Lustrumspel De Bilt voorspelt: BRAND STOFFEN Goudvondst. MAAN DAG 22 MAART 1937 TT AAKL F. M'S DAGBLAD 2 HET TOONEEL Haarlemsche H.B.S. Vereeniging De waarnemend directeur van de H.B.S. B., dr. C. Brouwer, mocht met recht aan het slot van den feestavond van Zaterdag in den Stadsschouwburg zeggen, dat hij trotsch was op -zijn leerlingen, die ter viering van het 35- Jarig bestaan van de H.H.B.S.V. een zoo hoogstaande voorstelling van het door Frans Hesmerg geschreven lustrumspel hadden ge geven. In den loop der jaren heb ik heel wat voorstellingen van schoolvereenigingen te Haarlem gezien, maar nooit een, die zoo goed tot in alle details was voorbereid en als ge heel 'n zoo voortreffelijken indruk maakte. Het was aan alles te zien, dat deze jongelui met den meesteri ernst 'en de grootste toewijding aan deze opvoering hadden gewerkt en het resultaat was zoo verrassend als men het nauwelijks van H.B.S.-ers zou kunnen ver wachten. Daar was reeds dadelijk het door Frans Hermerg geschreven lustrumspel. Nu eens niet een gewoon door het beroepstooneel reeds op gevoerd tooneelstuk, ook geen gewone revue, maar zoo zouden wij het kunnen noemen een fantasie, die geheel op een schoolfeest past. Zooals eens Mephistopheles verscheen aan Faust, zoo staat de Satan in dit spel on verwacht voor Kees Meyerink, den jongen man, die voor zijn eindexamen zit te blok ken, en presenteert hem het met bloed on- derteekende contract, waarmee Kees zich aan den duivel verkocht heeft. Ben ander jongmensch zou bij zoo'n ver schijning allicht uit het veld zijn geslagen maar niet aldus de jeugdige Meyerink. Hij weet van een door hem gesloten verdrag met den duivel niets af en het amuseert hem niet weinig, wanneer hij hoort, dat hij dat stuk papier TOO jaar geleden geteekend heeft, toen hij nogRidder Kees van Meyeringen was. Kees Meyerink, die de reïncarnatie van Kees van Meyeringen is, moet thans de schuld inlossen, die zijn vroeger ik zeven eeuwen ge leden bij den duivel heeft aangegaan. Om hem te overtuigen voert Mephistopheles hem 700 jaar terug, opdat hij zich zelf zal aan schouwen in de gedaante van den jongen rid der. die eens op de Hoogere Ridderschool voor dezelfde perikelen stond als hij thans voor zijn eindexamen en Mephistopheles belooft hem zelfs, dat hij hem niet alleen het ver leden, doch ook de toekomst zal laten zien. Kees trekt met den duivel mee en ziet, hoe zijn vroegere ik met andere jonkers op de Hoo gere Ridderschool in de edele rijkunst door een ouden geharnasten ridder wordt onder richt en hij raakt op slag verliefd op Jaeoba van Beyeren, Waardoor hij in conflict komt met niemand minder dan Frank van Borse- len, dien hij met hulp van Mephistopheles in een duel doorsteekt. Dit is een alleraardigste vondst voor een fantasie en men kan het alleen betreuren, dat Frans Hesmerg haar althans vóór de pauze nog niet wat meer heeft uitgewerkt Wij hadden bijvoorbeeld verwacht, dat Kees Meyerink niet alleen zichzelf als Kees van Meyeringen zou hebben teruggezien maar ook hoe Kees I zijn ziel aan den duivel verkocht had. Dan zou er wat meer logisch verband in dat eerste deel hebben gezeten En de ongewone introductie van Kees, in zijn twintigste eeuwsch colbertje op de Hoogere Ridderschool zou tot nog grootere komische effecten aanleiding hebben kunnen geven. Misschien, dat