THIJS IJS KOMT TE HULP Valencia's klachten over Italië. Panjs-Lausanne te voet. Gave, zachte en blanke VK IJ DAG 2 APRIL 1937 HAAKLEM'S DAGBLAD Italiaansche invasie in Spanje". Conclusies uit buitgemaakte stukken. De Spaansche autoriteiten hebben te Londen en Parijs den tekst gepubliceerd van de nota, die gisteren door de ambassadeurs der regee ring te Valencia aan de Engelsche en Fransche regeeringen werd overhandigd. De tekst luidt als volgt: Tijdens de jongste gevechten in de provincie Guadalajara hebben de regeeringstroepen zich meester gemaakt van orders van het Italiaan- sche oppercommando, dat de militaire opera ties in dezen sector leidt, alsmede van dienst- stukken betrekking hebbend op de Italiaansche divisies, die bondgenooten zijn der opstande lingen. Deze documenten dragen op een wijze, die geen enkele twijfel overlaat, duidelijk de kenteekenen van de inmenging van het Ita liaansche leger in Spanje, die den 27sten No vember 1936 ter kennis gebracht werd van den Volkenbond en opnieuw door de regeering der republiek vermeld werd in haai- mededee- ling aan den secretaris-generaal van den 13en Maart 1937, evenals in haar nota's van denzelf den datum, die aan de mogendheden werden toegezonden. De aanwezigheid van een Ita- liaansch bezettingsleger, dat strijdt tegen de wettige regeering van Spanje, vormt, behalve dat zij een schending van het recht van den mensch beteekent en in directe tegenspraak is met het besluit van den Volkenbondsraad van 12 December 1936, waarin verklaard werd dat- elke staat verplicht is zich te onthouden van inmenging in de binnenlandsche zaken van een andere staat de grootste overtreding, die tot nu toe gepleegd werd tegen de politiek van niet-inmenging en de internationale verplich tingen, voortvloeiend uit de niet-inmengings- verklaring van Augustus Door een dergelijk gedrag draagt Italië bij tot een voortduren van den burgeroorlog in Spanje, overtreedt het artikel 10 van het Vol kenbondshandvest en gedraagt zich als oor logvoerende mogendheid. Uit een onderzoek der bij deze nota gevoegde stukken volgt: 1. De aanwezigheid op het Spaansche grond gebied van volledige eenheden van het Ita liaansche leger, waarvan personeel, materiaal, de verbindingsorganen en het kader van het commando Italiaansch zijn. 2. De eenheden van het Italiaansche leger treden in het haar toegewezen gebied op als een waar bezettingsleger. 3. De Italiaansche regeering heeft op het Spaansche grondgebied eigen openbare dien sten ingesteld bestemd voor haar militaire eenheden. 4. De meest vooraanstaande persoonlijkheden van het Italiaansche regime nemen actief deel aan de actie der Italiaansche strijdkrachten in Spanje, leiden deze en moedigen ze aan. 5. Al het voorafgaande staat gelijk met een invasie in Spanje door Italië, hetgeen ernstig het vertrouwen aan het wankelen brengt, dat plechtig gesloten overeenkomsten moeten in boezemen en tast ernstig de veiligheid in West- Europa aan evenals de algemeene zaak van den vrede. De regeering der republiek, in het bezit der hierbij ingesloten bewijzen, acht deze voldoen de om er de hierboven geformuleerde conclu- Beroemd balletmeesteres overleden. La Argentina was een harer leerlingen. De beroemde balletmeesteres van de opera in Barcelona, mevr. Paulet-te Pamies, is over leden in den leeftijd van 87 jaar. Zij heeft haar beroep gedurende 62 jaar uitgeoefend en telde onder haar leerlingen figuren als La Argentina, Teresina en andere sterren der Spaansche danskunst. Ook Anna Pawlova heeft bij haar de karakteristieke Spaansche dansen gestudeerd. Fransche marine treft maat regelen tegen aanhoudingen op zee. Oorlogsschepen zullen desnoods geweld gebruiken. In verhand met de Incidenten, die ont staan zijn door het optreden van