Het dagboek Blum over de incidenten van Clichy. van een gelukkige. THIJS IJS KOMT TE HULP _jir—Tl Kipling's „Keep smiling WOENSDAG 24 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Wettigheid van de Parti Social Franqais in onderzoek. De interpellatie van Ybarnegaray. In de Kamer zijn gistermiddag de debat ten gehouden over de onregelmatigheden te Clichy en de algemeene staking, die hieruit is voortgevloeid. De Féderation Republicaine heeft een motie ingediend, luidende als volgt: „De Kamer, die een der meest elementaire vormen van de vrije meeningsuiting beschermd wil zien, noodigt de regeering uit, allen Franschen staatsburgers, die de wet eerbiedigen, de uit oefening van de vrijheid van vergadering te waarborgen. Daar zij bovendien de werkelijke verantwoordelijkheid voor de droevige ge beurtenissen van 16 Maart niet verplaatst wil zien, besluit zij, aan een parlementaire com missie, bestaande uit 44 door de fracties aan te wijzen leden, de taak op te dragen, een grondig onderzoek in te stellen naar het ontstaan en de ontwikkeling van de gebeur tenissen op dezen bloedigen avond". Als eerste nam Tixier Vignancourt van de Féderation Républicaine het woord om de interpellatie te verdedigen over de maatrege len, die de regeering denkt te nemen tegen het verbond van vakvereenigingen van de Seine, dat de algemeene staking op 18 Maart op touw heeft gezet. Hij beschuldigde de re geering er van niets te hebben gedaan ter voorkoming van deze staking. Ook Delaunay en Poitou Duplessy, die daar na spraken, critiseerden de regeering. Laatst genoemde beschuldigde Blum er van een aan tal Franschen van hun vrijheden te willen berooven. De volgende spreker was een radicaal- sociaiist, die verklaarde dat de Parti Social Francais geen politieke partij is, doch een partij van den burgeroorlog. Hij eischte ont binding der strijdhonden. Na de pauze werd het woord in de Kamer gevoerd door Meck, die de regeering inter pelleerde over de vrijheid van arbeid tijdens de jongste algemeene staking. Hij zeide o.a., dat de arbeiders, die bij christelijke vakvereeniigngen waren aange sloten, met den dood werden bedreigd en ge dwongen zich bij de C. G. T. (het Fransche vakverbond) aan te sluiten. Vervolgens interpelleerde de voorzitter van de fractie der Parti Social Francais, Ybarne garay, over het gebeurde te Clichy en over de verantwoordelijkheid voor het bloedvergie ten. Hij keerde zich tegen de door de „Hu- manité" en de „Populaire" gevoerde pers campagne, die de verantwoordelijkheid voor het gebeurde op de Parti Social Francais wil afwentelen. Hij herinnerde er aan, dat de Parti Social Francais 400 per sonen, waaronder 200 vrouwen uitgenoo- digd heeft voor een bijeenkomst in de bios coop te Clichy en dat de minister van Bin- nenlandsche Zaken deze onschuldige bijeen komst ondanks het drijven der linksche par tijen niet kon verbieden, waarop door den burgemeester van Clichy, den communisti- schen afgevaardigde Honel en het volksfront te Clichy tot geweld werd aangespoord. Ybarnegaray las een oproep voor, die op den morgen van de betooging in het socialistische orgaan „Le Populaire" is gepubliceerd. Zoo kan het niet voortduren, zeide spr. De communisten staan onder de bevelen van de Komintern, die hen betaalt. Hebben uw mi nister van oorlog en uw minister van buiten- landsche zaken u niet gezegd, dat de vrede voor Frankrijk afhangt van de orde in het binnenland? "Wij weten, dat Duitschland een geweldig leger heeft gevormd en niet zou dulden, dat zich aan zijn grenzen nog een communistische mogendheid nestelt. Terwijl de communisten heftig protestee ren en „verraad" riepen, vervolgde Ybarne garay met te zeggen, dat hij niet wil. dat op het gebied der buitenl^ndsche politiek dubbelzinnigheid bestaat. Minister-president Blum kwam vervolgens tusschenbeide. Ik geloof zeide hij, dat het in ons aller belang is, het ernstige misver stand dat zoo juist tusschen den spreker en een groot gedeelte der Kamer is gerezen, uit den weg te