Frans Hesmerg in dezen trant zijn fantasie nog wat aanvult, want het zou jammer zijn, dat een zoo aardig en geestig ge vonden spel niet in druk verscheen en meer werd opgevoerd, vooral om het tweede deel, dat wel bijzonder geslaagd mag heeten. Dat tweede deel geeft ons de verhoudingen van leerlingen en leeraren in het jaar 2600 te zien en dat is zoo fijn komisch, dat het oud en jong en de aanwezige leeraren zeker niet het minst kostelijk heeft geamuseerd. De leeraren worden door de leerlingen benoemd en beoordeeld en als ze meer dan 2 onvol doendes hebben, gaan ze onherroepelijk de laan uit. Allergeestigst is het reglement, waaraan de leeraren zich hebben te houden en Cornelis Paradijs, de nieuwe leeraar, raakt er zoo door in de war, dat hij zich in wanhoop aan den duivel verkoopt. Maar dan komt Kees Meye rink hem te hulp en beiden verlossen zij zich door een aardige trouvaille van den schrij ver van Mephistopheles en komen tenslotte weer in het heden terug, waar het juist feest ls van de H.H.B.S.V. en allen gezamenlijk den lof zingen van de feestvierende vereeni ging en van onzen tegenwoordigen tijd. Dit is als geheel een zeer geslaagde fantasie en zij is in de door Wim Pauw voortreffelijk geleide opvoering een daverend succes gewor den. Wanneer studenten een dergelijke voor stelling hadden gegeven, zou onze verwonde ring over een zoo goede voorstelling nauwelijks grooter hebben kunnen zijn. Wim Pauw blijkt meer en meer voor de regie van zulke voor stellingen eigenschappen te bezitten, die hem stempelen tot regisseur voor de jeugd. Niet alleen, dat er door de hoofdpersonen, Mephistopheles Frans Hesmerg den examencandidaat Kees Meyerink Cor nelis Paradijs Loek van den Broek en den president van den leerlingenraad Karei Crince le Roy verrassend goed werd ge speeld en gesproken, ook met de ensembles heeft Pauw uitstekend werk verricht. Wat was die „cavalcade", de rijles van de leerlingen der Ridderschool niet een allergeestigste paro die, hoe kostelijk was die leerlingenraad met den solliciteerenden Cornelis Paradijs, welk een goede vondst, die televisie-séance met de technisch zoo knap gespeelde viool solo van Jan Hesmerg! En in de scène tusschen den leeraar en Mephistopheles gaven Loek van den Broek en Frans Hesmerg zoo excellent spel, als wij maar zelden op een voorstelling van een schoolvereeniging hebben gezien. En wat was die opvoering ook niet in de costuums prachtig verzorgd! Wat zagen die ridders en hun pages in hun kleurrijke kleedij er niet goed uit, maar bovenal, hoe allergees tigst waren de leerlingen van het jaar 2600 niet met hun zilverachtige pruiken en hun fantastische costuums En, laten wij vooral niet het ballet vergeten, dat een zoo belangrijk aandeel had in dit spel Wat de vrouwelijke leden van de H, H. B. S. V onder de artistieke leiding vaar Janke Goeting in hun dansen hebben laten zien, was zoo charmant, zoo licht, en bevallig en bovenal zoo weinig conventioneel, dat het aan deze opvoe ring een bijzonder cachet heeft gegeven. Wat moet daar gewerkt en gerepeteerd zijn om zulk een blijstemmend resultaat te bereiken! Welk een fantasie was er in die vlammendans der hellegeesten en in die grillige solodans, uit gevoerd door Janke Goeting, hoe gracieus en licht was de menuet, hoe origineel en gedisci plineerd de