AMSTERDAMSCHE BEURS 14% MAANDAG 12 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 11 IAAT/TE JBtBICHTIN Van Zeeland's overwinning in de buitenlandsclie pers. Over den uitslag der verkiezing te Brussel schrijft de Daily Telegraph, dat deze een be moedigend antwoord geeft aan hen, die ge loofden dat over de geheele wereld de demo cratie in haar strijd achteruit was gedrongen. De „Times" is van meening, dat Van Zeeland een overwinning heeft behaald voor zichzelf en voor de Belgische democratie, België bewees opnieuw de waarheid van zijn koninklijk devies „Eendracht maakt macht". Uit Parijs: De geheele pers levert commen taar op het succes van minister-president van Zeeland bij de verkiezingen te Brussel. In de „Petit Parisien" schrijft Bourgues, dat overal waar nog de volks-souvereinfteit regeert de naam Van Zeeland heden zal worden gevierd als een symbool van de ware verantwoorde lijkheid en toewijding van het land. De neder laag van Degrelle zal in de landen van den „totalen staat" diep worden gevoeld. Pertinax schrijft in de „Echo de Paris" dat men thans mag hopen, dat Van Zeeland de noodzakelijke autoriteit zal hebben om het programma van de buitenlandsche politiek van België in het belang van het internationale recht en den vrede ten einde te brengen. „Het Belgische volk is thans vereenigd achter een man van eer, die met een helder verstand en met liefde werkt aan het doel herleven van het land" schrijft Ristelhueber in de „Petit Jour nal". „Le Jour" schrijft, dat het ingrijpen van kardinaal van Roey beslissend is geweest. Het •blad acht het overigens niet uitgesloten, dat binnen korteren of langeren tijd een overeen komst tusschen de Rexisten en de Katholieken tot stand zal komen. „Overwinning voor kardinaal van Roey". Uit Berlijn: Van de weinige Maandagoch tendbladen die commentaar leveren op de ver kiezingen in België, schrijft de „Voelkischer Beobachter" o.a.: De verkiezingsstrijd in Brussel is met een overwinning voor den kardinaal-aartsbisschop van Mechelen geëindigd. De leider der Rexisten heeft het tot dusver in zijn politieke actie steeds vermeden front te maken tegen de kerk. De moreele en ook de politieke macht van den kardinaal heeft hij nooit aangetast. Integen deel, hij heeft zich steeds een gehoorzame zoon der katholieke kerk getoond. De aartsbisschop heeft nu van zijn onaangetaste macht gebruik gemaakt. Degrelle staat thans voor de beslis sing, of hij de macht der kerk nog verder tegen zich zal laten gebruiken, of dat hij openlijk den strijd tegen het politieke katholicisme moet opnemen. JAPANSCHE VLIEGERS MAKEN EEN EUROPEESCH TOURNéE. De Japansche vliegers, die den tocht To- kio-Londen met succes hebben volbracht, zijn voornemens a.s. Vrijdag in hun toestel de „Goddelijke Wind' een bezoek te brengen aan Berlijn, en zich vervolgens te begeven naar België en Frankrijk. Het Haarlemsche Schoolgeld. Een technische herziening der verordening. Met ingang van 1 September a.s. moet de verordening op de Schoolgelden te Haarlem opnieuw vastgesteld worden. Dan zal namelijk als de basis van het schoolgeld de gemengde som van het inkomen der ouders genomen worden (a. het zuiver inkomen, b. de aftrek voor de tot het gezin behoorende minder jarige kinderen, e. het in gezinsverband sa menwonend met andere in de Gemeente fondsbelasting vallende personen en d. het zuiver vermogen met toepassing van kinder aftrek). Tevens is door B. en W.. een technische herziening der verordening ontworpen. Een nieuw element: leerlingenreductie, Bij het ontwerpen der schoolgeldregeling voor het Gymnasiaal- en Middelbaar Onder wijs is rekening gehouden met den eisch, gesteld in paragraaf 3 der Wet van 22 Fe bruari 1936. tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs, door het