ms J/fcjgg WALES SLAGERS KRUIDENIERS KOKS ZATERDAG 3 APRIL 1937 HAASLE M'S DAGBLAD 2 De Smuldag. Deelneming: der Vereeniging van Makelaars. BESWEEK Men schrijft ons: In de jl. Donderdagavond gehouden, druk bezochte voorjaarsvergadering van de Ver- eeniging van Makelaars in Haarlem en Om streken, waarin ook de heeren b. W. Las- schuit en H. C. Sprenger van de Hoofdcom missie van Uitvoering voor de B.Ei.-week tegenwoordig waren, werd met algemeene stemmen besloten op Dinsdag 4 Mei a.s. col lectief aan den Smuldag deel te nemen. De leden met hun dames zullen in den na middag in een der restaurants tezamen ko men en aldaar aan den Smulmaaltijd deel nemen. Daarna trekt men gezamenlijk naar het tentoonstellingsgebouw aan den Kleinen Houtweg. De Hoofdcommissie van Uitvoering wekt andere vereenigingen op dit goede voorbeeld van de makelaars te volgen. Als meer vereenigingen daartoe besluiten, wordt het op Smuldag recht gezellig in de stad, terwijl deelneming op deze wijze ook den goeden g&est in de vereenigingen zelf ten goede komt JUBILEUM H. VAN MOURIK. In aansluiting aan hetgeen wij gisteren meldden over het 12%-jarig jubileum van den heer H. van Mourik als koster van de Noor- derkerk, zij thans nog gemeld dat de heer Van Mourik behalve bloemstukken en schrifte lijke bewijzen van belangstelling, ook vele geschenken ontving. Des middags kwamen zeer velen hem ge- hikwenschen. o.a. de heer A. J. de Landme ter, voorzitter der stichting Noorderkerk en school; mr. P. E. Barbas en mr. C. Briët, die vroeger zitting had in het bestuur van ge noemde stichting. MAKELAARS IN HAARLEM EN OMSTREKEN. De Vereeniging van Makelaars in Haarlem en omstreken, afdeeling van den Nederl. Bond van Makelaars in onroerende goederen, assu rantiën en hypotheken, hield haar voorjaars vergadering in hotel „de Leeuwerik" alhier. In zijn openingswoord kon de voorzitter met vreugde melding maken dat eenige nieuwe le den waren toegetreden. De aftredende bestuursleden de heeren Van Oosten en Borghouts werden herkozen, even als de leden van de ballotagecommissie. Over punten van huishoudelijken aard. zoo als: tariefsherziening, opdrachten, voorstel len voor de bondsvergadering, ontspon zich een levendige discussie. De voorzitter en secre taris werden afgevaardigd naar het in Juni te Zwolle te houden bondscongres. NIEUW-ECONOMISOHE GROEP De afd. Haarlem van de Nieuw-Economische Groep voor Nederland en Koloniën heeft een propagandavergadering georganiseerd, te houden op Donderdagavond 8 April a.s. in „Lido", Plein. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Juliana van Stol- bergschool alhier is benoemd de heer P. J. Rijpstra te Oosterend. Kindervreugde in den schouwburg. Paaschmatinée van de A.V.R.O. Het was een zaal vol vroolijke, somtijds uit gelaten, kinderen, die met volle teugen hebben genoten van het Paaschmatinée, dat de AVRO voor de jeugdige luistervinkjes gistermiddag in den Stadsschouwburg had georganiseerd. Er heerschte een stemming, zooals we die alleen maar van kinderfeesten kennen, omdat wij ouderen ons blijkbaar, en helaas, niet meer volkomen en ongedwongen aan een der gelijke vroolijkheid kunnen overgeven. Waarmede we niet willen zeggen, dat wij niet genoten hebben van dezen middag. Al was het alleen maar van de verrukte gezicht jes, de opgewonden uitroepen en het intense medeleven, waarvan de kinderen voortdurend blijk gaven. Het moet voor de artisten een waar genoegen zijn voor een dergelijk publiek op te treden, want de waardeering is onbe grensd, al kan de critiek onbarmhartig en onverbiddelijk zijn. Wat is er meer geëigend voor een derge lijke voorstelling dan een poppenkastvertoo- ning, waarin de kinderen de personen uit hun verbeelding en sprookjes „in levenden lijve1' voor zich zien, en geheel kunnen op gaan in de handeling. Henri