THIJS IJS KOMT TE HULP Spaansche regeering staat geen controle op haar schepen toe. ^lichy-debat" in de Fransche Kamer. Onze handelsmissie vestigt records. V R IJ D A G 2fi M AART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Verzet tegen deelneming van Duitschland en Italië aan het controleplan. De Spaansche kabinetsraad heeft kennis genomen van een uiteenzetting van den mi nister van buitenlandsche zaken, die verslag uitbracht aan de hand van rapporten, welke hij heeft ontvangen van diplomatieke verte genwoordigers in het buitenland. Volgens deze rapporten, aldus het na afloop van de vergadering uitgebrachte communiqué, begint de openbare meening in tal van landen een gunstigenkeer te nemen voor het repu- blikeinsche Spanje als. gevolg van de gesigna leerde feiten, die. de inmenging van Duitsch land en Italië bewijzen ten gunste van de op standelingen. Na afloop van den kabinetsraad heeft de re geering den tekst gepubliceerd van een op 22 Maart aan de regeering te Londen gezonden nota met het verzoek deze voor te leggen aan de controle commissie. De nota bevat zes punten 1. De Spaansche regeering behoudt het recht, dat het als sóuvereine regeering bezit, zich wapens te verschaffen overal waar dat kan en zoovéél als zij kan. 2. De Spaansohe regeering is vastbesloten wat daar de 'gevolgen ook van kunnen zijn geen enkele controle te dulden op de schepen, welke de vlag voeren van de Spaansche repu bliek. 3. De Spaansche regeering qualificeert het feit-, dat de controle aan de in het bezit der regeering zijnde kustgebieden wordt toever trouwd aan schepen van landen, welke open lijk de opstandelingen helpen, en in het bij zonder aan Itaiiaansche schepen, een juridi sche en moreele monstruositeit. 4. Het toezicht op de in het bezit der regee ring zijnde kustgebieden door Duitsche en Itaiiaansche eskaders zóu deze op gemakkelijke wijze veroorloven ongestraft door te gaan met spionnage aan en aanvallen op de kust. 5. Het systeem van het op de lange baan schuiven, dat wordt toegepast bij de beraad slagingen van de n.iet-inmengmgscommissie, door cLe gebruikelijke tactiek van de diplo matie der „totalitaire" staten, heeft Duitsche en Itaiiaansche contingenten in de gelegenheid gesteld in Spanje aan te komen en een waar aanvalsleger te vormen ten gunste van de op standelingen. 6. De Spaansche regeering doet tenslotte duidelijk uitkomen, dat op 5 Maart, d.w.z. 20 dagen na de van kracht wording der overeen komst inzake de vrijwilligers van 20 Februari, te Cadiz Itaiiaansche troepen aan land zijn gegaan. De nota eindigt met de mededeeling, dat de Spaansche regeering alles in het werk zal stel len om haar vlag en de souveredndteit van Mandsjoekwo's keizer huwt ten derden male. 18-jarige prinses zijn bruid. Keizer Kang Teh. De ..Daily Telegraph" meldt uit Peiping, dat de 29-jarige keizer van Mandsjoekwo, Kang Teh, de vroegere Henry Poe Nji, in het paleis te Hsinking in den echt is verbonden met de 18 jaar oude prinses Mei Tan. die zijn derde vrouw is. Ter voltooiing van de opvoeding der bruid zijn haar voogden toegevoegd. Aan het paleis is een speciale vleugel gebouwd om haar hof houding te huisvesten. Bij de huwelijksplechtigheid waren slechts leden der beide families en van de keizerlijke hofhouding, alsmede enkele vooraanstaande Japanners tegenwoordig. Dit derde huwelijk was noodig door den aan drang van hofkringen, die het gewenscht ach ten. dat er zoo spoedig mogelijk een troon opvolger komt. De keizer heeft namelijk geen kinderen. Zigeunerkoning overleden. Opvolgingskwestie verwekt botsingen. Donderdagmorgen is in het ziekenhuis te Warschau de koning der Zigeuners. Kwik ge- heeten, overleden aan de verwondingen, die hij had opgelooDen tijdens een vechtpartij met bloedverwanten, aldus bericht Stefani uit War schau. Voor het ziekenhuis waren honderden Zigeuners samengestroomd, die hun overleden vorst beweenden. De overledene zal op schitterende wijze ter aarde worden besteld, duizenden Zigeuners zullen aanwezig zijn en voor deze gelegenheid zullen uit Roemenië, Tsjecho-Slowakije en Hongarije delegaties