soms Haarlem's Bloei. Ei-lacie. fHet UascUeu uil VAN WEERT BERICHT Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 164S6 Verschijnt 'dagelijks, Eehalve öp Zon- en Feestdagen. MAANDAG 22 MAART 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Costei Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN per week 0.25, per maand f 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72lA. BureauxGroote Houtstraat 93 DrukkerijZuidei Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230 ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim ƒ100.—, één üd duim ƒ50.—. alle leden wijsvinger ƒ60.—, één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—. polsbreuk ƒ15.—. FTFFlFN"- 1 P SPINA'S Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. io i nun\n o. Het doet ons genoegen vandaag te kunnen mededeelen dat de belangstelling voor de nieuwe instelling Haarlem's Bloei thans sterk toenemende is en dat het ledental groeit met ongeveer honderd per week. Tijdens de behan deling van de gemeentebegrooting liet een der leden van den gemeenteraad zich zeer pessi mistisch uit over de belangstelling der bur gerij en bleken B. en W. daar ook niet tevreden over. Wij hebben die zwartgalligheid toen niet kunnen deelen. Het is altijd een moeilijke zaak een nieuwe beweging voor den bloei eener stad op touw te zetten en zeker is dat het geval in een stad als Haarlem die zich tot dusver op dit gebied zoo uitermate lauw had betoond en welker vereeniging voor Vreemdelingenverkeer een bepaald armetierig bestaan moest leiden door het gebrek aan steun van overheidszijde. Het is nu eenmaal een feit dat het voorbeeld tot zulk een actie van het gemeentebestuur moet uitgaan. Zoolang dit de V. V. V. met f250 subsidie afscheepte was het onmogelijk gang in die zaak te krijgen. Nu een frissche wind is gaan blazen en de nieuwe instelling Haarlem's Bloei de toezeg ging van 5000 gemeentesub'sidie heeft ge kregen onder voorwaarde dat uit de bevol king 10.000 aan jaarlijksche bijdragen bij eenkomt, moet men niet verwachten dat dit maar zoo één twee drie lukken kan! Er zal eenige tijd mee gemoeid zijn. Men moet de Haarlemsche burgerij, die ten aanzien van 9 gemeenschappelijke propaganda voor haar woonplaats volkomen ingeslapen was, tot ontwaken brengen en haar duidelijk maken, dat er een nieuwe koers is ingeslagen. Daar voor is in de eerste plaats hardnekkige publi citeit noodig, in de tweede veel huisbezoek. Aan publiciteit hapert het niet, zooals de lezers van dit dagblad wel gemerkt hebben, en het huisbezoek is 'blijkbaar goed en syste matisch ingericht. Men zal zich nu ook tot de groote industriëele en winkelbedrijven wen den en hun steun vragen. Het lijkt mij niet meer dan normaal dat die zal worden ver leend. Bij een onderneming als deze hebben wij allen direct belang en dat de cost voor de baet uytgaet weet ieder, die iets met zaken doen uitstaande heeft, zeer wel. Wij zouden ons in Haarlem wel eens wat meer mogen laten inspireeren door den geest die in Amerikaansche steden pleegt te heerschen als het stadsbelang in het geding komt Daar weet men van aanpakken, daar wordt niet gezeurd over de vraag welke menschen er nou eigenlijk meer aan moesten doen, daar beseft men dat men zijn steentje moet bijdragen en zich niet op zijn kop laten zit ten door de concurrentie van anderen. Velen in ons land zien dat volkomen in waar het hun eigen