De Spaansche burgeroorlog. naor HEYDT THIJS IJS KOMT TE HULP De ramp van de „Titanic". ZATERDAG 3 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Het einde van de Catalaansche kabinetscrisis. Bombardement op Jaen eischt tachtig dooden. Gistermiddag heeft Taradellas te Barce lona vertegenwoordigers van de pers ontvanl gen en tegenover hen o.m. het volgende ver klaard: „Na de gedachtewisselingen, die ik met de vertegenwoordigers van de syndicale en poli tieke organisaties, die deel uitmaakten van het vorige kabinet, heb gehad, kan ik u mede- deelen dat in principe een overeenstemming tot stand is gebracht ten aanzien van de ver deeling der regeeringsdepartementen, welke als volgt zijn: financiën, binnenlandsche veiligheid en onderwijs worden bezet door de republikeinsche linkerzijde van Catalonië. Landsverdediging, industrie en handel, volks gezondheid en maatschappelijk steun, wor den bezet door de C.N.T., justitie en arbeid, openbare werken, pdopaganda en een zetel zonder portefeuille worden bezet door de U.G.T., terwijl landbouw bezet wordt dooi den bond van pachters. De U.G.T.. aldus vervolgde Taradellas. heeft den nieuwen leden van her kabinet- verzocht een openlijk document te onderteekenen, waarbij zij zich verplichten alle beslissingen die de regeering zal kunnen nemen, in acht te nemen". Bij geruchte verluidt, dat in het nieuwe kabinet o.m. zitting zullen hebben: Taradel las als premier en minister van financiën, vertegenwoordiger van de republikeinsche linkerzijde van Catalonië, Alauade als minister voor binnenlandsche veiligheid, vertegenwoor diger van de republikeinsche linkerzijde van Catalonë en Iglesias van de C.N.T. als mi nister van defensie. Mededeelingen der Nationalisten. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco te Salamanca deelde mede, dat gisteravond acht uur de toestand als volgt Noordelijke legers: De zesde divisie heeft aan het front van Santander een belangrijke positie ingenomen nabij Lorilla. Ook uit an dere plaatsen werd de vijand verdreven, waarbij het aanzienlijke verliezen leed. En kele manschappen van de regeeringstroepen werden krijgsgevangeni gemaakt, 28 dnili- tiemannen liepen, meerendeels met hun wa penen. naar de rechtschen over'. Aan het front van Biskaye is de opmarsch voortge zet. nadat de veroverde stellingen verbeterd waren en de ravitailleering was geregeld. Met zware verliezen werden de regeerings- troepen op de vlucht gedreven, talrijke doo den on een groote hoeveelheid wapenen he ten zij op het slagveld achter. De troepen van Franco bezetten o.a. de belangrijke stel ling Derretti. Niettegenstaande de moeilijkheden van het terrein waren de rechtsche troepen vol enthousiasme. De achtste divisie in Asturië leverde een licht vuurgevecht, tien militie mannen liepen hier naar de rechtschen over. Legergroep voor Madrid: een aanval van de regeeringstroepen op Cuesta de Las Per- dices "werd afgeslapen, maar dan twinttig dooden en een" groote hoeveelheid wapentuig werden door de "aanvallers achtergelaten. In De schoone slaapster van Chicago. Al vijf -jaar in den dommel. CHICAGO, 2 April (Stefani). Patricia Maguire, die reeds vijf jaar in diepen slaap is gedompeld, is gisteren 33 jaar geworden. Haar ouders hebben vergeefs getracht haar te wek ken. Het geval wordt als een record in de an nalen van de gëneeskunde beschouwd. De „onbewaakte" in Amerika. Gemiddeld vijf dooden per dag. WASHINGTON, 2 April (Reuter)Blijkens zoo juist gepubliceerde cijfers zijn verleden jaar in de Vereenigde Staten bij botsingen tusschen treinen en automobielen op onbe waakte overwegen gémiddeld bijna vijf per sonen per dag gedood. Het totaal aantal doo den bedroeg "1.786. Hierbij komen nog 4.930 personen. d"ie bij dergelijke ongelukken wer den gewond. Thans ook staking bij Ford. Sit-down staking van 600 arbeiders. In de Ford-fabrieken te Kansas-City is de eerste staking „met gekruiste armen" uitge