AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TI BERICHTEN DUN D E R D A G >2 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 De moord op den Nazileider Riedel. Een der daders gearresteerd. BUENOS AIRES, 22 April (D.N.B.) De chef der politie te La Plata heeft gisteren aan het Duitsche gezantschap medegedeeld, dat een der moordenaars van den Duitscher Riedel, een zekere Felix Martin Bucci, in San Martin is gearresteerd. VIJFTIEN JAAR. TUCHTHUISSTRAF TEGEN KAPELAAN UIT DUSSELDORF GEëlSCHT. BERLIJN, 22 April. (D.N.B.-A.N.P.) In het proces tegen kapelaan Rossaint uit Dussel- dorf, die beschuldigd wordt van voorberei ding tot hoogverraaad in samenwerking met communisten, heeft heden de officier van justitie zijn requisitoir gehouden. Hij eischte tegen beklaagde een straf van vijftien jaar tuchthuis met tien jaar eerverlies. Hij beschuldigde den kapelaan steeds weer communistische functionarissen in de gele genheid te hebben gesteld toespraken te hou den tot de katholieke jeugd, waarin deze werd aangespoord tot ongehoorzaamheid tegen den staat en tot daden van sabotage. Rossaint zou zich hiertegen nooit hebben verzet. Verder beschuldigde hij den kapelaan geijverd te hebben voor een eenheidsfront met de com munisten. Teraardebestelling R. Zuidema. Hedenmiddag half één werd op de Alge- meene Begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den den heer Roelof Zuidema, oud-leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de H. B. S. met 5 j. c; te Haarlem en oud-lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs alhier. Onder hen, die aan den overledene de laatste eer kwamen bewijzen waren de heeren dr. W. van den Berg, directeur eerste H.B.S. met 5 j. c.; dr. J. J. van den Hoek, directeur van de tweede H.B.S. met 5 j. c.; de heer H. W. Korenstra, oud-directeur van de voor malige Nutskweekschool voor Onderwijzeres sen; de heer J. D. Rutgers van der Loeff, oud-directeur van. de Stads-Bibliotheek en Leeszaal; Mr. A. Beets,- secretaris van de Commissie van toezicht op het L. O. Verder de heeren E. H. Krelage en F. C. Dufour. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ir. W. R. Zuidema, uit Roermond, de zoon van den overledene, die namens de familie een treffend afscheid nam. „In een wijden kring staan wij in gedachten om u heen", zei spreker; „om u, die altijd vermeden heeft het middelpunt te zijn. Gij voeldet u altijd het rijkst wanneer gij met uw warm hart belangstelling kon geven-. Maar gesteund door onze lieve moeder was gij wèl het mid-1 delpunt van onzen kleinen familiekring. U was een man van ernstige plichtsbetrachting; een voorbeeld van onkreukbare trouw. U had groote liefde voor alles, waaraan ge uw hart had geschonken. U had eerbied voor het schoone en verhevene in het leven. Wij dan ken u uit het diepst van ons hart voor het groote voorrecht, dat God ons ,in u geschorn-. ken heeft. Er staat geschreven: „Tot in grij zen ouderdom zal ik u dragen". Welnu, zoö Is het ook hier geweest. Rust dan, vader, na uw zoo actief meeleven met uw naasten en met allen, die u van nabij gekend hebben. Rust in vrede!" Daarna daalde de. kist in de groeve. Namens zijn moeder en de overige familie leden dankte ir. Zuidema voor de betoonde belangstelling. Dr. A. H. Haentjens, schoonzoon van den overledene, sloot de indrukwekkende plechtig heid met het bidden van het „Onze Vader". N.V. HYPOTHECAIRE BELEGGINGSBANK. In de heden gehouden al ge m een e vergade ring van aandeelhouders der N.V.Hypothecaire Beleggingsbank te Haarlem werd het verslag over het jaar 1936 uitgebracht en werden de balans en de verlies- en winstrekening goed gekeurd. De aan de beurt van aftreding' zijnde com missaris de heer J. Veenhoven Azn. werd herkozen. Uitspraken van de Rechtbank. Een vroolijke dag. De kellner, die ervan beschuldigd werd een portefeuille met f 350 gerold te hebben, had zes maanden gevangenisstraf met aftrek te gen zich hooren eischen. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenis straf met aftrek. Doodelijke aanrijding. De 40-jarige handelsreiziger uit Sassen- heim, die 7 Dec. op den Rijkswegge Sant poort den bestuurder van een bakfiets had aangereden tengevolge waarvan deze was overleden, had f 75 of 25 dagen tegen zich hooren eischen. Verd. werd veroordeeld tot een maand voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar en f 25 of 15 dagen. Een Engelschmannetje. Bij het rangeeren op het terrein van de hoogovens had 5 November van het vorig jaar een ongeval plaats, waarbij den rangeerder Gr. het rechteronderbeen werd afgekneld. De man die de wissel te vroeg had omgegooid en tegen wien f 25 of 15 dagen was geëischt, werd vrijgesproken. De salarissen van liet Provinciaal Personeel. Ged. Staten van Noord-Holland hebben op de vragen van het lid der Prov. Staten N. •Beuzemaker of Ged. Staten bereid waren met de regeering in overleg te treden of over her ziening van loonen en salarissen van het Pro vinciaal personeel of over een tijdelijken duurtetoeslag aan het personeel en ook of Ged. Staten een verhooging willen toepassen op de loonen in de Provinciale Werkverschaf fing of dat ze een duurtetoeslag aan de be trokken arbeiders willen geven, o.a. geant woord dat zij zich reeds voor het inkomen van gemelde vragen, vergewist hebben van het standpunt der regeering in dezen. Uit het antwoord van den minister bleek, dat deze bewindsman een en ander onjuist zou achten, in de eerste plaats omdat de stijging, van de kosten van levensonderhoud als gevolg van de door de regeering getroffen monetaire maat regelen, vóorloopig nog van weinig beteekenis is. Onder deze omstandigheden zien Ged. Sta ten er geen heil in zich andermaal tot de regeering te wenden. Voorts deelen Ged. Staten mede, dat ook van een verzoek om herziening van de loonen in de Provinciale Werkverschaffing of voor toe kenning van een duurtebijslag thans geen gunstig resultaat bij de regeering is te wachten. De eerste berechting. ZUTPHEN, 22 April. Gisteren heeft voor het eerst de wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen toepassing gevonden. Voor den politierechter alhier, mr. A. H. v. d. Giesen, hadden zich n.l. enkele personen uit Laren (G.) en uit Winterswijk te verantwoor den, die op den avond van 11 Maart, toen in de provincie Gelderland een vex'doovingsproef werd genomen, zich met verlichte rijwielen op den openbaren weg hadden bevonden. Uit het verhooren van de verbalisanten bleek, dat de verdachten zonder noodzaak hun fietslantaarn hadden laten branden,, ook na dat zij van de politie een waarschuwing had den ontvangen. De officier van justitie, mr. W. J. H. Stam, wees in zijn uitvoerig requisitoir op het groote belang-voor de bevolking bij het nauwkeurig opvolgen der luchtbeschermingsvoorschriften, pp overtreding waarvan een maximumstraf van 2 jaar en f 1000 boete staat. Omdat de verdachten behoorden tot de eerste groep van. overtreders der nieuwe wet telijke bepalingen volstond hij met het eischen van een geldboete van f 25 subs. 25 dagen hechtenis vöor ieder. De politierechter bepaalde het vonnis con form den eisch. Een inwoner van Lochem, die op den avond van 11 Maart in zijn woning het licht niet had gedoofd, werd conform den eisch veroordeeld tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis, omdat er omstandigheden waren, welke voor dit ge val een meer clemente straf rechtvaardigden. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Pluimveemarkt. Oude kippen f 0.45—1.