Nolles wist met zijn vertooning de juiste toon te treffen, en dat de voorstelling bij de jeugd in den smaak viel, bleek wel uit de luide toejuichingen. Doch ook de populaire en sympathieke Ja cob Hamel wist het jeugdige publiek uitste kend bezig te houden. Uit volle borst werden de bekende „radio-liedjes" meegezongen, en het waren heusch niet alleen de kinderen, die daaraan medededen. Maar het groote succes was wel het optre den van een aantal jeugdige debutantj.es, van twee tot vijf turven hoog, die elk een liedje ten gehoore brachten. Kostelijk was het de houding van deze peuters tegenover de zaal gade te slaan, en waarschijnlijk hebben de ouderen daar nog meer van genoten, dan de kinderen. Na de pauze verbaasde Henri Nolles ons met zijn wonderlijke manipulaties met ge kleurde ballen en zijden doekjes, nauwlettend op de vingers gekeken door de critische toe- sehouwertjes, die hun instemming of afkeu ring zeer hoorbaar ten beste gaven. Ten slotte trad Marina van Goudswaard op. met haar sprekende pop „Jonas" die zich. als alle sprekende poppen, als een zeer on handelbare en ongehoorzame pupil gedroeg Voor de organisatoren van dezen middag zullen de verrukte gezichtjes, waarmede de kinderen naar huis gingen, wel voldoende bewijs zijn geweest, hoezeer de peuters van dezen middag hebben genoten. Slank doox. wet&aden! Prijs Fl. 2.75 per kuur van 10 baden. Imporl-Moo'schappij „Varia" - Oegstgees! (bij leiden] (Adv. Ingez. Med.) Vereeniging van Provinciaal Personeel. Geslaagde propaganda-feestavond. In de groote zaal van den Haar- lemschen Kegelbond hield de ver eeniging van Provinciaal personeel in Noord-Holland gisteravond een ge slaagden feestavond, die met een ge zellig bal besloten werd. De voorzitter van de propagandacommis- sie, de heer D. J. Wiertz, opende den avond met een hartelijk woord van welkom tot de leden, die in groot aantal aan de uitnoodi- ging van het bestuur gevolg hadden gegeven. In het bijzonder heette spr. de heer F. Kroon, uit Utrecht, hoofdbestuurslid van den alge- meenen bond van provinciaal personeel wel kom. Spr. uitte daarbij den wensch, dat het den heer Kroon nog vele jaren gegeven zou mogen zijn, zijn werk als voorzitter, dat hij nu reeds bijna achttien jaar verricht, te blij ven vervullen, tot heil van den bond. Het doel van dezen avond was, propaganda naar binnen en naar buiten en spr. hoopte dat deze bijeenkomst zou mogen bijdragen tot groei en bloei van den bond. Vervolgens was het woord aan den heer Abspoel, die er met zijn grappen en kwink slagen al spoedig de stemming' wist in te brengen, zoodat het publiek weldra uit vol len borst het refrein van de liedjes van den heer Donselaar meezong. Het zou te veel zijn, elk nummer van het rijk gevarieerde pro gramma afzonderlijk te vermelden. Genoeg zij, dat een vlot cabaretprogramma werd af gewerkt, waarin ernst en luim elkaar op aan gename wijze afwisselden. Voor de pauze hield het hoofdbestuurslid, de heer Kroon, een propagandarede, waarin hij allereerst dankte voor de vriendelijke woorden, aan het begin van den avond aan zijn adres gericht. Haarlem, vervolgde spr., is de plaats geweest, van waar de gedachte van de vereeniging van het provinciaal personeel in een bond, is uitgegaan. Spr. memoreerde de verbetering van de sociale positie van het overheidspersoneel gedurende het bestaan van den bond. Bovendien heeft de bond de saamhoorigheid van het personeel versterkt, waartoe het bondsorgaan in belangrijke mate bijdroeg. Tenslotte wekte spr. de aanwezige niet-le- den van den bond op, zich bij de vereeniging, die steeds voor de belangen van de ambte naren op de bres staat, aan te sluiten. Na de pauze werd het cabaretprogramma verder afgewerkt, waarna een gezellig bal, dat tot twee uur duurde, dezen propaganda- feestavond besloot. WETHOUDER W. ROODENBURG. Naar wij vernemen zal de heer W. Rooden- burg, wethouder van financiën van Haarlem, die in het Diaconessenhaiis was opgenomen, Maandag of Dinsdag weer thuis komen. ONS KNIPPATROON. Middagjapon voor gezette figuren. No. 790; maat 50. 