Het gouden jubileum van „De Deo" MAANDAG 12 AP Rit 1937 HAARtEM'S DAGBEAD 2 Gevaarlijk individu gearresteerd. Verscheidene inbraken en een moord staan op zijn rekening-. In de laatste weken werden vele inbraken gepleegd te Nieuw Beerta, Finsterwolde, Zuid- horn en Buitenpost. Dank zij het ijverig speurwerk van den gemeenteveldwachter. K. Reinaers, en den wachtmeester der konink lijke marechaussee, Groenewoud, beiden te Finsterwolde, mocht het gelukken met vrij groote zekerheid te kunnen vaststellen, dat de onbekende dader een Duitscher was. Bij on derzoek in Duitschland bleek, dat hij ook daar tal van inbraken had gepleegd en zelfs daar bij iemand had doodgeschoten. Tevens werd geconstateerd, dat de man heen en weer trok door ons land, want ook in Noord-Holland was hij reeds gesignaleerd. De majoor-rechercheur, H. L. J. S. Stieke- ma. van de Groningsche recherche, kreeg Za terdagavond laat een spoor van den man en het gevolg was, dat hij des nachts in een ho tel te Groningen kon worden gearresteerd. Hij was in het bezit van twee geladen revolvers en van diverse inbrekerswerktuigen. TENTOONSTELLING „ART1 ET AMICITLAE". Gouden medaille van H.M. de Koningin toegekend aan Jaap Dooyenvaard. Ter gelegenheid van de opening der voor jaarstentoonstelling van de maatschappij „Arti et Amicitae" te Amsterdam, welke Zater dagmiddag is geschied, heeft de voorzitter dei- maatschappij, prof. Huib Luns, aan het slot van zijn openingsrede medegedeeld, dat het bestuur met algemeene stemmen de gouden medaille van H.M. de Koningin heeft toege kend aan den schilder Jaap Dooyewaard, voor zijn portret: Hon. Hoffman Phiilp, ambassa deur UJ3.A. in Chili. Prof. Luns deelde voorts mede, dat de com missie voor de kunstzalen en het bestuur de eerste premie heeft toegekend aan den schil der G. Westermann voor diens schilderij „On weer", en de tweede premie aan den schilder S. Garf voor zijn inzending „Stilleven met kreeften". ^egeering stelt een onderzoek in. Naar het lot der „Andra"-bemanning. Naar aanleiding van de onzekerheid welke bestaat omtrent de schepelin gen van de „Andra" welk schip, zooals bekend, in de Spaansche wate ren tot zinken is gebracht ver nemen wij, dat de Nederlandsche regeering een onderzoek instelt naar het lot der bemanning van genoemd schip, voor zoover deze uit Nederlan ders bestaat. (A.N.P.) Totaal vernielde auto Inzittenden echter slechts enkele schrammen. Op een onbewaakten overweg bij Doetin- chem is Zondagmorgen een auto door een trein gegrepen en 80 meter meegesleurd. Toen men de totaal vernielde auto zag, vreesde men voor de inzittenden het ergste. Zoowel de bestuurder, de heer van B. als twee van zijn kinderen, die in den wagen hadden ge zeten, bleken er echter met een paar lichte schrammen te zijn afgekomen. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR DE PHILIPS FABRIEKEN. Geluidsversterking-installatie voor Volkenbondspaleis. Naar wij uit Genève vernemen, is aan de Philips fabrieken opdracht gegeven tot leve ring van de door haar ontworpen complete geluidsversterking-installatie voor het nieuwe Volkenbondspaleis te Genève. Hoewel nog geen details bekend zijn, staat reeds vast, dat dit de grootste permanente electro-acoustische installatie in Europa zal worden. KamercandiHaten der N. S. B. In een extra-nummer van Volk en Vaderland worden de candidaten voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezingen bekend gemaakt. Er zijn twee lijsten, beide aangevoerd door den alge meen leidei- der N. S. B., ir. A. A. Mussert uit Utrecht. De lijsten luiden als volgt: le lijst: 1. Ir. A. A. Mussert, 2, C. van Geel kerken, 3. G. Dieters Jr., 4. H. J. Woudenberg, 5. W. O. A. Koster. 