Prof. Vening Meinesz weer in ons land. Ons land zal goed voor den dag komen. Onze delegatie naar de Suikerconferentie. VRIJDAG 26 MAART 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD Zeer tevreden over bereikte resultaten. Prof. Vening Meinesz. O 16 heeff bijna honderdmaal gedoken. Met het s.s. „Nereus" der K.N.S.M., dat Don derdag in de sluizen van IJmuiden aankwam, is pro-', dr. F. A. Vening Meinesz in ons land teruggekeerd, na een onderzoekingsreis van verscheidene maanden aan boord van H.M.'s ..O. 16", die op de terugreis naar Nederland op 12 Maart j.l. te Lissabon aankwam. Daar kreeg de commandant van de onderzeeboot opdracht, zich naar de Spaansche wateren te begeven ter convoyeering van Nederlandsche schepen, die door schepen van Franco aange houden en opgebracht zouden kunnen worden. Prof. Vening Meinesz zag hierdoor een onver wacht einde aan zijn verblijf op den oorlogs bodem komen en bleef te Lissabon achter, van waar hij per eerste gelegenheid in ons land terugkeerde. Omtrent het verloop van het laatste gedeelte van de reis met de „O. 16" deelde hij aan het A.N.P. o.m. het volgende mede: De reis van H.M.'s O. 16 tot Lissabon is rus tiger verloopen dan de twee eerste trajecten waarover ik in eenige artikelen mededeelingen deed; hoewel wij nog enkele malen zwaren storm te verduren hebben gehad, is het toch nimmer zoolang achtereen slecht geweest. In Hamilton, de hoofdplaats van de Burmu- da's, bleven wij vijf dagen, waaraan wij allen prettige herinneringen zullen behouden. Na twee dagen storm en regen kregen wij mooi zacht weer. De Bermuda's zijn fraai begroeide eilanden met lage kalksteenheuvels, die tel kens mooie uitzichten geven over de talrijke baaien en inhammen, die de eilanden in stuk ken deelen. Wij vonden er veel hartelijke gast vrijheid van officieele en niet-officieele zijde, van Engelschen en Amerikanen, want er is in den winter een druk bezoek aan deze En- gelsche eilanden vanuit de groote steden van Amerika's Oostkust. Ons verblijf van negen dagen te Washington ls gekenmerkt geworden door een bijzonder aardige ontvangst in alle kringen. De sympathie in de Vereenigde Staten voor ons land bleek duidelijk uit alles wat ons tij dens het bezoek van de O 16 overkwam. Het zou te ver voeren hierop nader in te gaan en dus wil ik volstaan met te zeggen, dat dit be zoek een mooi vlagvertoon voor Nederland is geweest en dat het van Amerikaansche zijde zeer op prijs is gesteld. Hiertoe werkte ook mede, dat de geringe diepte van de Potomac geen bezoek van groote oorlogsschepen toelaat, zoodat bezoeken van vreemde bodems betrek kelijk zeldzaam zijn. Ook voor de wetenschap pelijke zijde van onze reis bestond in Mashing- ton veel belangstelling. Den 24sten Februari aanvaardden wij de terugreis. Na een bitterkoude reis de rivier af. nam in zee de temperatuur al spoedig toe ten gevolge van den golfstroom, waar men in komt. De watertemperatuur steeg in weinige uren van enkele graden Celsius tot over de twintig graden en wij waren toen getuige van een eigenaardig natuurverschijnsel; de koude lucht boven het warme water veroorzaakte een snelle verdamping en daardoor was de zee, die vrij woelig was. overdekt met nevelflarden, die den indruk wekten van een kokenden oceaan. Het was een schouwspel, dat de gedachte aan de onderwereld deed opkomen; fantastisch in een mate, zooals men het zelden ziet. Ook in het behoud was de werking van den golf stroom duidelijk ie bemerken; in één etmaal hadden wij zestig zeemijlen stroom mede. Later werd dit minder, doch voor een groot gedeelte van den Oceaanoversteek. hebben wij toch een flinken stroom mede behouden. Het mooie weer van den eersten dag op zee hield helaas niet aan, de zee werd ruwer en ruwer, doch daar de golven achterlijk in kwamen werden wij er veel minder door terug gezet, dan op de heenreis. De waarnemingen gingen normaal hun gang. De reis