schepen der Spaansche opstandelingen, publiceert het Fransche ministerie van Marine een communiqué van den volgenden inhoud: „Aangezien op het recht van belligerentie onder de huidfge omstandigheden geen be roep kan worden gedaan, is en blijft aan houding en uit de koers drijven van Fran sche koopvaardijschepen, die op meer dan drie mijl van de kust varen door Spaansche oorlogsschepen, in strijd met -het volken recht en met het beginsel van de vrijheid der zeeën. Alle Fransche oorlogsschepen heb ben bijgevolg instructies gekregen bijstand te verleenen aan Fransche koopvaardijsche pen, die op volle zee zouden worden aange houden en. zoo noodig met geweld, verzet te bieden aan iedere visitatie of uit-de-koers- drijving. De koopvaardijschepen moeten voortdurend, dag en nacht, de nationaliteits kenteekens voldoende zichtbaar dragen, zoo dat geen vergissing mogelijk zal zijn. Zij we ten. dat om zich bijstand te verzekeren het voor hen voldoende is een draadloos stop sein te geven met opgave van hun positie aan „alle Fransche oorlogsschepen', zonder nadere aanduiding. Het meest in de nabij heid varende oorlogsschip begeeft zich dan onmiddellijk naar de plaats, waar het koop vaardijschip zich bevindt. Aangezien dezelfde bijstandsactie normaal niet gegeven kan worden in de territoriale Spaansche wateren is, om praaien of visita tie te voorkomen, aan de Fransche koop vaardijschepen aanbevolen ver buiten deze wateren te varen. In de territoriale Fransche wateren wordt geen enkel oorlogs- of politie optreden door een Spaansch oorlogsschip geduld Ieder op treden van dien aard, dat het internationale recht schendt, zou hem, die zich daaraan schuldig zou maken, blootstellen aan de aan vallen van onze oorlogsschepen of van onze kustverdediging, die er mede belast is, zoo noodig met geweld, onze algeheele souve- reiniteit in deze wateren te doen eerbiedi gen". sies uit te trekken en heeft de eer deze ter kennis van uwe regeering te brengen, zonder het bijeenbrengen van al het verzamelde ma teriaal af te wachten. De nota was onder teekend door den minis ter van buitenlandsche zaken, Del Vayo. Britsclhdtiidië Secretaris der Congrespartij gearresteerd. Naar uit Patna wordt gemeld, is de secretaris der congrespartij, Jaya- prakesj Narsin, gisteravond door de Britsche autoriteiten, tezamen met veertien andere Inlische politici ge arresteerd, wegens overtreding van het uitdrukkelijke verbod der politie, betoogingen tegen de nieuwe grond wet te houden. Uit Bombay meldt Reuter, dat met inbe grip van de provincie Crissa, waar elk oogen- blik de totstandkoming van een kabinet kan worden verwacht, de zes provincies, waar de congrespartij, hoewel zij de meerderheid heeft, heeft geweigerd een kabinet te vor men voor den tijd van hoogstens een half jaar door een minderheidskabinet geregeerd zullen worden. Daarna zullen de gouverneurs, indien de congrespartij in haar houding volhardt, of krachtens hun speciale bevoegdheden zonder provinciale parlementen kunnen regeeren. óf de parlementen kunnen ontbinden en nieuwe verkiezingen uitschrijven. In congreskringen denkt men, dat de gouverneurs hun toevlucht tot nieuwe verkie zingen zullen nemen en deze kringen trach ten derhalve hun invloed te vergrooten. Hun politieke tegenstanders blijven echter ook niet werkloos toezien. Talrijke bladen in beslag genomen De politie heeft naar Havas meldt niet minder dan 66 verschillende buitenlandsche bladen in beslag genomen. Men gelooft, dat de publicatie van berichten over protesten van het Duitsche episcopaat tegen schen ding van het concordaat tot -dezen maatre gel aanleiding heeft gegeven. Fransch vliegtuig bij vergissing beschoten. Boven Valencia. De <rAir France" bevestigt, dat een harer vliegtuigen boven