Om den wereldtitel Dammen Wedstrijden Nederlandsche Roeibond Ned. Olympisch Comité Damclub Oosterkwartier Zweminrichting Boschbad Bloemendaalsche Reddingsbrigade Het Bestuur van den Nederlandschen Roei bond heeft in een Zaterdag gehouden verga dering besloten contact te zoeken tusschen het bestuur en de vereenigingen, door gere gelde besprekingen tusschen Amst. Roeibond, Studenten Roeibond, Westelijken Roeibond en Rotterdamschen Roeibond. Daardoor krijgt het bondsbestuur meer inzicht in het roeile- ven, waardoor rekening zal kunnen worden gehouden met verschillende omstandigheden. Pogingen zullen worden aangewend in ons land een regionalen bond te krijgen, voorna melijk in het Oosten van Nederland, om de vereenigingen bijeen te brengen, om dan te komen tot vaste jaarlijksche wedstrijden in het Oosten. Westen en eventueel Zuiden, met een wederzijdsch bezoek van de wedstrijd roeiers. Ook zullen pogingen worden gedaan voor de samenstelling =xan een filmarchief van smal films van goede binnen- en buitenlandsche ploegen en trainingsfilms. Een voorstel zal worden ingediend op het congres dor F.I.S.A. tot afschaffing van de vergoeding van reiskosten per k.m. bij intern, wedstrijden. Getracht zal worden de inleggelden voor de diverse wedstrijden te doen verdwijnen, of de ze te verlagen. Men zal trachten het jeugdroelen door een speciale commissie te doen regelen en een sti mulans daarvoor te vormen door geregeld jeugdwedstrijden aan de groote roeiprogram- ma's toe te voegen, een en ander indien mo gelijk en gewenscht. Aan de eerstvolgende jaarlijksche vergade ring zal worden voorgesteld, het wedstrijd reglement zoodanig te wijzigen, dat de kam pioenswedstrijden imperatief zullen worden voorgeschreven. Dit alleen voor vereenigings- ploegen, derhalve niet voor gemengde ploegen, die slechts hors concours zullen kunnen mede dingen. Dit bestuursbesluit, dat dit jaar reeds bij voorbaat van ka-acht zal zijn; beoogt, het vereenigingsleven zooveel mogelijk te stimu- leeren ten bate van de nationale i-oeibeweging. Tenslotte zal samenwerking gezocht worden tusschen de coaches van verschillende roeiver- eenigingen, die bijeenkomsten zullen houden, elkanders oefeningen bijwonen en eventueel zullen kunnen komen tot het uitwisselen van trainingsberichten. Algemeene Vergadering Zaterdag heeft te Amsterdam een algemee ne vergadering van het Nederlandsch Olym pisch Comité plaats gehad onder leiding van Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye. Deze richtte het woord tot den heer Jan de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwem- bond, aan wien hij den Van Tuyll-beker ovei-handigde. „Het bestuur van het N. O. C.", zei spreker, „heeft besloten den van Tuyllbeker aan uw bond uit te reiken in verband met de fraaie veiTichtingen in 1936. In bijzonderhe den wil ik niet treden, dat is thans niet meer noodig, maar de beker komt den bond toe voor de uitzonderlijke prestaties der zwem sters". De heer de Vries dankte het N. O. C. voor den beker en voegde er aan toe, dat nu in an dere landen getracht wordt de hegemonie on zer zwemsters te bi-eken, deze beker ongetwij feld kracht zal geven om het verloren terrein te herwinnen. In de vergadering werd overigens een nieuw Olympisch record gevestigd. Binnen het half urn- waren de diverse agendapunten afgehan deld en konden de afgevaardigden der bonden weer huiswaarts keeren. De bestuursleden, de heeren Mr. A. Baron Schimmelpenninck ran der Oye en D. J. Cou- vée, die aan de beurt van aftreden waren, Werden herkozer Krom en Prevost Sr. maken een aanval van den Hilversum-midvoor onschadelijk. Jaarvergadering Kon. Ned. Zwembond Mevr. Braun ontvangt den Triebels-beker. Mejuffrouw Klapwijk lid van verdienste. De agenda van de jaarlijksche algemeene vergadering van den Kon. Ned. Zwembond, welke Zondag in Krasnapolsky te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer J. de Vries werd gehouden, vermeldde niet veel belangrijke punten. Aan mevrouw Braun werd voor het jaar 