broken. Meer dan zeshonderd arbeiders heb ben de fabriek te Kansas-City bezet uit pro test tegen het ontslag van 350 arbeiders. De leiders van den bond van arbeiders in de automobielindustrie verklaarden, dat geen staking was toegestaan. SPOORWEGAANSLAG IN ZUID-BOHEMEN Stefani meldt uit Praag, 2 April: Er is op nieuw een spoorwegaanslag gepleegd, thans ln Zuid-Bohemen. bij het grensstation Ceske Velenice. Men heeft nog niet kunnen vast stellen, wie den aanslag heeft gepleegd. De dader had een rotsblok op een gevaarlijke nlaats op de rails gelegd. Gelukkig zijn geen slachtoffers te betreuren, hoewel de schok hevig is geweest. Na een kort oponthoud kon de trein zijn reis voortzetten. Koning George per admiraal- gloep naar Greenwich. Oude traditie in eere hersteld. Op 27 dezer zullen de koning en de koningin van Engeland zich over de rivier van West- naar Greenwich bevever. waarm^o eer. oud gebruik in eere hersteld wordt. De tocht zal worden gemaakt met een speciaal voor den koning gebouwde admiraalsloep, die een snelheid van 26 knoopen kan bereiken. de andere sectoren werden lichte vuurge vechten geleverd. Zuidelijke legers: in. den sector Cordova werd een aanval van de regeeringstroepen afgeslagen, eveneens in den sector Orgiva, verscheidene geweren werden door de Fran co-mannen buit gemaakt. De regeeringstroe pen telden vele dooden. De stad Jaen ge bombardeerd. De luchtmacht der opstandelingen heeft naar uit Valencia wordt verno men Jaen gebombardeerd. Hierbij zijn tachtig personen gedood, waar van 25 kinderen. 12o personen wer den gewond. Regeeringssucces in den sector PozoTolanco. Uit Andujar: Niettegenstaande den stroo menden regen is een colonne in het Zuidelijk deel van den sector Pozoblanco er in geslaagd acht kilometer op te rukken in de richting van Villaharta en den Buenavista-heuvel te bezet ten. In den avond waren de regeeringstroepen op minder dan zeven kilometer van Villaharta verwijderd. Een andere colonne van de regeeringstroe pen, welke bij penaroya opereert, heeft de hoogten van Arconocosilla bezet, welke van groot strategisch belang zijn, aangezien van hier een knooppunt van verbindingswegen kan worden beheerscht. In totaal zijn de regee ringstroepen ongeveer 20 K.M. opgerukt. België Veranderde tactiek van Degrelle? Léon Degrelle. In het Vrijdag verschenen nummer van het Rexistische dagblad, „Le pays réel" wordt een artikel afgedrukt van Léon Degrelle, dat de aandacht trekt in politieke kringen, aangezien hierin wordt aangegeven, dat Van Zeeland in dertijd op de hoogte zou zijn geweest van den inhoud der overeenkomst, die aangegaan is door de Rexisten en de Vlaamsch Nationalis ten. Degrelle schrijft o.m. aan het adres van den premier: „Wij zijn zeer gevoelig geweest voor het feit, dat gij persoonlijk niet hebt ge tracht de Vlaamsohe kwestie te vergiftigen. Gij hebt dat niet gedaan, omdat gij wist, mis schien beter dan anderen, met welke vurige, helderziende vaderlandsliefde wij ons hebben gespannen voor de verzoening van Walen en Vlamingen en ook omdat gij de weldadige uitwerking reeds op dit uur ziet." De aanhangers van Van Zeeland zien met argwanend voorbehoud de campagne van den Rexistischen canclidaat zich in deze richting oriënteeren. Zij vragen zich af of Degrelle zich niet, beroemende op een soort waarborg van den eersten minister, tracht te bevrijden van de verwijten zijner tegenstanders,- volgens welke hij zich verbonden heeft met de Vlaam- sche separatisten, terwijl hij als grondslag van zijn politieke actie de eenheid van het Belgi sche volk aangeeft. Duitschland Schaarschte aan ijzer. De wapenindustrie en alle industrieën, die gietijzer gebruiken lijden onder een crisis in de jjzervoorzieni-ng, aldus meldt Havas. Goering heeft reeds een reeks maatregelen genomen ten aanzien van de verdeeling der onmisbare grondstoffen. Op 1 Mei zal de concurrentie tusschen de metaalindustrieën worden opge