De Spaansche burgeroorlog. THIJS IJS KOMT TE HULP Instcmtine Sir Austen Chamberlain, het type van den Brit. MAANDAG 22 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Weer een aantal Italianen gevangen genomen. De verdedigingsr&ad van Madrid heeft gis teravond het volgende officieele communiqué per radio verspreid: „Middenfront: In den sector van Guadala jara duren de operaties in verschillende sec toren met volledig succes voort. Onze troepen hebben de dezer dagen veroverde stellingen versterkt en hebben maatregelen genomen om de functioneering van alle diensten in deze zone te verzekeren. De opmarsch onzer colonnes gaat op nor male wijze voort. Vanochtend hebben zij na een gelukkige manoeuvre Val de Moso de Tajuna bezet. Wij hebben 61 Italianen gevangen genomen en een belangrijke hoeveelheid oorlogsmate riaal en levensmiddelen buit gemaakt. Het moreel onzer troepen is uitstekend en het op perbevel is trotsch op de verkregen resultaten, die een voorbeeld zijn van opoffering en moed. Uit andere sectoren is niets te ver melden." Naar Havas nader uit Madrid verneemt zijn 57 Italiaansche krijgsgevangenen van het front in Guadalajara te Madrid aan gekomen. Een sergeant, de vloeiend Spaansch spreekt, en zich bij hen bevond, heeft verklaard, dat hij en zijn kameraden sinds zij in December te Cadiz aan land gin gen, aan den strijd hébben deelgenomen. Zij hebben Malaga -vrij gemakkelijk genomen en kwamen met groot enthousiasme aan het front van Guadalajara. „Wij trokken aan het front van Guadalajara snel op, totdat op een dag een groote macht vijandelijke tanks en vliegtuigen ons plotseling hevig aanvielen. Onze eigen tanks werden door hun kogels doorboord en de tanks der regee ringstroepen schenen onkwetsbaar. Na een eerste aarzeling werd onze opmarsch tot staan gebracht. Sindsdien waren de luchtaanvallen van den vijand zoo doeltreffend en zoo ver schrikkelijk. dat onze troepen er door werden gedemoraliseerd en wij ons snel m'oesten te rugtrekken. De onderofficier verklaarde nog, dat m cte eerste rijen uitsluitend Italianen strijden en dan daar tamelijk vc-r achter Spaansche troepen. Het groote hoofdkwartier te Salamanca deelt mede, dat de divisie Soria van de rechtsche troepen ten Zuiden van Padilla de Hite twee achtereenvolgende aanvallen van de regee- ringstroepen heeft afgeslagen. De aanvallen werden door een twaalftal gevechtswagens ge steund. De regeeringstroepen lieten een veer tigtal dooden op het slagveld achter. Vijandelijke concentraties in de vallei van de Badiel werden door de rechtsche troepen verstrooid. Opnieuw ontkent het groote hoofdkwartier dat verscheidene dorpen door de regeerings troepen zijn bezet. Die plaatsen, welke door de regeeringsmilitie zijn bezet zijn van geen mi litair belang. Zij liggen te ver van de rechtsche linies en zijn nooit in handen van de rechtsen geweest. De zender van Sevilla aeelt mede, dat een aanval der regeeringstroepen bij Talavera is afgeslagen. In Cordova is een klein vijandelijk garnizoen gevangen genomen. De krijgsver richtingen bij Avila kunnen, door het slechte weer niet worden voortgezet: het geschut der rechtsen bombardeert de liniën der linkschen. In den sector Arganda hébben de troepen van Franco nieuwe stellingen bezet in de richting van den weg naar Valencia. In de Universi- Amelia Earhart heeft tegenslag Haar toestel tijdens start te pletter geslagen. De aviatrice en haar beide metgezellen ongedeerd. Uit Honoloeloe, 20 Maart. Toen mevr. Earhart heden wilde opstijgen om haar vlucht om de wereld voort te zetten, sloeg haar vliegtuig tegen den grond te pletter. Het toestel vloog onmiddellijk in brand. De avia trice bleef ongedeerd. Het vliegtuig had 300 meter over het vliegveld ge reden, toen het slipte, op een vleugel overhelde en vervolgens omsloeg. Ook de beide metgezellen van mevr. Earhart kregen geen letsel. Haar