Valencia onder vuur geno men is op 30 Maart, Het toestel, de „Antares". was met zeven menschén aan boord op weg van Alicante naar Barcelona, Terwijl het op groote hoogte boven Valencia vloog, be merkten de inzittenden, dat kanonvuur, waar schijnlijk afkomstig van kustbatterijen, op het vliegtuig gericht was. De radiotelegrafist seinde onmiddellijk de nationaliteit, waarna het vuur gestaakt werd. De beschieting is dus aan een vergissing té wijten. De Spaansche ambassade heeft de maatschappij de veront schuldiging der Spaansche regeering over gebracht Recordpoging over den afstand T okioLonden. Japansclie vlieger gestart. Reuter meldt uit Tokio, dat de Japansche eendekker „Goddelijke Wind" gisteren om één uur vier en veertig (Japansche tijd) opgeste gen is met bestemming naar Londen. Ge poogd zal worden over dezen afstand een nieuw record te vestigen. Spaansche Nationalisten bom bardeeren Durango. Talrijke dooden en gewonden. Havas meldt uit Madrid, d.d. 1 April: Donderdagmorgen hebben driemoto- rige vliegtuigen der opstandelingen de stad Durango gebombardeerd. Be langrijke gebouwen werden vernield, in andere ontstond brand, doordat de toestellen ook brandbommen lieten vallen. Woensdagavond telde men reeds 61 dooden en 150 gewonden. In den namiddag waren de toestellen terug gekomen. Wel stegen vliegtuigen der regeering op, maar de rechtsche toestellen namen tel kens de wijk om met nieuwe lading terug te keeren. In het klooster van de Heilige Suzanna wer den dertien nonnen gedood. De Mariakerk is ernstig beschadigd. Vanmorgen werd het aan tal dooden op 200 geschat, dat der gewonden op 300. De burgerbevolking wedijverde in moed met de miliciens bij het helpen der gewonden en het uit de puinhoopen te voorschijn halen der lijken. Een deel der gekwetsten is opge nomen in het ziekenhuis der stad, een ander deel is naar Bilbao overgebracht. Alle dokters in actieven dienst en al het hulppersoneel werd opgeroepen. Kerk van Durango niet door de rechtschen gebombardeerd? VALLADOLID, 2 April (Havas) Het radio station van de Spaansche Phalanx ontkende, dat de rechtschen de kerken van Durango zouden hebben getoombai-deerd, zooals in het communiqué van den Baskischen verdedi- gingsraad werd gezegd. De kerken van Duran go werden, volgens de Phalanx, door de rooden vernield. Rechtsche vliegtuigen boven Bilbao. Uit Bilbao wordt gemeld, dat vandaag vlieg tuigen der opstandelingen boven de stad heb ben gevlogen en strooibiljetten hebben uitge worpen, waarin het leven en de vrijheid werd beloofd aan de miliciens, die de wapens neer leggen. Regeeringsvlïegtuigen bombardeeren Ceuta. Twee regeeringsvliegtuigen hebben Ceuta gistermiddag gebombardeerd. De zware ont ploffingen waren duidelijk in Gibraltar te hooren. Opnieuw stakingen in de Amerikaansche automobiel industrie. Honderdduizend stakers in den staat Michigan. Donderdag zijn in de Amerikaansche auto mobielindustrie weer nieuwe stakingen uit gebroken. Zoo hebben o.a. te Cleveland 18.000 arbeiders der Fisher-fabrieken het werk neer gelegd. Evenwel hebben 7.000 hunner het werk eenige uren later hervat. Voorts hebben de Pontiacfabrieken, die deel uitmaken van het General Motors Concern en de fabrieken van Fisher en Chevrolet te Flint in verband met de stakingen hun poorten gesloten. In den staat Michigan bedraagd het aantal stakers op het oogenblik 100.000. De onder handelingen tot bijlegging van het conflict bij de Chryslerfabrieken zullen hervat worden in de hoop. dat deze voor 5 April, waarop in den staat Michigan verkiezingen zullen worden gehouden, resultaat zullen hebben. Herinnering aan een Engelschen „troonpretendent^ Bij den dood van Anne Elisabeth Guelph. In Los Angeles is Anne Elisabeth Guelph gestorven. Haar dood op zich zelf