heven. De voornaamste industrieën, die ijzer verwerken zullen contingenten toegewezen krijgen, waarbij rekening zal worden gehou den met den aard der vervaardigde producten. In de eerste plaats komen de bewapenings- industrieën, de machinefabrieken, de mijnen, de hoogovens, de turbine- en autofabrieken. Het doel dei- verdeeiing is zoo veel mogelijk de voorziening te verzekeren van alle fabrieken teneinde ontslag van arbeiders te voorkomen. De schaarschte aan ijzer in Duitschland in hoofdzakelijk te wijten aan de groote moeite waarmede" ijzererts op de wereldmarkt kan worden verkregen. De Britsehe herbewapening heeft deze moeilijkheid nog groofcer gemaakt. Joegoslavië Frankrijk en het veiligheids systeem der Kleine Entente. Havas meldt uit Belgrado 2 April: Op het- programma voor de conferentie van" den raad van de Kleine Entente stond ook een voorstel vermeld, dat sedert de con ferentie te Bratislava te berde is gebracht. Dit voorstel houdt in, dat de verplichting tot wederzijdschen bijstand van de landen dei- Kleine Entente zal worden uitgebreid tot alle gevallen van agressie en een later voor stel om ook Frankrijk te betrekken bij dit algemeener gemaakte systeem van collec tieve veiligheid. Men denkt over het algemeen, dat de re geering van Joegoslavië van meening is, dat de huidige toestand niet geschikt is voor de verwezenlijking van een dergelijk systeem van wederzijdschen bijstand, aangezien met name Berlijn en Rome er een aanvallende bedoeling in zouden kunnen zien. De permanente raad van de Kleine Entente zal er zich dus toe beperken nota te nemen van den huidigen stand van zaken, daar Tsj echo-Slowakije noch de bedoeling heeft, noch hei noodig acht om Joegoslavië te dwingen. Sommigen zijn overigens van mee- ning( dat de houding van Joego-Slavië niet zonder verband is met den huidigen stand der kwesties inzake het westelijk pact. In overeenstemming met de doctrine van de Kleine Entente is Joego-Slavië van mee ning, dat de Fransch-Britsche poging inzake een organisatie van de veiligheid zich niet zou moeten beperken tot een nieuw Locarno en dat zelfs met steun van Frankrijk een speciaal systeem van centraal-Europeesche veiligheid moeilijk te verwezenlijken schijnt zonder medewerking van Engeland dat on zijn minst even actief is aan den Donau als aan den Rijn. Engeland Lansbury's voorgenomen onderhoud met Hitier. George Lansbury, de vroegere leider der Labour-partij zal op 17 April naar Berlijn vertrekken, waar hij op 19 April 'n onderhoud zal hebben met rijkskanselier Hitier. In een onderhoud met den vertegenwoor diger. van Havas zeide Lansbury: „Dit bezoek is het vervolg van de besprekingen, die ik in verschillende landen heb gehad, met Roose velt, met de staatslieden der Scandinavische landen en met zekere Belgische en Fransche staatslieden. Het probleem, dat ik van man tegenover man wil bespreken, zooals ik dat vele malen in den boezem van het parlement ter sprake heb gebracht, aldus Lansbury, is dat van de economische oorzaken van den oorlog. Ik wil zien. of het niet mogelijk zou zijn een conferentie bijeen te brengen, waar de vertegenwoordigers der verschillende mogend heden aan zouden deelnemen en waar men er naar zou streven, indien dat mogelijk is of niet, hét middel vast te stellen om de poli tieke moeilijkheden langs economischen weg op te lossen. Na mijn besprekingen van verleden jaar ga ik als „vrijbuiter" naar Berlijn. Ik beweer niet het probleem te kunnen oplossen, dat zeer vele staatslieden bezig houdt, maar ik wil mijn persoonlijke bijdrage leveren voor een nuttige zaak, hoe gering ook deze bij drage zou zijn." Zuid-Afrika Drastische maatregelen tegen de Nazi's in Z. W. Afrika. Uit Pretoria: Gisteren is een proclamatie gepubliceerd, die drastische maatregelen tegen de nationaal-socialisitische beweging in Z. W. Afrika bevat. Krachtens deze proclamatie is het aan alle anderen, dan Britsehe onderdanen