Vlammende Schoonheid De internationale dames-hockeywedstrijd Frank rijk—Nederland te Parijs eindigde in een 7 0 overwinning voor het Nederlandsche team. Een spelmoment Tijdens het bezoek van den kruiser .De Ruyter" aan Batavia heeft ook de gouverneur- generaal, jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (met helm) een tocht met den kruiser gemaakt. Op den voorgrond, de commandant van „De Ruyter" Pe Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer bestaat binnenkort 25 jaar Wet ongeluk «et den sasjfefttfl U* Mont Doré fa Frankrijk heeft vele dooden en gewonden geëischt De rome op de plaats des onhetls Ook de sleepboot .hkimber", die de „Kantoeng" naar Indië zou helpen sleepen, is in de haven van Maassluis teruggekeerd. Rechts de .Humber", links de .Schelde" FEUILLETON Naar het Engelseh van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 32) Ik kan het niet doen. Komt McMillan? Neen. Niemand komt bij mij, behalve Mary Lee. En Tony, als je Michael ontmoet, zeg hem dan niet Dat je hier woont? Ja. Hij staarde haar aan. ïk begrijp het niet als je toch van hem houdt? Zij hief afwerend haar hand op. Tony, stel geen vragen, alsjeblieft. Ik zal het niet doen, lieveling. Plotseling nam hij haar in zijn armen en kuste haar op haar wang, toen snelde hij naai de deur en verdween. Virginia stond heel stil en keek naar den bronzen ridder. Zij vroeg zich af of hij een vrouw zóó zou gekust hebben zonder dat zij het wilde. Maar de dagen der ridderlijkheid waren voorbij. Tony en zijn vader zaten dien avond nog laat bij het haardvuur in de groote hal van Derekdale. Buiten woei een hevige storm, maar het stevige huis ondervond er niet den minsten hinder van. Zij zou zooveel voor mij kunnen doen, zei Tony. Zij zou niet om mijn geld geven als ze van mij hield, zij zou een goede trouwe kameraad voor mij zijn. Zij zou mij alles kun nen geven wat ik verlang. U weet, wat ik be doel, vader; u hebt het gemist^,.. Pe oude man knikte, Ja, ik heb dat gemist. Ik heb nooit een thuis gehad, zoolang ik getrouwd ben. Ik kan het eerlijk zeggen jij weet het en ik weet het. Ik heb huizen genoeg gehad, maar je moeder en ik hebben nooit samen ergens ge woond, gelukkig, dat wij met z'n tweeën kon den zijn. Toen wij trouwden verlangde ik naar een eigen haard, je moeder verlangde genot en opwinding. Zij heeft wat zij verlangt, en ik tracht mijn leven zoo goed mogelijk in te rich ten als het gaat. Ik wil niet klagen, ik heb haar zelf gekozen, en als het een vergissing is geweest, dan is het mijn eigen schuld. Maar dit wilde ik je. zeggen, Tony: als je Virginia Farquhar niet krijgt, doe dan geen ondoor dachte dingen. Je kunt beter je heele leven alleen blijven dan de verkeerde vrouw trouwen. U doelt op Marty? Ja. Niet de minste kans, dat zij mij zou wil len. zelfs al wilde ik haar. Dat is niet waar, en dat weet je zelf heel goed. Zij zou het prettig vinden, als de twee fortuinen één werden, zelfs al had ze geen greintje liefde voor je. Tony voelde een rilling van onbestemden angst. Wat Jane Bleeeker wilde, dat kreeg zij meestal. Het was natuurlijk dwaas om te den ken dat zij hem met iemand zou kunnen laten trouwen, die hijzelf niet wilde. Maar als Vir ginia onbereikbaar voor hem bleek, zou hij dan niet zoo onverschillig kunnen worden dat hij den lust niet meer had om zich tegen den wil van zijn moeder te verzetten? Hij wierp de gedachte van zich af. Noch zijn moeder, noch Marty konden hem tot iets dwingen. Hij was meester over zijn eigen leven. Maar zóó machtig was zijn moeder's invloed op hem dat hij, toen zij hem een week later schreef en vroeg zich bij hen te voegen op het Van Duyne-jacht, vacantie vroeg en ging. Waarom niet? Het zou hem helpen den tijd door te komen. De zee was purper en er woei een warme, vochtige wind op den dag dat hij in Miami aankwam en aan boord ging. Niets kon een grooter contrast vormen dan zijn herinnering ft&n Virginia op de kale. schemerige trap, en de vroolijke groep, die hem hier verwelkomde, Jane, in een luchtig rood toiletje, viel hem om den hals en kuste hem. Mijn eigen, lieve jongen! Marty, zilver onder de zon, kwam als een lichtstraal over het dek gevlogen. Tony Bleeeker, ik heb je 'n massa dingen te vertellen. Laten we ergens rustig gaan zit ten. Jane, ze roepen je om te komen bridgen. Straks kun je met hem praten. Jane lachte en verdween. Alleen Marty, Tony en Rickey stonden er nog. Rickey had Tony begroet en bood nu neer slachtig aan hen alleen te laten. Ik zal maar aan mijn werk gaan. Marty stemde in. Ga maar gauw. Je bent de laatste dagen verschrikkelijk lui geweest. Zij tikte hem licht met haar vingertoppen op zijn schouder. Ga maar gauw, en schrijf mooie dingen over mij. Met tegenzin verliet hij. hen. Tony zag zijn teleurstelling en had medelijden met den jon gen. Hij vroeg zich af of Marty wel begreep, wat zij met hem deed. Gaf zij echt iéts om