Sficd itt 't jhust Geen i/fusie- Maar werkelykheid BLONDONA VRIJDAG 2 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 11 VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. Wijziging in het Belgisch elftal. Uit Antwerpen: De spelers van het Bel gisch elftal, die Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland zullen spelen, zijn Donder dagavond in het Heyselstadion bij elkaar ge komen. Hierbij bleek het. dat de spelers, die tijdens de Paaschdagen in wedstrijden bles sures hadden opgeloopen, thans weer in zoo verre hersteld zijn, dat zij allen zonder uit zondering a.s. Zondag present zullen zijn. Slechts Van den Eynde, die, zooals men weet voor meespelen bedankt heeft, was niet ver schenen. Men heeft het Belgische elftal nu zoo gewijzigd, dat Buyle (Daring Brussel), die als rechtsbuiten stond opgesteld, Zondag op den linksbuitenplaats zal spelen; als rechts buiten zal Fievez (White Star) fungeeren. Laatste training op het V.U.C.-terrein. Donderdagavond had voor het Nederlandseh elftal de laatste training op het V. U. C.- veld plaats. De voorzitter van de keuze-com missie, de heer Herberts, hield weer een toe-, spraak. „Wij kunnen ditmaal kort zijn", zei hij; „de tactische aanwijzingen hebben jullie alle maal reeds ontvangen, zoodat ik daar' niet verder op in behoef te gaan. Denkt er aan, dat de wedstrijden tegen België altijd een apart; karakter dragen en voor ons van zeer groot belang zijn. Deze wedstrijd speciaal, die de eerste tegen de Belgen in dit seizoen is. We hebben de laatste jaren succesvol tegen onze Zuiderburen gestreden, maar laten wij hen niet onderschatten. Ze hebben weer den befaamden Braine in hun midden en hebben den laatsten tijd snelle vorderingen gemaakt. Hun overwinning op de Fransehen zegt ook wel iets; wij hebben tegen de Bel gen een reputatie op te houden. Wij kunnen die ophouden, wanneer jullie je in Antwerpen de honderd procent geeft". Speciaal richtte de heer Herberts zich nog tot Lungen, Van Spaendonck en Wilders. Vooral waarschuwde hij den laatste, die het vermoedelijk nog zwaarder zal krijgen dan in Dusseldorf, omdat onder leiding van Braine verrassende aanvallen van de zijde der Belgen volstrekt niet uitgesloten zullen zijn. ,3akhuys speelt Zondag op een voor hem nieuwe plaats, maar we verwachten, dat ook hier zijn capaciteiten voor Nederland een gun stig resultaat zullen brengen". Tenslotte herinnerde de heer Herberts nog aan den plicht, die als het ware ieder Neder- landsch-elftalspeler vanzelf voelde, en die zoovele malen de drijfveer is geweest voor het succes. Lichtwedstrijd Haarlem—D. W. V. (4—1) Als tegenpartij had Haarlem Donderdag avond den derde klas kampioen D. W. V. uit Amsterdam op bezoek. Haarlem verscheen met haar volledige ploeg. Dat de roodbroeken niet hun beste spel speelden, is te begrijpen, als men bedenkt, dat dit de vierde wedstrijd was, dien Haarlem in ruim een week speelde. Daar bij kwam dat dit Amsberdanische elftal een goede tegenpartij was. Zij liet de roodbroeken niet veel gelegenheid tot scoren waarbij ,zij .ook zelf een goed spel vertoonde: Reeds na enkele minuten gaf Van der Hulst imet een hard schot aan Haarlem de leiding. Dan gaan de Amsterdammers met snelle aan vallen op Vijgeboom of. Zij speelden echter dikwijls te kort, waardoor de Haarlem-verde diging