van de daar levende Zi geuners overkomen. De doode zal met zijn laarzen aan worden bijgezet, hetgeen een sym bool vormt voor het nomadendom van zijn ras. Intusschen is reeds een constitueerende ver gadering bijeengeroepen, die tot taak zal heb ben een nieuwen vorst aan te wijzen. Men ver wacht, dat de vergadering een zeer stormachtig verloop zal hebben. Reeds thans hebben zich botsingen voorgedaan en is de spanning hoog gestegen tusschen de aanhangers van de beide candidaten den zoon van den overleden ko ning en een Roemeensch pretendent. De ver gadering zal in Warschau bijeenkomen. Alle stamhoofden uit Midden- en Oost-Europa zul len aanwezig zijn. Spanje te verdedigen, wat er ook de gevolgen van zouden zijn. De Spaansche regeering wijst iedere verant woordelijkheid van de hand, indien deze hou ding zou leiden tot een uitbreiding van'het te genwoordige conflict. De Spaansche regeering doet thans evenwel alle mogelijke pogingen. zelfs met opoffering van haar eigen belangen, om dit conflict te voorkomen. Joegoslavië Vriendschapsverdrag met Italië gesloten. De tekst van het tusschen Joego-Slavië en Italië gesloten verdrag is thans gepubliceerd. Het verdrag werd voor Italië door graaf Ciano en voor Joego -Slavië door minister-president Stojadiniowitsj onperteekend. Na een inleiding .waarin gezegd wordt, dat het vei-drag gesloten wordt in het belang van beiden landen evenals van den algemeenen vrede, ten behoeve waarvan de oprechtste en duurzaamste banden van vriendschap ver sterkt worden, en tevens om aan deze vriend schap een nieuwe basis te geven en een nieuw tijdperk aan te vangen in de politieke en eco nomische betrekkingen tusschen beide landen, volgende de bepalingen. Deze luiden o.a.: De hooge contracteerende partijen verbin den zich de gemeenschappelijke grenzen te eerbiedigen, evenals de zeegrenzen der beide landen aan de Adriatische zee en zich, inge val een van hen het voorwerp mocht zijn van een aanval van den kant van één of meer mogendheden, te onthouden van iedere activi teit, die den aanvaller zou kunnen versterken. In geval van initernationale verwikkelingen en wanneer de contracteerende partijen het er over eens zijn, dat hun gemeenschappelijke belangen bedreigd worden of bedreigd zouden kunnen worden, verplichten zij zich overleg te plegen met elkander over de maatregelen, die zij zullen nemen ter verdediging dier belang- gen. De contracteerende partijen bevestigen op nieuw hun wil in hun wederzij dsche betrek kingen geen toevlucht te nemen tot den oor log als instrument hunner politiek en door vreedzame middelen alle geschillen of conflic ten op te lossen, welke tusschen hen zouden kunnen rijzen. Met het doel aan hun bestaande economi sche betrekkingen een nieuwen stoot te geven, welke beter in overeenstemming zou zijn met de tusschen beide landen gevestigde vriend schappelijke betrekkingen, zijn de hooge con tracteerende partijen het eens hun tegen- woordigen ruilhandel te versterken en uit te. breiden en tevens een onderzoek in te stellen naar de voorwaarden voor een ruimere eco nomische samenwerking. Te dien einde zullen speciale overeenkomsten binnen het kortste tijdsbestek worden afgesloten. China Geen accoord met Moskou. Uit Nanking wordt gemeld, dat gezagheb bende kringen categorisch het in de Japan- sche pers te Sjanghai gepubliceerde bericht betreffende het sluiten van een politiek ac coord tusschen Nanking en Moskou tegen spreken. Dezelfde kringen zijn van meening, dat dit gerucht er toe bestemd is argumen ten te leveren aan de Japanners, die aan hangers zijn van een hervatting van een in transigente houding ten opzichte van Chi na. Deze meening wordt volgens Havas ge deeld door Russische kringen te Sjanghai. Aan den anderen kant geven diplomatieke Japansche kringen toe, dat zij geen inlich tingen bezitten over dit z.g. accoord. Framkriijlk Zal Doriot moeten aftreden als burgemeester? In de wandelgangen der Kamer heeft vol gens Havas het gerucht geloopen, dat Do riot. burgemeester van Saint Denis, uit dat ambt zou worden ontzet. Doriot heeft ver klaard, dat de