tarief en andere daarmede verband houdende be palingen zooveel mogelijk in. overeenstem- ging te brengen met die der Rijksschoolgeld- regeling. Een nieuw element0 in de voorge stelde verordeningen is het verleenen van leerlingenreductie d.w.z. lager schoolgeld naarmate meer kinderen uit hetzelfde gezin gelijktijdig de school bezoeken. Het verleenen van gezinsreductie d.i. lager schoolgeld naar mate tot het gezin meer kinderen behooren, is n.l. in de Rijksregeering geschrapt. Welis waar wordt volgens de Rijksregeling nog re ductie verleend voor de tot het gezin be hoorende schoolgaande kinderen, doch deze vermindering is van zoo geringe beteekenis, dat B. en W haar, mede gelet op den daar aan verbonden administratieven omslag, voor neming niet gewenscht achten. Een leerlin genreductie, als is aangegeven in aft. 8 der heffingsverordening voor het Lager Onderwijs komt B. en W. doeltreffender en logischer voor. Dit artikel luidt: Indien 2, 3, 4, 5 of meer kinderen (pleeg kinderen) van denzelfden schoolgeldplichtige gelijktijdig één of meer der in artikel 1 ge noemde onderwijsinrichtingen bezoeken, dan bedraagt het schoolgeld voor eiken leerling resp. 80, 70, 60 of 50 pet. van het volgens artikel 7 verschuldigde bedrag. Voor de toepassing der schoolgeldvermin dering komen mede in aanmerking de kinde ren van den in het vorig lid bedoelden school geldplichtige, die gedurende Üe maand Sep tember van het heffingsjaar gelijktijdig één of meer in deze gemeente gevestigde dag scholen voor bijzonder gymnasiaal- en/of middelbaar onderwijs bezochten". Indische leerlingen. B. en W. oordeelen het voorts wenschelijk, om de z.g. „Indische leerlingen", voor wie een speciaal minimumtarief was opgenomen, voortaan gelijk te stellen met Haarlemsche leerlingen, mits zij in de gemeente Haarlem verblijf houden. De practijk heeft nl. aan getoond, dat het gestelde minimum gemist kan worden, vermits dit tarief tot dusver vrijwel geen toepassing vond; de schoolgeld- schuldige ouders toch vallen goeddeels ver •boven dat tarief. Handhaving van onder scheid tusschen Indische en Haarlemsche leerlingen heeft dan ook geen zin. In verband met de daling van de gemid delde kosten van het onderwijs per leerling kan volgens B. en W. bezwaarlijk voor z.g. buitenleerlingen, wier ouders niet woon achtig zijn in gemeenten, met welker be sturen overeenkomsten zijn gesloten inzake de toelating tot de scholen in deze gemeente, een schoolgeld geheven worden van maxi maal f 450, resp. f 550. B. en W. achten een verlaging redelijk. Indien de leerling zelf te Haarlem woont, wordt het schoolgeld f 350f 400, anders f 425f 475, afhankelijk van het gemengde inkomen. De tarieven. B. en W. schrijven verder: Ten aanzien van de tarieven, zoowel voor het Gymnasiaal- en Middelbaar-, als voor het Lager Onderwijs, kan worden gezegd, dat bij de samenstelling er van er zooveel mo gelijk naar gestreefd is de schoolgeldheffing op hetzelfde peil te houden als de bestaan de, zij het, dat, nu in den heffingsgrondslag het vermogen als bestanddeel is opgenomen voor hen, die een niet onbeduidend vermogen bezitten, het schoolgeld eenige verhooging zal ondergaan. Zoodanige verhooging is al leszins verdedigbaar en ligt trouwens ook in de bedoeling der wet. Tot dusver speelde alleen het inkomen een rol en werd het ver mogen der schoolgeldplechtigen buiten be schouwing gelaten. Vermogende personen, die tengevolge van ongunstige bedrijfsresul taten of anderszins belangrijke verliezen le den en deswege geheel of nagenoeg geheel vrijgesteld waren van de betaling van in komstenbelasting, betaalden bijgevolg geen of een zeer laag schoolgeld, terwijl in vele gevallen hun vermogen hun toeliet een weel derige leefwijze te voeren. Door de invoering van het