De Spaansche burgeroorlog. Het controle-net om Spanje. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld DINSDAG 16 M AART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Vertegenwoordigers van Valencia naar Madrid. De verdedigingsraad van Madrid heeft gis termiddag het volgende communiqué gepu bliceerd: .De opstandelingen hebben gisteren aan het front van Guadalajara verscheidene nieuwe aanvallen ontketend, waarbij hun troepen werden gesteund door machtig ge motoriseerd materiaal. De regeeringstroepen hebben na een schit terenden tegenstand m den Noord-Westelijken sector van Brihuega tegenaanvallen onder nomen. Zij veroverden een belangrijke stelling en hebben 31 Italianen krijgsgevangenen ge maakt. De vijandelijke aanvallen aan het front van Jarama werden afgeslagen". De opperbevelhebber der regeeringstroepen generaal Miaja, heeft volgens het D.N.B., de regeering van Valencia medegedeeld, dat hij in deze beslissende dagen de verantwoording niet meer alleen kan dragen. Hij verzoekt daarom twee vertegenwoordigers uit Valencia te zenden. Aan zijn verlangen is voldaan. Twee afgezanten van Valencia zijn in Madrid aangekomen, om met Miaja den toestand te bwstudeeren. Berichten uit Salamanca. Het algemeen hoofdkwartier der rechtschen deelde gisteravond o.a. mede: ..Noordelijke legers. Versterkte divisie van Madrid: de vijand heeft tegenaanvallen on dernomen aan het front ten Oosten van de Jarama, gesteund door Russische tanks. Hij werd teruggeslagen met zware verliezen, twee tanks werden onbruikbaar gemaakt. Onze troepen hebben vol geestdrift verscheidene loopgraven bezet tijdens een aanval. Zuidelijke legers. De opmarsch onzer troe pen is voortgezet aan het front van Cordova. Wij hebben heta dorp Alcaracejos bezet. De verwarring onder den vijand was zoo groot, dat de internationale brigade vernietigd en een zijner bataljons volkomen gedecimeerd werd. Het terrein van den strijd is geheel bedekt met door de rooden achtergelaten lijken- Bedrijvigheid der luchtmacht. Onze vlieg tuigen hebben vliegveld Barajas gebombar deerd en talrijke vliegtuigen vernield. Vier „Roode" toestellen zijn tijdens een luchtge vecht neergeschoten, twee andere zijn neer gehaald door het luchtafweergeschut". Franco bezoekt het front voor Madrid. Gisterochtend is generaal Franco, vergezeld van een aantal hoogere officieren naar het front voor Madrid vertrokken. Hij is voornemens een bezoek te brengen aan alle deelen van het front van zijn troe pen. Amelia Earhart heeft pech. Begin van brand in hpar vliegtuig. Uit Oakland (Californië)Amelia Earhart, beter nog bekend als „lady Lindy", die groot- sche plannen heeft gemaakt voor een vlucht van 45.000 K.M. om de wereld, heeft kort voordat zij vertrekken wilde, met emstigen tegenslag te kampen gehad, aldus de Tel. In haar minutieus toegerust vliegtuig met zijn tallooze instrumenten, dat daarom den bijnaam van „vliegend laboratorium" kreeg, is Maandag een begin van brand uitgebroken. Zooals men weet, zou lady Lindy Zondag avond van Oakland starten voor haar eerste etappe van Californië naar Nieuw-Guinea. Er stond echter zulk een zware storm op den Stillen Oceaan, dat de ondernemende pilote besloot haar vertrek nog 24 uur uit te stel len en met gunstiger weer haar tocht rond den evenaar aan te vangen. Intusschen werd de machine nogmaals aan een zorgvuldig onderzoek onderworpen. En juist op dat oogenblik sloegen er plotseling vlammen uit haar toestel. Men slaagde er ech ter spoedig in, deze te dooven, zoodat de schade waarschijnlijk niet zeer groot is. WERKLOOSHEID VERMINDERT IN ZWITSERLAND. BERN, 15 Maart (AJN.P.) Gedurende de maand Februari is het aantal werkloozen in Zwitserland gedaald van 110.754 tot 105.736 Vooral in de