. b. schuil. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 19 te Antw. verw., via H.amburg 29 te Rott. verw. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Bagnoli, n. Pepel 14 v. Gi braltar. Stad Schiedam. 14 v. Oxelosund n. Narvik. Stad Haarlem, Schiedam n. Pepel 12 ;(5.29 n.m.) 60 mijl Z.W. van Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr..) 14 van Rio de Janeiro. Eemland (thuisr.) pass. 14 Madeira. Waterland (uitr.) p. 13 Ouessant. Amstelland (uitr.) 15 te Rio de Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Poseidon, Rott. n. Oran p. 14 Dimgenses. Stella, Rott. n. Lissabon p. 14 Dungeness. Ceres, 15 v. Constant-za n. Bourgas. Hebe, Amst. n. Aarhuus p. 15 Holtenau. Titus, Olhao n. Midd. Zee p. 15 Gibraltar. Ganymedes, 13 van Cavalla te Kymassi. Hermes, 13 van Piraeus n. Algiers. Deucalion, 14 van Lefkandi n. Yerakini. Merope, Pt. of Spain n. Amst. via Havre 14 v. Horta. Pluto, 15 van Kopenhagen n. Stettin. Nereus, 15 van Cadix te Lissabon. Agamemnon, Amst n. Guatemala 14 (12 midd.) 100 mijl Zuid van St. Michaels. Alkmaar, Chili n. Amst. 15 te Hamburg. Ariadne, 14 v. Amst. te Kingston (Ja.). Aurora, 14 van Bari n. Lissabon. Bacchus, 13 van Salonika te Stamboul. Boskoop, 14 v. Antwerpen te Amst. Calypso, Lissabon n. Burriana p. 14 Gibral tar. Crijlissen, 15 v. Hamburg te Amst. Casta Rica. 12 van Curasao te Cristoba) Helder, Chili n. Amst. 13 van Cristobal. Hercules, 14 v. Patras te Piraeus. Mars, Rott. n. Genua pass. 13 Gibraltar. Medea, 12 van New-York n. West-Indië. Oberon, 14 van Jaffa te Alexandrië. Oranje Nassau, Amst. n. Paramaribo 14 (2.44 n.m.) 100 mijl van Land's End. Orpheus, 14 v. Stettin n. Amst. Perseus, 14 van Hamburg te Amst. Rhea, 13 van Tunis n. Amst. Saturnus, 14 van Oran te Alexandrië. Theseus, 15 van Amst. te Hamburg. Tiberius, 13 van Catania n. Venetië. Irene, 15 van Hamburg te Amst. Reinhart L. M. Russ, 15 v. Kopenhagen n. Amst. Merope, Pt of Spain n. Amst. via Havre 14 v. Fayal. Vulcanus, Rott. n. Vigo 14 (10.20 v.m.) 52 mijl Oost van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr.) p. 15 Guardafui. Sibajak (thuisr.) p. 15 Perim. Baloeran (uitr.) pass. 14 Kaap del Armi. Garoet (thuisr.) via Liverpool p. 14 Scilly. Kota Radja (tuisr.) 14 van Genua. Kota Nopan (uitr.) pass. 15 Ouessant. Kota Pinang (uitr.) 15 te Belawan. Blitar, 13 van Batavia n. Rott. Sitoebondo. 14 v. Rott. te Bintang. Kedoe (uitr.) pass. 15 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 13 van Bahia. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Siantar, Calcutta n. Vancouver 12 v. Batavia Mapia, N.-Orleans n. Calcutta 13 te Kaap stad. Sembilan, N.-Orleans n. Beira 13 v. Lor. Marq. Silverbelle, 12 v. Vancouver te New-Orle ans. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitr.) 15 te Londen. Bengkalis (thuisr.) 14 van Port Said. Tarakan (uitr.) 14 van Suez. Poelau Roebiah (thuisr.) 13 v. Belawan. Enggarto (thuisr.) 12 te Singapore. Singkep (thuisr.) 15 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benledi, Japan n. Rott. vertr. 16 (n.m.) v. Antwerpen. Benlawers, Otaru n. Rott. vertr. 16 (n.m.) v. Antwerpen. City of Salisbury, Dairen n. Rott. vertr. 17-18 van Londen. Aeneas, Japan n. Rott. 13 v. Marseille. Flinthire. Dairen n. Rott. vertr. 18 v. Londen Diomed, Japan n. Rott. 12 v. Penang. Deucalion, 12 v. Yokohama n. Rott. Neleus, 14 v. Batavia te Amst. Melampus, Batavia n. Amst. p. 15 Gibraltar. Achilles, Japan n. Rott. 15 v. Tsingtao. Eurybates, Batavia n. Liverpool 14 (10.31 v.m.) 150 mijl Z.W. van Niton. Polydorus. Hamburg n. Amst, 14 te Bremen. FEESTAVOND HAARLEM'S LUISTER- VINKENKOOR. Dezer dagen hield Haarlem's Lulstervin- kenkoor zijn jaarlijkschen feestavond in de Kroon. Een alleraardigst cabaretprogramma werd ten beste gegeven. Voor het muzikale gedeelte zorgde de Band ..Casa Nova", die een groot en welverdiend succes had. Haarlem's Luistervinkenkoor kan op een ge slaagden avond terugzien. Op Hemelvaartsdag zal het koor, dat on der leiding staat van Willem Hespe, medewer ken aan een concert te Gouda.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11