1936 de .Moeder Triebels-beker" uitge reikt met de daaraan vei'bonden medaille, waarbij de voorzitter met enkele woorden het zoo kort en duidelijk uitdrukte: „wij zullen uw arbeid van 1936 niet vergeten. Niet alleen hebt u veel voor den bond gedaan en voor de zwemsters, maar vooral in het belang van geheel Nederland". Een tweede aangename taak had de heer De Vries te verrichten toen hij bekend maakte dat het bestuur mejuffrouw G. Klapwijk te Rotterdam benoemd had tot lid van ver dienste, voor het vele, dat zij vroeger op spor tief gebied had gepresteerd en tevens voor haar groote verdiensten jn organisatorisch opzicht van de laatste jaren. Spr. herdacht de werkzaamheden der ver schillende commissies en herinnerde er aan, dat de K.N.ZB. het volgend jaar zijn 50-jarig bestaan zal herdenken. Het gewijzigde competitie-reglement voor waterpolo werd goedgekeurd, evenals het wedstrijd- en kampioenschapsreglement, waai-op ingrijpende veranderingen waren aangebracht, in het bijzonder wat betrof de kampioenschapsnummers, die thans zijn vastgesteld in overeenstemming met de regle menten der Europeesche kampioenschappen en der Olympische wedstrijden. De volgende algemeene vergadering zal weer te Amsterdam worden gehouden. De bestuursleden A. W. Sabel (tweede voorzit ter) en C. Altink (secretaris) werden herko zen; tot commissai-issen werden benoemd de heeren H. J. Bitter (Oostelijke afdeeling), Th. de Kok (Zuid-Holland) en A. F. Ruim- schotel (N.I.Z.B.). De waterpolocommissie werd als volgt samengesteld: voorzitter G. Blitz, competitie- leider J. C. Kabboord, secretaris J. R. van Wijk en leden mevr. S. W. de DoodKoenen en C. Janus. De secretaris van de technische commissie de heer P. H. J. Dogger, werd met algemeene stemmen herkozen. Zondagmiddag hadden in Stoop's Bad on derlinge wedstrijden plaats van de Bloemen daalsche Reddingsbrigade. De jury bestond uit mejuffrouw Evers en de heeren: Buddingh, De Gi-aaf, Hendriks, Kuyl, Meijerink en dr. Van Oldenborgh, voor zitter der brigade. Begonnen werd met het nummer „Schoolslagzwemmen" over een af stand van 35 M. Gelet werd op zuiver, tech nisch. schoonzwemmen. De uitslag was dat als de beste dames werden genoteerd De Boer en Giltay; de uitslag bij de heeren was Meylis, Huyboom, Bergman en Lans. Voor de adspiranten: Komin en Kuyl. Over het al gemeen werd er uitstekend gezwommen. Gelijktijdig had aan de heerenzijde van het bad een wedstrijd Popduiken plaats, echt bri- gadewerk. De beste krachten kampten hier met elkander in vriendschappelij ken, maar ook vinnigen strijd. Door De Boer werd een tijd gemaakt van 42 sec., Trost 42,6, Eis- ker 45 en Donkelaar 47 seconde; bij de da mes werd winnares mevrouw Dauzon met 46.5. De deelneming aan den af val wedstrijd was zóó groot, dat in vijf series moest gekampt worden. De prijzen werden behaald door: Trost, Donkelaar en Eisker;; bij de dames mevr. Dauzon, mej. Wolf en mevrouw Bud dingh. Het nummer „Onder water zwemmen" was heel spannend; Van Leeuwen bracht het tot 41 M., Donkelaar tot 29 M. en Van de Pol tot 28 M. Bij de dames waren deze afstanden na tuurlijk kleiner. Mevrouw Dauzon bracht het tot 18 M.; mevrouw Buddingh tot 15 M. Het hindernisnummer bestond uit een wed strijd vrije slag geblindoekt. het bassin heen en terug. De grappigste situaties ontstonden, als men in een kring rondzwom, of als kris en kras de banen genomen werden. Kranig bi-achten Meuring en Donkelaar wederom mevrouw Dauzon het er af. In de hal van Stoop's Bad dankte de heer Buddingh deelnemende en de jury voor de prettig verloopen wedstrijden. Nog een nieuw record van Jopie Waalberg. Ook op den laatsten avond van dit twee- daagsche zwemfeest was de belangstelling zeer groot. Reeds in de series van het eerste nummer, de 200 M. schoolslag voor dames, viel het tweede Nedei-landsch record. Na een spannende en fraaie race in de vierde serie, waarin Jopie Waalberg eerst in de laatste 50 meter op haar grootste concurrente. Jopie Stroomberg. een gedecideerden voorsprong