girl dans, wat ware n die beelden groepen mooi van plastiek en uitvoering, hoe i was de „tiger-rag". Janke Goeting, die niet 'alleen al deze dansen had ontworpen maar ook de zeer fraaie costuums heel fijn en frêle bijvoorbeeld die zilverachtige toiletjes der girls heeft daarmee het bewijs gegeven van een zeker niet gewonen, artistieken aan log. Aan het slot, toen alle medewerkenden in het bijzonder de auteur Frans Hesmerg, die ook Mephistophelies zoo suggestief had ge speeld, Wim Paud, Janke Goeting en de heer J. Pfersich, die de muzikale leiding had gehad werden gehuldigd, heeft de stampvolle zaal zich niet onbetuigd gelaten en spelers en auteur een enthousiaste ovatie gebracht. Het was wel jammer, dat de beschermheer, Dr. W. van den Berg dezen zoo. uitstékend ge slaagden feestavond wegens uitstedighedd niet kon bijwonen. Maar dat de directeur met zijn H. B. S. V meeleefde, bewees wel het telegram, dat hij uit Zwitserland had. gezonden en welke gelukwensch door den voorzitter, Cor van Wis- selingh na de pauze werd voorgelezen. J. B. SCHUIL. JUBILEUM BIJ DE FIRMA MATHOT. Zaterdag 20 Maart herdacht de heer W. A. van Tongeren den dag, waarop hij voor 12y2 jaar in dienst trad bij den ziekentransport- dienst van de firma J. T. Mathot, alhier. Het spreekt wel van zelf, dat deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij ging. Van de firma ontving hij een horloge met inscriptie, van het personeel een ge makkelijke fauteuil en als bizondere attentie van een aantal Haarlemsche chirurgen een kistje sigaren. Verder heeft de jubilaris den dag in den huiselijken kring doorgebracht. LEDENVERGADERING „TOT STEUN'. De ledenvergadering van de afd. Haarlem der vereeniging „Tot Steun", werd gehouden in 't gebouw van den Ned. Protestantenbond. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereeni ging de zorg heeft oved 20 'voogdijkinderen, die op 2 na allen in -gezinnen zijn onder gebracht. Over pupillen en pleegouders kon groote tevredenheid worden betuigd. Het ledental ging vooruit, maar is nog lang niet op het peil van vroeger. De rekening werd nagezien en accoord bevonden door me vrouw S. Hoogenboomv. d. Wall Bake en den heer W. Stolp. Zij sluit met een tekort zoodat er nog veel te doen valt om het werk op peil te houden. Als lid vn het bestuur werd herkozen mevr. M. Hoog—Warnaars, die zich gaarne weder beschikbaar stelde. In het Oosten zwakken tot matigen, in het Westen meest matigen Noordelijken tot Noordwestelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen, waarschijnlijk regen of natte sneeuwbuien, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te Vestmanoer. Laagste 740.4 m.M. te Memel. Terwijl de depressie, die ten Zuiden van Ier land was gelegen, naar Zuid-Frankrijk trok, verplaatste de depressie, die over Centraal- Europa was gelegen, zich naar de Oostzee en de randstaten. Rond de Fransche depressie is het meest windstil en regenachtig weer, Biarritz had 25 m.M. Neerslag. Rond de Oostzee-depressie waaien vrij krachtige Noordelijke tot Weste lijke winden, die sneeuw brengen in Zuid- Zweden, Noord-Duitschland en Noord-Polen. Over Duitschland en Centraal-Europa is het kalm bewolkt weer. Het hooge' drukgebied over IJsland breidde zich Zuidwaarts uit. Over de Britsche eilanden waait een matige tot krachtige Noordelijke