Scotland Yard en de Engelsche kroningsfeesten. THIJS IJS KOMT TE HULP De Londensche suikerconferentie geopend, 7'Jcrême DINSDAG 6 APRIL 1937 I-I A A R L F. M'S DAGBLAD Britsche voorstellen voor een internationale overeenkomst. Uit Londen, 5 April: De Lord-President van den Raad. Ramsay MacDonald, heeft gisterochtend de openingsvergadering van de suiker-conferentie gepresideerd. Hij heette de afgevaardigden welkom en zette uiteen, dat het doel van de conferentie is een in ternationale overeenkomst tot stand te bren gen teneinde het evenwicht tusschen vraag en aanbod op de wereldmarkt te handhaven. MacDonald gaf uiting aan het denkbeeld, dat de gewenschie overeenstemming zou kunnen worden bereikt door aanvaarding van de volgende verplichtingen: 1. De landen, die niet naar de vrije markt uitvoeren, zouden de produc tie of den uitvoer dienen t-e regelen, teneinde den prijs op de vrije markt op een zoo hoog mogelijk peil te hou den. 2. De landen, die de vrije markt voorzien, zouden den uitvoer moetfen regelen, teneinde het aanbod te hand haven op het juiste peil in verhou ding tot de te verwachten vraag. 3. Als de prijzen op de vrije markt een economisch peil hebben bereikt, zullen alle landen al het mogelijke doen om de beschermende rechten, subsidies, enz. aan te passen, ten einde te beletten, dat de prijzen in het binnenland stijgen tot een punt, dat het verbruik nadeelig zou beïn vloeden en nieuwe productie in de hand werken, waardoor aan het be oogde doel afbreuk zou worden ge daan. Dr. Colijn voert het woord. Na MacDonald sprak Dr. Colijn, die uit naam van alle gedelegeerden zijn dank be tuigde voor de moeite, die de Britsche re geering zich heeft gegeven, en het vertrou wen uitsprak, dat allen hun uiterste best zouden doen om in het moeilijke suiker- vraagstuk tot overeenstemming te geraken. De Franse he gedelegeerde Spinasse stelde voor Ormsby Gore in geval van afwezigheid van MacDonald tot voorzitter te kiezen, welk voorstel door den Amerikaanschen gedele geerde Norman Davis werd gesteund. Betreffende de beraadslagingen der con ferentie is een communiqué uitgegeven, waarin o.m. gezegd wordt: De suikerconferentie heeft practische rege lingen getroffen voor het voortzetten van haar taak en heeft in het bijzonder een on dercommissie aangesteld van technische des kundigen, die belast is met het verifieeren van de statistische gegevens, die door de conferentie worden verschaft. In deze sub commissie hebben zitting een vertegenwoor diger der Ver. Staten, een van Britsch-Indië, een van Duitschland, een van Nederland, n.l. jhr. mr. H. A. Quarles van Ufford. een van Polen, een van Frankrijk en een lid van het internationaal landbouwinstituut. Zeven sprekers hebben den bijzonderen toe stand van hun land uiteengezet en eenige inlichtingen verstrekt over de politiek, die hun regeeringen geneigd zouden zijn te vol gen, wanneer de verschillende, voornamelijk belanghebbende landen een accoord sluiten, waarbij elk de redelijke orffers zou bren gen, die het algemeene belang zal aangeven, Pessimisme bij sommige gedelegeerden. Havas meldt nader uit Londen: Terwijl een deel van de gedelegeerden ter suikerconfe rentie een zeker optimisme aan den dag leg- na de beraadslagingen van den eersten dag. verheelt een zeker aantal andere ge delegeerden niet het pessimisme, dat ge wekt is door het uiteenloopen der opvattingen, dat aan den dag is getreden en door de af wezigheid van Japansche en vooral van Chineesche gedelegeerden. Men meent te weten, aldus Havas, dat dr. Colijn spoedig uit Londen zal vertrekken. De suiker een „sleutelvraagstuk". De gedelegeerden hebben gisteravond aange zeten aan een maaltijd, welke de Britsche re geering heeft aangeboden. Behalve alle gedelegeerden zaten alle leden van het diplomatieke corps aan, o.a. de Neder- Hitier en Ludendorff. Besprekingen hadden geen politieken of militairen