bouwvakken, de metaal- en ma chine-industrie, de uurwerkindustrie is het aantal werkloozen verminderd. Mussolini in Libye. De Italiaansche politiek tegenover de Mohammedaansche staten. De „Daily Telegraph" wijdt een hoofdartikel aan het bezoek van den duce aan Libye, waar het hoofd der Italiaansche regeering „bescher mer van den Islam" wordt genoemd. De duce, aldus het artikel, wordt begroet op een wijze, die herinnert aan de voor-oorlog- sche propaganda-tournée van keizer Wilhelm en er is een proclamatie uitgegeven, waarin uitgelegd wordt hoe en waarom Italië, an ders dan andere Europeesche landen, den trouw der Mohammedaansche wereld kan op- eischen. Het is merkwaardig, zegt het blad, dat de zelfde Westersche mogendheid, die onlangs over de onafhankelijkheidseischen van een staat met een groote Mohammedaansche be volking heeft beschikt en na den bomaan slag te Addis Abeba Mohammedanen en Christenen op wreede wijze heeft vermoord zulk een belangstelling in de „wettige eischen" der Mohammedaansche staten, die onafhan kelijk zijn, tot uitdrukking brengt en den na druk legt op de „meer dan correcte houding", welke wordt aangenomen nopens Mohamme daansche bewegingen in landen, waar „Italië nog niet direct heeft kunnen intervenieeren'/. Italië, aldus vervolgt het artikel, is voor het oogenblik op zoek naar de gunst van het na bije oosten en acht het nuttig alle mede dingende Westersche mogendheden te belee- digen. Hoeveel gelukkiger is Libye, aldus laat men doorschemeren, dat vier jaren geleden „gepa cificeerd" is ha twintig jaren van bloedige slachtingen en concentratiekampen, die de bevolking van Tripoli hebben doen verminde ren van 1,500.000 tot 600.000 zielen en waar dorp na dorp door strafexpedities is uitge roeid. „Woestenij te scheppen en dat vrede te noe men" was niet de beste of meest succesrijke politiek, welke het oude Romeinsche rijk heeft gevoerd doch het moderne Romeinsche rijk moet nog de voordeelen leeren van het alter natief: uitbreiding van vrijheid en burgerdom. Wat in het binnenland van Libye evenals in het binnenland van Abessynië nog steeds voortduurt moet gi'ootendeels een kwestie van vermoeden blijven maar het zou een verras sing zijn wanneer de Arabische landen zich zouden haasten de Italiaansche bescherming" te aanvaarden uitsluiten op grond van een vurig manifest. (A.N.P.). DuïtseMamcl De functie van dr. Hanfstaengel opgeheven. Van gezaghebbende Duitsche zijde wordt ten aanzien van het vertrek van dr. Hanf staengel naar het buitenland en de opheffing van het pei*sbureau der nationaal-socialisti- sche partij medegedeeld, dat in het kader van de vereenvoudiging van den Duitsehen pers dienst. waarbij men streeft naar afschaffing van alle overbodige organisaties, de opheffing van het bureau van den chef van den buiten- landschen persdienst, dr. Hanfstaengel, die op 31 Maart is vastgesteld, reeds een feit is geworden. Op het laatste partijcongres te Neurenberg oefende Hanfstaengel zijn functie reeds niet meer uit: dr. Dietrich, de perschef der partij, ontving toen de buitenlandsche pers. Sinds langen tijd worden alle vraag stukken betreffende de buitenlandsche pers behandeld door de ministeries van propa ganda en buitenlandsche zaken. Uit gezag hebbende bron wordt verder vexmomen, dat Hanfstaengel zich op reis bevindt en in de toekomst zal worden belast met wetenschap- pelijken arbeid. (D.N.B.) Perscampagne tegen Amerika stopgezet. De felle perscampagne tegen de Ver- eenigde Staten, die werd ingezet na de uit latingen van La Guardia, is volgens Havas geheel gestaakt. Volgens welingelichte krin gen heeft Von Neurath den Amerikaanschen ambassadeur geantwoord, dat hij het inci dent dat de betrekkingen tusschen beide landen verstoord