Vlammende Schoonheid Leo Halle, de .Leeuw van Deventer vierde Zondag bij den kampioenschapswedstrijd tegen reyenoord zijn 12l/j-jarig jubileum als voetballer, en werd deswege door het clubbestuur en spelers gehuldigd Op den derden herdenkingsdag van het overlijden van H. M. de Koningin Moeder, werd Zaterdag te den Haag door school kinderen langs het standbeeld in het Rosarium gedefileerd, en werden bloemen gelegd aan den voet van het gedenkteeken De groote voorjaarsmarkt te Sittard, welke reeds sedert 1802 wordt ge houden, kenmerkte zich dit maal door buitengewone drukte. Een overzicht van deze interessante markt Het nieuwe gemaal in den polder Kamperveen is Zaterdag onder groote belangstelling Ajax won Zondag te Eindhoven den tweeden wedstrijd in officieel in gebruik genomen. Links: de oude molen, die behouden blijft, en een sieraad de kampioenscompetitie, door P.S.V. op eigen terrein te voor het landschap is verslaan. Spelmoment uit deze ontmoeting Go-Ahead bracht Zondag Feyenoord een nederlaag toe, in den te Deventer gespeelden wed strijd om het natio naal voetbalkam pioenschap. Et n snapshot tijdens deze match Aan de Gem Universiteit te Amster dam promoveerde voor de eerste maal een Delftsch civiel ingenieur tot doctor in de wis- en natuurkunde. De pro movendus, ir. J. Kuipers, verdedigt zijn proefschrift en stellingen Jeugdige autogrammen-verzamelaars bij den voetbalwed strijd welke Zaterdag te Amsterdam werd gespeeld tusschen oud-internationals en oud-eerste klassers, krijgen een handteekening van dr. Göbel en dr. Jan Thomee FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILS. (Nadruk Verboden.) 37) Van Grogan had hij ook de sleutels van het oude huis gekregen, Hij had door de kamers gezworven - en ze uitgerust met alles wat Virginia zou noodig hebben, als zij hier was. Als zij hier was? Haar geest ging met hem de trappen op en af. naar de oude keuken, naar het dakkamertje, waar zij uit het zolder venstertje naar beneden in den tuin hadden gekeken. En omdat haar geest daar was had hij het huis gekocht. Niemand anders zou het bezit ten. Niemand zou haar stralende verschijning wegdrijven van de plaats, waar zij thuis hoor de. Den een of anderen dag. zou hij. Michael haar vinden en haar zeggen dat hij haar van het oogenblik. dat hij haar de trap zag opgaan, bemind had. Hij werd uit zijn droomerijen opgeschrikt. Plotseling merkte Tony op: Ik heb Virginia gezien, vóór ik naar Flo rida vertrok. Is ze dan niet met Rickey meegegaan? Dacht je dat dan? Ik heb haar adres niet, zei Michael stug. Ik ontmoette haar bij toeval. Ik zou je wel zeggen waar. maar ze heeft me laten be loven te zwijgen. Zoo Het is de waarheid, McMillan O, ik zou ook niets liever willen dan haar de mijne te kunnen noemen Maar ik wil niet zoo laf zijn om oneerlijk spel te spelen. Jij houdt, van haar en ik houd van haar. Ze zeggen, dat de beste laan wint. Welnu, jij hebt gewonnen- Wat bedoel je? vroeg Michael scherp. Tony wachtte een oogenblik, terwijl hij de boot in een wijden boog huiswaarts stuurde. Toen zei hij: Ik heb haar gevraagd. Ik heb haar mee genomen naar Derekdale en haar alles laten zien, wat ik haar te geven had. Ze heeft me gezegd, dat ze niet van me hield; dat ze van jou hield. Zij is niet iemand, die verandert. Michael probeerde iets te zeggen, maar hij wist niet. wat. Tony leek meer dan ooit op een stralenden ridder. Michael dacht aan" den bronzen ridder op de trap vérité sans peur waarheid zonder vrees. Tony's gebaar was prachtig geweest. Niet iedereen zou tot zoo iets in staat zijn geweest. Dit zal ik nooit vergeten, Bleecker, zei hij eindelijk. Ik heb niets gedaan, antwoordde Tony en hij meende het. Het gesprek met zijn vader had dit gedaan. Hij had een vrouw noodig, die van hem hield. Een huwelijk zonder liefde is als een huis zonder zon Den volgenden dag begon Michael met zijn onderzoek: hij ging opnieuw naar Washington Square. Maar wederom vergeefs. Niemand kon hem inlichtingen geven. Noch de hospita, noch de nieuwe huurders. Zij hadden, vertel den de huurders, direct van mrs. Leonardi ge huurd: zij wisten niets van de menschen. die voor hen de kamers hadden gehad. En wat mrs. Leonardi betreft: haar hardnekkig stil zwijgen leverde al even weinig resultaat op. De jonge dame zal er wel een reden voor hebben gehad geen adres achter te laten En vragen doe ik niets. Maar u kunt me iets vertellen als u wilt. Ik heb niets te vertellen. Hij wist, dat zij de kwestie ontweek, en hij dacht reeds over ompraten. Maar mrs. Leo nardi had iets over zich var stoere onafhan kelijkheid, van eenvoudige waardigheid. En dal weerhield hem. Maar het is voor tnij van de grootste be teekenis. zei hij. nog dralend. Mrs. Leonardi kreeg medelijden. Hij scheen een aardige jongeman en het. jonge meisje boven was niet vroolijk. Het was niet goed dat zoo'n mooi jong kind zoo alleen was en werkte op die ratelende machine tot haar oogen