Kon. Ned. Voetbalbond. De uitslagen. VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL Om het Kampioenschap van Nederland DERDE KLASSE MAANDAG 22 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBEAD 8 Ajax wint tegen P. S. V. den tweeden wed strijd in de competitie om het landskampioen schap. Feijenoord struikelt voor den tweeden keer, thans tegen Go Ahead. R. C. H. ver liest tegen Hilversum den eersten degradatie wedstrijd. De positie van Bloemendaal hopeloos. R. F. C. wint den tweeden promotiewedstrijd. De districtswedstrijden te Groningen gewonnen door Zuid. RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go aheadFeijenoord P.S.V.—Ajax 2—0 2—3 AFDEELING I. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax Be Quick Go ahead P. S. V. Feijenoord gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 5—3 2.— 3_2 2.— 3—2 1.— 2—3 0.— Promotie tweede klasse: R.CJH.Hilversum 12 Tweede klasse A: Vriendenschaar—O .S.V. 12 Z.V.V.—W.F.C. 1—0 Promotie derde klas: H.V.C.Bloemendaal 41 O.V.V.O.—D.W.V. 0—0 Derde klasse A: AsseldelftHelder 51 SuccesBeverwijk 44 Derde klasse C: V.V.A.De Volewijckers SJD.Z.T.I.W. OosterparkAllen Weerbaar Vierde klasse D: Swift—S.D.W. 2—1 A.V.O.G.—TJH.B. 44 Reserve eerste klasse: Z.F.C. 2—Hilversum 2 5—1 Zeeburgia 2R.C.H. 2 52 Reserve tweede klasse B: Zeeburgia 3—V.S.V. 2 2—5 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: R.F.C.—S.V.V. 5—2 Tweede klasse: Steeds HoogerB.E.C. 13 D.C.L.Alphen 53 AFDEELING III. Eerste klassa: Z.A.C.—N.E.C. 1—0 Promotie tweede klasse: Enseh. BoysHengelo 34 Tweede klasse A: SallandiaRig tersbeek 13 Zwolsche BoysPhenix 43 Robur et Velocitas—Rijssen Vooruit 51 K.H.C.—U.D. 0—3 Tweede klasse B: Doetinc'hemW.V.C. 32 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Eerste ronde: SchinkelhavenDe Spartaan 1—2 Z .S.G .0Kinheim 0—0 U.V.S.Hillego-m 3—0 K.F.C.—Quick H.) 1—1 Tweede ronde: D.F.C.—C.V.V. 1—1 V.S.V.Overmaas 2—3 P. S. V.-Ajax (2-3) Na een zeeir eimo'tioneele match, waarin.bel de partijen om beurten den boventoon voer den, is Ajax .er in geslaagd, P. S. V. in eigen huis met den oneven goal te kloppen. De Eindhovenaren waren uitstekend ge start, de Amsterdamsche defensie stond zoo onwennig tegenover heit zeer hooge tempo der thuisclub, dat Keizer reeds in de eerste mi nuut een bal uit den hoek moest grabbelen. En in. de tweede minuut opende Van Kooyk, de centervoor van P. S. V. met een hard schot in den lïnkerqnderhoek de score (10). De Amsterdammers reageerden fel op dit doelpuntzij ondernamen een scherp tegen offensief. De rood-witten konden echter voor- loopig geen resultaat boeken, daar de samen werking tusschen achterhoede en middenlinie der thuisclub voorbeeldig was en daar Van Reenen slechts zeer weinig kans kreeg om zijn befaamde kogels af te vuren. Na 32 minuten kreeg Van Reenen in bui- tenspelpostie het leer toegespeeld van Stam. De linkshalf der thuisclub bleef staan, in af wachting van het fluitsignaal. Toen dit uit bleef snelden Bonman. en Van Run toe. De Eindhovensohie doelman miste en Van Run trapte het leer via Van Reenen's voet in eigen doel (11). Ondanks protesten der P. S. V.'ers kende de scheidsrechter het doelpunt toe, na consult met den neutralen grensrechter, op wiens helft, het geval zich had voorgedaan. De thuisclub begon onmiddellijk na dit doel punt aan een met veel enthousiasme gevoerd tegenoffensief.