ruimen. Geeft de heer Ybarne garay toe, dat van buiten af druk op Frank rijk zou kunnen worden uitgeoefend? Ybar negaray herinnerde er daarop aan, dat het eenige gevaar, dat Frankrijk bedreigt, naar zijn meening het Duitsche gevaar is. Hij trachtte vervolgens de dubbelzinnigheid aan te toonen van de aanwezigheid der radica len ter rechterzijde van het kabinet en der communisten ter linkerzijde. Nadat Bonnevay verklaard had, dat zoo lang den rechter niet gebleken is, dat de Parti Social Francais een nieuwe vorm is van den ouden strijdhond „Croix du Feu", deze partij haar volkomen vrijheid binnen de grenzen van het recht moet behouden, be klom minister-president Blum het spreek gestoelte. Blum aan het woord. Blum constateerde in de eerste plaats, dat- de botsing te Clichy zich heeft voorgedaan op het oogenblik, dat de leening was gedekt en de kapitaalstroom gekeerd was, het oogenblik, waarop de salarisaanpassing in klamte werd voltrokken. „Sinds langen tijd was de alge meene indruk niet zoo goed geweest. Blum keerde zich tegen de overdrijving in de buiten- landsohe pers, die vaak sprak over een, „ver nieuwing der comimune". Blum besprak vervolgens de feiten. In de bijeenkomst der Parti Social Francais waren 500 personen, van wie 100 vrouwen. „Indien de P. S. F. legaal is, is de vergadering legaal, zegt men. De zaak is minder eenvoudig. De strijdhonden werden ontbonden, maar maar de Parti Social Francais werd intusschen opgericht. De regeering zou deze partij hebben kunnen ontbinden zooals de vuurkruisers, doch dat zou zijn neergekomen op het beschouwen van de P. S. F. als een nieuwe partij, terwijl wij nog steeds denken, dat het slechts de weer in elkander gezette partij dei- vuurkruisers is. (levendige protesten van rechts). Blum gaf te kennen, dat de instructie is ge opend over de vraag of hier sprake is van de heroprichting van een ontbonden strijdhond. De regeering zeide Blum heeft de ver gadering te Clichy niet verboden, zij heeft haar zelfs beschermd, doch verscheidene andere verboden, daar zij zoowel de orde op straat als de vrijheid van vergadering moet verze keren. Blum vervolgde: „Op zichzelf kan deze verga dering onbeteekenend schijnen, doch dat kan leiden tot mobilisatie van gemotoriseerde af- deelingen, die door onverwacht optreden kun nen treffen. (Applaus uiterst links). Deze emotie is des te meer verklaarbaar bij een be volking, welke bijna in haar geheel vijandig staat tegenover een dergelijke groepeering. (Applaus links, protesten van rechts). Onze taak is de menigte te disciplineeren en niet haar op te hitsen. Het beroep op de be volking van Clichy is naar de* meening van Blum een vergissing, d.w.z. meer dan een fout. De eerste onderteekenaar is lid van mijn par tij, aldus spreker. Het- kan zijn, dat de macht der reactie van het volk nog eens noodig is (levendige toe juichingen der communisten en socialisten en op verscheidene banken der linkerzijde, tal van interrupties van rechts en van het centrum). Blum verwonderde zich over de beroering, welke zijn laatste woorden hadden teweegge bracht: Ik heb slechts hooren spreken, zeide hij, van voorstanders van de vrijheid. Hoe kun nen zij dan verontwaardigd zijn wanneer ik spreek van de reactie van het volk, indien deze vrijheden bedreigd worden. (Applaus en tu- melt)Uit het eerste onderzoek blijkt, dat over eengekomen was, dat de tegenbetoogers op een afstand van het bioscooptheater zouden worden gehouden.., De verantwoordelijke communisten te Clichy hebben al het moge lijke gedaan om te voorkomen, dat de menigte het theater zou bereiken." Indien straffen moeten worden gegeven, zal dat geschieden. Naar de meening' van Blum hebben de agenten geen bevel ontvangen te schieten. De agenten zouden evenwel midden in den strijd individueel hebben gereageerd. Volgens Blum mag voor een onder bevel staan der troep niet het recht van wettige zelfver dediging bestaan. Onder bevel staande troe pen moeten niet zonder voorafgaand bevel schieten. Op die wijze moet