had, betreurde. Hij zou daaraan hebben toegevoegd, dat de uiterst felle uitdrukkingen door de Duit sche pers gebruikt, niet in overeenstemming wax-en met de meening der Duitsche re geering Koningin Maria van Roemenië. Bulletin vermeldt griep en lichte maag bloeding. Over den gezondheidstoestand van konin gin-moeder Maria var Roemenië is gister avond het volgende bulletin gepubliceei'd „Koningin Maria, die lijdende is aan griep, heeft een lichte maagbloeding gehad. De De koningin zal absolute rust moeten houden" Het bulletin was door vier doctoren onder teekend. Voorts wordt door officieele kringen te Boekarest medegedeeld, dat hofmaarschalk Udarenu kortgeleden een blindedarmoperatie heeft ondergaan. Zijn toestand is tamelijk bevredigend. Een grensgebied van 5000 Kilometer wordt bewaakt. Buskruitfabriek door ontploffing vernield. 28 arbeidsters omgekomen. Uit Manilla wordt gemeld, dat een buskruitfabriek door een ontploffing geheel is vernield. 28 Arbeidsters zijn om het leven ge komen. Dat het aantal slachtoffers van de ramp zoo groot ls geworden, is, naar de Tel. ver neemt, hoofdzakelijk een gevolg van de pa niek, die na de ontploffing uitbrak. Onmiddel lijk na de explosie ontstond brand, die zich zeer snel voortplantte, zoodat al na enkele oogenblikken alle uitgangen waren afge sneden. In haar doodsangst sprongen de vrou- wen en meisjes uit de ramen van het gebouw in het omringende moeras. Velen der oxxge- lukkigen zakten onmiddellijk weg, anderen bleven zwaargewond op boomtakken en rots punten liggen. De fabriek, die het eigendom van een Chi nees was, is geheel verwoest. Chryslerfabrieken moeten ontruimd worden. Op rechterlijk bevel. Blijkens een Havas-bericht uit Detroit heeft de rechter naar aanleiding van een verzoek der directie, ingediend op 10 Maart, bepaald, dat de zesduizend stakers, die ne gen Chryslerfabrieken bezet houden, de werkplaatsen moeten ontruimen. Deze magistraat, Campbell, heeft den sta kers tot 17 Maart respijt gegeven. Indien zijn bevel dan niet is opgevolgd kan de di rectie inhechtenisneming der stakers vragen. Nationaal-socialisten hebben de meerderheid in den Volksdag. Het Duitsche Nieuwsbux-eau meldt uit Dantzig: Met. het oog op de toetreding van drie afge vaardigden naar de nationaal socialistische Volksdagfractie schrijft de Dantziger Vorpos- ten, het orgaan der N.S.D.A.P. in Dantzig: Met trots, doch ook zonder eenig leedver maak kan de N.S.D.A.P. constateeren, dat zij definitief de meerderheid heeft gekregen, nadat de anderen definitief verloren hebben. De toetreding van drie leden der opposi tie wordt door. ons niet beschouwd als het einde van een fase in de ontwikkeling der politieke gebeurtenissen. De N.S.D.A.P. heeft er van afgezien xxieuwe verkiezingen uit te schrijven, om de eenvou dige reden, dat zij het interne leven in Dantzig niet wilde verontrusten. Het zou geen risico voor de nationaal-so- cialistische beweging zijn geweest het volk opnieuw de beslissing te hebben laten nemen. Fransch jachtvliegtuig stortte neer. Twee inzittenden om het leven gekomen. Naar Havas uit Lyon meldt is nabij het vliegveld Bron een jachtvliegtuig omlaagge- stort. Een luitenant en een onderofficier zijn hierbij om het leven gekomen. OOSTENRIJKSCH DORP DOOR EEN AARDSCHUIVING BEDREIGD. Het dorp Voels. op drie kilometer afstand van Innsbruck gelegen, loopt gevaar bedol ven te worden door een 150 meter hoogen heuvel, die Vrijdagnacht is gaan glijden, Ge durende den afgeloopen Zaterdag heeft de heuvel zich 30 meter verplaatst. Dit natuur- vex-sc.hijnsel werd veroorzaakt door den ge weldigen regenval van den laatsten tijd en het smelten van de sneeuw. Reeds moesten verschillende huizen ont ruimd worden. JENö VON IIUBAY OVERLEDEN. Jenö von