790 m.50 Keurige aflkleedende japon vóór oudere dames. De rok bestaat uit vier banen. Benoodigd materiaal: 6 meter van 90 centi meter. Het patroon is te verkrijgen in maat 50: bovenwijdte: 120 centimeter; taillewijdte 100 centimeter; heupwijdte: 138 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het. eigen figuur. Knippatronen zijn altijd zonder naden; wan neer de maten van het patroon dus overeen stemmen met de eigen maten, moeten de na den in ieder geval aangeknipt worden. Ten einde het werken met dit knippatroon te vergemakkelijken, is bij ieder patroon een handleiding ingesloten. Prijs van het patroon 26 ets. Het patroon is van heden af gedurende een week to verkrij gen bij de bureaux van dit blad, Gr. Hout straat 93 en Soendaplein 3^ De Bilt voorspelt: In het Noorden matigen tot zwakken Oostelijken tot Zuidelijken wind, in het Zuiden zwakken wind uit uiteenloopende richtingen, zwaar bewolkt tot betrok ken. met waarschijnlijk nog eenige regen, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 774.4 m.M. te Helsingfors. Laagste 743.5 m.M. te Brest. Het hoogedrukgebied in het Noord-Oosten nam iets in beteekenis af. De depressie Zuid- West van de Britsche eilanden trok iets naar het Oosten, maar vulde gedeeltelijk op, zij lgt thans voor den ingang van het Engelschè Kanaal. In het Zuid-Oosten van het waar nemingsgebied ontwikkelde zich een afzon derlijke kern van lagen luchtdruk. Langs de Oostzijde van de Oceaandepressie drongen warme luchtmassa's West-Europa binnen, welke gisteren ook ons land bereikten. De temperatuur steeg in onze omgevng en in Duitschland aanmerkelijk en is thans boven normaal. De wind om de depressiekernen is in het algemeen slechts matig, de lucht is zwaar bewolkt tot betrokken met plaatse lijk regen. Het grootste luchtdrukverval wordt gevonden tusschen het hoogedrukgebied en genoemde depressie, zoodat in de omgeving van Zuid-Scandinavië krachtige Zuid-Ooste lijke winden waaien, meest met gebroken luchten. Alleen in Noorwegen en Zweden lag heden morgen nog een vorstgebied met tempera turen tot minus 11 graden toe. De meeste Duitsche en Zwitsersche bergstations zijn in nevel gehuld. Jungfraujoch op 3500 meter meldt sneeuw met dikken mst en een storm- achtigen Zuidelijken wind, terwijl de termo- meter 14 graden vorst aanwijst. Voor Zondag mag voor ons land zacht weer wet weinig wind verwacht worden, alleen in het noorden zal de wind vermoedelijk nog matig uit het Zuid-Oosten blijven waaien, De lucht zal vermoedelijk meest zwaar be wolkt tot betrokken blijven met nu en dan platselijke eenige lichte regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 754 m.M. Stand van heden 753 mM. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.21 uur; n.m. 19.50 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. Zondag v.m. 8.12 uur; n.m. 20,47 uur. Strand berijdbaar van 13.0019.00 uur. Maandag v.m. 9.17 uur; n.m. 22.11 uur. Strand berijdbaar van 14.15—20.00 uur. DE IDEALE BRANDSTOF 15J20 11.9S 22|35 en 30|50 2.45 „DE SPAARNESTAD" v"™Zkï«« (Adv. ingez. Mea.j Vereeniging tot Studie van den Staat. Ir. B. Wigersma over „Macht, Recht en Staat". Op de bijeenkomst van de Vereeniging tot Studie van den Staat sprak Vrijdagavond in de Sociëteit „Vereeniging", Zijlweg, ir. B. Wi gersma te Haarlem, over het onderwerp: „Macht, Recht en Staat". Spr. begon met de Nederlandsche rechts ordening te prijzen, zonder welke er van ons land niets zou zijn terechtgekomen. Het is in Nederland nog wel uit te houden niet door, maar ondanks de partijen. Wat aan de ver schillende partijen