Het Japansche parlement ontbonden. THIJS IJS KOMT TE HULP Zwitserland's neutraliteit. Regeering verwijt de Kamer systematische obstructie WO E NS D A G 31 MAART 1937 HA A R L E M'S DAGBLAD Aan den vooravond van de verda ging- van de parlementszitting op 31 Maart is het tusschen de Japansche regeering en het parlement tot een ernstig conflict gekomen. Het Lager huis weigerde namelijk het wetsont werp inzake de hervorming van het kiesrecht met spoed te behandelen. Op voorstel van den minister-presi dent Hayashi heeft de keizer daarop het parlement ontbonden. Hayashi verklaarde, dat de politieke partijen het aannemen van uiterst belangrijke wetten tegenhielden. De verkiezingen voor de nieuwe volksvertegenwoordiging zullen 30 April a.s. worden gehouden. Havas meldt in aansluiting op het boven staande: De regeering heeft een communiqué gepu bliceerd, waarin wordt uiteengezet, dat zij zich genoodzaakt heeft gezien den keizer voor te stellen het parlement te ontbinden, aange zien de afgevaardigden den ernst van den huldigen toestand niet begrepen. Op het oogenblik wordt de grootste samenwerking vereischt tot verbetering van de parlemen taire beginselen.. De systematische obstructie van de parlementsleden verhinderde het door voeren van belangrijke maatregelen, welke be trekking hadden op de landsverdediging en op het economisch evenwicht van het land. Het communiqué voegt hieraan toe. dat dit gebrek aan ernst bij de parlementsleden de •beweging ten gunste van een hervorming van het parlement, die in het land is ontstaan, rechtvaardigt. De regeering doet tenslotte een beroep op het geweten van het land en vraagt met haar samen te werken om de huidige moeilijkheden te boven te komen. Naar een nieuwe regeeringspartij? Naar de meening van politieke kringen te Tokio kunnen de nieuwe verkiezingen volgens de bestaande kieswet slechts een versterking der Arbeiderspartij en der kleine groepen ten gevolge hebben en zouden de op het oogen blik leidende partijen slechts een onbetee- kenende wijziging in sterkte ondergaan, Hitier en Ludendorff definitief verzoend? Onderhoud tusschen de beide „gezworenen" van 1923. Ludendorf. Het D.NjB. meldt uit München: Teneinde moeilijkheden en misverstanden uit den weg te ruimen, hebben rijkskanselier Hitier en Ludendorff een langdurig onderhoud gehad, dat ook tot het gewenschte resultaat heeft geleid. Ludendorff heeft daarbij uiteengezet, hoeveel waardeering hij heeft voor de redden de daad van Hitler, die het verdrag van Ver sailles punt voor punt verscheurd heeft. Hij juicht het vooral toe, dat volk en staat weder weerbaar en meester aan den Rijn zijn. Hij sprak verder over zijn arbeid, die ten doel heeft het volk in geestelijk opzicht één te maken, zoodat het tegen ernstige taken is opgewassen. Rijkskanselier Hitier gaf een uiteenzetting van zijn ervaringen en zeide zich er over te verheugen, dat het Derde Rijk en zijn weer macht thans weer in vertrouwelijke verbin ding met den veldheer uit den wereldoorlog- staan, zooals dat eens het geval geweest is met het oude leger en de strijders van 9 November 1923. Ludendorff's crïtiek op het Hitler-regime. Sinds Hitier aan het bewind was gekomen, heeft Ludendorff zich geheel afzijdig ge houden van alle officieele betoogingen" Hoe wel hij een der eerste nat-ionaal-socialistische afgevaardigden is geweest, behoorde hij toch niet tot de candidaten der verkiezingen 1933. Hij trok zich terug in zijn villa te Tutzig (Beieren), waar hij zich in zijn vrijen tijd bezig hield met de bestrijding van de jezuïeten en Joden, die hij ervan beschuldigde samen te spannen tegen Duitschland. In de laatste maanden heeft Ludendorff de nationaal-socialistische diplomatie ernstig gecritiseerd. Onlangs hebben de autoriteiten zijn tijdschrift ,.Am heiligen Quell Deutscher Kraft" in beslag genomen, omdat er een artikel in was gepubliceerd, waarin te ken nen was gegeven dat Franco een Jood zou zijn. Deze oppositie, hoewel beperkt tot de aan hangers van het „nieuwe heidendom", dat door zijn vrouw Mathilde Ludendorff werd geleid, heeft de rijksregeering niet wenschelijk geacht, daar