- Nadat een aanval der thuisclub ten onrechte voor vermeend offside was af gefloten, kreeg Van Wijngaarden -het leer voor zijn voeten. De linksbuiten der gasten gaf een fraaien voorzet, waaruit Van Reenen zijn club de leiding bezorgde (12). De tweede helft begon met een offensief der thuisclub, maar het bleek reeds spoedig, dat P. S. V. haar aard verloochend -had: in plaats van het ruime open spel, demonstreerden de zwarthemden nu een hopeloos kort spel. Die tactische fout had tengevolge, dat- P. S. V. thans ondanks haar overwicht veel minder gevaarlijk was, dan voor de rust. Het doelpunt, dat Blomvliet na 10 minuten uit een keurige pass van Van Reenen scoorde, was een zeer reëele belooning voor het vlotte aanvalspel der Amsterdammers (13). Ondanks een ho peloos lijkenden achterstand vonden Van Run c.s. toch de kracht voor een tegenoffensief, dat zelfs zoo feil was, dat de Amsterdammers in een paniekstemming geraakten, Bij een scrimmage voor Keizér's doel ontging- den- scheidsrechter een penalty. Daan-om was het maar goed, dat de do el worsteling toch nog een goal van Dements opleverde (23). Door dit doelpunt werden voor de thuisclub de perspectieven beter; met nog ruim een half uur speeltijd voor den boeg was alles nog mo gelijk. In dat laatste half uur bleek evenwel, Afdeeling I. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hilversum 1 1 0 0 2 21 2 R. C. H. 1 0 0 1 0 1—2 0.— 't Gooi 0 0 0 0 0 0—0 0.— PROMOTIE DERDE KLASSE H. V. C. 1 1 0 0 2 41 2.— Volewijckers 1 1 0 0 2 42 2. BI'daal 2 0 0 2 0 3—8 0.— R. F. C. 2 2 0 0 4 6—2 2.— Z. F. C. 1 0 0 1 0 0—1 0.— S. V. V. 1 0 0 1 0 25 0.— AFDEELING III. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hengelo 1 1 0 0 2 43 2., 'Elnsch. Boys 2 1 0' 1 2 55 1. Quick 1 0 0 1 0 1—2 0.— BUITEN DE COMPETITIE De KennemersZ. F. C. (61) De Kennemers speelden Zondag een oefen wedstrijd tegen het in degradatie-gevaar verkeerende Z.F.C. De gasten misten doelman Dijk stra, terwijl bij de thuisclub Groot ontbrak. Na enkele gevaarlijke Z.F.C.-aanvallen nemen de. Wijkers het offensief over. De voorhoede der Beverwij kers speelde een goe den wedstrijd. Veenstra gaf aan de thuisclub de leiding. (10) Bij een snellen aanval weet Schipper met een hard schot den voorsprong te vergroo- ten. (20). Na fraai combinatiespel weten Boom en Horeman den stand op 4'0 te brengen. Van Marle scoort voor rust ook nog een doel punt voor Z.F.C. Rust 41. Na de rust gaat de strijd aanvankelijk ge lijk op. De Kennemers-voorhoede is echter veel gevaarlijker, dan de Zaansche die er niets van terecht brengt. Boom weet met twee fraaie doelpunten den stand op 61 te brengen. dat de P. S. V.'ers tengevolge van hun groot enthousiasme meer van hun physieke kracht geëischt hadden, dan de gemakkelijker spelen de Ajaxie-den. P. S. V. trok telkens ten aianval maar de finishing touch ontbrak. Pas m de laatste minuten vond P. S. V. door het prachtige werk van haar links half Pee- ters, haar oude aanvalskraoht terug. Van den Broek en De Visser wisten evenwel met hun harde schoten het net niet meer te vinden Scheidsrechter was de lieer Boeree. Go Ahead-Feijenoord (2-0) In de eerste minuten moest Halle reeds drie maal achter elkaar den bal wegstompen, o.a. bij een kogel van Barendregt; Vente schoot na handig werk van Vrauwdeunt naast. Toen Ter Beek even later hands maakte en Vente op den rand van het strafschopgebied een vrijen trap kon nemen, zag het er even zeer gevaarlijk uit voor de thuisclub. Vente mikte goed, maar Go Ahead's linksbinnen Koopman, die zich in een der doelhoeken op de lijn had opgesteld, werkte den bal weg, waarmede hij zijn club voor een doelpunt behoedde. Na deze hachelijke