ontbreekt, is het gezicht op het geheel. Men heeft zich in het gezicht specïaliseerd op allerlei details van den Staat. Wat beteekent Staat: een doorloopende, zedelijke ordening maar er is ook wel ver keerde ordening in den Staat, n.l. wanneer een machtige zijn macht aan de zwakkeren oplegt. Over volkskracht zeide spr. dat zij bestaat uit wanordenende kracht, die zich ontwikkelt tot eigen tegenstelling, welke zich weer ont wikkelt tot de geestelijke kracht van de cultuur. Staat is dus niet mogelijk zonder cultuur. Die cultuur is doorloopend het doel van den Staat. Dit hoogere doel van den Staat houdt alle lagere bedoelingen in: behartiging van de belangen der familie, der burgers enz. Boven deze belangen moet de Staat zich intusschen weten te stellen als de Staat-zelf de cultuur dus, in gevaar zou komen. Cultuur gaat steeds weer verloren, als wij de geschiedenis willen doen stilstaan en willen vasthouden wat wij ons als vaststaand den ken. Dit is niet mogelijk en brengt den on dergang, met verschrikkingen die vreeselijk zijn. Wat is het doel van de West-Europeesche cultuur? Dit doel heeft het Christendom ons gebracht. Het geloof maakt vrij: „Ik geloof, opdat ik zal moge begrijpen", zeide Anselmus van Canterbury. Als er een nieuwe staatsvorm moet komen, moet dit gaan door evolutie, niet door revo lutie. Het gaat niet aan, eerst een Staat te vernietigen en dan „op de puinhoopen van den ouden Staat.", zooals wel gezegd wordt, een nieuwen te vormen. Onze democratische staatsvorm behoeft dan ook niet vernietigd te worden, neen: de grenzen moeten worden overschreden. Deze ontwikkeling komt door het spel der politieke krachten, door de vrije uiting der gedachte ontstaat een algemeene opinie die haar uiting krijgt in de wetten en verordeningen van den Staat. Dit vrije politieke spel is in onze riagen onmogelijk geworden, omdat ons volk evenredig verdeeld is en de enge partijgrenzen niet overschreden mogen worden. Iedere party zegt: wij weten het en alle anderen weten er niets van. De democratie is dus eigenlijk geworden een autocratie van enkele partijleiders. die er zich tegen verzetten, uit eigen belang, dat de democratie zich in derdaad ontwikkelt. Wij zijn geen volk meer, aldus spr., wij zijn te veel uiteengespleten. Dit heeft bij alle weidenkenden het denkbeeld doen postvatten, dat het zoo niet blijven kan. Maar zij weten nog niet, welken weg zij zullen moeten be wandelen. Wat wij moeten doen is: onze poli tiek ombuigen naar wat boven alle wenschen en verlangens uitgaat: de veiligheid en de zekerheid van den Staat, ombuigen naar het besef dat wij Westersche volken verbonden zijn door één cultuur. Dit is noodig tegen wat uit 't Oosten dreigt. Zoo kan er een re naissance komen van de Westersche cultuur. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. „JACOB VAN LENNEP". De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" zal Woensdag 7 April in gebouw „La Gaité" Raaks 1 (hetwelk voor dien avond uitsluitend voor Jacob van Lennep gereser veerd is) voor hare leden en introducés een cabaretavond geven, waaraan Hairry Crown met zijn dans. en stemmingorkest zal mede werken. De werkende leden zullen voor de slot-too- neeluitvoering op Maandag 3 Mei a.s. in den Stadsschouwburg het blijspel in 3 bedrijven „De Distel", van Robert Sander opvoeren. De regisseur, de heer Klaas Visser heeft de be zetting van het stuk zoo sterk mogelijk ge maakt, zoodait beproefde krachten van Jacob van Lennep dit stuk zullen vertolken. Na af loop volgt, er een groot feesthal in den Haar lemschen Kegelbond, ten einde het 29ste sei zoen op waardige wijze te sluiten. Dit is nog maar een begin, maar spr. wil het doen groeien tot een uitwisselen van 1000den Twee Engelsche meisjes dankten hierop den heer Nieman en twee andere boden aan me vrouw en den