bedrijf geldt maar worden kop schuw jegens nieuwe ondernemingen zoodra die het grootere geheel van eigen stad of eigen land gelden. Dat is een bekrompen inzicht. Men dient zijn eigen stad en eigen land te er kennen als groote ondernemingen waarin men met zijn eigen bedrijf deelhebber is. Wil men resultaten zien, dan moet men er wat voor over hebben. Zoo wordt op dit moment aan alle Haarlemmers, die dat kunnen doen, ge vraagd hun onderneming Haarlem te steunen in zijn actie op de groote zakenmarkt. Het oogenblik is goed gekozen, want het getij is rijzende. Als men nu niet aanpakt en doorzet zullen de concurrenten ons vóór zijn en zal het te laat wezen. Daarom dringt Haarlem's Bloei zoo aan en werkt het zoo hard om den noodigen vasten steun te verwerven. Het stuit daarbij op de zelfde moeilijkheden die iedere nieuwe onder neming, die een nieuw artikel op de markt brengt, ondervindt. Het moet zijn propaganda erin hameren bij de groote meerderheid, die ettelijke malen hetzelfde moet hooren, veel vuldig op andere manieren aan haar voorgedra gen, eer het tot haar doordringt en zij reageert. Maar dan doet zij het tenslotte ook! Het is de oude geschiedenis van het „frappez, frappez toujours!" tot uiting gekomen in tallooze re clamecampagnes. De nieuwe afstelling moet op deze wijze haar artikel „Haarlem's Bloei" erin brengen bij de belangstellenden eer zij sterk genoeg is om op de markt te verschijnen en het ar tikel Haarlem te gaan verkoopen Wij doen allemaal gezamenlijk in dit artikel en wij die- nen de opleving te baat te nemen! Ik hoop dat de propaganda zich zal uitstrek ken ook tot onze zeer schoone omstreken. Ik stel mij zelfs voor dat deze zaak op den duur een diergene moet zijn, waarin Haarlem met de omliggende gemeenten zou kunnen gaan samenwerken. Er zijn er meer, van anderen aard. Wij zullen gelegenheid te over hebben, daarop terug te komen. R. P. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Hedenavond spreekt voor bovengenoemde Jongeren Organisatie Mr. L. G. van Dam raadslid van Haarlem over „Sociale vragen van nu". Deze lezing vindt plaats in het ge bouw van den H.K.B., Tempeliersstraat. (Volgens traditie is het eerste kievitsei altijd uiterlijk 22 Maart gevonden Waar blijft het eerste kieviets-ei? De datum is al overschreden, Dat is alweer een zorg erbij, Wat wordt er toch intens geleden. Intusschen loopt het water maar, In afwachting, om smulpaapmonden, De lekkerbek staat lang al klaar, Maar 't ei is nog maar niet gevonden. Is 't vogeltje zijn leg vorm kwijt, En moeten wij nu 't loodje leggen? Waar is zijn kievitaliteit, 't Is zachtgezegd toch wat te zeggen. Is Nederland geen ei-land meer, Naar kievit-gangbare begrippen? Dan ga het diertje in de leer. Bij onze onvolprezen kippen. Heeft het misschien besloten om Te staken, tot geconstateerd is. Dat 't recht op den ei-eigendom, Voor d' ouders zelf gereserveerd is? Of liggen er al eitjes klp,ar Voor alle smulpartij gezinden En is alleen de oorzaak maar, Dat niemand ze vermag te vinden? Ik weet het niet, maar hoe het zij, Je zou den moed erbij verliezen, Waar blijft het eerste kievits-ei, Dat men weer voor z'n geld kan kiezen? Een mooi pakje of jurkje voor de Dabty GIERSTRAAT 20~ (Adv. Ingez. Med.) ziet U van die leuke, moderne kamersIn 9 van de 10 gevallen komt dat effect, doordat een dei- aparte, moderne behangsels toegepast werd uit de kerncollectie: H.M.Bakker^Gen.Cronjestr.lSS/Tel.llóS? (Adv. lngez. Med.) Dorp door vuurzee geteisterd. Vele kinderen omgekomen. BOEKAREST, 22 Maart (Havas-A. N. P.) Het dorp Bolde in Moldavië is door een hevigen brand geteisterd. Talrijke kinderen zijn bij deze cata strofe om het leven gekomen. Nader meldt Havas uit Boekarest: De brand in het dorp Boldo heeft den omvang van een ramp aangenomen. Het dorp telde driehonderd huizen, waarvan de meesten in vlammen zijn opgegaan. De brandweer uit. de omliggende plaatsen, bijgestaan door militairen, was niet in staat het vuur meester te worden en men beperkt zich er toe te verhinderen, dat de nog niet aangetaste huizen worden aangegrepen. Een onbeschrijfelijke paniek heeft zich van de bevolking meester gemaakt. Veel vee is in de vlammen omgekomen. Automobilisten opgelet! De Hoofdcommissie van Uitvoering voor de B.E.L.-week schrijft: Onze voertuigaffiches zijn gereed! Een vurroode bel, waarop met duidelijke witte letters de aankondiging van de B.E.L.- week. Helpt mede deze affiches op de achter ruiten (eventueel óók op de voorruiten) van de auto's te plakken! Laten de eigenaars van auto's zich aan melden aan het Bureau van de B.E.L.-week: Lange Begijnestraat No. 20. Overal moeten onze affiches te zien zijn, opdat tienduizenden naar Haarlem komen in de B.EL.-week! Ook bij den secretaris der Hoofdcommissie, den heer H. C. Sprenger, Wilhelminastraat 15, zijn deze affiches te verkrijgen. De Reclame-Optocht. Wij herinneren aan de algemeene vergade ring van deelnemers aan den Reclame-Op tocht welke vergadering hedenavond 8.30 ge houden wordt in een der zalen van café restaurant Brinkmann, Groote Markt. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Ik zoek naar vlotheid en naar l.naar pag. 3 (Adv. lngez. Med.) Een bril van KEIP is nooit een plaag maar steeds een onmisbare vriend. Gr. Houtstraat naast Luxor (Adv. lngez. Med.) Nieuwe poging tot berging van het Lutinegoud. Met behulp van Van Wienen's duiktoren. AMSTERDAM, 21 Maart. De directie van Van Wienen's Bergings Mij., deelt ons het volgende mede: De pogingen om de lading der „Lutine" te bergen zullen in den zomer van 1937 worden hervat. De concessie hiervoor is door Lloyd's te Londen officieel verleend. Het werk zal worden uitgevoerd met toepassing van Van Wienen's duiktoren, die zooals bekend is, reeds tijdens de uitvoering van het herstel lingswerk aan den zinker in den bodem van het Noordzeekanaal te Velsen zijn groote bruikbaarheid voor dergelijke werkzaamhe den onder water en zand heeft bewezen. De directie van deze N.V. zal worden ge voerd door de heeren A. Volker. aannemer van waterwerken te 's-Gravenhage en den heer W. van Wienen, den uitvinder van den duiktoren, terwijl als commissarissen dezer N. V. zullen optreden de heeren J. H. Belgra- ver. C. A. G. van der Boom. R. den Brinker, F. H. Holdert en prof. dr. Chr. K. Visser. De heeren prof. ir. Visser, hoogleeraar te Delft Den Brinker, aannemer van water werken, zullen bij de uitvoering der werk zaamheden als leden der technische commis sie, gekozen uit den raad van commissaris sen, hun adviseerende medewerking verlee- nen, terwijl de heer Van der Boom, in specteur voor de scheepvaart te Amsterdam, voor de nautische aangelegenheden als advi seur optreedt. Mej. Charl. A. Hulshof f te Haarlem is met ingang van 1 April tot organis. te benoemd bij de Ned. Herv. Gem. te Overveen. Pauselijke