minister van Binnenlandsche Zaken een onderzoek heeft gelast naar het beheer van het gemeentebestuur van Saint Denis. d'Ormoy verklaarde dienaangaande, niet te weten of Doriot van zijn functie van burgemeester zou worden ontheven. Voor het oogenblik was daarvan nog geen sprake. Hij voegde hieraan nog toe, dat Doriot, voor het geval hij zich over de beslissing van den minister van binnenlandsche zaken zou hebben te beklagen, in zijn hoedanigheid van afgevaardigde een interpellatie zou kunnen indienen. d'Ormoy besloot met de mededee ling, dat een onderzoek te Saint Denis wordt ingesteld evenals in alle gemeenten van Frankrijk en dat hij de resultaten van dat on derzoek nog niet in zijn bezit had. B el gi De koning uit Londen teruggekeerd. Na zijn terugkeer uit Londen heeft de ko ning minister-president Van Zeeland en mi nister Spaak in audiëntie ontvangen.- Mede deelingen omtrent dit onderhoud werden niet verstrekt, doch men heeft alle reden om aan te nemen, dat de koning zich met de beide l ministers onderhield over de diplomatieke be sprekingen, welke hij te Londen heeft gevoerd. Vermoedelijk zal Van Zeeland vandaag uit Brussel vertrekken om enkele dagen rust te nemen. Men weet niet waarheen hij zich zal begeven. DuitscMandl Exploitatie Van bodem schatten. In overleg met den algemeenen deskundige voor de grondstoffen, Keppler, die in het kader van het vierjarenplan met de bestudeering van de Duitsch bodemschatten is belast, is de „Gesellschaft für Praktische Lagerstaét- tenforschung M.B.H. opgericht. Deze maat schappij beoogt in de eerste plaats de geophy- sische bestudeering van deertsvindplaatsen in het kader van het vierjarenplan. De bedoeling is met geophysische methoden bekende vind plaatsen verder te exploiteeren, in stilgelegde mijnen naar onbekende voorraden te zoeken en vooral in den Duitschen bodem naar nieuwe vindplaatsen te zoeken en zich van het materiaal en de uitgestrektheid hiervan op de hoogte te stellen. Vliegramp in de Ver. Staten. Verkeerstoestel nabij Pitts burgh te pletter gevallen. Alle dertien inzittenden omgekomen. Havas meldt uit Pittsburgh (V.S.), dat een toestel van den Transconti- nentalen Luchtdienst, dat van New- York op weg was naar het Westen, in de nabijheid van Pittsburgh te plet ter gevallen is. De dertien inzitten den, t.w. tien passagiers en drie le den der bemanning, zijn omgeko men. Volgens een ooggetuige moet deze vreese- lijke luchtramp worden toegeschreven aan een motordefect Het vliegtuig stortte om laag in een klein dal van het berggebied rondom Alleghany. De dertien lijken der in zittenden werden opeengehoopt aangetrof fen in de cabine van het toestel, dat door een toeval niet in brand is gevlogen. Uit nadere ontvangen bijzonderheden blijkt dat het verongelukte vliegtuig een Douglas machine, zooals op deze luchtroute gebruikt worden op weg was van New-York naar Chicago en te pletter is gevallen, juist toen de bestuurder toebereidselen trof om een tusschenlanding te verrichten op het vlieg veld van Alleghany, dat even buiten de. stad Pittsburgh is gelegen. De oorzaak van het ongeluk kon niet terstond worden vastge steld. Onder de dertien inzittenden bevon den zich vier vrouwen. LAWINE IN HET FORMAZZA-DAL EÏSCHTE VIER SLACHTOFFERS. Naar thans uit Turijn gemeld wordt zijn bij het lawine-ongeluk te Riale, in het Fonnazza-dal, vier personen om het leven gekomen Een 72-jarige promoveert. Siegund Stransky, de veelzijdige. Onze Weensche correspondent schrijft ons dd. Maart 23: Dezer dagen zal dé oudste student van de Weensche universiteit tot doctor in de medi cijnen gepromoveerd worden. U moet echter niet gelooven, dat hij gedurende zijn geheele leven niets anders geweest is dan student en dat hij het bekende, vroolijke type van den „eeuwigen student" representeerde. Hij heeft in zijn jeugd te Weénen filosofie gestudeerd en zich ook veel met natuurkunde bezigge houden. Ook studeerde hij muziek. Hij was een van de lievelingsscholieren van den be roemden pianist Moritz Rosenthal die hem vaak den raad gaf concerten te geven. Siegund Stransky zoo heet de aspirant