de ordedienst wor den georganiseerd. Ten aanzien van de sta king verklaarde de premier, dat de regeering haar met eenige bezorgdheid wegens de reactie in binnen- en buitenland heeft bezien. Blum noemde zekere incidenten betreurenswaardig en zelfs onduldbaar. Hij merkte op, dat de uit vaartdiensten kalm voorbij waren gegaan en dat de incidenten te Clichy geen kloof hadden geslagen tusschen de arbeidersklasse en de regeering. Framkrijlk Doriot's aanvallen op de Communistische partij. De Fransche Volkspartij heeft aan de Pa- rijsche bladen en de Kamer het aangekon digde memorandum doen toekomen, waarin de leider dezer partij, de. gewezen communist Jacques Doriot, tracht aan te toonen, dat de communistische partij belangrijke financieele ondersteuning ontvangt van de regeering te Moskou. In zijn voorwoord herinnert Doriot aan de beschuldigingen, welke tegen de door hem gestichte partij waren geuit en verklaart hij, dat deze partij zich ter beschikking van het parlement houdt om haar lasteraars te be schamen. Hij vraagt het onderzoek tot alle partijen uit te strekken en meer in het bij zonder tot de communistische partij. Ten einde het onderzoek te vergemakkelijken ver strekt Doriot mededeelingen aangaande de oorzaak van de geldelijke ondersteuningen der communistische partij door de Sovjet- Russische regeering en de wijze waarop deze ondersteuningen werden verleend. Hij betwist verder de mogelijkheid, dat het communisitsche blad „Humanité" en de partij een zelfstandig bestaan te voeren, hij stelt een accountantsonderzoek voor. Hij ver klaart bovendien zich te zullen neerleggen bij de resultaten en conclusies van een uit arbei ders gevormde commissie van onderzoek, wier gesprekingen openbaar zullen zijn en die den financieelen toestand van de communistische partij zal bestudeer en. BiLiltscMamd Goering kondigt verbetering van den Duitschen landbouw grond aan. Minister-president Goering heeft te Ber lijn voor de boerenleiders een rede gehou den over de maatregelen, die hij in het ka der van het vierjarenplan genomen heeft met de bedoeling, door een zoo groot mogelijke stijging van de landbouwproductie te berei ken, dat het Duitsche volk zooveel mogelijk door den Duitschen grond gevoed wordt. De eerste taak is, aldus Goering, dat de nuttige oppervlakte vergroot en verbeterd wordt. Het rijk stelt een bedrag van meer dan een milliard beschikbaar voor de verbetering van ongeveer 2.000.000 hectare. Van belang is, dat de prijsverlaging voor meststoffen, waarvoor eveneens maatregelen zijn genomen, verder heeft men de voor waarden voor een grooteren aardappelver- bouw geschapen. De prijzen voor vroege aard appelen zullen verhoogd worden, die voor ge- bruiksaardappelen natuurlijk niet. De gemid delde broodprijs kan niet verhoogd worden, wel zal de rogge duurder worden. Aan de op lossing van het credietvraagstuk wordt ge werkt: het rijk zal middelen daarvoor be schikbaar stellen. Een der belangrijkste vraagstukken is die van de behoefte aan arbeiders. In ruime mate zal van den arbeidsdienst gebruik gemaakt worden. Alles zal gedaan worden om een einde te maken aan het gebrek aan arbeidskrach ten op het land. Maatregelen zijn genomen voor den bouw van arbeiderswoningen. Bo vendien zullen landbouwmachines gebruikt worden. Arrestaties wegens afpersing te Dusseldorf. De prefect van politie te Dusseldorf deelt mede, dat de directeur der gemeente-belas tingen te Dusseldorf, Echt, alsmede negen ambtenaren der gemeentelijke administratie wegens afpersing van gelden aan belasting plichtigen zijn gearresteerd. Zij hebben on der bedreiging en door een waarlijk „middel-- eeuwsch" optreden talrijke belastingplichti gen, die achterstallig waren met de betaling hunner belastingen, gedwongen, hun bedra gen tot een totaal van meer dan 1 millioen mark te betalen. Verscheidene der in hech tenis genomen ambtenaren waren lid van de nationaal-socialistische partij (Havas.) Officieel protest tegen het pauselijk schrijven. De Duitsche ambassadeur