bestemming was het eiland Howland in den Stillen Oceaan, op 1880 kilome ter van Hawaii. Wereldvlncht niet opgegeven. Amelia Earhart heeft verklaard, dat het springen van den band van een rechterwiel het ongeluk heeft teweeg gebracht. Zij sneed direct den gastoevoer af. hetgeen een on herstelbare ramp heeft voorkomen. Zij ver klaarde niet de bedoeling te nebben haar plan een vliegtocht om de wereld te maken op te geven. Zij voegde hieraan toe, daar haar toestel waarschijnlijk naar de fabriek zal worden teruggezonden om gerepareerd te worden. ongei.uk met veerboot eischt vele slachtoffers. Uit Foesan (Japan) wordt gemeld, dat een te zwaar beladen veerboot, die de waterpo- litie wilde ontkomen, haar passagiers aan land wilde zetten bij een vLiurtoren te Rei- soei in Zuid-Korea. Doordat de passagiers naar een kant opdrongen, sloeg het vaar tuig om. Tien menschen zijn verdronken, ter wijl veertien opvarenden vermist worden. Gravin van Covadonga vraagt echtscheiding aan. Ex-kroonprins van Spanje zal zich niet verzetten. Volgens een Havas-bericht uit Havanna heeft de gravin van Covadonga. de echtgenoo- te van den ex-kroonprins van Spanje, echt scheiding aangevraagd. Zij beschuldigt haai man van „vrijwillige verlating sedert Maart, 1936". Zij heeft echter geen eisch tot finan- cieele ondersteuning- ingediend. De graaf van Covadonga heeft verklaard, dat hij zich niet tegen een scheiding zal ver zetten Deze zal waarschijnlijk over twee maanden worden uitgesproken. teitswijk en aan de Jarama zijn de regeerings troepen na hevige gevechten teruggeworpen. Bij Oviedo hebben de linkschen de door gene raal Aranda bezette stellingen aangevallen; zij werden afgeslagen. Italië Mussolini terug naar Italië. Mussolini is gistermiddag te Tripoli aan aan boord gegaan van den kruiser „Pola", waarmede hij naar Italië zal terugkeeren. En gel and Churchill in de regeering? Volgens den politieken redacteur van The People zou Winston Churchill in Mei Ramsay MacDonald opvolgen als Lord President of the Council en tot taak krijgen met Lord Inskip samen te werken op het gebied dei- herbewapening. Sir John Simon zou Neville Chamberlain opvolgen als minister van fi nanciën, en als minister van Binnenlandsche Zaken vervangen worden door Sir Kingsley Nood, thans minister van volksgezondheid. Duiitschland Jood ter dood veroordeeld. Havas meldt uit Berlijn, dat de Is raëliet Hellmuth Hirsch, zonder natio naliteit, op 8 Maart door de Tweede kamer der volksrechtbank ter dood veroordeeld is wegens voorbereiding tot hoogverraad en overtreding der wet op ontplofbare stoffen. Minister Neustadter-Stürmer afgetreden. Uit Weenen wordt gemeld, dat de mi ni-ster van Openbare Veiligheid, Neustadter Stürmer zal aftreden. De Weensche politie commissaris Skubl is met behoud van zijn functies, benoemd tot staatssecretaris van Openare Veiligheid. Schuschnigg zal de leiding over dit depar tement op zich nemen. Volgens het DN.B. is men in officieele Oostenrijksche kringen van meening, dat het ontslag van den minister van openbare vei ligheid niet onverwacht komt. De verande ring is van politieke beteekenis, omdat Neu stadter Stürmer evenals de minister van binnenlandsche zaken Glaise Horsten,au voorstander was van de deelneming van le den van de nationale oppositie aan het be stuur. De commissaris van politie van Wee nen, Skubl, heeft den naam een van de fel ste tegenstanders van de nationale oppositie te zijn. Neustadter Stürmer was bij de re constructie van de Oostenrijksche regeering van 4 November van het vorige jaar daarin opgenomen. Botsingen op Porto-Rico. Vuurgevecht tusschen politie en nationalisten Volgens een Reuterbericht uit Ponce (Porto Rico) zijn bij een botsing tusschen nationalisten en de politie minstens zeven personen gedood en. vijftig gewond. Er zijn 22 vrouwen en 46 mannen gearresteerd. Dit bloedige conflict was