Rickey? En als dit niet zoo was, hoe zou dit dan voor hem afloopen? Hij daagde haar uit toen Rickey weg was: Hoe staat het nu met je tragischen jongen kunstenaar. Hij is heerlijk. Maar ik moet oogenblik- ken hebben, dat ik even van mijn verheven voetstuk kan afstappen. Hoewel zij het schertsend zeide. voelde hij toch de ernstige ondergedachte. Wat ben je met hem van plan? De hemel mag het weten. Hij is dol op mij, Tony. Hij wil, dat ik met hem wegloop en hem trouw. Ik kan het natuurlijk niet doen, maar het gekste is, dat ik het zou villen. Daarom heb ik je hier laten komen, als een soort van anker, om mij aan vast te leggen. Het is wel een beetje hard voor den jon gen, is het niet? Zijn eigen hartepijn deed Tony het verdriet van anderen meevoelen. Ik zou maar een beetje voorzichtig zijn, Marty. Je weet niet, waar zoo'n temperament in zijn Wanhoop toe kan komen. Hoe hard het voor Rickey was. wisten zij geen van beiden. Hij zat in zijn hut en keek door de patrijspoort, naar de golven, maar zijn oogen zagen niets anders dan Marty en Tony op het zonnige dek. Zij had hem weggestuurd om Bleeeker. Zij had hem behandeld als een klein kind. Rickey zag spierwit en hij voelde een behoefte om te huilen. Hij viel voor zijn tafel neer en begon te schrijven. De woorden vloeiden heftig uit zijn pen, maar toen hij overlas, wat hij geschreven had, verscheurde hij het. Toen legde hij met een snik zijn hoofd op zijn armen. Hij had al zoo honderden vellen verscheurd, sinds hij met Marty hier aan boord was. Zijn inspiratie had hem verlaten. Zijn stormachtige emoties slingerden hem heen en weer, hij werd als verteerd door zijn adoratie voor de zilveren tooverfee. Hij wilde aan haar voeten de gave van zijn genie neer leggen, maar hij kon niets voortbrengen. Hij was uitgebrand, de vlam van de inspiratie was gebluscht. Zou zij ooit weer fel en hevig bran den? En als dat niet zoo was, wat had hij dan om Marty aan te bieden? XIX. Het hart der dingen. In de twee maanden, die volgden op Virgi nia's vlucht van Derekdale, werkte Michael McMillan zooals hij nog nooit had gewerkt. Na uren van inspanning op zijn bureau keerde hij naar zijn huis terug om tot diep in den nacht manuscripten te keuren. Dag en nacht.dag en nacht.zijn bestaan werd als in een tredmolen. Hij voelde nauwe lijks meer dat hy leefde. Hij had geen hart. geen ziel, geen geest, alleen maar het gevoel dat hy werken moest, werken om de zwaarte van zijn hart niet te voelen. Hij probeerde niet om Virginia nog te ont moeten of te schrijven. Hij voelde, dat het af- geloopen was. Zij zou met Bleeeker trouwen en vergeten, dat er ooit eenman in haai- leven was geweest, die Michael McMillan heette. En hij zou h«t nooit nóóit kunnen veraten. Hit zei zichzelf, dat hij een dwaas was geweest om ooit in haar te hebben geloofd, zy was even oppervlakkig als de rest. Zij zou met Tony trouwen en de kleine dingen des levens accepteeren. Hij durfde 's morgens nauwelijks meer de kranten In kijken, uit vrees hun ver loving te zien aangekondigd. De kamer, waarin hij 's avonds zat, was de bibliotheek van zyn appartement. Er waren verschillende herinneringen aan Virginia in het stoeltje met den ladderrug stond tegen over zijn clubfauteuil, de andere leuningstoel stond bij de tafel, de zilveren kandelaars brandden op den schoorsteenmantel. Hij wilde, dat hij den moed had, om al die herinnerin gen uit zijn nabijheid te verbannen, maar hij kon niet. Het was het eenlge, wat hy nog van haar bezat; zijn herinneringen. Op een stormachtigen avond in Maart kwam Nogi, zijn Japansche bediende als iederen avond hem vragen of er nog iets van zijn dienst- was. Neen Nogi, je kunt naar bed gaan. Michael wist. dat hij ook naar bed behoorde te gaan. Hij voelde wel dat hy te veel van zichzelf vergde. Het zou het beste zijn. als hij voor een tijdje op reis ging een paar weken naar de Rivièra, of Constantinopel, Madrid of Londen. Het was doodstil in de kamer. Het vuur was uitgebrand, zoodat er nog slechts een laag gloeiende kolen in den haard lag. Toen plot seling, scheurde midden door de stilte het schrille telefoonbelletje. Intercommunaal en een vreemde stem! Tante Molly was ziek. Kon hij dadeiyk over komen? Was het zoo ernstig? Neen. hoop was er nog wel. Maar zy vroeg om Michael Het beste zou zyn, als hy den eersten trein nam, dan zou hy afgehaald worden van het station. Michael beloofde dat hy er voor het ontbut zou zyn. (Wordt vervolgd.) kt het hoofdkwartier der Spaansche nationalisten te Salamanca. Generaal Franco fa zijn werkkamer Vijf slachtoffers zijn te betreuren bij het noodlottig ongeluk, dat Maandag te Zoelen plaats had. Hierboven de afgebroken leuning der Linge-brug, waardoor de auto te water reed. Op den achtergrond de uit het water ge haalde auto De verkiezingscampagne fa België. Leon Degrelle aan het woord

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9