achtergrond. De gedachtenwisseling, die kortgeleden tusschen Hitier en generaal Ludendorff is gehouden, heeft aldus het Duitsche Nieuwsbureau geleid tot talrijke combina ties ten aanzien van een toekomstig ge bruik maken van den generaal binnen het kader van de Duitsche weermacht, en ten opzichte van het gezag en den invloed der door Ludendorff vertegenwoordigde wereld opvatting in Duitschland. Deze combinaties berusten, naar van welingelichte zijde op des betreffende vragen wordt medegedeeld, op een onjuiste opvatting van de gedachtenwis seling tusschen Hitier en den veldheer. De gedachtenwisseling had, hier wordt de na druk opgelegd, geen politieke of zelfs mili taire, maar zuiver menschelijk-persoonlijke achtergronden. Zoowel in toonaangevende kringen der nationaal-socialistische partij als ook van het nieuwe Duitsche leger werd sedert lang betreurd, dat tengevolge van het bijzondere standpunt van Ludendorff een vervreemding was ingetreden tusschen den grooten legerleider uit den wereldoor log en hen, aan wie de wederopbouw van Duitschland te danken is. Door de gedach tenwisseling met Hitier kon deze vervreem ding uit den weg geruimd worden. Wat den, naar het aantal onbelangrijken aanhangerskring der filosofische opvattin gen van den veldheer betreft, ligt het niet in het voornemen hem beperkingen op te leg gen, gelijk die voor andere, dergelijke filoso fische richtingen ook niet bestaan. Ook het door generaal Ludendorff uitgegeven maand blad „Am heiligen Quell Deutscher Kraft" zal blijven verschijnen. In dezen zin moet ook een in het genoemde maandblad gepu bliceerde verklaring worden opgevat, waarin de generaal spreekt over de rechtsgelijkheid van de aanhangers van het „Duitsche gods inzicht". Van een weder toelaten van den Tannen- berg-bond is hier aldus tenslotte het Duit sche Nieuwsbureau niets bekend. landsche gezant te Tonden, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Ramsay Macdonald, die als tafelpresident fungeerde, stelde een dronk in op dr. H. Colijn. wien hij warme hulde bracht. Hij herinnerde aan verschillende ontmoetingen met dr. Colijn en herinnerde er aan, dat bij een hunner ge sprekken dr. Colijn en hij het er over eens waren, dat de suiker een zeer belangrijk sleu tel-vraagstuk was en dat de methode, welke een oplossing van dit vraagstuk mogelijk zou maken, ook vele andere problemen zou kunnen oplossen. MacDonald voegde hieraan toe, dat Minister Colijn een zeer machtig vriend is van iedereen, die het suiker-vraagstuk wil oplossen. Norman Davis wees in een tafelrede in de eerste plaats op vraagstukken, welke direct de werkzaamheden der conferentie raken. Hij zeide ervan overtuigd te zijn, dat het succes dezer conferentie belangrijk zal zijn en niet alleen dank zij zijn uitwerking op de suiker markt. Het feit, dat een belangrijke groep naties tot overeenstemming kan komen over een ingewikkeld economisch vraagstuk zal op zich zelf reeds van belang zijn. Norman Davis was het eens met MacDonald, dat slechts een internationale samenwerking op bevredigende wijze de groote economische problemen kan oplossen, welke thans de wereld bezig houden.. Amerika Huil veroordeelt den bewapeningswedloop. In een rede, uitgesproken op de bijeenkomst te New York. waarin hem de medaille der Woodrow Wilson-stichting werd overhandigd, wegens zijn pogingen tot verlaging van de douane-muren, heeft minister Huil een beroep gedaan op de volken om af te zien van hun bewapenings-wedloop en hun betrekkingen weder op de basis van vriendschap en samen werking te vestigen. De huidige intensieve bewapeningen kunnen den indruk wekken van een sterke economische activiteit, doch deze ongezonde bedrijvigheid, aldus Huil, strooit het zaad van een ramp, hetzij in den vorm van een militaire uitbar sting of in dien van een economische ineen storting. De eenige manier om deze aanstaan de catastrofe