organisator geschenken aan. Dan volgde nog een film van het bezoek aan den Haag en een Oranjefilm. Tot slot werd door alleen staande gezon gen het „For Auld Long Syne'. Van morgen om 9.15 zijn onze gasten weer afgereisd naar Engeland. HALFWEG VERKIEZING RIJNLAND. In de plaats van den heer L. G. Prins die in 1936 werd benoemd tot Hoofdingeland van Rijnland, werd op 1 April j.l. benoemd tot Hoofdingeland-plaatsvervanger de heer C. v. Beem te Halfweg. Op den heer J. P. Rijnierse te Sloten werden uitgebracht 130 stemmen. Het stembureau bestond uit de heeren F. Hokwerda, voorzitter, M. J. Vink en P. H. v. Es sen, leden. HEEMSTEDE WEER- EN STERREKUNDIGE KRING. Sterrekundige waarnemingen door amateurs. Voor den Haarlemse-hen Weer- en Sterre- kundigen Kring zal da-. J. Th. Groosmuller op Vrijdag 9 April des avond om 8.15 uur, in het gebouw Oude Gracht 104, een lezing houden over „Sterrekundige waarnemingen door ama teurs", waarna de heer A. Middens het onder werp „Over het zelf maken van een sterren- kijker" zal behandelen. KORPS MOTORDIEN ST. De dienstplichtigen van de lichtingen 1936, ploeg n en 1937, ploeg I, zijn heden met groot verlof huiswaarts vertrokken. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zandvoort. AFD. ZANDVOORT v. d. NED. PROT. BOND, Zandv. Kring „Godsd. Leven". Gebouw Brugstraat 15. V.m. 10.30 uur: de heer A. Elffers Azn. Jeugddienst. Nam. 7 uur: Ds. J. Kal ma. Zondagsschool vacantie. EXAMENS Op het te Haarlem gehouden examen slaag den de volgende candidaten: voor Leerares: A. Res, Castricum; voor Coupeuse, Tailleuse: M. Langendijk, Beverwijk, A. Ledder. Hillegom voor Coupeuse: M. Tons, Haarlem, L. Huyg Santpoort, A. Krom en J. v. Roode beiden te Hillegom; G. de Vries, M. Vissers, G. Tauber, A. Bas en N. v. d. Ent Braat, allen te Haar lem, I. Tromp, Beverwijk. Allen genoten haar opleiding aan de „Er- kama", Mode Academie. Gr. Houtstraat 3rd., Haarlem, A'dam, Koninginneweg 216, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.94. Berlijn 73.42%. Parijs 8.40 1/2. Brussel 30.75 1/2. Zwitserland 41.62. Yew-York 1,82 5/8. BLOEMENDAAL DE ENGELSCHEN NEMEN AFSCHEID. De 111 Engelsche meisjes met haar 8 docen ten, die dé Paaschweek in Haarlem en om geving hebben gelogeerd en gedurende deze week kennis hebben gemaakt met den Haag, Amsterdam, Marken, Alkmaar enz. hebben Vrijdagavond afscheid gevierd in de aula van het Kennemer Lyceum. De tocht is georganiseerd door de ..Inter national Friendship Holidays" in Londen en in samenwerking met de afd. Haarlem van de Ver. voor Internationale Vriendschap en Wereldvrede. De aula was geheel gevuld met blijde jeugd. De heer J. de Klerk sprak een woord van welkom in het bijzonder tot Dr. Elzinga, den inspecteur van het M.O. en bracht dank aan de Directeuren van de Middelbare Scholen en de families voor den ondervonden steun. De avond begon met Community Singing en zang van den heer Henk Koops Jr. Mej. Liesje Hoomans danste met veel succes de Spanish Flower Girl. Toen kwam de microfoon van de Avro op de proppen. Henk Koops zong van Polly Wolly Doodly: de zaal zong lustig mee en onze Engelsche gasten zullen dit en enkele andere nummers a.s. Zondagavond over Hilversum kunnen hooren. De heer H. v. d. Wateren leidde Engelsche en Hollandsche volksdansen, van welke vooral de laatste in Volendammer costuums bij de gasten insloegen. The Indian Melody-makers hadden met hun Hawaiian en Krontjong songs een over weldigend succes. Hun nummers werden tel kens gebisseerd. Toen kwamen de Engelschen ten tooneele en de meisjes van de Harrow County Schools zongen hun volksliederen. Na de pauze kreeg de heer Jo Nieman uit Londen, de organisator in Engeland, het woord. Ik kom hier juist uit Amsterdam, zei de heer Nieman, van een bijeenkomst van de andere groep en vindt hier hetzelfde enthou