is onderbroken door een oponthoud van een Zondag in Ponta Delgada op het eiland Sao Miguel. Van het mooie weer werd geprofiteerd voor een autotocht van officieren en bemanning naar den krater van de Furnas, Den 12den Maart liepen wij in stroomenden regen in den vroegen morgen de Taag op en daarmede was onze groote oversteek, die voor mij zeer vruchtbaar was geweest, ten einde. Ik breng van deze reis 92 waarnemingen mede op voor het onderzoek belangrijke pun ten verricht, en het past mij hiervoor onze marine, en in het bijzonder diegenen die er aan boord van de O. 16 de verantwoording en de moeite voor hadden, mijn oprechten dank te betuigen. Het is een waardevol wetenschap pelijk materiaal, dat ik hen dank. Over resultaten kan ik eigenlijk weinig zeg gen verklaart de Utrechtsche hoogleeraar aangezien de hevige stormen waaraan de O. 16 onderhevig was het uitwerken van berekenin gen vrijwel onmogelijk maakte. Ik kon slechts die waarnemingen uitwerken, die voor het voortzetten van het werk noodig waren en verder heb ik nog kans gezien de waarnemin gen op vijf punten bij de Bermuda-eilanden uit te werken, waardoor mijn opvattingen voor- loopig zijn bevestigd. Doel der waarnemingen. De waarnemingen hebben ten doel de sys tematische verschillen op te sporen in den op bouw van de aarde in de continentale en de oceanische gedeelten De systematische ver schillen in de zwaartekracht wijzen er alle op, dat de aarde nog niet in een volkomen even wichtstoestand verkeert en dat binnen de vaste korst, die een dikte heeft van eenige tientallen kilometers, in de plastische gedeelten nog stroomingen gaande zijn, die men zich natuur lijk uiterst langzaam moet voorstellen b.v., om eenigen indruk van de snelheid dezer stroo mingen te geven, bewegingen van eenige cen timeters per jaar. Het vaststellen daarvan is belangrijk omdat dit er op wijst, dat in de aarde nog groote krachten aanwezig zijn, die een belangrijken invloed uitoefenen op krachten, die aan de oppervlakte van de aarde tot uiting komen, zooals aardbevingen en gebergtevorming, ter wijl in deze krachten tevens de oorzaak moet worden gezocht van de vorming van oceanen en vaste landen. Deze reis heeft zeer mooi materiaal opgele verd om het gebied van den Atlantischen Oceaan verder te beoordeelen. De zwaarte krachtmetingen zijn noodig omdat de aantrek kingskracht van de aarde bij een normale aan trekking normaal en bij abnormale aantrek king abnormaal is, waardoor men een over zicht krijgt van de ongelijkmatige verdeeling van massa's in de aarde. In totaal heeft men tijdens deze reis 93 maal gedoken om waarnemingen te doen. De geheele Noordelijke Atlantische Oceaan is thans met waarnemingen overdekt, terwijl prof. Vening Meinesz op zijn reis met de K. 18 tijdens de oversteek van Argentinië naar Kaapstad tal van waarnemingen in het Zuidelijk deel heeft kunnen doen. Ook andere landen zijn thans met het doen van soortgelijke waarnemingen begonnen en van uitwisseling der gegevens kunnen groote resultaten worden verwacht. Frankrijk ei Italië hebben twee expedities in de Middelland- sche Zee gehouden, waarvoor Frankrijk een toestel van prof. Vening Meinesz in bruikleen had. Ook in Amerika, Rusland, Denemarken en Japan doet men thans soortgelijke waarne mingen, evenals in Italië met copieën van het toestel van prof. Vening Meinisz. Deze copieën worden te Hilversum bij de Ned. Seintoestellen- fabriek vervaardigd. Lof voor onze marine. Vol lofswas prof. Vening Meinesz ook na deze reis weer voor onze marine en voor de prestaties zoowel van comman dant, officieren en bemanning, als van de O. 16 zelf. Op de heenreis had men geen stormen, doch ware orkanen te trotseeren. Desondanks heeft de commandant kans gezien bijna overal waar men dit van plan was te duiken. Belangrijke schenking aan Rijksmuseum. Iemand, die groot belang stelt in de ont wikkeling van het Rijksmuseum te