steeds kon ingrijpen. Bij de Haarlem- aanvallen toonde de Amsterdamsche keeper zich van goede kwaliteit. Bij een snellen aanval van D. W. V. maakt Visser gelijk, maar nog voor rust geeft Kam- meijer uit een vrijen schop met een hard schot aan Haarlem opnieuw de leiding (21). In det weede helft speelden de Amsterdam mers minder. Haarlem gaf nu in hoofdzaak den toon aan, hoewel D. W. V. dikwijls met snelle aanvallen Vijgeboom aan het werk zette. Een goede pass van Smit naar De Winter wordt met een hard schot- benut (31). Hier na komen de Amsterdammers nog even los, maar tot doelpunten komen zij niet meer. De la Mar werkt zich door de verdediging heen; hij geeft goed over aan Van der Hulst, die hard inschiet (41). Einde komt met 41 voor Haarlem. HAARLEMSCHE VOETBAL BOND. DE SCHOOL WEDSTRIJDEN VAN DONDERDAG. Het was Donderdag een kalme dag voor de Schoolwedstrijden. In de afd. B werden de halve eindstrijden gespeeld; voor afd. A had één wedstrijd plaats. De H.B.S. uit Velsen nam tegen de Rijks- kweekschool geen halve maatregelen. Met dikke cijfers moest de laatste school er aan gelooven. Maar na afloop verklaarden de spelers toch, dat ze prettige wedstrijden had den gespeeld, ondanks de zware nederlagen, al had men natuurlijk gaarne wat gelijkwaar diger tegenstanders gehad. Een goede, spor tieve opvatting. De H.B.S. uit Velsen was met haar overwin ning tevens kampioen van afd. A en maakt dus voor dit jaar een eind aan de regelmatige successen in deze afd. van H.B.S. A. Van de tien kampioenschappen won immers de H.B.S. A. er niet minder dan 7. In 1934 was 1ste H.B.S. B de gelukkige; de H.B.S. uit Velsen zegevierde in 1932 en thans in 1937. Afd. B gaf dus de halve eindstrijden te zien. Des morgens had een zeer spannende en goede wedstrijd plaats tusschen de Nijverheidsschool 1 (IJmuiden) en U.L.O.C 1. Met .de rust had U.L.O. C een schijnbaar vrij veiligen voor sprong van 20. Echter bleek al spoedig, dat de IJmuidenaren zich maar niet zonder slag of stoot zouden overgeven. En zoowaar wisten zij in de tweede helft gelijk te maken, zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. In de tweede serie van drie wist U.L.O. C de meeste te benutten, zoodat deze school in de finale komt. Er was veel publiek. Gelukkig is de opvat ting van de toeschouwers sinds de eerste dagen zóó verbeterd, dat thans (en ook Woensdag reeds) de strafschoppen op het ge wone speelveld, de juiste plaats dus, konden worden genomen, zonder dat het publiek bi.i- nen de lijnen kwam. En het was nu toch cok veel aardiger en rustiger. 's Middags kwam de twee andere candidaten voor den eindstrijd tegenover elkaar, n.l. U.L.O.A 1 en en 1ste H.B.S.B. 1. De rust kwam hier met blanken stand en het ging er al ;op lijken, dat hier ook de strafschoppen de te- slissing zouden moeten brengen, doch in ,de laatste tien minuten wist de H.B.S. twee goals te scoren; zij plaatste zich zoodoende als finalist. De uitslagen waren: Afd. A: Rijkskweekschool—H3.S. 1 (Velsen). 1—12 H.B.S. i (Velsen) kampioen. Afd. B, Halve eindstrijden: U.L.O.C 3Nijverheidsschool 1 (IJmuiden) 22 U.L.O.C. wint. lste H.B.S.B 1—U.L.O.A 1 2—0 Na afloop van den A-wedstrijd werd de wis selbeker met een toepasselijk woord door den H.V.B.