siasme. Spr. dankte alle medewerkers die de va- cantieweek tot een groot succes hebben ge maakt en bood den Haarlemschen leiders een boekwerk aan met een extra dik boek voor de Haarlemschen organisator, den heer De Klerk. Er zijn mooie resultaten bereikt. Er is vriendschap gesloten tusschen Engel schen en Hollanders en spr. hoopt op de zelfde vriendelijke ontvangst in Juli in Enge land. Het is noodig, in deze tijden van moeilijke internationale verhoudingen, jonge menschen uit verschillende landen bij elkaar te bren- j gen. INBRAAK TIJDENS AFWEZIGHEID DER BEWONERS. In een tijdelijk onbewoond perceel aan den Heerenweg is ingebroken. Door het verbreken van een ruit heeft men zich toegang tot een huisuoen.SHRDLUMM laden zijn doorzocht en in verschillende ka mers is de boel overhoop gehaald. Daar de bewoners afwezig zijn, kon nog niet worden vastgesteld, wat er wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. HET TAXI- EN HUURAUTOBEDRIJF. Door het gemeentebestuur van Heemstede waren de garagehouders en vertegenwoordi gers der werknemersorgansaties uitgenoodigd tot een bespreking, welke Vrijdagmiddag ten raadhuize, onder Voorzitterschap van den Burgemeester, heeft plaats gevonden. Het doel van deze bespreking was door overleg te trachten uniformiteit te brengen in de tarieven van de huurauto's en in de loon- en arbeidsvoorwaarden van de chauffeurs. Door een Koninklijk Besluit is er een wijziging gekomen in het Reglement Auto vervoer Personen, waardoor al het bepaalde in het Reglement omtrent taxi's en huurauto's in werking treedt op 1 Juli 1937. op welke datum dus een regeling moet zijn getrof fen. Daar er ter conferentie nog niet een direct resultaat kon worden bereikt, werd beslo ten deze bespreking in den loop der volgende week voort te zetten BRANDSTOFFENTOESLAG VOOR WERKLOOZEN. In verband met de prijsverhooging van an- thraciet, cokes enz. is de brandstoffentoeslag voor de werkloozen te Heemstede van 60 op 70 cent gebracht. Deze toeslag zal tot 1 Mei e.k. worden doorbetaald. Zooals men weet valt Heemstede buiten de rijksregeling. VOOR Witte Jassen met prima pasvorm en kwaliteit VAKK L E DINGMAGA2VN PAARLAARSTBBC 1.T6U 1S840 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 3 APRIL Stadsschouwburg: „Gijsbert Japicx", 8 uur. Concertgebouw: Haarl. Voorjaarsbeurs. 1.305.30 en 7.30—11 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Pygmalion met Lily Bouwmeester. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: San Francisco met Clark Gable en Jeanette Mc.Donald. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De getemde Draak met Adèle Sandrock. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ruggles dient twee heeren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: v.m. 11 uur: Filmvoor stelling Popeyeclub. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 4 APRIL Stadsschouwburg: Het Chineesche Land huis, met Albert van Dalsum. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zeearend", 11.30 uur. Frans Hals Theater: „In het Witte Paard". 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 5 APRIL Stadsschouwburg: „Das Dreimaderlhaus" in Hollandsche vertaling. 8.15 uur. „De Nijverheid", Jansstraat: Jaarl. Algem. vergadering N.V. Ripperda. 8 uur. Concertgebouw: Haarl. Voorjaarsbeurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals The"ater: „Mein Herz ruft nach dir". 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 3 April des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 9 April zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend J. Dienske. Firma Duijm en Keur Keizer straat 6. Tel. 10378. J. Samplonius, Firma Begemann en Sneltjes Kruisweg 30, Tel. 10043. J. M. Meisner, Marnix-Apotheek, Marnix- straat 65, Tel. 23525.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2