Frankrijk s internationale politiek De Engelsche filmindustrie in moeilijkheden. Thijs IJs vindt den verloren armband MAANDAG 19 AP Rit 1937 H A "A R t E M'S D A G B t 'A D Pleidooi van Minister Delbos voor samenwerking en verdraagzaamheid. Aan een maaltijd te Carcassonne waarmede het congres der Radicaal Socialistische Jeugd gesloten is. heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Delbos, een groote rede gehouden. Sprekende over den internationalen toe stand zeide Delbos, dat toen de Volkenbond geschapen werd men kon gelooven, het ideaal van samenwerking tusschen de volken dicht genaderd te zijn. De Bond werd echter ver zwakt en gevaarlijk geschokt, doordat de vroegere vijanden zich niet met elkaar ver zoenden, doordat bij de overwonnenen de gedachte aan wraak wakker werd en de een heid tusschen de vroegere verbondenen los ser werd. Ten zeerste zou men zich echter vergissen, indien men daaruit meende te moeten opmaken, dat de Volkenbond voor goed veroordeeld moet worden. Het kwaad, dat de Bond niet kon verhinderen, mag het goede dat hij tot stand bracht, niet doen vergeten. Wat zou er van Europa zonder hem geworden zijn? Delbos zeide er van overtuigd te zijn, dat de Bond de moeilijkheden zal ikunnen overwinnen. De Volkenbond moet dan echter rekening houden met de werkelijkheid: de militaire bijstand moet geregeld worden •in regionale verdragen tusschen de landen, die door eenzelfde gevaar bedreigd worden, waarna de andere leden van den bond eerder zullen overgaan tot het verleenen van de an dere vormen van hulp aan het aangevallen land. Frankrijk is bereid zijn steun te ver leenen bij iedere poging tot toenadering. Daarom is het altijd klaar voor het voeren van besprekingen en is het in Juli 1936 ir onderhandeling getreden, hoewel de bepalin gen betreffende de gedemilitariseerde zone geschonden waren. Hun, die critiek oefenen op de niet-inmen- ging in Spanje, stelde Delbos, terwijl hij toe gaf, dat er in de toepassing aanzienlijke leem ten zijn aan te wijzen, de vraag: „Wat zou het resultaat zijn, als de deur wagenwijd werd opengezet voor de inmenging van alle kanten, wanneer de volken zich, door niets tegenge houden, lieten medesleuren in den Spaanschen oorlog? Waarschijnlijk zoo niet zeker, zou een algemeene oorlog het gevolg zijn. Delbos zette verder uiteen, hoe Frankrijk met Engeland het initiatief heeft genomen bij het voorstellen van een zoo ruim. mogelijk toezicht. Delbos zeide, dat de Britsch-Fransohe vriendschap ook in het Spaansche vraagstuk hecht is ge- kieken. De groote democratische staten verwijderen zich van de politiek van blokvorming: zij be dreigen niemand en willen niemand hun leer opdringen. Wie zou zich dus met recht kun nen ergeren over de vreedzame uitstraling van hun denkbeelden en over hun onbuigzamen wil, die tegen iederen aanval te verdedigen? Wie zou kunnen twijfelen aan de heilzame doelmatigheid van hun houding? Zij, die zeg gen, dat de democratie, en vooral de onze aldus Delbos zwak is, vergeten deze dingen, die reden tot vertrouwen geven en zij ver geten ook de versterking van het bondgenoot schap met Polen, het Fransch-Russisch ver drag en de. overeenkomsten met de staten der Kleine Entente. Ten aanzien van deze laatste is het niet zoo gemakkelijk als sommigen schijnen te gelooven, den invloed van Frank rijk te verzwakken. In elk geval zou niet Frankrijk het meest bedreigd worden door een omwerping van den bestaanden toestand in het Donaubekken. De veiligheid van Frank rijk en zijn invloed in de wereld worden niet minder. Twee ernstige hinderpalen voor internatio nale samenwerking zijn de bewapeningswed loop en de economische zelf verzorging. Frank- Oslostaten beraadslaagden over opheffing van handels belemmeringen. Plurilateral overeenkomst opgesteld. Het Belgische persbureau Belga bericht: In de onlangs te Den Haag gehouden verga dering van deskundigen