te bezweren is, dat de staten, wier voornaamste doel gericht is op oorlogs voorbereidingen. zich aansluiten bij hen, die bezield zijn van een vredespolitiek, in een vastbesloten poging om de internationale po litieke en economische betrekkingen weder op te bouwen op een grondslag van vriendschap en samenwerking. België Van Zeeland en Degrelle op het verkiezingspad. De verkiezingscampagne aldus een Havas- bericht uit Brussel wordt koortsachtig voort gezet. Van Zeeland en Degrelle houden ver scheidene vergaderingen per dag, waarbij Van Zeeland vaak gebruik maakt van zijn voor sprong op Degrelle, gelegen in het feit, dat hij Vlaamsch spreekt. Men verwacht, dat Zondag a.s. tegen vier uur des middags de eerste uitslagen der verkiezing- bekend zullen worden en dat tegen een uur alle kiezers hun stem zullen hebben uitge bracht. De volledige uitslagen zouden tegen acht uur bekend kunnen zijn. Internationale economische enquête door Van Zeeland. Hedenavond, na de beraadslagingen van den ministerraad zal Van Zeeland zijn definitieve aanvaarding bekend maken van het voorstel der Fransche en Engelsche regeeringen tot het in stellen van een internationale enquête ten aanzien van verlaging der tarief muren. Politieke kringen denken, dat deze enquête zou kunnen worden toevertrouwd aan een Bel gisch econoom, die naar de verschillende be langhebbende hoofdsteden zou gaan. Van Zee land zou dan dit onderzoek persoonlijk voort zetten en het tot de geheele wereld uitbreiden. Voor dit eerste peilingswerk noemt men reeds den naam van een Belgische persoonlijkheid, die reeds een belangrijke rol gespeeld heeft in Volkenbondscommissies. Frankrijk De la Rocque en Ybarnegaray voor het gerecht. De rechter van instructie heeft zijn onder zoek naar de beschuldigingen der Parti Social Frangais geëindigd en beslist, dat o.a. kolonel de la Rocque, Ybarnegaray, Riche en Vallin voor de correctioneele rechtbank zullen moe ten verschijnen wegens opnieuw vormen van een ontbonden bond en wegens uitlokking van samenscholingen. Duitschland Militaire toenadering tot de Sovjet Unie? De „Daily Telegraph" meent te weten, dat de Duitsche legerleiders Hitier hebben gewezen op het belang van toenadering tot Rusland. Duitsche legerkringen zouden den Fuehrer hebben overtuigd van de ontzaglijke sterkte ven de Sovjet-Russische strijdkrachten. Een groote rol hebben hierbij de stafrapporten gespeeld over de sterkteverhoudingen tus schen de Duitsche, Russische, Fransche en Italiaansche militaire uitnistingen, getoetst aan de practijk in den Spaanschen burger oorlog. Hierbij is gebleken, dat de Duitsche uitrusting, met uitzondering wellicht van het lucht-afweergeschut, niet aan de verwach tingen heeft beantwoord. De onlangs tot stand gekomen verzoening tusschen Hitier en generaal Ludendorff moet in zekeren zin worden uitgelegd als een tee- ken, dat de Duitsche rijkskanselier, in toene mende mate beinvloed door de legerleiders, de noodzakelijkheid is gaan inzien van een betere verstandhouding met het Sovjetleger. Generaal Ludendorff heeft er voortdurend op gewezen, dat Duitschland geen overdreven iacIv. Inqez. Mea.j waarde mag hechten aan de waarde van de Italiaansche bewapening als een factor in een Europeeschen oorlog. Het zou zijns inziens beter doen, toenadering tot Sovjet-Rusland te zoeken en dit standpunt wordt door Duit sche legerkringen gedeeld. Complot in de Spaansche hoofdstad ontdekt. Organisatie wilde het binnenrukken der Nationalisten vergemakkelijken. Havas meldt, dat de Madrileensche politie de leiders van een belangrijke tegen de re geering gerichte organisatie heeft aangehou den. De gearresteerden behoorden bijna allen tot het bestuur van de vischmarkt. Zij kwa men bijeen in een hotel in het centrum dei- stad. De organisatie stond onder leiding van Manuel Ruiz Gonzalez, assessor van de visch markt en oud lid van de