wind, die aldaar eenige afkoeling bracht. De drukverdeeling en haar veranderingen wijzen op aanhouden van het betrokken tot zwaar be wolkte weer, met lichten regen of natte sneeuwbuien en doorgaande daling van tempe ratuur. Tijdelijke opklaringen kunnen zich echter voordoen. BAROMETERSTAND Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 753 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 0.26 uur; n.m. 12.57 uur. Strand berijdbaar van 5.3011.00 uur. OPDRACHTEN. Aan de N.V. Aannemersbedrijf voorheen F. Broersma alhier werd opgedragen: door de architecten A. P. Smits en C. v. d. Linde te Aerdenhout, het bouwen van een landhuis aan de Leeuwerikenlaan aldaar. Door den architect J. H. Antonisse te Am sterdam: het bouwen van een landhuis aan de Billerdijklaan, eveneens te Aerdenhout. êmtfm U Mê p£i-ummie SCHOUWTJESLAAN 23 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) TEEKENSCHOOL DER ST, JOZEFS GEZELLEN VEREENIGING. Bij het de vorige week gehouden overgamgs- en eindexamen aan de Teekenschool der St. Jozefs.Gezellen Vereeniging zijn de navolgende leerlingen geslaagd. Van. de eerste naar de tweede klasse namen 44 jongens aan het examen deel. Bevorderd werden 40 leerlingen, n.l. M. J. Avontuur, G. F. A. Born, N. ten Bosch, S. Oosterveer, D. van Schaik, N. J. Veennmn, M. J. Beck, J. P, Oaimpfens J. J. Evers, P. C. M. Huyzer, G. A. van Huit, J. L. Joosten, F. J. Kok. H. Kuvener, Th. M. H. v. d. Mey, J. M. Peper- koorn, G. v. d. Rol, Th. C. M. Steenvoorden, A J. te Welscher, H. J. Leef'lang, P. J. B. v. d. Rostijne, N. Blom, W. M. Lips, W. Redeker, W. J. Schoonebeek, J. Bakker, W. v. Bergen van Henegouwen, L. C. Coppens, N. L. M. Fakkeldij (tot de derde klasse), J. A. van Egmond, E. J. Nolet, W. Huysmans, Th. A. Koek, J. Kools, P. Meerman, Th. J. Neeskens, A. M. Peterse, J. Schoonderbeek, J. A. Veldhuizen, J. G. de Wit. Van de tweede naar de derde klasse namen 37 jongens aan het examen 'deel. Bevorderd werden 35 leerlingen n.l.: G. M. Assendelft, J. Th. Clavaux, W. J. Jansen, N. Koopman, J. N. Veeman, J. Boden graven, S. B. de Groot, J. J. Stolvoort, W. G. Broekers (naar de 4de ld.), H, J. J. Goddijn, T. Koers, J. J. Moerkerk, A. Selhorst, W. N. P. Spanjaard, W. P. Sweyen, P. Teeuwen, H. Vol- ker (naar d'e 4de kU, N. J. P. Bersee, J. H. van Bakel, P. G. Heerens, G. Th. Leizen, C. A. Roest, H. Bijster, P. H. Damiave, P. C. Heems kerk, J. N. M, v. d. Asdonk, J. A. Driessen, A. Hunting, W. H. v. d. Meer, K. H. Roest, J. F. Slobbe, P. J. Spruyt, J. C. Teeuwen, G. M. Tuk ker, P. W. Weyers. Van de derde naar de vierde klasse namen 38 leerlingen aan het examen deel. Bevorderd werden 36 jongens, nl.: G. L. J. Booms, W. L. de Groot, N. J. He kelaar. J. A. A. Jonokbloedt, A, W. Schoone beek, H, P. IJsselmuiden, P. A. v. d. Boo gaard. R. A. Duineveld, G. v. Horiók, A. H, Leveld, D. Marchand, Th. J. Nieuwenhuizen, A. J. Schoorl, J. Uitendaal, N. C. Vlaarkamp, J. Dalfsen, J. B. Th. Hamersveld, F, Th. v. d. Horst, G. Nieuwenhuizen (voorw.), P. S. Winnubst, J. A. van Baaren, W. S. Dahmen, J. P. Duits, J. v. d. Leden (naar de 5de klas se), H. A. Logmans, W. H. Molenaar, J. Puts, Q. G. Schouten, J. W. Verzijlbergen, A. A. B Stroband, E. Beusekom, H. Fortgens, J. P, Loogmans, W. van Runt, G. C. van Horic'k, L. Timmermans. Van de vierde naar de vijfde