dicht vielen van den slaap. Met de handen in haar zij en met haar rug naar de Maandagsche wasch zei ze: Mijn kinderen spelen een spelletje op schooi, dat ..heet en koud" heet. Dat ken ik. antwoordde Michael gretig. Mrs. Leonardi knikte langzaam met haar hoofd. Dat is een aardig spelletje. Ik zal het dit keermet u spelen. Ik zeg dat u hier warm bent, als u naar de jonge dame zoekt. Bedoelt u dat ze vlak bij is? Ik bedoel niet. Mrs. Leonardi keek hem met haar zwarte oogen van terzijde aan. Ik bedoel niets. En ik heb u ook niets verteld. Ik denk alleen aan mijn wasch en aan mijn spaghetti. Michael lachte als een jongen. Ik zal haar vinden en op onzen trouw dag moet u komen dansen. Ik dans niet. Maar op onzen trouwdag, van Virginia en mij? Zij fluisterde in zichzelf. Meer kon hij niet van haar los krijgen. Maar de wetenschap dat Virginia niet ver weg was, beteekende tenminste al iets; mis schien was ze wel hier in de buurt. Hij zou de straat op en neer loopen tot hij haar ont moette. Iedere dag zou hij tegen het sche meruur terugkomen en voor het huis op en neer blijven loopen. Tegen dat uur ging ze al tijd inkoopen doen. Hij herinnerde zich dat zij hem dit verteld had. En hielp ook dat niet dan zou hij Rickey schrijven. De jongen haatte hem, maar er moest het- een of andere compromis worden gevonden. Michael voelde dat hij iets doen moest nu hij wist, dat Virginia van hem hield. Terwijl hij zoo alleen in de hall was achtergebleven en om zich heen keek over viel hem een gevoel van eïnöeiooze verlaten heid. Buiten regende het hard; hij zou een taiü moeten nemen, 't Was toch onmogelijk vannacht zijn onderzoek voort te zetten. Vir ginia zou zich bij zulk weer niet op straat wagen. Het licht van de toorts van den bronzen rid der viel over zijn schouders. De deur werd geopend en trieste figuren gingen de trap pen op. maar Michael bewoog zich niet. Ten slotte kwam er een jongen in een regenjas binnen; een windvlaag striemde den regen de hall in. De jongen smeet een pak door weekt papier op den grond en bonsde de deur achter zich dicht, toen hij wegging. De slag galmde door het geheele huis. De leege treden rekten zich omhoog, drie lange trappen naar de zoldervertrekken. Het scheen Michael, die in het donker béneden stond, dat zij zich tot in het oneindige voortzetten, naar een ver en onbekend doel. XXIII. De zwerver komt terug. Toen Mary Lee uit Memphis terug was. vroeg zij Virginia: Heb je nog iets van Rickey gehoord? Virginia antwoordde niet. Zij keek naar bui ten. naar den regen, die tegen het dak striem de en de dakgoten deed overloopen. De duiven trachtten tegen den storm iï ce vliegen, maai de wind wierp ze terug naar ce schuilplaat sen bij de schoorsteenen. Eindelijk zei ze: Ik heb vanmorgen een brief gekregen. En wat schreef hij? Virginia keerde zich om en keek haar vriendin aan. Hij gaat met Marty trouwen. Mary Lee werd bleek als een doode Wanneer? Al heel gauw. In Florida nog. O! Het klonk als een zwakke zucht. Vir ginia snelde op haar af en sloeg haar armen om haar b en. Anne lieveling. Ik had gedacht zei Mary Lee half snik kend. dat hij eens van me zou gaan houden, als we elkaar maar heel veel zagen. Ik had hem ook kunnen helpen. Ik was .van plap om, mijn zangstudie op te geven. Ik heb wel een beetje talent voor het tooneel, en als Rickey tooneelstukken zou hebben geschrevenbe grijp je? Samen hadden we zooveel kunnen doen. De regen spetterde tegen de ruiten en be geleidde triest deze verwarde bekentenis. Ik stel mij misschien een beetje aan. zei Mary Lee eindelijk, maar dit dit huwelijk beteekent zijn ondergang. Ik zeg je, zij heeft hem met haar tooverstaf aangeraakt. Maar op een dag zal die betooveriug verbroken wor den en zal hij zien. dat hij is uitgezogen als een vlieg door een spin. Zij zal hem niet laten schrijven dat zul je zien. Hij zal slechts voor haar iets beteekenen. voor zoover hij haar verafgoodt. En als zij bemerkt, dat hij die twee dingen niet kan vereenigen zal zij hem haten. Ik weet het, zei Virginia strak. Marty heeft veel geld en ik kan me niet voorstellen, dat hij alles van haar zal aannemen. Hij is trotsch en zelfstandig. En zelfzuchtig. Mary Lee's wangen gloei den. Vergeet dat niet, Jinny. Hij is 'n egoïst. Maar hij zou dat niet zijn, als er iemand was, die hem den weg wees. Een oogenblik zweeg zij. toen vroeg ze: Mag ik bij je blijven lunchen. Jinny? 't Is buiten zulk triest weer. Natuurlijk, antwoordde Jinny. Dat weet je wel. Je bent hier altijd welkom. Ik heb jou noodig. evengoed als jij mij noodig hebt. De kleine kamer was gezellig met de sche merlamp. De kat zat in het venster en loerde op de duiven die door den regen vlogen. Maar Weenie volgde zijn meesteres toen zij even wegging om iets te regelen. 's Is net een lammetje, zei Virginia. Ik zou niet weten wat ik meest beginnen, als ik hem niet meer had. fWordt vervo'ed.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9