Hubay, de nestor van de Hon- gaarsche musici, is naar de N. R. Ct. meldt, in den ouderdom van 79 jaar te Boedapest overleden. Veertig, jaar. geleden was hij als rondreizend vioolvirtuoos beroemd; toen hij het zwervende leven staakte, begon hij zich geheel aan het vioolonderwijs te wijden exx stellig is hij de vermaardste vioolpaedagoog geworden. Van zijn leex-lingen zijn Ex-na Rubinstein, von Vecsey. Joseph Szigéti en Tel- manyi belangrijke figuren geworden. Hubay zelf was leerling geweest van Joa chim. Op aanraden van Vieuxtemps, met wien Hubay zeer bevriend was, werd hij be noemd tot leider vair de vioolklassen aan het Conservatorium te Bx-ussel, tot Liszt hem in 1882 naar de door hem gestichte Akademie voor Muziek te Boedapest riep. Later is Hu bay directeur van dat instituut geworden. Van zijn composities zijn voornamelijk eenige virtuoze stukken voor viool bekend geworden. Een opera „Der Geigenmacher von Cremona" is in Hongarije meermalen ver toont. Hubay was eere-doctor van de Univex-siteit te Boedapest en in 1909 in den adelstand verheven; ook had de Hoxxgaax-sche regeering hem lid van het Hoogerhuis gemaakt. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zij gingen xxu snel den gouden vogel bij den toovenaar halen. Scheelverkniezen was heelemaal bekeerd; hij bewandelde voortaan slechts rechte paden en tooverde alleen goede dingen. En Schrielkop, eens de schrik van het heele land, zat daar geboeid aan enkels en polsen, op den wagen. De reis was dus niet voor niets geweest exx op den terugtocht hadden Thijs en Slechtbedeeld dan ook de grootste pret. Doch nu bij Bosenkwa's kasteel aangekomexi, zei Thijs „Je oom hoeft er niets van te weten, dat ik je geholpen heb dus ik ga nu niet verder met je mee. Kom je eens gauw bij me aanloopen en vex-tellen of de koning nu met je tevreden is?" Dat beloofde Slechtbedeeld en zoo naxnen de vrienden afscheid van elkaar. \.V- TirfdqóvJr^ cA''' 'ifscoriai v- Jrï, '*Xfcfiref y j MADRID^? fv 5 v-v-;. SEctiincii'cn C-u/i HAUORCA >AUCAHTE' T: Grjnèdqi <a CARTAGENA MAIA6A •MMEff/Ai Tf fxC--— Hoe de bewaking van de Spaansche kusten en de Fransch-Spaansche grens geregeld is. TVT^ tSJ: De strijd in Spanje en de ge beurtenissen der laatste weken hebben, naar men weet, geleid tot een internationale samen werking wat betreft de bewaking der Spaansche wateren. Als een gordel loopt dit bewa- kingsnet rondom de Spaansche kust. ~y U het controleplan door de non-in terventiecommissie goedgekeurd is Spanje binxienkort door een in ternationalen controle-muur te wa ter, te land en in de lucht van de overige wereld afgescheiden zijn. In koortsachtige haast worden nog de laatste beraadslagingen gehouden en de laatste regelingen getroffen om een feilloos controle-systeem te gax-an- deeren. Over een lengte van 4982 kilometer sluiten deze contiole-grenzen Spanje in. Vierhonderd kilometer wordt daarvan afge trokken voor de Pyreneeën-grens, die door 80 internationale bewakers onder leiding van eexx Engelschen officier wordt gecontroleerd. Het westelijke deel van de Pyreneëen, dat grenst aan het nationalistische Spanje en over een aantal goede passen beschikt, is voor de contx-ole van minder beteekenis dan de Oostelijke vleugel, van waax-uit de verbin dingswegen van Frankrijk naar Spanje lei den. In het algemeen is dit deel moeilijk toegankelijk. Meestal zijn het muilezelpaden en smokkelaarswegen, die over het vertakte hooggebergte voerexx. Van zeer groote betee kenis is in dit gebied de spoorlijn Parijs PerpignanBax-celona, die bij Cerbere en Portbou, vlak aan de zeekust, de grens pas seert. Langs deze lijn vonden groote vrijwil- ligerstransporten plaats en de Parijzenaren xxoemden den 's avonds van „Gare du Quai- d'Orsay" vertrekkenden