—, Oude kippen per K G. f 0.400.50; Oude hanen f 0.350.80. Jonge hanen f 0.30—9.70. Jonge hanen per K.G. f 0.50—9.65; N.H, Blauwen per K.G. •f 0.70—9.80; duiven per paar f 0,35—0.35. Gan zen f 1.753.20. Kalkoenen per K.G. f 0.30— f 0.70 Tamme konijnen f 0.75—1.50. Wilde ko nijnen f 0.30—0.40. Piepkuikens f 0.150.40. Aanvoer 19.800, handel redelij'k. Eiermarkt: Witte eieren f 2,75—2.00, Gemengde eieren f 2.853.Bruine eieren f 3.253.60. Eenden eieren 5—7 ct. Aanvoer 2,330.000, handel matig. Veemarkt: Zeugen f 4565. dr. Zeugen f 6576: Schrammen f 2123. Biggen f 1418. Zware varkens 22—33 ets. per pond. Zouters 21— 23 ets per pond. Vette kalveren 20—28 ets. per pond. Nuchtere kalveren f 59. Handel traag. Overtredingen bij verduisterings proef. Verkeersexamen 1937. Practiscli gedeelte van het examen afgenomen* Onder toezicht van den inspecteur van po litie A. Bèrentsen, die zich met de overige leden van de Vereeniging voor Veilig Ver keer zooveel moeite getroost, om reeds aan de jeugd de noodzakelijkste verkeersregels in te prenten, had vanmorgen op het Ro- zenhagenplein hét practisch gedeelte van het verkeersexamen 1937 plaats, waaraan ongeveer zeventig openbare en bijzondere lagere scholen met 2324 leerlingen deelne men en waarbij genoemde heeren op zulk een flinke wijze door het onderwijzend per soneel gesteund worden. In het midden van het plein stond een verkeersagent in de bekende lange witte jas op een ton en gaf onverstoorbaar en met mateloos geduld de teekens, waaraan de kinderen, zoowel loopend als per fiets, zich hadden te houden. Er was weer een heele lijst -met eischen, waarmee de kinderen rekening moesten hou den. Die waren als volgt: A. Zoover mogelijk rechtshouden; B. Tijdig een teeken geven bij het van richting veranderen; C. Dat teeken heel duidelijk geven; D. Groote bocht naar links nemen; E. kleine bocht naar rechts; F. Voorrang verleenen; G. Goed rea- geeren op de teekens van den verkeersagent; H. Stoppen vóór de streep en zoo ver mo gelijk naar rechts; I. Den rijweg recht over steken; J. Bij het oversteken eerst naar links kijken; midden op den rijweg naar rechts. In het kolommetje K werd door de exami natoren achter de namen der leerlingen een teekentje geschreven, of ze het heel goed of heel slecht hebben gedaan. Op verschillende plaatsen stonden de examinatoren, onder wijzers en politiemannen, die goed opletten om de punten toe te kennen. Ze waren ver heugd, wanneer de kinderen hun examen goed deden en tot hen, die fouten maakten, werden vermanende, maar vriendelijke woor den gericht. Op een gegeven oogenblik werd het den verkeersagent toch te bar, namelijk toen een groot aantal kinderen achter elkaar den weg overstak, hoewel hij zijn arm had uitgestoken ten teeken, dat ze moesten wachten. Hij riep een meisje bij zich en vroeg haar: „Zeg, zus, heeft je onderwijzer je niet ge leerd, dat je goed op de teekens van den verkeersagent moet ietten?" „Ja, meneer!" „Waarom doe je dat dan niet?" „Ik zag u niet!" Dit laatste is wel eenigszins verklaarbaar, als we mededeelen, dat de verkeersagent een meter of zes, zeven verwijderd stond van de plaats, waar de kinderen moesten over steken. Daar zagen ze geen agent staan, dus dachten ze, dat de weg veilig was. De meeste fouten werden bij het examen per fiets door de jongens gemaakt. Hedenmiddag zou het examen worden voortgezet. De examens duren tot en met 14 Mei. VEREENIGING DE HAARLEMSCHE MANEGE. De belangstelling voor de uitvoering van bovengenoemde vereeniging op 24 en 26 April is zoo groot, dat voor die twee avonden reeds alle kaarten verkocht zijn. Er zal echter nog een liefdadigheidsvoorstelling a.s. Maandag avond plaats hebben ten bate van de kinder bewaarplaatsen in Haarlem-Noord. BURGERLIJKE STAND AERDENHOUT UITVOERING AERDENHOUT'S TOONEEL- ENSEMBLE. Voor een zoo goed als uitverkochte zaal gaf het Aerdënhoutsche Tooneelensemble Woens dagavond in de Vondelschool een opvoering- van ,,'n Partijtje Poker", klucht in drie bedrij ven naar het Amerikaansch van. Robert Smi- ley-Peple in de bewerking van C. van Kerk