Amster dam, doch onbekend wenscht te blijven, heeft volgens de Tel. aan den Staat der Neder landen ter plaatsing in deze instelling een uiterst belangrijke verzameling oudheden ge schonken. Zij omvat o.m. een dertigtal antieke zilveren voorwerpen, een collectie zilveren speelgoed van 59 stuks, eenige oude glazen, Chineesch porseleinl en antieke meubelen. DE MANGKOENEGORO EN PANGERAN SOERIODILOGO IN INDIë TERUGGEKEERD. Met de „Johan van Oldenbarneveldt" zijn twee der delegaties van indische zelfbestuur- ders naar het huwelijk van prinses Juliana en Prins Bernhard in Nederlandsch-Indië teruggekeerd, te weten de Mangkoenegoro en Pangeran Ario Praboe Soeriodilogo. oudste zoon van wijlen prins Pakoe Alam 7, beiden met hun gevolg. Op 2 Aprl zal Pangeran Soeriodilogo de zoogenaamde akte van verband teekenen, waarna hij door den gouverneur van Djokja karta zal worden beëedigd, terwijl op 12 April a.s. de installatieplechtigheid van den prins als opvolger van zijn vader, wijlen Pakoe Alam 7, zal plaats hebben. De Mangkoenegoro en Pangeran Soeriodi logo zijn Donderdagmorgen door den gouver neur-generaal in audiëntie ontvangen. Auto tegen boom gevlogen. Chauffeur gedood. Drie andere inzittenden licht gekwetst. Een uit Schiedam afkomstige auto. is Donderdagmiddag te Lewedorp (Zeeland), toen de bestuurder bij het uitwijken voor een jongetje de macht over het stuur verloor met groote vaart tegen 'n boom gereden. De auto werd bestuurd door den heer Hoek, fabrikant te Schiedam. De chauffeur, de 43-jarige T. Soudijn, zat naast den heer Hoek. Achter in den wagen waren gezeten mevrouw Hoek en haar tienjarig zoontje. Door de hevige botsing werd de chauffeur zoo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis te Goes, waarheen hij was vervoerd, in den loop van den middag is overleden. De verdere in zittenden werden slechts licht ge kwetst en konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. PRSPfS BERNHARD EN DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Naar ons wordt medegedeeld heeft het prins Bernhard behaagd de N.V. Nederlandsche Ford automobiel fabriek te Amsterdam te vereeren met de opdracht tot levering van 2 Ford V-8 Cabriolets, automobielen, dus van hetzelfde type, als waarmede de Prins ver gezeld van prinses Juliana zijn entree in ons land maakte. NEDERL. TUINDERSBOND. Donderdag werd te Amsterdam de vierde algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van den Nederlandse-hen Tuindersbond onder leiding van den heer W. J. van Kampen. Deze was tevreden over hetgeen bereikt is in de organisatie, maar de algemeene toe stand in den tuinbouw noemde spr. slecht. Het jaar 1936 was eon slecht jaar. gezien in het licht van andere jaren. Spr. wenschte voor 1937 geen voorspellingen te doen, maar al te optimistisch is hij niet, al zal er misschien wat meer licht zijn. Met nadruk bond spr. ten slotte de leden op het hart vol te houden in den voor den den tuinbouw zoo moeilijken tijd ten bate van het geheele land. Vervolgens werd besloten een adres te zen den aan den minister van Landbouw en Vis- scherij waarin een ernstig beroep gedaan wordt om aan den tuinbouw een extra steun- uitkeering te verleenen voldoende groot om de aanwijsbare verliezen voor diverse hoofd gewassen geheel te compenseeren. Hierna kwamen verschillende huishoude lijke zaken aan de orde en werden een groot aantal voorstellen der afdeelingen gedaan Veertigurige werkweek in de diamantindustrie. De werkgevers en werknemers in het diamantbedrijf hebben besloten bij wijze van proef voorloopig voor uiter lijk drie maanden de 40-urige werk week op 4 April a.s. in te voeren. Rotterdam krijgt een grooten tunnel. Besluit van den Gemeenteraad. Na langdurige discussie, waarbij o.m. het prae-advies van B. en W. op het -bekende adres van de Hollandlsche Beton Maatschappij ter sprake is gekomen, heeft de Rotterdamsche gemeenteraad in zijn