sneltrein niet anders dan de „Roode Express". Nadat in Catalonië wegens gebrek aan kolen de treinenloop be langrijk moest worden beperkt, werd een groot deel van de vrijwilligers- en wapen transporten over den meer naar het Westen toe liggenden verkeersweg, over den pas van Perthus geleid, waarover lange reeksen trei nen passeerden. De fundamenten voor dezen weg werden reeds door de Romeinen gelegd en Hannibal moet over den bergpas van Per- thuis getrokken zijn, toen hij in het jaar 218 v. Chr. naar Italië was opgetrokken. Nog verder naar het binnenland van de Oostkust af, ligt de spoorweg, die Toulouse over Bourge Dame en Puigcerda met Ripoll in Spanje vex-bindt. Bij het nationalistische Irun, van waamit zooals bekend, een spoorlijn over de Bidasoa naar Biarritz voert, grenzen de Pyreneeën aan de Golf van Biscaje. De daarop volgende kuststrook tot aan de grens van Portugal aan den mond van de Mino is met uitzondering van een smal ingesloten gebied van Bilbao tot Oviedo ixi het bezit van generaal Franco. Het gebergte reikt tot aan de kust van de zee. waarin het meestal met een steilen rots wand af helt. In de moeilijk toegankelijke riviermondingen, de zoogenaamde „rias" lig gen een aantal goede havexis. Engelsche en Fransche oorlogsschepen zijn gezamenlijk met de controle over deze kuststrook belast. Dan volgt de 1264 kilometer lange Portugee- sche landgrens, waaraan middelgebergten, hoogland en laagvlakten afwisselen. Op vijf plaatsen vormen rivieren op korte afstanden van elkaar natuurlijke grensafscheidingen. De controle van deze grens, die bezet is door de troepen van Franco, zal opgedragen worden aan 150 Engelsche bewakers. Vijf spoox-lijnen gaan van Portugal naar Spanje. De Noordelijke gx-ens loopt van de Spaansche havenstad Vigo over de Minobnxg, die twee „etages" heeft, naar de Portugeesche grens vesting Valencia do Mino. Dan volgt de be- langrijke spoorlijn, die Porto met Salamanca en Valladolid met Burgos vex-bindt. In het wild-romantische Aguada-dal met zijn bi- zaxwe rotspartijen passeert de treixx ixx het gx-ensgebied tusschen Fregeneda en Barca d'Alva eenexx twin tig tuxxnels en vele mooie viaducten. Deze lijn vertakt zich bij het Spaansche stadje Fuente San Esteban in eexx Zuidelijke lijxx, die tusschen de vesting Ciudad Rodiigo en het Portugeesche gx-ensstation Villa For mosa de grens oversteekt. In dit gebied voxx- den ixx de jaren van 1811 tot 1812 verbitterde slagen plaats tusschen de Franschen exx de Engelschen, waarbij de laatsten onder bevel vaix Welliixgton stondexx, die van de Cortez den titel ontving van Hertog van Ciudad Ro- drigo. De vierde spoox-lijxx gaat over de grens tusscïxen Valencia de Alcaixtara en Marvao ixx eexx troostelooze bergstreek aaxi den voet vaxx de Sierra de Sao Mamede. Het is de verbin ding van Madrid x-espectievelijk Salamaxxca, met Lissabon. De Zuidelijkste spoorweg voert eveneens naai- de Poi-tugeesche hoofdstad van Bajadoz door de laagvlakte van Guadiana. Van den mond van de Guadiaixa in de Golf van Cadiz tot Pörtbou in de Pyreneeën is de Zuid- exx Oostgrens weer zeekust, die van Guadiana tot Almeria in Franco's be zit is en van daar af tot aan de Fransche greixs aan de regeeringstroepen behoort. De Zuid- en de Oostkust heeft groote baaien en daartusschen zijn rotsachtige voorgebergten eindigende in landtongen. Zij bezit een aan tal goede havexxs, waarvan Cadiz en Malaga natioxxalistisch, Cartagena, Valencia, Barce lona in het bezit der regeering zijix. De natio nalistische kuststrook van de Guadiana- monding tot aaxx de Cap de Gata zal gecon troleerd worden door Engeland. Dan volgt als bewaker Duitschland oxxgeveer tot aan Cap de la Nao, terwijl het laatste deel tot aaxx de Fi-ansche grens door Italië wordt bewaakt. In het controle-plan is natuurlijk ook de Ma- rokkaansche kust begrepen, waar Engeland en Frankrijk tezamen toeziclxt zullen houdexx. Minorca wordt gecontroleerd door Italië. Majorca e* de Pityuseix door Frankrijk. RALÉ# PKOËRAMMA WOENSDAG 17 MAART 1937. HILVERSUM I 18>5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 VPRO. 6.30— 7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Keukexxpraatje. 