hoven Jr. De heer Van Kampen bracht namens het bestuur dank aan de donateurs voor den steun, dien het ensemble dezen winter heeft ontvan gen en aan het Gemeentebestuur, Hoofden van takken van Dienst en den heer Bleeker voor de groote medewerking. De baten van dezen avond zullen worden af gedragen aan het Bloemendaalsche Crisis Comité. Het ensemble kan op een uitstekend geslaag den avond terugzien en de aanwezigen hebben zich met het amusante stuk uitstekend ge amuseerd. Nu was de bezetting ook bijzonder goed. De beide firmanten Nettleton (J. v. Holland) en Boggs Johns (G. Kalkman) beiden trotsch op hun kwaliteiten als zakenlieden en fabri kanten van de Euraka-Laxeermiddelen, waren bijzonder goed. Van der Weide gaf een kostëlijken boek houder, dien men de inkt van zijn mouwen en zijn tong proefde en die zoo onmogelijk heen en weer geslingerd werd tusschen de beide kijvende firmanten, evenals de struische typiste Sally Parker, vertolkt door mevr. E. Jansen—Ferwerda. De advocaat Vanderholt gespeeld door den heer M. P. Esselaar wist door zijn zakelijk, beslist en kalm optreden te imponeeren. Als het partijtje Poker is gespeeld en Boggs Johns butler is geworden kunnen we genieten van het uitstekende spel van mevr. Nettleton (mevr. v. d. KlinkenbergBerghuis) en Flo rence Cole (mej. M. v. Maren). Het contract wordt verbroken en het was niet eens echt en wij .gaan opgelucht naar huis als de beide fabrikanten weer met ver eende krachten hun pillen gaan fabriceeren en hebben medelijden met déh advocaat, die de schuld van alles krijgt en met de neger meid met haar arme gebroken hart. Noemen wij eindelijk nog James, die zijn kleine rolletje verdienstelijk speelde. Het was een kostelijke avond met veel jolijt. HEEMSTEDE EEN SCHADEPOSTJE. Woensdagmorgen was de melkhandelaar v. d. Peet uit Haarlemmermeer in de Jacob van Campenstraat een cliënt aan het bedie nen toen zijn paard, dat voor de melkwagen stond, schrok van ee» passeerenden wagen. Het paard sloeg op hol, slingerde van rechts naar links over den weg en botste te gen een lantaarnpaal en eenige boompjes, die beschadigd werden. Door den schok brak het lemoen van den wagen en sloeg de wagen ge deeltelijk om, waardoor veel melk, eieren en flesschen pap verloren gingen. Gelukkig kon het paard spoedig tot stilstand gebracht worden, waarna het, omdat het zich aan de pooten verwond had, naar huis werd gebracht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Winterlaan 5, ge deelte van een fototoestel; Knippers, Binnen weg 65, rijwielbelastingmerk; W. Bos, Lucas v. Leij denlaan 2, vulpen; C. S. de Vries, Glipper- weg 56, zilv. ketting; Voordenhaak, H. Peeper- kornstr. 3, rijw.belast.merk in étlii; Congierge, Bronsteeschool, plaat triplex; A.v. Roon, Klever parkweg 92, bril in étui; Stoker, Joh. Verhulst, laan 2, grasschaar; J. B. Jonkman, kosteloos rijwielbelastingmerk; Bos. Lucas van Leijden laan 2, vulpotlood; Tersmïtten, Raadhuisstraat 93, portemoïinaie met inhoud; Zorge, Lombok straat 46, zwarte hond; Driessen, Molen werfs- laan 118, jongensjekker; P. Steijnman, Molen - werfslaan 60, motorhandschoen; J. Westerveld, Lombokstraat 34, nikkelen polshorloge; Bureau van politie, portemonnaie inhoud rijwielbelas tingmerk; Ridderstraat 11 te Haarlem, hond; A. v. Deutekom, J. C. van Oostzanenlaan 10, rijwielbelastingmerk; T. Schelling, Valkenbur gerlaan 7, bankbiljet; Van Deursen, Res Nova plein 3, kinderhandtaschje; Westerveld, Iepen laan 12, damessjaal. HAARLEM, 22 April. Getrouwd 22 April: J. A. Geldof en G. van Dijck; S. Overste en E. J. F. Nieuwenhuis; P. Schoevers en J. M. van Gend. Bevallen 21 April: M. BakkerJordaan, d.; C. J. M. de Bontvan Nieuwmegen, z.; C. A. JansenMilatz, d.; 22 April: J. Riemsdijk— Snoeks, z.; C. M. CalandtSabelis, z. Overleden 21 April: D. Westerling,- 68 j., Merwedestraat; W. van Alphen,.60 