situaties wist de Deven ter verdediging spoedig het antwoord te vin den op de Rótterdanische aanvallen en al waren deze menigvuldiger, Halle werd toch eigenlijk in de eerste helft alleen nog maar bedreigd bij een laag schot van Linsen, waar bij hij den bal over de zijlijn werkte. Aan den anderen kant belandde eèn kopbal van Goldenbeld in de veilige handen van Van Male. Hoe hand Paauwe, Kuppen en Smits in de tweede helft ook zwoegden, telkens werd het leder geretourneerd; dit leidde dan tot een aantal gevaarlijke Deventer-uitvallen, waar van een in de achttiende minuut succes had. De Rótterdanische linksachter v. d. Heide maakte hands. Go Ahead's rechtsbuiten Koop man Jr. zette het leder hoog voor den doel- mond en in het volgende oógenblik had zijn broer den Oostelijken kampioenen met een fraaien kopbal de leiding gegeven (10). Dit doelpunt bracht een ommekeer in den strijd. De Deventer aanval begon zich meer te roeren. Het spel bewoog zich nu meer op het j middenterrein; nauwelijks was een half uur van de tweede helft voorbij, toen de Devente- naxen practisch gesproken de overwinning velig stelden. De Vries plaatste het leder voor het doel. De Feijenoord-linksback trapte fi naal mis, waarop De Kreek Jr., die als mid denvoor nog weinig had kunnen uitrichten, tegen de lat knalde. De terugspringende bal werd echter opgevangen door De Vries, die Van Male geen kans gaf (20). Wat Feijenoord ook probeerde om den ach terstand nog in te loopen, het baatte niet want de verdediging der roodgelen liet zich niet ofioseeren Leo Halle werd voor het begin van den wed- .vlrijd in verband met zijn 12 1/2-jaxig jubi leum als speler van het eerste elftal gehuldigd. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. R. C. H.-Hilversum (1-2) R.C.H. verliest den eersten degradatiewedstrijd onverdiend. Heeft de Racing over het algemeen dit seizoen niet bepaald te roemen over geluk, ditmaal ontbrak het wederom. Als het den R.C.H.'e'rs, die over het gepres teerde niet ontevreden behoeven te zijn, een beetje meegeloopen was, zou dit even goed een overwinning voor onze stahgenooten heb ben kunnen zijn. Mag deze tegenslag onaangenaam zijn, het wil ons voorkomen dat men in het Racing- kamp nog niet behoeft te wanhopen, gelet op het verloop van den strijd van Zondag middag. Het elftal, dat met Bergsma in het doel verscheen, een invaller had voor linkshalf Prevost en Hoogendoorn weer op de links binnenplaats had, heeft een goeden wed strijd gespeeld en is zelfs in technisch op zicht boven het door Hilversum vertoonde gebleven. Bergsma heeft zich uitstekend geweerd; Prevost heeft zijn elftal in alle opzichten goed aangevoerd. Krom heeft zijn best gedaan, al lijkt hij ons niet meer de geschikte man in deze wedstrijden, In de middenlinie heeft vooral v. d. Bel uitstekend werk gedaan evenals v. d. Gevel. Slot leek ons minder goed dan verwacht mocht worden; hij kan in elk geval beter. Nervosi teit is hieraan wellicht niet vreemd. In de voorhoede deed vooral Lenselink zeer goed werk, al waren zijn voorzetten niet altijd even goed. Hoogendoorn heeft min of meer als zwerver gefungeerd en zich zeer behoor lijk van zijn taak gekweten; hij schoot enkele malen zeer goed, maar had geen succes. Van der Horst heeft eerst als rechtsbinnen en daarna als centervoor zijn uiterste best gedaan; hij heeft echter aan gevaarlijkheid ingeboet. Toch scoorde hij na een goeden voorzet van Paape het eenige tegenpunt. Kedde zowel als Paape hebben goed werk gedaan; over het geheeel was de prestatie van 