Ludendorff in Duitsche militaire kringen nog een aanzienlijk prestige genoot. In April 1935 hebben de legerleiders, met generaal von Blomberg aan het hoofd, Luden dorff ter gelegenheid van diens 70sten ver jaardag gehuldigd. In December van dat jaar werd in het ministerie van oorlog zijn borstbeeld onthuld. Hitier heeft deze bijeenkomst evenwel niet bijgewoond. Men veronderstelt, dat Hitier persoonlijk het initiatief heeft genomen tot deze toe nadering. (Havas). welke niet van beslissende invloed kan zijn op de samenstelling van het parlement. In politieke kringen is het gerucht verspreid, volgens hetwelk de regeering besloten is zelf in den verkiezingstrijd in te grijpen. Zij zou nog op het laatste oogenblik een poging wil len ondernemen om met hulp der militanen en der nationale groepen een nieuwe regee ringspartij in het leven te roepen. Aan het succes van een dergelijk optreden wordt ech ter getwijfeld. Men is van meening, dat een regeeringscrisis niet lang op zich kan laten wachten tenzij het kabinet Hayasji zelf ter stond aftreedt, en het mogelijk maakt een onafhankelijk ministerie te vormen, dat over voldoende vastberadenheid en tevens steun bij het volk beschikt om de „krachtige poli tiek" waarom zoo vaak gevraagd is, ten uit voer te brengen. België Vlaamsche Nationalisten steu nen de candidatuur Degrelle. De leider der Vlaamsche Nationalisten, De Clercq, heeft verklaard dat zijn partij Degrelle op 11 April volledigen steun zal verleenen. Hij voegde hieraan toe, dat de overeenkomst tus schen Rexisten en Vlaamsch Nationalisten, óf in haar geheel, óf niet bekend zal worden gemaakt. Beide partijen blijven geheel zelf standig. Bloedige botsing in Britsch- Indië. Troepen slaags met vijandigen stam. NEW DELHI, 30 Maart Tijdens een bot sing met een vijandigen stam, groot drie tot vierhonderd man, zijn op een weg in Wa- ziristan twee Britsche officieren en twee In dische officieren gedood, terwijl een Britsch en een Indisch officier gewond werden. Voorts werden negentien Indische soldaten en een Britsche soldaat gedood en acht en dertig- gewond. (Reuter). Trein ontspoord op de lijn ParijsHendaye. Met 120 K.M. vaart uit de rails gevlogen. Een doode, 44 gewonden. De sneltrein ParijsHendaye, die te 16.15 uur uit Bordeaux vertrekt, is gisteren te 18.40 uur bij den overweg te Cabannes ontsppord. De trein had op dat oogenblik een snelheid van ongeveer 120 kilometer. De vier ach terste wagens raakten uit de rails: twee daarvan kwamen in de langs den spoorweg stroomende beek te recht, de beide andere werden in een weide geworpen. Bij dit ongeluk is één passagier, 'n ongeveer twintigjarig jongmensch, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, om het leven gekomen, 44 personen werden gewond. Onmiddellijk na 't bekend worden van het ongeluk vertrokken van Dax am bulances en particulieren autos naar de plaats des onheils. De stationschef van Bordeaux heeft aan de pers medegedeeld, dat het ongeluk te wij ten is aan het breken van een koppeling van het restauratie-rijtuig, dat het zesde rijtuig van den trein was. Daar de telefonische verbindingen over de dienstlonen verbroken waren, kwamen de berichten uit Dax slechts onvolledig binnen. De trein was dichtbezet met reizigers. Brandweerlieden, mobiele garde, gendarmes, de politie van Dax en een honderdtal red ders werken samen bij de bevrijding der ge wonden. het opruimingswerk geschiedde bij fakkels. Massa-arrestaties in rechtsch Spanje? Franco zou naar Tetouan Vertrokken zijn. Naar Havas uit Gibraltar meldt zijn talrijke personen van Britsche en andere nationaliteit, gisteren uit Tan- ger in Gibraltar aangekomen. Zij verstrekten mededeelingen over het complot, dat in Tetoean is ontdekt en waarbij omstreeks duizend per sonen betrokken waren. Een hon derdtal officieren zou gefusilleerd zijn. De meesten hunner maakten deel uit van het luchtleger. De samenzweer ders zouden verraden zijn door een Arabischen kok. Een Reuterbericht uit Londen meldt nader: Het is onmogelijk bevestiging te verkrij gen van het gerucht volgens hetwelk gene raal Franco uit Spanje naar Tetoean