10.00 Moi-'geixwij ding. 10.20 Causex-ie o ver de Nederl. Arbeidersbeweging en gram. platen. 11.30 „Wat kost oxxs de werkloosheid", cau serie. 12.001.45 VARA-orkest exx gram. platexx., 2.00 Vervolg concert. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 6.30 „Individu en gemeenschap", causerie. 7.00 Zang. 7.30 „Humanisme en mystiek", causerie. 8.00 Herh. SOS-berichten. 8.03 Be richten ANP.( VARA-varia. 8.15 VARA-Groot orkest. 9.00 Radiotooneel. 8.20 Vervolg con- cvert. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Gram. pl. 10.05 Gram. pl„ 10.20 Orgelspel. 11.00 Huwelijksverhoudingexx, causerie. 11.3012.00 Gram. platen. HILVERSUM II 301 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. platen). 8.30 Gx-anx. platen. 9.30 Gelukwexxschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. pl., 12.30 Ensemble Vaxx der Horst. 1.30 Orgelspel. 2.30 Gram. platen. 3.00 Chr. Lectuxn-. 3.30 Gram. platen. 3.454.45 Chr. Liederexxuurtje. 5.00 Kindexaxur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsx-eglement en stoomma chines. 7.00 Berichten. 7.15 „Opbouw en uit bouw", causerie. 7.35 Gram. platen. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 De Kon. Chr. Oratoiïum-Vereeniging en het Con certgebouworkest m.m.v. solisten. (Om 9.15 Ouderuxxrtje). 10.10 Bex-ichten A.N.P. 10.15 Schaakcux-sus. 10.3012.00 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gram. platen. 12.05 Northerxx-orkest. 12.50 Gx*am. platexx. I.20 Het Birmixxghamsch Hippodrome orkest, (tot 2.20). 3.10 Militair concert. 3.50 Piano recital. 4.20 Kerkdieixst. 5.10 Het Bath Pump Room orkest. 5.35 Het BBC-Daxxsorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fraxxsche causerie. 7.00 Or gelspel. 7.20 Sydney Lipton en zijn Band. 7.50 St.-Patrick's Day programma. 8.20 Mu zikale causei'ie. 8.35 BBC-symphoixie-orkest, BBC-koor ensolisten. 9.35 Berichten. 9.55 Ver volg concex't. 11,20 Harx-y Roy en zijn Baxxd. II.5012.20 Daxxsmuziek (gr. platen). RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gx-am. platexx. 12.20 Pasdeloup- kamerorkest en zang. 2.50 Orkestconcex't. 4.50 Zang. 5.05 Riebensahm-Trio. 6.05 Zang. 8.20 Piaixo-recital. 9.05 „La Béarnaise", opex*a. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kanxex-orkest. 7.50 Rijks- arbeidsdiexxst-orkest. 11.20 Militair orkest. 1.35 Gevar. coxxcert. 3.50 Düsseldorfer Con certorkest. 5.40 Gram. pl. 7.35 „Madel im Dienst an der Genxeiixschaft", rijksuitzen ding. 8.05 Gram. platen. 8.20 Europeesch concex-t uit Athlone. 10.0511.20 Hans Bund's oxkest en G. Freundorfer's Ixxstr. kwartet. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Max Alexys' oxkest. 1.30 Sa lon orkest. 1.502.20 exx 6.20 Gi'anx. platen. 7.20 Viool en piaxxo. 8.20 Kleixx oxkest. 9.20 Gram. platexx. 9.35 Omroepsymphoxxie-orkest. 10.3011,20 Gram. platen. 484 M.: 12,20 Gram. platen. 12.50 Salon orkest. 1.30 Max Alexys' orkest. 5.25 Gram. platexx. 6.50 Oude muziek. 8.20 Omroep- symphonieorkest en soliste. 9.20 Radio-too- ïxeel. 10.3011.20 Gram. platexx. DEUTSCHLANDENDER 1571 M. 7.30 Graixi. platexx. 8.05 „Madel im Diexxst der Genxeiixschaft", Rijksuitzending. 8.35 SS- orkest. 9.20 Bex-ichteix. 9.50 Trio-coxxcert. 10.05 Weei-bericht. 10.20-11.20 Rob. Gadexx's dansorkest,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6