'het elftal zeer behoorlijk. Hilversum heeft zeker niet beter gespeeld dan R.C.H.; zij had echter wat meer geluk, hetgeen haar de overwinning bracht. Te kwart over twee trapte Van Schaick af; toen begon Hilversum den eersten storm loop op het R.CJL-doel, doch de linksbuiten trapte den bal achter. Dadelijk volgt een aanval op den rechtervleugel van R. C. II. waarbij Kedde te zacht inschet, zoodat de keeper gemakkelijk kan ingrijpen Het spel draagt een snel karakter, waarbij de verdedigingen zich de sterkste toonen. Toch is "Hlversum wel wat meer ln den aanval, hetgeen gedemonstreerd wordt door enkele corners, die zij krijgt te nemen, welke echter alle door de R.CJH.-verdediging on schadelijk gemaakt worden. Hoewel er sprake is van eenig veldoverwicht van de bezoekers, zijn.de uitvallen van R.C.H. uiterst gevaarlijk, waarbij zoowel Lenselink als Paape uitstekend werk doen. Langzamerhand weet R.C.H. het spelbeeld in haar voordeel te brengen; enkele zeer ge vaarlijke situaties ontstaan voor het Hil- versum-doel, doch aan den anderen kant komt het eerste succes als een hoog voor doel geplaatsten bal een scrimmage veroor zaakt waaruit de linksbuiten het eerste doel punt scoort (01). Van dat moment af is de Racing tot de rust vrijwel geregeld in de meerderheid geweest, doch het zeer verdiende tegenpunt bleef uit, zoodat met een 10 Achterstand gedraaid werd. Na de rust, met het geringe windvoordeel, heeft' de Racing zeker voor een groot deel den toon aangegeven, doch reeds na twaalf minuten ontstond door een onvoorzichtigheid van v. d. Bel, het tweede doelpunt van Hil versum door haar linksbinnen (.02). Nog gaf R.C.H. zich niet gewonnen; fel werd gespeeld om den achterstand in te loopen en werkeljk, na enkele mislukte po gingen slaagde Van der Horst er in, een goeden voorzet van Paape te benutten (12). Het zag er toen naar uit, dat de gelijk maker wel zou volgen, docii niets lukte er meer. Een kopbal van Kedde, schoten van Lenselink. Van der Horst en Hoogendoorn, gingen rakelings langs of over het doel; een maal liet zelfs de keeper den bal op de doel lijn uit de handen vallen, doch oen der backs redde de situatie. De strijd behield tot het laatste moment een spannend karakter die het duizend koppige publiek ongetwijfeld geboeid moet hebben en die door scheidsrechter Stasse uit stekend geleid werd. Hoe echter de Racing zich ook inspande, het weinigje geluk, dat een verdiend gelijk spel gebracht zou hebben, bleef uit en toen het eindsignaal klonk, was de eerste nederlaag voor R.C.H. in deze korte, doch wel zeer belangrijke competitie een feit. De wedstrijd werd gespeeld tusschen de volgende ploegen; R.C.H.: Bergsma, Krom, Prevost, v. d. Bel, Slot, v. d. Gevel, Paape, Kedde, v. d. Horst, Hoogendoorn. Lenselink. Hilversum: Van Ek, van Polaneri, van Schaik, Bannink, Toes, Sikking, Huizinga, Kool, v. d. Hoof, Oosterholt, Sluiter. PROMOTIE DERDE KLASSE. H. V. C.-Bloemendaai (4-1) Door deze nederlaag heeft Bloemendaal practisch haar tweede-klasseschap verspeeld. Deze ontmoeting was een getrouwe copie van den wedstrijd tegen De Volewijckers. Ook thans heeft Bloemendaal vaak het beste van het spel gehad, maar het ontbrak den witten voorspelers aan de noodige finishing touch. H. V. C. gaf een stevig, doch fair spel te zien en verdiende de overwinning dan ook vol komen. want het gaat bij voetbal nog steeds om de doelpunten. Het talrijke publiek op het fraaie sportpark te Birkhoven kreeg aanvankelijk een fraai veldspel van Bloe mendaal te zien. De thuisclub bleek nogal last van zenuwen te hebben; haar achterhoe de werd met werk overladen. Na tien minuten gaf Van der Linden met een fraai schot aan Bloemendaal de leiding (0—1). Lang plezier beleefde Bloemendaal van haar voorsprong echter niet; na een snellen aanval der H. V. C.