6. M. M Rost van Tonnin gen, 7. E. J. Geldorp, 8. G. F. Vlekke, 9. J. H. L. de Bruin, 10. A. J. van Peperstraate, 11. J. Ph. van Kampen, 12. C. W. Ongers, 13. Jhr. E. J. R. M. von Bönninghausen, 14. A. J. Spelt, 15. Mr. W. de Rijke, 16. A. Froma, 17. J. van Hoey Smith, 18. G. de Jong, 19. Dr. F. O. Bruyning, 20. A. j. Aeylkema. 2e lijst: 1. Ir. A. A. Mussert, 2. M. V. E. J. M. Graaf de Marchant et d' Ansembourg, 3. R. H. Kamphuis, 4. J. A. Dekker, 5. H. G. J. M. de Bock, 6. W. A. Herweijer, 7. Jhr. mr. W. van der Goes v. Naters, 8. A. F. C. Donders, 9. H. Hen driks, 10. J. H. Meijer, 11. M. F. L. H. Welters, 12. H. W. Paes, 13. A. J. Ilcken, 14. K. H. H. H. P. L. Mentjens, 15. A. de Waard, 16. J. W. Fro- wein, 17. W. R. Jager, 18. J. D. de Ruyter, 19. J. C. Koert, 20. L. P. J. A. Munnichs. Dansinstituut Theo Donkerloo. Zeer geslaagd slotbal. In de gezellig versierde zaal van gebouw „Rosehaghe" aan de Hoofmanstraat had de heer Theo Donkerloo Zaterdagavond voor de leden van zijn dansinstituut een slotbal ge organiseerd. dat dank zij de gezellige muziek van Rens Renooy's band en de bekwame leiding van den heer Donkerloo. uitstekend ge slaagd is. Er heerschte een vroolijke ge zellige stemming, waartoe ook de kleurige versiering van het zaaltje in niet geringe mate bijdroeg". Doch vooral de verschillende attracites als ballonnenjacht e-d. brachten een aanegname afwisseling in de avond, terwijl zij herhaal delijk aanleiding gaven tot groote vroolijk- heid. Zoo zal voor velen het klokje van scheiden wel veel te vroeg geklonken heb ben, al sloeg dit op een laat nachtelijk uur. De heer Donkerloo kan weer met vol doening op een geslaagd bal, en zijn leerlin gen op een vroolijken avond terug zien. AGENDA Heden: MAANDAG 12 APRIL Stadsschouwburg: De zonderlinge Dr. Clit- terhouse, door de Amsterd. Tooneelvereeni- ging. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Eenheid door Demo cratie. Propagandavergadering. 8.15 uur. Café-restaurant Brinkman, Plein: Lezing met lichtbeelden over afwijkingen van voet en been, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „San Francisco" voor de derde week geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De charge van de lichte brigade". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Man en Vrouw", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Pygmalion", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 13 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. TERAARDEBESTELLING HENK KREEFT. Groote belangstelling. Onder groote belangstelling werd heden morgen op de R.K. Begraafplaats St. Barbara het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer Henk Kreeft, in leven kapelmeester van het vroeger zoo bekende gezelschap van de drie K's: Kreeft-Kelly-Kiel. Van de operettevereeniging „Bart Kreeft" waar de overledene directeur van was, was een deputatie aanwezig. De absoute werd verricht door Pater Dr. Cassianus Hensen. Aan de groeve werd niet gesproken. DE EINDREKENING. In verband met de eindafrekeinng met het Werkfonds deelen B. en W. aan den raad mede, dat de electrificatie van de Catharijnebrug f 19.069,88 heeft gekost (f 530,12 onder de ra ming) de nieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne f 171.335,14 (f 634,76 onder de raming) en de verbetering van het Verwulft f46.311,99 (f5.611,99 boven de raming). Deze laatste overschrijding is te wijten aan het feit, dat de kabels meer gekost hebben dan geraamd was. De Stadsschouwburg Verbetering der tooneelverlichting. De installatie voor