Spaansche Phalanx en had zich ten doel gesteld den rechtschen troepen hulp te verleenen, wanneer zij Madrid zouden binnenrukken. Het genoemde hotel en de vischmarkt moesten een centrum van ge- wapenden tegenstand vormen. In het hotel, waar Ruiz er in geslaagd was zich te doen benoemen tot verantwoordelijk gedelegeerde van een vakvereenigingsorgani- satïe, heeft, men talrijke vuurwapens gevon den, brandbommen en gewone bommen. Een huiszoeking heeft geleid tot de ontdekking van papieren en documenten, die aanleiding hebben gegeven tot de arrestatie van verschei dene medeplichtigen van Ruiz. Ook heeft men een belangrijk wapendepot en munitieopslag plaats gevonden op de vischmarkt. Het onder zoek der politie wordt voortgezet en verdere arrestaties kunnen ieder oogenblik verwacht warden Ontstellende berichten over Eibar. Uit St. Jean de Luz 5 April. Be richten uit reohtsche bron bevestigen, dat Ochandiano door de opstandelin gen is genomen. Verder zijnvolgens berichten eenigen tijd geleden te Eibar wi'tte vlaggen gehesohen en is deze stad toen door de regeeringstroe- pen ontruimd. Een afdeeling „requetes" drong er binnen, doch de regeerings- troepen kwamen bij verrassing terug en doodden 2000 „requetes". De opstandelingen zouden voorne mens zijn Eibar in te sluiten en na den val der stad geen man in leven te la ten. Zij zouden Eibar met den grond gelijk willen maken. een weldaad vnnr Uw huid (Adv. Ingez. MedJ Razzia op vreemdelingen in Londen. Reeds eenigen tijd geleden is de Londen sche politie met haar werkzaamheden begonnen Londen te zuiveren van alle lichtschuweelementen, die Engeland zijn binnengedrongen om tijdens de kroningsfeesten hun slag te kunnen slaan. In onderstaand relaas worden eenige scènes beschrevenzooals die zich dagelijks op het Londensche politie bureau afspelen Bow street. Een straat, die voor iederen vreemdeling van groot belang is. In Bow street bevindt zich het centrale bevolkings bureau van de Londensche politie. Engelschen zelf behoeven zich op Engelsch grondgebied niet aan te melden, maar buitenlanders, die langer dan drie maanden in Engeland willen blijven, moeten hun foto en hun personalia op het bureau in Bow street, tegenover de opera van Covent Garden depone eren. Van hier uit loopen de draden naar Scotland Yard. Wanneer men nu «en misdadiger zoekt, dan is Bow street een plaats, waar de recherche in lichtingen kan krijgen. Vreemdelingen, die voor een bezoek in Londen vertoeven, worden verzocht, kennis te nemen van de voorschriften voor de aan melding, en zich nauwkeurig aan de statuten te houden, wanneer ze niet door een onop lettendheid in het nauw willen geraken. Vaak is dan zelfs de gezant van het betrokken land niet in staat hen te helpen. Iedere buitenlander moet alle vragen van het invul- biljet ondubbelzinnig en naar waarheid be antwoorden en zich dan ook houden aan de verklaringen, die hij over het doel van zijn reis gegeven heeft. Iedere adresverandering moet onmiddellijk aangegeven worden, want juist in de laatste weken zijn talrijke buiten landers uit het land gezet, alleen omdat zij verzuimd hadden, de politie hun adresver andering mede te deelen. Voor de kroningsweek verwacht men een „hoogconjuctuur" in de thans reeds zeer volle politie-gevangenissen. Men rekent dan op on geveer tienduizend „gasten", die een week lang op kosten van zijne Majesteit den Ko ning onderhouden moeten worden. De konink lijke beambten zullen buitengewoon veel aan dacht aan hun persoonlijke veiligheid en ge zondheid moeten besteden en er voor zorgen, dat zij de gastvrijheid van den koning wer kelijk in volle mate zullen gebruiken. Op iedere celdeur van de politiegevangenissen is G.R. geschilderd, het teeken van alle ko ninklijke instellingen, waarvan het hoofd George Rex VI is. Scotland Yard werkt achter de coulissen Niemand, ook niet de verdachten zelf, merkt iets. van de