zou zijn vertrokken. Men is evenwel van meening. dat dit be richt niet zonder nader onderzoek als onge loofwaardig moet worden afgewezen. Volgens een van het Spaansche Te- legraaf-agentschap ontvangen be richt zou op 3 April a.s. in Marokko een tegen de opstandelingen gerichte samenzwering gelijktijdig worden ontketend te Tetoean, Larache, Ceuta en andere steden. Aan dit bericht wordt toegevoegd, dat na de ontdekking der samenzwering reeds 1150 personen werden gearresteerd Regeeringstroepen in den aanval. Uit*Valencia, 31 Maart: Het ministerie van de luchtvaart deelde gisteravond negen uur mede, dat de luchtmacht van de regeering krachtig heeft gewerkt in het Zuiden. Maandag werden de kazernes in het dorp Montoro en een convooi van 300 auto's der opstandelingen bij Alcaracejos gebombaxdeerd. Dinsdag bom bardeerden twaalf vliegtuigen de stellingen van den vijand bij Penaroya, vervolgens de dorpen Pueblo Nuevo del Terrible, Villa del Rio en het station van Montoro en tenslotte nog een convooi van dertig wagens op den weg naar Espiel nabij Alcaracejos. Omstreeks half zes in den avond bestookten de vliegtuigen nog maals Montoro en Villa del Rio. Alle aanval len werden nauwkeurig uitgevoerd. De con centraties van den vijand bij Villa Nueva del Duque werden gedecimeerd. Aan het front van Aragon bombardeerden de vliegtuigen in den afgeloopen nacht de fa briek Sabiixanigo in de provincie Huesca, welke door de opstandelingen wordt gebinikt voor de vervaardiging van springstoffen. Veertig ex plosieve bommen en een honderdtal brand bommen werden op de fabriek geworpen, met het gevolg, dat een deel van het gebouw in vlammen opging. Verder wordt"gemeldt, dat de torpedojager „Jose Luis Dïez" slaags is geraakt met twee oorlogsbodems van de opstandelingen. Men gelooft dat deze schepen getroffen werden door de projectielen van de „Jose Luis Diez". De torpedojager is doorgevaren naar Santan der. Uit Andujar wordt vernomen, dat de regee ringstroepen gisteravond omstreeks zes uur de dirpen Alcaracejos en Villa Nueva del Duque in storm hebben genomen. Talrijke gevange nen, vooral Mooren, vielen in handen van de regeeringsmilitie, die bovendien een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal buitmaakte. De opstandelingen boden slechts geringen tegenstand. Nationalisten hébben succes bij Tajuna. Een bijzondere correspondent van Havas meldt uit Avila 30 Maart: Het vandaag uitge geven communiqué geeft een overzicht van den buit der opstandelingen tijdens den tegenaan val, welken zij hebben ondernomen na den aanval der regeeringstroepen op Tajuna. Zij hebben op het slagveld 400 geweren, 150 jachtgeweren, vijf mitrailleurs. 48 loopgraaf mortieren. 2000 granaten en een belangrijke toeveelheid patronen gevonden. Het personeel van den geneeskundigen dienst heeft op het slagveld meer dan 400 dooden geteld. Gevechten aan het Jaramafront hervat. Radio-Burgos deelde mede, dat in den sector Guadalajara de regeeringstroepen tot den aan val zijn overgegaan, de twee en twintigste in veertien dagen. Ook deze aanval liep op niets uit. In alle sectoren aan de Jarama en in Guada lajara zijn de artilleriegevechten hervat. Ver scheidene granaten zijn in het centrum van Madrid gevallen en hebben aanzienlijke schade veroorzaakt, o.a. in Gran Via, in de Alcala- straat en op de Puerto del Sol, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het parlement schaart zich achter Motta. „Wel, Schrielkop," zei de kleine Dick, „vergeet je woede nu toöh eens even en wees een beetje vroolijk je kijkt zoo zuur. Wat heb je toch? Waarom ben je zoo kwaad? Je zult heusch nog wel eens uit die cel komen.'' „Ach, ik ben zoo woedend! De koning heeft mij opgesloten, en hoe kom ik hier nu ooit weer vandaan?" zei de verbaasde Schrielkop. „Dan heb je zeker wat slechts gedaan," zei Dick weer. „Maar luister nu eens. Ga eerst zitten, want je bent zoo verschrikkelijk groot en ik kan niet steeds zoo omhoog kijken." De kwade Schrielkop, die Dickie erg grappig vond, ging zitten en terwijl hij naar Dick's gepraat luisterde, vergat hij zijn woede al een beetje. GENèVE, Maart 