zitting van Donderdag avond besloten, het college van B. en W. vol macht te verleenen tot wijziging van het tun nelplan 8/6 (n.l. om het plan van de regeerin< te wijzigen in plan 840, het z.g. groote tunnel plan). Dit laatste houdt in het bouwen van een tunnel voor tweebanig autoverkeer en voor verkeer van wielrijders en voetgangers. Het betreffende voorstel werd z. h. s. goed gekeurd, evenals het paiae-advies van B. en W.. waarin wordt geconcludeerd, dat aan de Hol- landsohe Beton Maatschappij geen enkel on recht is geschied. Zaak-De Borchgrave voor het Internationale Hof. Spaansche en Belgische regeeringen wijzen haar vertegenwoordigers aan. Naar wij uit Den Haag vernemen zijn de eerste stappen voor den aanvang der proce dure der zaak De Borchgrave. den Belgischen zaakgelastigde, die in Spanje doodgeschoten is, voor het Permanente hof van Internatio nale Justitie te 'sGravenhage reeds genomen De Spaansche regeering heeft als haar verte genwoordiger bij het Hof aangewezen den heer Semprun y Gurrea, Spaansch gezant te 'sGra venhage. als haai1 advocaat den Spaanschen rechtsgeleerde Felipe Sanchez Roman, die op het oogenblik in Parijs vertoeft. De Belgische regeering heeft als haar ver tegenwoordiger aangewezen den heer Muuls. gevolmachtigd minister bij net ministerie van buitenlandsche zaken te Brussel. Vele kunstenaars werken mee aan de inrichting van onze inzending op de Parijsche wereld tentoonstelling. (Van onzen Parijschen Correspondent.) Toen de commissaris-generaal der Neder landsche inzending op de Parijsche tentoon stelling een week of drie geleden de corres pondenten der Nederlandsche bladen tot een persconferentie bijeengeroepen had, beloofde hij binnen heel korten tijd eenige nadere ge gevens te zullen verstrekken over de kunste naars, die aan de versiering van ons paviljoen medewerken en over de firma's, die zullen exposeeren. Opnieuw is de heer Tjeenk te Parijs geweest om zich ter plaatse van den stand der werkzaamheden aan ons in aan bouw zijnd paviljoen te verzekeren en van deze" gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om reeds gedeeltelijk onze nieuwsgierig heid te bevredigen. Ben tipje van den sluier is weer opgelicht en we kunnen ons nu beter een denkbeeld vormen, hoe de eerste zaal, die zooals men weet aan het'Verkeer en Toerisme is gewijd, er uit zal zien. Het interieur van deze zaal is ontworpen door Ir. S. van Ravesteyn, die in overleg met het tentoonstellingscomité zijn medewerkers heeft gekozen. Direct bij den ingang van de zaal zal men als symbool van Nederland met Oost- en West-Indië een groot gepolychro meerd beeld vinden van den beeldhouwer A. Termote, terwijl andere beeldhouwwerken van J. van Hall en J. W. Havermans, geïnspi reerd op het hedendaagsche verkeer, in de zaal geplaatst zullen worden. Wanneer men dan de zaal is binnengetre den, dan zal men in de as van de zaal een kaart van Nederland geschilderd door J. B. Lambert Simon, zien, omgeven door vier wandschilderingen van S. J. Sjollema, die de vier windrichtingen tot motief hebben. Piet Worm voert een eveneens voor deze zaal be stemde schildering uit van Amsterdam en ontwerpt tevens een groot aantal poppen voor de z.g. „poppengalerij", die niet alleen deze zaal een zeer levendig aspect zullen geven, maar ook een beeld van hetgeen in Nederland gewerkt en gewrocht wordt. Aan Leo Brom en S. van den Hoonaard zijn de metaalversieringen opgedragen, terwijl Mej. Clara Pronk een aantal foto's in groot formaat vervaardigt,, die een beeld geven van het heden en verleden en uiteraard van het meest karakteristieke in ons land. Kees van der Laan en Broggaard kregen decoratief werk opgedragen, terwijl de Rotterdamsche Academie voor Beeldende Kunsten en Tech nische Wetenschappen statistisch een en an der betreffende het luchtvaartverkeer in beeld brengt. Doch hiermede is onze lucht vaart niet tevreden, want Fokker