doctor in de medicijnen werd doctor in de philosofie en kwam op het bureau van een groote petroleummaatschappij, waarvan hij gedurende zestien jaren directeur-generaal ge weest is. Hij maakte deel uit van het bestuur van de Gesellschaft der Musikfreunde en van de Orchesterverein en hij bleef daardoor voort durend in contact met de muziekwereld. Hij werkte enkele malen als solist aan groote mu ziekuitvoeringen mede en hij gaf ook zelf een paar pianoconcerten, waarmede hij veel succes oogstte. Den volgenden morgen zat hij weet op zijn petroleumkantoor Negen jaar geleden ging Stransky met pen sioen. Hij voelde echter niets voor een otium cum dignitate en hij wierp zich nu op de studie der geneeskunde. Hij werd weer student. Hij werkte met de jongeren in de snijkamer en hij liep trouw college. Hij legde alle noodige examens af en vond het vaak grappig te zien, hoe verbaasd de professoren waren, wanneer zij tegenover een student kwamen te zitten, die véél ouder was dan zij zelf. De leergierige oude heer is echter niet van plan het beroep van geneesheer practisch uit te oefenen. Hij wil dat aan de jongeren over laten. Hij heeft het leven alleen maar van alle kanten willen leeren kennen. Geen opklaring aan den politieken hemel. (Van onzen correspondent). PARIJS, 24 Maart. Het belang der eindelooze Kamerzitting van gisterenmiddag en hedennacht ligt niet zoo zeer in den uitslag der stemming, dig heden morgen om zes uur het debat over de onlusten te Olichy en de daarop gevolgde algemeene staking afsloot, als in de sfeer, waarin dit debat gehouden werd. Te voren immers stond reeds vast, dat. eens te meer het kabinet-Blum in uiterst moeilijke omstandigheden op zijn meerderheid rekenen kon, daar door de afge vaardigden der verschillende volksfrontpar tijen 's morgens reeds een nietszeggende motie, die door alle partijen kon worden aanvaard zelfs door die der minderheid en die door de regeering was goedgekeurd, was opgesteld De uitslag stond dus reeds te voren vast en in zekeren zin werd hierdoor het heele debat vol komen overbodig. Het belang van deze Kamerzitting lag dus niet in den uitslag, maai- wel in de wijze, waar op de regeering zich dezen uitslag zou waardig maken. Gemakkelijk zou deze taak niet zijn. Men verwachte immers, dat de regeering ra dicaal stelling zou moeten kiezen, dat zij of wel het extremistisch drijven der communis- ten zou moeten veroordeeien op gevaar af den steun van haai- linkervleugel te verliezen, of wel weer den revoiutionnairen weg op zou gaan, die zij nauwelijk veertien dagen geleden, toen zij voor het welslagen der groote leening hulp van het kapitaal noodig had, verklaarde voor goed den rug toe te keeren. Het scheen een dilemma, waaraan niet te ontkomen was. Doch minister-president Léon Blum beschikt over een wonderlijk sterk genuanceerden woordenvloed, hij is een dialecticus zonder weerga. Met een wonderlijke soepelheid heeft hij weten te laveeren tusschen de twee tegen overgestelde stroomingen, die in den boezem van zijn eigen meerderheid waren opgekomen en met een wonderlijke vaardigheid is hij er in geslaagd het eene oogenblik terug te nemen, wat hij twee zinnen te voren verzekerd had. Meer populair zou men in het Hollandsch uit drukken: het sparen van de geit en de kool! Om te beginnen heeft de heer Blum de vol komen gevaarioosheid van vergaderingen als die te Cliehy erkend en zelfs de organisato ren der tegenmanifestatie veroordeeld, die volgens hem niet slechts een vergissing, maar ook een fout hadden begaan. Maar onmiddel lijk hierop laat hij volgen, dat de bijeen komsten van sommige mensehen en partijen provoceerend kunnen zijn, ook al zijn ze vol komen wettig en dat de voliksreacties, die zij teweeg kunnen brengen, in de toekomst ge wettigd geacht zouden kunnen worden. En hierin ligt voor de rechtsche partijen een niet te miskennen bedreiging opgesloten, dat haar vergaderingen in het vervolg nog meer dan vroeger verboden zullen worden. En zoo wisselt in de heele rede van den pro- mier de eene tegenstelling de andere af: hij stelt, de radicalen gerust, maar met