ontstaan door de intrekking van een aan de nationalisten ver leende vergunning een optocht te mogen houden. Men meldt dat zes burgers en een politie beambte gedöod zijn. Naai- beweerd wordt zouden de nationalis ten in den namiddag schoten hebben gelost op een groep politiebeambten, van wie één gewond werd. De politie beantwoordde het vuur met .machinegeweervuur, terwijl zij voorts gebruikt maakte van traangasbom— men. (Ponce is een stad van 42.000 inwoners). stilt en vborkpmf S' .pijnen'! (Adv. iTigez. Med.) Droeve dag in New London. Jeugdige slachtoffers der ontploffingsramp ter aarde besteld. NEW LONDON (Texas) 20 Maart. De ge heel in rouw gedompelde stad heeft deelge nomen aan de verschillende kerkelijke plech tigheden, die werden verricht ter herinnering aan de slachtoffers van de ontploffingsramp. De kleine lijkkistjes, bedekt met bloemen, vul den de kerken en tempels, waai- de geestelijk heid uit alle deelen van Texas en Louisiana de diensten leidden. Er is vrijwel geen familie te New London, die voor de ramp is gespaard gebleven. Van het einde van den ochtend af begaven zich lange stoeten langzaam naar de in den omtrek der stad gelegen begraafplaatsen. Dan zijn er ouders, die het stoffelijk overschot van hun kinderen naar de begraafplaatsen van hun gefooortplaatsen zullen doen overbrengen. Officieel onderzoek naar de ooi-zaken. Intusschen wordt het officieele onderzoek naar de oorzaken van de ramp voortgezet. De meeste deskundigen zijn van meening, dat het gas, dat door het verwarmingssysteem werd opgewekt, zich opeenhoopte in de holten van de steenen muren, waardoor de ramp werd veroorzaakt. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat na den bouw der schooi het systeem van centrale verwarming met stoöm werd vervan gen door het systeem met gas. Volgens den aannemer, die de school heeft gebouwd werd deze wijziging aangebracht uit bezuinigings overwegingen. De procureur heeft verklaard, dat er geen enkele reden is om te ver onderstellen, dat nalatigheden of on regelmatigheden zijn geschied. Het aantal dooden bedraagt 455, van wie drie nog niet geïdentificeerd zijn. Verder wor den acht personen vermist, terwijl 94 personen gewond zijn. De gouvernneur van Texas heeft verklaard, dat tijdens den duur der werkzaamheden van de militaire commissie van onderzoek de staat van beleg zal gelden. De commissie zal Maan dag haar werkzaamheden beginnen. De vertegenwoordiger der firma, die d'e ver warmingsinstallatie heeft geleverd, heeft te genover de commissie verklaard indertijd de schooldirectie te hebben gewezen op mogelijke gevaren van het brengen van wijziging in den gastoevoer. Vetwor mples huidonzuiverheden en puistjes UROL doet ze verdwijnen! Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) N.V. VAN SLOOTEN LEEUWARDEi (Adv. Ingez Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Ozonstralen vloog het raam weer uit en nadat Thijs het gesloten had, liep deze, al peinzende, naar de kamer waar Dickie Dons zat te wachten. „Ik had wel gedacht, dat er een boodschap van Slechtbedeeld zou komen! Gelukkig dat Ozonstralen die zoo goed kon overbrengen Weet je waarom Slechtbedeeld drie heldendaden moest verrichten? Omdat koning Bosenkwa hem niet aardig vindt daarom stuurde hij den prins weg en hij hoopte, dat zijn neefje nooit meer terug zou komen. De koning had stellig niet verwacht, dat iedere opdracht zoo mooi uitgevoerd zou worden en nu wil hij natuurlijk op een andere manier probeeren om den prins kwijt te raken. Maar ik zal Slecht bedeeld gauw gaan helpen!" Eenige persoonlijke herinneringen. Zijn bezoek aan Nederland 1928. in AT de pas heengegane Sir Austen Chamberlain zoowel in de Engel- sche als in de internationale poli tieke wereld geweest is. behoeft hier niet meer geschetst. Daarover is reeds het noodige geschreven Wel echter moge ik eenige herinneringen