-voorhoede trapte de linksback der witten finaal, over het leder heen; rechtsbuiten Ramselaar bracht toen met een onhoudbaar schot de balans weer in even wicht (1—1). De-strijd bleef verder buiten gewoon spannend met t al van aardige mo menten, maar voor rust kwam er geen veran- i dering meer in den stand. Na de hervatting begon Bloemendaal weer vol goeden moed, maar de H. V. C.-aehter- hoede verdedigde uitstekend. Een leelijk mis verstand in de Bloemendaal-defensie werd handig door den midvoor van H. V. C. Appel doorn uitgebuit (21). Bloemendaal begon nu sterk op den aanval te spelen, maar de Amersfoortsche doelman verrichtte bij schoten van De Bock en Beij'k fraai werk. H. V. C. stond den kostbaren voorsprong niet meer af. Na goed werk van haar links buiten wist Van Eek te scoren (31). Bloemendaal was daarna een geslagen elftal. Kort voor het einde bracht Ramselaar met een. vleugelschot den stand op 41. Bloemendaal speelde met: de Haas. De Waard, v. d. Meij, Immer, Beijk, Leemhuis, v. d. Linden, v. Bragt, De Bock, Hartman, Hartendorp. Op een zeer moeilijk te bespelen terrein is Beverwijk er in geslaagd, nog een punt uit haar laatsten wedstrijd voor de competitie te veroveren, waardoor de Wijker roodbroeken het seizoen op de derde plaats eindigen. Kuyer Sr. opent de score met een goed doel punt na een voorzet van Marx (01). Bij een goed genomen hoekschop maakt Succes gelijk (1—1). Kort daarna brengen de Wieringers den stand op 21. Marx maakt gelijk uit een cor ner (22). Na een periode van overwicht van de roodbroeken neemt Succes opnieuw de lei ding (32). In de tweede helft loopen cle Wijkers direct hard van stapel, maar verder dan tot eenige hoekschoppen brengen zij het niet. De gast- heeren brengen den stand op 42. De Bever- wijkers bestoken dan het doel van de tegen partij; eindelijk verkleint Marx den achter stand (43). De roodbroeken blijven onver moeid voor den gelijkmaker werken. Deze komt kort voor het einde, wanneer Markx van den rechtervleugel af een schot inzendt, dat doel treft (44). In dezen stand komt geen ver andering meer. RESERVE TWEEDE KLASSE Zeeburgia 3V. S. V. 2 (25) De V.S.V.'ers trokken met een sterk elftal, waarin o.a. Van der Lugt, Van Leeuwen en Hillekamp medespeelden, naar Amsterdam en hebben daar een flinke overwinning be haald. Met de rust hadden de V.S.V.'ers zich reeds van een 13 voorsprong verzekerd en zooals toen, ondanks den minder goeden toestand, waarin het Zeeburgia-terrein verkeerde, V.S.V. 2 had gespeeld, kon haar de over winning moeilijk meer ontgaan. Vooral de IJmuider half-linie bleek een sterk deel van het elftal. Ook na de rust had V.S.V. het beste van het spel. In het bijzonder van den linker- wing, waar Bruisschaart een goede en productieve partij speelde, dreigde gevaar voor Zeeburgia. Haar doelman werd nog twee maal gepaseerd tegen Blomvliet eenmaal, zoodat V.S.V. 2 met 52 won. OM DEN K, N. V. B.