j., Riouw- straat. BLOEMENDAAL De toestand van het L. O. Een centraal speelterrein dringend noodzakelijk. Aan het verslag omtrent den toestand van het lager onderwijs in 1936 in de gemeente Bloemendaal, uitgebracht door de Plaatse lijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs is het volgende ontleend. Er werd door de commissie slechts één advies uitgebracht (inzake de wijziging van den begin- en einddatum van den cursus dier school). Een bijeenkomst met de Onder wijscommissie uit den Raad had niet plaats. De toestand der schoolgebouwen laat vrij wel niets te wenschen over. In tegenstelling hiermede is de toestand der speelterreinen voor verscheidene scholen volstrekt onvol doende. Wellicht is dit het slechtst voor de beide Openbare Scholen, de school der Bloe mendaalsche Schoolvereeniging en de R.-'K. school voor jongens te Overveen. Het hoofd der Hartenlustschool schrijft hierover: „Aan een flink speelterrein, centraal ge legen en goed gedraineerd, bestaat groote behoefte. De Hartenlustschool heeft de be schikking over een tweetal veel te kleine terreinen; voor haar leerlingen, allen 12 tot 18 jaar oud, is een openluchtterrein voor lichamelijke oefening, sport en bewegings spelen weinig minder dan een levensbe hoefte". De commissie kan zich bij deze uitspraak volkomen aansluiten. Centrale terreinen, die voor 'een groep scholen gemakkelijk be<eik- baar zijn, zijn dringend noodzakeliil. Voor de wijk Bloemendaal zouden., de ge meentelijke sportvelden aan de Brederode- laan daarvoor in aanmerking kunnen komen. De commissie vreest echter, dat de sport verenigingen, die haar terreinen angstval lig bewaken, met tal van bezwaren zouden komen. Bestuur en hoofd, der R.-K. School voor jongens te Aerdenhout wijzen evenals ver leden jaar op de ongemakken die voort vloeien uit het gemis aan een gymnastiek lokaal. Eenzelfde opmerking werd gemaakt door hoofd en bestuur der Chr. School te Aerdenhout. Het totaal aantal leerlingen op 31 De cember 1936 was 2622; op 31 December 1935 bedroeg het 2543. De vermeerdering bedroeg, dus 169 leerlingen, dit is 6.89 pet., tegenover 2 pet. het vorig jaar. Het totaal aantal leerlingen van het Openbaar Onderwijs op 31 December 1936 be droeg 1097; op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar 929. De vermeerdering bedroeg 78 leerlingen, d.i. 8.39 pet., tegen 11.66 pet. het vorig jaar. Het totaal aantal leerlingen van het Bij zonder Onderwijs op 31 December. 1936 be droeg 1615: op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar 1524. De vermeerdering bedroeg dus 91 leerlingen, d.i. 5.97 pet., tegenover een vermindering van 3.22 pet. het vorig jaar. Het totaal aantal leerlingen van het Chris telijk Onderwijs op 31 December 1936 bedroeg 379; op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar 352. De vermeerdering bedroeg dus 27 leer lingen, di. 7.67 pet., tegen 4.76 pet. het vo rig jaar. Het totaal aantal leerlingen van het R.-K. Onderwijs op 31 December 1936 bedroeg 906; op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar 854. De vermeerdering bedroeg dus 52 leerlingen, d.i. 6.99 pet., tegen een vermindering van 6.67 pet. het vorig jaar. Het totaal aantal leerlingen van het Neu traal Bijzonder Onderwijs op 31 December 1936 bedroeg 339 leerlingen; op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar 318 leerlingen. De vermeerdering bedroeg dus 12 leerlingen, d.i. 3.77 pet., tegenover een vermindering van 1.24 pet.'het vorig jaar. 981 leerlingen van buiten bezochten 17 openbare en bijzondere scholen in de ge meente (totaal aantal leerlingen dier scholen 2622). De gemeente Haarlem leverde daar van het leeuwendeel. In 1936 zijn 5 biocooplessen gegeven. De meeningen over deze lessen (ook over al dan niet begeleiding door passende muziek) lie pen uiteen. De belangstelling voor het Montessori-on- derwijs