ophalen, die mij vooral ook zijn bijgebleven door den indruk, welken ik daarbij van deze merkwaardige figuur kreeg. Merkwaardig in zooverre, dat hij, al hoewel zijn - loopbaan hem er toebracht in zeker opzicht uit te groeien tot een persoon lijkheid, die niet slechts Engelsch-insulair bieef, niettemin het type van den echten Brit was. in heel zijn doen en laten, en niet te vergeten tevens, in zijn uiterlijk optreden. Monocle voor het eene oog, bloem in het knoopsgat, de hooge hoed op, in stille rust. het linker been over de rechter knie, zoo zie ik hem zitten op zijn hoekplaats, derde rij in het Lagerhuis, waar hij nog tot de wei nigen behoorde, van wien men terstond voelde, dat hij tot het slag der oude parle mentariërs behoorde. Maar ook wanner hij elders vertoefde, viel terstond "in hem het type van den Brit van goeden stempel waar te nemen. Uiterlijk ge meenlijk flegmatisch onbewogen Toch schuilde er binnen in hem een niet gering temperament, een warm gevoel, dat som wijlen in een hartelijken glimlach baan wist te breken. Zoo moet hij bijv. ter gelegenheid van den boottocht, die de Locarnistische staatslieden, nadat in het- najaar van 1925 na heel wat spanning en moeite, de over eenkomst tot stand was gekomen, welke voor vele jaren inderdaad de rust in West-Europa en ook elders zou bevorderen, aan de inter nationale pers aanboden, een allerhoffelijkst en zeer hartelijk gastheer geweest zijn. Zijn voldoening over het bereikte resultaat was groot en oprecht, want in de regeling van Locarno zag hij een hechte waarborg voor den vrede Hij ging daarin zelfs zoover, dat eigenlijk voor hem Locarno alles beteekende. Dit mocht ik b.v. gewaarworden in een pers- gesprek, dat in 1927 te Genè.ve plaats vond. Als wij, de toen bij Chamberlain te gast zijn de journalisten, vragen inzake mogelijke verdere regelingen in het belang der veilig heid aanroerden, draaide zijn antwoord steeds weer hierop uit, dat er na Locarno geen nadere internationale overeenkomst op breede basis van noode waren. Die ontmoeting vond plaats ter gelegen heid van de Volkenbondsvergadering, waar onze toenmalige minister van buitenland- sche zaken en eerste gedelegeerde Beelaerts van Blokland bepleit had, terwijl men met de voorbereiding van de ontwapeningsconfe rentie nog niet zoo erg opschoot, toch ook weer eens aandacht aan de vraagstukken van arbitrage en veiligheid te wijden, aange zien immers terecht destijds in het protocol van Genève (1924) tusschen die drie aange legenheden een verband was gelegd. Terwijl nu zijn Nederlandsche. collega dit betoog hield was het de moeite waard om Chamberlain gade te slaan. Duidelijk kon men van zijn gelaat aflezen, dat hij voor werk van dien aard niets voelde en toen de heer Beelaerts gewag maakte van het „pro tocol van Genève" dat immers Sir Austen, zoodra hij in Maart 1925, na den val van het kabinet MacDonald, op het Foreign Office was komen te zitten, geketst had werd Sir Austen bepaald schichtig. Ja, hij ontzag zich zelfs niet. een kort oogenblik een schou derbeweging te maken, die geen twijfel over liet omtrent de bij hem gewekte onrust. Met heel veel nadruk poogde hij later den heer Beelaerts er van af te houden, voor het door dezen opgeworpen denkbeeld te blijven ijve ren. doch vergeefs. Op diezelfde Assenrblée kon ik een anderen keer juist de uiterlijke onbewogenheid van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken waarnemen. Hij had zich het vuur uit de schoenen geloopen om den Griek Politis in den Volkenbonds raad gekozen te krijgen. Het zou echter niet gaan. Chamberlain behoorde, toevalliger wijze, tot de stemopnemers. Toen hij het voor Griekenland ongunstige resultaat van de stemming al wist en Politis met een vra- genden blik trachtte op te vangen, of hij er was of niet, viel er op net volkomen onbe wogen gelaat van zijn Britschen vriend en gangmaker niets