bij den Heiligen Stoel heeft opdracht gekre gen te protesteeren tegen het pau selijk schrijven over Duitschland. Volgens inlichtingen van zekere Duit sche kringen zou de Duitsche regee ring de mogelijkheid overwegen het concordaat op te zeggen. Italië Politiek accoord met Japan in aantocht? Te Rome doet het gerucht de ronde, dat over een Italiaansch-Japansch politiek ac coord op het oogenblik onderhandelingen worden gevoerd. Politieke en economische onderhandelingen met Joego-Slavië. Naar uit Rome vernomen wordt zal de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken. Graaf Ciano, te Belgrado een poli tieke overeenkomst onderteekenen, welke de meeste kwesties, welke nog hangende zijn tusschen Italië en Zuid-Slavië, zal regelen. De voornaamste zijn: 1. Het verblijf van de Oestadji's of Zuid- Slavische terroristen in Italië. Sedert ge- ruimen tijd worden deze lieden nauwkeurig door de Italiaansche autoriteiten bewaakt, 2. De kwestie van de bezittingen van de Italiaansche onderdanen in Istrië. Hier is sprake van die bewoners van dit gebied, die na den oorlog stemden voor de Italiaansche nationaliteit. 3. Eenige vraagstukken betreffende de Kroatische minderheden in Italië. 4. De 'kwestie van den Italiaanschen in vloed in Albanië. Zooals men weet heeft Zuid-Slavië nooit den (bestaanden toestand in Albanië erkend, die een gevolg is van de conferentie der ambassadeurs. De verschillende problemen werden bespro ken en schijnbaar is niet voor alle vraag stukken een even bevredigende oplossing ge vonden, zoo gelooft men. die zal worden ge- teekend, nauwkeurig wordt erkend en om schreven. Tenslotte zijn economische besprekingen gevoerd over de hernieuwing van het han delsverdrag, dat 31 Maart a.s. vervalt. Castellon gebombardeerd. Slachtoffers onder de burgerbevolking. CASTELLON, 23 Maart. Een oorlogs bodem der opstandelingen heeft om negen uur vanavond de stad Castellon gebombar deerd. Dit bOmbardeipent duurde 'n kwartier. Tot nu toe weet men, dat zeven burgers werden gedood en meer dan dertig gewond van wie vier ernstig. Een bom kwam terecht op een kiosk aan een plein, waar zich ver scheidene kinderen bevonden. Het schip zette koers naar de reede van Benicas. DE HERTOG VAN WINDSOR BIJ DEN OOSTENRIJKSCHEN PRESIDENT. De hertog van Windsor heeft gistermiddag in gezelschap van den Britschen gezant een bezoek gebracht aan den Oostenrijkschen bondspresident Miklas. POSTZEGELS VERZAMELEN ALS SCHOOL VAK. De Londensche scholen hebben bij de ver plichte leervakken ook het verzamelen van postzegels opgenomen. Dit is een vak, waar voor de leerlingen veel belangstelling too nen. Men heeft het ingevoerd als hulp voor het geschiedenis- en aardrijkskunde-onder- wijs, omdat gebleken is, dat zelfs de slecht ste leerlingen vorderingen gemaakt hebben, nadat-men dit vak er bij genomen had. Bo vendien heeft dit schoolvak het voordeel, dat de kinderen nu gedwongen zijn volgens een bepaald en ordelijk systeem hun post zegels te verzamelen, zoodat ze spelender wijs een verzameling krijgen, die later geld waard kan zijn. Dezer dagen werd de auto-biogra fie van Rudyard Kipling, den beroem den Engelschen schrijver, die een jaar geleden overleed, uitgegeven. Kipling had in .zijn testament be paald, dat dit werk pas een jaar na zijn dood mocht worden uitgegeven. Een interview, dat een Engelsch jour nalist kort voor den dood van den grooten schrijver met dezen had, geeft een indruk van Kipling's merk waardige opvattingen (Van een bijzonderen medewerker). Ik bracht Kipling in zijn kleine huis in Doverstreet in Londen een bezoek, vertelt :1e verslaggever. Wij zaten er bij een knap pend haardvuur; de blokken hout knet terden gezellig en verspreidden een behaaglijke warmte in het intieme vertrek. Diep voorover gebogen, met gevouwen handen en het ge zicht naar het vuur gekeerd, zat Kipling in een armstoel en zweeg. Wijlen RUDYARD KIPLING. In de lekkende vlammen scheen hij beel den uit een andere wereld te zien. En dan plotseling, verbrak