der landen, die de conventie van Oslo uitmaken, werden de mo gelijkheden tot uitbreiding van de handelsbe trekkingen vastgelegd in-een rapport, dat aan de respectieve regeeringen is voorgelegd. Na onderzoek van dit rapport door de be trokken diensten, zijn de deskundigen van Ne derland, België, Denemarken, Finland, Lu xemburg, Noorwegen en Zweden, op 12 April j.l. te Brussel bijeengekomen. De aldaar ge houden besprekingen zijn Zaterdag geëindigd. De deskundigen hebben den tekst opgesteld van een voorloopig ontwerp voor een plurila terale overeenkomst- tusschen de landen der conventie van Oslo, die ten doel heeft den goederenruil uit te breiden en als een eerste stap beschouwd kan worden op den weg naar vermindering der belemmeringen voor den internationalen handel. De deskundigen zullen het voorloopige ont werp en een rapport ter onderzoek aan de respectieve regeeringen voorleggen. Dit program van actie zal eventueel ln de naaste toekomst onderzocht worden tijdens den bijeenkomst van de vertegenwoordigers dezer regeeringen. rijk wenscht van harte, dat de bewapening verminderd wordt; het zal op de bijeenkomst van het bureau der ontwapeningsconferentie in Mei toezicht op en publiciteit ten aanzien van voorstellen in de hoop, dat daardoor een algemeene conferentie zal worden vergemakke lijkt. Wat betreft de economische zelf verzor ging hebben de democratische landen het voor beeld gegeven door de driezijdige overeenkomst ten aanzien van de munt. Zooals dr. Schacht onlangs te Brussel ge zegd heeft zoo vervolgde Delbos onder stelt een economische overeenkomst een poli tiek accoord. Men weet sedert lang dat wij bereid zijn, zoo een accoord te sluiten, waarbij weer een goede atmosfeer noodlg is. Militaire of economische ontwapening zijn niet moge lijk zonder ontwapening in de geesten en de harten. Het is tijd. dat de moreele muren tus schen de volken, die elkaar slechts wenschen te begrijpen in vreedzaamheid geslecht wor den. Frankrijk verheugt zich er over, daartoe een gelegenheid te kunnen bieden door de internationale tentoonstellin. Roemenië Complot tegen het leven van Titulescu, Uit het getuigenverhoor tijdens een proces tegen een tiental leden van de „IJzeren Garde" is, naar Havas verneemt, gebleken, dat deze organisatie een complot op touw had gezet om Titulescu te vermoorden. De tien beklaagden uit het proces worden beschuldigd enkele maanden geleden het oud lid van de IJzeren Garde Michael Stelesco te hebben vermoord, die een andere groep had opgericht. Een der getuigen verklaarde, dat Stelesco uit de IJzeren Garde was gezet, doch dat hem was medegedeeld, dat hij weer zou worden opgenomen, als hij Titulescu zou hebben ver moord. Prins Nicolaas en het IJzeren Front Prins Nicolaas, de broeder van koning Ga-rol, die onlangs afstand heeft gedaan van zijn prerogatieven, heeft den minister-president het volgende schrijven gezonden, met het doel een einde te maken aan de geruchten, die over hem in omloop zijn. .,Ik heb vernomen, dat men mijn naam verbindt met zekere politieke groepen alsmede aan politieke agita ties. Indien deze geruchten voortgaan, zouden zij verderfelijk kunnen zijn. Ik verklaar geen enkel persoonlijk contact te onderhouden met een poli tieke groep. Ik protesteer tegen de geruchten en verzoek u maatregelen te nemen, die gij noodig oordeelt om hieraan een einde te maken." w. g. Nicolaas. Van Zceland's economische enquête. Oostenrijksche deskundige verricht de inleidende werkzaamheden. Uit Brussel, 17 April. Naar aanleiding van het door de Britsche en Fransche regeering tot Van Zeeland gerichte verzoek, een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid, te ge raken tot een algemeene vermindering van de contingenteeringsmaatregelen en andere hin derpalen op het gebied van den buitenland - schen handel, heeft de Belgische premier, in overleg met deze beide regeeringen, den vroe- geren