zou niet zoo belangrijk zijn, wanneer daardoor niet de herinnering aan den man levendig ge worden zou zijn, die jaren geleden met zijn •bewering, dat hij de wettige erfgenaam van den Engelschen troon was. opzien baarde. John Guelph de Windsor, zooals hij zich zelf noemde, verklaarde, dat hij een zoon van Koning Eduard VII was, zonder daarvoor de noodiige bewijzen te -bezitten, Zijn moeder en Eduard, destijds nog Prins van Wales, zouden in 1860 in Ierland in het geheim in den echt verbonden zijn en dit huwelijk zou nooit ongeldig verklaard zijn. John Guelph had natuurlijk met zijn eischen geen succes, omdat hij voor zijn beweringen geen bewijzen had. Als geestelijke van de Methodistenkerk is hij in 1932 gestorven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Schrielkop vond het heerlijk, dat Dickie hem had bevrijd, maar hij wilde naar huis en zei daarom „Ik dank je wel voor al je hulp en afleiding; nu wil ik echter weer het paleis gaan verlaten." Daarna ging hij ijverig aan het zoeken naar de een of andere deur, terwijl Dickie maar zoo'n beetje achter hem aanliep. Zoo kwamen ze door allerlei gangen, doch er was geen één deur, die naar buiten voerde Juist wilde de kobold weer een beetje kwaad worden, toen hij plot seling den koning Bosenkwa zag loopen. Schrielkop werd woedend en riep „Dat is de schurk, die mij gevangen hield.'' En terwijl hij dit zei, begon hij weer erg te groeien; wat hij zal gaan doen, zal ik je bij het volgende plaatje wel vertellen. Deze wandeling van Parijs naar Lausanne met niets dan een tandenborstel als bagage, werd geboren in een minuut van behoefte aan geen menschen. Twintig uur later vertrok een eenigszins excentrieke verschijning en vier uur daarna arriveerden de ouders, o dreigende monsters onzer jeugd. Hier volgt een hymne: (Voor IK was deze reis aangevangen, daar om begint met IK deze hymne.) Ik geniet dag en nacht absoluut puur van allerlei natuuratm-ospheeren. Het zaligste weer, de prachtigste rivieren en heuvels en korenvelden, goud en bruin en groen. Bloe men in overdadige weelde. Dorpen, die naar het Zuiden ruiken, met straten, die bij elk huis en bocht maken. Huizen met poorten en een binnenplaats. Nacht, als een sprookjestuin. met sterren boven dé kantdoorzichtige accacia's en de dikke andere boomen, die op kasteeltorens lijken en weerspiegelen in het gladde van een breed water. Honderdduizend geuren: hooi, munt, duf- figheid van doorzond water 's Morgens (dit kan om twee uur zijn en om vijf, al naar gelang van de kou en den slaap) kruip ik stijf uit een klein hooi- mijtje of uit de blaren en het gras van de wegbermen in een wonderlijk tenue: hand doek en zwembroek om het hoofd gewonden, waar boven op met zwier een overgroote stroohoed is geplaatst. Deze hoofdtooi blijft intact, tot de zon warm genoeg is om ooren en kin op temperatuur te houden. Verder heb ik het bovenstuk van mijn zwempak om mijn middel dat anders onbedekt ligt en waar het tegen aan tochtte, toen ik er de eerste keer niets om had, een vest, een lange fluweelen rok, sandalen zonder zool en sokken om mijn handen. Ik voel me volkomen gelukkig, heb niet de minste behoefte aan bedden en an dere meubels. Slapen en stilliggen in het heete gedeelte van den dag, aan de rivier, in de witte wei. En 's avonds van tien tot voor het krieken, slaap ik weer als een marmot; zelfs gisteren in den regen ben ik doorgeslapen, tot een paar knetterende donderslagen me wak ker maakten. Ik prijs me gelukkig met mijn opperhuid, die overal tegen kon en mijn maag, die de meest wonderlijke mengsels verteert: maïze na met kreeft, koffie, chocola of suiker, aan gemaakt met water uit de overschoone rivier. Alles gekookt op mijn voortreffelijk aange maakte vuren, in de tweeledige pan, die