1937. (Van onzen correspondent). De president van Zwitserland voor het jaar 1937, Giuseppe Motta, moge in de laatste jaren in de socialistische pers van het land heftige aanvallen tegen zijn internationale politiek te verdragen hebben, omdat hij ervan verdacht wordt al te zeer Mussolini naar de oogen te kijken, telkens wanneer Motta's buitenlandsche politiek in de Zwitsersche Kamer grondig be sproken wordt weet hij zulke goede argumen ten voor zijn gedragslijn aan te voeren, dat zelfs de socialistische oppositie zich verplicht- acht hem de goedkeuring voor zijn beleid niet te onthouden. Zoo ging het ook ditmaal weer in de voor jaarszitting van het Zwitsersche parlement. De socialist, die Motta geïnterpelleerd had over het bekende onderhoud tusschen den Duit- schen rijkskanselier Hitier en den Zwitserschen oud-president Schulthess over de Zwitsersche neutraliteit, moest zich na Motta's antwoord voor bevredigd verklaren. En Motta's rapport over de verplichtingen waartoe het neutrale Zwitserland jegens den Volkenbond in verband met de kwestie der „collectieve veiligheid" ge bonden is, werd met 112 tegen 3 stemmen door de Zwitsersche kamer goedgekeurd.. Alleen de twee communistische kamerleden en de Ge- neefsche bijna-communistische socialistenlei der Nicole stemden tegen. De geheele socialis tische kamergroep, Nicole uitgezonderd, gaf haar stem aan de motie tot goedkeuring van Motta's neutraliteitspolitiek. De socialistische interpellant over het onder houd HitierSchulthess, de oud-Kamei*voor- zitter Huber, verklaarde reeds niet veel waarde aan Hitler's belofte tot eerbiediging onder alle omstandigheden van de Zwitsersche neutrali teit te kunnen hechten, hij zou echter het ge heele onderhoud HitierSchulthess voor meer schadelijk dan nuttig houden, indien de oud president van Zwitserland Schulthess daarbij eenige tegenbeloften zou hebben gedaan, hetzij over eenige verzwakking van Zwitserland's verplichtingen jegens den Volkenbond in ge val van oorlog waarbij Duitschland betrok ken is, hetzij over een vriendelijker beoordee ling door de Zwitsersche pers van de toestan den en heerschende opvattingen in Duitsch land. Vooral een dergelijke „cultuur-afspraak", die de Zwitsersche oordeelvrijheid in welke mate ook zou beperken, zou voor het Zwitser sche volk geheel onaannemelijk zijn. Het antwoord van president Motta stelde iedereen gerust. Motta verklaarde het volko men met Huber eens te zijn, dat de Zwitser sche vrijheid van oordeel over de in de nabuur landen bestaande toestanden onverzwakt moet blijven voortbestaan. Het is echter een beleedi- ging, zoo verklaarde Motta, te veronderstellen, dat een man als Schulthess, die bijna een kwarteeuw lang Zwitsersch minister was ge weest en zijn volk door en door kent, zelfs maar tot onderhandelingen over beperking der oor deelsvrijheid bereid zou zijn geweest! Motta verzekerde dan ook, dat van onderhandelingen of Zwitsersche tegenbeloften of wat dan ook nimmer sprake is geweest. Hitler's verzekering, dat hij de Zwitsersche neutraliteit zou eei'bie- digen, wat ook moge komen, was geheel spon taan en zonder eenig voorbehoud gegeven. Deze verklaring van Motta maakte een einde aan den twijfel, die na de eerste voldoening over Hitler's "belofte gaandeweg ook in burgerlijke kringen ontstaan was. Motta, die tevens kon mededeelen, dat zijn oud-collega Schulthess in overleg met hem, Motta, zelf het onderhoud met Hitler had aangevraagd, oogstte een even groot succes bij de verdediging van zijn opvattingen over Zwitserland's „neutraliteit in den Volken bond". Toen Motta in het najaar van 1935 on danks zijn sympathieën Voor Italië en Mus solini zich verplicht gevoelde aan de meeste economische sanctiemaatregelen der Volken bondsstaten tegen den staat-aanvaller Italië mede te doen ontstond er een vrij sterke strooming in Zwitserland, die den terugkeer van Zwitserland tot de politiek van volstrekte neutraliteit wenschte, die Zwitserland steeds betracht had, voordat het lid van den Vol kenbond werd. Men vreesde, dat het mede doen aan vei'schillende economische sancties tegen den machtigen nabuur