verboden, in het mandaatgebied op eenige wijze deel te nemen aan de activiteit van openbare of poli tieke organisaties. Italië Reorganisatie van de lucht macht. De koning zal vandaag ter gelegenheid van den veertienden verjaardag van de militaire luchtvaart vaandels uitreiken aan de verschil lende onder-deelen van dit wapen. Tevens zal vandaag de nieuwe organisatie van de lucht macht, welke die van 1931 zal vervangen, in werking' treden. Deze nieuwe organisatie voorziet in een genralen staf met vier terri toriale commandementen, een commandement voor Oost-Afrika en vier commaandementen voor Sicilië, Sardinië, Libyë en de eilanden in de Egeïsche Zee. DE GOED PASSENDE BROEK VOOR U! Zo goed passend als speciaal voor U gemaakt. Middel en lengte precies naar Uw maat. De broek van HEYDT zit fijn en trekt nooit in het kruis. Want de modellen van HEYDT zijn uitstekend. Daarom vindt U bij HEYDT voor iedere gelegenheid een goedpassende broek. En de prijzen zijn laag. Voor broeken 44 ANEGANG 44 De speciaalzaak in Broeken De luchtmacht wordt onderverdeeld in regi menten, brigades, divisies en escadrilles. Het leger beschikt over vijftien groepen verken ners, die tezamen vijf regimenten vormen. Het personeel van de luchtmacht bestaat uit 4087 officieren, waarvan 2258 piloten en 8144 onder officieren. (Havas). Uitgeven van nieuwe bladen verboden. Ter beperking van den invoer van cellulose heeft het ministerie van propaganda naar het D. N, B. meldt een. verordening uitgevaardigd, waarbij het uitgeven van nieuwe bladen én tijdschriften tot nader order verboden is. Een granaat voortgeschopt Onvoorzichtige daad eischt vele slachtoffers. In het legerkamp C-halons (Fr.) schopte een Marokkaa.nsch tirailleur tegen 'n granaat met het-gevolg, dat het projectiel ontplofte.' De man werd gedood, evenals een viertal andere Ma- rokkaansche tirailleurs, -terwijl drie militairen stervende zijn. Van zeven moesten de beenen geamputeerd worden. Bovendien zijn zeven anderen zwaar gewond. „Mar Caspio" buiten de Fransche territoriale zóne beschoten Verklaringen van de bewoners van Kaap Breton. Uit Dax, 2 April. Zooals men weet hebben de kapitein en de leden der bemanning, van het Spaansche vrachtschip Mar Oaspio, dat be schoten is en later zonk tegenover de gendar merie verklaard op een mijl uit de kust te zijn verrast. Deze verklaring scheen er op te wij zen, dat de aanval geschied was in de Fran sche territoriale wateren. De bewoners van Kaap Breton beweren duidelijk het vuur van kanonnen gezien en de ontploffingen gehoord te hebben. Zij beweren, dat er tusschenpoozen van tenminste dertig seconden verstreken zijn tusschen het oogeaxblik, dat zij het licht zagen en dat, waarop zij de ontploffing hoorden. Uit deze verklaringen zou volgen, dat het gevecht zich waarschijnlijk niet op een mijl uit de kust zou hebben voorgedaan, zooals de bemanning' verklaart, maar op 6 tot 7 K.M. uit de kust, d.w.z. op meer dan drie mijlen (de territorialiteitsgrens) In verband hiermede heeft het parket te Dax een beschuldiging ingediend tegen een onbekende. Het spoorwegongeluk bij Londen. Acht dooden en 20 gewonden. Reuter meldt uit Londen, dat bij het spoor wegongeluk van Vrijdagmorgen acht personen, van wie één vrouw, gedood zijn en 20 gewond. Negen gewonden zijn in het ziekenhuis opge nomen, verscheidenen hunner verkeeren in ernstigen toestand. (Adv. Ingez. I/Led.)- Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur. Voor de algemeene vergadering van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, Maandag a.s. in het Krelagehu-is te houden, is nog een aanvulling van den beschrijvingsbrief ver schenen. De afdeelingen Haarlem en Noordwijk heb ben n.l. eenige voorstellen en amendementen ingediend. De afd. Haarlem zal on. voorstellen, bij de behandeling der wijziging van het Handels reglement, in de 3e alinea, in plaats van het voorschrift, dat afwijkende clausules met de hand moeten worden geschreven, te volstaan met het voorschrift, deze te doen drukken in een lettertype, door het hoofdbestuur vast te stellen onder het hoofd „afwijkende be palingen" en te eischen, dat deze clausules door beide partijen moeten worden ondertee kend. Het Hoofdbestuur heeft bezwaar tegen dit amendement: het onderteekenen van koopbriefjes zou tot gevolg hebben, dat deze dan aan zegelrecht onderworpen zijn. De afd. Noordwijk heeft het voornemen een amendement in te dienen om den termijn ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. O, die Schrielkop werd zoo kwaad dat zien jullie zeker wel? Toen hij plotseling den koning Bosenkwa had gezien, duurde het maar kort, of hij was zoo groot als een reus zijn hoofd kwam zelfs even tegen het plafond aan. Geen wonder dus, dat Bosenkwa verschrikt de beenen nam en weg rende doch Schrielkop ging hem achterna. Dat zag er dus niet best uit voor den koning! Hij werd gewoon het paleis uitgedreven en rende zoo hard als hij kon verder maar, niemand heeft den koning en kobold Schrielkop ooit teruggezien. Misschien hollen zij nu nog wel steeds achter elkaar aan. van terugzending van geelzieke hyacinten te beperken tot uiterlijk de opneemtijd der hyacinten. Het Hoofdbestuur kan ook dit amendement niet overnemen. Voorts stelt nog de afd. Haarlem o.a. voor, in de artikelen 5, 6, 7, 8 en 11 van het Huis houdelijk Reglement, waarin de rechten en verplichtingen der leden zijn omschreven, op te nemen, dat deze rechten en verplichtingen .ook voor de donateurs bestaan. Het hoofdbestuur is gaarne bereid daartoe strekkende voorstellen in te dienen, omdat het inderdaad de bedoeling is, dat de dona teurs in administratief opzicht gelijk gesteld worden met de leden. De moeilijkheid is, dat verschillende dezer artikelen niet in deze wijzigingsvoorstellen zijn begrepen, zoodat amendementen daarop thans niet kunnen worden behandeld. Wel is voorgesteld een wijziging in art. 5 en daarom wordt voorgesteld gevolg te geven aan den wenk van de afdeeling Haarlem, door in dit artikel de woorden „en donateurs" in te voegen in den eersten zin van dit arti kel, waardoor deze luidt: „Als bewijs van lid maatschap van de vereeniging en de groepen ontvangen de leden en de donateurs jaarlijks een diploma, dat strijkt persoonlijk is." Het hoofdbestuur zal dan aan de volgende algemeene vergadering voorstellen doen, de artt. 6, 7, 8 en 11 van een dergelijke aanvul ling te voorzien. 1912—15 April—1937. Het is thans vijfentwintig jaar geleden, dat m den -icht van 14 op 15 April het toenter tijd g. „ste schip ter wereld, de „Titanic", dat op zijn eerste reis van Southampton naar New York was, in den Atlantischen Oceaan op 42 graden Noorderbreedte en 50 graden Westerlengte, ter hoogte van de New Found- landsche banken op een ijsberg stootte en verging. Deze ramp, waarbij in enkele uren tijds ongeveer 1600 menschen om het leven kwamen, is wel een der meest tragische van alle schipbreuken, welke ooit zijn voorgeval len. Het reuzenschip de „Titanic" behoorde aan de White Star Line en zooals de naam reeds aanduidde, was het een reus onder de toenmalige wereldschepen. Het schip met een .inhoud van 46332 ton, had de volgende af metingen: de lengte was 882 voet, de breedte 92 voet, de hoogte genomen van den bodem der kiel tot de kapiteinskajuit 105 voet.'en tot den top der schoorsteenpijpen niet minder dan 175 voet. Het schip had 11 stalen dekken boven elkaar en een officier vertelde, dat hij na vier dagen aan boord te zijn geweest, den weg nog niet kende. Dit is niet te verwonde ren, als men weet* dat men voor de bezichti ging van de geheele boot een afstand van ruim negen, kilometer moest afleggen. Ook de inrichting van de „Titanic" was van een bui tengewone luxe. Allerlei sport kon men aan boord beoefenen; er waren tennis en golfba nen aan boord, .terwijl de bekwaamste leera ren ter beschikking stonden om onderricht te geven in de verschillende takken van gym nastiek. Zoowel in de hoogste als laagste klasse was een uitgebreid comfort aanwezig, opk de derde klasse-passagiers genoten een luxe behuizing. De machines hadden een ca paciteit van 46.000 P.K. 