klasse namen 28 leerlingen aan het examen deel. Bevorderd werden 25 jongens nl.: H. F. M. Gelsing, E. Hofstra, W. H. v. d. Prijt, L. H. Winnubst, A. C. Zandstra, K. W. van Heusden, A. R. J. Kuypers, C. Berkhout, A. Deen, C. J. Jongejans, W. J. B. Philipse, H. Schraa, C. A. te Welscher, A. H. Hoes, J. B C. Lubbers, P. J. van Schooten, J. B. Th. Wydeman, C. Th. Heerens, K. Jonges, A. Zwart, N. Coblens, J. A. van 't Hoff, H. M. Montfoort, F. N. Raap, H. Teeuwen. Aan het eindexamen werd door 21 jon gens deelgenomen. Het einddiploma kon wor den uitgereikt aan 21 leerlingen, nl.: M. H. Alofs, N P. de Keyzer, C. J. Zwarts. J. van Dijk, S. van Bragt, P. H. van Huit, A. M. v. d. Maat. P. v. d. Pols. S, Spoor. H. Wallenburg. A. M. Clavaux, S Nijssen, A. Serné, W. Schiefer. P. J. Belles, A. G. Lied- meyer, C. A. Out, G. de Ruiter, J. M. Ver- heyde, G. J. de Zeeuw, C. Lodewijk. Hoeveel ambtenaren en wat verdienen zij? Het antwoord der statistiek. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceerde weder een beknopt overzicht van het personeel in 's rijks dienst, waaruit blijkt, dat er op 31 December 1935 59.470 burgerlijke ambtenaren in dienst waren. Dit aantal is 247 hooger dan op 31 December 1934, maar 1.730 (3 pet.) lager dan op 31 December 1931, het jaar. waarin sinds 1929 het aantal amb tenaren het hoogste was. In 1935 nam het aantal mannelijke ambtenaren toe met 274, daarentegen verminderde het aantal vrou welijke ambtenaren met 27. De verhouding tusschen het aantal man nelijke en vrouwelijke ambtenaren is al 7:1. Van de mannen is 71 pet. gehuwd, van de vrouwen 0.3. Het gemiddeld jaarlijkseh netto-inkomen van een ambtenaar, die het geheele jaar in dienst was, bedroeg over 1935 f 1.953.of f 21.minder dan over 1934. Voor de ge huwde mannen bedroeg het in 1935 f 2.184. voor de ongehuwde mannen f 1.309.voor de gehuwde vrouwen f 1.643.en voor de ongehuwde vrouwen f 1.323. De totale kosten bedroegen in 1935 f 161.802.884.— tegen f 163.375.609.— in 1934. Op 31 December 1935 waren 11.892 mili tairen in dienst. Het aantal igehuwden is af genomen met 118, terwijl het aantal onge- huwden is gestegen met 176. Het gemiddeld jaarlijkseh netto-inkomen per militair bedroeg in 1935 f 2.028.— en wel gemiddeld f 2.303.voor gehuwden en f 1.017..voor de ongehuwden. Voor 1934 waren deze cijfers resp. f 2.005.f 2.283.— en f 1.018.—. Gereformeerde Gemeente te Assen gedupeerd. Diaken-boekhouder pleegt verduisteringen. ASSEN, 22 Maant. Gistermorgen werd door de predikanten van de Geref. gemeente te Assen in de morgengodsdienst-oefeningen of ficieel aan de gemeente bekend gemaakt, dat de kerkeraad van de Geref. Gemeente te As sen in samenwerking met den kerkeraad van Smilde, den heer A. W. B. te Assen heeft af gezet als diaken, zulks wegens overtreding van het achtste en negende gebod. Verder deelden de predikanten mede, diat de kerkeraad pogingen aanwendt om de te korten in de kerkelijke kassen te dekken, met aanvankelijk gunstig resultaat en dat het be sluit om den diaken af te zetten was genomen in de vergadering van 10 Maart j.l. Aan deze officieele mededeelingen kunnen wij nog toevoegen, dat B. in zijn kwaliteit van diaken-boekhouder der Geref. Gemeente en als penningmeester van het rusthuis „Betha- nie" zeer belangrijke bedragen heeft ver duisterd, zoodat er een aanzienlijk tekort is ontstaan. Met groote ontroering werd door de ge- meente het besluit van den kerkeraad aange- boord. Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Ledental is weer stijgende. De algemeene ledenvergadering van de Ver eeniging tot behoud van Natuurmonumenten werd Zaterdag te Amsterdam gehouden onder leiding van mr. P. G. van Tienhoven. Het bestuur der Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland waardeert het, zeide de voorzitter in zijn openingswoord, dat op den derden Zaterdag in Maart, een dag, waarop steeds de algemeene ledenvergadering der vereeniging plaats vindt, zoovele natuur vrienden van heinde en verre naar Amsterdam stroomen, gedreven ook door bezorgdheid over de veranderingen, die de natuur van Neder land ondergaat. Terugblikkend op het afgeloopen jaar, wil de voorzitter in de eerste plaats in herinnering brengen den zonnigen 7den Januari, waarop de beschermvrouwe der vereeniging, prinses Ju liana den blijden dag beleefde, waarin geheel Nederland zich verheugde. Het jaarverslag, hierna uitgebracht door den secretaris, dr. Jac. P. Thijsse, vermeldt, dat de economische omstandigheden het de vereeni ging nog steeds niet mogelijk maken haar vleu gels weer zoover uit te slaan als dat vroeger zoo dikwijls gebeurde, toen soms van eclatan te feiten, gepaard gaande met het sluiten van leeningen van tonnen gouds, melding kon wor den gemaakt. Voor het eerst sedert jaren steeg het leden tal weer en wel met 314, doch desondanks ver toont het totaal der contributiebedragen nog een daling. De grootsche plannen voor werkverschaffing, door den minister van sociale zaken in de Eerste Kamer aangekondigd, sporen het be stuur tot bijzondere waakzaamheid aan. Er zijn en worden in werkverschaffing werken uitge voerd, die de vereeniging van harte toejuicht het Amsterdamsche boschplan kan daar omtrent als voorbeeld dienen maar nog al tijd dreigt aan vele zijden het gevaar, dat ten koste van groote geldelijke offers verarming veroorzaakt wordt van ons erfdeel aan natuur schoon, ook nu particulieren hun terreinen in werkverschaffing laten ontginnen met steun van de overheid. Tegen- deze regeling worden tal van stemmen gehoord. De bezittingen der vereeniging beslaan thans een oppervlakte van 9617 H.A. en de meeste van de Nederlandsche landschapsvormen zijn er in vertegenwoordigd. Duizenden natuurvrienden genieten van de natuurmonumenten en de vereeniging verschaft aan die allen schatten aan kennis, geluksgevoel en geestelijke ge zondheid voor nu en altijd. Het jaarverslag eindigt met een krachtig pleidooi, het ledental uit te breiden, opdat de vereeniging in de naaste toekomst nog veel meer tot stand kan brengen dan zij reeds deed. Het verslag werd, onder dankbetuiging aan den samensteller, voor kennisgeving aangeno men. De heer J. Drijver hield vervolgens een voor dracht over de „Nieuwe vogelwet 1936", die waarschijnlijk in den loop van dit jaar in wer king zal treden. Deze nieuwe vogelwet huldigt dezelfde principes als die van 1912 en moet als een verbeterde uitgave ervan beschouwd wor den. Wettelijke beschermingsbepalingen, alleen in den vorm, waarin zij thans uitgevaardigd zijn, kunnen nimmer voldoende zijn om den vogel stand in zijn vollen omvang te behouden. De wet zou dan veel verder moeten gaan en zich ook