zoowel als de K. L. M. hebben een ruime medewerking toegezegd, evenals de Nederlandsche Spoor wegen, terwijl inzendingen van Werkspoor, Stork en Beynes een beeld zullen geven van onze wagonindustrie. Van de lucht en den vasten grond naar het water! Hou zou het anders kunnen in ons waterland? En daarom zullen we ook in deze zaal modellen van en kele jachten, waaronder dat van den Sjah van Perzië, ontworpen door den heer H. W. de Voogt en uitgevoerd door N.V. Boele's scheeps werven en Machinefabriek te Bolnes, kunnen bewonderen. Verder zal de vloerbedekking van deze zaal bestaan uit tegels, speciaal hiervoor gebakken in de fabrieken van de Porceleine Fles te Delft Tenslotte zijn met de uitvoering van de af fiches. die tegen den buitenwand van deze zaal zullen worden geplaatst, na een wed strijd tusschen een groot aantal kunstenaars belast W. Bosma. W. Brusse, K. van der Laan. H. Nijgh. P. Schuitema en G. Soutendijk. Ein delijk zij nog veimeld. dat de stand van de P. T. T. verzorgd wordt door Ir. H. J. Brusse en H. Molenaar. Op deze wijze kan men zich reeds een klein denkbeeld vormen van deze zaal en deze gegevens doen verlangend uitzien naar meer bijzonderheden over de volgende zalen in ons paviljoen, dat uiterst belangwek kend en Nederland volkomen waardig belooft te worden. Spanjaarden naar Nederland. Groep van 400 mannen en vrouwen. Zooals bekend is., hebben een aantal Span jaarden. inwoners van Madrid en omgeving wier politieke sympathieën aan de zijde van generaal Franco zijn, een toevlucht gezocht in het Nederlandsche legatiegebouw in Ma drid. Deze asyl-Spdnjaarden zijn met medewer king der Spaansche regeering geëvacueerd en. blijkens een op het departement van buitenlandsche zaken ontvangen bericht, Donderdag in Valencia aangekomen. Het ligt in de bedoeling, dat zij vandaar met het stoomschip ,.Ajax" naar Marseille vervoerd zullen worden. Wanneer de boot in Marseille zal zijn aan gekomen, zullen de Spaansche onderdanen het zijn er ongeveer 400 gesplitst worden in twee groepen: weerbare mannen en niet- weerbare mannen en vrouwen. De laatsten zullen in Marseille blijven, de weerbare man nen echter gaan per trein naar Nederland. Echter zullen gezinnen niet worden geschei den. Zij, die naar Nederland moeten door reizen. zullen dus hun vrouwen en kinderen mede kunnen nemen. Ook de Belgische regee ring verleent bij het transport haar medewer king. De kanselier van het Nederlandsche ge zantschap in Madrid, de heer Hermans, zal de reis naar Marseille mede maken. Bij de Nederlandsche grens, in Roozendaal, zal mr. Boon. gezantschaps-attaché aan het departe ment van Buitenlandsche Zaken, aanwezig zijn. om de vreemdelingen verder te bege leiden naar Eindhoven, In de omgeving van deze stad is met medewerking van een tor zake gevormde R.K. organisatie huisvesting gevonden. De leiding hiervan berust bij prof. en me rouw Schmutzer. Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft de noodige voor bereidende maatregelen voor deze huisvesting getroffen. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 UIT DEN GEMEENTERAAD. De zitting van den gemeenteraad was weer gewijd aan de algemeene politie verordening. Hoofdstuk IX bevat de be palingen tegen brandgevaar. Nieuw is onder anderen/het volstrekt verbod om, te beginnen met een nog vast te stellen tijdstip, „in de kom" der ge meente hooibergen of schelven te hebben. Buiten de kom der gemeente zullen die bergen en schelven ten minste 4 meter van elkander of van gebouwen verwijderd moeten zijn. De hoogte werd van 9 op 7 meter teruggebracht. Omtrent het bouwen van schoorstee- nen, plaatsen van kachelpijpen enz. worden uitvoerige voorschriften gege ven. Zoo zal men in het vervolg voor het uitsteken van kachelpijpen, bij wijze van schoorsteenen, vergunning van B. en W. behoeven. Bij art. 14 wordt verboden het tot woonhuis inrichten van houten gebou wen. De