zijn stem de stilte. Hij die nooit een man van veel woorden was ge weest, die ongaarne sprak en liever lange brieven schreef, werd in eens spraakzaam Langzaam en bedachtzaam sprak hij over zijn leven en gaf hij iets weer van zijn ge dachten. „Ten onrechte heeft men mij wel afge schilderd als een „flegmaticus", zei hij en fronste zijn wenkbrauwen, „men heeft mij geschetst als iemand,, die boven de dingen stond, die mij grooter gevoelde dan vele van mijn tijdgenooten, omdat de wereldgebeurte nissen mij niet zoo intens beroeren, als men dat van menschen van mijn slag zou ver wachten. Misschien had men wel gelijk mij een zeker cynisme te verwijten tegenover de wereldschokkende records van sportmen- schen en technici, terwijl ik in onbeduidende voorvallen soms geniale dingen zag. Ik houd van de gewone menschen, de helden van alle dag, die men vaak nauwelijks een blik waar dig keurt, omdat ze zooalledaags zijn. In de „kuddemenschen", in de rijen der kleine burgers, zie ik echter de weerspiegeling van den Almacht van God, niet in de genieën. Heel veel geniale menschen zijn ongeluk kig gestorven. Bij al hun genialiteit hebben zij het geheim van een gelukkig leven niet ontdekt, dat groote mysterie dat hen tege- moettreedt uit de bescheiden huisjes van heel gewone menshoenkinderen. Juist in die in de massa ondergaande eenvoudigen, vind ik de grootste genieën, de levenskunstenaars, die de diepe beteekenis kennen van die groote lijfspreuk: Keep smiling"blijf glimlachen". Kipling's oogen schitterden. „Keep smil- ling"het motto van de grooten onder de kleinen, is door Kipling voor de letter kunde ontdekt. Zijn boeken ademen de god- vreezende en vroolijke bescheidenheid en ge lukzaligheid van de massa, geen wonder dus, dat hij de dichter juist van die massa werd en dat zijn boeken, alleen in Engeland al, in 5 millioen exemplaren gelezen worden, terwijl er nog eens 20 millioen in alle talen der wereld werden gedrukt. Dezer dagen, nadat zijn sterfdag voor de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Ze liepen vlug den weg van Thijsje's huis naar het kasteel af en zoo kwamen zij dan bij hun einddoel aan. Kijk, de onbewaakte poort staat open, zoodat zij onbemerkt naar binnen kunnen gaan dan staan ze plotseling op een heel groot plein. Thijs sprak: „Zie je die open deur? Daar moeten wij doorheen om binnen te komen. Maak vooral geen herrie, want misschien staat daar wel een soldaat op wacht. En dan zullen wij eerst den kerker van Slechtbedeeld gaan zoeken en hem vragen of er iets aan scheelt." Zij slopen op hun teenen naar de deur en spoedig waren zij in het kasteel. eerste maal verjaarde, verschijnt zijn auto biografie. Ik herinner mij zijn beteekenisvolle woor den op den dag van onze ontmoeting, kort voor zijn dood. „Ik heb mijn auto-biografie geschreven", zeide Kipling, „en eigenlijk moest ze den titel „Keep smiling" dragen. Zoo ik altijd de- groote gaven van den kleinen man gekend had, van hen, die hun juk zoo welgemoed en tevreden door het leven dragen, dan zou dit boekje, dat een jaar na mijn dood zal verschijnen, den ondertitel: „Het dagboek van een gelukkige" kunnen dragen. Maar het bevat ook sombere hoofdstukken, die mijn vergissing weerspiegelen, die zulke uren schilderen, waarin mijn levensmoed mij ver liet, waarin ik het motto vergat en mij liet gaan door het verdriet van het oogenblik". Kipling's letterkundig zelfportret, dat over enkele dagen verschijnt, bevat de geschiedenis van zijn werken en daarmee de schildering van de meest beslissende fasen van zijn leven, dat nergens duidelijker tot uitdrukking kwam dan in zijn boeken. Toen hij mij den inhoud van dit geschrift schetste, begonnen zijn oogen t,e stralen van genoegen en tenslotte begon hij te glimlachen en riep uit: „Gelooft u mij, het zal toch het dagboek van een gelukkige worden" In Bateman", het huisje in het Engelsche heuvelland, had Kipling rust gevonden. De reis naar dit buitenverblijf was vol afwisse ling; wij spraken over de indrukken