wist te nemen, tikte de eerste aan in een tijd van 3 min 2 2 5 sec. Zij verbeterde daarmede het Nederlandsch record van mej. Stroom berg met 1/5 sec Willy den Ouden had op de 200 na. borst- crawl dames piactisch geen tegenstandsters, te weten de dames Van Veen (R. D. Z en Stijl (O. D. Z.), die beiden ver achtei-bleven. Willy's tijd was 2 min. 34 4 5 sec. Mej. Van Veen werd tweede in 2 min. 45 4/5 sec. Moest Nida Senff Zaterdagavond op de 200 M. ïugslag haar meerdere erkennen in Ida van Feggelen, Zondag op de 100 M. rugslag waa-en de rollen omgekeerd; tikte de wereld kampioene na een uitermate spannende race 't eerste aan in in 1 min. 14.4 5 sec. Ida van Feggelen noteerde 1 min. 15 sec. De belangstelling voor den eersten de gradatiewedstrijd van R. C. H. tegen Hilversum was. zooals men op deze af beelding ziet, heel groot. laichenbach Hoe staan Springer's kansen tegen Raichenbach Nu waarschijnlijk zeer binnenkort onze landgenoot B. Springer tegen den titelhouder Rajchenbach den strijd zal gaan aanbinden om den wereldtitel, is de vraag hoe Sprin ger's kansen staan, op het oogenblik wel bij zonder actueel. In den voorwedstrijd tegen Keller is wel voldoende gebleken dat Springer's aureool van genialitet, waarmede hij in 1928 op zulk een fraaie wijze het wereldkampioenschap veroverde, nog lang niet verbleekt is. Hoewel hij ook in het positiespel buitengewoon be dreven is, ligt het zwaartepunt van zijn spel toch meer op het combinatie-teiTein. Durft men tegen hem een gevecht op korten af stand aan, dan kan men er vrijwel zeker van zijn, dat men sterk gehavend en zelfs meestal met partij-verlies uit den strijd komt. Een nadeel voor Springer is echter, dat hij in een match tijd noodig heeft om zich in te spelen. Dit was ook in 1928 het geval, toen hij halverwege het tournooi nog geen voor sprong verkregen had; doch in de tweede helft liep hij niet minder dan vijf punten op Nr. 2 uit. In de match SpringerVaessen kwam dit wel buitengewoon tot uiting. Toen ook werd een kalm begin gevolgd door een formidabelen eindspurt. Spelers van het genre als Rajchenbach, die spoedig op volle sterkte spelen, zouden van dit bij Springer voorkomend verschijnsel kunnen profiteeren enspoedig een klei nen voorsprong boeken. En hierin schuilt juist het groote gevaar voor Springer in zijn aanstaande match tegen Rajchenbach. Uit alles kan men dus wel de gevolgtrek king maken dat de match Rajchenbach- Springer hoogst intei-essant belooft te worden. Om den ,,de Graaf "-Wisselbeker De uitslagen van de derde i*onde luiden: D.O.S. D.C. Haarlem: C. Vrolijk—H. W. Zitman x—x H. CasseeF. A. Berkemeier 20 G A. OttoliniChr; Visse x—x J. v. BerkJ. Kraayer 11 Voorloopige uitslag 31 D.C.O. Het Noorden: A. de JongJ. Kroon xx J. P. v. EykJ. v. Heuven 20 Y. de Jong—W. Reinhardt 2—0 J. PoppenJ. Brouwer 20 Voorloopige uitslag 60 De met een x gemerkte partijen zijn afge broken Het kranige V V. B.-elftal van de Hoog ovens, dat gisteren kampioen werd van de eerste klasse A Haarl. Voetbalbond en dat in het volgend seizoen in de vierde klasse van den K. N. V. B. zal uitkomen. in den Haag geopend Nieuw record van Jopie Waalberg Zaterdag is het nieuwe Boschbad in Den Haag geopend met zwemwedstrijden. Jopie Waalberg heeft een nieuw Nederlandsch re cord op de 100 M. schoolslag gevestigd in 1 min. 23 4/5 sec. Het oude record stond op naam van Greta Brouwers uit Rotterdam met 1 min. 24 4,5 sec. Aan de verdei*e uitslagen ontleenen we de volgende De 200 meter rugslag dames bracht een enormen strijd tusschen Nida Senff en Ida van Feggelen. Nida was op de eerste 100 M. steeds een kleinen afstand voor, doch daarna trok Ida geleidelijk op en tikte het eerst aan. 1. I. van Feggelen (IJ), 2 min. 45 sec.; 2. N. Senff (H.D.Z.), 2 min. 45 3/5 sec. Op de 200 M. schoolslag heeren zegevierde: 1. Korpershoek (V.Z.C.), 2 min. 55 4/5 sec.; 2. H. Verhoef (Z.I.A.N.), 2 mina 58 sec.; 3. C. Schuurhuizen tR.Z.C.) 3 min. 3/5 sec.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13