moeten bezig houden met velerlei andere onderwerpen, van het katfcenvraagstuk af tot het behoud van broedterreinen en aasplaatsen toe. Na de pauze sprak mr. H. Westermann, over: „De lang verbeide natuurbeschermingswet". Ten slotte sprak prof. Weevers over; „Het werk der adviescommissie inzake natuurbe scherming". VERKEERSSTREMMING OP DEN HEERENWEG. Hedenmorgen is begonnen met het leggen van het hoofdstamriool van de Lanokhorst- laan naar de Zandvoortsche laan. Het riool loopt ondier de hoofdhuizen van de Amsterdamsche Waterleiding door en komt 2Vz M. onder het wegdek. Daar ook in den nacht doorgewerkt zal worden, hoopt men in 2 of 3 dagen gereed te komen met het gedeelte van den Heerenweg. Het verkeer is tijdelijk omgelegd, en wei uit die richting Leiden over de 'Koediefsliaan, Slingelandtlaan, Lanckhorst- laan, Antoiide Duycklaan en Adr. Pauwlaan naar dien Heerenweg en uit de richting-Haarlem over de Laan van Rozenburg, Laan van Bloe- menhove en Zandvoortsche laan naar den Hee. renweg, Het verkeer van Zandvoort richting Haarlem moet enkel over de Zandvoorter Allee, in de richting Heemstede kan dit over de Zandvoortsche laan. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen, R.K. boekje, parkje inh. sieraden, Politiebureau Smede- straat. Agenda, Velde, Dubb. Buurt 31rood, Kinderbril, Vonk, Spijkermanslaan 3b; Hond, v. d. Kasteele, Molijnstraat 50; idem Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; idem, Dam, Prof. v. d. Waalstraat 30; Gabardinejas, Brij Pijls laan 33; Katten, Kennel Fauna, Fr. Varkens- markt; Loterijbriefje, Verhagen, Wijde Gel- deloozepad no. 14; Kindertaschej met inhoud, Peeters, Zomervaart 18 d; Actentasch met inhoud, Hopman, Leidschevaart 476. KINDERVOEDING. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopenweek uit in hare af deelingen: Zoe test raat 1379 porties. Overtonstraat 1464 porties; Byzantiumstraat 796 porties. Eem- straat 1183 porties; Kamperstraat 862 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 116 porties ver strekt. BRIDGE-DRIVE NED. BRIDGEBOND. Zaterdagavond hield de afdeeling Haarlem van den Ned. Bridgebond een zeer geslaag den wedstrijd. Er werd gespeeld in de Sociteit Vereeniging en wel volgens het verbeterde Howell-systeern, De animo was zoodanig, dat er in twee lijnen van 12 koppels gespeeld moest worden en daar de bezetting vrij sterk was, werd elk te winnen puntje met veel moeite veroverd. Er waren-eenige zeer interessante spellen bij, waar een psychologisch bod wonderen deed. Dit soort biedingen echter stelt èn aan bieder èn aan zijn partner wel bijzondere eischen, daar een strafdubbel op den juisten tijd gegeven wel eens negatief werkt op de be doeling van den psychologisch en bieder. De nieuwe wijze van becijfering der match- punten is voor den leider veel eenvoudiger dan vroeger, doch wij mogen een woord van lof niet onthouden aan den heer Koster, die binnen 10 minuten den volgenden uitslag bekendmaakte: le prijzen mevr. v. DijkHr. Jansen, mevr. Bouman-mevr. Burger. 2e prij zen: mevr. v. Halemmevr. Horsmeyer. Hr. en mevr. Koster. 