daar van. „Ik heb veel menschen onrecht gedaan", merkte de schrijver op, „door ze voor grooter en belangrijker te houden, dan ze werkelijk waren. Dat was de verblinding van het oogen blik, persoonlijke vriendschap ook dikwijls, of de bewondering voor een daad van het oogenblik. Hun beeld blijft in de herinnering hangen, maar hun daden verbleeken. Dit geldt voor de dichters uit mijn tijd, voor veldheeren, millionnairs en voor kunste naars, voor allen eigenlijk, die meer dachten te zijn dan in werkelijkheid het geval was. Voor wie ik bewondering koester, dat zijn de „onbekende soldaten" uit het alledaagsohe leven, uit het gewone volk. die oog hebben voor humor, die levenskunstenaars zijn". Velen hadden Kipling al sinds jaren over 't hoofd gezien, hem onbewust gerekend tot de dichters van een vorige eeuw. Omdat zijn laatste werken misschien niet meer zoo fas- cineerend werkten op zijn lezers als zijn vroe gere boeken dat gedaan hadden. De auto- bografie zal den menschen den dichter weer nader brengen, hem laten zien als een der hunnen, als een, die de wereld een oeuvre van beteekenis liet, waarin het motto „Keep smiling" overal naar buiten treedt. (Nadruk vei'bodien). RADS® PROGRAMMA DONDERDAG 25 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Het Omroeporkest. 12.30 Gram. pl. 1.15 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Pianorecital. 3.00 Naai cursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.35 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Avro- dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Meededeelingen. 8.10 Het Avro-strijk- orkest mmv. solisten. 9.00 Radiotooneel met muziek. 10.00 Paasch wij ding. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Orgel en viool. 11.30—12.00 Gram. pl. HILVERSUM II. 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 Gezongen H. Mis. 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. pl. 11.00 dito 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus 2.55 Gram. pl. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram. pl. 3.454.45 Bij bellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 NCRV-orkest. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. week overzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP 8.15 Wijdingsavond mmv. spreker, Gem. Zang- vereeniging „Spangens Koor" en orgel. 10.15 Berichten A.N.P. 10.201130 Gram. pl. Hier na Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch- orkest met soliste. 1.05 De BBC-Singers. 1.35 2.20 Luigi Voselli en zijn Hong. orkest. 3.10 „Men talking", causerie. 3.35 Het Sted. Orkest van Bournemouth. 5.05 Gram. pl. 5.35 Het B. B. C.-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", causerie. 7.00 BBC-Variété-orkest en solisten. 8.00 Het Londensch Symphonie-orkest het BBC-koor en solisten. 8.40 Alt en cello. 9.20 Berichten. 9.40 Het BBC-Theaterorkest. 10.20 Kerkdienst. 10.10 Orgelconcert. 11.20 Bram Martin en zijn dansorkest. 11.5012.20 Dafis- muziek (Gram. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Omroeporkest en zang. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 8.20 Duetten. 9.05 Calvet-kwartet, piano en zang. 10.05 Om roeporkest, zang en viool. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 8.50 Gram. pl. 11.20 Or kestconcert, 12.35 Orkest v. d. Stadsschouw burg, Koblenz. 1.35 Omroepschrammelensem- ble. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Blaasorkest. 6.20 Gram. pl. 7.30 Kamermuziek. 8.30 Literair- muzikaal programma. 9.50—11.20 Landbouw- orkest Gouw Baden, militair orkest en schrammelensemble. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.20 „Heilig Uur". 5.50 Gram. pl. 6.20 Radiotooneel. 6.50, 7.20 en 8.20 Gram. pl. 8.35 2e en 3e acte van de opera „Parsifal". BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroep-orkest 10.30 Pianorecital. 10.5511.20 Omroepdans- orkest. DETTTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Bruinier-kwartet. 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6