blijft matig. Van systematisch verkeersonderricht is slechts op één enkele school sprake; andere scholen wijden wel lessen aan dit onder werp, maar occasioneel. Misschien kan het instellen van een verkeersexamen stimulee- rend op het onderricht in de regels van den weg werken. Het aantal kweekelingen met akte aan openbare en bijzondere scholen was het vo rig jaar 9, thans 19. De commissie is met het instituut niet ingenomen. TUINBOUW. De afdeeling Bloemend!aal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. Voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 27 April in Rusthoek. De agenda vermeldt een voordracht met lichtbeelden van den heer J. Drijver over: „Uit het leven onzer vogels". GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Duivestein, Boschlaan 9, een paar rol schaatsen; Schönhart, Lage Duin en Daal- scheweg 5b, een gouden ring; Niepoort, Duin- lustparkweg 19, een dop van een auto; Bo- gaart, Lage Duin en Daalscheweg 6, een sportriem; Van der Plaats, Bloemendaalsche weg 2, een ceintuur; G. Krabbe, Bentvelds- weg 136. een zilveren damesclips; Meister, Oranje Nassauplein 48, een paar wildleeren handschoenen; Jansen, Mollaan 1, een lang werpige broche; T. Terbeek, Rijksstraatweg 159, Haarlem, een broekriem; A. Noort, Bloemveldlaan 65, Haarlem, een paar gym- nastiekschoentjes. Politiebureau Overveen: een bruine alpinomuts, een handwarmer, 2 sleuteltjes, een rozenkrans, een lange sleutel, een Lipssleutel, een im. Lipssleutel, een ro zenkrans. een portefeuille met paspoort t. n.v. Plantjé; Politiepost Aerdenhout: een wildleeren dameshandschoen VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN plzn. 1.30 pi.m. 1.45 plzn. 2.00 plJl. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 101% 4 pCt. id. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië 1017/, ~r,. 3 pCt. Nederland 96% STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1939 23 23% (Youngleening) 23% Youngleening (met ver 31% 32% 323/8 klaring 32% BANK - IN STELLINGEN. Amsterd. Bank 158% Handel Mpij. Cert, van 194% f 250 Koloniale Bank 77 T\ Ned. Ind. Handelsbank 161% Rotterd. Bank 139 ÏNDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie, 7lVs 72% 72% 72% 72% v. Berkels Patent 85 1?" 1 -=■ 1 T~ Calvé Delft Cert. - Ned. Ford ex 49 afst. 254 254 - Philips Gloeil.Gem.Bezit 40 343% 343% 344 346% 164% 164% 164 164 164% TABAKKEN. '62 Deli Batavia 255% 257 262% Deli Maatschappij 324 325 326 3 6 3433/4 344 3403% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 134 136% 136 136 Scheepvaart Unie 135 138 137% 1377/, 135% Koninkl Paketvaart 189 L/. - Rotterdamsche Lloyd 125L< - 1258/. Maatschappij Nederland - 128% 128% 129% Holland—Amerika lijn 138% 140 140 14 PETROLEUM. 42314 421 421 422s/+ Perlak Petr 1133/, 115 114% 115^ Shell Union 23% 23% 23% 23% 23% Continental Oil 34 - - 1 - - Tidewater 14% 14% 14% 141/4 14% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 498 500 500 Java Cultuur 228 233 2 4 Ned. Ind Suiker Unie 169 170 171 170% Vorstenlanden 36 INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel- and Tel. 9% 9% 42% 433/, 43% 433c, 41% Bethleh Steel 677/, 683/. 68 6% 3% - - Gew. Steel 857A U. S. Steel 341/4 767/, 857/, 853/4 Kennec Copper 4314 437/p 437/, 43% Radio Corp 8 RUBBERS Amsterd. Rubber 3063/, 309% 309% 3083/. 310 Deli Bat. Rubber 244% - Indische Rubber 2563/4 Kendeng Lemboe ,44% Serbadjadi 193 192 193 Rotterdam Tapanoell - ^2% Bandar Rubber 00% Preanger Rubber - Java Caoutch - 301 Sumatra Rubber - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 43% 44% 44 V 44% Wabash Railroad 5% 5S/4 5% 5% 5% Union Pacific 7 - Chic Milwaukee - - - Missouri Kansas Texas - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 1653/4 - Redjang Lebong BUliton O - - - - PROLONGATIE. - - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13