3e prijzen: Hr. en mevr. Roos. Hr. en mevr. Vreeken. „WAAROM ROOK JIJ ALTIJD 5TERTABAK? „OMDAT 2IM TABAK MIJN GEZONDHEID NIET SCHAADT!" NIEMEUERs STERTABAK VAN 5TOT15'CT. RHAlf ONS (Adv. Ingez. Med.) (Uit Chabarowsk wordt gemeld, dat op de goudvelden van Amur- zoloto een klomp goud van ruim 1100 gram is gevonden.) Er is een klompje goud gevonden Van één-ééntiende kilogram. Men keek er naar met open monden, Toen dit stuk goud te voorschijn kwam Men seinde 't rond naar alle kanten, De heele wijde wereld door. Het werd gedrukt in alle kranten, Zooiets komt uiterst zelden voor. Vraagt u, wat heeft zoo'n stuk voor waarde En wat men er voor koopen kon. Op onze zakelijke aarde? Nou 'k denk een kwart van een kanon, Of ook een handvol handgranaten. Of bommen, zeg een stuk of tien, Een paar bescheiden pantserplaten, Of een gros gasmaskers misschien, Een paar ton gas voor bombardeeren, Wellicht een halve mitrailleur, Of, zeg. een vijftigtal geweren, Of een bomvrije brandkastdeur. Je kunt er nog wel meer voor krijgen, Voor eerst (hm!) levensonderhoud, Tegen gevaren, die er dreigen, Je doet heel veel met een klomp goud. Maar naast zoo veel dat je kunt koopen, Voor zulk een zeer omvangrijk stuk, Moet je op één ding maar niet hopen, Geen greintje menschelijk geluk*. En daarom zeg ik onomwonden, Mij laat dat heele klompje goud, Met hoeveel moeite oolc gevonden Tenslotte alszichzelf, zoo koud. P. GASUS. Nieuwe Opperrabbijn van Noord-Holland. Moré Ph. Frank benoemd. Zondagmiddag is alhier, onder leiding van den heer A. de Lieme Bzn., een vergadering gehouden van den Raad van het Synagogaal Ressort Noord-Holland van het Nederlandsch- Israelietische kerkgenootschap, ter benoeming van een Opperrabbijn voor het Ressort Noord- Holland met uitzondering van Amsterdam. Vertegenwoordigd waren twaalf gemeenten met 23 stemmen. Hoorn en Medenblik waren Na een geheime zitting werd met op één na algemeene stemmen tot opperrabbijn be noemd Moré Ph. Frank te Hilversum, docent aan het Nederlandsch-Israelietisch Semina rium te Amsterdam. Moré Ph. Frank is op 9 Augustus 1910 te Hilversum geboren. Hij heeft zijn opleiding genoten aan het Seminarrum te Amsterdam. De nieuwe Opperrabijn studeerde aan de universiteit van Amsterdam in de letteren. EEN BRIL NOODÏG 5 Voor ziekenfonds recepten leveren wij de glazen gratis, en berekenen alléén het montuur. FIRMA KLINKSFO0R Gediplomeerd Opticien. KAMPERSINGEL hoek Kamperstraat, TELEFOON HWM Reparatiën enz. kunnen ook bezorgd worden bij de Drogisterijen Spaarnwouderstraat 106 - Coornhertstraat 26 - Julianapark 38 - Karei van Mandei-straat 59. Adv. Ingez Med.) AGENDA. Heden: MAANDAG 22 MAAivx Stadsschouwburg: Amsterd. Tooneelver. De Zonderlinge Dr. Clitterhouse. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Blanke Ballast. 8.15 u. Klokhuisplein 5: Jaarlijksche algemeene vergadering der afdeeling Haarlem van de Vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" 8.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: China Clipper. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De misdaad van Dr. Forbes met Gloria Stuart. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: In de schaduw van de guillotine met Ronald Colman, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Ein Walzer aus Wien. 7 en 9.15 uur, Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. DINSDAG 23 MAART Gebouw „De Nijverheid": Lezing L. Koop man voor de Nederlandsche Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 •ninuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2