hét van hèt is en in zijn ledige men achter mij hangt. Verdere bagage bestaat uiteen allebei mijn flanken een zakdoek met weinig inhoud (vele boerinnen denken hierdoor dat ik champig nons verkoop, wat me goed doet, aangezien ik dus niet op een sport meisje lijk)met mini mum van wat je een jasje kunt noemen en een dito cape-je. Ik neem een bad en zit een kwartier in een trein naar Dijon, de eerste poste-restante. De brieven die ik er vind, geven een plotseling beeld van verwoesten' familievrede: de vader met oorverdoovend, fantasie, buldert me toe onmiddellijk terug te komen; gevaar, politie, onverantwoordelijk, vlegek toekomst, studie, vastbijten in een werkenfin, de eeuwige copie. De moeder vindt me een flauw kind om stilletjes weg te gaan, maar staat geen ang sten uit; ze gelooft, zooals ik, in mijn goed gesternte. Een tante verhaalt over bosschen vol afge kapte beenen en armen en handen en rom pen, over plichten, verdriet doen en ouders en cinderen. De oom uit zijn angsten door geld te sturen en hij vraagt of ik nog niet vol luizen zit. En zij antwoordde: Angst hoeven jullie niet te hebben, want ik ben overal gewoon; een mensch tusschen de andere menschen. De volgende poste-restante is Lausanne en daar loop ik naar toe op bloote voeten. Want mijn onbezoolde sandalen zijn bij een van de vele overtochten door de Dou (omdat je niet kunt weten wat het eiland is en wat de walle- kant). in de modder blijven steken. Het is vreeselijk door die Dou te moeten waden en je moet er je hoofd bij gebruiken; een stap vooruit geeft een diepen modderpoel, waarin ik zal verdrinken, naar links en naar rechts, dito-dito. En als ik de weg terug vergeten ben, verdwijn ik voor eeuwig in het niet. En nu ik aan den overkant sta voor den derden keer, is het misschien toch het eiland. J orkest. Ik wil maar zeggen dat de-Dou-oversleken net is als een Augiasstal opruimen. Maar de lucht is er als een gegalvaniseerd zwart-ijzeren kachel, wat betreft de kleur en de hit/te-uitstraling. Het water heeft de kleur van de lucht; één wallekant is een wal (oker en drie meter hoog) en één is een laag en vaal-groen stuk riet. Op den wal steken drie spierwitte hengels of tegen de lucht. Ik denk. dat Goya gedoopt is in dit geheel. En ik huppel over lage mistige bergpasjes en slinger met de paden, de bergen op. En ik krijg een „lift" van een baksteen vrachtrijder, die melancholiek kijkt als hij niet lacht en vroolijk, als hij wel lacht en van een boschhakdirecteur. Zeer gedistingeerd,, geïnteresseerd, op de hoogte van de land- streek-met-villa's-en-chateau's, wiens stem ik voortdurend hoor en vierkant grijs achter hoofd voortdurend zie. En dan komt Zwitserland als een groot bord zure room. Ik doorbeen het met een zuidelijk, in alle opzichten heet beeld van meren en zeeën voor oogen. Net als ik begin te overleggen, het leven zoo door te loopen, tot minstens mijn dertigste, sta ik in het postkantoor van Lausanne; een uitgebreid stuk kopij van Vader en geld; de brief gooi ik weg zonder hem te lezen en van het geld koop ik een kaartje naar de Veluwe. Uit is alles, een enorme klap op mijn kop. Mijn gemoedsstemming varieert tusschen woede, weemoed en opstandigheid, omhuld door een pijnlijke melancholie. Waarom toch moet iedereen een standplaats hebben en vrienden, waarom kan ik niet een plaats heb ben waar ik bén en menschen één dag ken nen? Dat zijn de plichten tegenover je buren-, die de -gemeenschap zijn, die voor je zorgt. Maar nu ga ik geld ver dienen, om geen schoe n-en meer aan te hoe ven en één oud „klun gel" aan te kunnen hebben, zonder kleur en met mijn eigen mo del en niet gekend te zijn enen.en. enen tot zoolang ga ik mondain zijn met voiles en schertshakken In den trein, als het nacht is, vlei ik me ne