adviseur van de Nationale Bank van Oostenrijk, Maurice Frère, belast met de voor bereidende werkzaamheden, welke voor dit onderzoek noodig zijn. Frère heeft zich reeds einde der vorige week naar Londen begeven, waar hij van gedachten gewisseld heeft met den eersten economischen adviseur der Britsche regeering, Sir Frederick Leith Ross, alsmede met vertegenwoordigers van de ministeries van buitenlandsche zaken, financiën en handel. Frère zal Maandag te Parijs zijn, en zijn enquête vervolgens ook in andere landen voortzetten. Moorddadig vuur op Madrid. Aantal dooden moet zeer hoog zijn. Naar Havas uit Madrid meldt, hebben de houwitsers van de opstandelingen Zondag een moorddadig vuur op de hoofdstad geopend. Te tien uur in den avond werd officieel op gegeven dat 71 personen gewond waren, het aantal dooden was nog niet bekend, doch moet eveneens zeer hoog zijn. De vertegen woordiger van Havas telde in de omgeving van zijn huis 9 dooden en op de Grand Via vier dooëcn In den sector- van het Escorial blijven de regeeringstroepen oprukken. Zij hebben zich meester gemaakt van stellingen der op standelingen bij den Atallayaberg. Twee aanvallen op de stellingen van de re geering bij Natallana nabij Somesierre en in het Noord-Westen van de provide Guadala jara werden afgeslagen. De opstandelingen vielen hier aan. gesteund door tanks en pantserwagens, een tank en een pantserwa gen werden buiten gevecht gesteld. Bloedige botsing bij het Escoriaal. Havas meldt uit Vitoria, 17 April Ruim honderd dooden en meer dan driehonderd gewonden zijn geteld als resultaat van een bloedig gevecht, dat zich heeft afgespeeld in den sector van het Escoriaal, en dat zich op de volgende wijze heeft toegedragen. Na intensieve voorbereidingen, hadden de regeeringstroepen j.l. Donderdag des morgens om tien uur een aanval ondernomen op de stellingen der opstandelingen van Las Vagas in den Sector van het Escoriaal. De mannen van Franco, die opdracht hadden gekregen niet te wijken, verspreidden op 100 meter voor de loopgraven een spervuur van kanon nen en automatische wapenen, waardoor de aanval tot staan werd gebracht. Des middags vernieuwden de regeeringstroepen echter den aanval, ditmaal met aanzienlijke talrijker effectieven, wier aantal geschat werd op ongeveer vijfduizend. Tegen den avond werden zij echter teruggedreven en op het slagveld telde men ruim honderd dooden en meer dan 300 gewonden. Ook Almeria gebombardeerd. Een rechtsch vliegtuig heeft vijf bom men op Almeria geworpen. Tot dusverre heeft men twee dooden kinderen en een ge wonde vrouw geborgen. Twee huizen werden verwoest. (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsch voorbeeld vindt navolging te Weenen. Witte achterspatborden! Onze Weensche correspondent schrijft ons dd. 15 April: Toen ik ongeveer vijftien maanden gele den, na weer eens een paar weken in het va derland geweest te zijn, naar Weenen terug kwam, heb ik een Nederlandsche fiets mee gebracht, waarmede ik nogal eenig opzien baarde en nog steeds furore maak, omdat men de modellen van onze Hollandsehe rij wielen hier heel vreemd en buitenissig vindt. De frames van de fietsen hier zijn veel lan ger en lager en ook het stuur heeft een heel anderen, meer gekruiden vorm. Kettingkasten en spatvleugels kent men hier in het geheel niet. Men kan de Oostenrijksche fietsen het beste met de ook wel in België gebruikelijke race-modellen vergelijken. Het allergekste vonden de Oostenrijkers mijn wit achterspatbord, dat ik op mijn fiets had moeten hebben, omdat ik er ook op in Holland gereden had. e Men lachte erom. Die Zeiten andern sich! Het aantal wielrijders neemt in Oostenrijk kolossaal toe. Enkele jaren geleden slechts kwam men bijna nergers een fiets tegen en nu wemelt het al bijna van de rijwielen. Het vreemde is echter, dat het hoofdzakelijk de lieden uit de lagere standen, de werklui en de werkloozen