verplichting, tot nu toe door de verordening aan bewoners langs grach ten enz. opgelegd, om bij besloten water bijten open te houden, wordt voor het vervolg ingetrokken, op grond dat er toch niet de hand aan gehouden wordt en de gemeente zelve voor zooveel noodig voor het openhouden van bijten zorgen kan. Dr. Colijn en Dr. Deckers lid. De regeeringspersdienst meldt: De Nederlandsche delegatie naar de op 5 April a.s. te Londen te openen internationale suikerconferentie zal zijn samengesteld als volgt: da*. H. Co- lijn, minister van koloniën, leider der delegatie, mr. dr. L. N. Deckers, minis ter van landbouw en visscherij, lid der delegatie; prof. J. van Gelderen, hoofd van de afdeeling crisiszaken van het commissariaat van Indische zaken bij het departement van kolo niën en ir. S. L. Louwes, regeerïngs- commissaris voor den akkerbouw en de veehouderij als plaatsvervangende gedelegeerden. Naar wij vernemen zullen bij be schikking van den minister van kolo niën worden aangewezen als tech nische adviseurs van de delegatie de heeren; mr. W. G. F. Jongejan, voor zitter van den bond van eigenaren van Nederlandsch-Indische suiker ondernemingen.; mr. A. W. Hartman, oud-voorzitter van de vereenlging van Javasui'ker-ondernemers ter quötee- ring der uitvoeren bij internationaal contract; G. J. Schimmel, hoofd-amb- tenaar bij het departement van Eco nomische Zaken te Batavia, terwijl het in de bedoéling Ligt dr. P. J. H. van Ginniken, secretaris van den bond van Coöperatieve Suikerfabrieken bij beschikking van den minister van Landbouw en Visscherij als technisch adviseur aan te wijzen. Als secretaris wordt aan de dele gatie toegevoegd jhr. mr. H. A. Lou don, adjunct-commies bij het depar tement van koloniën. OUDE ST OOMPONT ZAL DIENST DOEN TER BERGING VAN HET LUTINE-GOUD. De stoompont „Enkhuizen", die sinds onge veer een jaar is opgelegd na langen tijd dienst te hebben gedaan voor het vervoer van spoorwagens tusschen Enkhuizen en Stavoren is door van Wienen's Berging maatschappij aangekocht, om als werkschip by de berging van het Lutine-goud dienst te doen. Verlaging bijzonder invoer recht benzineprijs verzocht. De besturen van den Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub. de Konink lijke Nederlandsche Motorwielrijdersvereeni- ging en den Koninklijken Ncderlandschen Toeristenbond. A.N.W.B. hebben Donderdag een telegram toegezonden aan d#n minister raad. in welk telegram zij de aandacht er op vestigen Dat de achtereenvolgende verhoogingen van den benzineprijs sedert October 1936 voor het reeds uitermate zwaar belaste mo- torwegverkeer een extra last van rond 12'/2 millioen gulden per jaar be teekenen. Dat de minister van Waterstaat reeds in de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer betreffende de verkeersfondsbegrooting 1937 zich heeft uit gesproken, dat de vraag „in hoeverre herzie ning van de door de motorrijtuigen op te brengen belastingen mede in verband 'met de stijging van den benzineprijs, in aanmer king komt" een punt is, dat de voortdurende aandacht van Zijne Excellentie heeft en dat nader za! worden overwogen, dat bij de behandeling van het wetsont werp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine door de regeering in uitzicht werd gesteld, dat bij noemenswaar dige verhooging van den benzineprijs het tarief der heffing zou worden herzien, dat de in den aanhef genoemde verhoogingen van den benzineprijs 'n ongunstigen terugslag moeten veroorzaken op het geheele econo mische leven, om deze redenen en onder aanteekening van hun voornemen het bovenstaande spoe dig nader schriftelijk toe te lichten, verzoe ken genoemde besturen den ministerraad dringend. het daarheen te willen leiden, dat de ver hoogingen van den benzineprijs worden ge compenseerd door overeenkomstige verlaging van het bijzonder invoerrecht op benzine.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5