-voorzitter, den heer Van der Aart, aan den aanvoerder van H.B.S. (Velsen) uitge reikt; aan de spelers persoonlijk werd het kampioensspeldje overhandigd. Natuurlijk ontvangen zij ook nog het gebruikelijke di ploma. Het programma voor Zaterdag is als volgt samengesteld: Alle wedstrijden op het terrein van H.F.C Afd. A: M.T.S.H.B.SA 1 10 uur. Afd. D: Verliezersafd. Eindstrijd 10 Afd. E: Verliezersafd. Eindstrijd 10.45 Afd. B: Eindstrijd: UJL.O.C 1—le H.B.S.B 1 2 Afd. D: Eindstrijd. Winnaars 2.15 Afd. C: Eindstrijd 2.45 Afd. E: Eindstrijd. Winnaars 3 Onmiddellijk na afloop heeft de prijsuit- deeling plaats. Voor een vlotte afwerking van het programma wordt aan de spelers nog eens uitdrukkelijk verzocht op tijd aanwezig te zijn, d.i. minstens tien minuten voor het begin van hun wedstrijd. Voorspellingen zijn moeilijk te maken. In B houden wij het op 1ste H.B.S. B 1, in C op de Hartenlustschool (BloemendaaDin D (win naars) op H.B.S.A 7, in D (verliezers) op le H.B.S.B 4. in E (winn.) op de Voorwegschool (Heemstede) en in E (verliezers) op O.L.S. 39 (Spaarndam). Maar er kan van deze voorspellingen ook best geen enkele uitkomen! Daarvoor blijft het gelukkig voetbal. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Ook in de B-afdeeling is thans de beslissing gevallen. Kennemerland 3 klopte Johez met 42 en veroverde daarmede ongeslagen het kampioenschap van deze afdeeling. Onze feli citaties aan Van Schoonhoven c.s. Voor morgen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: A VGSSIZO, 3.30 u., F. J. Wempe Jr. Tw. Jeugd—Telefonia, 3 u., J. Joosten. VVIJKennemerland, 4.00 u.. Chr. Klerk. B SIZO 2-WRA, 3.30 uur. H. D. Kist de Ruyter Jr. JohezKennemerland 3, 3 u„ M. Bloemink. ZSV—VEW, 3 uur, J. v. d. Wereld. C Kennemerland 4VEW 2, 3 uur, G. H. Hesselink Jr. Kennemerland 6—ZSV 2, 3 uur M. Kruijff. De belangrijkste wedstrijd van dezen middag is ongetwijfeld de ontmoeting V.V.IJ.Kenne merland, welke in Velsen op het V.V.IJ.-terrein wordt gespeeld. Indien de bezoekers er in sla- jen, dezen wedstrijd gelijk te spelen, dan zijn zij, met nog twee wedstrijden voor den boeg, reeds van het kampioenschap verzekerd. Het zal Kennemerland evenwel niet gemakkelijk vallen, dit gelijke spel te behalen, want V.V.IJ., de kampioen van de drie voorafgaande seizoe nen, zal er natuurlijk een eer in stellen, aan Kennemerland de eerste nederlaag in dit sei zoen toe te brengen. Wij zijn benieuwd naar het resultaat van deze interessante match. In het Noordersporlpark ontvangt Tweede Jeugd het elftal van Telefonia. Dat wordt een spannende ontmoeting tusschen twee gelijk waardige ploegen. Wij vermoeden dat de be zoekers een kleine overwinning zullen behalen. SIZO doet de laatste weken ernstige pogin gen, de onderste plaats te verlaten en V.G.S., dat In Van Gelder's Sportpark te Velsen Noord den strijd tegen de Hillegommers aanbindt, kan er dan ook van overtuigd zijn, dat zij van SIZO morgenmiddag krachtigen tegenstand zal ondervinden. Het, zal aan spanning niet ont breken, daar ook de Velser club er niet veel voor zal gevoelen, als hekkensluiter te fungee ren. In de B afdeeling is alle spanning geweken; de competitie is nagenoeg geëindigd; de restee- rende wedstrijden zullen wel genoeglijke par tijtjes worden, waarbij het resultaat van weinig belang meer is. Hetzelfde geldt voor de C- afdeeling. Grotere aantrekkelijkheid, nieuwe charme, kunt ook U bereiken