zijn. die hier fietsen bezitten. Voornamere menschen vinden een fiets blijk baar niet deftig genoeg. Een officier of een burgemeester of een fabrieksdirecteur fietst niet. Die heeft óf een auto óf héélemaal niets! Opeens kan men te Weenen, waar de lieden een wit achterspatbord zoo gek vonden, een vreemd s I ouwspel beleven. Het voorbeeld van Holland heeft toch navolging gevonden. Op vijf verschillende plaatsen in de stad kun nen de wielrijders hun achterspatborden gratis wit laten verven. De „Oesterreichischer Touring-Club" heeft ingezien, dat het des avonds rijden met donkere achterspatborden tóch gevaarlijk is en dat men in Nederland, het land der wielrijders bij uitnemendheid, tóch zoo dom niet is, en zij heeft nu op vijf verschillende punten van de stad Weenen mannetjes opgesteld, die de achterspatborden van een ieder, die dat verlangt, netjes ma chinaal wit maken. Van deze gelegenheid wordt druk gebruik gelnaakt. Dat het niets kost speeelt misschien ook een groote rol, maar de wielrijders ne men ook aan, dat het in hun eigen belang en tot hun voordeel is, en daarom staat er den heelen dag op al die vijf plaatsen een .lange rij fietsers te wachten om hun rijwiel die vlugge behandeling te laten ondergaan. W. M. BEIKAAR. Duilsche e-xcoiiimunisteii terecht gesteld. Beschuldigd van aanval op S. A.-lokaliteit in 1932. Drie oud-leden der „Communistische jeugd" zijn naar Havas uit Berlijn meldt, ter dood en zeven anderen tot vrijheidsstraffen van iy2 tot 10 jaar veroordeeld. Zij waren beschuldigd in Mei 1932 te Lichtenberg bij Berlijn een aan val te hebben gedaan op een verenigingslo kaal der S. A., waarbij een S.A.-man werd ge dood. STAKING BIJ DE GENERAL MOTORS TOCH NOG NIET GEëINDIGD. OSHAWA (Ontario). 17 April (Havas-A.N.P.) De voorzitter van den bond van arbeiders in de automobielindustrie heeft medegedeeld, dat de arbeiders weliswaar voor hervatting der on derhandelingen met de directie van de Gene ralMotors hadden gestemd, doch dat de staking tijdens de onderhandelingen zou voortduren. Hooge kosten en een klein afzetgebied. Tot voor korten tijd versche nen er in de Amerikaansche pers regelmatig artikelen om trent den grooten achteruitgang van de Engelsche film-industrie. Men moet die beschouwingen na tuurlijk met eenige reserve aanvaarden, wat niet wegneemt dat de situatie van Engeland's filmindustrie verre van roos kleurig is (Van een film-medewerker) E roem van de jonge Britsche film dateert eigenljjk ongeveer van Alexander Korda's „Het particuliers leven van Hendrik VHI". Het wereld succes van deze film stimuleerde de Engel sche film-industrie, die zich met geestdrift op verdere productie wierp. Men bouwde de Londensche filmproductie op met het idee, dat zeer dure films in de Vereenigde Staten evenveel belangstelling en succes zouden ondervinden als die van Hen drik VIII. Een ware nederzetting van nieuwe en mo derne filmateliers ontstond eri daarnaast talrijke nieuwe productie-maatschappijen, die de Londensche City het benoodigde geld ontlokten met talrijke schoone beloften van zekere, vlugge en enorme verdiensten. In het begin bestond er nog eenige hoop op de vervulling van al deze gedroomde wen schen. Enkele aanvankelijke successen sche nen de fantastische uitgaven wel te recht vaardigen. Echter spoedig volgde een ware inflatie van de Engelsche film. Bij den ijver om films te produceeren, die de internatio nale belangstelling zouden wekken, imiteerde men Korda en investeerde 80.000 tot 100.000 Pond Sterling in enkele films. De provincie werd spoedig als afzetgebied verloren, maar men won er evenmin de Amerikanen mee! De Amerikanen begonnen zich steeds min der voor de Engelsche film te interesseeren en redeneerden terecht, dat kunnen wij zelf beter. Zelfs Korda greep Wells „Komende Din gen" volkomen naast, nadat hij er zoo wat 200.000 pond sterling aan bekostigd had! De voorbode van 'n