de tooneelverlichting in den Stadsschouwburg verkeert in zeer slechten toestand en voldoet niet meer aan daaraan te stellen bescheiden eischen. Daarom stellen B. en W. aan den raad voor over te gaan tot het aanbrengen van een nieu wen tooneelregulateur. Het meest aan te beve len is een regulateur met regeltransformato- ren, omdat daarmede de tooneelverlichting, door het giroober aantal bereikbare belichtings effecten, aanzienlijk vooruitgaat. De aanschaf - fingskosten bedragen f 5707. Ten behoeve van de aansluiting van den re gulateur zullen verschillende werken uitge voerd moeten worden, waardoor de kosten to taal tot f 11.300 zullen stijgen. Voorts is het noodzakelijk de bestaande lier constructie van het brandsöherm. die reeds geruimen tijd niet naar behooren function- neert, te vervangen. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f 1200. „HET SCHEPPINGSDRAMA". Dinsdagavond 13 April wordt in het gebouw van de Haarl. Jongemannen Vereeniging in de Lange Margarethastraat een door het tijd schrift „Het Gouden Tijdperk" georganiseerde opvoering gegeven van „Het Scheppingsdra ma". (Van verloren Gouden Tijdperk tot her stel Gouden Tijdperk: muziek, woord en beeld) CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Aan de Centrale Werkplaats voor Jeugdige werkloozen, welke is gevestigd Spaarnwouder- straat 12, kunnen nog geplaatst worden bank werkers, draaiers, smeden, electriciens, tim merlieden, schilders, meubelmakers, loodgie ters en opperlieden, teekenaars (bouwkundige en metaaltechnisohe) Aan de deelnemers wordt zakgeld uitge keerd. Verschillende werkgevers wenden zich, wan neer zij werkkrachten noodig hebben tot de Centrale Werkplaats. Het bezoeken van de Centrale Werkplaats is dus bevorderlijk aan het Tinden van werk. lederen dag kan men zich aanmelden 's mor. gens van 9—12 uur en van 1.30—3.30 middags. Het bestuur van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo. (Van links naar rechts Br. Simplicianus, eerste assistent; Broeder-Overste Stephanus en Br. Flavianus, tweede assistent.) Men schrijft ons o.a.: Toen 50 jaar geleden de Barmhartige Broeders zich in Haarlem vestigden en eeni- gen tijd nadien de bouw van het tegenwoor dige klooster en ziekenhuis St. Joannes de Deo begonnen werd, heeft wel niemand ge dacht dat deze aan de periferie der stad gelegen inrichting nog eens het centrum zou worden van het sindsdien verrezen stadsdeel Haarlem-Noord. Een centrum van behulpzame naastenliefde, van nederige opoffering, waar de dienende liefde motief en richtlijn is van den dagelijk- schen arbeid der Broeders. En in deze verbondenheid met Haarlem- Noord ligt ook het geheele karakter van het Ziekenhuis opgesloten; geen grootsch en geweldig opgezet geheel als het ware neer- geplant in een groot stadsdeel maar een voudig, onopgesmukt, doelmatig, is het zie kenhuis gegroeid met de bevolking, zich aan passend aan de tijden, zonder zijn gemoe delijkheid te verhezen, die haar tot tehuis en vluchthaven maakte voor ziekte en ellende. Na deze 50 jaar, waarvan de jubileumshul diging een waardig en verdiende afsluiting' vorrnt, begint een nieuw 50-tal. Patiënten zullen weer worden opgenomen en het Zie kenhuis hersteld verlaten; weer zal op de Po liklinieken raad en hulp aan velen worden verschaft; weer zullen de Broeders hun taak van barmhartigheid en naastenliefde voort zetten en. steeds vaster zal de band tusschen Haarlem-Noord en „de Deo" worden aange haald tot een eenheid. Tot zoover deze inzender. Met zijn waardeerende woorden is inder daad niet te veel gezegd. Wij kunnen er van harte mee instemmen. Inrichtingen