door mooi glanzend haar, fraai van tint. Het komt er maar op aan de ouderwetse wijze van haarwassen vaar- wel te zeggen. Was Uw haar met Blondona of Brunetta. Beide zijn absoluut vrij van alkali, wat de zo gevreesde witte neerslag op het haar voorkomt en elke nabehan- j deling overbodig maakt. Blondona Is het I enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor be- vat, waardoor het blonde haar zo prachtig j van tint blijft en Brunetta is het dool- i treffende middel voor donker haar, dat i het speciale preparaat i ':qull bevat. wAarborsen volmaakte haarverz VH 5^-033ftf (Adv. ingez. Med.) De Markies van Hamilton is het boksen nog niet verleerd; Interessante boksmatches te Londen; Groote belangstelling der Amerikanen voor Baer en Levinsky; Verrassingen in de Engelsche League; De schoolvoetbalwedstrijden; De Weensche profs „sterven in schoonheid". Tot de vooraanstaande Engelsche ama teurboksers in de jaren onmiddelijk na den oorlog behoorde ook de Markies van Hamil ton, telg uit een' oud-adellijk geslacht in Schotland. Deze pootige jongeman was in bokserskringên buitengewoon populair, niet het. minst omdat nimmer tevergeefs een be roep op hém wérd gedaan om, hetzij voor liefdadige doeleinden, hetzij op het feest van een arbeiders-sportclub, aan een wedstrijd deel te nemen. Ontelbare malen bokste hij zijn partij in clublokalen in de havenwijken van Londen en steeds was hij present, wan neer de toenmalige Schotsche weltergewicht- kampioen Johnny Brown, met wien hij re gelmatig trainde, in de Blackfriars Ring of in Olympia den strijd tegen Belgen of Hol landers aanbond. In latere jaren werd deze eenvoudige jon geman tot ernstiger bezigheden geroepen en thans heeft hij oa. zitting in den gemeente raad van Edinburg. In een kort geleden ge houden vergadering van dit lichaam kregen twee leden oneenigheid, die zoo hoog liep. dat een van hen, een forsch gebouwd man zijn kleinen tegenstander in het debat op de vuist uitdaagde. Op dat moment stond aan het andere einde van de zaal rustig de rij zige Markies van Hamilton op en deelde den voorzitter mede, dat, gezien de ongelijkheid in grootte en kracht van uitdager en ge daagde, hij zich gaarne beschikbaar stelde om in de plaats van laatstgenoemde, den vechtlusutigen collega onmiddellijk partij te geven. Dit aanbod werd niet aanvaard en het verdere gedeelte van de vergadering verliep uitermate rustig. De matchmaker van het Empire Stadium te Wembley zal wel niet in zijn verwachtin gen bedrogen worden, wanneer hij bij den grooten boks-avond op 6 April e.k. op een uitverkocht huis rekent. De vier voornaam ste matches op het programma zouden elk voor zich meer dan goed genoeg zijn om het hoofdnummer te vormen van een „gewone" boksmeeting. In de eerste plaats bokst Jack Doyle, de wisselvallige en temperamentvolle Iersche zwaargewicht tegen den Amerikaan „King- fish" Levinsky, die over, genoeg ervaring en ringroutine beschikt om zijn tegenstander te laten toonen, tot welke prestatie hij nu eigenlijk wel in staat is. Daar beiden zeer hard kunnen stooten, is het onwaarschijn lijk, dat de strijd de volle 12 ronden zal duren. De halfzwaar gewicht-kampioen van En geland. Eddie Phillips zal voorts zijn titel verdedigen tegen Jack McAvoy, een bokser, die op de meest onverwachte momenten met een beslissend en