welk een zorg vermijdt hij alles, wat de communisten onaangenaam zou kunnen zijn. Zeker, hij ver oordeelt de wanorde, de ophitsing, maar hij acht ze soms verklaarbaar. Hij is aanhanger van het principe van ..vrijheid van arbeid, maar hij tracht ook hen te'verontschuldigen, die die vrijheid belemmeren door niet het ontslag te eischen van hen, die niet denken als zii en bij de vakbeweging zijn aangesloten. Op slot van zaken heeft dit eindelooze debat niet de minste opklaring in den toestand ge bracht. Het heeft slechts aangetoond, dat de premier ver, heel ver zal gaan om4'de commu nisten a.lis bondgenooten te behouden, dat hij bereid is zelf de grondwettelijke vrijheid zij ner tegenstanders zóóver te beknotten, als de radicalen het zullen toelaten. Zeer zeker heb ben deze laatsten duidelijk hun misnoegen getoond over het extremistisch drijven hun ner bondgenooten, hebben zij hun afkeuring uitgesproken over de oproerige tendenz, die de communisten kunstmatig onder de arbeiders bevolking organiseeren, doch het is gebleven bij woorden en nog eens woorden, soms vrien delijk vermanend, meestal zuur-zoet en een enkelen keer zelfs dreigend met een vleug van ongeduld en geïrriteerdheid. Doch woorden waren het en woorden bleven het, cuimi- neerend in die holle, nietszeggende motie van vertrouwen. En de redenaars van de oppositie? Och, ook zij hebben geen nieuw licht gebracht, behalve de ex-communist Doriot, nu voorzitter van de Parti Populaire Francais die met cijfers aan toonde dat zijn ex-partijgenooten gedurende de laatste 17 jaar niet minder dan 250 millioen francs uit Moskou hadden ontvangen en heel wat geheimen uit him militaire organisatie bewapening verklapte. En zoo behoort nu het „incadent"-dichy ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. „Dat was een angstig oogenblik," fluisterde Dickie, „als die soldaat ons had gezien, waren wij natuurlijk net zoo opgesloten als prins Slechtbedeeld." „Ja." sprak Thijs, „dat scheelde maar een haartje. Maar, kijk, daar zijn we warempel op den cellen-zolder van het paleis. Gelukkig maar, want nu zal het niet erg lang meer duren voordat we bij den prins zijn." „En wat gaan we dan doen?" vroeg Dickie. „Nu," antwoordde Thijs weer, „ik heb wel een plannetje bedacht, maar of dat meteen zal lukken, dat is nog de vraag. Stilwie hoor ik daar praten? Het lijkt den kobold Schrielkop wel!" weer tot het verleden, maar geen woorden zul len kunnen wegnemen, wat de rechtsche woordvoerder Ybarnegaray den minister-pre sident toevoegde: „Tusschen u en de commu nisten liggen vijf lijken!" J. W. KOLKMAN. Zeer hartelijke ontvangst in Sao Paulo. Publiciteit als nog nooit tevoren. Men schrijft ons uit Sao Paulo, d.d. 19 Maart (vliegpost) Uit Rio de Janeiro is de Nederiandsche han delsmissie op den avond van Dinsdag 16 Maart vertrokken, in een gereserveerd slaaprijtuig van den bekenden luxetrein die dagelijks tus schen de federale hoofdstad en Sao Paulo rijdt, en die den naam „Cruzeiro do sul" of „Zuiderkruis" draagt. Dit is een geheel stalen combinatie van enkel slaaprijtuigen, met een soort „clubcar", waarin des avonds verver- sehingen geserveerd worden, alsmede den vol genden ochtend het ontbijt. Volgens Brazi- liaansche gewoonte was het perron gevuld met vrienden welke aan de missie een vaarwel kwamen toeroepen. Naast ministers van de fe derale regeering en hooge ambtenaren van diverse departementen waren ook de kopstuk ken der Nederiandsche kolonie aanwezig. Al dus werd het vertrek der missie tot wat men in de Braziliaansche couranten beschreven pleegt te vinden als een „embarque concor- ridissimo". In alle opzichten heeft men zich te Sao Paulo de grootste moeite gegeven om het bezoek der Nederiandsche handelsmissie naar wensch te doen slagen. De dagbladen bevatten een uit- voerigen welkomstgroet en in geen enkel or gaan ontbrak een zinspeling op het feit dat Nederland, hoewel in eigen koloniën koffie verbouwende, niettemin de Braz. koffie op gelijken voet behandelt. Indien er één ar gument is hetwelk indruk maakt op het ge moed van den Braziliaan, dan is het wel deze