Italië op den duur Zwitserland in oorlog met Italië zou brengen. De eeuwenoude neutraliteit boven het lidmaatschap van den Volkenbond stel lend bepleitte deze richting, die vooral onder de fascistisch gezinde „frontpartijen", doch ook wel in nog andere kringen steun voind, een uittreden van Zwitserland uit den Vol kenbond. Men sprak reeds van het voorbe reiden van een referendumbeweging ten gun ste van de opzegging van het lidmaatschap van den Volkenbond. Tegen deze richting heeft Motta zich krach tig verzeet en althans in het parlement een volkomen overwinning behaald. Zelfs het eenige tot de frontpartij behoorende Kamer lid gaf zich tenslotte gewonnen. Motta ont kende ten stelligste, dat men zou moeten spreken van „Neutraliteit óf Volkenbond". Motta's leuze is „Neutraliteit èn Volken bond!" Hij herinnerde eraan, dat de Vol kenbondsraad in zijn zitting van Londen van van 13 Februari 1920 reeds heeft erkend, dat Zwitserland op grond van zijn eeuwenoude neutraliteit tot den Volkenbond kon toetre den, zonder zijn militaire neutraliteit te be hoeven prijs te geven. Motta had uit deze Londensche verklaring van 1920 over het behoud van Zwitserland's militaire neutra liteit in den Volkenbond de gevolgtrekking gemaakt, dat Zwitserland slechts verplicht is aan economische sanctiemaatregelen mede te doen, voor zooverre het deelnemen aan economische sancties geen gevaar voor de mi litaire neutraliteit van Zwitserland zou op leveren. Tijdens den oorlog tusschen Italië en Abessynië heeft Zwitserland aan de meeste sancties deelgenomen, doch een uitzondering gemaakt voor die sancties, die Zwitseerland in den oorlog zouden kunnen gaan betrek ken. Motta heeft dit standpunt op 2 Novem ber 1935 uitdrukkelijk in de „Co-ordinatie- commissie" tegenover den Franschen gedele geerde verdedigd. Hij heeft daarna in Sep tember 1936 in den Zwitsersche nota over de Volkenbondshervorming deze zelfde op vatting over Zwitserland's neutraliteit in den Volkenbond" nogmaals uitdrukkelijk uiteen gezet. De Volkenbond heeft geen verzet tegen deze opvatting aangeteekend. Motta ver kondigde dus, dat Zwitserland gerust lid van den Volkenbond kan blijven, ook al is de re geering vastbesloten in verdere gevallen van toepassing van art. 16 van het Volkenbonds verdrag precies zoo te handelen als tijdens den oorlog tusschen Italië en Abessynië. Met betrekking tot lederen sanctiemaatrege! zal de Zwitsersche regeering zich afvragen, of de deelneming aan die sanctie het gevaar voor Zwitserland zou opleveren in den oor log betrokken te worden en de militaire neutraliteit te verliezen. Vrijwel de geheele Kamer keurde deze neu traliteitspolitiek binnen het kader van den Volkenbond goed. Doch enkele leden drongen er op aan. dat Motta met de stilzwijgende berusting van den Volkenbond in die Zwit sersche politiek geen genoegen zou nemen. De Zwitsersche regeering moest, meenden zij, uitdrukkelijk van den Volkenbondsraad of van het Haagsche Internationale Gerechts hof een verklaring uitlokken, dat Motta's op vatting inderdaad in overeenstemming is met de Londensche neutraliteitsverklaring van den Volkenbondsraad van 13 Februari 1920. Motta ontraadde de Kamer echter sterk de zen weg te willen inslaan. Hij wees op het toch altijd bestaande gevaar, dat Volken bondsraad of Haagsche Hof het niet geheel en al met de Zwitsersche opvatting eens zou den zijn. Dan zou Zwitserland of met een vei'zwakte neutraliteit genoegen moeten ne men of uit den Volkenbond moeten uittre den. Het ééne achtte Motta even ongewenscht als het andere. Hij wees daarbij nog er op. dat vooral onder de tegenwoordige interna tionale omstandigheden een uittreden uit den Volkenbond den hoogst ongewenschten indruk zou kunnen maken, alsof Zwitserland de zijde van die mogendheden kiest, die aan het Volkenbondswerk niet meer mededoen. Motta raadde dus krachtig af de kwestie uit drukkelijk voor den Volkenbond te brengen. Een zoo duidelijk mogelijke uitspraak van het Parlement ten gunste van de neutrali- teitsopvatting der regeering zou het beste middel zijn, om de eerbiediging daarvan in de toekomst ook door den