stoot voor den dag pleegt te komen, waarvan onlangs de Amerikaan- sche favoriet Babe Risko te New-York in de eerste ronde bet slachtoffer werd. Ongetwij feld zal Phillips moeite genoeg hebben om zijn titel te behouden. De kleurling Small Montana, die eenïge maanden geleden in een gevecht om het wereldkampioenschap vlieggewicht met zeer gering puntenverschil van Benny Lynch verloor en sindsdien eenigs zins uit vorm was, bokst een revanche-partij tegen Pat Palmer, waarin de man van de Philippijnen de beste kansen heeft. Het zelfde kan trouwens ook gezegd worden van Dave Crowley in zijn strijd tegen George Odwell. want eerstgenoemde behoort tot de beste Engelsche lichtgewichten. Hoezeer de Engelsche bokssport zich mo menteel in de publieke belangstelling mag verheugen, blijkt wel uit het feit, dat men op 15 April, dus een week na het Wembley - tournooi. in het Harringay-stadium wederom een gala-avond organiseert, waarbij op een recette van 200.000 gulden gerekend wordt Zeer vele Amerikanen, die voor de kronings feesten in Londen vertoeven, zullen hun landgenoot Max Baer in zijn strijd tegen den Engelschen kampioen Tommy Farr wil len aanmoedigen waarvan het gevolg is, dat er een merkwaardig groote vraag is naar de duurste ringplaatsen, die maar eventjes 110 gulden per stuk kosten. Een tweede Yankee, de wereldkampioen vedergewicht Pete Sar- ron, zal zijn kunnen tegen Harry Mizler de monstreer en en het zal hem wel niet al te moeilijk vallen de overwinning .te behalen. Het'is voor dë'toeschouwers té hopen, dat Max Baer meer tegenstand van Farr onder vindt dan destijds Carpentier van Beckett. Het verhaal gaat, dat een houder van een dure ringplaats bij den aanvang van laatst genoemde match zijn sigarettenkoker liet vallen en vóór dat hij hem had opgeraapt, had de Franschman in 72 seconden met knock out gezegevierd. De Engelsche beroepsvoetballers hebben het met de Paaschdagen niet gemakkelijk gehad; de wedstrijdresultaten wijzen in vele gevallen uit. dat het spelen van drie achtereenvolgende matches niet bevorderlijk is voor het- behouden van den goeden vorm. Arsenal bijvoorbeeld moest zich met drie ge lijke spelen tevreden stellen, Charlton werd door Chelsea geklopt en daar Manchester City slechts één punt verspeelde, heeft deze club een even goede kans op het kampioen schap gekregen als de beide Londensche ver- eenigingen, daar zij eveneens 57 punten be halen kan. Bovendien moet Arsenal nog bij de City op bezoek. Nog verrassender waren de uitslagen in de tweede divisie, waarin de leiders Blackpool twee nederlagen tegen zwakkere teams te slikken kregen, zoodat hun -promotiekans plotseling in gevaar is gekomen. Ook de runners-up. Leicester City, hadden een in zinking en verspeelden op eigen veld drie punten. Zoodoende kwam Aston Villa, dat in de laatste twee maanden 16 van de 18 te behalen punten had veroverd, er prachtis voor te staan, want zij zegevierde te New castle en te Blackburn. Helaas bleek deze inspanning te groot te zijn geweest, want in de return-match oo eigen terrein tegen New castle werd met 20 .verloren, zoodat nu Plymouth en Bury weer betere kansen heb ben. Alle hoop is echter nog niet verloren, hoewel de Villa nog een bezoek aan Leicester moet brengen, dat zich ongetwijfeld met hand en tand zal verdedigen. Ook in de beide derde klasse-afdeelingen heerscht vol op spanning en wordt het kampioenschap fel betwist. Ondanks het ongunstige weer op de eerste vier speeldagen hebben de schoolvoetbalwed strijden een vlot verloop gehad, zoodat Za terdagmiddag a.s. op het H.F.C .