vermogenselement als draagkrachts factor is aan dien onbillijken toestand een einde gemaakt. De voorgestelde tarieven hebben ter ver krijging eener zoo geleidelijk mogelijke op klimming der bedragen een belangrijke uit breiding ondergaan. Hierdoor werd een tech nisch juistere en billijker progressie in het leven geroepen. ZENDING. Onze vroegere stadgenoot de heer L. W. Korvinus, cand. en hulppred. te Hoorn, be roepen predikant voor het zendingsveld van Friesland te Keboemen is d'oor de classis Wor- kum der Geref. Kerken peremptoir en missio nair geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. DE BAKENESSERGRACHT. Een manifest aan de bewoners. In ongeveer 50 exemplaren is op de Bake- nessergracht en omgeving een manifest aan geplakt, waarin de commissie, die demping van de Bakenessergracht voorstaat, zegt dat de toestand aan die gracht uit het oogpunt van Volksgezondheid en Verkeer zeer dringend' verbetering behoeft. Op de bewoners wordt een beroep gedaan om mede te werken, deze verbetering te be reiken. Het dempen der gracht, aldus het manifest, zal werk geven aan velen en is een werk van blijvende waarde. Mannenkoor „Caecilia". Het 50-jarig bestaan. Vrijdag 9 April 'hield het Mannenkoor „Cae cilia" de jaarvergadering in haar gebouw „Caecilia". Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat in het verschenen jaar veel werk was verzet, mede door de feestelijk heden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. De verslagen werden goedgekeurd en nieuwe plannen voor het a.s. seizoen besproken, waar bij tot uiting kwam dat de geest in het koor zeer goed is. De aftredende bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen, behalve de heer D. Dings- hof, die door drukke werkzaamheden als secretaris moest bedanken. In zijn plaats werd, eveneens bij acclamatie, gekozen de heer J. Timmerman. Op initiatief van den voorzitter den heer Broekmeijer werd reeds nu de eerste steen ge legd voor vorming, door de leden onderling van een Jubileumsfonds, „Vijftigjarig be staan". Voorbeurs te Amsterdam. De wisselmarkt had bij het begin van de nieuwe week een onberekenbaar verloop. De vrees voor de toekomst van den franc was nog niet verdwenen, evenmin als de onzeker heid omtrent de monetaire bedoelingen van de Amerikaansche regeering. Te Amsterdam was het meest opvallende verschijnsel de zwakke houding van het Fran- sche devies, hetgeen trouwens ten nauwste verband hield met prijsverloop van dit beta lingsmiddel te Londen, want terwijl het slot aldaar Zaterdag 109.25 was, werd heden ge opend op 109.62, én viel reeds onmiddellijk een verdere verzwakking waar te nemen tot 109.82. Terwijl de officieele noteering op den laatsten dag van de achter ons liggende week voor Fransche francs 8.20 was, werd te on zent hedenmorgen ingezet op 8.18 a 8.20, doch reeds spoedig had een inzinking plaats, zoo dat later op den ochtend werd afgedaan te gen 8.14 a 8.16. Op de beweging van Britsche ponden viel weinig peil te trekken. Aanvan kelijk werd gehandeld tegen 8.25 1/4 waarna een verbetering plaats vond tot 8.95 5/8 a 8.95 7/8, doch daarna trad een daling in, en werd afgedaan tegen 8.95 1/4 a 8.95%. Ame rikaansche dollars, die oorspronkelijk 1.82 5,8 a 1.82 11/16 golden, trokken een kleinigheid aan tot 1.8211/16 a 1.82 3/4. Belga's waren prijshoudend en stegen van 30.76 a 30.78 tot 30.80. Zwitsersche francs waren 41.55 a 41.57. Duitsche marken 73.41 a 73.44. Op de niet officieele effectenbeurs ging zoo goed als niets om. Klaarblijkelijk werd een afwachtende houding aangenomen. Voor de meeste locale fondsen waren slechts ad- vieskoersen beschikbaar, die op een aarze lende stemming wezen. De Amerikaansche waarden werden op zeer kleine schaal ver handeld, en slechts in enkele specialiteiten vonden kleine transacties plaats tegen koer sen, die meerendeels iets lager waren dan de vorige. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 April 1937. Bevallen: 9 April: W. P. CoelemanBoerée, d.; 10 April: A. P. M. v. d. CampDieben, z.; S. v. Koningsbruggede Jong, d.; L. Meyer— de Rooij, d.; E. NeeterVega, d.; K. de Goede -Kusch, z.; 11 April: T. M. M. v. Dijkman- de Waal, d.: J. Trouwenv. Kleef, d.; E. M. NelissenWallekers, d.; 12 April: G. Vosv. d. Werff, z. Overleden: 9 April: B. Cramer, 72 j., Raam- vest; 10 April: C. Rietman, 30 j., Harmenjans- straat; H. J., 27 d„ z. v. P. J. Heemskerk; M. A. v. Kipshagenv. Muijen, 95 j., L. Hee ren vest L. v. Nobelin, 70 j., M. v. Heemskerkstraat; 11" April: M. E. Kramerv. Beekhoven, 76 j„ Kloosterstraat. ONDERSCHEIDING Bij koninklijk besluit van 16 Maart 1937 is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau de heer W. Warnaar, lid van de pro vinciale staten van Zuid-Holland, te Sassen- heim. PERSONALIA Bij beschikking van den minister van justitie is benoemd tot lid der Kamer van toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Haarlem: mr. P. van Sonsbeek, inspecteur der registratie en domeinen te Alkmaar, thans plaatsvervangend lid van gemelde Kamer. HEEMSTEDE VERGADERING A. R. KIESVEREENIGING. Voor de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield de heer C. Smeenk. lid van de Tweede Kamer, Vrijdagavond een rede over het onderwerp: ..Dreigende gevaren" in het gebouw der Ger. Kerk aan de Camplaan. De heer Smeenk zei. dat deze periodieke verkiezing verband houdt met de Grondwets herziening, die, hoewel niet zoo belangrijk als de herzieningen van 1848, 1917 en 1922. toch niet zonder beteekenis is. Echter betreurt spreker het, dat de belangrijkste voorgestelde wijziging nm. het weren van revolutionaire elementen, geen 2/3 der stemmen zal halen, of de kiezers zouden zulk een Parlement kiezen, dat die 2/3 meerderheid er wél voor te vinden zou zijn. Spr. schetste de voorgestelde wetswijzigingen en merkte op, dat de N. S. B. al vooruit ver klaard heeft, die wijzigingen niet te steunen, waaruit blijkt dat de N. S. B. den revolutio nairen weg zal willen volgen. Meer dan één land is achteruit gegaan om dat de Christelijke gedachte op den achter grond werd gesteld. Een parlement, dat alleen belangenpolitiek voert, is altijd een fiasco en is tot machteloosheid gedoemd. In Nederland is nog constitutioneele vrijheid maar deze wordt bedreigd door revolutionaire bewegingen. Spreker betreurt de versnipperin gen van stemmen door de groepjes der Staat kundig Gereformeerde Partij, de Herv. Gere formeerde Partij, de partij Visser en de C. D. U. Als dit zoo voortgaat zal het tot gevolg hebben een machteloos parlement. Dan zou al leen nog mogelijk wezen een regeering van Katohlieken en socialisten, wat de macht van het nationaal socialisme in de hand zou werken. Van de Kersten-partij keurt spreker het af, dat zij b.v. de katholieken verbieden wil, hun godsdienst te belijden. Uitvoerig bestreed hij de C. D. U. Deze doet aan demagogie, wat vooral blijkt uit haar programmapunt „Staatspensionee- ring". De heer Smeenk besprak ook de crisis maatregelen. Men zegt, dat Colijn regeert in den geest van de liberalen, maar spreker zei, dat de regeering in de crisisjaren gedaan heeft, wat zij kon en dat er bergen van werk verzet zijn, om het volk uit nog grooter ellende te houden; er is steeds hard gewerkt om onzen handel gaande te houden. Met veel aandacht werd de rede van den heer Smeenk gevolgd. De voorzit tea1 dankte hem. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt; deze werden door spreker beantwoord. OVERVEEN TENTOONSTELLING HUISVLIJTCURSUSSEN. Ook dit jaar heeft de afd. Bloemendaal van den Volksbond tegen drankmisbruik huisvlijt- cursussen georganiseerd. Op de handwerkcursussen krijgen de meis jes bedrevenheid üi het vervaardigen van al lerlei fraaie en nuttige gebruiksvoorwerpen, kleedmgstukken enz. Zij krijgen liefhebberij zelf iets te maken, zelf iets nieuws te bedenken, de toekomstige moeders worden handig en leeren met weinig middelen voor de kinderen of de huishouding iets vervaardigen. Dezen winter heeft mej. S. M. Hulshoft twee cursussen gehouden met 35 meisjes van Decem ber tot April in de Julianaschool en mej. v. d. Zwaan een cursus met 14 meisjes te Bloemen daal in het gebouw van de BI. Schoolvereeni- ging. De vervaardigde voorwerpen waren Zondag middag tentoongesteld in de Julianaschool. De leidsters waren goed te spreken over den ijver der meisjes en inderdaad was het werk van superieure kwaliteit: ontbijtkleeden met servetten, theemutsen, jumpers, schorten, muurkleeden, kussens, eierwarmers, haasjes, kleerhangers, enz. Speciaal willen wij nog vermelden het fraaie Richelieuwerk en een kussen met een pauw. BLOEMENDAAL De positie der tewerkgestelden. B. en W. hebben een «regeling ontworpen. Naar aanleiding van het besprokene in de Raadszitting van 18 Februari j.l., betreffende de positie der tewerkgestelden deelen B. en W. den Raad mede, dat het in hun voornemen ligt, den tewerkgestelden na opzegging der met hen gesloten arbeidsovereenkomsten, een regeling aan te bieden, waarvan den Raads leden de tekst ter kennisneming is toege zonden. Eenige van de bepalingen uit deze regeling zijn: De tewerkgestelde verplicht zich, schrifte lijk opgaven te doen aan den directeur van Openbare Werken van het gezinsinkomen, waai- onder wordt verstaanhet volle inkomen van het gezinshoofd, plus 75 pet. van het inko men van inwonende gezinsleden, plus 25 pet. van de vergoeding, die inwonende niet-gezins- leden betalen voor inwoning of voor kost en inwoning. Gedurende de verplichte verzuimperioden, als bedoeld in de Werkloozenregeling, alsook bij verzuim gedurende de werkperioden, anders dan wegens ziekte, wordt geen ondersteuning uitbetaald. Wederzijds kan het verband bij de werkver schaffing te allen tijde worden opgezegd. Een opzeggingstermijn behoeft wederzijds niet in acht te worden genomen. De tewerkstelling geschiedt uit hoofde van: a. het beginsel dat aan hen, die tot arbeiden hi staat zijn, de ondersteuning zooveel moge lijk worden gegeven in den vorm van loon voor arbeid; b. het behoud en de ontwikkeling van vak bekwaamheid aan hen, die bij werkloosheid niet voor ondersteuning in aanmerking ko men, dan wel van jeugdige personen. De kerkramen aangekocht. Spoedige overbrenging verwacht. Naar wij vernemen zijn de kerkramen, die oorspronkelijk in de N. H. Kerk waren en die zich nu in het kasteel Heeswijk bij 's-Herto- genbosch bevinden, door de commissie aange kocht, zoodat zij eerlang hun oude plaats weer zullen innemen. Verschillende personen hebben een tocht naar Heeswijk gemaakt, om de ramen daar te zien en wie dit nog wil doen. moet zich haas ten. want Monumentenzorg zal ze binnenkort wel weghalen. Het bedrag van f 4000 voor den aankoop is nog niet geheel bijeen en ook het sloopen, het vervoer, de restauratie en de plaatsing zal een aanzienlijk bedrag eischen. De commissie is echter vol vertrouwen, dat het ontbrekende bedrag bijeen zal komen. Na de openbare vergadering in het Jeugd huis is door belangrijke bijdragen gebleken, dat voor dit plan algemeene belangstelling be staat. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 12 APRIL Tarbot per kg. f 0.940.56 Griet per 50 kg. f 298 Tongen per kg. f 0.85—4.65 Groote schol per 50 kg. f 21 Middelschol per 50 kg. f 2215 Zetschol per 50 kg. f 251.90 Bot per 50 kg. f 1.50 Schar per 50 kg. f 3.402.10 Tongschar per 50 kg. f 3227 Vleet per stuk f 65 Kleine poon per 50 kg. f 5.302 Groote schelvisch per 50 kg. f 1916 Middelschelvisch per 50 kg. f 1916 KI. middelschelvisch p. 50 kg. f 16.5012 Kleine schelvisch per 50 kg. f 135.40 Kabeljauw per 125 kg. f 58—21 Groote gullen per 50 K.G. f 14.5012.50 Kleine gullen per 50 kg. f 115 Wijting per 50 kg. f 5.402.10 Makreel per 50 kg. f 82.30 Heilbot per kg. f 0 92—0.72 Leng per stuk f 2.300.50 Koolvisch per stuk f 0.650.08 Versche haring per kist f 1.501.05 BESOMMINGEN. Catharina Duyvis, IJM. 60, 95 m. f 940 Caroline IJM 26, 645 m. f 2850 Utrecht, IJM. 73, 655 m. f 2830 Maria A. Ommering IJM. 7, 350 m. f 2000 Beatrice, IJM. 118, f 330 De Hoop, IJM. 46. 200 m. f 2570 Cornelis, IJM. 15. 1135 m. f 2950 Emma, IJM. 177, 50 m. f 1130 Reiger. IJM 106, 60 m„ f 680 Raaf. IJM. 432, 65 m. f 820 Julie Streiff, IJM. 159, 55 m. f 970. Verder waren aan den afslag 39 loggers. SCH 285 680! SCH 133 730: SCH 69 430: SCH 210 570; KW 75 120; KW 175 f 640: KW 162 310; KW 166 f 360: KW 60 370; KW 169 f 420; KW 101 f 600; KW 147 370: KW 48 410; KW 144 f 360; KW 178 400- KW 177 380: KW 112 250; KW 154 310; KW 108 f 310; KW 91 110; KW 14 290; KW 24 320; KW 35 320; KW 155 f 330: KW 62 360; KW 41 440; KW 114 f 250; KW 46 340: KW 105 330; KW 173 320; KW 95 330; KW 52 f 270; KW 45 330- KW 33 280; KW 40 410; KW 22 370; KW 158 450; KW 65 300; KW 107 i 240. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Dirkje, RO 53, vangs 55 m. schelvisch 110 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 100 m. wijting, 60 m. gul en kabeljauw, 10 m. makreel. 25 m. varia, Totaal 410 m. benevens 100 stuks stijve kabeljauw. Rotterdam IJM. 112. Vangst: 40 m. schel visch, 80 m. braadschelvisch, 80 m. gul, kabel- jouw en blanke koolvisch, 50 m. koolvisch, 30 m. wijting, 30 m. radio, 15 m. makreel, 20 m. platvisch, 30 m. varia. Totaal 375 m. bene vens 40 stuks stijve kabeljauw en 60 stuks stijve leng. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 plm. 1.45 pLm. 2.00 plJl. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 1017/s 4 pCt. Nederl. Indië '01% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver 29% klaring) 29% BANK - INSTELLIN G EN. 163 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van 166 f 250 Koloniale Bank 801/,. -- Ned. Ind. Handelsbank 166 Rotterd Bank 139M INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 7234 71% 171% v. Berkels Patent Calvé Delft Cert 85 Ned. Ford ex 40 afst. 269 - - Philips Gloeil.Gem.Bezit 47 343 342 1641/4 161% 162 TABAKKEN. Deli Batavia 270 60 Deli Maatschappij 322 32534 32435 340 338 33 35 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot '36% 9 134i/t 13435 Scheepvaart Unie 1375/4 13734 137 Koninkl. Paketvaart 186 Rotterdamsche Lloyd - Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn 445/, 1383/, 139% PETROLEUM. 4l7 M 411% 410% Perlak Petr 1 Shell Union 2% 22% 2<% Continental Oil 32% 33% 14i/, 14% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 506 599 500 Java Cultuur 243 k 239 Ned. Ind. Suiker Unie 17314 171 170J4 Vorstenlanden 3734 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and Tel. U. 42% '13/* 417/, Bethleh. Steel 683/, 66% 66% Cities Service 3% Gew. Steel U. S. Steel S43/8 82% 823* Kennec Copper 43% 4234 421/* Radio Corp 8% RUBBERS Amsterd. Rubber 312 30?35 Deli Bat. Rubber 261 34 257 <55 Indische Rubber Kendeng Lemboe 24134 Serbadjadi 190 186 184 Rotterdam Tapanoell 119u 118% Bandar Rubber 30114 2*734 Preanger Rubber 135 Java Caoutch 04 Sumatra Rubber - 304% AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad 63/, 5% Union Pacific - Chic Milwaukee 7% Missouri Kansas Texas 6% MIJNBOUW. Alg. Explor Mij 1783* Redjang Lebong 00 Billiton H - - PROLONGATIE. - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13