vermaning tot de leiders van het Derde Rijk. Critiek op rassenleer en „bloed en bodem". Bisschop Preysing heeft in de St. Hedwig- kathedraal te Berlijn een pauselijk schrijven voorgelezen, waarin de Paus het nationaal- socialistisch regime er van beschuldigd het Concordaat te hebben geschonden en de an ti-Christelijke bewegingen aan te moedigen. Bisschop Preysing heeft den nadruk gelegd op den ernst van de situatie en zijn gehoor verzocht zich voor te bereiden op een open lijken strijd. Dit schrijven werd in alle Katholieke ker ken van den kansel voorgelezen. De Paus zegt o.a.: dat indien het tusschen het Rijk en bet Vaticaan gesloten concor daat niet werd eerbiedigd, de fout daarvoor niet ligt bij de Katholieke kerk, maar bij de rijksregeering, die, naar hij zegt, de bepa lingen van dit tractaat niet op loyale wijze heeft geïnterpreteerd. „Laat ons voortgaan de rechten der ge- loovigen te verdedigen tegenover de leiders van uw volk. Laten wij ons niet laten be- invloeden doo voobijgaand succes of tegen spoed" De encycliek critiseert vervolgens de ras sentheorie. Zij veroordeelt ernstig de theorie van „bloed en bodem". „Wie dergelijke dwa lingen profeteert, schendt èens gezworen trouw Overal waar men probeert de ouders te verhinderen hun kinderen op te voeden, zooals zii dat voelen, schendt men den trouw aan God. Nooit zal de kerk vrijelijk de scholen erkennen, waar de met het kerkelijk anderwijs belaste onderwijzer niet vrij is of waar het onderwijs wordt gegeven in anti- "hristelijken geest" ..Bid voor allèn, die lijden om hun geloof Tot in de gevangenissen en concentratiekam pen moet men zoo noodig den lijfsdwang weerstaan". Na de gebeurtenissen te Clichy. Begrafenis der slachtoffers had een rustig verloop. Uit Parijs 21 Maart: Vanmiddag heeft men de laatste eer be wezen aan de slachtoffers van de botsingen te Clichy. De stoet vertrok van het gebouw van het vakvereenigingsverbond in de Rue Lafa yette. Aan het hoofd liepen de leden van het bureau van den bond, van het dagelijksch bestuur en van de vakvereenigingen. Daarna volgde een deputatie van de gemeente Clichy en gedelegeerden van de communis tische partij, onder wie de afgevaardigden Cachin, Thorex, Duclos en Clamamus en dan een groep functionarissen van de socialis tische partij en vertegenwoordigers der ver schillende organisaties van het volksfront. De familieleden der slachtoffers hadden in auto's plaats genomen. Een zeer groote menigte sloot zich bij den stoet aan. De tocht had een ordelijk verloop. Slechts hiel en daar werd geroepen „Larocque a la Ian- terne", „Leve de Sovjets". De groep oud strijders werd langdurig toegejuicht. Te Clichy wachtte den stoet een nog grootere menigte dan zich in de hoofdstad langs den weg had opgesteld. Alle winkels waren er ten teeken van rouw gesloten. Op de begraafplaats te Clichy zong het volkszangkoor de Internationale. De lijk kisten werden neergezet voor de plaats, welke voor de familieleden was gereserveerd. Honderden kransen en bloemstukken wer den gelegd bij de muziektent, van waar ook de verschillende sprekers het woord tot de menigte richtten De burgemeester van Clichy. Auffray, zeide dat solidariteit noodzakelijk was en dat de opnieuw georganiseerde strijdhonden ont bonden. de leiders er van gearresteerd en de medeplichtigen -der „oproermakers van de verantwoordelijke posten in het politiecorps" verwijderd