der in den overloop en slaap. De andere pas sagiers zitten opgepropt, opgeprikt op de ban ken. Maar ik hoor er niet weer bij. Ik slaap en niemand is verbaasd of verontwaardigd over het optreden van een wilde burger. Op de Veluwe hebben ze tranen in hun oogen en we omhelzen elkaar en ik vertel en voel me meegaande, als één die knock-out geslagen is.maar wacht maarals ik geld heb. p. s. Deze veertien dagen waren een hymne, een visioen, een echte werkelijkheid en de bovenstaande regels zijn er een vage schaduw van. Je moet het zélf doen, zooals alle echte dingen. Die kun je niet van een ander krijgen en niet aan een ander -overla ten. Ik heb gezegd. handen bij dagelijksch werk zijn alleen moge lijk wanneer U zich tot gewoonte maakt Uw handen geregeld met PUROL in te wrijven. (Adv. Ingez. Med.) RALi® PROERAMMA ZATERDAG 3 APRIL 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gra- mofoonpl. 2.45 Causerie over schoolreizen. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.10 „Het vivisectie vraagstuk", causerie. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gram.pl. 4.40 „Animisme en spiritisme", cau serie. 5.00 De KRO-Melodisten. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aether flitsen. 8.00 Berichten A.NP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Het KRO-orkest. 9.10 Gram.pl. 9.15 De KRO-Boys. 9.40 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Sportoverzicht. 10.55—12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 T.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-Maandrevue (Op gr.pl.), VARA-orkest (gr.pl.) en Gram.pl. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Les Ménéstriers. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Gram.pl. 4.10 Gram.pl. 4.30 Esperanto-uitzen- ding. 4.50 Gram.pl. 5.10 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgels-pel. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7.00 „Filmland". 7.30 Lezing. 8.00 Herh. SOS-Ber. Berichten A.N.P. en VARA- Varia. 8.15 C. Steyn's Accordeon-orkest. 8.30 De Ramblers. 9.00 Radiotooneel. 9.10 „Musica". 9.50 Toespraak. 10.00 Berichten A. N. P. 10,05 VARA-orkesit. ,11.00 Berichten. 11.05—12.00 Gtrampl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het „Canadian"-Tirio. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 De „Dolce"- Zangers en solist. 3.15 Sportreportages. 4.55 Declamatie. 5.15 Gram.pl. 5.35 Het BBC-Dans- orkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Radio journaal. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Het Glasgow Orpheus koor. 10.20 BBC-Theater- orkest m.m.v. solist. 11.20 Jackson en zijn Band, 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Graan.pl. 12.20 Visciano-orkest en zaïng. 3.20 Gram.pl. 4.50 „Marlbrough revient de guerre", operette. 5.50 R. Porée-orkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Omroeporkest en solisten. 11.2012.50 J. Bouillon-Dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Bund's orkest en ïnstrum. kwartet. 8.50 Gram.pl. 11.20 Silez. Philh. orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Kamerorkest en SA-Orkest. 5.25 Omrcepkwin-tet. 7.30 Gevar. programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Zang. 2.35 Her dersfluiten-trio. 3.05 Het Ebbecke-trio. 3.35 A. Felleman's orkest. 4.35 Accordeonmuziek. 4.50 Gram.pl. 5.20 Omroepdansor-kest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.20 Kleinorkest. 9.05 Voordracht. "■20 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek (gr.-pl.). 11.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Weimare-r Staa-tskapel en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Scheeps- weerbericht. 10.20—12.15 O. Kermbach's dans-

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6