te lezen. Op dat oogenblik immers zat hij daar niet als de kampioen voor toekenning van een Raadszetel aan Griekenland, maar in zijn functie van stem- opnemer en dit eischte zelfs in het uiterlijk een absolute afwezigheid van eenige belang stelling in den stembus-uitslag! Sir Austen was een kopstuk van de con servatieve partij In menig opzicht beheersch te hem een ouderwetsch conservatisme ten volle. Zoo herinner ik me bijv de wijze, waarop hij in het Lagerhuis sprak, toen in Januari 1930 Henderson de toetreding van Engeland tot de z.g.n. verplichte rechtspraak van het Internationaal Gerechtshof met suc ces verdedigde. Het was Sir Norman Angell, zoo ik me niet vergis, die na Chamberlain's speech de alleszins gerechtvaardigde opmer king maakte, dat degene, die zooeven ge sproken had. blijkbaar met zijn kijk op dit moderne volkenrechtelijke en tevens inter na tionaal-staatkundige vraagstuk, nog ver toefde in een tijdperk van eenige eeuwen terug. Van modernisme moest deze zoon van een vader, Joe Chamberlain, die in de tweede helft van de vorige eeuw zijn politieke loop baan als vurig radicaal had aangevangen, heel weinia' hebben. Dat bleek bijv. op wel zeer opvallende wijze tijdens het. hoogst belangrijke Lagerhuisdebat in Mei 1935, toen Sir John Simon, o.m, op het aandringen van Chamberlain om nu eens pre cies te vertellen, welken indruk Sir John had gekregen van zijn, tezamen met Eden. in Maart van dat jaar aan Berlijn en aan Hitier gebrachte bezoek. Op de opmerking van den minister van buitenlandsche zaken, dat hij aan het Duitsche staatshoofd kenbaar had ge maakt, dat de kwestie van eventueele man daatstoewijzingen aan Duitschland een aange legenheid was, waarover Engeland in zijn een tje niets te zeggen had, doch dat zij den ge- heelen Volkenbond aanging, sprong Sir Austen fluks op, ten einde te interrumpeeren, dat z.i. de Bond niet gerechtigd is, tot herverdeeling der mandaten over te gaan. Inderdaad, een dergelijke zienswijze kon een in zijn hart zoo conservatief man als Chamberlain niet dee len hoezeer hij ook inzag, dat het zaak was Volkenbondspolitiek te voeren! Na met onmiskenbaar succes zijn interrup tie geplaatst te hebben - Sir John achtte het althans zaak terug te krabbelen zette Chamberlain zich weer neer en viel er op zijn gelaat verder niets van eenige gemoedsbewe1- ging te lezen. Ik heb hier eenige momenten uit het poli tieke leven van dezen in den staatkundigen strijd vanwege zijn groote eerlijkheid bij vriend en vijand gezienen Britschen politicus in her innering gebracht. Men meene intusschen niet, dat deze uiterlijk in den regel zoo flegmatische figuur, alleen belangstelling voor politieke vraagstukken had. Hem ontbrak het geenszins aan gevoel voor het schoone. Dat bleek met name vooral uit zijn interesse voor bloemen en voor kunst, in het bijzonder voor de schil derkunst. Daaraan in het bijzonder moet het te danken geweest zijn, dat hij een negental jaren geleden, een deel van zijn Paaschvacantie in ons land doorbracht. Zeker, het heette toen wel hier en daar. dat hij dit reisje, waarop nog een bezoek aan België volgde, met bepaalde staatkundige oogmerken had ondernomen, n.l. om te probeeren Brussel en den Haag in zake de beroemde kanalen-kwestie nader tot elkaar te brengen. Maar zelf ontkende hij dit ten stelligste en verklaarde hij niet als Engelsch minister van buitenlandsche zaken, doch als een gewoon Britsch burger naar ons land ge komen te zijn. waar hij dan ook niet zijn ui trek nam bij den Engelschen gezant, doch, met vrouw en kinderen, bij een zijner kennissen in den Haag, den Amerikaanschen gezant, lo geerde. Zeker, er vond een diner ten Hove plaats, een maal bij minister Beelaerts, een lunch bij oud-minister van Karnebeek, maar zijn hart trok hem naar de bloemenvelden, van wier pracht hij al evenzeer verklaarde te genieten als van de door hem