-terrein aan de Spanjaardslaan de finales van dit groote tournooi. dat niet minder dan 168 matches omvatte, kunnen worden gehouden. De hee- ren W. P. J. Ente en J. Spoelder Jr. hebben dus wel succes van hun omvangrijk werk ge had. Het aardige is. dat elk jaar weer an dere ploegen op de prijzen beslag leggen, wat de animo van de diverse elftallen niet weinig verhoogt. Zelfs in de hoogste afdee ling. waar de H.B.S. A reeds als kampioen werd gedoodverfd, bleef de verrassing niet uit, want zoowel de H.B.S. uit Velsen als de Middelbaar Technische School boekten fraaie resultaten, waardoor de favoriet werd uitge schakeld. Tenslotte hebben een 60-tal scheidsrech ters zich beijverd, om de wedstrijden volgens de regelen der kunst tot een goed einde te brengen. Indien men voetbal in zijn meest sportle ven vorm wil zien, ga men een kijkje hemen bij de finales aan de Spanjaardslaan. Voor al de eindkamp in de laagste afdeelinsen wordt met enthousiasme en vol ijver bevoch ten en het is aardig, de vreugde van de jon gens te zien, wanneer zij er in slagen de palm der overwinning weg te dragen. De Weensche voetballers van First Vienna hebben wederom gedemonstreerddat het Centraal-Europeesche spel meer op effect dan op effectiviteit is ingesteld. Het positie spel, hoe kundig van opzet en uitvoering ook, ontaardt in een „weven van patronen", waar aan geen einde komt, zoodat het doel ten slotte wordt voorbij gestreefd. Het is vrijwel geheel gebaseerd op „short-passing"; zoodra de artisten tot langere passes overgaan, ver- toonen zij neiging, den bal door de lucht te spelen en dan laat de zuiverheid menigmaal juist zóóveel te wensc'hen over, dat de tegen partij tijdig kan ingrijpen. Gezien de door First Vienna op het Haar lem-terrein vertoonde evoluties, die, het mag niet onvermeld blijven, voor den toeschouwer even boeiend waren als de uitvoering van een goed ingestudeerd ballet, kan men be grijpen, dat op den duur dit mathematisch getik-tak bij het publiek minder in den smaak valt. Evenzeer is het begrijpelijk, dat de Zwitsersche sportpers er eenstemmig op wijst, dat men in het land der bergen thans meer het oog op het West-Europeesche en Engelsche voetbal dient te richten dan te verstarren in "net spel. zooals dat sinds jaar en dag door de Centraal-Europeesche teams wordt gedemonstreerd en dat bewezen heeft voor het behalen van goede wedstrijdresul taten niet productief genoeg te zijn. Intusschen komt het Haarlem-elftal een pluim toe voor een buitengewoon goed ge speelde partij tegen deze Weensche profes sionals. LAWNTENNIS PERRY KLOPT TILDEN VOOR DE DERDE MAAL. Perry behaalde te Detroit zijn derde over winning op Tilden, thans in straight sets (64 64 64), waardoor de stand 3—1 in het voordeel vail den Engelschman is geworden. (Tel.) SCHAATSENRIJDEN. De reden van deze zware schorsing is gele gen in het feit. dat Thunberg gemeend heeft openlijk critiek te moeten uitoefenen op de regelen, welke door den Finschen bond in het afgeloopen seizoen met betrekking tot de trai ning en de uitzending van rijders zijn ge