Volkenbond te waarborgen. Motta werd de groote overwinnaer uit dit debat. De Senaat verklaarde eenstemmig, de Kamer met 112 tegen 3 stemmen haar goed keuring aan Motta's neutraliteitspolitiek te hechten. Het door Motta zoo begeerde „na tionale eenheidsfront" ten gunste dezer po litiek was. de weinig talrijke communisten uitgezonderd, verkregen! Motta mag thans zeker wel vertrouwen, dat de Volkenbond niet licht tegen deze eenstemmige Zwitser sche opvatting in verzet zal komen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Duitschland bij de kroning van George VI. Generaal Von Blomberg leider der delegatie. Hitier heeft naar het D.N.B. meldt, gene- raal-veldmaarschalk Von Blomberg opgedra gen hem te vertegenwoordigen bij de kro ning van koning George VI van Engeland. Verder zullen admiraal Schulze en generaal- majoor Stumpff van de luchtmacht deel uit maken van de Duitsche delegatie. RADIfi PROGRAMMA DONDERDAG 1 APRIL. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00 Gram. pl. 8.30 Hoogmis. 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. pl. 12.00 Be richten 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Handenai'beid v. d. Jeugd. 5.15 5.45 en 6.00 Het „Collegium Musicum". 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 „Naar het stamland van Prins Bernhard", causerie. 7.35 Reportage uit Kootwijk. (Om 8.00 Berich ten ANP en Herh. SOS-ber.) 8.30 Gram. pl. 9.00 „Deug ik voor de Koloniën", causerie. 9.30 Or gelconcert. (Om 10 uur berichten ANP) 10.30— 11.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. Hilversum n. 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 Orgelspel. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Omroeporkest en soliste. 12.30 Gram. pl. 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.15 Lyra-Trio. 3.00 Naailes. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Or gelconcert. 4.50 Voor de kinderen. 7.05 Vocale duetten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A N P. Mededeelingen. 8.15 Concertgebouwor kest, R.K. Oratoriumvereen. en solist. (Om ca. 9.10 Lezing: „De reis van een Oranje-prins naar Ned. Indië in het jaar 1837") 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten ANP. Hierna: tot 12.00 AVRO Dansoi'kest. DROITWICH 1500 M. 11.05 „At home today", causerie. 11.25 Dans muziek (Gr. pl.) Gr. pl.) 12.05 BBC Welsch orkest orkest mmv. solist. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 Het Wynford Reynolds Octet. 2.20 Het Whiteway Ensemble. 2.50 Gram. pl. 3.10 3.30 „Men talking", causerie. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth mmv. soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 BBC-Dansorkést. 6.20 Berichten. 6.40 Boek bespreking. 7.00 De „Harmony Imps" mmv. solist. 7.10 Komische dialoog. 7.20 Orgelconcert 8.05 „Der tapfere Soldat", operette. 9.20 Be richten. 9.40 BBC-Harmonie-orkest. 10.20 Kerk dienst. 10.40 Het New Georgian Trio. 11.20—12.20 BBC-Dansorkest RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 9.50 Oi'gelconcert. 12.35 Omroeporkest en duoeoncert. 2.50 Zang. 3.05 Gram. pl. 4.20 Gram. pl. 4.50 Zang. 8.20 Zang. 9.05 Benedetti-kwartet en zang. 10.05 Omroep orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Omroepkleinorkest. 8.50 Gram. pl. 11.20 SA-orkest. 1.35 Gram. pl. 3.20 Omroepkleinorkest. 4.35 Gram. pl. 5.20 Blaasconcert. 6.20 Gram. pl. 7.30 Omroeporkest, dansoi'kest en solisten. 9.50—11.20 Boeren- kapel, balalaika-oi'kest, harmonica-orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gr. pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon orkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Kleinorkest en Gram. pl. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Bonte Avond. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Fluitrecital. 7.10 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Zangvoordracht. 8.50 Intem. Eugène Ysaye- Concours. Hierna: tot 11.20 Gram. pl. uFr-T«rjrr 'NDSENDER 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Seheepsweerbericht. 10.20 11.20 Dansmuziek (gr. pL).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6