onderzoekingen van de inspecteurs die iederen vreemdeling gedurende deze weken nauwkeurig waarnemen. De cartotheek van Bow street geeft alle gewenschte inlichtingen over de personalia van verdachte personen. Wanneer deze cartotheek geen inlichtingen kan geven, dan wendt men zich tot 'C. I. D., het Criminal Investigation Department. Men informeert dan bij medebewoners naar de bijzondere omstandigheden van de verdachte personen, de gezantschappen moeten ook inlichtingen geven en in bijzondere gevallen wordt ook de politie van het betreffende land opgeroepen. Een der leiders van deze politie-organisatie ter zuivering van de Hoofdstad des Rijks is inspecteur Donaldson. Hij, evenals de mees ten van zijn collega's, is echter een leerling van den beroemden inspecteur Parker, die meel* dan veertig jaar bij Scotland Yard ge werkt heeft en de „schaduw" was van drie Engelsche vorsten, Koningin Victoria, Edward VII en George V. Bovendien was hem de be waking toevertrouwd van de prominente be zoekers van Engeland: den Czaar van Rus land, den Duitschen keizer, koningin Wilhel- mina en prinses Juliana en bijna alle koningen en presidenten van landen van Europa., die Engeland bezochten. Aan zijn organisatie is het te danken, dat al deze bezoeken zonder aan den Engelschen koning een bezoek bracht veel incidenten afgeloopen zijn. Keizer Wil helm dankt aan Parker zijn leven. Toen deze vernam Scotland Yard juist die morgen, dat men van plan was een aanslag te plegen, als er een rondrit door de stad gehouden werd. Parker plaatste 5000 detectives langs de route. Honderdduizenden stonden in breede rijen langs de trottoirs. Het leek natuurlijk volko men hopeloos, om in deze menigte den man te vinden, die den aanslag wilde plegen. Maar Parker's organisatie werkte koortsachtig. Op ONZE DAGEL1JKSCHE KINDERVERTELLINC het oogenblik .dat de koninklijke stoet over Trafalgar Square ging, werd een zware hand gelegd op den arm van een student, die een pistool krampachtig vasthield en op het punt stond te schieten, toen hij den naast hem staande detective herkende. De woningen langs de kroningsroute worden eerst nauwkeurig onderzocht. Op den dag voor de kroning zal 'n detective-patrouille alle wo ningen controleeren en de wapenvoorraden na gaan. Het net, dat Scotland Yard gespan nen heeft om de feestelijkheden ongestoord te laten verloopen lijkt ondoordringbaar .Maar de beste voorzorgsmaatregelen moet het pu bliek zelf nemen. „Beware of Pickpockets" (.Pas op de zakkenrollers) is de leus van van Scotland Yard. Vijf en twintig duizend politie agenten zorgen er voor, dat deze waarschu wing niet over het hoofd gezien wordt. M. V. (Nadruk verboden.) Vermiste Douglastoestel verongelukt? Wrakstukken bij de Mexicaansche grens gevonden. Reuter meldt uit Gallup (Nieuw- Mexieo).. 5 April: In de burt van Al pine Ariz, bij de Mexicaansche grens in een ontoegankelijke bergstreek, zou men wrakstukken hebben gevon den van een vliegtuig, naar men meent het toestel, dat Zaterdag uit Burbank (Californië) met twee be stuurders en acht passagiers naar Kansas City was vertrokken en waar van men sindsdien niets meer had vernomen. (Wij wijzen op de mogelijkheid, dat in dit bericht sprake is van de vermiste Douglas D. C. 3, die bestemd was voor de K.L.M. Zooals gemeld, bestaat ongerustheid om trent dit toestel, dat Zaterdagochtend van het vliegveld van Santa Monica was ver trokken naar North Beach bij New-York met aan boord twee bestuurders en eenige passa giers. Santa Monica en Burbank liggen op enkele mijlen afstand van elkander. (Red. A.NP.) RAEBC PROGRAMMA Maar de bestraffing van den koning Bosenkwa en de bevrijding- van prins Slechtbedeeld daarna, waren toch niet het einde van het verhaal. Want het gerucht, dat de koning was weggeloopen, had zich natuurlijk heel gauw verspreid. Nauwelijks hadden alle onderdanen het nieuws gehoord ,of zij kwamen in heel groote groepen naar het paleis om den nieuwen troonopvolger te begroeten. Thijs en Dickie hadden erg veel pleizier in den jongen koning en toen zij afscheid wilden nemen, zei deze dan ook: „Vrienden, als jullie er niet waren geweest, zou er van mij niets terecht zijn gekomen. Als ik jullie nu eens van dienst kan zijn, zeg het me dan. Ik sta altijd klaar om jullie te helpen." En zoo gingen Dickie en Thijs nu heel voldaan naar huis. WOENSDAG 7 APRIL 1937. HILVERSUM I 1875 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. platen), 8.30 Gram. platen. 