mede bezochte schilderijenverzamelingen. Kortom, Sir Austen verzekerde, dat hij ten onzent vertoefde als een gewoon vacantie-reiziger, als een buitenman, die zelf, gelijk zijn vader, groot orchideeën- kenner en -bezitter was, onze narcissen- en hyacintenpracht (de tulpen waren nog niet uit) evenzeer als de Rembrandts bewonderde. Ook daarvan kon hij genieten. Dr. E. v. RAALTE. CANADA VERBIEDT DIENSTNEMING IN VREEMDE LEGERS. OTTAWA, 20 Maart (Reuter.) Het La gerhuis heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij de Rijkswet van 1870 vervangen wordt door een Canadeesehe wet, welke het dienstnemen in de legers van landen, die strijden met landen, welke in vriendschap pelijke verhouding met Canada leven, ver biedt. De nieuwe wet kan toegepast worden op burgeroorlogen, doch heeft geen terugwer-fr kende kracht. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit 35.-. Trekken ïnbegr. (Adv. ingez. Med. DAM® 11—J PROGRAMMA DINSDAG 23 MAART 1937. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Pianorecital. 11.— Huish. wen ken. 11.30 Ensemble J. Cantor en Gram.pl. I.Omroeporkest. 2.Gram.pl. 2.15 Om roeporkest. 3.Kniples. 4.Zang. 4.30 Kin derkoorzang. 5.0'5 Kinderhalfuur. 5.35 Om roeporkest. 6.30 AVRO-Dansorkest. 7.Voor de kinderen. 7.05 Cello en piano 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.F. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.15 Gram.pl. 10.30 Schaakles. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.AVIRO-Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. KRO- Uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Berichten 12.15 de KRO- Melodisten, zang en gram.pl. 2Voor de Vrouw. 3.Modecursus. 4.00 KRO-Kamer- orkest. 4.45500 Gram.pl. 5.06 KlRO-Orkest 5.45 Felicitatiebezoek. 6.„De Paasehei-actie" causerie. 6.10 De KRO-Melodisten. 6.40 Espe- rantocursus. 7.Berichten. 7.15 „De Goede Week- en Paaschliturgie". 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten AJSf.P. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gram.pl. 9.30 Oratorium uitzending. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 KRO-Orkest, 11.30—12.00 Gram.- platen. DROÏTWICH, 1500 M. II.2011.50 Orgelspel 12.10 Het BBC-Theater- orkest en soliste. 1.10 't Redruth Town Orkest en soliste. 1.502.20 Gram.pl. 4.20 „This was news", causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeuner orkest. 5.10 Gram.pl. 5.35 Het Fred. Hartley Sextet. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.15 BiBC-Dansorkest. 7.45 „Shopping tomorrow", lezing. 8.05 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 ..One generation to another", lezing. 10. B©C-Variété-orkest en soliste. 10.10 Radio- tooneel. 10.30 Het Leslie Bridgewater Harp- kwintet en solist. 11.20 Roy Fox' Band. 11.50 12.20 Dansmuziek Gr(.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12,20 Pascal-orkest en zang. 2.50 en 3.50 Grm.pl. 4.50 Piano- concerta 5.50 Vioolconcert. 6.05 Zang. 6.50 Vervolg viool. 7.05 Vervolg zang. 7.20 Gram.pl. 8.20 „Die Zauberflöte", opera. KEULEN, 456 M. 5.50 Mlitair concert. 7.50 Westduitsche Ka merorkest. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroep orkest en -dansorkest. 135. Gevar. concert. 3.20 Zang. 4.20 Gram.pl. 6.Omroepkleinorkest en soliste. 7.30 Omroepkleinorkest. 8.20 Radio- tooneel met muziek. 10.0511.20 W. Olahe's dansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep kleinorkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroep orkest. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 1.2.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Pud Candrix's dansorkest. 6.35 Gram.pl. 8.20 Om roepkleinorkest. 9.20 Lenteprogramma. 10.05 en 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 R. Gaden en G. Freundorfer met hun orkesten. 9.20 Berichten. 9.50 Kwintetconcert 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6