-BEKER. KinheimZ„ S. G, O. (0—0) Ook ditmaal kwam Kinheim met een geheel jong elftal in het veld, dat weliswaar nog geen geheele bevrediging schonk, maar waarin toch wel iets goeds viel te waardeeren. Behalve W. Groeneveld, ontbraken nog I. Groeneveld, Stals en Raaijmakers. Rozemeijer speelde Zondag zijn laatsten wed strijd; alleen in een noodgeval stelt hij zich nog beschikbaar. Met hem verdwijnt van het voetbalveld een Kinheimer van eerste klasse, dien zijn vereeniging noode zal zien vertrek ken. Zooals hij ook dezen middag weer als een rots in de branding stond, heeft hij er jaren gestaan en met succes. Hij zelf heeft gemeend zijn plaats aan een jongere kracht te moeten afstaan. Bij V. S. V. wil het totaal niet vlotten. Steeds weer zijn de V. S. V.'ers een tempo te laat. Mooi werk van Sterk bezorgt V. S. V. den ge lijkmaker. Handig speelt hij den bal vrij en geeft hij door aan Heins, die voorzet. Fraai kopt Sterk het leder dan langs Van Gen- deren (11). Direct hierop scoort Holleman door ineens in te schieten. Dit doelpunt wordt door den scheidsrechter geannuleerd. Even later is het de linksbuiten van Overmaas, die opnieuw scoort (12). Na de rust brengt V. S. V. er heeiemaal niets meer van terecht. Dit belette echter niet diat Michel nogmaals gelijk maakt door met een boogballetje Van Genderen te verschalken (22). Een misverstand in de V. S. V.-verde- diging tusschen Broek en Michel stelde Jonge - jan in de gelegenheid, opnieuw zijn club de leiding te bezorgen (23). Zondag hebben te Groningen de distiicts- wedstrijden plaats gehad. Volgens verwach ting won het Westen van het Oosten, maar slechts met den oneven goal (10). Het Zui den zegevierde met 51 over het Noorden. De verliezersronde werd door het Oosten met 10 van het Noorden gewonnen. In de finale werd het Westen met 2l door het Zuiden geklopt. Oostenrijk-Italië gestaakt. Levensgevaarlijk geacht volgens scheidsrechter Ohlssen. Uit Weenen: 50.000 toeschouwers hebben Zondag den landenwedstrijd tusschen Oosten rijk en Italië bijgewoond, welke ontmoeting geleid, doch niet geëindigd kon worden door den bekenden Zweedschen scheidsrechter Ohlssen. Het merkwaardige van deze ontmoeting was n.l. dat de heer Ohlssen zich ongeveer een kwartier voor het einde van den wedstrijd ge noodzaakt zag,,den strijd te staken, omdat hij het voor de gezondheid van de spelers onverant woordelijk achtte, nog verder met dit spel door te gaan. Wie hier de schuldigen zijn, zal wel nader worden uitgezocht, maar in ieder geval heeft het publiek' zich er ook duchtig mede bemoeid, waardoor de hartstochten in het veld hoog werden opgezweept. In de eerste helft was het al niet rustig geweest. Oostenrijk was aanvan kelijk iets in de meerderheid. De spil van het Italiaansche elftal, Andreolo, kreeg een waar schuwing. omdat hij den Oostenrijkschen mid- half Pekarek unfair had aangevallen. Het eerste doelpunt voor Oostenrijk scoorde Jerusalem na een voorzet van Sindelar. De Oostenrijker werd daarbij door den rechtshalf- speler van Italië Serantoni onsportief beje gend; Jerusalem revancheerde zich zoodanig, dat hij door Ohlsson van het veld moest wor den gezonden. Van dat moment af begonnen de moeilijk heden. Herhaaldelijk moest Ohlssen ingrijpen voor natrappen, haken, en over het algemeen zeer onsportief gedrag van de verschillende spelers. Het publiek bemoeide zich er mede; daardoor werden de harstochten nog meer op gezweept. De voorzitter van den Oostenrijkschen Voet balbond, dr. Eberstaller, en de Italiaansche officials Vaccaro en Pozzo wilden ingrijpen; zij hadden, een bespreking met den scheids rechter en de grensrechters. In de tweede helft benutte Stroh een straf schop voor Oostenrijk en enkele minuten later, ongeveer 1'8 minuten voor het einde, zag Ohlssen zich genoodzaakt, den strijd te staken, daar hij geen kans zag, den wedstrijd tot een behoorlijk einde te