als „De Deo", zooals het ziekenhuis in den volksmond heet, zijn een zegen voor een stad en wij verheugen er ons in dat namens de burgerij van Haarlem en omstreken Woensdag a.s. een tastbaar bewijs van genegenheid en erkente lijkheid zal worden aangeboden nl. enkele nieuwe kostbare toestellen voor het instru mentarium der inrichting. Wij melden reeds dat Woensdag de feest viering wordt ingezet met godsdienstige plechtigheden (o.a. zal de Bisschop van Haar lem een Pontificale H. Mis opdragen) Van 23 uur is er receptie voor genoodig- den en van 34.30 uur voor iedereen. Des avonds 8.30 uur wordt door 5 muziekkorpsen een serenade gebracht. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, aanvan kelijk weinig of geen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 769.6 m.M. te Helsingfors. Laagste 746.5 n>JM. te Biarritz. De hooge drukking over Scandinavië is weer toenemende, de depressie bij IJsland trok naar Spitsbergen, van clen Oceaan verplaatste zich een andere naar de Golf van Biscaye en deze schijnt naar Zuid-Frankrijk te zullen trekken. Op de Britsche eilanden is het weer kalm en tijdelijk opklarend, in Scandinavië is de tem peratuur behalve bij Abisko overal boven het vriespunt, in Zuid-Noorwegen valt regen, in Finland heerscht fraai zonnig weer evenals in Noordoost-Duitschland. In het overige Duitschland is de ochtendtemperatuur ge daald en de lucht gedeeltelijk bewolkt met mist in het Noordwesten, die in den loop van den dag zal verdwijnen. Frankrijk heeft zwaar bewolkte lucht met regen op enkele plaatsen in het Westen. In Zwitserland is het kalm weer, de hooge toppen zijn vrij van wolken en de temperatuur is er weinig onder het vriespunt. De algemeene toestand wijst op Oostelijken wind in onze omgeving met iets hooger tem peratuur en weinig of geen regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 750 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 4.08 uur; n.m. 16.29 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.30 uur. INDISCH SCHOONHEIDSWATER B AGOESAN geneest alle onreinheden van het gelaat, doet rimpeltjes verdwijnen, maakt Uw teint frisch en jeugdig. Per flacon 0.50, groote flacon ƒ1.Vraag gratis brochure Indische kruiden. IND. KRUIDEN-LABORATORIUM „JAVA", GARENKOKERSKADE 82 Telefoon 12305. (Adv. ingez. Medj Eeu zware diefstal. 1600 K.G. ijzer gestolen. De politie te Bloemendaal heeft twee Haar lemmers, de gebroeders K., aangehouden we gens diefstal van 28 spoorstaven van het ter rein van den spoorweg Haarlem—Zandvoort Onder Overveen. Dit ijzer, dat bij elkaar 1600 K.G. woog, hebben zij met schuiten naar een tuin aan de Brouwersvaart vervoerd, waar zij het eerst opgeslagen hebben en later verkocht voor ongeveer f 10. De dieven worden ter beschikking van de Justitie gesteld Maatschappij voor geneeskunst. Arts J. W. Lindenbergh tot secretaris benoemd. Zaterdagavond is te Amsterdam een buiten gewone algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskunst onder voorzitterschap van dr. L. C. Kersbergen uit Haarlem. Bij de opening werd het overlijden van den oud-voorzitter der maatschappij, dr. M. Mau- ritz uit Haarlem en het eerelid der maat schappij, de oud-directeur-generaal van de volksgezondheid, Mr. L. Lietaert Peerbolte, herdacht. Als opvolger van den secretaris-penning meester der maatschappij, dr. H. J. W. Droog- leever Fortuyn, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd zijn ambt neerlegt, werd benoemd arts J. W. Linden bergh, huisarts, voorzitter van de huisartsen- Vereeniging en van het Maatschappij zieken fonds te Haarlem. Een reeks wijzigingen in het