moesten worden. De secretaris-generaal van het Fransche Vakverbond (C. G. T.) zeide: Wij weten, dat wij een bolwerk van de vrijheid zijn. Wij vra gen de regeering maatregelen te nemen om een einde te maken aan de voortdurende tot ons gerichte uitdagingen. De secretaris-generaal der Communistische Partij, Thorez, zeide met name, dat de com munisten gezworen hebben vereend te blij ven óm de ontwapening en ontbinding der strijdhonden te verkrijgen. „Er heeft genoeg bloed gevloeid, er zijn genoeg bedreigingen geuit. Laten wij den dag na deze grootsche manifestatie den eisch van het volksfront: opruiming der strijdhonden niet doen ver stikken." Namens de Socialistische Partij sprak Sé- vérac over de verantwoordelijkheid der fas cistische organisaties. Voorts voerde een ra dicaal-socialist het woord. Op het ministerie van binnerilandsche za ken schat men het aantal deelnemers aan de uitvaart der slachtoffers van 16 Maart op 300.000. De lijkstoet had een lengte van 8 K.M. Koningin Maria lijdt aan maagbloeding. WEENEN, 22 Maart (Reuter-A.N.P.) Van geloofwaardige particuliere zijde wordt vernomen, dat koningin Maria van Roemenië minder snel herstelt, dan men eerst verwachtte. Men voegt hieraan toe, dat nog niet gezegd kan worden, wanneer het gevaar geweken zal zijn. Eerst scheen het niet erg dui- duidelijk, aan welke ziekte de koningin leed, doch thans wordt vernomen, dat zij lijdende is aan een maagbloeding tengevolge van griep. Pleger van roofoverval bekent. Moord te Leek thans opgehelderd. Groot complot. Van de 4 verdachten, die dezer dagen zijn gearresteerd in verband met een beraamde inbraak in Decem ber 1935 bij den heer Reijntjes te Leek, op wien in December 1936 een overval is gepleegd, waarvan hij het slachtoffer geworden is, heeft W. van der D., uit Hoogkerk bekend den overval te hebben gepleegd met W. de B. en C. T., die reeds vóór Kerst mis zijn aangehouden. De vierde thans aangehoudene F. van O., heeft inlichtingen en hulp verstrekt even als de caféhouder W. T. P. uit Gro ningen, in wiens zaak de plannen werden beraamd. Tevens wordt van medeplichtigheid ver dacht de caféhouder J. V. te Groningen, bij wi£n T. en de B, in de kost waren. Verder zijn nog gearresteerd verdacht van heling, zekere F. van der B. uit Hoogkerk, iie als compagnon van T. en de B. heeft mee geprofiteerd van het gestolen geld, toen beide laatstgenoemden een wasscherij voor dit geld hebben overgenomen en hem als com pagnon namen. De caféhouder van B. uit Leek en de chauf- 'eur M. uit Hoogkerk, die eveneens gearres teerd waren, zijn weer op vrije voeten ge steld. Nationale Reclasseeringsdag. Op Zaterdag 5 Juni a.s. In het bestuur van het Comité van Uit voering voor den op 5 Juni a.s. te houden Nation alen Reclasseeringsdag hebben zitting genomen de heeren mr. J. H. Schultz van Haegen. voorzitter: W. P. J. Overmeer, vice- voorzitter; H. H. Hagedoom (le secretaris, Westerhoutpartk 34); W. Kelder. 