nieuwe periode begonnen zich te vertoonen tijdens den concurrentie strijd tusschen de Engelsche filmmaatschap pijen onderling en gezamenlijk tegen Amerika. De „Fox-Film" kon wel is waar niet zege-, vieren over de „Gaumont-British", de groote" Engelsche film-onderneming, maar daaren tegen kwam er in de Gaumont-British geen nieuw geld, zoodat deze maatschappij ten slotte haar nieuwe ateliers, die zij eerst een paar jaar tevoren met enorme kosten had laten bouwen, heeft moeten sluiten. Een Londensch film-verhuurder, G. M. Woolf heeft het geld voor de voltooiing der vijf in productie zijnde films verstrekt, an ders hadden die niet beëindigd kunnen wor den. Een andere firma, die voorheen middel matige provincie-films had gedraaid, maar het daarna hooger op zocht, heeft haar ate liers moeten sluiten. Tenslotte moesten de grootere maatschap pijen, ook die van Korda, drastische bezui- nigings-maatregelen invoeren om zich staan de te houden. Vele kleinere film-onderne mingen konden den strijd om het. bestaan niet langer volhouden, andere zullen bin nenkort dien strijd moeten opgeven. De verantwoordelijke menschen in het filmbedrijf hebben aan deze toestanden paal en perk willen stellen en schiepen een soort „hervormings-beweging", die weliswaar vol komen Engelsch is. maar die overigens het prestige van de Engelsche film in de overige wereld weinig goede diensten bewijst. Men besloot slechts enkele groote films in het kader van die van Korda te vervaardi gen en die voornamelijk in de provincie te draaien. Waar men vroeger met bedragen van 100.000 Pond ï'ekende, wordt nu ten hoogste 30- tot 40.000 Pond geïnvesteerd, wanneer het er om gaat „iets goeds" te ma ken. Films, die in een klein afzetgebied moe ten rendereen, dienen voor alles goe,dkoop te zijn. Engeland, met inbegrip van de Britsche eilanden, vormt tenslotte maar een betrek kelijk matig afzetgebied, vergeleken bij dat van de Vereenigde Staten. Desondanks zal men trachten zich staande te houden. Bovendien wil nog het toeval dat geruch ten over een krachtigen opbloei van de Parij- sche film-industrie naar Engeland overwaai den. geruchten die niet bepaald als een sti mulans werken. Menig buitenlander, die door den roep van de Engelsche film naar Londen was getrokken, heeft nu den blik naar Frankrijk gewend. Dit alles maakt het voor de Britsche film-industrie niet gemak kelijker. Men zal moeten afwachten of de ontwik keling van de Londensche productie-maat schappijen geprofiteerd heeft van de erva ring der laatste twee jaar. De Engelsche film heeft nog veel te leeren, niet alleen op fi nancieel gebied. De film is weliswaar een zaak, maar bo vendien een tak van kunst. Zoolang de En gelsche zakenlieden daaraan niet genoeg de aandacht schenken, zullen zij het zeer moeilijk hebben. G. H. W. (Nadruk verboden). Sinokkelschip poogt Bilbao te bereiken. „Aardappel-Jones" in actie. De bekende Engelsche smokkelkapitein. „Aardappel-Jones" is Zaterdagavond met zijn schip de „Llewellin" van St.-Jean de Luz ver trokken in de richting van Bilbao. Men weet niet of het hem gelukt is deze stad te bereiken. De Britsche regeering had hem geadviseerd naar Engeland terug te kee- ren. Uit Rochefort wordt gemeld, dat een Spaansch schip, dat de haven van Bilbao trachtte binnen te Ioopen, daarin niet is ge slaagd en op de reede van La Rochelle is te ruggekeerd. Volgens een bericht uit La Rochelle la Pal- lice zou de haven van die plaats gedurende eenige maanden dienst doen als Britsche vlootbasis. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit 35.