brengen. DuitschlandFrankrijk (40) Uit Stuttgart: Ruim 70,000 toeschouwers woonden Zondag in het Adolf Hitler-stadion den vierden landenwedstrijd tusschenDuitsch- land en Frankrijk bij, welke ontmoeting met 40 door de gastheer en werd gewonnen, nadat de rust met 20 was ingegaan. De licht wedstrijd HaarlemFirst Vienna. Haarlem speelt a.s. Woensdagavond kwart over acht op het terrein aan 'den Schoterweg met het volgende elftal een lichtwedstrijd te gen de sterke Weensche prof-club First Vienna. Vijgeboom, Verhappen, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, De Winter, Van der Hulst, Effern, Van Polanen, Hurkmans. Doordat vier spelers van First Vienna ge kozen waren voor het Oostenrijksche elftal, dat gisteren tegen Italië speelde, kon de Oostenrijksche club tegen Blauw Wit niet volledig uitkomen. Maar Woensdagavond te gen Haarlem zullen Zcermens, Ilofmann, Pollak. Fischer en Gschweidel zker uitkomen, De Uitslagen. Rozemeijer. De partijen gaven in het veld goed spel te zien. Ze zaten er flink op, maar bleken aan de zelfde kwaal te lijden: het maken van doel punten lukte niet. Wel kregen de hoofdstede lingen niet zoo heel veel kans om hun kunnen te demonstreeren, doch bij de enkele kansen, welke hun werden geboden, konden ze Druyven niet verschalken. De Kinheim-voorhoede heeft wel kansen gehad, doch zij had veel pech. De wedstrijd was overigens het aankijken volkomen waard; er werd vlot gespeeld. De achterhoedes waren in goeden vorm; de Kin- heim-halflinie was sterker dan die der Am sterdammers. De voorhoedes lieten in het veld heel aardig werk zien doch de 00 uitslag bewijst reeds, dat de schutters zoek waren. Door dezen - uitslag komt Kinheim (daar de wedstrijd omgezet is) in de volgende ronde. V. S. V.Overmaas (23) Door deze nederlaag zag V. S. V. zich uit geschakeld voor de wedstrijden om den K. N. V. .-beker. Het elftal van V. S. V. was als volgt: N. Michel, Broek, v. d. Griendt, v. Os, de Vries, de Haas, Heins. Döhring G. Michel, Sterk, Teeling Reeds dadelijk ontwikkelden de bezoekers een aardig spel, waarbij zij de V. S. V.-backs nogal eens weten te passeeren, doch keeper Michel weet doelpunten te voorkomen. Even later moeit Miehei zwichten als Jong- krijg onhoudbaar doelpunt (01). 'Handig wist de voorhoede van Overmaas gebruik te maken van eenige zwakke momen ten van de V. S. V.-verdediging. E.M.M.—H.M.S. 0—0 De MeerVolendam 4—7 T.Y.B.B.—V.V.IJ. 1—6 ExcelsiorG.D.A. 1—3 S.J.C.Spartaan 5—2 Onze GezellenD.H.L. 3—6 Graaf WillemSantpoort 4—2 LeonidasH.B.C. 1—5 G.V.O.—Teijlingen 5—2 A.D.O.V.V.E. 0—2 Geel Wit—D.E.M. 1—2 VOETBAL IN ENGELAND Arsenal—Birmingham 1—1 Bolton—West Bromwich 4—1 Brentford—Middlesbrough 4—1 Derby County—Charlton 5-0 EvertonManchester City 1—1 Euddersfield—Portsmouth 1—2 Manchester U—Grimsby 1—1 Preston N. E—Leeds U. 1—0 Sheffield Wed.—Liverpool 1—2 SunderlandChelsea 2—3 WolverhamptonStoke 2—1 De stand in de kopgroep luidt i gesp. gew. gel. verl. pnt. vóór teg. 34 - 34 34 33 Arsenal Charlton Athletic Portsmouth Brentford Middlesbrough 34 Derby County 34 De leidende groe volgt: Blackpool 35 Leicester City 35 Plymouth Ai'gyle 34 Bury 35 Aston Villa 34 16 12 6 44 7344 16 11 7 43 47—42 16 9 9 41 56—50 16 8 9 40 71—59 17 6 11 40 65—59 17 6 11 40 78—74 in de tweede divisie is als 22 4 9 48 81—46 19 7 9 45 74—50 16 10 8 42 63—44 17 8 10 42 54-49 14 12 8 40 74-51 Afdeeling II. 2—6 2—PROMOTIE TWEEDE KLASSE 2—4 SuccesBeverwijk (44) De Districtswedstrijden. HET ZUIDEN WINT.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14