nomen, ZWEMMEN. INT. WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Nederlandsche dames uitgenoodigd. De Fédération Fran?aise de Natation et de Sauvetage heeft aan onderscheidene natio nale bonden een uitnoodiging gezonden om met enkele zwemmers en zwemsters deel te nemen aan de internationale wedstrijden; welke ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling op l Augustus a.s. te Parijs zullen wor den gehouden. Naar wij vernemen heeft ook de Kon. Ned. Zwembond een dergelijke uitnoo diging ontvangen en wel voor de zwemsters Nida Senff (100 meter rugslag) en Rie Mas tenbroek (100 en 400 meter bórst-crawl). Het bestuur van den K. N. Z. B. heeft zich echter genoodzaakt gezien, de uitnoodiging af te wij zen. Immers op 31 Juli en 1 Augustus worden te Wildervank de nationale kampioenschap pen gehouden en men staat terecht op het standpunt, dat op die data geen startvergun ning aan enkele zwemsters voor het deelne men aan buitenlandsohe wedstrijden kan worden gegeven. BILJARTEN. CLUBKAMPIOENSCHAP D. E. S." De roosterwedstrijden om den kampioensti tel bij de biljartclub „D. E. S." werden Donder dagavond in haar clublokaal, café restaurant „Bolwerk" voortgezet met de volgende ont moetingen: Groep A cadre. te maken pnt. brt. h.s. gem. J. Stoffers 250 250 32 76 7.81 G. Vooges 115 92 32 13 2.87 D. A. de Foeljaeger 250 99 22 13 4.50 J. Vlu-g 140 140 22 37 6.36 G. H. Ostertlhun 175 141 35 15 4.02 J. D. Ronde 125 125 35 21 3.57 Groep B libre. J. Sbrij bos 135 84 31 27 2.70 W. Out 95 95 31 13 3.06 Groep C libre. A. Steenkist 70 70 50 8 1.40 J. D. Ronde 45 42 50 6 0.86 E). Boeré 55 55 45 5 1.22 D. Dekker 50 29 45 3 0.64 Donderdag a.s. worden de wedstrijden voort_ gezet. DE ZILVEREN FRUITMAND. Het tournooi om de Zilveren Fruitmand van de Biljartclub „Haarlem" aan de Barteljoris- straat, loopt ten einde. Donderdagavond werden de volgende partijen gespeeld: Ph. SchmidtF. v. Leeuwarden en P. KobusL. Katoen. Zooals te verwachten was won Schmidt met goed spel onbedreigd, terwijl v. Leeuwarden niet meer presteert, wat hij in 't begin van 't tournooi deed. Kobus was weder op dreef en had slechts 10 beurten noodig, om de 350 vol te maken. Toch liet ook Katoen zeer fraai spel zien en scoorde een serie van 100 en haalde 329 punten. Het was dus een fraaie partij- Het resultaat luidt: pnt. brt. h.s. gem. Ph. Schmidt 350 16 74 21.87 F. v. Leeuwarden 207 16 42 12.13 P. Kobus 350 10 94 35.— L. Katoen 329 10 100 32.90 Zondag a.s. de laatste 3 partijen, n.l.: 5.30 uur: G. LammersG. Beekhof, 7.30 uur: W DammanF. v. Leeuwarden en 9.30 uur: Ph. SchmidtP. Kobus, waarna de prijsuitreiking plaats heeft. WANDELSPORT. BLOEMBOLLENMARSCHEN „JAN PASSTOORS". De jaarlijiksche bloembollenmarsoh vaai „Jan Passtoors" wordt gehouden op Zondag 18 en voor hen, die om principieele redenen niet op Zondag- wandelen, op Zaterdag 17 April a.s. Voor de jeugd is voor beide dagen een 20 K.M. marsch georganiseerd. In den boüentijd komen vele landgenooten en niet-landgenooten naai' Haarlem's dreven om te genieten van de bloemenpracht. Ook dit jaar is een parcours uitgezet, dat al het vroegere zal overtreffen. De parcoursbe- sohrijving is aan de startbureaux verkrijgbaar. Deelneming is voor ieder vrij, zoowel voor dames als heeren. meisjes en jongens, ver- eenigingen, militaire- en politiekorpsen, al