'en voor het opwek ken van stoom beschikte men over 159 ovens en 29 stoomketels. Het is duidelijk, dat de bouw van een dergelijk zeekasteel verschil lende jaren in beslag nam; de kiel werd ge legd in December 1908 en in den zomer van 1911 liep het schip van stapel. Maar dit mees terwerk heeft dan ook de kapitale som van fr. 350.000.000 gekost. De geheele bouw van het schip was van dien aard, dat men zich niet kon voorstellen, dat zoo'n gevaarte zou kunnen vergaan. Bij de eerste reis van de Titanic waren er ongeveer 2500 menschen aan boord. Het schip kon er in totaal 5000 herbergen. Onder de passagiers bevonden zich de bekende persoonlijkheden zooals kol. en Lady Astor, .die juist van een Egyptische reis waren teruggekeerd. Benjamin Guggen heim, millionnair en lid van de bekende New- Yorksche bankiersfirma, Majoor Archibald W. Butt, die terug keerde van een bezoek aan den Paus, wien hij een b.oodschap van Pre sident Taft had overgebracht; de .bekende theaterdirecteur Harris; de heer Ismay, pre sident der White Star Line, de bekende, jour nalist en vredes-propagandist W. T. Stead en Jhr, G. Reuchlin, directeur der Holland-Ame- rikalijn. Het schip stond onder commando van kapitein J. E. Smith, oud-gezagvoerder van de „Olympic", het zusterschip van de „Tita nic". Reeds bij de afvaart te Southampton op Woensdag 10 April 1912 deed zich een inci dent voor, waardoor het schip aan groot ge vaar werd blootgesteld. Door de geweldige zuiging, welke het schip veroorzaakte, wa ren zeven kabels, waarmede" de New-York aari de kade lag gemeerd, afgeknapt, waardoor de New-York in de richting van de „Titanic" werd gezogen. Met de grootste inspanning en nauwgezetheid gelukte het een botsing tus schen de beide schepen te voorkomen.'De Ti tanic vertrok onder het uitbundig gejuich van een overgroote menigte en niemand, die het trotsche gevaarte zag wegglijden, dacht aan de mogelijkheid van een ramp, welke de Ti tanic zou kunnen treffen. Groot was dan ook de ontsteltenis niet al leen in Engeland, doch over de geheele we reld, toen eenige dagen later een kort tele gram meldde, dat de Titanic op een ijsberg was gestooten en vergaan. De ramp speelde zich in enkele uren tijds af. Öp Zondagavond den 14en April, tegen half twaalf meldde de uitkijk, dat er ijsbergen in het zicht waren. Het was echter niet tijdig genoeg om een aanvarig te kunnen voorkomen. De passagiers voelden eenige lichte schokken, waarna de machines stopten. Hoewel men aanvankelijk dacht, dat het ongeluk niet veel te betee- kenen had, klonk toch reeds na eenige oogen- blikken het bevel „Alle passagiers met red dingsgordel aan dek'' De passagiers volde den zeer kalm aan de hun gegeven bevelen en het was duidelijk, dat de omvang- van de ramp niet tot hén doordrong. Ook aan het bevel, dat de vrouwen en kinderen het eerst in de reddingsbooten moesten plaatsnemèn werd over het algemeen zeer kalm voldaan. Nadat de passagiers in de reddingsbooten hadden plaats genomen, gaf de kapitein zijn bemanning verlof hun post te verlaten. „Gij hebt uw plicht gedaan," zoo zeide hij, „meer kan niet worden gedaan. Het is tijd, dat ieder aan zichzelf denkt, ik ontsla U van uw plicht." Kapitein Smith en de eerste marco nist Philips weigerden hun post te verlaten en gingen met 't schip ten gronde. Ook de kapel van de Titanic bleef tot het laatste oogenblik aan boord. Met een buitengewone zelfbeheersching hield de kapelmeester zijn corps bijeen en liet hen de bekende Fsalm der Anglicaansche kerk spelen „Nearer my God to Thee" (Nader mijn God tot U) 's Nachts om 2 uur 20 minuten zonk het trot sche zeekasteel in de golven.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6