huishoudelijk reglement werd aangebracht, ten doel heb bend speciaal op ziekenfondsgebied en met name in spoedeischende gevallen het hoofd bestuur meer macht te geven. Het hoofdbe stuur kreeg de bevoegdheid reglementen van maatschappijziekenfondsen, die bepalingen bevatten in strijd met het reglement of de statuten der maatschappij, te wijzigen en in spoedeischende gevallen van alle artikelen van het huishoudelijk reglement aan ande ren en aan zichzelf voorloopig ontheffing te verleenen voorzoover de statuten dit toelaten. LEERLINGEN MUZIEKSCHOOL. De uitvoering van leerlingen der Muziek school van de Mij. tot Bevordering der Toon kunst (afd. Haarlem) heeft plaats op Woens dagavond 21 April a.s. in den Stads schouwburg. Een Duitsch Volksfront te Parijs? Conferentie onder leiding van Heinrich Mann. HET ZIEKENHUIS ST. JOANNES DE DEO. PARIJS, 12 April (Havas-A.N.P.) De „Po pulaire" publiceert het volgende bericht: Zaterdag en Zondag is te Parijs een confe rentie gehouden tot het vormen van een Duitsch Volksfront. Voorzitter van de confe rentie was de bekende schrijver Heinrich Mann. Talrijke socialistische en communisti sche uitgewekenen en vertegenwoordigers van de republikeinsche bourgeoisie waren aan wezig. Belangwekkende rapporten over alle aspec ten van het Hitler-bewind werden aan de ver gadering voorgelegd, o.a. door Breitscheid over de buitenlandsche politiek van het Derde Rijk en door Muenzenberg over het Duitsche Volks front. Besloten werd een boodschap te richten tot het Duitsche volk, waarin het wordt uitgenoo- digd te strijden tegen de oorlogsvoorbereiding van het nationaal-socialisme. de essentieele oorzaak van de economische kwalen van het Duitsche volk en te eischen dat een einde komt aan de Duitsche interventie in Spanje. Het hoogtepunt van de vergadering van Za terdagavond was de ontvangst van den voor zitter van de Spaansche Cortes, Martinez Barrio en de geheele Spaansche delegatie". De aula. Krijgt een orgel en wordt verfraaid door beeldhouwwerk. Nu het vast staat, dat de begraafplaats aan den Vergierdeweg spoedig in gebruik zal moe ten worden genomen, is de tijd aangebroken om het voor de aula benoodigde meubilair en de noodige gordijnen aan te schaffen. De daaraan verbonden kosten zijn geraamd op f 2900. Bij den bouw van de aula is gerekend op het eventueel naderhand plaatsen van een orgel. Dit instrument is bij het gebruik van de aula onontbeerlijk te achten. Daarom zouden B. en W. dan ook tot aanschaffing daarvan willen overgaan. Een voor de be oogde ruimte doelmatig orgel zal een uit gave vorderen van ongeveer f 4000. Indien dit orgel zooals B. en W. zich voorstellen dat zulks terzijnertijd zal worden bepaald tegen betaling van vergoeding wordt beschikbaar gesteld, wil het aan B. en W. voorkomen, dat de mogelijkheid be staat, dat het bezit van dit orgel aan de gemeente op den duur geen bijzondere lasten zal opleggen. Voorts deelen B. en W. mede, dat in het hoofdportaal van de aula een onbewerkt stuk hardsteen is aangebracht. Het daaruit hakken van een beeld zou een buitengewone verfraaiing van den hoofdingang beteekenen. Het beeld zou de eenige verfraaiing zijn van de aula, van welke de afwerking overigens in zeer sobere materialen is gehouden. De daaraan verbonden kosten zijn geraamd op f 1500. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. den raad voor te besluiten tot aan schaffing van meubilair, gordijnen, enz. en een orgel ten behoeve van de aula, alsmede tot het doen uitvoeren van beeldhouwwerk, in het hoofdportaal van de aula. HET NOORDERSPORTPARK. Het ligt in het voornemen, de opgehoogde terreinen in het Noordersportpark, welke be stemd zijn voor hockeyvelden, te bezaaien, opdat deze velden in dit najaar bespeelbaar zullen zijn. Ten einde te voorkomen, dat de bezaaide velden door het publiek zullen wor den betreden, is het noodzakelijk thans reeds over te gaan tot het maken van een afrastering. Ten einde deze velden te kunnen be sproeien, is het noodzakelijk de daarvoor in het Noordersportpark aanwezige waterlei ding te verlengen. De totale kosten van de hiervoor genoem de werken ramen B. en W. op f 4850. EERVOL ONTSLAG. Wegens zijn vertrek naar Ransdorp (ge meente Amsterdam: benoorden het IJ) heeft de heer D. Klees. tot l April onze stadgenoot, eervol ontslag gevraagd en gekregen als secre taris-penningmeester van den Hillegatspolder te de Kaag. Notaris van verduistering verdacht Opzienbarende arrestatie in Den Haag. 5-GRAVENHAGE, 12 April. De Haagsche politie heeft in arrest gesteld notaris H. M. J. J., die zijn kantoor heeft in de Alexanderstraat te 's-Gravenhage. Hij wordt er van verdacht, in den laatsten tijd gelden verduisterd te heb ben ten nadeele van zijn cliënten. Dit bedrag staat thans nog niet vast. doch het kan naar ruwe schatting op 50 a 60.000 gulden worden gesteld. De arrestatie geschiedde op last der justitie. De notaris heeft de hem ten laste gelegde ver duistering ten deele erkend. Het is niet geble ken, dat hij gespeculeerd zou hebben. Wel staat vast, dat hij op een te grooten voet leefde. Notaris J. genoot in de residentie een goe den naam, zoodat zijn arrestatie groote ver wondering heeft gewekt. De Reclame-optocht op 8 Mei. Wij zijn thans in staat de route te publi- ceeren, die de groote reclame-optocht op Zaterdag 8 Mei a.s. zal volgen. Het vertrek heeft plaats te 4 uur aan het einde van de Dreef en de stoet neemt dan de volgende route: Dreef, Groote Houtstraat tot Ged. Oude Gracht. Hier splitst de stoet zich in twee ge deelten, Een gedeelte rijdt: Ged. Oude Gracht, Kleine Houtstraat, Lange Veerstraat. Het an dere gedeelte rijdt: Groote Houtstraat, Ane- gang, Lange Veerstraat. Hier wordt de stoet dus weer één geheel. Oude Groenmarkt, Spek- straat, Groote Houtstraat, links af langs Stadhuis, Groote Markt, Jansstraat, Jansweg, Kennemerplein, Cronjéstraat, Soendaplein, Rijksstraatweg, Zaanenlaan, Marnixstraat, Kleverlaan, Kleverparkweg, Schotersingel, Staten Bolwerk, Viaduct, Kruisweg, Kruis straat, Barteljorisstraat. Hier splitst de stoet zich wederom in 2 gedeelten. Een gedeelte rijdt: Zijlstraat, Zijlvest, Wilhelminastraat, Koninginneweg, Stolbergstraat, Julianastraat, Plein, Baan, Rustenburgerlaan. Het andere gedeelte rijdt: Groote Markt, Koningstraat, Gierstraat, Houtbrug, Gasthuisvest, Kleine Houtweg, Rustenburgerlaan. Hier wordt de stoet dus weer één geheel. Spaarnebrug, Schalkwijkerweg, Slachthuisstraat, Kruis tochtstraat, Nagtzaamplein, Amsterdamstraat, Amsterdamsche Poort, Lange Heerenvest. An- thoniestraat, Kampervest, Kleine Houtbrug, Kleine Houtweg, Paviljoenslaan, waar de stoet ontbonden wordt. Het samenstellen dezer route heeft de Com missie voor den Reclame-Optocht veel hoofd brekens gekost, vooral omdat rekening ge houden moest worden met de respectabele lengte van den stoet en met de eischen. die door de politie-autoriteiten worden gesteld. Het een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de stoet tweemaal gesplitst wordt om dan verderop weer één geheel te worden. De commissie deelt nog mede, dat de ge legenheid tot inschrijving als deelnemer spoe dig gesloten wordt. Wie dus nog wil meedoen dient zich te haasten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2