of niet aangesloten bij de Nederlandsche Wandel sport Federatie. Men kan zoowel individueel als in groepsver band deelnemen. Personen van 1216 jaar kunnen alleen inschrijven voor den 20 K.M. jeugdmarsch. Inschrijvingen moeten gericht worden tot den heer P. J. Janbroers, Dr. Schaepmanstraat 67, Haarlem. De gelegenheid tot inschrijving staat open tot Maandag 12 April, laatste post. Voor ieder, die dezen marsch binnen 7 uur volbrengt, is een schitterende medaille be schikbaar; bovendien ontvangt iedere vereeni- ging, bestaande uit minstens 12 personen plus leider, een groepsprijs, (politiekorpsen 6 plus leider) mits wandelend in groepsverband. De start heeft plaats van het gebouw „Olym pia" aan den Kinderhuissingel te Haarlem. Marschleider is de heer J. W. Schorfhaar. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN K. T. K. Donderdag 8 April wordt onder leiding van den heer J. M. Berrevoets de dames-gym- nastiekwedstrijd Haarlem—Rest K. T. K. ge houden in de zaal van de le 5-j. H. B. S. B. Een heeren-wedstrijd tusschen den K. T. K. en den A. T. B, (reserves) volgt op Zaterdag 10 April. Deze wedstrijd staatonder leiding van den heer P. Dijkstra en heeft' plaats in de zaal aan de Badhuisstraat. DAMMEN. HAARLEM Donderdag. DAMCLUB „OOSTERKWARTIER". Om den „De Graaf' loisselbeker. De uitslagen van de vierde ronde luiden: H.D.C. D.C.O. J. W. v. Dartelen—A. E. de Jong 11 P. J. v. DartelenJ. P. v. E-yk 20 P. H, Meure—Y. de Jong 2—0 J. B. SluiterJ. Poppen ii Uitslag 6—2 D.O.S. Het Noorden G. A. OttoliniJ. v. Heuffen 11 H. J. v. Berkn.o. 20 H. Cassé—W. Reinhardt l1 J. DijkhoffBoe kei o2 Uitslag 4—4 Hedenavond wordt de laatste ronde gespeeld, dan ontmoeten elkaar de kwartetten van H.D.C.—D.C. Haarlem en D.C.O.—D.O.S. In deze laatste ronde zal de beslissing vallen, wie dit jaar den beker weet te winnen. D.C.O., D.O.S.. en Het Noorden zijn reeds uitgescha keld. De leidende clubs zijn H.D.C. en D.C. Haarlem. Dat er weinig krachtsverschil is blijkt uit onderstaand lijstje: gesp. gew. pnt. bordp. Haarlemsche Damclub 3 3 6 Damclub Haarlem 3 3 6 20—4 19—5 De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden: H. v. KammenH. v. Duyn 11 W. SchorfhaarC. Berkhout" 11 H. WalsH. v. Kammen 20 C. CalandtJ. Nele 02 F. v. BahlenJ. Nele 02 J. Flink—W. Beider 2—0 J. Langeveld—J. Nele 02 A. Vos—W. Bel 2—0 J. Balk—J. v. d. Kodde 1—1 C. BerkhoutW. Beider 11 W. v. PeltH. Beek 1—1 DE SCHAAKWEDSTRIJDEN. Donderdagavond zijn de wedstrijden om het schaakkampioenschap voor Hillegom en omstreken, uitgeschreven door de schaakclub De Uil", in café „Zomerzorg" begonnen. Burgemeester Pont sprak een kort openings woord. Hij was ervan overtuigd clat hier even als verleden jaar een faire en sportieve strijd zou worden geleverd. Ook zou hij het zeer waardeeren wanneer dit spel als verplicht leervak op de scholen zou worden ingevoerd. Hij eindigde met de beste wenschen voor de vereeniging uit te spreken. De voorzitter, de heer E. Wiedfjk, dankte voor deze sympathieke woorden. Het blijkt, dat dit tournooi verleden jaar in den smaak is gevallen; toen waren er 24 deelnemers, nu zijn er 32 uit alle deelen der bloembollen streek. Hierna bogen zich de hoofden over de borden heen en de stille strijd op de 64 ruiten nam een aanvang.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11