2e secreta ris; M. A. M. Langemeijer, le penningmeester; G. J. Bouwens( 2e penningmeester en mevr. mr. J. H. G. SchutteStruick, (dames-co mité). Werkende leden zijn de heeren J. G. A. Klein, K. Brandts, L. F G Heerkes, C. M. A. Neet-eson, A. Cornet, W. J. A. Matla en B. C. Ootmar. Het dames-comité bestaat uit de dames: mej. M. A. Adelink, mevr. C. B. Bennit^Musch, mevr. A. J. BeundersVroesom de Haan; mevr. J. J. BieleArens; mevr. E. Cohen—Po lak, mevr. L. M. A. van Dijk—Lieshout, mevr. Thea J. M. EelmanGantzert, mevr. B. Haye- Vuerhard, mevr. A. M. Holtzapfel—Bakx, mevr. J. A. B. Klein SchiphorstKloppers, mevr. F. J. OzingaDusseldorp. mevr. H. C. Sin- neckerKraanstuyver, mevr. A. Steenhuis Polman en mevr. J. StallingVan Hetem. Er is ook een Comité van Aanbeveling voor Haarlem en Omstreken gevormd, waarin zit ting hebben: De heer C. Maarschalk van Eg- mond en Rinnegom. burgemeester van Haar lem; Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede; Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal; Prof. Dr. A. Anema. Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit; Mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armen raad; J. Ph. H. Castricum. lid van den Ge meenteraad; P. Crama; Ds. G. J. Duivendak, Ev. Luth. predikant: Ds. P. W. Foeken. Ned. Herv. predikant: S. C. de Haas van Dorsser, directeur Maatsch. Hulpbetoon; Dr. A. H. Haentjes. Rem. predikant, Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, voorz. afd. Haarlem der Z.V.; Dr. C. B. Hylkema, Doopsgez. predikant; H J. L. Klein Schiphorst, voorz. R.K. Bond van Bouwpatroons; Prof. Dr. H. H. Kuyper. Hoog leeraar Vrije Universiteit; W. J. B. van Liemt, wethouder; Mr. T. A. M, A. van Löben Seis. voorzitter Voogdijraad; A. W. Michels, Lid Ged. Staten van N.H.; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Secr. Kamer van Koophandel; Mgr. M. P. J. Möllmann, oud vicaris-generaal Bisdom Haar lem; R. Peereboom, Directeur-Hoofdred. Haar lem's Dagblad; Mr. Th. F. Raedt, Kantonrech ter, de redacties van Nieuwe Haarlemsche Cou rant, Stads-Editie, Opr. Haarlemsche Courant. Haarlem's Dagblad, Dagblad ..Het Volk". Eerste Heemsteedsche Courant en Bloemendaalsch Weekblad. M. A. Reinalda. wethouder; Mr. G. Sluis, President Arr. Rechtbank; H. C. J. Son- daal. Deken; Dr. Tj. Sterringa. Inspecteur Lager onderwijs; P. K. J. Tervooren. voorzitter R.K. Reclasseering; G. van Tienhoven Secre taris Voogdijraad, J. H. Varenkamp; Mr. Dr. Vis, Voorzitter Armenraad en S. Ph. de Vries Mzn., rabbijn. In 1935 43326 In 1936 45303 En 7.00 groeit van jaar tot jaar het aantal „Groentjes" in Haar lem's Dagblad. Maak er ook gebruik van tot uw eigen voor deel. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben Mittersill verlaten. 3 Militairen mogen voor half geld met de spoorwegen reizen. 3 Bij een ernstig verkeersongeluk is bij Heerlen een man gedood, terwijl twee anderen zwaar zijn gewond. 3 De inzameling voor het Nationaal Huwe lijksgeschenk heeft f 664.661.57 opge bracht. 3 De Spaansche burgeroorlog: Weer een aantal Italianen gevangen genomen. 4 Het toestel van Amelia Earhart is bij den start te Honoloeloe te pletter ge slagen; de aviatrice bleef ongedeerd 4 Minister Ncustadter Stürmer is uit de Oosten rij ksche regeering getreden. 4 Een felle brand heeft in een Roemeensch dorp een ware catastrofe veroorzaakt. 4 De woningmarkt te Overveen; perceelen. welke te huur en te koop zijn. 6 Gabriels wint het wereldkampioenschap biljarten cadre 45-2 10 ARTIKELENENZ. R. P.: Haarlem's Bloei. 1 Dr. E. van Kaalte: Sir Austen Chamber lain, het type van den Brit. 4 I. B. Schuil: Lustrumspel Haarlemsche H. B. S.-Vereeniging. 2 Jhr. dr. Mollerus: Wereldvoorraaden blij ven afnemen. u '1. D. Vertelling: Eergevoel. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 13

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1