-. Trekken inbegr (Adv. Ingez. Medj PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING „Ik ben," zoo gorgelde het rare dier, „geen kikker-heer; ik ben een watergeest! Ik beheersch dit water speciaal onder de oppervlakte en mijn naam is Happus Kikkerrit. Ik weet inderdaad alles van dien armband af en heb hem in mijn bezit." Thijs liep nu naar den water kant en luisterde onbevreesd naar het verhaal van Happus Kikkerrit, die nu half uit het water was gekomen. „Je moet maar eens goed luisteren." vertelde deze. „Ik heb alweer een elfje verloren, hoewel ik er goed op heb gepast. Ik denk, dat de menschen haar in handen kregen en omdat die mij al vaker zoo'n poets hebben gebakken, heb ik vanmiddag dien armband van het menschen kind meegenomen. En ik ben vast en zeker niet van plan dien af te geven, vóórdat mijn elf weer hier is gebracht." DINSDAG 20 APRIL 1937. HILVERSUM I, 1875 M. K.R.O.-uitzending 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd.- halfuur. 12.— Berichten. 12.15 De KRO- Melodisten en solist. 1.— Gram.pl. 1.20 KRO- orkest. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4. Gram.pl. 4.05 Causerie „Theosofie en Gods dienstvrijheid" 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gram.pl. 4.45 Causerie „De Vrouwen Vredesgang en Opvoeden tot Vrede". 5.10 KRO-Kamer-orkest 5.456.00 Felicitatiebezoek. 6.05 Het KRO- orkest. 6.40 Esperantocursus. 7.— Berichten. 7.15 Causerie „De a.s. koloniale missie actie". 7.25 Gram.pl. 7.35 Sporthaufuur. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist en de O.K. Rhythm Stars. 9.20 Gr. opnamen van Neder landsche en Hongaarsche artisten. 9.45 Con cert m.m.v. solisten, R.K. Residentiekoor en Residentie-orkest. 10.15 Gram.pl. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 The Gold Stars 11.30—12 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Jetty Cantor's Ensemble. 11.Huish. wen ken. 11.30 Vervolg J. Cantor's Ensemble 12.30 Het Cantabile-orkest. 2.30 Zang en piano. 3. Knipcursus. 4.AVRO-Dansorkest. 4.30 Kin- derkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Gram.- platen. 5.45 Lente-rhapsodie (Gram.pl.) 7. Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les 8.Berichten A. N. P. Mededee lingen 8.10 Gram.pl. 8.25 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berich ten A.N.P. Hierna AVRO-Dansorkest 11.40 Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Voor de vrouw. 10.20 Orgelspel. 10.50 Gram.pl. 11.35 BBC-Northern Ireland-orkest en soliste. 12.20 Het St. Dennis Silver Prize orkest. 1.05 Gram.pl. 1.35 Het Krish Septet. 2.05 BBC-Variété-orkest. 2.50 Dansmuziek (Gram.pl.) 3.20 Causerie „Out of the Depths". 3.35 Hungaria Zigeuner-orkest.. 4.05 Gram.pl. Het Dulay-kwintet. 5.20 Berichten. 5.45 Het BBC-Empire-orkest. 6.20 BBC-Dansorkest. 6.50 Natuurhistorische causerie. 7.10 Zang en piano. 7.20 Radiotooneel. 8.20 Berichten. 8.35 Causerie „The Budget". 8.50 Declamatie. 9.10 Het Lyra-kwartet en Declamatie. 10.20 Jack Payne en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 gram.pl. 11.20 J. Ibos' orkest en soliste. 1.50 Gram.pl. 4.50 Pianovoordracht en zang. 6.20 Gram.pl. 7.3511.05 Opera uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Westduitsch- Kamer-orkest. 11,20 Gram.pl. 12.35 Omroep- dansorkest en solisten. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 6.Gram.pl, 7.30 Radiotooneel met muziek. 8.05 Omroep orkest, en militair orkest. 10.0511.20 Om roepkleinorkest en H Heinemann's dansorkest BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salon orkest. 12.50 Gram.pl 4.20 Klein-orkest eir Gram.pl. 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroep- symphonie-orkest 9.3010.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest 12.30 Klein orkest. 12.501.20 Gram.pl. 4.20 Omroep- dansorkest. 5.35 Gram.pl. 5.50 Salonorkest. 6.35 Gram.pl. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Mozart- concert. 9.3010.15 Gram.pl DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Otto Dobrindt's orkest. 8.20 Radio tooneel 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ristenpart's Kamer-orkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek (Gr. pi.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6