9.30 Ge- lukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Har moniumspel en zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. platen. 12.30 Concert. 2.00 Postzegel praatje, 2.30 Zang en piano. 3.15 Gram.pl., 3.30 Viool en piano. 4.30 Felicitaties. 4.455.45 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Cau serie over het Binnenaanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Muzi kale causerie met gr. platen. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-ber., 8.15 Or gelconcert. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Christ. Ra diokoor. (Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.15 Schaakcursus. 10.30—11.30 Gram. pi. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v,m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Concert, (gr. pl.) en causerie over de Ned. Arbeidersbeweging (gr. pl.) 11.30 „Arbeid is beter den steun", cause rie. 12.001.45 VARA-orkest en gram. platen. 2.00 Orgelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers. 6.30 „Individu en gemeenschap", causerie. 7.00 Zang. 7.30 „Vrij zinnig Protestantisme internationaal", cau serie. 8.00 Herh. SOS-ber., 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 „Musica". 8.45 Radio- tooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA- Groot-orkest. 11.00 „Huwelijksverhoudingen", causerie. 11.30—12.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gram. platen. 12.05 „Java", causerie. 12.00 Het BBC-Northern-or- kest, m.m.v. soliste. 1.20 Het Birminghamsch Hippodromo orkest. 2.20 Gram. pl. 3.05 Het Northern Ireland Fanfare-orkest. 3.50 Piano recital. 4.20 Vesper. 5.10 Met MacArthur kwin tet. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Lopis Levy en zijn orkest m.m.v. solisten. 7.30 Het BBC-Theater- orkest. 8.15 Muzikale causerie. 8.35 BBC-Sym- phonie-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Fred. Harley's Sextet. 11.15 Billy Merrin en zijn Band. 11.50—12.20 Jazz muziek. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram. platen. 10.50 dito. 11.20 Lamoureux-Kamerorkest en zang. 1.20 en 2.20 Gram. platen. 3.05 Zang? 3.50 Pianovoordracht. 4.50 Zang. 7.35 Zang. 7.50 Omroeporkest, Noyon koor en solisten. 9.50 Gram. platen. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitseh Kamerorkest. 7.50 SA-or- kest. 8.50 Gram. platen. 11.20 SA-orkest. 12,35 Omroepkleinorkest, boerenkapel en so list. 1,35 Gram. platen. 3.50 Bonner-Kamer- orkest. 5.20 Gram. platen. 7.35 Radio-too- neel. 8.20 Omroeporkest. 9.5011.20 Omroep kleinorkest en mandolinekwintet. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M: 11.20 Gram. pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Kleinorkest. 12,50—1.20 Gram. platen. 5.20 Salonorkest en soliste. 6.20 Vioolvoor dracht. 6.35 Zang. 7.20 Radio-tooneel. 8.20 Gram. platen. 8.35 Omroep-Symphonie-or- kest. 9.3010.20 Omroepdansorkest.. 484 M.: 11.20 Gram. platen., 11.50 Kleinor kest. 12,30 Salonorkest. 12.501.20 Gram.pla- ten. 4.25 Clemor and his Lucky Stars. 5.50 Gram. platen. 7.20 Omroep-Symphonie-orkest 8.20 Radiotooneel met muziek. 8.50 Klein orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Radiotooneel. 8.20 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Otto Keimbach's dans- orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6