edelmoedige houding van ons land jegens het voornaamste uitvoerartikel van Brazilië. In alle redevoeringen welke tot de missie gehou den zijn, is dit feit opnieuw gereleveerd, onder toevoeging dat dit in Europa een unicum is, en dat buiten ons werelddeel alleen de Ver- eenigde Staten de koffie onbelast binnenla ten, waarbij echter tevens onderstreept wordt dat de Ver. Staten zelf geen koffie voortbren gen, doch Java wel. Er kan dan ook worden gezegd dat de ont vangst te Sao Paulo zich in ieder opzicht ken merkte door buitengewone hartelijkheid. Volgens eenstemmige verklaring der pers heeft nog nimmer een buitenlandsche missie zich in zulk een graad van populariteit kun nen -verheugen, en volgens zeggen dezer hee- ren die het ten slotte weten kunnen is ook nog nimmer aan een buibenlandsch bezoek zulk êen publiciteit verleend. Dat hieraan ook verplichtingen verbonden zijn, behoeft wel geen betoog. Het programma der missie bevat, te midden der zakelijke be sprekingen welke uiteraard de hoofdschotel moeten vormen, tal van plechtigheden teil overstaan van rcgeeringslichamen of van par ticuliere organisaties welke om bijzondere re denen een buitengewoon prestige genieten. RAM® IT j PROGRAMMA ZATERDAG 27 MAART 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Or gel, declamatie en VARA-Orkest (Gr.pl.) 12.00 1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 De Flie refluiters, en solist. 3.15 Sohaakpraatje. 3.30 Oratorium-uitzending (op gr.pl.) 4.45 Cause rie over de pluimveehouderij. 5.05 „Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Filmland". 7.00 Friesche uitzending. 7.30 Bij bel vertellingen. 8.00 Herh. SOS Ber. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 Declamatie. 9.00 VARA-Orkest. „De Stem des Volks", en solist. 9.50 Toespraak. 10.00 Be richten A.N.P. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Be richten. 11.05 Ramblers. 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.35 „Vredes- Uitzending" (Relais uit Praag). 11.10 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De Klokken keeren terug. 12.30 KRO-Orkest, en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Melo- disten en solist. 3.00 Kinderftur. 4.00 Vervolg concert en Gram.pl. 5.30 Esperantocursus. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Be richten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aefche-r- flitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Declamatie en concert. 8.35 KRO-orkest. 9.00 Causerie „Paaschvreugde en Palma-Ma- jorca". 9.20 Vervolg KRO-concert. 10.00 Voor dracht en Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Macgibbon Strijk kwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Zang en piano. 3.20 Orgel spel. 3.50 Het Victor Olof Sextet. 4.20 Decla matie. 4.40 Het BBC-Schotsch orkest. 5.35 Lou Prager en zijn Band. 7.05 Het BBC-Orkest. 7.50 „In town tonight". 8.20 Het BBC-Variété-or- kest, èn solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Declama tie. 10.15 Het BBC-Theaterorkest. 11.20 „Henry Hall's Hour". 11.50 Berichten. 12.0012.20 „Henry Hall's Music Makers". RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Goldy-orkest en zang. 5.50 Pascal-dansorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nat. Orkest en Raugelkoor. 11.20 12.50 Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Bund's orkest en mandolinekwartet. 7.50 Saarbriicker Amusementsorkest. 8.50 Gram.pl. 11.20 Orkest v. h. Oppersilez. Landes- theater. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Ka- merokest. 5.25 Populair concert. 6.20 Concert. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Omroep- dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.22 Radiotooneel. 3.20 Oratorium-uitzending. 5.50 Gram.pl. 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Cabaret. 9.20 Gram.pl. 9.35 Omroepkleinorkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert en solist 9.20 Berichten. 9.50 K. Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Weer bericht. 10.2012.15 Populair concert en dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6